H_coopvaert Eerste straalvrachtvliegtuig ter wereld nu in Engeland in aanbouw KLM toont reeds belangstelling Zweedse socialisten zijn het niet eens over rentepolitiek Aclit miljard pillen maken de Amerikaanse apothekers rijk.... DOUWE EGBERTS WOENSDAG 24 JULI 1957 ,,Freightercoach,, van Armstrong-Whitworth (Van onze Londense correspondent) Het is een teken des tijds, dat een fabriek, welke zich in de afge lopen jaren uitsluitend op de bouw van militaire vliegtuigen heeft toegelegd, thans weer naar zijn oude liefde terugkeert en met een belangrijk burgerlijk project voor de dag komt, zoals het geval is met Armstrong - Whitworth van de Hawker - Siddeley-groep, welke o.a. bekend is door de Meteor, de Hunter, Seahawk en Javelin-jagers en de V ulcan-bommenwerper. Weer pioniersarbeid Militaire bemande toestellen worden weliswaar nog lang niet afgedankt, maar worden toch geleidelijk vervan gen door bestuurbare projectielen, die minder arbeidskrachten vereisen bij de produktie dan vliegtuigen. Arm strong-Withworth heeft thans een gooi gedaan naar een nieuw afzetge bied met de „Freightercoach", het eerste vrachttoestel ter wereld, dat van schroefurbine-motoren zal wor den voorzien en dat tevens zal be schikken over een drukcabine. Men deelde ons mede, dat de KLM be langstelling voor deze machine toont. De Amerikaanse „Hercules", speciaal voor vrachtvervoer gebouwd, bezit zuigermotoren, zodat de Britten hier weer pioniersarbeid verrichten. Tot diusver kende Engeland alleen de van zuigermotoren voorziene Bristol- Beverley, welke hoofdzakelijk voor mi litair transport gebruikt wordt. Gezien echter het steeds toenemende vracht vervoer door de lucfht, bestaat er drin gend behoefte aan snelle vrachttoestel len, welke tevens, al of niet gecombi neerd, voor goedkoop toeristenvervoer kunnen worden gebruikt. De „Freightercoach" is bedoeld als een uiterst praktisch toestel, dat welis waar geen nieuwe principes vertegen woordigt, maar, naar men hoopt, een omwenteling teweeg brengen in het luchtgoederenvervoer, dat op het ogen blik op vrij onbevredigende wijze ge schiedt met verouderde passagierstoe stellen, welke niet voor dat doel ge bouwd zijn. De „Freightercoach" zou een veer tig tot vijftig procent beter rende ment geven dan de thans in gebruik zijnde vrachttoestellen en men voor ziet dan ook een eventuele daling van de tarieven. Het toestel kan driemaal de „payload" (lading waarvoor be taald wordt) van de Dakota vervoe ren met een dubbele snelheid tegen de halve kosten per ton/mijl. Luchtbus of luchtpont Voor de economische eploitatie is het noodzakelijk dat het toestel zo kort mo gelijk tussenlandingen maakt. Om tijd te besparen bij het laden en lossen is ervoor gezorgd, dat dit vrijwel gelijk tijdig zal kunnen geschieden, doordat de cabine zowel van voren, onder de cockpit, als van achteren door brede deuren toegankelijk is. Het toestel is 8.23 meter hoog en voer tuigen kunnen de laadruimte dan ook zonder moeite bereiken. De kruissnelheid van de „Frighter- coaoh", welke waarschijnlijk eind 1959 in produktie komt, zal 475 km. per uur bedragen. Het vliegbereik van het nieuwe toestel bedraagt 4800 km. en de „payload" 12.700 kg. over korte afstan den en 8000 kg. op de middelafstand (3200 torn.). Het toestel zal worden uitgerust met vier van de algemeen geroemde Rolls-Royce Dart-schroefgasturbine- motoren en kan op kleine vliegvelden worden gebruikt. Als „luchtbus" kan het toestel 77 of 80 passagiers bevat ten of 30 passagiers op een bovendek en zes (in twee rijen van drie opge stelde) auto's. Men werkt ook aan een uitvoering, welke maximaal 130 pas sagiers over afstanden van 350 tot 450 km. bij wyze van lucht-„pont" zal kunnen „overzetten". Houten model Eind 1958 hoopt men de eerste proef vluchten met het standaard-prototype R.W. 650 uit te voeren. Verkiezingscampagnes in Oost-Java Madioen, de stad in Oost-Java waar negen jaar geleden het sein werd ge geven voor een gewapende communis tische opstand, is thans het centrum van de verkiezingscampagnes van de verschillende politieke partijen met het oog op de naderende provinciale verkiezingen in Oost-Java. De secretaris-generaal van de com munistische partij. D. N. Aidit, heeft daar reeds het woord gevoerd voor een massale bijeenkomst. Vandaag wordt ook de voorzitter van de Masjoemi in Madioen verwacht: hij zal vanavond een soortgelijke bijeenkomst toespreken. De verkiezingen worden maandag 29 dezer gehouden Politieke waarne mers verwachten, dat de communisten ook in dit oostelijk deel van Java aan zienlijke winst zullen boeken. De opengewerkte romp van het mo del van de Freightercoachvan Armstrong-Whitworth. Zoals men ziet, staan de stoelen voor de pas sagiers zo. dat men achteruit vliegt. Er wordt ook gedacht aan een versie van het toestel met twee grotere Rolls- Royce-Tyne-motoren, terwijl ook mili taire typen voor vervoer van troepen en materiaal in voorbereiding zijn. Gezien de nieuwe defensie-strategie van zo groot mogelijke spreiding van het militair potentiëel, liggen hier uit- gebreiden mogelijkheden. Armstrongh-Whitworth bezit op het gebied van de burgerluchtvaart de grootste ervaring van alle bij de Haw- ker-Siddeley-groep aangesloten firma's en concentreert zich thans geheel op de ontwikkeling van de „Freighter coach". Over tien jaar hoopt men in staat te zijn een zuiver straalvracht- toestel te bouwen. In de fabriek zagen wij een bijna geheel van hout gebouwd zg. „mook-up-model" van het nieuwe toestel, waaraan zoals gebruikelijk, de op papier gemaakte berekeningen ge toetst worden. Daarna volgt dan de bouw van het prototype, dat, zoals altijd, de grond slag vormt voor de eigenlijke pro duktie. De constructie van dit houten model kostte reeds 100.000 gulden. Het toestel is voorzien van een dub bele staart. De cabine is wyd en hoog. Het is alsof men door een lege verhuiswagen van enorme afmetin gen wandelt. De lengte van het toe stel bedraagt 26.44 meter en de span wijdte der vleugels 35.05 meter. De bruikbare volume van de vracht- ruimte bedraagt 74.5 kub. meter. Monetaire maatregelen een mislukking Prijzen vliegen omhoog De voorzitter van de Indonesische Kamer van Koophandel, Soebchan, heeft woensdag verklaard, dat de nieuwe monetaire regelingen, welke de regering een maand geleden heeft ingevoerd, in eerste instantie een mis lukking zijn gebleken. Hy meende, dat zij wellicht een mislukking zullen blijven en dat in dat geval de rege ring ze weer behoort in te trekken. Deze nieuwe maatregelen, die neer kwamen op een verkapte devaluatie van de roepiah, waren gericht op bevorde ring van de export en het uitbannen van de smokkel in Sumatra en Oost- Indonesië. Soebchan merkte op, dat de prijzen van de dagelijkse levensbehoeften als gevolg van de nieuwe regelingen om hoog vliegen, doch dat op het gebied van de export tot dusver geen enkel succes werd geboekt. Rijksbank bezorgde regering grijze haren (Van onze correspondent in Stockholm) „Bevrijding van de rente-slavernij". Mede door deze leuze zijn de socialisten ruim een generatie geleden in Zweden aan het bewind gekomen. Met de leus „lage rente" hebben zij zich vele jaren kunnen handhaven. Thans echter heeft Zweden bijkans de hoogste rentevoet van Europa. Op 10 juli maakte de directeur van de Rijksbank bekend het disconto van 4 op 5 procent te verhogen. Dat besluit kwam geheel onverwachts. De minister president was er zo van onder de indruk, dat hij geen woorden kon vinden. Nie mand vond hem bereid zich over de sen sationele verandering uit te laten. Die verandering is inderdaad iets zeer bijzonders. Het betreft niet alleen het feit, dat de socialisten hun theorie ge heel hebben losgelaten en heilige dogma's als ballast over boord gooien, maar even belangrijk is dat de socialistische direc teur-generaal van de Rijksbank, P. ös- brink, zonder zijn partijgenoten te waar schuwen, een zo belangrijke stap durfde te nemen. Een zelfde verschijnsel heb ben wy ook bij party en vakverbond. Het vakverbond (Zweden heeft maar één arbeidersorganisatie, socialistisch be stuurd, 1,4 miljoen leden) ziet er abso luut niet tegenop een eigen weg te gaan, ook al zou dit tegen de lijn van de rood groene regering zijn. De aankoop van de machtige Krougerbladen, die nu het vakverbond in staat stellen een eigen politiek te verkondigen, is een duide lijk voorbeeld. De rode pioniers hebben zelfstandig denken geleerd Zo is dan de rente op 5 procent ge bracht. Zelfs de burgerlijke oppositie acht dit erg hoog. En een dergelijke grote stap zou niet nodig zijn geweest, als men de beslissing eerder had geno men, zegt men. Nog niemand kan zeggen, wat de ge volgen zullen zijn. De bedoeling is na tuurlijk geweest de inflationistische ten- Gevaarlijke uitwas van de ivens alles in een handomdraai te kunnen regelen denzen te remmen en de bevolking weer vertrouwen in de kroon te geven. Het sparen wordt aantrekkelijk gemaakt. De bladen delen echter al mede, dat de prijzen per jaar gemiddeld met 5 procent de hoogte zijn ingegaan. Als de regering nu geen garanties kan geven, gelooft niemand aan een stabilisatie. Daar komt bij, dat de rente-verhoging vooral de huren een aardig stuk de hoogte in werkt. Experts hebben reeds uitgerekend, dat de huren voor thans te bouwen huizen f. 4.50 per vierkante me ter per jaar hoger moeten liggen. Daar mede is een huurprijs van ca. 4045 gulden per vierkante meter per jaar be. reikt. Met andere woorden: een drie kamer-flat van slechts 80 vierkante meter zal nu 270—300 gulden per maand gaan kosten De Zweden moeten zo hun levens standaard duur betalen. En omdat ieder een met alles mee wil doen. blijft er weinig over om naar de bank te bren gen. Waarom ook zou men zich overigens financiëel tegen onbekende zorgen dek ken? Ziekte, werkloosheid ouderdom daar zijn de Zweden niet bang voor. Va dertje Staat staat immers met zijn steun gereed Nu het sparen echter toch een nood zakelijkheid is om het kapitaal voor de zeer grote en dringend gewenste inves' teringen bijeen te brengen, zijn er maar twee wegen: zoete belofte door hogere rente óf de roe, het gedwongen sparen, zoals zo juist in Denemarken is verwe zenlijkt. wij reeds gemeld, dat men Enige tijd geleden hebben zich in medische kringen in Amerika enigszins be zorgd maakt over het ge weldig toenemend gebruik van kalmerende of stimu lerende middelen. In be paalde ziektegevallen en ook bij de behandeling van zenuwzieken kunnen deze pillen nuttig werk doen. maar in Amerika is het thans zo, dat veel van deze pillen gebruikt wor den door mensen, die ge zond zijn en die alleen wat meer „pep" willen hebben, of wat minder nerveus willen zijn, wat minder gespannen. De Amerikaan is eraan ge wend allerlei dingen in een handomdraai te kun nen regelen. De tempera tuur in auto of kamer kan precies zo gesteld worden als men verkiest. Waarom zou men dan ook de eigen stemming niet regelen met een pilletje? Een woordvoerder van de geneesmiddelen-industrie heeft thans medegedeeld, dat in 1955 voor 88.000 pond aan stimulerende middelen in de handel is gebracht. Daarvan kan men ongeveer acht mil jard pillen maken en dat betekent 50 pillen voor iedere man, iedere vrouw en ieder kind in de Ver enigde Staten! Hoeveel kalmerende pil len er geslikt worden per jaar is moeilijk uit te maken, maar in 1956 wer den er 40 miljoen recep ten uitgeschreven voor deze middelen. In de praktijk komt het er op neer, dat een apo theker bij herhaling levert op hetzelfde recept. Men kan zo'n briefje aan vrienden en kennissen uitlenen enz. Nog altyd is men het er niet over eens of deze middelen op den duur schadelyk zyn. De zo genaamde „pep"-pillen schijnen nu ook al ge bruikt te worden door atleten. Een vreemd soort sportbeoefeningje slikt vijf pillen extra en je springt vijf centimeter hoger Als men de zaak eens even niet van de ernstige kant bekijkt, dan ont waart men allerlei moge lijkheden: „pep" door kanariezaad en door de pap van een luie dienst bode, anderzijdskalme ringspoeder in de melk van jengelende baby's of in het eten van de kat, wanneer het maart wordt. Geen uitzonderingen investeringsaftrek Minister Hofstra is niet bereid uit zonderingen te maken by de voorge nomen schorsing van de investerings aftrek. Afgezien nog van de technische bezwaren zou door het maken van uit zonderingen een eenvoudige maatregel voor korte duur gemaakt worden tot een ingewikkelde regeling, terwyl ook de schorsing van te geringe betekenis voor de bestedingsbeperking zou wor den als er uitzonderingen op zouden worden gemaakt. Dit zegt de minister in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot schorsing van de investerings aftrek. Ook ten aanzien van de zeescheep vaart kan de minister geen uitzondering maken, ondanks de aandrang die daar toe van de Eerste Kamer uit op hem is geoefend. Wel is hij bereid, gezien het grote nationale belang van deze be drijfstak, bij het opnieuw bezien van de investeringsfaciliteiten per 1 januari 1958 de positie van de zeescheepvaart in zijn overwegingen te betrekken. De heer A. J. J. v. d. Made directeur van de K.R.O. In zijn gisteren gehouden vergadering heeft het hoofdtoestuur van de Katho lieke Radio Omroep, de heer A. J. J. van der Made, tot nu toe waarnemend directeur van deze omroepvereniging, benoemd tot directeur. De heer Van der Made neemt het. directeurschap waar sinds januari 1956, toen hij tot deze taak werd geroepen in verband met toet overlijden van de vorige direc teur, de heer P. A. M. Speet. Hij ver tegenwoordigt- inmiddels de KRO dn de besturen van de Nederlandse Radio Unie en de Nederlandse Televisiestioh- ting, van welke instellingen hij finan- cieel-economisch commissaris is. de ideale zachte baaitabak in de verpakking die U wenst! De krantenjuffrouw van het sta tion van Frankfort heeft vele ge wichtige klanten. Dezer dagen echter werd zij geconfronteerd met een haastigheer. wiens gewich tigheid in tonnen moet worden uit gedrukt ...en een grote mond had hij op de koop toe Is eenheidsstaat in gevaar? De chef-staf van de Indonesische Landmacht. generaal-majoor Abdoel Harris Nasoetino. die op het ogenblik een inspectietocht door Noord-Sumatra en Atjeh maakt, heeft tijdens ziin ver blijf in Medan, verklaard dat er in en kele delen van het land op het ogenblik een beweging bestaat, die ten doel heeft de structuur van de Indonesische een heidsstaat te veranderen in een fede rale structuur. Hij onthulde, dat docu menten, betrekking hebbende op de plannen van deze beweging, door het le ger in beslag waren genomen. De chef staf wilde echter niet op bijzonderheden ingaan. Gisteren maakte - naar gemeld - een woordvoerder van het leger in Ban doeng bekend, dat daar en in Djakarta officieren en burgers zijn gearresteerd, die voornemens zouden zyn geweest een actie, gepaard met gewapend geweld, te ondernemen. Of er verband bestaat tus sen deze laatste bekendmaking en de opmerking van de chef-staf, is echter in Djakarta nog niet bekend. Oprichting havenschap Delfzijl Binnenkort zal bij de Tweede Kamer een wetsontwerp worden ingediend in zake deelneming van de Staatsmijnen in het kapitaal van de N.V. Nederlandse Soda-industrie te Delfzijl, aldus de mi nisters Algera, Struycken en Hofstra in hun Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp in zake een gemeenschappelijke regeling tot oprichting van het havenschap Delf zijl. In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over dit wetsontwerp was melding gemaakt van een gerucht, dat de produktie van het Sodabedryf aan zienlijk lager zal worden dan die, welke in de oorspronkelijke raming nodig was geoordeeld voor het bereiken van ren tabiliteit. De ministers wensen bij deze gelegenheid niet op deze zaak in te gaan. Zij stellen, dat de Kamer desge wenst deze kwestie aan de orde kan stellen bij de behandeling van het in te dienen wetsvoorstel inzake het aan delenkapitaal van de Soda-industrie. Overleg over IJ-tunnel Gisteren werd in het ministerie van Verkeer en Waterstaat een be spreking gehouden tussen het mini sterie van Verkeer en Waterstaat en de gemeente Amsterdam over het IJ- tunnel-project. In goede sfeer is besproken opwelke wijze hét technisch overleg inzake het IJ-tunnelproject zal geschieden. Beslo ten werd het overleg te doen voeren enerzijds door ir. Eggink namens de Rijkswaterstaat, anderzijds door ir. Jansen namens Publieke Werken, bei den bijgestaan door daarvoor in aan merking komende medewerkers. Dit overleg zal onverwijld geschieden onder leiding van de secretaris-generaal van het ministerie van Verkeer en Water staat, in dier voege, dat deze met de beide technische vertegenwoordigers een werkprogramma vaststelt en periodiek gedacht wordt één- of tweemaal in de maand het verloop van overleg be spreekt en registreert. Landbouwwet in Eerste Kamer De Eerste Kamer heeft gisteravond de Landbouwweet in behandeling ge nomen. Dit wetsontwerp bevat nieuwe bepalingen ter bevordering van de voortbrenging, afzet en een redelyke prijsvorming van landbouw en visse rij produkten. De heer Louwes (WD) zeide, dat zijn fractie het wetsontwerp zeer zeker zal aanvaarden. Deze wet zal alleen han teerbaar zijn als men het geheel van het landbouwbeleid overziet. Gestreefd zal dan ook moeten blijven naar een land bouwwet dat dit gehele beleid bevat. De vraag, hoe de copsument een behoor lijke prijs te laten betalen voor de pro dukten van de vaderlandse bodem is, des te belangrijker door de nieuwe mo- nouolitheffingen, waarin het wetsont werp voorziet. De heer Mertens (KVP) zeide. dat zijn fractie het wetsontwerp met in stemming begroet. Het is noodzakelijk, dat de regering ingrijpt in de agrarische sector ten behoeve van de landbouwer. Het is niet zo, dat de minister te veel bevoegdheden worden verleend in het wetsontwerp. Er is voldoende garantie voor toezicht en controle door de Sta- ten-Generaal, aldus spr. De heer Rip (AR» zeide dat zyn frac tie haar stem aan het ontwerp zal ge ven. Het maakt een einde aan de wet geving, die uit de crisis- en oorlogstijd stamt en past de landbouwwetgeving aan aan de nieuwe omstandigheden. Voorts maakt de bijzondere positie van de agrarische producenten het nood zakelijk bevoegdheden aan de regering te verstrekken om haar in staat te stel len een helende hand te bieden. Vandaag wordt de behandeling voort gezet. Jongetje verdronk in het Verversingskanaal Gistermiddag is in het Verversings kanaal in Den Haag nabij de Newton- straat de 6-jarige Martin uit de Van Bylandtstraat verdronken. Op het daar gelegen speelterrein wilden kinderen over een hek klimmen, dat gedeeltelijk boven het water hangt, om aan de andere kant te komen. Het jongetje viel hierbij van het hek in het water. Tevergeefs trachtte de 17-jarige P. Kalder uit de Van By landtstraat het ventje boven water te krijgen. Een agent van politie slaagde er tenslotte in het kind boven water te brengen. Aanvankelijk dacht men de levensgeesten nog te kunnen opwekken, maar de pogingen bleken helaas tever- geeft. Het kind overleed kort na aan komst in het ziekenhuis. Nederland hef vierde scheepsbouwiand in Europa Uit Lloyd's overzicht over de scheeps bouw in het tweede kwartaal van 1957 blijkt, dat Nederland, waar 585.841 ton op sapel stond, in Europa de vierde plaats innam gedurende deze periode. Ten aanzien van toet eerste kwartaal betekent dat een daling met 14.801 ton. Groot-Brittannië neemt met 2.060.763 ton nog steeds de eerste plaats in, hoe wel er ten aanzien van het eerste kwar taal een daling was met 25.499 ton. Het tweede grooste schepentoouwende land ter wereld is Japan met 1.475.110 ton. Het tweede Europese land is Italië, het derde Duitsland. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 23 Juld. Groenteveiling: bloemkool A 3548; B 10 31; waspeen A per kist 3.407.10; B per kist 9.00—14.20; fijn per kist 2.00—4.30; selderie 2.102.80; aardappelen per kist bonken 3.804.60; eerstelingen 3.404.20; drieldngen 1.703.30; kriel 2.10; bospeen 3639; andijvie 10. LISSE, 22 juli. Bloembol 1 era veil! n g De aanvoer bij de veiling Boba-ho bedroeg 1400 manden. Ales werd verkocht, maar de prijzen waren voor heel wat soorten niet hoog. TULPEN: l"2op 14/12: Apeldoorn 12.70 9.55; Pride of Haarlem 5.30 5.10; Spring Song 7.40 6.30; Vuurbaak 9.70 9.50; Prim- ceps 14/12 12.50; Demeter 6.50 5.95; Hoanghe 11/12 5.00; Roland 9.05 7.50; Ma dame Lefeber 14.35 12.95; Verm. Brilliant 111/12 9.95; Olaf löop 6.70; Early Queen 6.20 5 40; Heraut 6.00 4.85; Prinses Bea trix 6.05 5.55; Aristocraat 14/12 6.55; Red Champion 10.25 7.70; Edith Eddy 5.25 4.65; Peach Blossum 10.50 7.50; Trlumphater 10.50; Prins Carnaval 7.30 7.Electra 10.30 7.85; Pride of Zwanenburg 8.15 6.80; Orange Wonder 9.95 8.85; Aberle 5.45; W, Giamt 8.85 7.50; Couleur Carddnai 14/12 8.90; Krelage's Triumph 4.30 3.T5; Rijn land 4.85 4.95; Rijnsoever 6.80 4.85; Blue Parrot 550 5.35; Carrara 6.95 5.80; Oranje Nassau 10.45 7.40; Elisabeth Evers 640 5.70 Brilliant Star 12.40 6.10; v. d. Eerden 4.55 4.00; Christmas Gold 6.40 5.85; Oranje Kornefores 14-12 4.90; Scotch Lassie 6.35; Golden Measure 14-12 4.50; Soanlet Won der 5.10. NARCISSEN; Wrestler H 7.10; III 4.83: Early Glory I 10.25; n 7.00; Actaea HI 4.50; Twink I 10.15; Idlem H 8.95; Belies II 5.50. BIJGOED: Coldh. Autumn. Major tap 26.90; Friitt. Meleagnis 2Sop 1.75 per stuk; Anemonen St. Bave extra 2.45; Ixia After glow 5op 75; Crocus Remembrance liOop 2 10; idem 910 1.20; Orocus Ovldlus lOop 2.90; 9-10 1.25; 8-9 1.05; Crocus Snowstorm 9-10 2.00; 8-9 '1.50; 7-8 85. RIJNSBURG, 23 Juli. Bloemenveiling Flora. Prijzen per 1O0: Oentaurea 1.20 1.80; Scabioea 2.203.60; Liater 3.806.40; Achilla 2.002.70; GaMardia 1.70—2.50; per bos; Segetum 2029; Bonte Grieten Rodianite 182il; Goudsbloemen 1420; 3044; Phlox 2636; Kap Gadletla 2841; Harde Stro bloemen 3036; Sbatlce 4063 Dahlia: Glory van Beemistede 4.005.00; Kooheisee 3 504.00: Paspantoe 3.704.20; per stukAm. Anjers 58; Ormibhogalum 8—10; Pyramid ale 8—13; Agepantis 20— 24; Gladiolen: Golden Dust 3.704.20; Sn. Prinses 3.404.40; Strauss 3.104.60; Lim- burgia 3.505.10; van Meegeren 4.004.80 Plerson 2.303.10; Early 3.003.40; Bed- fok 3.404.50; Gemengd 4.406.70; Con- villelsCorneet 4.004.90; The Bride 2.20 —3.40; Alba 2.10—3.00. RIJNSBURG, 23 juli. Groenteveiling aardappelen 1618; uien 1749; kroten 1416; waspeen A 2535: B 4048 per kg selderie 35; peterselie 24; boskroten 45; bospeen 3545; bosprei 57 per bos bloemkool A 2537; B 1522; C 1012 per stuk; stta 512 per krop. RIJNSBURG, 2 juli. V.V. Bloemenlu»* Liaiürix 3045; Centaurea 1.001.50; Gah- lardla 2003.00; Zinda 1 203 00; Sc?- biosa 2.203.00; Anjers 1.602.20- Pyra- midale 10—12; Golden Dust 32-42; Strauss 3040; Mem Day 5360; Plerson 2025; Red Fok 4550; Sneeuw Prinses 2835; Daih-lia Gery Boek 5060; Passepantoet 40- 50; Kochel'see 3540; OonvUUels 3.003.50- Amanda 3.504.00; Gele Grieten 2025; Goudsbloemen 1520; Leeuwenbekjes 18— 25; Statlce 5060; Asters 3035. TER AAR. 23 Juli. Groenteveiling argurken; fijn 85; fijnbasterd 81; basterd 67; rrof A 4849; grof 1 4041: CD 34 35; E 3032; alles per kg WOERDEN. 24 juli. Kaasmarkt: Aangevoerd 182 partijen eerste kwaliteit f2.27 tot f2.32»; tweede kwaliteit f2.20 tot f 2.26; extra kwaliteit tot f2.56.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4