Landbouwministers der O.E.E.S. niet eens over liberalisatie V.V.V. Warmond heeft scherpe kritiek op de Gemeenteraad 86*te jaargang Woensdag 31 juli 1957 Derde blad no. 29200 De ministers van landbouw van de landen der O.E.E.S. hebben tijdens hun vorige week in Parijs gehouden vergadering geen overeenstemming kunnen bereiken over maatregelen tot verruiming van de agrarische handel tussen deze landen, zo vernemen wij nader over het verloop der jongste besprekin gen. Zij hebben dan ook bij hun bespreking van rapporten over de ver ruiming van de inter-europese handel in groenten en fruit, vlees en zuivel- produkten geen besluiten kunnen nemen en zij hebben aan de commissie van plaatsvervangers opgedragen na te gaan of er andere mogelijkheden wa ren om de handel uit te breiden. Bij de bespreking van de verruiming gebruiken, die de economische mede van de agrarische handel ging het niet om feitelijke liberalisatie maar over methoden tot verruiming van de handel. De bespreking van de discussie over de verhandeling over de gevoer de prijs- en inkomenspolitiek in de landbouw leidde tot de goedkeuring van een resolutie, waarin o.m. aan passing van de agrarische produktie aan de werkelijke vraag en op coör dinatie van plannen voor de ontwik keling van de produktie wordt ver langd. Ook dient volgens de resolutie te worden gestreefd naar vermindering van het risico van produktieoverschot- ten en het geleidelijk afschaffen van Nederlands vervoer in Duitsland wordt ernstig bedreigd Het lid van de Eerste Kamer, de heer Koops. heeft de minister van Verkeer en Waterstaat: de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het de minister van Verkeer en Waterstaat bekend of de in de Duitse Bondsrepubliek voorgenomen maatre gelen ten aanzien van afmetingen en ge wichten van vrachtauto's welke maat regelen respectievelijk per 1 januari 1958 van kracht zullen zün op het grondge bied van de Bondsrepubliek, terwijl ge noemde afmetingen en gewichten sterk afwijken van die, overeengekomen in de te Genève in 1949 gesloten conventie wegverkeer ook zullen gelden voor de Nederlandse vrachtauto's welke naar of via Duitsland rijden? 2. Zo ja, is het de minister dan be kend, dat door deze maatregelen alleen van het Nederlandse beroepsgoederen- vervoer reeds ruim 75 pet. van het mo menteel op of via Duitsland rijdende materieel met een laag getaxeerde in trinsieke waarde van 40 miljoen gulden, voor ditzelfde doel niet beschikbaar zal zijn? 3. Zo ja, heeft de minister dan ook overwogen, dat deze maatregelen van de Bondsrepubliek afgezien van het di recte nadeel voor betrokkenen en de praktische onmogelijkheid om met ma teriaal van de voorgeschreven afmetin gen en gewichten rendabel vervoer op of via Duitsland te verrichten ook zeer funeste gevolgen zullen hebben voor het vrachtautovervoer in Nederland zelf, daar zeer zeker door een groot gedeelte van de door de Duitse maatregelen ge troffen bedrijven emplooi voor het af gekeurde materiaal in Nederland ge zocht zal worden, waardoor de vergun ningverlening volgens de wet autover voer goederen illusoir gemaakt en het algemeen vervoersbelang in ernstige mate geschaad kan worden? Commisie spreiding Hoger Onderwijs By beschikking van de minister van O. K. en W. ia ingesteld een commissie, die tot taak zal hebben hem van advies te dienen betreffende vraagstukken, welke verband houden met de spreiding van het hoger onderwijs, met uitzonde ring van het technisch en het landbouw hoger onderwijs, in het bijzonder met het oog op de te verwachten toeneming van het aantal studenten (commissie spreiding Hoger Onderwijs). Tot voorzitter dezer commissie is be noemd: dr. A. J. Piekaar, hoofd van de afdeling Hoger Onderwijs en Weten schappen van het ministerie van O. K. en W. Verdwenen schilderij is bij de firma Katz Het schilderij van de 17de-eeuwse Overijsselse schilder Hendrick ten Oever, dat, zoals gemeld, in Zwolle voor een tientje aan een opkoper zou zijn ver kocht, is in het bezit van de antiquairs firma B. Katz in Dieren. Zij laat het doek, waarin enige gaten zitten en dat zeer vuil is, restaureren en overweegt het een maand ten toon te stellen in het Provinciaal Overijssels Geschiedkundig Museum in Zwolle, ln afwachting van een koper. In het bejaardentehuis te Zwolle stond het schilderij, dat een familiegroep met stadssgezicht voorstelt, ongeveer drie jaren op zolder, na lange tijd in de be stuurskamer te hebben gehangen. Het vreemde van ,het geval Is. dat Monumentenzorg wist, dat het be jaardenhuis te Zwolle een Ten Oever bezat en het bestuur van het tehuis niet. De directeur van het museum te Zwolle ontdekte eerst J.l. Zaterdag dat het doek verdwenen was. toen hij in het bejaardenhuis kwam om het schil derij te bezichtigen en te leen te vragen voor de aan Ten Oever gewijde ten toonstelling, die ln augustus in het mu seum te Zwolle wordt gehouden. dinging verhinderen. Daarnaast wordt aangedrongen op het tot stand bren gen van een meer rationeel gebruik van mankracht en van hulpmiddelen om de produktie economischer te ma ken en tenslotte op het reduceren van de verschillen tussen werkelijke pro- duktiekosten en tussen de prijzen van de voornaamste produkten in de ver schillende landen. FAMILIEBERICHTEN, ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: De RaatBras, z., Rotter dam; Van der HoevenToxopeüs, d., Rotterdam; Van DijkSalomonson, d., Den Haag; De Mol van Otterloo-Schip pers, z., Den Haag; EykmanLemmers, z., Indonesië; CeulenWesterwoudt, d., Saigon; Carp—Lenon, z., Chili; Varke- visserSterling, d., Nijmegen; Van den BoschBrantsma, d., Mierlo-Hout; SmitsVan Zwieten, z., Amsterdam. Getrouwd: Prof. dr. W. P. der Roever en H. Ritman, Amsterdam; B. Berger en J. D. Berger, Rotterdam; J. J. van der Werff en mr. G. B. M. Onnes, Rotter dam. Overleden: jhr. mr. dr. J. R. Clifford Kocq van Breugel, m., 75 j., Driebergen- Rijsenburg; J. J. Kool, m., 44 j., Rot terdam; M. J. ParisGehricks, vr. 80 j, Rotterdam; M. C. Heldring, vr. 71 j., Ver. Staten; W. de VriesHoedemans, vr. 70 j., Rotterdam; I. Samson, m. 67 j., Rotterdam; A. K. VisPeter, vr. 86 j.. Buhl-Baden; W. J. Klok, m.. 72 j., Amsterdam; A. A. de Pauw Gerlings— Thljssen, vr. 79 j.. Breda; C. M. Steen ken, m. 60 J., Haarlem. VROUWELIJKE OVERREDINGSKRACHT Prinses Alexandra van Kent wierp gisteren een fles champagne tegen de boeg van het nieuwe Engelse marinefregat Jaguardat rustig bleef waar het was. Terwijl in verlegenheid gebrach te autoriteiten hun kalmte verlo ren, gaf de Prinses het onwillige fregat een forse duw, waarop het prompt de helling afgleed Hogere vergcedingen voor verbouwing, splitsing enz. Naar het Ministerie van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid mededeelt worden de vergoedingen, die aan huurders van woningen en bedrijfs panden in rekening mogen worden gebracht na de totstandkoming van verbouwingen en splitsingen en na Arrestant vluchtte uit raam van bureau Telefoontje: Ik zal me melden (Speciale berichtgeving). De politie heeft naarstig gespeurd naar een arrestant, die via een raam uit het hoofdbureau van politie te Rotterdam was ontsnapt. Vanmorgen belde de ontvluchte zelf op om mede te delen, dat hij zich ln de loop van de dag wel zou komen melden. De politie werd gisteravond gealar meerd voor een hevige vechtpartij in de binnenstad. Men trof een gewonde man aan. die naar het Coolsingel- ziekenhuis werd overgebracht. Als ver dacht van mishandeling werden twee personen gearresteerd, maar de arres tanten verzetten zich tegen overbren ging naar het hoofdbureau. Tenslotte slaagde men er toch in hen binnen te brengen. Een van die mannen werd opgesloten; de tweede zou weldra vol gen. maar de wachtcommandant moest eerst nog even een vrouw voor een an dere zaak horen. Blijkbaar heeft deze met zijn rug naar de arrestant toegezeten. Toen hij zich omdraaide zag hij plotseling dat de man was verdwenen. Er was maar één mogelijkheid: de arrestant was uit het openstaande raam geklommen. Onmiddellijk trokken politiemannen op onderzoek uit. Surveillancewagens doorkruisten de stad. echter zonder re sultaat. Totdat vanochtend het lako- nieke telefoontje van de ontvluchte kwam Verkeersongevallen Vanmorgen zyn vier arbeiders gewond, toen een autobusje van de firma Her mus uit Veghel, dat met acht man per soneel op weg was naar een werk in Eysselsteyn bij Venray, op de Lang straat onder de gemeente Deurne voor een tegenligger moest uitwijken en tegen een boom reed. Vier arbeiders werden uit het busje geslingerd, zy liepen been breuken op en zijn ter verpleging in het ziekenhuis van Deurne opgnomen. De tegenligger waarvoor het autobusje moest uitwijken, een vrachtauto van de firma Wals uit Tegelen, wilde, hoewel vernieuwing van een centrale verwar- de weg ter plaatse vrij smal is. twee rn l Ti pc w n f liffinQf^lliltp tnpl i n tr n n c AA— Unn, no eeaMM mings- of liftinstallatie, met ingang van 1 augustus iets verhoogd. Voor verbouwingen en splitsingen gold tot nu toe, dat boven de huurprijs een vergoeding mocht worden gevraagd van de voor rekening van de verhum-der vóór hem rijdende personen passeren, waardoor er geen ruimte voor de kleine bus overbleef. Gistermiddag is op de Ootmarsumse straat in Almelo de 40-jarige mevrouw komende verbouwings( of splitsingskos- stegeman uit Almelo, die op een brom- ten. Deze vergoeding, welke gedurende i fiets in de richting centrum reed, in de 13 jaren mag worden gevraagd, was 10% bocht in aanraking gekomen met enkele van 3/5 deel der redelijke kosten. wielrijdsters en gevallen. Zij werd met Voor na 1 augustus 1957 gereed ko- i een ZWare hoofdwond naar het zieken- mende verbouwingen en splitsingen is huis overgebracht, waar zij in de loop deze vergoeding gesteld op 10% van 3/4 van <je nacht aan haar verwondingen is deel der voor rekening van de verhuur- I bezweken, der komende verbouwlngs- of splitsings- kosten. De vergoeding, die van 1 augustus 1957 af van de huurders mag worden gevraagd van centrale verwarmings- of llftinstallaties bedraagt niet 8% van 3/4 deel, maar 8% van 2/3 deel der voor rekening van de verhuurder komende kosten. Meerderheid communisten in Soerabaja Geringe verliezen Nahdatoel Oelama Volgens de vandaag bekende uitslagen hebben de communisten by de ge meenteraadsverkiezingen in Soerabaja een vooruitgang geboekt van 20%, ver geleken met de algemene verkiezingen in 1955. Overigens hebben zy in ge heel Oost-Java een aanzienlek aantal stemmen meer gekregen. In Soerabaja, de op één na grootste stad van Indonesië, behaalden zy de absolutie meerderheid. Zij kregen 150.000 stemmen, tegen 125.000 bij de ver kiezingen van twee jaar geleden. De nationalistische P.N.I. verloor 19.000 stemmen en zakte af tot een totaal van 37.000. De communisten boekten hun grootste succes ln Probolinga, waar zy 5-maal zoveel stemmen kregen als in 1955, en van de vierde naar de eerste plaats klommen. De P.K.I. kreeg voorts de absolute meerderheid o.m. in Madioen, Blitar, Bodjonegoro en Kediri. De Nahdatoel Oelama, de grootste party in Oost-Java, heeft tot dusver slechts geringe verliezen geleden. Gisteravond is de poeliersknecht J. Verdriet aan de voet van de westelijke afrit van de Cottwicher brug te Wiene met zijn rijwiel door een personenauto uit 's Hertogenbosch, gegrepen en vry- wel opslag gedood. Het slachtoffer was 45 Jaar en ongehuwd. ZEILEN HANS SLEESWIJK NAAR EUROPEES KAMPIOENSCHAP EENMANSZWAARDBOTEN Hans Sleeswük uit Hilversum is door de Koninklijke Verbonden Nederland- sche Watersport Vereenigingen aange wezen om Nederland te vertegenwoordi gen bij de wedstrijden om het Europese kampioenschap eenmanszwaardboten. Evenals vorig jaar wordt gezeild in de Finnjollen-klasse. De wedstrijden worden van 27 augustus tot en met 7 september ln de Golf van Napels ge houden. Vanmorgen is de 34-jarlge dek- knecht C. Neele uit St. Philipsland op de Rjjn by Wageningen over boord geval len van het motorschip „Adriana 2" uit Rotterdam en verdronken. EVEN NIET AFREKENEN, HEREN De café-houders in Mexico City hebben, hoe onbesohadigd hun localiteiten ook gebleven mogen zyn, aan de aardbeving van zondag j.l. een collectieve strop van onge veer 250.000 pesos. Alle bezoekers namelijk sloegen op de vlucht zonder te betalen. En het was op het drukste uur! ALPHEN AAN DEN RIJN ONDERWIJZER CHR. VGLO SCHOOL BENOEMD Het bestuur van de Christelijke VGLO school aan de Julianastraat te Alphen aan den Ryn heeft de heer L. Broek te Voorschoten benoemd tot onderwijzer. De heer Broek is thans als onderwijzer werkzaam aan de Christelijke school te Oegstgeest. OEGSTGEEST Ernstig ongeval op Rhijnzichtweg POLITIE VERZOEKT INLICHTINGEN Hedenmorgen te omstreeks 10.15 uur heeft op de Rynzichtweg nabij het via duct een aanrijding plaats gevonden tussen een autobus en een bromfiets. De bromfietser kwam uit de richting Den Haag en wilde de Rijnzichtweg kruisen. Er ontstond een botsing met een autobus uit Noordwijk. De brom fietser werd gewond en zijn duo-passa- giere werd levensgevaarlijk gewond. Beiden zijn opgenomen ln het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. De brom fiets werd beschadigd. De groepscommandant van de Rijks politie te Oegstgeest (Geversstraat 5, telefoon 20360) verzoekt hen, die getuige zijn geweest van dit ongeval zich bij hem te melden voor het geven van in lichtingen. Omtrent de oorzaak en de toedracht van het ongeval is de politie nJ. nog onvoldoende bekend. VOORSCHOTEN Tennisdemonstratie In het Nassautennispark had gister avond een interessante tennisdemon stratie plaats. Enige zeer prominente tennisspelers uit Nederland met zelfs nog Op het kruispunt Naarderstraat-Ko- een Australische deelnemer demon- ninginneweg-Lage Naarderweg te Hil- streerder. tennis uit de topklasse. Er versum botste de 18-jarige Baarnse werden drie partyen gespeeld, maar om- bromfietser H. van Es gisteravond tegen dat de duisternis al weer vroeg begint in een zeventons vrachtwagen van een I te vallen, werden het partijen van elk Hllversums expeditiebedrijf. De knaap een set. De eerste demonstratie was een werd daarbij zo levensgevaarlijk ge- herendubbel tussen de beide Voorscho wond, dat hij vannacht in het R.-K. zie kenhuis te Hilversum is overleden. Zon der vaart verminderen of voorrang ver lenen wilde de knaap bliijkbaar het kruispunt passeren. De chauffeur, die zeer ontdaan was, treft geen schuld. 60 SLACHTOFFERS VAN OVERSTROMINGEN OP JAVA Naar vandaag in Djakarta bekend werd. zijn in totaal reeds 60 personen om het leven gekomen als gevolg van de overstromingen, welke verschillende de len van Java teisteren. De nationalisten zijn, evenals in Midden-Java is gebeurd, de grootste verliezers. In Soerabaja hebben tienduizenden kiezers van hun stemrecht geen ge bruik gemaakt. Plaatselijke ambtenaren meenden, dat de toenemende apathie onder de bevolkihg te wijten is aan de onbevredigende binnenlandse toestand. Doch in de communistische wijken brachten vrijwel alle kiesgerechtigden hun stem uit. „De Hoop" terug Vanochtend is het hospitaalkerkschip „De Hoop'' van zijn julireis naar de vis gronden in de thuishaven Rotterdam voor een korte rust teruggekeerd. In het verslag over deze reis wordt de in het rapport van kapitein Willem Rog vermelde hulpverlening aan een opvarende van de „Scheveningen 101" in een stormachtige juli-nacht de span- nendstegeb eurtenis genoemd. Ook tijdens deze reis was er voor dok ter, predikant, marconist en machinis ten van „De Hoop" weer veel werk te doen. Er werd een groot aantal repara ties aan boord van loggers uitgevoerd, 115 patiënten, onder wie 13 Duitsers, werden geholpen, drinkwater werd over- gepomp en ook werd „geestelijke hulp" verleend. In het scheepshospitaal werden 21 van de 115 aan boord van „De Hoop" opgenomen patiënten behandeld, met een totaal aantal verpleegdagen van 130. Via de radioverbinding gaf de scheepsdokter 36 medische adviezen. Aan het KNMI te De Bilt werden 180 weerrapporten verstrekt. Ontwapeningsdebat 24 uur uitgesteld De vergadering van de V.N.-subcom- missie voor de ontwapening van van daag is 24 uur uitgesteld in verband met de besprekingen die minister Dulles op het ogenblik ln Londen voert. Geen bloedvergieten in het sultanaat Oman Een officiële woordvoerder in Bahrein deelde vandaag mede, dat bij de aan vallen van gisteren zes voertuigen van de rebellen in Oman zijn vernield. De vliegers hebben opdracht gekregen tij dens hun „demonstratievluchten" het vervoer van de rebellen te ontwrichten. In het open veld kunnen auto's aange vallen worden, als na een schijnaanval de inzittenden op de vlucht geslagen zyn. By aanvallen op kameel- en ezelkara vanen moeten de vliegers zoveel moge lijk bloed vergieten vermijden en de op standelingen alleen maar schrik aan jagen. Alleen als door groepen rebellen op de vliegtuigen geschoten wordt, mo gen de vliegers terugschieten. Als enke lingen of kleine groepjes schieten moe ten de piloten dit vuur negeren, aldus de woordvoerder. Frankrijk devalueert niet ONDANKS OVERWAARDERING FRANC Naar uit gewoonlyk goedingelichte kringen wordt vernomen is de Franse minister van Financiën, F. Gaillard, j voornemens binnenkort een verklaring af te leggen dat de regering niet voor nemens is thans tot devaluatie van de franc over te gaan. Sedert de val van de regering Mollet hebben geruchten de ronde gedaan, dat de franc zou wor den gedevalueerd en dit heeft geleid tot speculatie ter beurze, tot het opvragen van bankdeposito's en tot toeneming van investering in grondstoffen door fabrikanten. Algemeen wordt toegegeven, dat de waarde van de franc niet overeenkomt met de officiële koers van 350 franc per dollar, doch in officiële kringen wordt opgemerkt, dat hiermede in de praktijk rekening wordt gehouden by de steun aan exporteurs. Voorts wordt opgemerkt, dat de officiële koers van de Duitse- mark eer der nog meer onjuist moet worden ge- sterk onderge- VARIA Een mevrouw in de Amerikaanse stad Milwaukee had zich zo wan ordelijk gedragen, dat de officier van Justitie het beter vond haar in de gevangenis te stoppen. De rech ter maakte er echter een boete van tien dollar van. nadat de vrouw hem in tranen had verteld dat zij thuis bezig was een vat augurken ln te maken en dat de augurken zouden bederven als zij zou worden opgesloten. De burgemeester van Culemborg heeft onlangs de geboorte-akte op gemaakt van de 12.000ste inwoner van zijn gemeente. Gerrit Jan van Os. de eerste zoon van de meubel maker C. H. van Os. die reeds vier dochters heeft Gerrit Jan was maandag al geboren, maar toen zijn vader dinsdag aangifte wilde doen miste hij zijn trouwboekje. Woensdagochtend vond hij het waardevolle document terug, ging aangifte doen en hoorde dat zijn zoon door deze samenloop van om standigheden nummer 12.000 was. Een man in Londen deed de volgen de waarnemingen: een jongen wiens haar even lang was als het haar van het meisje dat naast hem liep - een Schot in rok die naast een vrouw in 'n lange broek liep - een man die een kinderwagen voort duwde terwijl naast hem zijn vrouw rokend de krant liep te lezen. „Wat een idiote wereld is het toch schreef de „waarnemer" aan een zondagsblad. De krant nam de brief op en schreef als commentaar: ..Nou. hè?" tense spelers F. Sonnaville en H. Wolfe en als tegenpartij L. Karamoy en P. Do- minicus, deze wedstrijd werd gewonnen door het Voorschotense duo met 119. De Nederlandse kampioen van 1955, Van Dalsum beproefde zijn krachten tegen de Australiër Jimmy Cawthorn. Han van Dalsum werd winnaar met 64. Na deze acht, omdat de mark demonstratie volgde nogmaals een he- j waardeerd wordt, rendubbel. Nu speelden H. van Dalsum De meeste Frai en Jimmy Cawthorn tegen F. Conna- ville en Lex Karamoy. Deze wedstrijd werd gewonnen door van Dalsum en Cawthorn met 7—5. Deze drukbezochte demonstratie, die helaas gelijk viel met de opening van de lustrumbraderie, viel by het publiek zeer in de smaak. Naar aanleiding van het feit dat de raad der gemeente in haar laatste vergadering weigerde aan de plaatse- lyke V.V.V. een renteloos voorschot te verlenen en de subsidie te verhogen, kwam de V.V.V. afd. Warmond gis teravond in een extra ledenvergade ring bijeen. Het college van B en W. had destijds voorgesteld aan de raad een renteloos voorschot te verlenen van f. 2000 voor het samenstellen en uitgeven van een folder. De subsidie wilde het college ver hoogd zien tot f. 750 per jaar. mede in verband met het aflossen van het voor schot. De raad maakte echter bezwaar, en was van mening dat een dergelijke folder uit diende te gaan van de jacht havens en de middenstand. Eerst dien de men door attractieve acties meer vreemdelingen naar Warmond te trek ken en dan pas zou het nut hebben een folder uit te geven, aldus de gevoelens in de raad. Ook maakte men bezwaar tegen de financieringsvorm, daar de ge meente door de verhoogde subsidie zelf het renteloos voorschot zou betalen. Hierbij mistte de raad tevens een sti mulans om de eigen inkomsten tot een redelijk peil op te voeren en te handha ven. De heer T. Slager voorzitter van het plaatselijk VVV memoreerde dat er en kele jaren geleden reeds het plan ge opperd werd een folder uit te geven, doch dat dit toen afgekeurd werd van wege de advertenties. Vorig jaar had hij gewezen op de teruggang van 't vreem delingenverkeer en in verband hiermede noemde hij de afgelopen Kaagweek „doods". Een stem uit de vergadering meende dat men de „Kaagweek" beter „Klaagweek" kon noemen. Scherpe kritiek leverde de voorzitter op de raad, die een besluit had geno men zonder zich deskundig te laten voorlichten. De opmerking dat de fol- detr betaald zou worden door de adver tenties is volkomen onjuist, aangezien in de VVV-foIders geen advertenties opgenomen worden. De scherpe kritiek werd neergelegd in een motie, die ter kennis van de raad zal worden gebracht. Een volgend agendapunt was het be schikbaar stellen van hun functies per 1 januari 1958 door de bestuursleden. De voorzitter lichtte toe dat bovenge noemd raadsbesluit de druppel was die de emmer deed overlopen en dat een artikel uit de statuten, dat spreekt over samenwerking met overheids- en andere Instellingen, het bestuur deze stap heeft doen nemen. Vier leden stelden zich ln ieder geval niet herkiesbaar en in de najaarsvergadering zal een nieuw be stuur worden gekozen. De heer Vergeer vroeg of het wel noodzakelijk is dat. het bestuur haar functies neerlegt. Wij zijn. aldus spreker, toch grote mensen en moeten ons hoofd toch kunnen buigen voor een negatief besluit. Bovendien zijn alle pogingen nog niet aangewend en zal er een huivering ontstaan bij de andere leden in het bestuur plaats te nemen. Hij vond deze stap organisato risch onjuist. De heer Van Dam merkte op dat de druppel die de emmer deed overlopen hem verbaasd daar hij voorheen nooit grieven heeft gehoord. De heer Haarsma lichtte de armoede van de vereniging toe met enkele cij fers en zei nogmaals een dergelijk kaal kasje niet meer te willen beheren. Hierna werd er nog uitvoerig gede batteerd over het feit of Warmond al dan niet Iets te bieden heeft voor de toeristen, of het vreemdelingenverkeer achteruitloopt enz. Natuurlijk kwam ook de kwestie van de raceboten nog ter sprake, waarover de meeste leden niet erg te spreken bleken te zijn. Burge meester Von Fisenne schreef dit toe aan een verkeerd begrip van de veror dening. Nadat de algemene ledenvergadering in principe was vastgesteld op 21 okto ber a.s. werd de vergadering gesloten. POSTDUIVEN WEDVLUCHT. De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans, afstand ongeveer 504 km. In concours 57 duiven, gelost 6 uur met z.w. wind. Aankomst le duif 13.58.40 uur, snelheid 1051,65 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 15.17.33 uur, Sfcelheid 90.302. m. p. m. De prijz enwerden aals volgt behaald: P. d' Haens 1, 5, 11; Fr. Hendriks 2.10.13; M. Wolleswinkel 3, 6, 14; P. N. van Wissen 4. 8. 12. 15, 19; A. de Graaf 7, 18; P. van Klaveren 9.16.17. Tevens wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde, afstand ongeveer 134 km, gelost 9.30 uur met w. wind. Aan- komste eerste prysdulf 11.45.54 uur, snel heid 895,42 m. per m.; aankomst laatste prysduif 12.00.45 uur, snelheid 888.54 m. p. m. De prijzen werden als volgt be haald: H. Verheul 1; Fr. Hendriks 2, 14, 22, 29, 30, 47, 48; H. v. d. Wal 3; D. M. Kloosterman 4; A. G. Kleiweg 5, 12; K. I. Waasdorp 6, 23, 44; J. P. v. d. Asse m7, 11, 25. 33.34; P. N. van Wissen - 21, 24. 31. 32, 45, 46; P. d'Haens 9. 35, 39, 40; P. van Klaveren 10. 26, 27, 42, 43; A. de Graaf 13, 15, 16, 19, 20; G. L. Schijvers 17; H. Schoo 18, 37, 41; P. Aertsen 28; C. Zwaan 36; L. Hemmes 38; H. v. d. Voort 49; M. Wolleswinkel 50. 1ste kampioen fond P. d'Haens met 556.7 ppunten; 2de Kampioen Fond P. van Klaveren mét 547,3 punten; 3. Kampioen Fond F. Hendriks met 541,4 punten. Kamp. aangewezen doffers A. de Graaf met 242 punten; kamp. aange wezen duivin P. van Klaveren met 407 punten. WASSENAAR AUTO VERLEENDE GEEN VOORRANG Op het langs de Meiendellseweg gele gen rijwielpad reed een 63-jarige brom fietser alhier tegen een personen-auto, waarvan de bestuurder, een 54-jarlge dame uit Den Haag, die een inrit in sloeg, geen voorrang verleende. Met een ribfractuur en een lichte hersenschud ding werd de bromfietser vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Tegen de bestuurster van de auto werd procesverbaal opgemaakt. F. 11.000 GESTOLEN Door de Haagse recherche werd aan de recherche alhier doorgegeven, dat jongens in het struikgewas langs de Laan van Nieuw Oosteinde, grens Den Haag-Voorburg, een koffer hadden ge vonden, inhoudend een geldkist en enige papieren. Bij een ingesteld onderzoek kwam vast te staan, dat was ingebroken bij een uitstedige familie aan de Backershagenlaan. Nu is by thuiskomst van de familie gebleken, dat uit een metalen geldkist een bedrag van plm. f. 11.000 is ontvreemd. De meeste Franse financiële deskun digen zijn het er over eens, dat er een officiële herziening, zowel van de offi ciële koers van de franc als van de Duitse markt zal moeten geschieden, voordat de douane-unie van de Europese Economische Gemeenschap haar ope ningsfase op 1 januari 1959 zal kunnen ingaan. BEURSOVERZICHT Markt in herstel Amsterdam, 31 juli. De flauwe stemming van gisteren werd vandaag niet voortgezet. Integen deel, dankzij de steun van het buiten land, speciaal Zwitserland en Parys. in de vorm van aankopen van aandelen Kon Olie en Philips, waren deze fond sen vandaag de gangmakers van een redelijk marktherstel, behalve dan voor de Staatsfonfdsen. Kon. Olies werden rond de f. 221 verhandeld. Gedurende de niet-officiele ochtendbeurs werd ge opend op f. 219.60. Dit was voor Zwitser land en Parijs te laag en door aankopen van deze zijden, liep de koers snel op tot f. 220.80. Vanmiddag werd op dit zelfde niveau geopend en steeg de koers daarna tot f. 221,20 tegen gisteren f. 218,30 als slotprijs. De aandelen lagen vandaag circa 80 cent boven pariteit New York. De handel was iets levendiger dan de voorafgaande dagen. Philips werden voor dezelfde rekening uit de markt genomen en openden 5 punten boven gisteren 287; hierin kwam niet veel verandering. Unilever herstelde zich een zestal punten op 437; daarna schommelde de koers rond de 435Aku een percentje hoger. De koers van K.L.M. kon zich goed handhaven op f. 132 (onv) en gelijk aan de pariteit New York. De scheepvaarten lagen verdeeld met koersverschillen van 1 tot 2 punten aan beide zijden. De handel was hier woder- om kalm. Aandelen Deli My. gaven 2% op gis teren prys. Overige cultuurfondsen nau- weiyks prijshoudend. De affaire was minimaal. De openingskoers van de Staffellening stelde zich op 84% derhalve lager. De markt sloot hier op het laagste peil van de dag.. De Ned. Bank staat maakte geen beste indruk zeker niet nu de Mar- shallhulprekening bijna geheel ls opge soupeerd. WISSELKOERSEN 31 Juli Londen 10.63%—10.63% New York 3.82%—3.83; Montreal 4.03%- 4.04%; Parys 1.0847%—1.0857%Brussel 7.61%17.61%Frankfurt 91.07%— 91.12%; Zürich 87.24%—87.29%Zürlch (vr. francs) 89.30%—89.35%Stockholm 73.72—73.77%; Kopenhagen 54.98%— 55.03%; Oslo 5318%—53.234; Milaan 61.20%6125%Wenen 14.71%—14.72%. Beurs van Amsterdam Woensdag 31 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 87% 87% Grootboek obl. 3% 77 Ned. '47 3% (3) 84% 84ft Ned '51 3% 89 ft 89% Ned '53 3% 86 86% Ned. '56 3% 86% 86 A Ned. '48 3% 81% 81% Ned. '54 3% 81% 81A Ned. '55 I 3% 81% 81ft Ned. '55 II 3%84% 84 Ned. '37 3 83» Dollarlng '47 3 93% 83% Investeringscert. 3 89% 93 Ned 62-64 3 89 88% Cert NWS 56 55% Indië '37A 3 84% 84% Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 42% 42 Nat. Handelsbank 95% 96 Ned. Handelmy156% 154% AU.U178% 179% v. Berkel's Patent (v) 197% 197% Calvé Delft cert. 340% 343% Kon. Pap. v. Gelder 185% 185% Hoogovens cert293% 296 Müller en Co. NR. 345 345 Ned. Kabelfabr282% 270 Philips 152% 287% Philips pref430% 151 Unilever 270 436 Wilton Feyenoord 230 226 Biliton 2de rubr. 240 242 Dordtse Petr. gew.1043% 1050 Kon. Petr. (f.20.—219 221.30 idem (50 A f.20.—218.50 220.75 A'dam Rubber 70 70% Dell Mijen (Ver.) eva. 85A 84 H.VA114 115 Java Cult39% 40 Senembah 59 Vorstenlanden 27 26 Holl Amerikaiyn 169% 169% Java China Paket 161 160% Kon N Stoomb 146 145% Kon Paket My 150 147 Stoomvaartmy. Ned 179 178 Van Ommeren cert 247% 247 Kon Rott Lloyd 169 167 Ned Scheepv Unie 157% 157% KXM132 05 132.25 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 86% 85% Den Haag 1937 1 3.. 95% Leiden 1947 84% R'dam '37 I-HI 3% 86% 86% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 Premieleningen A'dam '33 3 A'dam '51 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% idem II 2% R'dam '52 I 2% idem n 2% Utrecht '52 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 198% 198% H.B.U. cert194% 195% Rott. Bank 165 165% Twentsche Bank 166 164% 99% 99% 92% 94 86% 85% 79% 79% 97% 81 81% 79% 88% 86 87% 90 87% 87% 92% 92 Industriële Ondernemingen Borneo Sum. H.My. Ned. G. en Sp. Fabr. Kon. Ned. Grofsm. Internatio Rott. Droogdok My. Tieleman en Dros Ned. My. Walv.vrt. Spoorwegen Deli Spoorweg My. Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 265 64 147% 178 216 98 121 82% 84 570 16% 16% 60% 14 13% 34% 35A 99 66% 49% 50 A 68% 68% 441» 45% 110% 111% 55% 56% 88% 88% 29% 29% 68% 69% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen Edelmet Kon AA Pret wa idem Holi Constructie Ing Dur v Bouwnyv Int Kunststofl Ind Leldsche Wolsplnn Sikkens Laklabr '53 Ver rouwfaoneken Wemink's Betonm Van WUk Textiel V.K. 30/7 57L 59 340 335 365 355 122 37% 37% 229GL 415 77 %L 169 77 %L 76 76%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7