Franse financiën nu reeds met nieuwe moeilijkheden bedreigd Kerkelijk Leven Voor Amsterdams Gerechtshof 4 jaar geëist tegen valse munter Met een enkel woord VERKEER EISTE 9 LEVENS Agenda WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1957 Ambtenaren trillen salarisverhogingdie schatkist een miljard gulden sou kosten (Van onze Parijse correspondent) Er is alle reden om aan te nemen, dat, wanneer de Franse regering vandaag eindelijk na veel moeite tot de zeshonderd miljard franks bezuiniging zal hebben besloten, het evenwicht van de begroting toch weer opnieuw zal worden bedreigd: de vertegenwoordigers van de vakbonden van de ambtenaren hebben namelijk gistermiddag een onderhoud met de minister-president gehad en daarbij aange kondigd dat zij binnenkort met eisen tot een salarisverhoging van gemiddeld 10 procent zouden komen! Kosten voor de schatkist: 100 miljard franks per jaar!! Zij hebben tevens reeds laten doorschemeren, dat wanneer hun eisen niet worden ingewilligd, de regering na de vakantie, dus in september, wel kon rekenen met stakingsbewegingen onder de miljoen ambtenaren, die bij de salarisverhoging belang hebben. Zijn de aangekondigde bezuinigingen fictief Met dat zwaard van Damocles boven zich werd vanmiddag een zitting van de ministerraad te Parijs gehouden, onder voorzitterschap van president Coty, expresselijk per vliegtuig van zijn zo merverblijf, het kasteel Vizille, in de buurt van Grenoble, naar Parijs geko men. Tijdens deze zitting zou dus óf tot de bezuinigingen worden besloten, óf minister Gaillard en met hem waar schijnlijk nog drie andere bewindsman nen, zullen uit de regering treden, het geen naar alle waarschijnlijkheid dan ook het aftreden van het kabinet Bour- gès-Maunoury met zich zal brengen. Vannacht om twee uur bestonden er nog steeds moeilijkheden met betrek king tot de bezuiniging op de begroting van Defensie. En de beide ministers Morice en Gaillard zouden vanochtend om 11 uur weer een bespreking voeren, die door de minister van Financiën als „van doorslaggevende betekenis" is ge kwalificeerd. Een andere moeilijkheid, waarvoor deze laatste zich gesteld ziet, is dat de vele bezuinigingen, welke men thans voor de verschillende departementen heeft voorgesteld, in zyn ogen niet reëel genoeg zyn. Men heeft zo iets in de loop der jaren al vaker gezien. Op Muur viel op kinderen EEN DODE EN TWEE GEWONDEN TE LEEUWARDEN (Van onze correspondent) Te Leeuwarden is gisteren een kind gedood en zijn twee gewond, toen een muur op hen viel. De kinderen speelden op een terrein bij het bureau van politie, waar de gemeente enkele huizen heeft afgebroken voor vergroting van het brandweerterrein. De muur, waarbij de kinderen speelden, had men laten staan. Gemeentewerklieden, die hier aan het werk waren, konden de jongens bevrij den. De slachtoffers werden naar het Diaconessenhuis gebracht, waar de tien jarige Piet de Vries bleek te zijn over leden. Zijn acht- en twaalf-jarige \Tiendjes klaagden over inwendige pij nen. maar het bleek, dat zij niet ernstig waren gewond. De oorzaak van het om vallen van de muur is onbekend. een bepaald ogenblik worden bezuini gingen besloten en in de loop van het jaar worden zy door allerlei manipula ties weer te niet gedaan. In dat opzicht zou de minister van Financiën vanmid dag dan ook stellig van zjjn collega's de nodige zekerheden verlangen. De noteringen van de Parijse goud beurs zijn gisteren verdeeld geweest en zij hebben iets meer weerstand getoond dan de dag tevoren. De gouden Napo leon, waarvan de vorige koers 3980 franks was, noteerde gisteren voor beurs 4025, en onder beurs 4010 na 4000. Na beurs is hij op 3970/80 verhandeld. De notering van 4000 franks was sedert vijf jaar niet bereikt. In maart 1952 is de hoogste koers echter zelfs 5100 franks geweest. G. LEBBINK OVERLEDEN Op een vakantletocht in Oostenrijk is zondag op 72-Jarige leeftijd onver wacht overleden de uit Amsterdam af komstige gepensioneerde officier van het Leger des Heils luitenant commis sioner G. Lebbink. De heer Lebbink is 27 jaar als zendingsofficier in Indonesië werkzaam geweest, waarvan de laatste zeven jaar als territoriaal leider van het Leger des Heils. De overledene was of ficier van Oranje Nassau. De begrafenis vindt vrijdagmiddag 2 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam plaats. WERELDRAAD VAN KERKEN Tijdens de vergadering van het cen trale comité van de wereldraad van Kerken, die dinsdag in New Haven werd gehouden, hebben verscheidene afge vaardigden geprotesteerd tegen de ver kiezing van de Tsjechische theoloog J. L. Hromadka tot lid van het dagelijks bestuur van de Wereldraad. NED. HERV. KERK. Beroepen te Heemskerk (toe®.) M. C. Wend te te Dedems vaart. Benoemd tot vicaris te Leeuwarden mej. M. C. de Wilde, vicaris te Utrecht. Bedankt voor de benoeming tot hulp prediker te Beekbergen A. K. de Groot, laatstelijk zendlngspr< Voor Mlddelharnls J ■edikant te Djakarta .Wieman te Oude- Aangenomen naar naar Kethel J. E. L. Brummelkamp te Westervoort. Naar Opende (Gron.) (toe®.) B. C. Juckema. luchtmacntipredlkant te Volkel. GEREF. KERKEN Beroepen te Broek onder Akkerwoude G. J. Heerslnk, kand. te Aalten. Te Hou werzijl W. H. M. Reinders. kand. te Apeldoorn. Te Wllsum Graafschap Bent- heim. Duitsland). K. G. Idema te Oud- Beljerland. Bedankt voor Emmen mr. dr. J. Ozlnga te Lun teren. Spontane bewondering van rechters Verdachte wilde selfde straf als collega Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisterochtend nauwkeurig een aan tal valse bankbiljetten van tien gulden gadegeslagen en vergeleken met echte biljetten. Men stak de bewondering voor de techniek van een 35- jarige laborant die wegens het namaken en uitgeven van deze biljetten door de rechtbank was veroordeeld tot vier en een half jaar gevangpiis- straf, niet onder stoelen of banken. De procureur-generaal mr. A. S. de Muinck Keizer, zei van mening te zijn, dat de man zich met deze tech nische kennis een nuttiger plaats in de maatschappij kan veroveren. Hij wilde de man nog een kans geven en eiste tegen de laborant vier jaar met aftrek, opdat deze wat eerder in de maatschappij terug zal zijn. Doch de verdachte laborant wilde nog minder hebben, zoals zijn verdediger be toogde. omdat hij in verhouding tot de drie andere verdachten in deze gerucht makende vervalsingsaffaire (die elk tot twee jaar waren veroordeeld) meende te zwaar te zijn gestraft. De laborant had in de periode okto ber 1955 ongeveer 10.000 bankbiljetten van tien gulden met de afbeelding van de molen van Ruysdael nagemaakt en er circa 2000 uitgegeven. Een medeplich tige vrouw, een kennis van de dame met wie de laborant samenwoonde in Am sterdam, liep tegen de lamp bij het uit geven van een biljet in Muiderberg, na dat de falsificatie reeds was bemerkt en het publiek was gewaarschuwd voor een kleine onnauwkeurigheid in de vervalste biljetten. De medeplichtige vrouw en haar echtgenoot alsmede de vriendin van de laborant werden gearresteerd en we gens het uitgeven van de biljetten ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De laborant, die zichzelf by de politie heeft aangegeven, werd een gevangenis- CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Vll&slngen N. Brandsma te Sn eek en J. M. Visser te Dokkum. Hagenaars veroorzaakten last op Rotterdams station (Van onze correspondent) In het Centraal Station te Rotterdam hebben gisteravond drie Hagenaars het reizigers en personeel van de spoorwe gen bijzonder lastig gemaakt. In de voetgangerstunnel vielen zij voorbijgan gers lastig en aan de controle weiger den zij hun plaatsbewijzen te laten zien. Zij trokken de controleur de pet over de ogen. Het drietal dat onder in vloed van sterke drank verkeerde zag dat een student, die tijdelijk bij de N.S. werkt, een pakje sigaretten kocht. De Hagenaars eisten een sigaret van de jongeman, maar die weigerde. Dit maakte de lastposten woedend. Zij wier pen zich op de student en sloegen hem waar zij hem maar konden raken. Daarbij sneuvelde de bril van de aange vallene. De kleding werd hem als het ware van het lichaam gerukt. Een poli- tie-agent en twee militairen van de Koninklijke Marechaussee hebben het drietal overmeesterd, waarna het in het hoofdbureau van politie is opgesloten. De lastposten waren een 31-jarige matroos, een 22-jarige straatmaker en een 31-jarige losse werkman. Vervolg van pag. 1 Lord Altrinchani Niet alleen in Engeland, maar in alle hoofdsteden ter wereld is Lord Altrin- cham's aanval op Koningin Elisabeth en de samenstelling van haar hof het ge sprek van de dag. Er kan geen twijfel over bestaan dat deze openharit-ge aan val, hoezeer grote delen van het Britse publiek deze als „ongepast" veroordelen, van grote invloed zal zijn op het karak ter van de Britse monarchie. Uit Canada en Amerika heeft Lord Altrincham reeds uitnodigingen ontvangen om daar voor de televisie te verschijnen. Zijn woorden worden over heel de wereld ge citeerd. In gesprekken met Britten komt men al spoedig tot de conclusie, dat velen van hen het in hun hart met de edelman eens zijn, speciaal wat betreft de enigszins vlakke en geaffecteerde manier van spreken van de Koningin, die Altrin cham kenschetste als „onuitstaanbaar". De figuur van de Koningin is voor het Britse bewustzijn onaantastbaar omdat zjj het symbool is van de eenheid van het Gemenebest en het valt dus te be grijpen dat men diep geschokt is over de openhartigheid van Altrincham's kritiek. straf opgelegd van vier en een half jaar, omdat hij de vervalsingen had gepleegd. „Ik meen dat ik te veel straf heb ge kregen in vergelijking met de anderen in deze zaak. We hebben alles op fifty- fifty basis gedaan", zo zei de keurig ge kapte en geklede verdachte tot de leden van het Hof. „Maar u hebt de biljetten toch ge maakt en handlangersdiensten verleend" zo merkte de president op. „Ik vind het een zeer ernstig misdrijf". Het Hof zal op 20 augustus a.s. arrest wijzen. BINNENLAND. In de hal van het gemeentehuls te Deventer, heeft de burgemeester van De venter, mr. dr. N. Bolkesteln, gistermid dag zijn eerste officiële daad als zodanig verricht met de opening van de handels tentoonstelling, georganiseerd door de 60- Jarige Deventer Handelsvereniging In com binatie met de r.-k. middenstandsvereni ging „De Hanze". De Jaarlijkse landelijke bijeenkomst van de algemene Nederlandse Vereniging „Het Groene Kruis" zal dit Jaar op 12 september in Krulningen worden gehou den. Op het programma staan onder meer een aantal excursies langs de verleden jaar geopende wljkgebouwen, die konden worden gebouwd met behulp van een uit Zwitserland ontvangen schenking. Het Nederlandse kustvaartuig „Olwe" heeft tien mijl ten Z.W. van het vuur schip „Westhlnder" een houten motor- Jachtje opgepikt. Het zal dit naar Oostende slepen. Als gevolg van de zeer geringe oogst van peren, welke er dit Jaar ln ons land is, is besloten, dat voorlopig tot 31 aug. a.s. de Invoer van peren in ons land uit de daarvoor in aanmerking komende lan den zal zijn toegestaan. De Nederlandse gezant in Rabat, de heer H. Goemans, heeft gistermiddag een receptie gegeven voor de economische missie van de Benelux, die ln Marokko is voor onderhandelingen over nieuwe handelsverdragen tussen de Beneluxlanden en Marokko. De missie, die zes Neder landse, vier Belgische en een Luxem burgse lid telt, staat onder leiding van de Belg Lot®. Met de „Willem Ruys". die morgen naar Indonesië vertrekt, zullen weer 12 Ambonese gezinnen Nederland verlaten. Hiermede zulen dit jaar ln totaal 142 Ambonese mannen, vrouwen en kinderen naar Indonesië zijn teruggekeerd. Het tentoonstelllngsgebouwtje ln Le lystad, waar een overzicht wordt gegeven van allerlei zaken, die verband houden met de Zuiderzeewerken, heeft gisteren de 50.000ste gast ontvangen. Het was een Belgische onderwijzeres, die een boekwerk kreeg aangeboden. BUITENLAND. Koning Leopold zal ln september een bezoek brengen aan de Verenigde Staten, aldus verluidt ln Belgische rege ringskringen. Bij die gelegenheid zal hij stellingen bezoeken. De Westduitse president, Heuss, zal ln november op uitnodiging van presi dent Gronchi een officieel bezoek aan Rome brengen. Hij zal daarbij ook een officieel bezoek in het Vatlcaan afleggen voor het eerst sedert 1903, dat een Duits staatshoofd zulks doet. In een wagon Pools hout ontdekten Westduitse arbeiders dezer dagen bij Kottenheim in Hessen een Pools leger officier. die op deze wijze uit zijn land gevlucht was. omdat hij na verlies van be langrijke militaire papieren arrestatie wegens „spionage" gevreesd had. De man had een week tussen het hout gelegen. De Zuldafrlkaanse minister van Openbare Werken heeft bekend gemaakt, dat hfj, ondanks een protest van kunste naarszijde, toch bij zijn vorig besluit blijft, om. naar aanleiding van o.a. kerke lijke bezwaren, 'n naaktbeeld van Kottier van het Rijksgebouw in Petrorla te laten verwijderen. Een Indiaanse vrouw in Pine Ridge ln de Amerikaanse staat Zuld-Dakota heeft gisteren voor de zevende maal het leven geschonken aan een tweeling. Zij heeft thans achttien kinderen. Op de leeftijd van 80 Jaar is maan dag in een ziekenhuis te München de Duitse Nobelprijswinnaar voor schei kunde prof. Heinrlch Wieland overleden. De Oostenrijkse politie heeft twee geraamten, vermoedelijk van Joegoslaven, van een gletsjer bij Heinschriesse naar beneden gebracht. Deze plaats ligt in de Karawanken, een groep bergen aan de frens tussen Oostenrijk en Joego-Slavië. eide vluchtelingen waren van uitputting gestorven. Volgens de Oostenrijkse politie hebben 682 Joegoslaven, die ln Juli naar Oostenrijk waren uitgeweken, asiel ge kregen. Bij een botsing tussen twee schuiten Sj het Meer van Kivu in de Belgische ongo zijn 14 mensen om het leven ge komen. Het aantal slachtoffers als gevolg van de overstromingen in het zuidoosten van Korea blijft stijgen. De politie schatte gisteravond het aantal vermisten op meer dan 350. Men vreest, dat de meesten van hen het leven hebben verloren. Van een honderdtal mensen staat vast, dat zij om het leven gekomen zyn. Meer dan 5000 hulzen zijn vernield of beschadigd. Het aantal daklozen bedraagt meer dan 54.000. Spaak, de secretaris-generaal van de Noordatlantische Verdragsorganisatie, zou ln de afgelopen maanden de kwestie- Cyprus hebben besproken met Britse, Griekse en Turkse vertegenwoordigers bij de NAVO. zo meent men in welingelichte kringen ln Parijs te weten. Spaak zou echter geen nieuw Initiatief genomen heb ben na het aanbod van goede diensten, dat in maart door zijn voorganger Lord Ismav is gedaan. Dit aanbod werd door Engeland en Turkye in beginsel aan vaard. maar door Griekenland van de hand gewezen. Elf betogers tegen atoomproeven zyn gisteren gearresteerd toen zij probeerden het Amerikaanse proefterrein in Nevada binnen te komen. Bewakingspersoneel ar resteerde de betogers bij de hoofdingang van het kamp Mercury, dat het hoofd kwartier is voor het doen van proeven met kernwapens op Amerikaans gebied. De betogers, aangesloten bij pacifistische organisaties, zijn later tot een boete van 500 dollar en zes maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf veroordeeld. Hun lei der was een 48-jarlge Baptistendominee. In Hirosjima is gisteren het feit herdacht, dat twaalf Jaar geleden de eer ste atoombom boven aeze Japanse stad tot ontploffing werd gebracht. Op een plech tigheid ln het Naltanosjlmapark, die door 20.000 mensen werd bygewoond, wer den eerst de namen voorgelezen van de 185 mensen, die het afgelopen Jaar alsnog aan de gevolgen van de aanval in 1945 het leven hebben gelaten. Bij het mo nument ter nagedachtenis van de 60.000 slachtoffers van de bom werden o.a. bloe men gelegd door Prins en Prinses Mlkasa, als vertegenwoordigers van de kelzeriyke familie. De Franse afgevaardigde Robert Bar- gues is dinsdag uit een vergadering van de „V. N.-commissie voor inlichtingen uit gebieden zonder zelfbestuur" weggelopen uit protest tegen het besluit van de ver gadering om het plan voor de gemeen schappelijke Europese markt in discussie te brengen. Volgens de Franse gedelegeerde is de commissie niet bevoegd om deze zaak te bespreken. Een vertegenwoordiger van de Liba nese minister van Buitenlandse Zaken heeft dinsdag by de Egyptische ambas sade in Beiroet een mondeling protest Ingediend tegen de campagne, die de Egyptische pers voert tegen de Libanese regeringsleiders. Hij waarschuwde, dat Libanon deze campagnle niet kan tole- De Poolse veiligheidsdienst heeft leden van een Duitse illegale organisatie ln Opper-Silezië gearresteerd, alaus be richt het Poolse persbureau. In het ge bied van Katowice in het zuiden van Polen zyn bij leden van deze organisatie vuurwapens gevonden. Verder is een groot aantal vlugschriften ln de Duitse taal in beslag genomen, die klaar lagen om te worden verspreid. Eenenveertig leden van de Poolse communistische partij, die van zwarte handel zijn beschuldigd, zijn geroyeerd, zo meldde het partijblad „Trybuna Ludu" gisteren. Te Londen is heden het eerste we tenschappelijke congres over kaalheid ge opend. waarop 200 artsen en geleerden uit Europa en de V. S. zich gedurende drie dagen zullen bezighouden met „de biologie van de haargroei". Onder meer zal ook de vraag ter sprake komen hoe en waarom haar grijs wordt. Het lot van het St.-James Theater in het hart van Londen is nog steeds niet bezegeld. De maatschappy van onroerende goederen onder leiding van de miljonair Felix Fenston, welke net oudste theater van Londen wilde slopen om plaats vry te maken voor kantoorruimte, heeft er thans mee Ingestemd de sloplngwerkzaam- heden op te schorten in afwachting van het succes van een campagne om 350.000 pond sterling bijeen te brengen, de som die nodig is voor een definitieve redding van het theater. Indien deze actie lukt zal de maatschappij van haar plannen afzien. Zoals bekend hebben de actrice Vivien Leigh en haar echtgenoot, de acteur Sir Laurence Olivier, de cam pagne tot redding van het St.-James Theater ontketend. Evenals vorig jaar werkt er op Schiphol een groep werkstudenten 40 in totaal aan allerlei kar weitjes, die op de luchthaven ge daan moeten worden, zoals het schoonmaken van lampen, schilde ren, afsteken van grasranden, schoffelen, wieden, enz., enz. De jongens en meisjes komen uit alle delen van de wereld, van Scandina vië tot Madagaskar - in totaal elf landen. De luchthaven zorgt even- wet voor een spoedige verbroede ring. Hier zien we een vrolijk groepje terugkeren van een „kar wei" ergens op een van de start banen. Oegstgeestenaar te Amsterdam verongelukt Gisteravond omstreeks half zeven is de 22-jarige D. Omen uit Oegstgeest, matroos le klas van de Koninklijke Ma rine te Den Helder, die per motor uit de richting Zaandam op de Nieuwe Hemweg te Amsterdam reed, dodelijk veronge lukt- Bij de Centrale Hemweg op de krui sing van de spoorrails, slipte de motor. De bestuurder verloor de macht over zijn vervoermiddel en botste in volle vaart tegen een lichtmast in de wegberm aan de rechterkant. Het slachtoffer werd van zyn motor geslingerd en kwam zo met zyn hoofd tegen een kilometer paaltje terecht. Hij was op slag dood. Te Eindhoven verongelukten de 52- jarige heer F. C. Verhoeven en zyn 11- jarige zoontje Frans dodelijk, toen de heer V. gistermiddag met zyn bromfiets, waarop ook zijn zoontje zat, bij het over steken van de rijbaan gegrepen werd door een achterop komende bestelauto. In Doetinchem is gistermiddag de 36- jarige echtgenote van de landbouwer Vragen en antwoord De Russische vertegenwoordiger in de subcommissie voor ontwapening, Zorin, heeft gistermiddag te Londen de Weste lijke vertegenwoordigers drie vragen ge steld over de voorstellen voor inspectie te land en in- de lucht om een verras singsaanval onmogelijk te maken. Deze vragen waren: Waarom zijn in de gebieden voor in spectie uit de lucht Noord-Afrika. het Nabije Oosten, Turkije en Pakistan en andere gebieden, waar de Verenigde Sta ten, de NAVO en de ZO AVO (Zuidoost- Aziatische Verdragsorganisatie) bases hebben, niet begrepen?: waarom moet instelling van een in spectiezone in Europa afhangen van aanvaarding door de Sovjet-Unie van één van de voorstellen voor een zone op het Westelyk halfrond?: moet er overeenstemming over een in spectiestelsel worden bereikt vóór het van kracht worden van een gedeeltelijke ontwapeningsovereenkomst of kunnen de besprekingen over een akkoord wor den uitgesteld tot na het sluiten van een dergelijke ontwapeningsoverenkomst? De Amerikaanse vertegenwoordiger, Stassen, beantwoordde de eerste twee vragen. Hij wees erop, dat het Russische voorstel van 30 april voor inspectiezones niet het gehele noordelijk halfrond be trof. Het Westen heeft grote gebieden in Azië die verbonden zijn met de Sov jet-Unie, niet in de voorstellen opgeno men, omdat zulks misschien aanleiding zou kunnen geven tot moeilijke politieke problemen. De Amerikaan zei te ver wachten, dat de inspectiezones later zul len kunnen worden uitgebreid. De Wes telijke landen zijn van oordeel, aldus Stassen, dat in de eerste periode, het in spectiestelsel de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie moet omvatten om de an dere betrokken landen bescherming te bieden. In antwoord op de derde vraag zei de Franse vertegenwoordiger, Moch, dat het de bedoeling van de Westelijke landen is, dat het inspectiestelsel zal gaan werken op het ogenblik, dat een gedeeltelijke ontwapeningsovereenkomst van kracht wordt. Hij wees op het Westelijke voor stel van vrijdag j.l. waarin wordt aan gedrongen op vorming van een groep deskundigen voor onderzoek van de technische problemen van een inspectie. WOENSDAG. Oegstgeest: Groene- of Willebrord- kerk. Concert door Hans Boelee, m. m. v. Marian v. d. Kooy, sopraan. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30 uur nam. Akkerhof (Haagwegkwartier)open luchtsamenkomst uitgaande van de Bap tistengemeente. 8 uur nam. DONDERDAG. 175: Bijeen gen. 7.30 uur nam. VRIJDAG. Gebouw Prediker. De. J. A. Smlnk. 8 uur nam. V. en D. Opening tentoonstelling „Na tuur en Jeugd". 2.30 uur nam. Techn. School (Boerhaavelaan 44). Uit reiking diploma vakopleiding bouwbedryf 8 uur nam. ZATERDAG. Gebouw Leid&ch Dagblad: Fietstocht Ned. Chr. Relsver. naar Wassenaar. 2 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur nam. Rykemuaeum voor VolkenkundeTen toonstelling „De mens in min la/Puur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.) Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur. op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terra riumtentoonstelling „Aqua-Hortus". (tot en met 4 augustus). Dageiyks 10 uur vm. tot 10.30 uur naim. Van der Werf park; Tentoonstelling Ro mantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 Juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal* „Tijdgenoten van Ver- ster". Werkd. 105 uur zondags 15 u„ donderdag bovendien 7.309.30 uur (20 juli 23 september). BIOSCOPEN Rex: „Geintjes met geesten" (A en C) alle leeftyden. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7.16 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De mooiste vrouw ter wereld". Trianon: „Het zondagskind" alle leeft, werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.16. 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „M1jn hart zingt voor Jou", alle leeft. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.16 uur. Lldo: „Lokaas". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Mare door de hel" (A town lüke Alice) 16 Jaar; dagehjks 7 en 9.15 uur: „2x2 2" (Laurel en Hardy) alle leeft. Werkdagen 2.30 uur; zondag 2.30 en 4.45 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 10 augustus 8 uur waar genomen door apotheek Herdlngh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136; apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, Oegstgeest. tel. 26274. BM geen gehoor ou Uw halsarts ol specialist. hel op dokterstelefoon 22222. Boomkamp met haar bromfiets tegen een met paard bespannen melkwagen gebotst. Mevrouw Boomkamp, moeder van twee kinderen, is later in een zie kenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. Te Zaandam is gistermiddag de 33- Jarige Amsterdamse goochelaar H. Wa genaar by een autobotsing om het leven gekomen. Hij was met een bestelauto op weg naar Heiloo. Plotseling slipte zyn wagen en schoof naar de linkerweg kant, juist toen een bestelauto van de andere kant naderde. Een botsing volg de, waarby de heer Wagenaar uit de wagen geslingerd werd. Hij was vermoe- deiyk op slag dood. Te Heerlen is gisteren in het St. Jozef ziekenhuis overleden de heer J. Luyten uit Amstenrade, die maandagmiddag be trokken was bij een verkeersongeval. Zijn scooter kwam in botsing met een personenauto. Te Amsterdam is gisteren de 12-jarige Rob Bakker overleden, die vorige week vrydag op de Amstelveense weg werd aangereden door een personenauto. Te Wilsum had gisteravond een ver keersongeluk plaats, waarby de 26-jarige motorrijder J. Weerdmeester uit Kam pen om het leven kwam en zyn duopas sagier ernstig werd gewond. De motor, waarop beide personen zaten, werd ge grepen door een uit tegenovergestelde richting komende personenauto, die naar links uithaalde om een geparkeerde melkauto te passeren. De toestand van de gewonde was vanochtend nog zorg wekkend. Tussen Almelo en Vriezenveen bots ten gisteravond twee motoren tegen el kaar. Een andere motor, waarvan de bestuurder niet tijdig kon remmen, bot ste weer op de twee op de grond liggen de motoren. Bij dit gecompliceerde onge val werd een 21-jarig meisje «odanig zwaar gewond, dat zy naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, waar zij in de loop van de nacht is overleden. De overige betrokkenen liepen min of meer ernstige verwondingen op. Felle brand in garage te Ter Aar Vannacht te omstreeks vier uur ont dekten buren dat er brand was uitge broken in de garage aan de Kerkweg te Ter Aar. Eer men Iets kon uitrichten was de garage een prooi der vlammen, zodat er niets gered kon werden. Er stonden 1 vrachtwagen, 2 personen auto's, enkele bromfietsen en 3 aan hangwagens in de garage, die alle totaal vernield werden. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. De garage was nog slechts korte tyd in gebruik en nog niet geheel afgebouwd. De schade be draagt vele honderdduizenden guldens. Een belendend perceel liep eveneens enige schade op. Dr. Drees op „Hel Atoom" Minister-president, dr. W. Drees heeft gisteravond een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Het Atoom". Dit bezoek kwam zo onverwacht, dat de heer Drees de tourniquets reeds was gepasseerd, toen hij pas werd opgemerkt. Dr. Drees, die door ir. E. Th. Erb werd rondgeleid, toonde zeer grote be langstelling, vooral voor de diverse re actortypen. ook in verband met de toe komstplannen. die Nederland in deze richting heeft. Na zijn rondwandeling over de expo sitie zeide dr. Drees. dat de tentoonstel ling ver boven zijn verwachting was en de heer Drees achtte haar. juist in deze, zoals hij het wilde noemen „atoomge- voelige tyd" van onschatbare waarde. Actie tegen imam van Oman begonnen De actie te land tegen de opstande lingen van Oman is hedenochtend vroeg begonnen. Het aan de noordelijke grens gelegerde regiment van de sultan, geleid door Britse officieren en gesteund door Britse eenheden, rukt op naar het dorp Izz, ongeveer veertig km ten zuiden van Nizwa, waar de Imam zijn hoofdkwartier heeft. Tot dusver was de actie tegen de Imam beperkt gebleven tot aanvallen van de Britse luchtmacht op versterkingen en aanvoerwegen. Elizabeth Taylor schonk leven aan een dochter De filmactrice Elizabeth Taylor heeft gisteren te New York in het Columbia Presbyterian ziekenhuis het leven ge schonken aan een dochter van 4 pond en 200 gram. De geboorte werd omstreeks 15 oktober verwacht, maar er deden zich complicaties voor. De kleine Elizabeth (Liza) Frances Todd de filmster is gehuwd met Michael Todd scheen aanvankeiyk doodgeboren, maar dank zy het ingrypen van negen artsen begon het kind na veertien minuten normaal adem te halen, „Het waren de langste veertien minuten van mijn leven',, zei de 54-jarige vader, die uit vorige huwe- lyken reeds vader en grootvader is. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) c i 1 *3 3 23 4> k S 3 1 s* Sn Stockholm regen ono 2 27 7 Oslo onbewolkt ono 2 26 0 Kopenhagen zwaar bew. ono 2 23 0 Aberdeen geh. bew. windstil 17 0 Londen geh. bew. windstil 24 0 Amsterdam regen z 3 22 Ö.l Luxemburg mist w 1 21 0.2 Parys licht bew. windstil 24 0.3 Bordeaux licht bew. nno 2 29 0 Grenoble onbewolkt windstil 29 0 Nice licht bew. n 3 26 0 Beriyn geh. bew. verand. 26 0.1 Frankfort licht bew. wzw 2 2G 0 München onbewolkt zzw 2 26 0 Zürlch mist rrnw 1 23 2 Genève hall bew. windstil 28 4 Locarno zwaar bew. windstil 25 2 Wenen zwaar bew. zo 1 26 0 Innsbruck zwaar bew. windstil 30 5 Rome onbewolkt windstil 32 0 AJaccio zwaar bew. o 2 29 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2