Gangmaker Léon v. d. Stuyft heeft plezier in vorderingen Alphenaar Vanadis triomfeerde in de Derby Prachtige wedstrijd in Stadion bewees opbloei stayersberoep Grote Prijs der amateurs voor Nachtwache Van Dalsum slaat Lex Karamoy in finale enkelspel A MAANDAG 5 AUGUSTUS 1957 Wil Vreeswijkeen der raspaardjes van Stayers-scliool WIELRENNEN Ronde van Made voor Leidse tenniskampioenschappen (Van een onzer verslaggevers) Reeds enige tyd kan men, hetzü in de persberichten door de radio, hetzij bij de sportbesprgking of in de pers de naam van een Alphenaar aantreffen in ver band met de wielersport. Wij hebben hier het oog op Wil Vreeswijk, de 26-jarige jongeman, stammende uit een geslacht van wielrenners. Immers Vader Gerard heeft geruime tijd gefietst en daarvoor ook grootvader Vreeswijk. Het zou dus wel heel vreemd zijn als niet een van de zes jongens, die het gezin Vreeswijk telt, thans df wielersport zou gaan beoefenen. Wil Vreeswijk heeft dus, wat men noemt „van niemand vreemd", die drang naar het wielrennen. Reeds op vrij jeugdige leeftijd begon hij er mee als lief hebberij, waarna hij het thans als zijn beroep gekozen heeft en dan wel als stayer achter grote motoren. Een niet gemakkelijk beroep, dat moet erkend worden. Teneinde daarmede eens nader kennis te maken, hebben wij dezer dagen een bezoek gebracht aan het Olympisch Stadion te Amsterdam, waar de bekende oud-stayer, oud-wereldkampioen en nog steeds houder van het wereld-uurrecord achter gangmaking, (staande start 122.771 kilometer en met vliegende start 125.815 kilometer per uur), Léon van der Stuyft aan enkele door de Nederlandse Wieier Unie aangewezen renners les geeft In het stayersbedrijf. waren wielrenner Alle Vreeswijken Léon van der- Stuyft ging op het reeds het vorige jaar tot hem gerichte ver zoek niet één-twee-drie in. hij moest eerst eens zien met. welk materiaal men zou komen. Toen daarbij ook Wil Vrees- wijks naam prijkte, bleek de kleine Vla ming wel bereid de leiding van de stayersschool. de eerste in ons land voor zover ons bekend, op zich te nemen. Reeds vorig jaar reed het duo Van der Stuyft-Vreeswijk op diverse banen en ook' toen maakte Vreeswijk reeds prach tige vorderingen, tot hij in zijn al te grote ijver, achter een andere gangma ker in Apeldoorn kwam te vallen en voor het verdere seizoen werd uitge schakeld. "Dit jaar zijn de zaken nog weer be ter opgezet: Vreeswijk kan men reeds maanden vrijwel iedere morgen in het Olympisch Stadion aantreffen, waar hij met Léon de nodige baantjes trekt, sprintoefeningen maakt, waarbij snel heden bereikt worden van tegen de 100 kilometer per uur. Dit duurt meestal zon klein uurtje; daarna wordt aan dacht besteed aen de theorie en de geestelijke voorbereiding voor de ko mende wedstrijden. Het is immers zo, dat naast de lichamelijke, ook de gees telijke conditie van de renner een be langrijke rol speelt bij de wedstrijd. Het bestuur van de NWU heeft Léon van der Stuyft geëngageerd als leider van de opleidingsschool voor stayers in ons land en wij kunnen gerust vaststel len. dat zij daarvoor geen betere had kunnen aanzoeken. De wijze waarop Léon v. d. Stuyft met zijn pupillen, maar vooral met Vreeswijk omgaat, is voorbeeldig. Hij bepaalt zich niet alleen tot het baantje rijden in het stadion, meerdere malen kunnen de Alphenaren de auto van Van der Stuvft met het Franse nummerbord in dè Hofzicht- straat zien staan. De algemene vorming van de renner Vreeswijk acht Van der Stuyft van het grootste belang; vandaar ook him doorlopend contact. Hiervoor put Léon in de eerste plaats uit zijn eigen rijke ervaring. Op de be kende sappige Vlaamse wijze kregen ook wij het een en ander uit zijn mond te horen. Met grote voldoening vertelde hij ons hoe hij als jongen van nauwe lijks tien jaar reeds een dorpskoers won in het Vlaamse land. Met zijn broer Arthur reed hij op tal van wedstrijden en meestal met succes. Ik zelf. zo ging Léon verder, was een meester in het „eieren-plat rijden dat was een ker misvermaak waarbij men met het ach terwiel op een rij liggende eieren moest stuk rijden. Hiermee heeft Léon tal van prijzen in de wacht gesleept! Oefenen deed hij met lege doppen van de ban ketbakker in het dorp. Léon heeft de tijd nog meegemaakt, dat gereden werd met twee gangmakers, omdat voor de honderd kilometer wed strijden nog niet voldoende brandstof ingeladen kon worden. Dat wisselen van gangmaker gaf begrijpelijkerwijs altijd een reuze spektakel in de baan. Er werd toen ook nog met windschermen aan de motor gereden, waardoor zeer hoge snelheden bereikt konden worden. In 1909 is Van der Stuyft beroepsrijder ge worden; als zodanig reed hij zijn eerste wedstrijd in Berlijn. Zijn broer Arthur won deze wedstrijd en Léon werd twee de, daarbij lieten zij de grote Duitse stayers uit die dagen achter zich. Een jaar later behaalde Léon het wereld kampioenschap in Brussel. In tal van landen reed hij daarna zijn grote wed strijden. waarbij hij vele malen als eer ste over de eindstreep ging. In 1914-1918 kwam Léon als vluchte teling naar ons land waarbij hij te werk werd gesteld in een gereedschapswinkel in Zierikzee. Spoedig daarna had de Ne derlandse wielerwereld hem echter ont dekt en zat hij snel weer op de banen. De baan aan de Zeeburgerdijk in Am sterdam weet hij zich nog goed te her inneren. Na een der trainingsritten wijst Léon van der Stuyft Wil Vreeswijk erop. hoe hij kort te voren had moeten rijden toen hij de bekende beweging met zijn hand maakte. Links helper-verzorger Cees van Geen- Eenmaal gebeurde het daar. dat hij met grote snelheid uit de baan in het publiek terecht kwam. Boven op een nogal omvangrijk persoon, die hem ste vig vast bleef houden, ondanks her haalde verzoeken van Léon hem los te laten. De man hoorde hem echter niet om de eenvoudige reden, dat hij bij de botsing het bewustzijn had verloren. Gelukkig liep dit ongeval voor allen goed af. In 1922 werd Léon andermaal wereld kampioen. in welke periode hij wel zijn topprestaties bereikte. Hij bezocht toen meerdere malen Amerika, Australië en Afrika, waar vele overwinningen be haald werden. Een ernstige val maakte tijdelijk een einde aan zijn stayersloop baan. Nadat hij hersteld was. heeft hij nog het wereld-uurrecord op zijn naam ge bracht zoals eerder vermeld; dit gebeur de op de Monthlérybaan bij Parijs. Daarna heeft de thans 67-jarige Léon zich als gangmaker een naam weten te verwerven, die klinkt als een klok. Deze man nu is reeds enige tijd be zig de stayerswereld in ons land nieuw Gerrit Voorting De Ronde van Made. een wielerwed strijd voor profs over 125 km., is gewon nen door Gerrit Voorting (Roosendaal) in 3 uur 7 min. 20 sec. Voor het begin van deze wedstrijd, welke door 8000 toe schouwers werd bijgewoond, werd de gehele Tour de France-ploeg gehuldigd. De uitslag luidde: 1. Gerrit Voorting (Roosendaal) 3 uur 7 min. 20 sec,, 2. Bergmans (Aalst) z.t.. 3. Mahn 'Am sterdam) z.t., 4. Maas (Pindorp) z.t., 5. Van Wetten (Noordwijkerhout) z.t.. 6. Hijzelendoorn (Amsterdam) z.t., 7. Van Oers 'Langeweg) z.t.. 8. Van der Sluys (Vlissingen) z.t., 9. Stolker (Zuilen) z.t.. 10. Van Wychen (Goes) z.t. leven ln te blazen. Dat hij daarbij suc ces heeft, hebben de 15 20.000 toe schouwers woensdagavond j.l. in het Amsterdamse wielerstadion kunnen zien. Het rijden van Wil Vreeswijk, zijn voornaamste leerling was voor velen een openbaring en dan nog te beden ken. dat dit de eerste 100 kilometer wedstrijd was. die door de Alphenaar gereden werd. Vandaag gaat Vreeswijk met zijn gangmaker en leermeester Van der Stuyft naar Luik, waar de week daarop de wereldkampioenschappen op de baan een aanvang nemen. Dat hij de achter hem liggende tijd. die voor hem een aanvang nam in het Leidse Swift, niet vergeten is. konden wij uit zijn eigen mond vernemen. De wedstrij den. waaraan hij met meer of minder succes deelnam, waren legio. Overal was Vreeswijk een gezien renner, die er be slist niet van houdt van andermans krachten te profiteren. Integendeel, hij is vaak de man. die voor het nodige „spektakel" in de wedstrijd zorgt, al kost hem dat meermalen de zege. Na zijn diensttijd en zijn verblijf in Cura sao dreigde zijn wielerloopbaan af te breken. Hij kwam evenwel toch terug en wierp zich op de achtervolging, waarbij hij enkele jaren een geduchte tegenstander van Piet v. Heusden werd. in 1953 maakte Vreeswijk zijn debuut achter de motor, waarna hij in 1954 uitgezonden werd naar Zweden en meerdere succesvolle wedstrijden reed. Vorig jaar kwam hij in contact met Cor Blekemolen. die zich voor de jonge Al phenaar interesseerde. Een strenge keu ring volgde, waarbij het longvolume van Vreeswijk veel te klein bleek. Dank zij een strenge wintertraining werd dit vo lume bijna verdubbeld. Vanaf dit tijd stip bleef hij onder controle van de NWU en reed hij zijn wedstrijden in overleg met Van der Stuyft. Nadat hij eerst als onafhankelijke gereden had, werd hij al spoedig beroepsrenner, waarna de grote wedstrijden voor hem open stonden. Materiaal werd aange kocht in Parijs waarbij Van der Stuyft de nodige adviezen gaf. De resultaten welke Vreeswijk dit jaar reeds bereikt heeft, wijzen er op. dat hij op de goede weg is; tweede bij het kampioenschap van Nederland achter Wierstra en goe de plaatsen in overige wedstrijden waar bij hij vele groten in het vak achter zich wist te houden. Dat in het bijzonder in de omgeving van Alphen hartelijk wordt meege leefd met de verrichtingen van Vrees wijk by de a.s. wereldkampioenschap pen is begrijpelijk. Van harte wordt hem toegewenst, dat deze altijd strijdlustige renner een succesvolle plaats in het eindklasse ment zal innemen! Nottelman driemaal eerste te Duindigt (Van onze medewerker) Elf van de dertien ingeschreven paarden kwamen aan de start voor de Derbey 1957, de grote krachtproef voor 3-jarige dravers over 2500 meter en het werd een fraaie zege voor Vanadis, gereden door Nottelman. Het was niet de enige triomf van deze pikeur, want in de drie koersen, waarin hij uitkwam, stapte hij evenzovele malen als over winnaar van de sulky Direct na de start, welke achter de auto plaats vond, nam Valk S de kop vóór Vita Kinley, Vitalis. Va ja Con Dios en Vivant Hollandia (Geersen). De leider verloor spoedig zijn erepositie en verdween naar de achterhoede. Toen nam de door Freundt gestuurde Vita Kinley de leiding over. Voor de tweede maal voorbij de tribune komende, was in de volgorde van de kopgroep geen wijziging geko men. Aan de overzijde werkte Nottelman zich van de vijfde naar de derde plaats en kort na de bovenbocht beproefde hij met een tussensprint de kracht van de koplopers Vitalis (Bloemsaat) en Vita Kinley. Op dit moment zette hij nog niet door, doch in het rechte eind liet hij geen twijfel aan zijn meerderheid bestaan en in 1.27.2 km.-tijd ging Vanadis als triomfator voorbij de rechterstoel. Vivant Hollandia kreeg nog een foutje en Valencia (v. Dooyeweerd) werd vierde. De door Eerenberg gereden Vincent Hollandia nam in de eerste draverij direct de kop en werd na enige tijd ge volgd door de favoriet Vulture S (Not telman) en Veratonka (Kooyman). Een fout werd Vincent noodlottig en toen Vulture S daarna het commando over nam. waren de veelvuldige aanvallen van Veratonka vergeefse moeite. Op de van hem bekende wijze behield Nottel man de juist benodigde kleine voor sprong om zijn paard te doen zegevieren in 1.29.7 km.-tyd. Union (T. v. d. Veen) bezette de derd'e plaats achter de reeds uitgeschakelde Triton Erebus. In de koers om de Olga Pluto-prijs leverde W. Leeuwenkamp met Umberto een huzarenstukje. Na een hopeloze fout van het grote kanspaard Traviata (Joop Ham), liep de jonge Wagenaar met Unita Zora een stuk weg van zy'n ach tervolgers, R'oyal Star, Sweetheart Ju lia B en New Vlamingman. Bij de start had Umberto door een galoppade veel terrein verloren, doch energiek verbe terde Leeuwenkamp zijn schier hopeloze positie en zette in het rechte eind een furieuze aanval in. Geheel aan de bui tenzijde klopte Umberto op fraaie wijze de strijdende koplopers Unita Zora, die tweede, en New Vlamingman. die derde werd. zoals de foto moest uitwijzen. Quite Heny (Siem v. Leeuwen) toonde in de Van Heemstrabeker-prijs zijn bui tengewone vorm. Rose Marie (Rayma- fcers), goed gestart, wees het veld de weg, op de hielen gevolgd door Tommy Mars (Blokdijk). Sirona (Smit) en Quite Heny. Sammy Mars viel door een startfout geheel terug. De felle eind strijd tussen het leidende kwartet be sliste Quite Heny in zijn voordeel in de bijzonder goede 1.21.3 km.-tijd. Rose Marie verdedigde met succes haar twee de plaa-- tegen de uitgelopen Sirona. In de Notekraker S-prjjs boekte Not- I I telman zijn derde zege met de vroeger nogal eens onwisse Seigneur Bascom. 1 Als een wervelwind vloog de met 20 me ter achterstand vertrokken Redloff WB om alles heen en nam direct een gTote voorsprong op zijn 13 tegenstanders. Geersen geraakte met Sally's Bertha in een onstuitbare galoppade. Nottelman wachtte met Seigneur Bascom rustig zijn tijd af en toen het vuurwerk van Redloff als een nachtpit was uitgegaan, had hij betrekkelijk weinig moeite om de leidende en verrassende Quilla Lee (Wagenaar jr.) (pl. f. 7.70. cov. f. 19.10) in 1.25.2 km.-tijd het nakijken te geven. Een eveneens verrassende Rascol Hano ver (pl. f. 7.60) werd derde. De favoriet Tarantella bracht er niets van terecht. De Qui Hollandia G-prys werd een zege voor de door Geersen tactisch ge reden Spencer Hollandia. Joop Ham voerde met Rentinus zeer lang het com mando, met Spencer Hollandia en Quick Jimmy (Leeuwenkamp) als zijn zwaar ste concurrenten. In het rechte eind sloeg Spencer Hollandia toe en in 1.24.3 km.tijd boekte deze een zekere zege. Quick Jimmy waagde nog een slotaan- val, doch een foutje was het gevolg en het resultaat een derd'e plaats achter Rentinus. DE RENNEN Na enige vergeefse startpogingen in het nummer der 2-jarigen. waarbij No- rica (Delbrassinne) eerst na een halve baan kon worden ingehouden, ging de favoriet Ungersma (H. Pije) bij de goede start direct aan de kop en deze zege vierde gemakkelijk met 2 lengten voor Troubelle (Pex) en Yellow Rose (v. d. Kraats). Sans Valeur Cv. d. Kraats) genoot veel vertrouwen in de ren om de Generaal v. Heemstra-beker Het werd voor zijn aanhang echter een desillusie, want Del brassinne, die mei Mangala het kopduel tussen Grand Cliff (Grouwels) en Sans Valeur (v. d. Kraats) op de achtergrond had gevolgd, werd in de rechte lijn de leidende Sans Valeur gefnakkelijk de baas en finishte als eerste met vele lengten voorsprong. Op 1 lengte werd Cornet (v. Dijk) derde. De Grote Prijs der Amateurs, een in ternationale ren, bracht een teleurstel ling, doordat de Belgen verstek lieten gaan en de Duitsers slechts met twee vertegenwoordigers verschenen. Het werd een onverwachte zege voor de Duitser Von Lancker met Nachtwache. die in de eindstrijd de aan het hoofd liggende Makari-t (Englebert) en Remus (Lips) op zekere wijze met 4 lengten klopte. De jeugdige E. van Dijk, die met Sagita steeds zeer ongunstig .in de koers lag, werd vierde. In het hoofdnummer van het toernooi om de open Leidse tenniskampioen schappen. het heren-enkelspel A, zijn conform de verwachting, Karamoy en Van Dalsum in de finale gekomen. Conform de verwachting, maar het heeft erop geleken, dat Karamoy zou strulke len over Sonneville, van wie wij reeds schreven, dat hij zich in dit toernooi ge ducht zou laten gelden. In 3 sets, 9—7, I 26, 6—3 wist Karamoy het „Sonneville -gevaar" te bezweren, maar eer het zover was had hjj de nodige zweetdrup pels op baan 1 van Roomburg laten vallen. Het was een prachtig gevecht, met vooral Karamoy noch Sonneville is een „hard-hitter" schitterend ma noevreren. Een suizende klap werd pas j uitgedeeld wanneer de tegenpartij volkomen uit positie was gespeeld. j In de 3e set had Karamoy wat meei „venijn" in zijn slagen en daardoor dwong hij Sonneville tot een verdedi- gend terugspelen. Tot en met de laatste slag bleef dit duel echter boeien, door de vraag of Karamoy erin zou slagen Sonneville onder die druk te houden. Hij slaagde daarin, niet in het minst door de uitstekende dropshots zelfs l voor de aalvlugge Sonneville niet te j belopen waarmee hij zijn spel van I afwisselend kort en lang spel, hard en zacht extra kruidde. Van Dalsum kwam tegen Herok ge makkelijker aan de winst. Zijn tempo bracht Herok tot forceren en daarmee tot de nodige missers. Hoefde hij zich in deze halve finale niet voor de volle 100% te geven, in de finale bleek Van Dalsum die „gespaarde" krachten bést te kun nen gebruiken. Karamoy was er kenne lijk zeer op gebrand deze partij van Van Dalsum te winnen Van de eerste slag af trachtte hij Van Dalsum te ontrege len door zijn bekende afwisseling van vaart en lengte, top-spin en underspin. Aanvankelijk sloeg Van Dalsum door die variatie heen, zij het niet altijd even gemakkelijk, maar in de 2e set had de taktiek van Karamoy succes. Van Dalsum ging missen op zijn sterkste slag. de forehand. Karamoy, sensitief vechter als hij is. voelde die onzekerheid bij zijn tegenstander en overrompelde hem ineens door hem na het gema- noevreer van de eerste set met tempo slagen te bestoken. Met 62 was de 2de set voor hem. In de 3e set kwam Van Dalsum, veel breder spreidend en reso luter éf makend van kansen op 52. Een ieder waande Karamoy reeds verslagen, behalve hijzelf. Van 5—2 werd het onder hoogspanning van het talrijke publiek, zowaar 5—5! Fel geconcentreerd speelde Karamoy. Een rechtspraak-incidentje over een forehand van Karamoy, die volgens Van Dalsum uit zou zijn ge weest, maar door de scheidsrechter in werd gegeven, knakte hem helaas. Op de service van Van Dalsum, nadat deze op 6—5 was gekomen, sloeg hij 2 of 3 simpele missers, 64, 26. 75 voor Van Dalsum. Mej. Francine Férir (Thor-RW) zege vierde overtuigend in het dames-enkel spel A, waarin door de geringe inschrij ving, een halve competitie werd ge- speeld. Mej. Ferir ondervond wel onver wachte tegenstand van mej. v. Regte- ren—Altena, maar tot een set kwam deze evenmin als de overige dames. Het herendubbel werd, hoe zou het ook anders kunnen, een zege, 64, 6—2 voor Van Dalsum/Karamoy op Dominicus/ Herok. Toch is deze partij, niettegen staande de cijfers van de uitslag een ander beeld zouden geven, geen walk over voor eerstgenoemde geweest. Kara moy kwam nóg eens aan bod voor een finale, n.l. Gemengd-Dubbel A, met mevr Kruytzer tegen mej. Férir en Scheepe. Een strijd heeft deze finale evenmin gegeven als het heren-dubbel, daarvoor was Karamoy te vlug en te zeker in het benutten van de kansen aan het net of half-court. Met 61, 64 veroverde hij zijn twee titel. In de B-klasse werd bij de dames mej. j v Goelen kranige 75. 63 zege op mej. v. RegterenAltina, en bij de heren Danckaerts, 63, 6—3 tegen Van den Herwelen, Leids kampioen. Het heren-dubbelspel was voor de beproefde combinatie Lalisang/Bonte, die in de I finale tegen Ten Bosch/v. d. Berg 6—3, 16—1 minder tegenstand ondervonden dan daarvóór van de routiné's Janssen/ Noordman, 36, 63, 62. In de C-klasse trad Wortelboer het meest op de voorgrond. De twee finales, waarin hij uitkwam, n.l. het heren enkelspel en het gemengd-dubbelspel met mevr. Feytes wist hij op overtui gende wijze in 2 sets te winnen. Het herendubbelspel C leverde een titel op voor Schreuder/Mans, die in de finale met 64, 6—3 v. d. Pluym/Kra- nenburg de baas bleven. Mevr. Schreuder/mevr. Peters zege vierden in het dames-dubbelspel C over mevr. Goekoop/mevr. Ubbink. 6—2 6—1 en het dames-enkelspel gaf een kranige zege voor mej. Kluit op mevr. Feytes. 6—4, 7—5 Noordwijkse Golfclub Op de banen van de Noordwijkse Golf club werd gisteren de wedstrijd om de British Challenge beker gespeeld. 36 holes tegen bogey voor dames en heren. Winnaar van de wedstrijd werd de heer J. Loopuyt met 5 up. AUTOMOBILISME Fangio opnieuw wereldkampioen Op de 22.81 km. lange Nuernburg- ring het zware circuit met de 172 bochten heeft Juan Manuel Fangio voor de vijfde maal de titel van we reldkampioen der autocoureurs be haald. Een eerste plaats en een snel ste ronde (8+1 9 punten) leverde deze zesde wedstrijd die meetelt voor De uitslagen luiden: Derby V-prijs. 1. Vanadis (A. R. Not telman) (1.27.3). 2. Vitalis, 3. Vita Kin ley. Tot. w f2.20. pl. f 1.50, f2.30, f2.70, gek. f 4.50, cov. f 5.50. Mac Klnlevprijs. 1. Vulture S (A. R. Nottelman» (1.29.7). 2. Veratonka, 3. Union. Tot. w. fl.40. pl. f 1.10, f 1.80, fl.10. gek. f3.30, cov. f4.50. Olga Plutoprijs. 1. Umberto (W. Leeu wenkamp (1.27.6), 2. Unita Zora, 3. New Vlamingman. Tot. w. f2.20, pl. f 1.60, f 1.90, f310, gek. f9.80, cov. f8.80. Baron v. Heemstra-bekerprijs. 1. Quite Heny (S. J. v. Leeuwen) (1.21.3), 2. Ro6e Marie 3. Sirona. Tot. w. f2.90, pl. f 1.50, f2.80. f 1.70, gek. f 12.20, cov. f 11.10. Notekraker S-priJs. 1. Seigneur Basoom A. R. Nottelman), 2. Quilla Lee, 3. Rascal Hanover. Tot. w. f 5.40, pl. f 2.50. f 7.70, f7.60. gek. f 13.70. cov. f 19.10. Qui Hollandia G-prijs. 1. Spencer Hol landia (W. H. Geersen) (1.24.3), 2. Ren tinus 3. Quick Jimmy. Tot. w. f 1.50, pl. f 1.20, f 1.50. gek. f2.30, cov. f2.60. De rennen. Divinltryprijs. 1. Ungersma (H. Pije), 2. Troubelle. 3. Yellow Rose. Tot. w. f 2.40, pl. f 1.30, f2.60, f 1.60. gek. f 11.40, oov. f 12.10. Generaal G. J. A. A. baron van Heem stra-beker. 1. Mangala (F. Delbrassinne), 2. Sans Valeur 3. Cornet. Tot. w. f3.30, pl. f120. f 1.10, f 1.50. gek. f6.30, cov. f4.10. Grote prijs der Amateurs. 1. Nachtwache (R. v. d. Lancker). 2. Makarlt, 3. Remus. Tot. w. f8.90. pl f2.30. fl.40. f 1.50, gek. f 6.cov. f 4.60. Totale omzet f 179.078.50. Een groep dravers in de bocht. Voorop gaat Vitalis, die in de eind strijd tweede werd. FANGIO magistrale race het wereldkampioenschap formule 1- wegens voor hem op, zodat het pun tentotaal van de Argentijn op 34 kwam. Fangio heeft met waar meesterschap de race beheerst. Al in de tweede van de 22 ronden nam hij met zyn zes-cilin der Maserati de leiding, direct al kwam hij tot een gemiddelde van boven de 144 km/u. Kort op de Maserati volgden twee Ferrari's, de wagens van de Brit ten Mike Hawthorn en Peter Collins. Fangio bleef ongenaakbaar, toen hy evenwel in de twaalfde ronde een pit stop maakte om te tanken en van ban den te verwisselen konden zijn twee achtervolgers hem passeren. Fangio startte even later dus in derde positie. Toen kregen de toeschouwers het duel waarop zij gehoopt hadden. Rondenlang zagen zij de Argentijn op de leiders in lopen. Het werd duidelijk dat Hawthorn en Collins zonder te tanken en zonder de banden te verwisselen de race uit wil den rijden. Maar zelfs dit heeft de Brit ten de zege niet kunnen brengen. Steeds sneller ging de loeiende Mase rati. Op 25 seconden na de Ferrari's kwam Fangio na de 17e ronde door. na de 19e ronde bedoreg zijn achterstand nog slechts 13 seconden. In feite was de stryd toen al beslist; met de wagen van de wereldkampioen op enkele meters aohter de Ferrari's ging de 20e ronde in. Hetgeen de honderdduizenden langs het circuit hadden verwacht gebeurde één ronde voor het. einde. Nogmaals ver hoogde Fangio zijn snelheid hij ver beterde opnieuw het ronderecord dat hij op 147.8 km/u. bracht en toen moes ten de Britten zich gewonnen geven Een ovationeel applaus brachten de toeschouwers de Argentijnse „veteraan", die na de Italiaan Alberto Ascari de tweede renner is die er driemaal in suc cessie in geslaagd is de Grote Prys van Duitsland te winnen. In een wedstrijd van de voorronde van het toernooi om het wereldkam- pioenscrap heeft Costa Rica mei 2—1 van Curasao gewonnen. Door dit resul taat heeft Cos ia Rica de finale van de Centraal- en Noord-Amerikaanse zone bereikt. Het speelt daarin tegen Mexico. Voor het Europees springkam- pioenschap, dat tijdens het internatio naal concours hippique van Rotterdam (30 augustus tot en met 8 september) zal worden gehouden, zijn voor Neder land officieel aangewezen de heren M. M. Koster iZandvoort) met „Cobbey" .en „Veracruzano" en J. J. Gruppelaar Imet „d'Artagnan" en „Adelboom".

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7