Koningin Elizabeth bezocht ook het Nederlandse contingent padvinders Doodstraf van Gaston Domiuici gewijzigd in levenslang CORSO 1957 RIEL BLOEMEN Indrukivekkencle kerkdiensten Met een enkel woord Agenda MAANDAG 5 AUGÜSTDS 1357 Kindse grijsaard ligt in ziekenzaal van gevangenis (Van onze correspondent in Parijs) Bijna op de kop af vijf jaar, nadat in de nabijheid van een boerderij in Lurs, de Engelman Sir Jack Drummond en zijn vrouw en dochtertje op afschuwe lijke wijze werden vermoord, heeft de gene ,die op 28 november 1954 van deze moord beschuldigd werd en ter dood was veroordeeld, zijn straf in levens lange gevangenisstraf gewijzigd gekre gen: even voordat hij met vakantie ging, heeft president Coty de 80-jarige Gaston Dominici begenadigd. Omdat personen boven de 70 in Frankrijk niet tot levenslange dwangarbeid veroor deeld kunnen worden, is de doodstraf gewijzigd in levenslange gevangenis straf. De oude man verblijft trouwens reeds anderhalf jaar in de ziekenzaal van de gevangenis te Marseille en de laatste maanden is hij bijna geheel kinds geworden. Men zal zich herinneren, dat de moord op de Engelse familie indertijd veel op zien heeft gebaard. De politie verdacht reeds spoedig de leden van dc familie Dominici, in de nabijheid van wier boer derij de moord was gepleegd. Na één jaar en drie maanden had zij echter nog niets kunnen bewijzen. Eindelijk wezen tijdens verhoren, die 24 uur duurden, Gustave en Glovis Dominici, hun vader als de dader aan. Deze laat ste bekende nog dezelfde dag, doch later heeft hij dit weer tegengesproken. Tij dens de reconstructie van de moord trachtte hij zich door over een muurtje in het water te springen van het leven te beroven. Eerst een jaar later vond de rechtszitting plaats, voor welke jour nalisten, persfotografen en cineasten uit alle landen naar de zittingszaal van het assisenhof van de Beneden Alpen te Lurs waren gekomen. Na enige bewogen dagen werd Gaston Dominici toen ter dood veroordeeld. In februari 1955 werd een beroep tot cassatie verworpen. Thans heeft president Coty dus genade voor recht laten gelden. Er zijn reeds stemmen opgegaan in het land, die zeggen dat men mag ho pen, dat hü zulks ook zal gaan doen met de vele doodvonnissen, die nog steeds aan de Algerijnse nationalisten worden voltrokken. Maarschalk Smigly-Ridz nam deel aan het verzet Het Poolse literaire weekblad „Nowa Kultura" heeft onthullingen gedaan over het lot van maarschalk Edward Smigly-Rydz, de man die in september 1939 het bevel voerde over de Poolse strijdkrachten, die tevergeefs trachtten de invallende Duitse legers tot staan te brengen. Tot dusver was slechts bekend, dat de maarschalk eind september 1939 naar Roemenië was uitgeweken, waar hij werd geïnterneerd. Later wist hij evenwel te ontsnappen. Over zijn ver dere lot tastte men in het duister. Het Poolse blad weet te melden, dat de maarschalk na zijn ontsnapping uit Roemenië er in slaagde naar Polen te rug te keren en deelnam aan het on dergronds verzet. Hij kreeg opdracht een bepaalde missie te vervullen, maar hij stierf kort daarna een natuurlijke dood. Zijn stoffelijk overschot werd onder een valse naam op een begraaf plaats in Warschau ter aarde besteld, aldus „Nowa Kultura". Er is nog een mysterie aan de naam Smigly-Rydz verbonden. In Juli 1951 werd n.l. nabij Monte Carlo in een zak het lijk gevonden van de weduwe van de maarschalk, Marta Smgily-Rydz, die, na uit Polen te zijn gevlucht en in Monte Carlo een teruggetrokken leven leidde. Het hoofd en de ledematen ont braken aan het stoffelijk overschot. De moordenaar heeft men nooit kunnen vinden. Treinongeluk bij Madrid: zeventien soldaten gedood Een militaire trein met 800 soldaten ls in de vroege ochtenduren van zondag in volle vaart ingereden op een stilstaande locomotief op het station Ville Verde, zeven kilometer van Madrid. Volgens officiële opgaven zijn zeventien doden en 68 gewonden in de ravage gevonden. Gevreesd wordt, dat er nog zwaarge wonden zullen overlijden. De militaire trein, die door twee loco- motleven werd getrokken, vervoerde sol daten, die hadden deelgenomen aan oe feningen in de Pyreneeën. Sultan van Oman poogt Nizwa te veroveren Britse troepen worden op het ogen blik over land en door de lucht naar het kustgebied van Muskate gebracht voor een aanval op het hoofdkwartier van de opstandige Imam van Oman te Nizwa. Het kustgebied van Muskate, waar reeds aanhangers van de pro-Britse sultan verzameld zijn. wordt door 3.000 meter hoge bergen gescheiden van Niz wa, waar de rebellen over circa 600 man troepen beschikken. De eerste fase van de strijd in Oman is nu achter de rug. De troepen van de opstandige imam hebben het gebied dat. zU bezetten niet kunnen uitbreiden, zij hebben een indruk gekregen van de kracht van de Britse luchtmacht in Oman en hun bewegingsvrijheid is door luchtaanvallen beperkt. De tweede fase zal de inheemse troe pen van de sultan, de „trucial scouts", ln het gebied van de opstandelingen moe ten brengen. De operaties zijn gericht op verovering van Nizwa. De Britse troepen zullen bases bezetten en de verbindingen verzekeren. Voorts zullen zij indien nodig de troepen van de sultan met zware wapens steunen, zo is uit gezaghebbende Britse bron in Londen vernomen. Als de operatie tegen centraal Oman voltooid zal zijn, zullen de Britse troepen weer teruggetrokken worden. De opstandige Imam van Oman heeft volgens een bericht van Radio-Cairo, de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie om bemiddeling verzocht, om tot een bestand in Oman te komen. Ook onder de HOOGSTE ONDERSCHEIDINGEN was 't weer voor flitslampjes verschalkt de leukste vakantie-momenten Dit jaar komt a thui9 met een „volledig beeld" van uw vakantie. Want dit jaar neemt u „Photoflux" mee: voor flits- kiekjes in de tent, de boot, het hotel; rond het kampvuur en op dat lommerrijk terrasje! Zet het nu alvast bovenaan uw lijstje „vakantiebenodigdheden": gelijk met de filmpjes enkele doosjes Philips „Photoflux" halenHet goedkope, feilloze flitslampje dat overal komt waar de zon niet komt! Het onmisbare vakantie-zonnetje Onder het afdak Of in 't vooronder Een bezoek aan 'n chateau met Photoflux" uordt elke foto „Zo"! HEBT U NOC GEEN FUTSCAMERA f SCHAF ER DAN NU EEN AAN l Hoge belangstelling voor Jamboree (Van onze speciale verslaggever) Sutton Coldfield Jan Hendrik van Sierenberg de Boer, vijftien jaar en een veelbelovend verkenner van de Olivier van Hoofdgroep te Schoon hoven, ivas zaterdag de held van de dag in het Nederlandse contingent padvindershier op de Jamboree. Hij was het, die als vertegenwoordiger van alle 900 Nederlandse verkenners werd voorgesteld aan Koningin Elisabeth en Prins Philip, die een bezoek aan de Jamboree brachten. Jan Hendrik, die hier is ingedeeld bij de Prins Willem I groep, onder leiding van de Haagse hopman Rolvink, ivas helemaal niet verlegen. Nadat camp- chief John Sherman met luide stem de „Scouts of the Netherlands" had afgeroepen, liep hij rustig het trapje op naar het platform in de ont vangsthal, zei „Glad to meet you" en drukte eerst de Koningin en daarna de Prins de hand. Prins Philip lachte even terwijl hij het keurige zeever kenner sunif or m van Jan Hendrik bekeek en zei: „Weet je wel, dat ik ook zeeverkenner ben?". Vandaag Hollandse dag op verjaardag Prinses Irene Terwjjl Jan Hendrik en contingents leider Kavelaars, die ook was voorge steld, druk bezig waren met de thee en het gebak, maakten zij nog kennis met Lord Peter B.P., de zoon van Baden Powel. Lord Peter begon direct een ge sprek met Nederlands jongste deelne mer aan de Jamboree en zei: „Nu was je je hand zeker een week lang niet. na deze eer!", waarop Jan Hendrik heel ad rem en in vlot Engels: „Waarom? Als ze vuil zjjn, was ik ze!" Ook Lady Olave Baden Powel, de we duwe van de stichter van de padvinde rij, maakte een praatje met de Neder landse vertegenwoordigers. „Wat vind ik het aardig dat jullie Koningin altijd in uniform verschijnt, als zij padvinders troepen bezoekt", zei ze. BINNENLAND. Naar wij vernemen zal de heer Max Maramls, die de heer Kweedjiehoo zal op volgen als zaakgelastigde van Indonesië in ons land, aan liet einue van deze maand zijn nieuwe functie aanvaarden. Met de Super-Constellatlon van de K.L.M. „Deuteron" ls gistermiddag een aantal leden van de parlementaire missie naar Nederlands Nieuw-Gulnea vertrokke.n De leider van de missie is de heer F. H. van de Wetering. Het doel is de econo mische, sociale en culturele aspecten van de opbouw te bestuderen en verschei dene objecten te bezoeken, zoals de nieuwe scheepswerf te Manokwarl, het rijstobject enz. Op 1 september is de mis sie ln Nederland terug. Mr. J. J. Klaasesz, plaatsvervangend directeur-generaal der P.T.T., zal op 19 augustus in het Postmuseum te Den Haag een tentoonstelling openen van rampen en Rode Kruiszegels. De tentoonstelling wordt gehouden ln verband met de her denking van het 90-jarlg bestaan van het Nederlandsche Rode Kruis. De Haagse bloemenkoningin en de bloemenprlnsessen zoals bekend is wer den voor het vervullen van deze taak drie verpleegsters uit Haagse ziekenhui zen aangezocht zullen morgenochtend om elf uur haar eerste officiële bezoek brengen aan het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, zy zullen daar worden ontvangen door de secreta ris-generaal mr. J. H. Klatte. In de maand Juni zijn 29 boerderij- branden voorgekomen, waarbij de boer derij vernield of zwaar beschadigd werd. De directe schade door deze branden aan gericht wordt geraamd op f. .604.510. Gistermorgen ls brand uitgebroken ln een boerderij te Emmen. De brand weer bestreed het vuur met zes stralen en wist door snel ingrijpen het woonge deelte te behouden. De rest van de boer derij met een aantal landbouwmachi nes werd geheel in de as gelegd. BUITENLAND. Franse troepen hebben zaterdag ln verschillende delen van Algerije ln totaal 40 opstandelingen gedood. Te Boe-Sada wierpen opstandelingen een handgranaat ln een caië. tengevolge waarvan vier le gionairs gewond werden. De Chinese regering zal scholen op richten om „werkloze reactionairen door werk te hervormen". Indien ze algehele verbetering tonen mogen ze weer gewoon werk verrichten. Waarnemers vermoeden, dat deze maatregel, welke ln de dagbla den ls aangekondligd een nieuw middel tot afzondering van de rechts-georlënteer- den betekent, die uit regeringsfuncties, het zakenleven en onderwijs z(jn verwij derd. De Japanse minister van Financiën heeft voorgesteld, dat de landen van Zuld- Oost-Azlë een conferentie zullen houden ter bespreking van positieve maatregelen voor de vorming van een gemeenschap pelijke markt ln dat gebied. Senator Walter George, vertegen woordiger van president Eisenhower ln de NAVO, is zondagochtend ln zijn huls ln de Amerikaanse Staat Georgië aan een hartziekte overleden. HIJ ls 79 Jaar ge worden. In verscheidene Franse steden zondag weer aanslagen op Noord-afrika nen gepleegd; twee kwamen om het leven vier werden gewond. De aanvallers waren eveneens uit Noord-Afrlka afkom stig. In Parijs werd gisteravond een Noord- afrikaan bij een aanslag ernstig gewond. De dader werd door een politieman dood geschoten. Een Jongen van tien Jaar in Crosby ln de Amerikaanse Staat Minnesota heeft zondag bekend op 26 juli zijn vader te hebben doodgeschoten. Zijnbroers van dertien en vijftien jaar waren medeplich tig. De drie jongens hadden in de lente besloten hun vader te doden, nadat zij slaag van hem hadden gekregen. Prins Karim, de nieuwe Aga Khan, heeft op een bijeenkomst van ongeveer 25.000 ismaëlieten te Karatsji, verklaard dat hij ln begin december naar Pakistan hoopt terug te keren en daar twee of drie maanden wil blijven om de plaatsen te bezoeken, waar zijn „geestelijke zonen" ln groepen leven. Richard Stokes, een vooraanstaand lid van de Labourfractie ln het Britse Earlement, ls zaterdag in zijn woning in onden overleden. Hij was 60 jaar en men nam algemeen aan dat hij een der rijkste leden van de Labourparty was. Stokes werd de vorige maand bij een auto-on geluk gewond. zijn Meer dan vierduizend oudheidkun dige voorwerpen, hoofdzakelijk afkomstig van clandestiene opgravingen op vind plaatsen van Etruskische kuituur, zijn door de politie in de woning te Rome van de Oostenrijkse antiquair Franz Renn- Rain aangetroffe De Israëlische regering - heeft zich wederom tot het Internationale Rode Kruis te Gerréve gewend met het verzoek zijn vertegenwoordiger in Caïro op te dragen een bezoek te brengen aan de Een bende heeft zondagavond te Phi- de Egyptische autoriteiten wordt vastge houden. Het Internationale Rode Kruis had de Israëlische regering de vorige week meegedeeld, dat de Egyptische autoritei ten zijn vertegenwoordiger in Caïro geen toestemming hadden verleend om met Rafl Eylon te spreken. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het Rode Kruis nu verzocht „energieke stappen" te doen Een bende heeft zondagavond te Ph-i ladelphla (V. S.) een overval gedaan op een clandestiene speelgelegenheld. De overvallers verdwenen met medeneming van een bedrag van 50.000 dollar, als mede de pantalons van de spelers! De politie, die reeds een jaar tevergeefs naar het speelhol had gezocht, verbaliseerde eerst de bestolenen, alvorens het opspo ringswerk te beginnen I De origineelste wagen van de heer W. Bergers te Leiden, dwong ook tijdens het avond-corso aller bewondering af, door de bijzonder goede wijze van verlichting. (rato L.D./Vnn vület) Groot1 défilé Deze ontvangst had plaats na het grote défilé in de arena en een rondrit over de Jamboree. Om drie uur versche nen Koningin Elisabeth en Prins Philip iii de geïmproviseerde loge van de are na. De eerste groep, die met „hoofd rechts" de koninklijke loge voorbij mar cheerde, was die van Aden. Een kleine groep, die groot applaus ontving, want juist de kleine groepen waarderen de Engelsen het meest, daar zij meestal de grootste moeite hebben gehad om over te komen. Donderend hoera Negenhonderd jongensstemmen lieten een donderend hoera horen, toen de 24 afgevaardigden van het Nederlands contingent voorbij marcheerden. Hop man J. W. Rot uit Eindhoven comman deerde de troep. Patrouilleleider Fred Kelpin uit Duivendrecht droeg trots de Nederlandse vlag en Dirk den Dekker uit Aalst mocht weer het bord met het symbool van de Vogelenzang-Jamboree dragen. Vlak na Nederland kwamen de twintig verkenners uit de Ned. Antillen. Toen als laatsten de verkenners van het United Kingdom zélf voorbijmar- cheerden, leek het even of ook de koele Engelsen hun zelfbeheersing helemaal verloren. Zij stonden aJs één man op en schreeuwden hun kelen schor, op een manier zoals men dat alleen in warme zuidelijke landen zou verwachten Hobbelen Staande achterin een „Landrover", een soort luxe jeep( maakten de Ko ningin en de Prins na de parade en een demonstratie van Engelse luchtverken- ners een rit over het gehele Jamboree terrein. Ook een Hollands kamp stond op het programma. Het waren de jon gens in Vogelenzang, die al om vier uur in het gelid stonden om op het teken van Hopman Bevers snel in de houding te kunnen springen. Om kwart voor vijf kwam de Landrover het smalle paadje tussen de touwen naar het Nederlandse kamp ophobbelden. De Koningin en de Prins moesten zich stevig vasthouden aan de stang achter de plaats van de chauffeur, want de weg is niet al te best. Ondanks de vermoeiende dag die zij al achter de rug had, lachte Konin gin Elisabeth de jongens vriendelijk toe. Prins Philip boog zich ver uit de jeep en bekeek het kamp, dat tiptop in orde was gebracht, met kennersblik. Voor de Nederlandse nederzetting waren duizen den en duizenden bezoekers van de Jamboree samengestroomd, om hun Koningin en Prins te zien voorbijkomen. Wat- dat, betreft zijn Engelsen net Ne derlanders! Zaterdag was voor de Nederlanders trouwens toch een belangrijke dag. Klompendorp, het kamp van de Ne derlandse leiders op de Inbada werd uit zijn isolement verlost, door de bouw van een houten brug, die in de morgenuren officieel door contingentsleider Kave laars werd geopend. Onderscheiding Nico Betjes, verkenner van de André de Thaye-groep uit Beverwijk, heeft gistermorgen uit handen van schipper Kavelaars een bijzondere onderschei ding ontvangen, het Jan van Hooftkruis in goud. Nico kreeg deze onderscheiding, omdat hij op 7 juli van dit jaar bij pa trouillewedstrijden te Heiloo een jongen van zijn patrouille met gevaar voor ei gen leven uit een diep meer redde. „Moed en doortastendheid zijn eigen schappen, die wij bij het spel van ver kennen zoveel mogelijk in de jongens willen ontwikkelen", zei schipper Kave laars tot- de in carré opgestelde troep, die in Vogelenzang kampeert. „Nico heeft getoond het spel van verkennen te hebben begrepen, toen hij zonder aarze len in het water sprong om de aan hem toevertrouwde padvinder te redden". De districtsband uit Enschede bracht een generaal saluut. Duizenden en duizenden bezoekers trokken naar de serie kerkdiensten, die gistermorgen over het gehele uitge strekte terrein werden gehouden. De rooms-katholieke verkenners hebben de beschikking over 64 altaren, waarvoor de Britse padvindersorganisatie 'n sub sidie heeft gegeven van 5000 gulden. Ruim 200 priesters bedienen de inter nationale parochie. De protestantse padvinders komen dagelijks bij elkaar op de verschillende kampterreinen. Ds. D. J. van Swegchum uit Rotterdam schreef voor de Nederlandse protestant se verkenners een speciaal Jamboree kerkboekje, gebaseerd op de tien artike len van de padvinderswet. Een bijzonder indrukwekkende plech tigheid was de bijeenkomst in een prachtig dal, omzoomd door geboomte midden in het park Sutton Coldfield, waar ruim 12.000 verkenners bijeen wa ren om te luisteren naar de boodschap van de Paus, inhoudende bezinning op het ideaal van algemene broederschap, die werd voorgelezen door de aartsbis schop Gerald O'Hara, apostolisch dele- gaat in Engeland. Vandaag staat de Jamboree helemaal in het teken van Nederland, want dan organiseert het Nederlandse kamp een Hollandse dag ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Irene, MAANDAG Stadihuds. Gemeenteraad. Bespreking fi nanciële nota B. en W. 8 uiuir nam, Oud-Hk>rt<uezAchjt. Afscheldsreoeptle J. Bosboom. 57 uur naim, Oegstgeest (W. de Zwljgerkerk) Samenkomst Baptisten Gemeente. 8 uur nam. DINSDAG. Speeltuin MorskwartierJeugdvakantie- bezigheden. 10 en 2.30 uur. WOENSDAG. Oegstgeest: Groene- of Willebrord- kerk. Concert door Hans Boelee, m. m. v. Marian v. d. Kooy, sopraan. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30 uur nam. Akkerhof (Haagwegkwartier)open luchtsamenkomst uitgaande van de Bap tistengemeente. 8 uur nam. DONDERDAG. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. ZATERDAG. Gebouw Leldsch Dagblad: Fietstocht Ned. Chr. Reisver. naar Wassenaar. 2 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova s Getuigen. 6.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur naim. Rijksmuseum voor Volikerukunde: Ten toonstelling „De mens ln miniatuur: de wereld vam het poppenspel" (Tot 1 obt.) Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur. op zondag 15 uur (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terra- rlumtentoon6telllng „Aqua-Hortus". (tot en met 4 augustus). Dagelijks 10 uur v.m. tot 10.30 uur nam. Van der Werf park; Tentoonstelling Ro mantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 Juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal „Tijdgenoten van Ver ster". Werkd. 105 uur zondags 15 u., donderdag bovendien 7.309.30 uur (20 Juli 23 september). BIOSCOPEN Rex: „Geintjes met geesten" (A en C) alle leeftijden. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7.16 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De mooiste vrouw ter wereld". Trianon: „Het zondagskind" aJle leeft, werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond'ag 2.1<5, 4.30, 7 en 9.16 uur. Luxor: „Mijn hart zingt voor Jou", alle leeft. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.46, 7 en 9J6 uur. Lldo: „Lokaas". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7 en 8.15 uur. Casino: „Mars door de hel" (A town like Alice) 18 jaar; dagelijks 7 en 9.16 uur; „2x2 2" (Laurel en Hardy) alle leeft. Werkdagen 2.30 uur; zondag 2.30 en 4.46 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 10 augustus 8 uur waar- "enomen door apotheek Herdlngh en Janken, Hogewoerd 171, tel. 20502; apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136; apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8. Oegstgeest, tel. 26274. By geen gi specialist, bel geen gehoor OU Uw nalsarts ot 1 op dokterstelefoon 22222. Vijftienjarig meisje maakte solovlucht De 15-jarige Gonnie Bruys uit Bergen op Zoom heeft gisteren op het vlieg veld West-Brabant by Roosendaal haar eerste solovlucht op een motor vliegtuig gemaakt. Voor zover bekend is dit de eerste keer dat een 15-jarige in ons land een dergelijke vlucht heeft gemaakt. De Rijksluchtvaartdienst had speciale toestemming gegeven. Het meisje, dat leerlinge is van haar vader, de heer A. L. Bruys (voorzitter van de Westbrabantse Aeroclub en te vens hulpinstructeur van de Nationale Luchtvaartschool) heeft op 14-jarige leeftijd al leren zweefvliegen. De heer Bruys heeft gewacht met de eerste solo vlucht op een motorvliegtuig van zijn dochter totdat ze 15 jaar was geworden. Toen dat dezer dagen het geval was heeft hij haar door de vliegmedische dienst op Soesterberg laten keuren. Zij werd goedgekeurd en gisteren liet vader Bruys zijn dochter alleen in een motor vliegtuig de lucht in gaan. In normale gevallen moeten kandidaten voor het vliegbewijs A 17 jaar zijn. Advertentie WWW WERELDWONDER in Wonderwereld Warmond (Five Flies Chalêt) Oranje Nassaulaan 11 200 meter voorbij Tolhek. Spec. Forellen en Poulardes Res.: K 1711—855 Vergaderingen, recepties, promoties, modeshows en tentoonstellingen. Muzikale gelukwens voor Prinses Irene De leden van het Koninklijke gezin, bruin verbrand door hun verblijf in Zuid-Frankrijk hebben hedenmorgen vanaf het bordes van het paleis Soest- dijk het optreden gadegeslagen van het uit 24 man bestaande tamboerkorps van het garderegiment fuseliers „Prinses Irene" dat ter gelegenheid van de 18de verjaardag van H.K.H. Prinses Irene onder leiding van de tamboermaitre, korporaal le klasse J. van Wakeren een muzikale demonstratie gaf. Vele hon derden inwoners en vakantiegangers woonden deze uitvoering buiten de hek ken bij. Hierna werd een deputatie aan het Koninklijke gezin voorgesteld. Deze de putatie bood de prinses een weekend tas aan uitgevoerd in bordeaux-kleurig linnen en gebiesd met leder. De Kon. Nederlandse brigade „Prin ses Irene", opgericht op 11 januari 1941 in Engeland, ontving op 27 augustus van dat jaar een vaandel van H. M. Ko ningin Wilhelmina, die tevens de naam van haar kleindochter aan de brigade gaf. De Prinses Irene Brigade maakte deel uit van de bevrijdingslegers in 1944 en marcheerde op 8 mei 1945 als eerste ge allieerde eenheid Den Haag binnen. Het regiment Prinses Irene opgericht in 1946 werd bij Kon. Besluit met in gang van 1 juni 1948 verheven tot gar deregiment waardoor de bijzondere be trekking tot uiting kwam van het regi ment tot het Koninklijk Huis. „Plancius" van KPM had aanvaring Het vlaggeschip „Plancius" van de KPM is zaterdag in het Westervaarwa ter bij Soerabaja in aanvaring gekomen met het gouvernementsvaartuig „Bela- tik". waardoor laatstgenoemd" schip is gezonken. De opvarenden zijn alle door de „Plancius" overgenomen, zodat geen slachtoffers te betreuren vielen. De aanvaring geschiedde, doordat de „Plancius" uit het roer liep. Het schip werd slechts licht beschadigd, zodat het gisteren reeds weer de reis kon voortzetten. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) -2 4> st ersl. uur 'S S S'bO Stockholm zwaar bew. n 1 22 0 Oslo onbewolkt windstil 26 0 Kopenhagen onbewolkt nno 2 25 0 Aberdeen geh. bew. z 4 19 0 Londen zwaar bew. o 5 26 0 Amsterdam licht bew. O 4 19 0 Luxemburg licht bew. no 4 24 0 Parijs onbewolkt o 1 80 0 Bordeaux zwaar bew. windstil 23 0 Grenoble zwaar bew. windstil Nice zwaar bew. nnw 4 Berlijn onbewolkt windstil 20 0 Frankfort onbewolkt no 2 24 0 München nevel windstil 22 0 Zürlch nevel windstil 25 0 Genève nevel windstil 25 0 Locarno geh. bew. windstil 28 0 Wenen onbewolkt nw 2 21 0 Innsbruck nevel windstil 27 0 Rome onbewolkt o 3 32 0 Alaccio zwaar bew. no 3 27 0 Mallorca half bew. windstil 81 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2