Schimmenspel in koetshuis van Oud-Poelgeest over het atoom Eén van twee ontsnapte Duitse gevangenen weer gearresteerd Sluiting oecumenisch congres voor jongeren te Oegstgeest GEDENKBOEK BIJ 10 JAREN NED. STUDENTENSANATORUJM MAANDAG 5 AUGüSiTTS 1957 De deelnemers aan het Europees oecumenisch jeugdcongres hebben zater dagavond gezamenlijk in een schimmenspel, dat in het koetshuis van het Kasteel „Oud-Poelgeest" werd vertoond een verwerking gegeven van het con gresthema: „Europa in het tijdperk van het atoom". Het was een interessant en vernuftig spel, dat als het ware als een soort prentenboek werd voorge houden aan de vele toeschouwers. De hoofdfiguur was mr. Atoom, wiens aanwezigheid al bleek bij de schepping der aarde en toch was er eeuwenlang niemand, die hem kende. Hij kon zijn diensten niet aanbieden en daardoor moest de menselijke kracht alles alleen doen met alle gevolgen daarvan. De slavernij ontstond en de overheersing van het ene ras over het andere. De industriële ontwikkeling werd in beeld gebracht en het was frappant hoe, met weinige en primitieve middelen, door de congresgangers zelf gemaakt, een indruk werd gegeven over de ontwikkelingsgang in de wereld en de menselijke samen leving, totdat Otto Hahn nader kennis maakte met mr. Atoom en erin slaagde kernsplitsing tot stand te brengen. Men zag de resultaten daarvan in de medi sche wetenschap, met name de kanker bestrijding. Er ontstond een strijd tus sen mr. Atoom en de bacterieën. De in vloed werd ook duidelijk merkbaar in de achtergebleven gebieden en zo blijkt dat mr. Atoom een vriend der mensheid kan zijn, indien op de juiste wijze van zijn diensten wordt gebruik gemaakt. Aangetoond werd, dat de mensheid niet alleen dienstverlening mag vragen van mr. Atoom. Hij heeft ook het recht zijn eisen te stellen, want hoe meer de atoomkracht wordt ge bruikt, des te groter wordt de vrije tijd, Leidse feestmarkt was groot succes! De feestmarkt, die zaterdag ter gele genheid van het Rynsburgse bloemen corso in Leiden is gehouden, is in alle opzichten een succes geworden. Naar schatting zijn 50.000 mensen uit alle delen van het land en zelfs uit het buitenlandt!) langs de met bloemen versierde kramen getrokken. De tien bloemenmeisjes, die de gehele dag anjers uitdeelden, hadden het dus lang niet zo gemakkelijk. Zy hebben zich evenwel uitstekend van haar zware taak gekweten. Moeilijk was ook het werk van de juryleden, die zich een oordeel moesten vormen over de wijze waarop de marktkooplieden reclame maakten. De heer H. Stikkelorum, voorzitter van het Feestmarktcomlté, dankte om streeks half zes de jury hartelijk voor alle genomen moeite en bood mej. mr. A. Versprille, die deel uitmaakte van de jury. bloemen aan. Mej. Segijn (textiel) won als beste verkoopster deze reclamewedstrijd. De directeur van de Markt- en Havendienst Leiden, de heer Weima, reikte de prijzen uit. Namens alle deelnemers sprak de heer P. van Dam nog enkele woorden van dank. Ruim een half uur later vond de trekking plaats van de loterij, waar voor vele prijzen beschikbaar waren ge steld. Wethouder D. v. d. Kwaak las de namen van de gelukkigen een voor een voor. De hoofdprijs, een fraaie was machine, was voor de heer P. J. v. d. Weijden, woonachtig aan de Oude Sin gel te Leiden. Bijzonder verrast zal on getwijfeld ook de heer A. Heijmans uit de President Steynstraat geweest zijn met de splinternieuwe fiets, welke hem werd aangeboden. Tot de gelukkigen be hoorden ook mr. Versprille en een in woner van Essen. In de avonduren was er nog een fees telijke bijeenkomst in „Den Burcht", tijdens welke o.m. de bloemenmeisjes op haar beurt in de bloemetjes werden gezet. Dagrecord in liet Van der Werfpark ZATERDAG RUIM 4500 BEZOEKERS Het Van der Werfpark, waar de ten toonstelling „Romantiek en Bloemen" wordt gehouden heeft zaterdag op de corso-dag een record aantal bezoekers gehad. Naar schatting zyn ruim 4500 personen de controle gepasseerd; het juiste aantal Is niet op te geven, daar vele bezoekers een gecombineerde kaart in de Hortus hadden gekocht. Het aan tal van 4500 is een dagrecord, daar tot nu toe het hoogste aantal bezoekers op één dag ongeveer 3000 was. In totaal zijn reeds 35.000 personen komen kijken naar deze prachtige tentoonstelling. Aqua Hortus bijna 35.000 bezoekers De „Leidse Aquariumvrienden" en ..De Natuurvriend" hebben wel succes gehad met de inrichting van de tentoonstel ling „Aqua Hortus". Gisteravond is deze expositie gesloten en kon de balans wor den opgemaakt. In totaal hebben 34.949 personen een bezoek aan de tentoonstel ling gebracht. Een aantal, dat ver boven de aanvankelijk geschatte raming ligt en dat de initiatiefnemers tot grote tevredenheid stemt. DE HUURVERHOGING RAADSLID STELT VRAGEN Het raadslid, de heer H. van Weizen (CPN) heeft zich met de volgende vra gen tot het College van B. en W. gewend: Is uw college bereid de huurders van woningen, die bij de dienst van d afd. Volkshuisvesting in onze gemeente be kend zijn voor het in aanmerking ko men van wettelijke onbewoonbaarver klaring, er attent op te maken dat zij vrijstelling van huurverhoging kunnen ver kr ij gen? Is uw college bereid de huurders van soortgelijke woningen, die in het bezit van de gemeente zijn, vrij te stellen van huurverhoging? Kan uw college mededelen, hoeveel woningwetwoningen, die volgens de bij drageregeling van 1948 tot st#nd zijn ge komen. in huurprijs worden verhoogd en met welk percentage? Kan uw college mededelen voor hoe veel woningwetwoningen, die volgens de bijdrageregeling van 1950 tot stand kwa men dit. hetg eval zal zijn en met welke percentages? Is uw college bereid t.a.v. de woningen, die volgens de bijdrageregeling 1950 tot stand kwamen, rekening te houden met de inhoud van de motie-Hellema in de Eerste Kamer? VICTORIA REGIA IN BLOEI In de Hortus Botanicus heeft zater dagavond de Victoria Regia gebloeid. De bloesem was wit. Gisteravond bloeide zij purper-rose. Bij hoge uitzondering was de Hortus deze avond geopend. waarover de werkende mens gaat be schikken en het is diens plicht die vrije tijd goed te besteden. Er behoort ook te komen een betere samenwerking tussen de Europese staten onderling en om hiertoe te komen biedt mr. Atoom zijn bemiddeling aan. In de slotscènes ziet men de aarde draaien met zijn fabrieken, bankgebou wen, kazernes, eenvoudige hutten en met zijn kerken. De kerken, die ook tot beter onderling begrip moeten komen en be seffen, dat de atoomkracht een gods geschenk is, dat tot heil van allen zijn heilzaam werk kan verrichten. Urenlang in duinen gezocht naar ontsnapte Duitsers Het staat thans wel vast, dat de twee Duitsers, die donderdagmiddag uit de gevangenis te Scheveningen zijn ont snapt. de eerste nacht van hun vrijheid hebben doorgebracht in een bouwkeet in de duinen te Katwijk aan Zee. Vin gerafdrukken, op een fles achtergelaten, bleken van een van de voortvluchtlgen te zijn. Ook staat vast, dat de mannen, die uit. de keet twee jassen hebben ont vreemd. zich de volgende dag hebben meester gemaakt van de auto van een Duitse toerist. Ook op de later terugge vonden wagen werden vingerafdrukken herkend. Zaterdagochtend kwam er bij de politie te Noordwijkerhout een mel ding binnen, dat twee verdachte man nen in de duinen waren gesignaleerd. Onmiddellijk werd een onderzoek op grote schaal uitgevoerd. Veel politie mannen en enkele politiehonden hebben het 3400 ha grote duingebied van Noordwiikerhout uitgekamd, doch zon der resultaat. Eerst omstreeks vijf urn- werd het zoeken gestaakt, dat pas zou worden hervat als er nadere aanwijzin gen binnen zouden komen. Eén van de twee uit de Scheve- ningse strafgevangenis ontsnapte gedetineerden, de 20-jarige Duitser Ludger J. Wilke, is vanochtend bij Nieuw-Vennep in de Haarlemmer- meerpolder gearresteerd. De jacht naar zijn metgezel de 22-jarige Erwin L. Frese, die nog wist te ontkomen was vanmiddag nog in volle gang. Het was de Rijkspolitie van Hoofd dorp, die de arrestatie kort voor het middaguur verrichtte. Onmiddellijk werden alle politieposten in de omgeving gealarmeerd en ook de gemeentepolitie van Amsterdam. Men OEGSTGEEST Diploma-zwemmen in „Poelmeer" In Poelmeer werden de proeven voor de verschillende zwemdiploma's afgeno men. Het diploma A werd behaald door: Loek Diepstraten. Anneke Verwey, Con nie Muilwijk. Seuita Aldeeshof, Nelly Lagas, Piet Lagas, Jan Frijling. Hans Frijling. Marijke v. d. Hoeve. Thea Huyts. Gerdia Kortekaas. Hermien Maarteveld. Frans Verlinde. Josje Bur- gerjon. Hans Lucas. Elisabeth Schnell. Ria v. d. Star. Frits Hugenholtz. Jos Holthaus. Joke Houweling. Martien Grietje Bergman. Tonnv Stolwijk. Elsje Hogervorst. Danielle BÓdt. Karien v. d. Schor. Jan Schellingerhout. Willv Via- nen. Hans Brandt, Elly Bakker, Stanne- ke Balt, A. Turnhout. Het diploma B kwam in het bezit van: mej. J. E. v. d. Voort, Wiin Stol wijk, Hilde de Jong. Jan Hein de Jong, Nanda Gerven, Marinus C. F. Heyl, Ivonny Schellingerhout. Kitty Lommers, Johnny Lommers, Marianne Burgerjon. P.V. „HET OOSTEN" De Postduivenvereniging „Het Oos ten" hield zaterdag een wedvlucht vanaf Mons. De duiven werden gelost om 12 uur met n.o. wind. Aankomst eerste duif 15.47.39 uur. De laatste prijswinnaar arriveerde 16.18.37 uur. Uitslagen: B. Singeling 1, 3 en 4; W. Hartevelt 2, 7 en 8; K. v. d. Berg 5; H. v. d. Vegt 6 en 10; A. van Gen-nip 9. GEEN VOORRANG VERLEEND Vannacht om half één vond op de weg- kruising Haarlemmerstraat/Mare een aanrijding plaats tussen een motorrijder en een auto. De bestuurder van het motorvoertuig, een 19-jarige monteur uit Voorschoten, die geen voorrang ver leende, 'liep tengevolge van deze aanrij ding een gecompliceerde linkerbeen- breuk op. Een 66-jarige bewoonster van het Samuel de Zeehof is zaterdagochtend in het Gangetje uitgegleden over een bananenschil, tengevolge waarvan zij een linkerpolsfractuur opliep. VLIEGTUIG VERLOOR RECLAME-LINT Een vliegtuig, dat zaterdagmiddag tijdens het voorbijtrekken van het bloe mencorso boven Leiden voor een siga rettenmerk propaganda maakte, verloor op een gegeven moment het meterslange reclame-lint. Zonder enige schade aan j te richten kwam dit lint terecht op het terrein van het voormalig militair hos pitaal aan de Morsweg Onze stadgenote, mevr. A. M. G. DoeffKleinsmiede, is te Utrecht ge slaagd voor het examen Frans M.O.(A). geloofde, dat de nog voortvluchtige Frese het hazepad koos in de richting Amsterdam. Het resultaat was, dat de Amsterdamse politie alle oostelijke uit gangen van de Haarlemmermeer onmid dellijk hermetisch afsloot, zoals de Haagse Weg, het Jaagpad en de Haar- De twee ontvluchte Duitsers werden Kerkdienst in Groene- of Willibrordkerk door de politie verrast, toen zy zich tegen een hooimijt hadden neerge vlijd. Zij namen onmiddellijk de be nen, maar Wilke kon gepakt worden. Frese was zjjn achtervolgers te snel af. C. P. J. Paardekooper overleden OUD-LID VAN DE BAAD In de ouderdom van 72 jaar is over leden de heer C. P. J. Paardekooper. een in r.-k. kringen vooraanstaande figuur, die o.a. veertig jaar voorzitter van het R.-K. Armbestuur is geweest. Voorts was de heer Paardenkooper voor de tweede wereldoorlog vele jaren lid van de raad. van de oprichting af voorzit ter van het Wit Gele Kruis en bekleed de hij het presidium van verscheidene polderpbesturen. Na de uitvaartdienst, welke donder dagochtend in de parochiekerk van de H. Willbrordus plaats vindt, volgt om 9.30 uur de bijzetting in het familiegraf. WARMOND POSTDUIVENVERENIGING „WARMOND" De Postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf St. Chrislain. Afstand 200 km. De duiven werden gelost om 7 uur met een noordoosten wind. De eerste prijs- duif bereikte haar hok om 10.27.55, de laatste om 11.01.19. Uitslagen: P. v. d. Drift 1-3, J. de Dunne 2-5. J. de Weert 4. N. v. d. Horst 6. J. Diemei 7-9, Q. Beugelsdijk 8. J. Smeets 10. Geslaagd De heer J. Meys. alhier, slaagde voor het examen Duits M.O.-A. De Hervormde Gemeente van Oegstgeest legt telkenjare wanneer op het Kasteel Oud-Poelgeest het oecumenisch jongerencongres gehouden wordt, daarvoor grote belangstelling aan de dag, zo ook gisteren, toen de Groene of Willibrordkerk tot de laatste plaats was bezet. Deze door het IKOR uitgezonden kerkdienst is te beschouwen als het slot van het congres, waaraan door 56 jongeren, afkomstig uit tien landen, was deelgenomen. De congressisten hadden in deze dienst een werkzaam aandeel. De ver zen 1—3 van Psalm 107 werden door een Spaanse deelneemster voorgelezen. De verzen Deut. 30 11—20 klonken in het Zweeds en de enige niet-Europeaan, die aan het congres deelnam, en afkom stig was uit Nigeria, las de eerste tien verzen van Marcus 8. Ds. J. M. Hoekstra, vormingsleider op „Oud-Poelgeest" hield de prediking. Hij herinnerde aan het belangrijke zen dingswerk van WiÜibrord, nu meer dan 1200 jaar geleden. Thans na zoveel eeuwen komen op deze historische plaats de Christenen nog byeen, hoewel de denk- en leefwereld zo veel verschilt met die uit Willibrords tijd. Spr. ging na wel een wonderlijke kracht er gele gen is in de atoomenergie, het thema van het gehouden congres. Na de klas sieke energiebronnen uitgeput raken, in dit kritieke stadium, komt de verbazing wekkende kracht van het atoom met zijn onafzienbare mogelijkheden. Door opzienbare ontdekkingen is in de toe- komstb.v. een voedselhoeveelheid voor de wereld bereikbaar, meer dan nodig is. We staan, aldus spr., voor een on bekend en veelbelovend land, zoals eens de Israëlieten, die Kanaan zouden bin nengaan. Hier zijn toepasselijk dezelfde woorden die Mozes tot zyn volk richtte. Het goede wordt ons voorgehouden, maar ook geldt: doch indien Uw hart zich afwendt en gij niet luistert, doch Verltuit beeld van een unieke gemeenschap Ruim tien jaar geleden werd het Nederlands Studenten Sanatorium in een tijdelijke behuizing in Laren N.H.) officieel geopend door de toenmalige minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen dr. J. J. Gielen. Ter gelegenheid van dit (reeds enige maanden verstre ken) jubileum is thans een gedenkboek uitgegeven door de stichting die het sanatorium beheert. In dit gedenkboek wordt op vlotte wijze een beeld gegeven van deze unieke gemeenschap, waarin men er in is ge slaagd van de nood een deugd te ma ken. Het studentensanatorium is er op gericht, de studenten, die als gevolg van tuberculose lange tijd onder me disch toezicht moeten rusten gelegen heid 'te geven, zoveel als op grond van gezondheidsoverwegingen mogelijk is hun studie voort te zetten. Dit brengt zeer vele bijzondere problemen met zich me de, waarvan de oplossing eerst in de loop der jaren experimenteel gevonden is of zelfs nog gevonden moet worden. Zo is deze gemeenschap ondanks een 10-jarig bestaan een nog steeds groeiend en zich vervormend geheel. In het ge denkboek komt die geleidelijke groei op duidelijke wijze tot uitdrukking na?st Burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten van Den Haag heeft zaterdag de Jacob Maris-jeugdprij- zen uitgereikt aan (van links naar rechts) de 17-jarige Krijn Giezert, die de zilveren penning voor schil derkunst verwierf, P. A. Louwers, die een eervolle vermelding kreeg, en de 23-jarige Aat Verhoog, die de zilveren legpenning voor grafische kunst toegekend kreeg. Krijn Giezen woont tj Noord- wijk en verwierf zijn prijs met een aquarel Landschap"Hij is leer ling van de Academie voor Beel dende Kunst te Den Haag. het beeld van de medische zorgen, die onder zeer bekwame leiding en door liefdevolle toewijding van velen worden uitgeoefend. Het studentensanatorium is voort gekomen uit een initiatief van enkele Nederlandse hoogleraren tijdens de bezettingsjaren. In 1944 kwamen zij, verbannen door de Duitsers uit hun woonplaatsen, in Hoogeveen byeen voor het besluit, een dergelijk sanatorium na de bevryding op te richten als een monument voor het studentenver- zet. Reeds enkele dagen na de bevry- ding, op 17 mei 1945, aanvaardde Prin ses Juliana het Beschermvrouwschap, op 8 juni werd de stichtingsakte gete kend. De officiële opening van het tydelyk tehuis geschiedde op 6 maart 1947. De eerste steen van het defini tieve gebouw werd op 7 oktober 1949 door Koningin Juliana gelegd, en dit gebouw kon op 2 juli 1952 door mi nister Rutten worden geopend. Sinds de oprichting zijn in het sa natorium 442 tentamens en 44 exa mens met goed gevolg afgelegd, wel een bewys dat men met vrucht ge werkt heeft aan een combinatie tus sen medische en geestelijke en weten schappelijke zorg. Nauw verbonden met het sanatorium is het miniatuurstadje Madurodam, dat een grote toeristische attractie blijkt te bezitten en waarvan de baten een van van de financiële steunpilaren voor het sanatorium vormen. Ook hieraan wordt in deze jubileumuitgave aandacht be steed. Het gedenkboek, gevat in een band met de faculteitskleuren en de wapens der steden met instellingen voor hoger onderwijs als een krans van schilden rond het wapen van Laren, is zeer royaal met foto's verlucht, waardoor het, gecombineerd met de vlot geschreven teksten, een prettig aandoende samen vatting vormt van het uitermate be langrijke werk, dat hier wordt verricht en van de grote dankbaarheid jegens velen, die dit werk door hun steun mo gelijk hebben gemaakt. MARKTBERICHTEN TER AAR. 3 augustus. Groenteveiling. Augurken fijn 0.80, fijnbasterd 0.58, bas terd 0.410.42, idem afw. 0.18, grof A 0.35—0.36 .Idem afw. 0.12, grof 1 0.25— 0.27 idem afw. 0.12, CD 0.24—0.25, Idem afw. 0.12, E 0.17—0.21 alles per kg. ROTTERDAM. 5 augustus. Veemarkt. - Aanvoer in totaal 1748. Vette koelen en ossen 1019. varkens 829. Prijs per kg.: \*ette koelen le kw. 300 320, 2e kw. 265—295. 3e kw. 250—260. var kens (lev. gew.) 183, 180, 178. U laat verleiden en U voor andere go den nederbuigt en hen dient, dan ver kondig ik U. dat gij te gronde zult gaan: niet lang zult gij leven in het land dat gij in bezit kunt nemen. God wil steeds net goede voor de mens, dat hebt U aldus ds. Hoekstra vernomen uit de voorlezing van de wonderbaarlijke spij ziging. Duizenden werden verzadigd en er was nog een overschot van zeven korven. IvankergezAvellen kunnen door radio isotopen Avorden genezen. Ook het ge laat van de wereld is afzichtelijk ge schonden. De tegenstellingen zyn te Het uit 24 man bestaande tam boerkorps van het garde-regiment fuseliers „Prinses Irene" heeft he denochtend bij het Paleis te Soest- dijk een aubade gebracht aan H.K.H. Prinses Irene, ter gelegen heid van haar achttiende verjaar dag. Later bood een deputatie aan de jarige Prinses een week-eind-tas aan. - De foto laat zien hoe de Koninklijke Familie op het bordes voor het Paleis het tamboerkorps gadesloeg. groot. De straling moet uitgaan van de kerk, ook ai zijn daar thans A-aak nog zware loodmantels omheen. De christen moet in het komende atoom tijdperk zyn aandeel bijdragen tot het Avelzijn van zo velen, die verre zijn b.v. in Azië en Afrika. Dan zal het blyken dat ieder voedsel voldoende krijgt en er nog een overschot zal zyn. De dienst werd besloten door koor zang der congresgangers. Na de dienst vierden gemeenteleden en congressis ten gezamenlijk het Heilig Avondmaal. BEURSOVERZICHT Amsterdam, 5 augustus. De lagere prijzen voor de vrachttarie ven van kolen en graan hebben de da ling in de scheepvaarthoek vanmiddag wederom voortgezet. Na een vrij normale opening waarbij de koersen circa 1 pet. beneden het slot van vrijdag lagen, zakte de koers in het verdere beursverloop slechts met lichtelijk aanbod verder in. Zo verloor Van Ommeren circa 6 pun ten, Holland-Amerika Lijn 3, Van Nie- velt Goudriaan 4 en Scheepvaart Unies ook 3 pet. De overige waarden leden verliezen van circa 1 punt. De internationale toestand, zowel op politiek als financieel gebied is van dien aard, dat het op de effectenbeur zen in Europa heel erg stil is omdat de arbitrage niet tot zaken kan komen. De zwakke monetaire toestand van de Franse frank wordt duidelijk gedemon streerd in de prijs voor fijn goud van 500.000 franks per kilo hetgeen een re cord aller tijden is. Eenzelfde record geldt de effectendollar die 539 franks doet. Ondanks het feit, dat de Franse regering bekend heeft gemaakt dat de frank niet zal devalueren, is dit niet de Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen mening van het publiek en financiële kringen die beide duiken in buiten landse effecten en goud. Tegenover het geringe aanbod in Kon. Olie stond vrijwel geen vraag. Dit had zoals vanzelfsprekend lagere koersen tot gevolg en in aanmerking nemend, dat deze aandelen in een dergelyke markt situatie zeer kwetsbaar zijn, viel de da ling erg mee en verloren Kon. Olie ca. f 1.50 bij slot vrijdag en waren f 1. onder pariteit New York. Unilever miste de steun van Londen en verloor circa 3 punten. Philips eveneens 3 en Aku's 2 punten lager. Handel minimaal. KLM gaf een gulden prijs en was zestig cent beneden pariteit New York. In de staatsfondsenhoek was kortlo pend papier gevraagd en waren investe ringscertificaten en Nederland 1962-64 (cummen) een kwart procent hoger ter wijl het langlopende papier was aange boden. Staffels waren pet. lager. Van de cultures waren Amsterdam Rubber en HVA vrijwel onveranderd, Deli My. een half puntje lager. WISSELKOERSEN Amsterdam, 5 augustus Londen 10.64—10.64'New York 3.82fj—3 83ft. Montreal 4.03ft4.03ft. Parys 1.0855 1.0865, Brussel 7.§2%—7.62%, Frankfurt 91.13—91.18, Zürich 87.42—87.47, Zürich (vr. fr.) 89.31!289-36%, Stockholm 73.7473.79, Kopenhagen 55.01 55.06% Oslo 53.25—53 30, Milaan 61.24-31.29, Wenen 14.72—14.73. Beurs van Amsterdam Maandag 5 augustus. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 87 87 Grootboek obl. 3% 77 Ned '47 3% (3) 84Va 84 Ned '51 3% 89A Ned '53 3'3 86V4 86'i Ned '56 34 86ft 86*.* Ned '48 314 81 81 Ned '54 3% 81 81 Ned '55 I 3% 81 81 Ned. '55 II 3%84 84 Ned. '37 3 83% 83'; Dollarlng '47 3 937 8 93% Investeringscert. 3 90 90',; Ned 62-64 3 89 89% Cert NWS 55% 55% Indië '37A 3 85 Vt 85 Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind.B. 41% 41 Nat. Handelsbank 96% 97 Ned. Handelmij156% 157 A.K.Ü181% H9% v. Berkel's Patent (v) 197% Calvé Delft cert. 350 350 Kon. Pap. v. Gelder 187% 188 Hoogovens cert298 296 Müller en Co. NJJ. 350 346 Ned Kabelfabr. 272% 271 Philips 282% 285% Philips pref150% 150 Unilever 444% 441% Wilton Feyenoord 228*4 228% Biliton 2de rubr 241 243 B Dordtse Petr gew... 1048% 1033% Kon Petr. (f 20.—) 220.70 219.40 idem (50 a f. 20.—) 220.25 218.70 A'dam Rubber 70% 70% Deli Mijen (Ver.) eva. 84ft 83 H.VA 116 116% Java Cult38 39% Senembah 59 59 Vorstenlanden 26 y4 25% doll Amertkailjn 170% 167% Java China Paket 160 157 Kon N Stoomb 147% 147% Kon Paket My 146% 146% Stoomvaartmy Ned 178% 177 Van Ommeren cert 247 241% Kon Rott Lloyd 167% 166% Ned Scheepv Unie 158% 156% Ki.M 133.00 131.90 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 85 85 Den Haag 1937 1 3.. 95% Lelden 1947 86B R'dam *37 I-m 3% 86% 87 B Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 99% Premieleningen A'dam '33 3 94 95 A'dam '51 2% 85% 84% A'dam '56 I 2% 79% 79% A'dam '56 II 2% 94 L 86Vi Eindhoven '54 2% 81 80 Enschede '54 2% 79% 79 L Den Haag *52 I J% 86% idem n 2% 88% 86% R'dam '52 I 2% 89% idem n 2% 88% 86% Utrecht '52 2% 90y4 90 L NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 202% 202% HB.U cert196 196 Rott. Bank 166 166% Twentsche Bank 167% 167% Industriële Ondernemingen Albert Heyn 265 Borneo Sum H.My 65% 64 Ned G en Sp. Fabr. 180 180 Kon. Ned. Grofsm 97 97 Internatio 86 85% Rott. Droogdok My. 570 570 Tieleman en Dros 16% 16% Ned. My. Walv.vrt. 60% 60 L Spoorwegen Dell Spoorweg My. 13% 13% Amerik. fondsen Canadian Paclflo R. 35 34% Intern. Nickel 96fj 93 Anaconda 65 64% Bethlehem Steel 49% 49% Cities Service 71% 71% General Motors 45% 45 Kennecott108% 108% Republic Steel56 56%exd. Shell Oil 88 88% Union Pacific 30% 30% Un States Steel 69% 69% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen Vit 2/8 Edelmet Kon AA 59% 59 Prei w a idem 329 327 Holl Constructie 350 345 Ing Dur v Bouwnyv 122 Int Kunststof! Lnd 44% 45 Leidsche Wolsplnn 229 228 Slkkens LaKfabr "53 410 Ver Touwtaorleken 169 169GL Werwnk'6 Betonm 77 77% Van wyk Textiel 76% 76%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9