Kiiidercircus „Knikkebeen" gaf zijn derde gala-voorstelling! SEM DRESDEN OVERLEDEN Loop der bevolking te Leiden DINSDAG 30 JULI 1957 Kindervreugd voor Leidse jeugd En het hooggeeerd publiek genoot er van Voor de derde achtereenvolgende keer heeft het kindercircus „Knikkebeen", dat zo langzamerhand alom grote bekendheid gaat genieten, in Leiden zijn ten ten opgeslagen en wel op een terrein aan de Du Rieustraat. Daar heerste de afgelopen dagen dan ook een enorme drukte en vooral gisteravond toen de gala voorstelling plaats vond zag het er zwart van de mensen. Terwyl de jonge artiesten nog bezig waren om in de onmiddellijke omgeving van de grote tent de laatste hand te leggen aan de voorbereidingen van het feest stroomde van alle kanten het hooggeacht publiek reeds toe. Ondanks het feit, dat alle kin deren van „Knikkebeen" onder leiding van directeur Koevoets zeer vele malen hadden gerepeteerd en er dus niets te vrezen viel vroeg een groot aantal meisjes en jongens zich toch af of de avond wel volledig zou slagen. Het was een voor stelling, die in één woord klonk als een klok! mers! Nadat de spanning wat gebroken was was het óf Knikkebeen zelf met de clown Roberto óf waren het de gracieuze danseresjes, die aller aandacht weer op eisten. Zodoende is er dus voor iedereen wat en eigenlijk veel te gauw naar de zin van de meeste kinderen komt er een einde aan deze droom van een bont circusleven, waarin men geheel opmoet gaan wil men er volop van kunnen ge nieten. Zij nog vermeld, dat de heer Onderwater gisteravond voor die arties ten, die zich zoveel moeiten hebben moeten troosten om het circusfestijn te doen slagen, met een aardig marionet tennummer op de proppen kwam. Dat deze geste ten zeerste gewaardeerd werd zal nauwelijks enig betoog behoeven. Buiten de tent was er het rumoer van opgewonden jongelui, maar rondom de piste, die overigens met scrupuleuze zorg was uitgezet, kon men soms een speld horen vallen. DODENSPRONG Geen wonder want als men byvoor- beeld Captain Loyd Grand zijn levens gevaarlijke dodensprong ziet maken dan kan het niet anders of men moet de adem wel inhouden. De salto werd van geringe hoogte gemaakt, doch was daar door juist des te gevaarlijker. Neen, aan spanning heeft het tijdens de gala-voor stelling. die o.m. door burgemeester Van Kinschot en echtgenote, de wethouders Van Schaik en Menken en ook door deken Haring werd bygewoond, niet ontbroken. WASSENAARSE RUITER- GROEP Evenmin aan charme. Wijzen wy slechts op het optreden van de Wasse- naarse Ruitergroep onder commando van jkvr. Sixma van Heemstra en op de balletnummers van „The Dancing Ladies". Miss Diana mag er met haar „ponny-paardjes" trouwens ook wel we zen. Onmiddellijk na het openings woord van de spreekstalmeester kwam zij aan de beurt. De amazones waren inderdaad allerliefst en vormden teza men een uitstekende groep, die zich ge heel richt naar de bevelen van de leid ster. Opmerkelijke prestaties leveren ver der de jonge kereltjes, die als het ware spotten met de wet van de zwaartekracht en hun acrobatische toren verrichten met een verbluffen de behendigheid. Evenals alle andere circuskinderen doen zij wat er door het veeleisende publiek gevraagd wordt en dat met een enthousiasme dat schier geen grenzen kent. Aan acrobatiek deden niet alleen de manlyke circusartiesten, doch ook de vrouwelijke. Bovendien was er gisteren ook een illiput-jongleuze, die het klap pen van de zweep wel meer gehoord heeft ADEMBENEMEND Adembenemend waren de verrichtin gen van de jongens aan de vliegende trapeze en die van Pietro Longo met zyn „dans op het smalle ijzer". In meer dan een opzicht ijzingwekkende num- DAGELIJKSE VOOR STELLINGEN Jong en oud er waren zelfs buiten landse gasten heeft zich gedurende de voorstelling van gisteren uitstekend geamuseerd en ook in de komende va kantieweken zal „Knikkebeen" zyn uiterste best doen om het iedereen „met neerbuigende hoogachting" zo veel mo gelijk naar de zin te maken. Wij kun nen deze circustroep èn het R.-K. Ste delijk Comité voor Vakantiebezigheden niets anders dan succes toewensen, want kosten noch moeiten heeft men ge spaard om een een ander te doen sla gen. Behalve op zaterdag zijn er dage lijks om 10 en 3 uur voorstellingen voor iedereen. „Nudeon" (K.L.M.) keerde naar Schiphol terug De super constellation „Nucleon" van de KLM bestemd voor Djakarta, vertrok gistermiddag half vier naar Dusseldorp. In de buurt van het vliegveld van Dus seldorp bemerkte gezagvoerder Emmens chter, dat er iets haperde aan de elek trische verklikker van het landingsgestel, waarop hjj besloot naar Schiphol terug te keren. Om vijf uur verscheen de „Nucleon" weer boven de Amsterdamse luchthaven. De gezagvoerder had aan de verkeers leiding gevraagd of hy met het landings gestel uit laag langs de toren mocht vliegen opdat men zou kunnen consta teren of alles in orde was, een routine handeling, welke normaal is. Inderdaad bleek alles in orde te zijn. zodat het toestel kon landen. De gezagvoerder was teruggekeerd met de gedachte, dat een reparatie aan de verklikker beter op Schiphol zou kunnen worden verricht dan in Dusseldorp, omdat de KLM op Schiphol de eigen reparatie-afdeling heeft. Om kwart over acht is. het vlieg tuig onder gezagvoerder Emmens op nieuw opgestegen met bestemming Dja karta. Huurwetten in Staatsblad In de Staatsbladen 271 en 272 en 276 zyn heden afgekondigd de met ingang van 1 augustus a.s. in werking treden de maatregelen tot huurverhoging. Het zijn respectievelijk de wet Grootboek woningverbetering, de wet tot wijziging van de huurwet en de wet, houdende fiscale voorzieningen in verband met de reservering van gelden voor verbetering van woningen. Nederlandse kolonie in Mexico ongedeerd Het ministerie van Buitenlandse Za ken deelt mede. dat blijkens telegrafi sche berichtgeving van de Nederlandse zaakgelastigde in Mexico, de Neder landse kolonie aldaar ongedeerd is ge bleven tijdens de recente aardbeving in dat land. Thorneycroft voorzitter raad van de OEES Het Verenigd Koninkrijk is herkozen voor het voorzitterschap van de raad van de O.E.E.S. voor het jaar 1957/58. De heer P. Thorneycroft. kanselier van de schatkist, zal voorzitter van de raad blijven op ministerieel niveau. Prof. dr. F. M. Th. de Liagre Böhl HULDIGING TE JERUZALEM Te Jeruzalem is in een plechtige aca demische zitting het tweede wereldcon gres voor Joodse studies geopend, dat tot 4 augustus duren zal. Onder de aan- wezigen bevindt zich o.m. onze stadge noot prof. dr. F. M. Th. de Liagre-Böhl, oud-hoogleraar aan de Leidse Universi teit. Prof. De Liagre Böhl. die beschouwd kan worden als de nestor van de Neder landse oud-testamentici zal tijdens het congres gehuldigd worden in verband met het bereiken van de 75-jarige leef tijd op 16 augustus. Voor het examen Hoogduits M.O.A. slaagde onze oud-stadgenoot, de heer H. Y. B. I. Hoogeveen. By Kon. Besluit is aan onze stad genoot, de heer F. C. de Hosson, voor zitter van de Interdiocesane Katholieke Middenstandsbond in de bisdommen Haarlem en Rotterdam, toestemming verleend tot het aannemen van zijn be noeming tot ridder in de Orde van Sint Sylvester van de Heilige Stoel. Hogewoerd haakt in op bloemenfeest In het kader van de tentoonstelling „Bloemen en romantiek" en in verband met het bloemencorso van a.s. zaterdag heeft de winkeliersvereniging „Hoge woerd" besloten deze straat van don derdag af van een passende bloemen versiering te voorzien. Bovendien zullen vrijdag en zaterdag aan het publiek An jercorsages worden uitgereikt. Al deze corsages zijn van een nummer voorzien, rechtgevende op deelname aan de ver loting van twee fruitmanden, welke thans zijn geïnstalleerd in het perceel Hogewoerd 43. CORRESPONDENTIE C.L. te L., Leiden, Utrecht. Amersfoort Apeldoorn, Deventer, Goor, Hengelo, Enschede 191 km. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Gerardua Johannes Jacobus, zn van L. T. Versluis en C. M. van d«r Voort; Wi'l- helmii-na Adriana Maria, dr van P. J. L. Posten a en M .C. vam Bairoeveld'; Hendrlca dr vam K. C. van der Plas em H. BejJ; Aad zv. van J. Neufaeboom en S .Bon; Hendrik zi» van A. G. Vergiunst en G. vam der Maas Wal/ter, zm vam W. M. Brouwer en A. Ketonpemva; Johanna Maria, dr vam C. Boups en J. M. Muildier; Mar Ja Oaitharima Elisabeth, dr ram R. N. Lewis en C. Bchiuchihard; Gijsberth-a Maria Marjan, dr van H. BelJ en J M. Annaars; Cornelia R. dr van J. W. Briitrtijm en G. vam Goor; Agnes. dr vam J. Hof em C. W. Dekker: Hendrlka dr van G. Kamerman en S. Dls- seveld; Sylwia Gijsbertha Rosa, dr van M. Kersbergen en N. J. vam Helden; Petroned- la Wilhelmina dr van P. F. J. Scheep maker en T. G. vam den Oever; Abraham, zn van J. W. Rijneveld en M. Tromp. GETROUWD H. J. Voets em H. M. Zengerink. OVERLEDEN W. J. Smd't. 61 jaar. man; C. W. van der Steen .64 Jaar .echtgenote van P. Zaalberg; S. Klinkhamer73 Jaar, echtgenote van A. Te zijnen huize te 's-Gravenhage is vannacht op 76-jarige leeftyd over leden de heer Sem Dresden, oud directeur van het Koninnklijk Conser vatorium te 's-Gravenhage en van het Amsterdams Conservatorium. De uitvaartdienst zal worden gehou den op vrijdag 2 augustus a.s. in de R.-K. kerk van Onze Lieve Vrouwe van Lourdes te 's-Gravenhage, waar na de teraardebestelling zal geschie den op de R.-K. Begraafplaats St. Barbara te Den Haag. De componist-dirigent Sem Dresden werd geboren op 20 april 1881 te Am sterdam. Na de HBS en de Handels school te Amsterdam te hebben gevolgd nam hy muzieklessen by M. Hageman, F. Roeske, F. Togni en B. Zweers en in Berlyn by Hans Pfitzner. Van 1905 tot 1914 was hy leider te Tiel, Laren (Toon kunst) en Amsterdam en gaf hij theo retische muzieklessen. In 1914 stichtte hij de Madrigaalvereniging en vormde een a capella-koor van 9 bekende be roepszangers. In deze tyd hield hij ook lezingen in binnen- en buitenland. De Vereniging voor Moderne Muziek werd in 1918 door hem opgericht en een jaar later, in 1919 werd hy verbonden aan het Amsterdams Conservatorium. In 1924 werd Sem Dresden benoemd tot directeur van dit conservatorium en is dit gebleven tot 1937. Van 1923 tot 1927 werkte hij voorts als muziekkriticus. In 1931 werd hij voorzitter van de Sectie Holland van de „International Society for Contemporary Music". In 1937 werd hy tot directeur van het Kon. Conservatorium te 's-Gravenhage be noemd, uit welke functie hy tijdens de bezetting in de tweede wereldoorlog werd ontzet. Hy woonde toen terugge trokken op de villa Pauwhof te Wasse naar, die destijds door de Overvoorde- Gordon-Stichting beschikbaar gesteld werd ten behoeve van kunstenaars en geleerden, die daar dan enige tyd rustig konden werken. Sem Dresden werd ge durende de bezettingstijd toegestaan /laar doorlopend te verblijven. In 1945 componeerde hy de operette „Toto", waarvoor hijzelf het libretto schreef en in 1944 schreef hy „Chorus Sympho- nicus". Tot zyn leerlingen behoorden o.a. Ma- rius Monnikendam, Hugo Godron, Leo Smit, Jan Felderhof en Willem van Otterloo. Na de bevrijding hervatte hij zijn functie als directeur van het Koninklijk Conservatoriumhij bleef tot 1 mei 1949 als zodanig werkzaam. In 1945 werd Sem Dresden lid van de Rijkscommissie voor Orkest en Opera, in 1946 lid van de commissie voor ad vies van de dienst voor schone kunsten te 's-Gravenhage, hij hield in 1947 le zingen over Nederlandse componisten van deze tijd en in Noord-Amerika, in 1948 werd hij lid en vice-voorzitter van de Sectie Muziek en Dans van de Voor lopige Raad voor de Kunst en tevens directeur van „Jeugd en Muziek", welke functie hy in 1953 neerlegde. Dresden werd in 1950 lid van de In ternational Music Council en ere-lid van de Koninklyke Nederlandse Toon kunstvereniging. Drie jaar later, in 1953 zag hy zich de Professor Van der Leeuw-prijs toegewezen, en was hy jury- lid by het concours voor compositie „Reine Elisabeth de Belgique". De Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst benoemde Dresden in 1954 tot lid van verdienste. Voorts was hij ere-lid van het Conservatorium te Helsingfors. Mededader van wisselloper in arrest De wisseloper te Amsterdam men zie elders heeft bekend samen met een medeplichtige gepoogd te hebben zich van de f 55.000 meester te maken. Naar wy van de officier van justitie, mr. J. F. Hartsuiker, vernemen is deze mede-dader inmiddels gearresteerd. Wel heeft ook deze medeplichtige de rol, die hij in de gefingeerde overval heeft gespeeld, toegegeven, maar zijn aanwijzingen omtrent de plaats waar het geld zich zou bevinden heben tot van middag toe niet tot de opsporing daar van geleid. WARMOND P.V. „WARMOND" De Postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf Orleans, afstand 512 km. De dui ven werden gelost om 6 uur met een noordnoordwesten-wind. De eerste prijs duif bereikte zijn hok om 13.59.50, de laatste 15.25.35. De verdere uitslagen luiden B. ter Beek 1; J. de Weert 249; Th. Verwoerd 35; P. v. d. Drift 67; Q. Beugelsdijk 8; Jac. Niekerk 10. Ook werd er een wedvlucht gehouden voor jonge duiven vanaf Vilvoorden af stand 141 km. De duiven werden gelost om 9,30 uur. Aankomst eerste prys duif 11.50.37. de laatste prysduif arriveerde om 12.10.03. De verdere uitslagen luiden. J. Smeets 1; J. de Dunne 2368;. P. v. d. Drif 49; J. Diemei 5; Th. Ver woerd 7; Jac. Kortekaas 10. De collecte in deze gemeente voor het Rode Kruis heeft het mooie bedrag opgebracht van f. 382,30. WASSENAAR Dodelijk ongeval op rijksstraatweg Vannacht om 3.20 uur is op de rijks straatweg ter hoogte van Den Deyl te Wassenaar een verkeersongeval met dodelijke afloop gebeurd De 57-jarige bestuurder van een personenauto, de heer H. Th. Eilbracht uit Amsterdam reed met zijn auto tegen een vrachtauto met aanhanger, die geparkeerd stond in de invoegstrook. De man werd zeer ern stig gewond en overleed op weg naar hét ziekenhuiss. Er wordt een onderzoek in gesteld naar de oorzaak van het on geval. Vannacht om 1 uur reed op de Rijks straatweg ter hoogte van het Kerke- hout een bestuurder van een personen auto met zijn auto tegen een lichtmast naast de weg. De medepassagiere, een 34-jarige dame uit Den Haag, werd zeer ernstig gewond; zij werd overgebracht naar de. Ursulaklimek in Wassenaar. De bestuurder verkeerde onder invloed van sterke drank; hij is aangehouden. De auto werd in beslag genomen P.V. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN* Zondag hield de Postduivenvereniging De Gevleugelde Vrienden een wedvlucht met oude duiven vanuit Orleans, afstand plm. 500 km. In concours waren 48 vo gels. die werden gelost om 6 uur en waarvan de eerste arriveerde om 13.44.37 uur. De uitslag was: W. van der Zwaan 1: J. H. Groeneveld 2.3.8 J. H. M. Brou wer 4.5.6.10.11.12 J. C. B. Brederode 7; A. G. Visser 9. Er werd tevens een wedvlucht gehou den met jonge duiven vanuit Vilvoorde, afstand plm. 135 km. Om 9.30 uur wer den 226 vogels gelost, waarvan de eerste terug was om 11.46,19. De uitslag van deze vlucht was: W. vn der Zwaan 1. J. M. Brederode 2; J. H. M. Brouwer 3-4- 7-9, J. de Wit 5. J. H. Groeneveld 6. W. C. van Eek 8. P. Q. van Leeuwen 10. ZOETERWOUDE De visvereniging „Zoeterwoude" hield zaterdag een viswedstrijd t.b.v. de reis van ouden van dagen. Er namen ongeveer 70 vissers deel aan deze wed strijd. De opbrengst was byna f.70. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN. 30 Juli. Kaasmark*. Aanvoer 148 partijen. Ie soort f 2.982.33. 26 soort 12.202.28; extra soort f2.34 I 2.54. Handel kalm. In week van 18 tot en met 24 juli 1957 GEVESTIGD D. Braundit en fam, landarbeider, de la Reystir. 2>6; W. Dubbelaar en faun, besteller PTT, Sunngarstr. 4; P. Ziuijderdiuijm. en faan. bloemist, Utrechtse Jaagpad 10; E. Horsman geb. die Vries en faun, Hoflaan lil9; C. Veenendaal en faan, radar-techni cus, Morslaam 3; G. M. EHoh en faan. In genieur. Doezastraait 23; S. van de Wete ring geb. Ie Malitre en tam, Uiibarstegradht 162; J. R. de Lange en fam. Tlrtjus Brands- malaan 51; E. Timmer en lam, arts. Mars eter 4; L. Knopper en lam, instrument maker, SoheLpenifaade 42; J. van Diggelen, rijksambtenaar. Tliüus Brandamalaan 57; M.J. de Geus geb. Smelt en tam» jour- dèr~~Bu iténhaven 5; N. *E.' Thoibecfce, "an nalltlete, Fageleteoot 44; W. F. H. Engels. Eoerhaavelaan 19 ,naar Groningen, ven ra. w rt w h— <=-'.= i<j peking e weg 62; A. C. E. C. van Koppen- Herengracht 60; E. D. M. van der Sinds geb. Lange .de Genes be tetnam 72'; J. Btois- sce, landarbeider, Jam-oosensteeg 59; H. Romein, kantoorbediende, Spleghelstraat 1 J. R. van Laiten, Oude Singel 210. M. Zui- dwvelid, Haarlemmierstr. Iil9«; D. A. B. J. M. van Bwijik, 11 stuairmiam, Breesbraait 73, C. C. Sleg'tenhorst geb. De veiling. Morskade 16a; B. Aihreno, opperman ,die Genesitet- etoaat 72; J. H. van Peenern, Rijnsbuirger- weg 50; W .M. C. Hoogeveen. onderwijzeres, Morsweg 32; L. F. Robijn. Boflaan 217; A. C. Elchhorn geb. Sohagem van Leeuwen, Gobetstraat Tli; M. P. die Graaf, Oobetstr. 34; E. van der Velden, hiuflp in d'e hiuiLstti., Mlïddel'stagiracht 71a; H. Hoppeaiibroiuiwer, chauffeur, Apothekersdijk 112; J. M. de Roo naaister. Schoolstraat 6; I. J. Ramak, ver pleegster. v. Bemmelenstraat 17; H. J. M. Hooks, onderwijzeres. Meerburgerstraat Tl H. M. E. Koopmans geb. Menger, Oude Sin gel 78; G. C. Wijntjes, verpleegster. Leeu werikstraat 18; A. F. A. van der Linde. Ti tus Brandsmialaan 51; N. M. Lodder, hulp ln de hulSh., Hoge Rijndijk 130; M. Rensen geb. van Bruimmelen, de Wetstraat 5, H. C. I. den Heeten en B. I. I. den Heeten Warmonderwee 5; C. J. W. Berg .scheeps- werktulgkundage. LorenteJkade 12; G. de Vogel onderwijzer, da Costastr. 71; M. Buist .11 instrumentmaker, van 't Hoffstr. 45; B .Bavelaar, kleermaker, Jacob Cata laan 99; J. Zandvliet, ass. geologisch In stituut, Zoeterwoudse Singel 40a; J. A. A. Prein. cheffin restaurant, Hoge Rijndijk 126; J. R. Strooker, Zoeterwoudi-e Singel ©0; P. J. Scheltema, Witte Singel 95; J. C. M. M. van Ex el, onderwijzeres. Lage Rijn dijk 2; N. Dorrepaal, Mandemakerssteeg 15 S. Boelsma, Paviiljoenshof 34; N. Bosnia, havenarbeider, SchooHstraat 10. VERTROKKEN H. P. Bruins en lam, van Boshuilzerkadie TIG, naar Ocgsitgeest .Ftoraiaan Hl; F. C. van der Werff en fam, van Plantsoen 15 n. Amsterdam, Overtoom 3121; C. Poldervaart en fam, van Sahelpenikade 42, naar Oegst- geest, Floralaan 17; E. J. van Dijk en fam, van Haagweg 30, naar 's-Gravenhage, Lan ge Voorhout 4il; F. F, van der Mark en ram., van Roemer Vlsecherstr. 31 naar Zoe- tenmeer .Bleiswijkseweg 86; K. Zuidema en fam. van Spieghelgbraat 41. naar Bergen op Zoom, Meidöorniaan 97; C. van dier Loo geb. O-uittart en fam. van Groenhovenstr. 17. naar Breda, Wlihelminasingei 16; H. J. Funke en fam.. van Hoge Morsweg 100a. n. Haarlem. Paus Leostr. 19; M. J .G. SneiJ- ders geb. de Beer en fam, van v. Llmb Stirumstr. 17. naar Katwijk. Pr. Margriet» laan 1<5; A. M. Stevens geb. Ohri6tlaens en fam, van Hansenetraat 61, naar Zuid Afrl. ka»; G. C. Roelinks, van Rapenburg 146 n. Eindelijk toeristenwens vervuld Ook iii de zomermaanden behoudt Wenen nu zijn muzikaleluister Strauss in typisch Weense interpretatie Van onze Weense correspondent) Veel buitenlanders zijn teleurgesteld, wanneer zij bemerken dat de Weense Opera en het Burgtheater in de zomer gesloten zijn. De Oosten rijkse zangers en toneelspelers hebben vakantie nodig evenals hun col lega's in Frankrijk en Italië, ook al combineren velen van hen deze nood zakelijke rust toch nog met een goed gehonoreerd optreden tijdens de festivals van Salzburg of Bregenz en gedeeltelijk zelfs in Bayreuth. Toch is het Weense muziek- en toneelleven in de zomer niet geheel uitgestorven, want na jarenlange klachten heeft het gemeentebestuur eindelijk rekening gehouden met de verwachtingen en wensen van veel buitenlandse toeristen, die de Oostenrijkse hoofdstad in juli en augustus bezoeken. Hans Gabor in de „Kammeroper' 'zyn begonnen. Ook behoeft niemand meer bang te zijn dat hij in Wenen geen hotelkamer vindt, want na de misere van de laatste jaren heeft men een groot aantal hotels hersteld en bovendien zoveel nieuwe hotels er bij gebouwd, dat Wenen nu over meer dan 9950 hotelbedden beschikt, nog afgezien van de 3000 kamers bij particulieren, die door het vreemdelin genverkeer zyn goedgekeurd. Van deze overvloed kan iedc een zich overtuigen, die op weg is naar de Oos tenrijkse hoofdstad, want in de inter nationale trèinen ontmoet men nu zg. hotelstewardessen, die iedere buiten landse toerist geheel naar wens een ka mer bezorgen. En wie per auto aan de grens van Wenen aankomt, wordt daar door dezelfde stewardessen vriendelijk opgevangen en voorkomend gevraagd of en wat voor een kamer hy wenst te hebben. Hy krijgt dan een adres en te vens een programma, waaruit blijkt, dat Wenen ook in de zomermaanden mu- ziekstad is gebleven. Concert in paleis Dit jaar blijven het „Theater in der Josephstadt" en de .Kammerspiele" ge opend waar de blijspelen „Hofrat -Gei- ger" en „Diebelc" met Nicole Heesters in de hoofdrol worden opgevoerd. Boven dien opent het Burgtheater zyn poorten reeds op 15 augutus met de opvoering van „Donna Diana". De buitenlandse bezoekers kunnen voorts de twee klas sieke operettes „Fledermaus" van Jo- hann Strauss, en „Gasparone" van Mil- löeker in een typisch Weense interpre tatie bewonderen. Ofschoon het grote Philharmonische Orkest eveneens op vakantie is, kan men toch een aantal goede concerten beluis teren en wel in een paar prachtige oud- Weense paleizen, zoals Auersperg, Palla- vicini en Rasumofsky. In het laatste leert men de historische enthourage kennen, waar Beethoven een groot aan tal van zijn werken voor het eerst zelf ten gehore heeft gebracht. Tenslotte heeft men de zogenaamde „Kammer oper" in het leven geroepen, die onder leiding van de dirigent Hans Gabor twee opera's opvoert, nl. „Die Welt auf dem Monde" en een vrijwel onbekend werk van Joseph Haidn, en ,,1'Italiana in Al- geri" van Rossini onder de regie van Marcella Govoni, uit Italië, die boven dien twee opkomende jonge sterren uit haar vaderland heeft meegenomen, nl. de tenor Regolo Romani en de altzan geres Anita Caminada. Deze twee opera's zullen in de intieme barokschouwburg van het slot Schönbrunn worden opge voerd door een groep jonge en begaafde kunstenaars, die met groot enthousiasme optreden en vooral op deze manier „ontdekt" hopen te worden. Dat dit mo gelijk is, blijkt uit Walter Berry en W. Kmendt van de Staatsopera, die onder Amsterdam .AohlMesstr. 80IL; J. D. MuMer, van Zoeterwoudseweg 148 naar Voarscho. ten, J. W. Frlsodaan 25; A. G. A. Brackel, van Vreewijtositraat 6, naar Bimidlhoven Koe- koefalsan 10; H. J. Lammere, van Leemans- straat 53, naar Z 3/terwcudie, Hoge Rljaidijk 12; G. A. Kell'bngi, van FaiviHjoenemof 17. n. Nieuw Guinea- B. Niéuw-land, van Oud-t Rijn 79a, naar 's-Gravenhage, Wouwer- mainstr. 4; A. J. Haaaer, van Frans van Miiensstraat 22a, naar Rotterdam, Bona- v&ntiurasteaat 59a; C. J. Zaal, van Noord- eimide 18 naar Leiderdorp, Meidoornstraat 14; M. A. Overduin geb. Groenewegen, van hardHoam 9; M. T. Bertels, van Zoeterw.- Zoeterw. Singel 62 naar Leersum. Pr. Benn- singel 106, naar Amsterdam, Fr. van Dorp straat 35; C. G. Bot, van v. Bemmelenstr. 20 naar Canada; P. M. W. van Loe, van Roemer Vlsscherstraac 34, naar Den Hel- Vijf Nederlandse zwemsters naar Amerika Naar het ANP verneemt zullen vijf Nederlandse zwemsters deelnemen aan de Amerikaanse zwemkampioenschap- pen .welke van 12 tot en met 15 augus tus in Houston in Texas worden gehou den. De volgende meisjes zullen onder lei ding van mevr. A. Vlothuizen-Foursoff de reis meemaken: Ada den Haan (Gooi). Tineke Lagerberg (Gooi). Jans Koster (Gooi). Cockle Gastelaars (SZC) en Jopie Troost (HDZ). Oorspronkelijk was Greetje Kraan van de Robben aangewezen in de plaats van Jopie Troost. Door de tournee, die de Robben van 15 augustus tot 3 septem ber door Spanje zullen maken, moest voor Greetje Kraan echter een vervang ster worden gezocht. De ploeg vertrekt 6 of 7 augustus. Ada den Haan zal de schoolslagnum mers zwemmen. Cockie Gastelaars de 100 en 200 meter vrije slag, Jans Koster de 400 en 1500 meter. Tineke Lagerberg zal de vlinderslagnummers (vermoede lijk zal ook het nummer 200 meter vlin derslag op het programma staan) voor haar rekening nemen en Jopie Troost zwemt de rugslag. De 4x100 meter vrije slag estafette zal worden gezwommen door Cockie Gastelaars, Jans Koster, Jo pie Troost en Tineke Lagerberg. BEURSOVERZICHT Flauwe markt Amsterdam, 30 Juli. De lagere koersen uit New York, wa ren mede oorzaak van de flauwe stem ming op het Damrak. De markt was reeds zeer gevoelig en alleen gunstig nieuws zou hogere koersen kunnen be werkstelligen. Het tegendeel is echter geschied. Kon Olies gaven f. 3. oude ba sis 15 punten, op de koers van gisteren prijs. President Eisenhower heeft een beroep gedaan op alle Amerikaanse oliemaatschappijen om vrijwillig de in voer van ruwe olie met 10 te beper ken voor 1 jaar vanaf 1 juli j.l. Dit be richt werd pas na beurs in New York bekend aldus insiders. Hierdoor wacht men in Europa de markt liever wat af. In de Unileverhoek heerste behoor lijke activiteit. De aandelen leden we derom een gevoelig verlies van circa 10 punten, door aanbod van het publiek. De markt sloot hier vrijwel op het laag ste punt van de dag. Philips moest 4 punten prijsgeven. AKU's zetten 3 pun ten lager in waarna een lichte verbete ring intrad. KLM incasseerde een ver lies van f. 3 in een zeer rustige markt. Staatsfondsen prijshoudend. Cultures verwaarloosd, een tikje lager. De verlaagde vrachttarieven waren sterk van invloed op de scheepvaart- waarden waarvan Van Ommeren circa 8 punten en Van Nievelt 4 punten ver loren. De laatste emissies van beide maatschappijen zijn ter beurze ook nog niet goed verteerd. De overige fondsen verloren 1 tot 3 punten. Aandelen Fri- dor werden 3 punten hoger geadviseerd. AMSTERDAMSE WISSELMARKT Contante pryzen Amsterdam, 30 juli - Londen 10.62% 10.63 )s; New York 3.82%— 3.82%; Mon treal 4.03%4.04; Parys 1.0842%— 1.0852%; Brussel 7.61%—7.61%; Frank furt 91.04%—91.09%; Zürich 87 21%— 87.26%; Zürich (vr. francs) 89.29—89.34; Stockholm 73.71%73.76%; Kopenhagen 54.98%—55.03%; Oslo 53.18%—53.23% Milaan 61.19%—61.24%; Wenen 14.71— 14.72. hagen van Fa,gelstraat 32 naar Oegstgeest, Spaargarenstraat 16; J. C. van Munster v. Heuven van Gerecht 5. naar Rotterdam, Ho tea aai 49; W. F. J. Westermaain van Ra penburg 56 naar Amsterdam. Schubertstr. 25 he.; A. M. van Heijsa vaoi Noordelnde 50 naar Heyttouizen, Blesstmat 52; M. F. E. Backbier, van Noordielnde 50 naar Brunssum, Pr, HendrlQclaan 20a; M. M. Huorinik, van Noordelude 50, naar Voorst, NoancLeIndie 50, naar Tilburg, Ger. van Rijifasstraatoweg 39, J. B, M. Dijfamans van Swietenstraat 66; J. J. M. L. Daamen, van N'oordieii/nide 50, naar Roermond, Gods weer- dierslngel 49 C. van Kempen-, van J'an van Houtfaade 24a, naar Alkmaar .Brouwerstr. 10; J. M. Banning, van Konlngtonelaain 41 maar Deoi Hel dier. Meneletraafa 2-; J. Reljne- vöM, van Witte Slmgel 27. naar Kcnuidieikerk aan den Rijn, Lagewaard 2>0; F. H. Zwart, van Da nul aan 16 naar RotterdamWaal haven OZ 50; H. Memel, van Rood'boret- straat 41, naar Maastricht, Henri Jonas- laan 60; J .E. Kramer, van Meezenstnaeut 2 naar Meerssen. Klinkenberg 122; C. G. die Bruyn Ou boter van Hoogt. Kerfagrt 18, n. '6-Graivenhage, Pauwentaan 87; H. Creoners van Sleboldstr 42 naar Hiil veröuon, Lange- straat 52; K. E. Sohuohhatrd van Bloemste. 13 naar Rottendam, Waalhaven OZ 50; L. Br-es geb. Labondius. van Driftotraat 9 naar Turkeije; J. Brouwer, van Hof laan 153. n. Zutpheai. Beu-kerstr. 73; E. J ,M. Tulle- nera, van Noordelnd'e 50 naar Bruna?uim. Pr. Hendriklaan 100; H. Vensteege, van K. Rapenburg 15. maar Rotterdam, Spoorsln- gel 21; J. P. Bartels van Hoge Rijndijk 280 naar Alkemade, Plamtoge 13a; A. M. Pley geb. O vermeer, van Cobetsfaraat 81 maar Katwijk, Cafllaoweg li; C. L. M. vain t Riet van Tlb. Slegenbeekstraait 14, maar Hengelo (O) Buitenweg ila; D. M. J. ten Doeschate van Groenhovenetraait 7 naar Bredia, Te- teringenstraait 8; A. J. D. A. Ie Cocq d'Ar- mandiuUile ,van Witte Singel 102, naar Ita lië; C. F. Buter .van Rlj<nsburgerweg 10, n. Apeldoorn .Beekbergerweg 46; M. J. Lek- kerkerker, van RIJ-nsburgerweg 86, van Pols broek No. 94; D. Timmera geb. Hulsman, v. Rijnsburgerweg 59 naar Gouda a.b. ws. Goudkade-De Kuip; J. Serller van Boer- haavelaan 43, maar Zusld Afrika; L. Ver- steege, van RljnsbuTgerweg 22a naar Rot terdam. Spoor singel 2>1; B. G. Brulnsma a.b. Morssingel naar Rotterdam, Staten- weg 149c; C. Laven-Stikkelorum, v. Mun- nlkenstraat 49 naar 's-Gravenhage. Wol- maranstr. 179; J. W. Tlmmers van Groen- ooo-dstraat 34, naar Gouda. Ab ws Goud kade De Kutp; M. Zimmerman geb. Chris- tlaan, van Muldersstraat 34 naar Deventer Spuistraat 9. Beurs van Amsterdam Dinsdag 30 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 87% 87% Grootboek obl. 3% 77 Ned. '47 3% (3) 85iV 84% Ned '51 3% 88% 891* Ned '53 3% 861V 86% Ned '56 3% 86% 86% Ned '48 3% 81% 81% Ned '54 3% 81% 81% Ned '55 I 3% 81% 81% Ned '55 II 3%84% 84% Ned '37 3 84 A 83 ÏS Dollarlng '47 3 93% 93% Investeringscert. 3 89% 89% Ned 62-64 3 88% 89 Cert. NWS 57 L 56 Indië '37A 3 84% 84% Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt Hand, en Ind. B. 42% 42% Nat. Handelsbank 95% 95% Ned Handelmfj 157 156% A.K.U 181% 178% v. Berkel's Patent (v) 197% Calvé Delft cert. 350 340% Kon Pap v Gelder 184% 185% Hoogovens cert296 293% Müller en Co. NF 350 345 Ned Kabelfabr274% 270 Philips 288% 282% Philips pref 151% 152% Unilever 442% 430% Wilton Feyenoord 230 Biliton 2de rubr 240 240 Dordtse Petr gew 1063 1043% Kon Petr (f 20.-) 222.50 219 idem <50 t. 20—222.60 218.50 A'dam Rubber 70% 70 Deli Mijen (Ver.) eva 86 85A H.V.A 115% 114 Java Cult40 39% Senembah 59 59 Vorstenlanden 27 27 doll Amerikalljn 173% 169% Java China Paket 163 161 Kon N Stoomb 147% 146 Kon Paket My 151% 150 Stoom vaartmy Ned 181% 179 Van Ommeren cert 254% 247% Kon Rott Lloyd 172 169 Ned Scheepv Unie 162 157% K.L.M 134 60 132 05 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov - en Gem 'eningen Adam 47 (3% 1 3 87 86% Den Haag 1937 1 3.. 95% Leiden 1947 84% R'dam '37 I-III 3% 86% 86% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 99% Premieleningen A'dam '33 3 91% 92% A'dam '51 2% 85% B 86% A'dam '56 I 2% 79 L 79% A'dam '56 II 2% 98 97% Eindhoven '54 2% 80 81 Enschede '54 2% 80 79% Den Haag '52 I 2% 88% 88% idem n 2% 88% 86 R'dam '52 I 2% 90 idem II 2% 87y4 87% Utrecht '52 2% 92% 92% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 198% 198% HB.U. eert195 194% Rott. Bank 165% 165 Twentsche Bank 165 B 166 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 263 B 265 Borneo Sum. H.My. 65 64 Ned G en Sp. Fabr. 179 178 Kon Ned Grofsm 100 98 Internatio 83 82% Rott Droogdok My 570 570 Tieleman en Dros 16% 16% Ned. My Walv.vrt. 60% 60% Spoorwegen Dell Spoorweg My. 13 B 14 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 35 34% Intern Nickel 99% 98 Anaconda 68% 66% Bethlehem Steel 50% 49% Cities Service 69 68% General Motors 45% 44 Kennecott111% 110% Republic Steel57% 55% Shell Oil 88% 88% Union Pacific 30% 29% Un States Steel 70% 68% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Edelmet Kon AA Pret wa idem Holi Constructie ing our v Bouwnyv Int Kunststott ind Leldsche Woisplnn Sikkens baklabr '53 Ver louwfaorleken Wernink's Betonm I Van W«k Textiel Vit 29/7 58GL 68 57L 340 68 365 122 39 37% 231L 229GL 415 166% 168% 78L 77%L 75%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4