IJIHI Eerste Kamer over huurwetten Met een enkel woord Agenda Kerkelijk Leven WOENSDAG 24 JULI 1957 Vervolg van pag1 Blokkering is een compromis De heer Reijers (CHU) zeide, dat de gekozen vorm van huurverhoging met afroming niet bevorderlik is voor de doorbreking van de verstarring in de woning bouw. Wü zin nu in een impasse in het huurbeleid. Dit had kunnen worden voorkomen door een geleidelijke huurverhoging aan de hand van de stijgende welvaart. Het huisvestingsbeleid is echter na de oorlog in het politieke vaarwater gekomen en heeft geleid tot een bouwvolume van de overheid, die de financiële draagkracht verre te boven gaat i.p.v. de particuliere nieuwbouw een kans te geven. De heer De Vos van Steenwijk vroeg zich voorts af, of voortaan elke huur verhoging dient te worden gecompen seerd meteen loonsverhoging. Hij waar schuwde tegen de inflatoire gevaren daarvan. Samenvattend zeide spreker, dat zijn bezwaren zich richten tegen de blokkering, het feit, dat er geen per spectieven zijn voor verdere huurverho gingen en het onverbrekelijke verband, dat wordt gelegd tussen de nodige huurverhoging en mogelijke loonsverho gingen. Spr. betoogde, dat de blokkering slechts een toevoeging op de huurver hoging uit politieke overwegingen is, die met het huisvestingsbeleid niet te ma ken heeft. Een redelijke zekerheid, dat de geblokkeerde gelden tot verbetering van de woningen zullen leiden, is er niet. Kan de regering verzekeren, dat de geblokkeerde gelden bij deblokkering worden uitgekeerd met dezelfde koop kracht, die dit geld had ten tijde van de blokkering? De heer Reyers laakte vervolgens de „gulden gulden"-theorie, die de rege ring ook thans nog volgt bij het huur beleid, zonder acht te slaan op de ont waarding van de gulden. Sprekers fractie had liever een gelei delijke verhoging van de huren gezien. Zij zal echter haar stem aan de wijzi ging van de huurwet niet onthouden. De heer Reyers zeide voorts dat er echter bezwaren zijn tegen de gedwon gen blokkering, zowel van principiële ais van practische aard. De blokke ring is een inbreuk op de algemeen heersende opvatting over het eigen domsrecht. De blokkering kent geen waarborgen en geen vrijheid. Het is een blokkering zonder levensvatbaar heid en wetgeving, die onder de maat is van hetgeen men van de regering mag verwachten. De blokkering is slechts een gevolg van politieke moei lijkheden. De gehele fractie van spre ker zal tegen het wetsontwerp betref fende de blokkering stemmen. Tegen de compensatie heeft spreker geen bezwaar, indien deze economisch verantwoord is. De heer Molenaar (VVD) vroeg zich af hoe het wetsontwerp betreffende de blokkering de Eerste Kamer heeft kun nen bereiken, terwijl drie van de vier fracties in de Tweede Kamer er ernstige bezwaren tegen hadden'. Het zijn dan ook politieke overwegingen geweest, die de doorslag hebben gegeven. De vraag dient echter gesteld of door aanvaar ding van dit wetsontwerp de volkswil niet wordt gefrustreerd. Bij leden van de Tweede en ook Eerste Kamer is een morele binding door afspraken die tij dens de kabinetsformatie van het huur vraagstuk zijn gemaakt. Deze binding is op zichzelf verontrustend. De leden van het Parlement moeten echter vrij heid hebben zich een oordeel te vormen °n uit te spreken. De heer Molenaar zeide voorts, dat de onderhavige wetsontwerpen geen enkel uitzicht openen voor een oplos sing van het huurprobleem en geen waarborgen bieden voor verdere ver hogingen in de naaste toekomst. Het is beter het complex van wetsontwer pen te verwerpen dan jarenlang ver der te gaan op de lijdensweg. De heer Molenaar vroeg zich voorts af, of het landsbelang er mee is ge diend dat het huidige Kabinet in de gelegenheid wordt gesteld dit beleid voort te zetten. Het grote bezwaar van een Kabinetscrisis ziet spreker ook. Men dient zich echter af te vragen of, indien voor grote belangrijke kwesties het Kabiiiet niet verder komt dan een onaanvaardbaar compromis zoals nu, de Eerste Kamer niet haar stem tegen deze ongezonde ontwikkeling dient te verheffen. Verwerping van de huur- voorstellen behoeft echter niet noodza kelijk tot een Kabinetscrisis te leiden De P. v. d. A. zou er de conclusie uit kunnen trekken, dat de door haar voor gestane weg naar een oplossing van het huurvraagstuk is afgegrendeld. Thans wreekt zich de Kabinetsfor matie. Het complex van voorstellen over het huurvraagstuk is een uit drukking van machteloosheid van dit Kabinet, te komen tot een oplossing van een belangrijk probleem. Is het ogenblik niet gekomen, dat het de plicht van de Eerste Kamer is een verandering te forceren? Het ogen blik is aangebroken, dat de Kamer haar passieve rol moet laten varen. De heer Regout (KVP) zeide te spreken namens die leden van ztyn fractie, die ernstige bezwaren hebben tegen de blokkering en aan dat wets ontwerp hun stem zullen onthouden. Deze leden achten de blokkering een ondergraving van de bestaande op vatting van de eigendom. De bijzon dere situatie, waarin het huurbeleid is geraakt, beseffend, wordt de juiste verhouding tussen doel en middelen in dit wetsontwerp gemist. Het houdt een vergaande bevoogding in en be tekent een in greep op het beheer. De instelling van het Grootboek met alle administratieve rompslomp daarvan roept ergernis van velen op. Het be treffende ontwerp is een legislatief wanprodukt. Indien het Kabinet zyn lot aan het ontwerp betreffende de blokkering zou verbinden, zou dit te betreuren zyn. De heer Regout zeide een beroep te willen doen op het gezond verstand van hen, die het ontwerp willen aan vaarden. Dan zal het lot daarvan in negatieve zin vaststaan. Daarna zal het aan de regering zyn haar gezond verstand te gebruiken. De heer In 't Veld (Arb.) zeide, dat indien men het gezonde verstand ge bruikt, men zich zal moeten bezinnen op de politieke gevolgen van een ver werping van de deblokkering. Het is eenzijdig, zoals door de heer Kraayvanger (KVP) is gesteld, dat al leen de P. v. d. A. schuld heeft aan het ophouden van de huurverhoging. Zij is altijd tot verhoging bereid geweest op twee voorwaarden: 1. compensatie en 2. afroming. Wat het standpunt jegens de huurvoorstellen betreft zeide de heer In 't Veld dat ook hij van morele binding niet wil weten. Anderzijds is het niet mogelijk zich iets aan te trekken van hetgeen tijdens de Kabinetsformatie ge beurd. De blokkering is een compromis en niet afkomstig van de P. v. d. A., maar van de heer Romme. De P. v. d. A, over dit compromis niet erg enthou siast. Verwerping van een der huur voorstellen zal ongetwijfeld een Ka binetscrisis betekenen. De vraag is wat zwaarder weegt: een Kabinets crisis of het slikken van de wets voorstellen. Onder de huidige politieke omstandigheden zou een nieuwe Ka binetsvorming kunnen leiden tot omstandigheden zoals in Frankrijk met zijn vele regeringswijzigingen. Het is de vraag, of een Kabinetscrisis een gezonde oplossing van het huur vraagstuk zal bevorderen. Over de blokkering zeide de heer In 't Veld dat ook zijn fractie overtuigd is van de administratieve bezwaren hiervan. Zij zal het echter aanvaarden als een compromis. De verhoging van Met flits Z0Vee ii dubbel ■te. foto's/ Ga dit faar op stap met Philips „Photoflux*. Het handige, goedkope flitslampje dat- uw* vakantiebeeld eindelijk volledig maakt! Kiekjes in de tent, in de-boot, bij avond, bij somber weer en in de duistere gewelven van een kasteel. Al die nooit-gedachte foto's komen één-twee-flits nu in uw album Dank zij het feilloze Philips „Photoflux" flitslampje. Steek enkele doosjes bij uw vakantie-bagage! Het onmisbare vakantie-zonnetje Taferelen tn de tent bij lomber weer of op een lommerrijk terrasje komen (Flits!) nu óók tn tuv vakantie-album HEBT U NOG GEEN FLITSCAMERAf SCHAF ER DAN NU EEN AAN! Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljj Ten einde raad Een Grieks-Cyprische priester, die op grond van bepalingen van de noodtoestand op Cyprus is aange houden, heeft zich naar te Napels verluidt tot de plaatselijke afde ling van de dierenbescherming ge wend om zijn geval 'te onderzoeken daar „alle andere organisaties mijn rechten als menselijk wezen heb ben miskend". Het nationalistisch Griekse blad „Ethnos" publiceerde gisteren de inhoud van een open brief aan de dierenbescherming, waarin de priester betoogde, dat hij al meer dan een jaar in voorlopige hech tenis zat en dat hij geen dokters behandeling genoot voor de in deze tijd ontstane reumatiek in zijn arm. „Ik doe een beroep op U als instelling die zich ontfermt over vierpotige schepsels. Beschouw mij alstublieft als een dier en troost me wat". Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 25 is zeker verantwoord en in zeker opzicht noodzakelijk. Over de verhoging der huren van nieuwe woningen in Amsterdam zegt spreker, dat dit onbegrijpelijk is. De af stand tussen de oude en nieuwe huren wordt hierdoor niet kleiner maar groter. De heer Kolff (CHU) zeide, dat het wetsontwerp betreffende de blokkering op principiële gronden voor zijn fractie onaanvaardbaar. Sprekers partij voelt zich niet gebonden aan afspraken bij de Kabinetsformatie gemaakt, waar zy vol komen buiten is gelaten. Ook sprekers fractie zou gaarne een crisis vermijden, doch dit zal er niet toe leiden voor de blokkering te stemmen. De regering antwoordt vandaag. Shell en B.P. gaan uit Israël Onder druk Arabische landen? De Daily Telegraph verneemt van een speciale correspondent te Beiroet, dat de Shell en de British Petroleum, die gezamenlijk de Consolidated Refineries bezitten, welke maatschappij de olieraf finaderij te Haifa exploiteert, onder druk van de Arabische landen besloten hebben haar operaties in Israël te sta ken. Volgens het blad hadden de beide maatschappijen zich terug moeten trek ken om haar oliebelangen in de Arabi sche landen te beschermen. De op deze maatschappij uitgeoefende druk ging voornamelijk van Saoedi-Arabië uit. De Daily Telegraph meldt voorts, dat de regering van Israël de Engelse regering heeft verzocht haar invloed te gebruiken om de beide oliemaatschap pijen te bewegen op haar besluit terug te komen. De Engelse regering heeft echter de regering van Israël doen weten, dat het besluit om commerciële redenen is ge nomen en zonder dat de Engelse rege ring vooraf is geraadpleegd. Het minis terie van Buitenlandse Zaken heeft deze kwestie thans in onderzoek. Koninklijk gezelschap naar Londen vertrokken Koningin Juliana, Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene zijn vanochtend om half tien per vliegtuig van Soesterberg naar Londen vertrok ken voor een particulier bezoek van enige dagen. Het koninklijk gezelschap zal in Londen o.a. de „Horse Show" bij wonen. De heer Smits (SGP) zeide op zich zelf geen bezwaar te hebben tegen de voorgestelde huurverhoging. Ernstige bezwaren heeft spreker tegen de blok kering. Overigens zou het beter zijn de huurverhoging geleidelijk te laten ge beuren. Blokkering betekent een gruwelijk onrecht jegens een bepaalde groep van ons volk. De wetsontwerpen dienen het doel van de socialisten: de nationalisatie van het huizenbezit. Spr. zeide te moeten concluderen, dat het hem onmogelijk is zijn steun aan het wetsontwerp te geven. De heer De Grooth (VVD) stelde de vraag, of uit civiel-rechterlijke overwe gingen het wetsontwerp betreffende de blokkering op de natie kan worden los gelaten. Spr. merkte voorts op, dat de beantwoording van zijn nota bij het voorlopig verslag een wijze van debat tering is, die deze naam nauwelijks verdient. Over het Grootboek Woningverbete ring zeide de heer De Grooth, dat hier mede een oerwoud van schuldvorderin gen zal ontstaan. Als het betreffende wetsontwerp zo wordt aangenomen, zul len er duizenden procedures volgen. Spr. ging voorts in op de juridische te kortkomingen, die z.i. het Grootboek aankleven. De heer Seegers (CPN) zeide, dat er geen bewijs is, dat de aanpassing van de oude huren de woningproduktie zal stimuleren. Het tegendeel is eerder aan nemelijk. Spr. meent, dat de angst voor een Kabinetscrisis de voorstellen de vereiste meerderheid zal doen krijgen. De huurverhoging acht hij onaanvaard baar. De mogelijkheid, dat sprekers fractie tegen de blokkering zal stem men, is aanwezig en zal afhangen van het verdere verloop van het debat. BINNENLAND Op de komen die na jaarbeurs te Utrecht zal een nieuwe afdeling worden geïntro duceerd. Ruim 2000 m2 van de parterre van de Vredernburggebouwen zal namelijk beschikbaar komen voor een expositie van voedlngs- en genotmiddelen. Een aantal Nederlandse fabrikanten heeft zich reeds voor deelneming gemeld. Behalve pr-oduk- tern van Nederlandse oorsprong, zullen hier ook bulten! a/ndse waren te zien zijn De 25-Jarige schilder D. J. Weldeman, Uit Benoekom (G,is tijdens het zwem men in zee bij Haamstede op Schouwen Duilveland voor de ogen van zijn verloof de verdronken. Het slachtoffer kon zwem men. Het algemeen orgaan voor de handel en met de handel verwante bedrijven op het gebied van landbouw, visserij en voed selvoorziening heeft een nota gericht aan de leden van de Tweede Kamer, betrek king hebbende op de goedkeuring van het verdrag tot oprichtirg van de Europese Economische Gemeenschap .Deze nota be perkt zich voornamelijk tot de uitwerking, düe aan het verdrag kan worden gegeven! Er ls .al'dius de nota. alle red'en voor de gevolgen van het verdrag voor de Neder landse landbouw en de afzet van land bouwproducten met grote reserves te be zien. Binnenkort kan een wetsontwerp te gemoet worden gezien tot verhoging van de inkomensgrenzen ingevolge de Zieken fondsverzekering voor bejaarden. De heeT C. van Heugten uit Eind hoven, heeft d'e prijs gewonnen voor het beste antwoord in een poülüle-enquiette over het gebruik van televisie tijden® een opsporingsonderzoek .Gistermorgen werd hem op het hoofdbureau van politie te Tilburg door de hoofdcommissaris van po litie het radiotoestel uitgereikt, dat door was uitgeloofd om de enquete te stimu- het Internationale vakblad „Krimtnalilstik" leren. De Eerste Kamer heeft gistermiddag de overeenkomst met de V.S. over het niet miilttadr gebruik va natoomenergle na een toelichting van minister Luns goedge keurd. Op de Rijksweg noord te Sittard by het vudauot is de 37-jarige gehuwde mo torrijder Jansen® uit Rotterdam gister middag uit de bocht gevlogen en zo zwaar gewond, dat hij na overbrenging naar het ziekenhuis aan de bekomen verwondin gen bleek te zijn overleden. Zijn zoontje dat als diux>pas9agler meereed1, kwam met de schrik vrij. De Mljndndustnleraad heeft In haar tlsteren te Heerlen gehouden vergadering esloten de vaststeüiing van de premie regeling voor mijinwrkers aan te houden tot 31 juli. j De voorzitter van de Amsterdamse Kamer van Koophandel, mr. D. A. Del- prat, heeft gisteroohtend in het R.A.I.- gebouw te Amsterdam de tiende leder waren vakbeurs 'geopend. Aan deze beurs, die tot en met vrijdag duurt, nemen oirca 70 exposanten deel. De kustvaarder „Fiducia", die zon dag aan die Engelse oostkust aan de grond is gelopen, is thans vlot gekomen. De Ne derlandse sleepboot „Maas" heeft d'e „FJ- doicla" die een defeote stuurinrichting heeft, naar die Engelse haven Boston ge sleept BUITENLAND In Tibet ls een bibliotheek van meer dan hondendddiunzend manuscripten ont dekt in een klooster. Zij dateren uit de achtste tot die zestiende eeuw. De ruimte waarin de geschriften zloh bevinden, ls versierd met zeer oude fresco's en schil deringen op zijde en satijn. Een Franse piloot, die boven Algeria door vuur van de opstandelingen dodelijk gewond raakte, heeft in zijn laatste ogen blikken zijn passagier, een officier-waar nemer, uitgelegd hoe hij het vliegtuig aan de grond moest zetten .De waarnemer ls daar Inderdaad in geslaagd. Hij had nog nooit een vliegtuig bestuurd. Het toesta! werd zwaar beschadigd. Een Jury van louter blanken te Knox- ville in de Amerikaanse staat Tennessee heeft gisteren zeven verdachten schuldig bevonden aan ongeoorloofd optreden ter voorkoming van rassenilntergratie op de middelbare school van Olimton. Vier an dere verdachten werden onschuldig ver klaard. In november en december van vo rig jaar is het te Clinton tot „openlijke daden" gekomen tegen openstelling van j de middelbare school voor negers. Een tweemotorlg verkenningsviileg- I tuig van het type „Neptune" van de Ame- 1 rikaanse marine ls gisteren nabij Hawaii 1 In zee gestort .De zeven Inzittenden ziln I omgekomen. Volgens een overzicht van de econo- mdsche commissie van het Britse Gemene- best inzake de produktie, de handel en het verbruik van granen in het afgelopen Jaar werd in dat Jaar Ln de gehele westelijke wereld meer graan geproduceerd dan ooit te voren namelijk 465 miljoen ton. In dliit wereldprodiufct/iecljfer is niet begrepen de produktie van de Sovjet-Unie en van Chi na. De invloedrijke Italiaanse communist Antonlio Glolitti its uit de partij getreden als protest tegen wat hij noemt het gebrek aan „Interne democratie". Maurice St erne, een vooraanstaand Amerikaans schiilder en beeldhouwer, is gisteren op 79-Jarige leeftijd te Mount K-teoo ln de staat New York overleden. De Zuldikoreaanee ambassadeur te Washington,, Joe Tsjan Jang, heeft ver klaard, dat president Syngman Rhee een Amerikaans voorstel tot aanzienlijke in krimping van de Zuldkoreaanse strijd krachten van de hand heeft gewezen. Zuid Korea heeft op het ogenblik 700.000 man onder de wapenen. De overstromingen,, dlle sinds 19 Jul*, de provincies Sjantoeng en Klangsoe ln communistisch China teisteren, hebben aan circa duizend mensen het leven ge» kost. Gebieden met een totaalop per vlakt# van 1.400.000 ha kwamen onder water t» staan en 1 miljoen mensen werden dak loos. Europese verdragen en de Franse Senaat De Raad van de Republiek, de Franse Senaat heeft dn de afgelopen nacht de ratificatie van de Europese verdragen voor een gemeenschappelijke markt en Euratom door de Franse president met 222 tegen 70 stemmen goedgekeurd. Minister Hofstra: Toestand eist verhoging der belastingen De minister van Financiën, de heer J. H. Hofstra, is van mening dat bij de huidige stand van de kapitaalmarkt de uitkomsten van de gehele begroting van groter betekenis zijn dan onder andere omstandigheden wellicht het geval is. Zo gezien, moet het budgettaire beeld voor 1957, dat per 1 juni j.I. een tekort van 870 miljoen gulden voor de gehele dienst te zien geeft, als zeer onbevredi gend worden beschouwd. De minister zegt dit in de Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de wetsontwerpen tot tijdelijke verhoging van de vennoot schapsbelasting. Tijdelijke wijziging van de omzetbelasting en wijziging van de personele belasting. De budgetaire toestand eist dan ook naar de mening van de minister drin gend een aanvaarding van de voorge stelde belastingverhogingen. ZAMORSKI UIT INDONESIË Lucien Zamorski, een student van de „Ford Foundation", die sedert 17 mei in Indonesië werd vastgehouden, is gis teren per vliegtuig naar Amsterdam vertrokken op weg naar de V.S. Niet-officieel werd hij ervan beschul digd op onwettige wijze medicijnen te hebben gedistribueerd en de Indonesi sche communistische dagbladen be schuldigden hem van „spionage". Advertentie ii COR VAN REEDE speelt in JARDIN DE PLAISANCE S WARMOND (Five Flies Chalêt) Oranje Nassaulaan 11 200 meter voorbij Tolhek. Spec.: Forellen en Poulardes. Res.: K 1711—855 Vergaderingen, recepties, promo- J ties, modeshows en tentoon- stellingen. „Dopie" ving paling „Dopie" heet de kleine foxter- rier, die sinds maandag „de held van de dag" is bij de hengelaars van Middelburg. Want Dopie heeft het gepresteerd om een paling te vangen, en nog wel met een hengel Dopie passeerde op die middag met zijn baas, de sigarenwinkelier Van der Linde, een gracht, waar verscheidene hengelaars .«en visje trachtten te verschalken. Net op het moment dat Dopie voorbij - trippelde, deed een hengelaar ver woede en vergeefse pogingen om een paling binnen te halen. De hengelaar deed hierbij een wan hopige ruk, met het gevolg, dat de hengel uit zijn handen glipte, voort getrokken door een paling-in- doodsnood, door de gracht schoot. Dopie bedacht zich geen moment, nam een duik en zwom achter de ontsnappende paling aan. Met suc ces! Even later kwam hij triom fantelijk naar zijn baas gerend. In zijn bek: de hengel en aan de haak: een dikke, kronkelende pa ling! WOENSDAG PieterskerkAvondstilte te 7.30 uur nam. Oegstgeest (Balistraat)Open luchtsamenkomst Baptisten Gemeente. 8 uur nam. DONDERDAG ..Prediker" Janvossensteeg 17). Spr. Ds. J A. Smink. 8 uur nam. In navolging van Arnhem heeft thans ook Zwolle zijn ,,Tour de Frats", hier heel officieel ,,Tour der Verenigde Naties geheten en ten behoeve van de jeugd georganiseerd len gespeeld, waarbij snelheid van door een vroegere krantenverkoper,1 hei eerste belang is, doch volgens „Oome Joop" Legerstee. Het spel I andere normen, zoals orde. netheid wordt niet volgens de gewone rege-1 en discipline. MAANDAG StadhuisGemeenteraad te 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorin, tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens ln miniatuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.) Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur, op zondag 15 uur (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terra- rlumtenjtoonstelllng „Aqua-Hortus". (12 tot 28 Juli). Dagelijks 10 uur voorin, tot 10.30 uur nam. Van der Werfpark; Tentoonstel!Lng Ro mantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal „Tijdgenoten van Ver ster". Werkd. 105 uur zondags 15 u., donderdag bovendien 7.309.30 uur (20 Juli 23 september). BIOSCOPEN Trianon: „By de Luchtbescherming" (alle leeft.) Werkd. 2.30, 7 en 9.14 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Bloedige zonsondergang(14 Jr). werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.1-5 en 9.15 uur; dond. „De herto gin van Idaho" Luxor: „Mijn hart zingt voor Jou" (alle leeft.). Werkd. 2.30, 7 en 9.1-5 u.; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Sport staallt spieren" (alle leeft.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Staatsvijand nr. 1 (alle leeft.). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 eu 9.16 uur. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 27 Juli te 8 uur waarge nomen door: Apotheek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807 en Apotheek Oegstgeest, Wil- helmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 262-74. Protesten tegen arrestatie Israëlisch zeeman De Israëlische vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties heeft opdracht te protesteren tegen de arrestatie, maan dag, van de Israëlische zeeman Rafi Eylon door de Egyptische autoriteiten. Eylon was opvarende van het Deense vrachtschip ,3rigitte Toft". Hij werd in Suez van boord gehaald. De Deense reders van het 2355 ton metende schip hebben het Deense mi nisterie van Buitenlandse Zaken ver zocht krachtig bij Egypte te protesteren tegen de aanhouding van Eylon. De Israëlische vertegenwoordiger bij de V. N., Llveran, heeft aan de pers Hammarskjöld heeft gevraagd alles te meegedeeld, dat hij secretaris-generaal doen wat mogelijk is om de invrijheid stelling van de Israëlische zeeman te verkrijgen. Israël heeft ook geprotesteerd bij de voorzitter van de Veiligheidsraad. Watersnood in Oostenrijk en Oost-Duitsland In Oost-Duiteland, in het gebied van het Ertsgebergte, zyn door zware regen val verscheidene rivieren buiten de oevers getreden. Vooral de stad Pirna en omgeving hebben volgens het Oost- duitse ministerie van Binnenlandse Za ken veel van het water te lijden. De telefoonverbindingen met deze stad zijn verbroken. De spoorlijnen tussen Dres den en Bad Schandau en tussen Pirma en Gottleuba zijn voor het verkeer ge sloten. Van persoonlijke ongelukken is geen melding gemaakt. Ook in Oostenrijk zijn vele riviertjes buiten de oevers getreden. Grote gebie den in de provincies Opper-Oostenrijk en Salzburg lopen gevaar te worden overstroomd. Het dorp Hammern bij de grens met Tsjecho-Slowakye is geheel door het water ingesloten. gehoor oy Cw hatsarts ot op doktcrstelefoon 22222. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Sprang (N.Br.) P. J. Bos, k-and. te Veenen-doail, die bedank!-© voor Leerbroek, Mastenbroek, Meerkerk, Polsbroek en Vld-st, Ter Aa en voor Wijk bij Heusdcn. Aangenomen naar Bel- en Boelcop A. Kastelein, kand. te Zegveld, d'le bedankt© voor Glesse-n -N ieuwkerk. GEREF. KERKEN Beroepen te Engwlerum O. J. Tisslnk, karnd. te Middelburg. Bedankt voor Nieuwdorp K. Vegiter te Noord-Soharwou- die. Beroepen te Hijken (Dr.) G. Ves- seu-r, kamd. te Amsterdam Bed-ankt voor H-arll-ngen C. W. d© Vrlee te Lol'lum (Fr.). CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Nleuwpoort J. van Doorn te Ermelo en H. C. va nd-er Ent te Werken dam. aAngenomen naar Zaamslag P. Zwier te Elburg. Bed-ankt voor Broe-k onder Akkerwoude en voor Midiwolde (Old-.) Th. Butters te Stadskanaal - Wilder- vank. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Paiterson (New Jersey. U. S.A.) H. Ryksen te Vlaardlngen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) iï Stockholm half bew. Oslo zw. bew. Kopenhagen zw. bew. Aberdeen geh. bew. Londen Amsterdam Luxemburg Parijs 28 0.1 27 29 25 Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genëve Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio zw. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. licht bew. windstil 16 w 2 windstil zw 2 wzw 4 2 onbewolkt windstil onbewolkt nnw 4 geh. bew. w 6 geh. bew. zw 4 geh. bew. wzw 4 licht bew. windstil onbewolkt windstil onbewolkt ono 2 zw. bew. w 9 geh. bew. windstil onbewolkt windstil onbewolkt ono 2 24 o 20 0 21 0 12 17 17 0.1 19 0 26 0 16 28 15 9

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2