Kaagweek goed Ondanks dreiging begon de Friese successen bij Regenbogen en Valken „De Kaag"" won teamwedstrijd van Curacao MAANDAG 22 JULI 1957 (Van onze zeilmedewerker) De traditionele Kaagweek is zaterdag weer begonnen. Met het weer zag het er aanvankelijk voor de zeilers in deze 37ste Kaagweek niet zo best uit, doch in de loop van de dag werd het beter, zodat de eenmans-, dames- en andere onderlinge wedstrijden succesvol verliepen. Ook de demonstraties met raceboten en water- skiërs vielen zeer bij het talrijke publiek op het terrein van de Kaagsociëteit in de smaak. Competitie-indeling volgend seizoen WATERPOLO. Veteranen-toernooi L.Z.C. Gistermiddag organiseerde de L.Z.C. in „Poelmeer" voor de tweede maal een ve- teranen-waterpolotoemooi. Tien zeven tallen hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven en waren naar Poelmeer getrok ken om daar elkaar te „bestrijden". Dit bestrijden geschiedde uiteraard in een zeer genoegelijke sfeer, zodat de spor tieve prestaties bij deze ontmoeting met oude bekenden op de tweede plaats kwa men. In het begin dachten we bij een boksmatch beland te zijn, want iedere speler werd nauwkeurig gewogen. Dit bleek echter te zijn om te bepalen, welke ploeg het zwaarst in gewicht was. Deze „wedstrijd" werd gewonnen doorU.Z.S.C. met een totaal gewicht van 667 kg, ter wijl Zian de „lichtste" ploeg was met 565 kg. Het gewicht van U.Z.S.C. heeft deze ploeg echter niet verhinderd de 2de plaats te veroveren. In de finale werd met 50 verloren van H.Z.P.C., dat hiermee voor de tweede maal de Jan Elzinga-wisselbeker mee naar Den Haag mocht nemen. Na afloop volgde nog een diner in „Het Witte Huis". Uitslagen: H.P.C.—H Z P C. 2-4; Zian—U.Z.S.C. 0-4; L.Z.C.R.Z.C. 32; De ZijlMaas 61; A.Z. 1870—H.V.G.B. 5—2; U.Z.S.C.—De Zijl 4—3. Halve finales; H.ZP.C.—L.Z.C. 7—3; U.Z.S.C.—A.Z. 1870 4—3. Finale: H.ZP.C.—U.Z.S.C. 5—0. NEDERLANDSE JEUGDPLOEG TEGEN DUITSLAND Voor de waterpolowedstryd tussen de jeugdploegen van Duitsland en Neder land, op 10 en 11 a/uigustus as. in Landshut (Beieren) te 'houden, zijn de volgende negen spelers aangewezen, waaruit t.z.t. het definitieve zeventa-l zal worden samengesteld: Hans Aalibers (DZV), Ab Bodenstaff (AZC '82), Anton de Boer (Robben), Joop Buis (Zwem- luist), Hans Hagen (SVH), Henk Herm- sen (Robben), Theo van der Klashorst (Robben), Haro Ran (Zian) en Leo Schrieder (HZ en PC). Ais leider gaat mee de heer W. J. den Boer. NEDERLANDS TEAM VOOR TROFEO ITALIA Voor het waterpolotoernooi om de Trofeo Italia 1957, da^t van 13 tot en met 28 augustus a.s. in Zagreb (Zuid- Slavië) wordt gehouden, zijn de vol gende tien Nederlandse waterpolospelers aangewezen. TjBjt. zal men hieruit het definitieve zevental aanwijzen: Freddie v, Dorp (AZ en PC), Ben Kniest (Nep- tunus), Nijs Korevaar (HZPC), Harry j Lamime (Robben), Nico Luchs Robben), I Hans Muller (Dolfijn), Frits Smol (HZ FC), Cees van der Tooren (GZC), Harry Vriend (IJ) en Rolf Wagenaar (De Meeuwen) Als leiders van deze ploeg, dde op 10 augustus as. uit Nederland zal vertrek ken, maken de heren F. J. A. Kuyper en B. PI anjer de reis mee. ZWEMMEN Willemse verbeterde Nederlands? record De Nederlander Herman Willemse heeft tijdens internationale zwemwed strijden te Mantes in Frankrijk het Ne derlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 57.7 sec. Het oude record stond sedert 13 maart 1954 met 57.9 sec. op naam van Wim de Vreng. JUDITH DE NIJS WINT 2 KM.-WEDSTRIJD De 2 km.-wedstrijd, welke te Tlel is gehouden, is by de dames gewonnen door de Robbemzwemster Judith de Nijs i in de tijd van 27 min. 19.3 sec. Jans i Koster (Gooi) klasseerde zioh tweede in j 27.30.1. Corrie Schimmel (Gooi) bezette j de derde plaats in 28.20.1, vóór haar i olubgenootjes Tineke Lagerberg en I Willy Lamlbour, die resp. met 28.27.7 en 29.30.5 als vierde en vijfde eindigden, j Bij dejheren ging de overwinning naar Van der Linden (Zwemlust), die er 28 i min. 5.2 sec. over deed. André Hermsen i (Robben) had er 1.6 sec. langer voor i nodig en werd tweede, juist voor Prins I (DJK), die 0.2 sec. tekort kwam voor de tweede plaats. De Bruin (Neptunus, Amersf.) en Vriend (U) moesten ge- j noegen nemen met resp. de vierde en vijfde plaats. Zaterdagmiddag is ook te Harlingen i een 2 kilometer zwemwedstrijd gehou- j den. De uitslagen luiden: Dames; 1. Corrie Schimmel ('t Gooi, Hilversum) 29 min. 33 sec.; 2. Heny v. d. Velde (Robben, Hilversum) 33 min. 35 sec.; 3. Mary Landeweert (Robben, Hilversum) 33 min. 36 sec. Heren: 1. Jaap de Jong (LZO, Leeu warden) 29 min. 28 sec.; 2. Jacob de Jong (FZC. Franeker) 30 min. 31 sec. 3. Richards (De Dolfijn, Amsterdam), 30 min. 53 sec. DUITSLAND WINT VAN HONGARIJE De landenwedstrijd zwemmen tussen West-Duitsland en Hongarije, in Reut- lingen gehouden, is in een verdiende overwinning voor de Duitsers geëindigd. Nadat Duitsland op de eerste dag met 86 punten tegen 65 de leiding had, werd de eindstand op de tweede dag 149 pun ten voor Duitsland en 95 voor Hongarije. De Duitse zwemmers kwamen tot en kele zeer goede tijden. Horst Weber verbeterde het Duitse record op de 200 meter vlinderslag met 1,2 sec. en stelde dit op 2 min. 25.7 sec. De 16-jarige Ursel Brunner bracht het Duitse record 1Q0 meter vrije slag van 1 min. 6.1 sec., te rug tot 1 min. 5.5 sec. Baumann (Did.) evenaarde het Duitse record op de 100 meter vrije slag voor heren door 57.9 sec. te laten afdrukken. Als sluitstuk van de eerste avond werd een waterpolowedstryd gespeeld. De Hongaren wonnen met 42; by de rust hadden zij met 30 de leiding. In de Hongaarse ploeg waren zes spelers opgenomen, die deel uitmaakten van het zevental dat verleden jaar in Melbourne Olympisch kampioen werd. WIELRENNEN TOUR DE FRANCE-PLOEG TE HENGSTDIJK GEHULDIGD Onder grote belangstelling zyn Kees Pelilenaars en zyn mannen te Hengst- dyk in Zeeuws-Vlaanderen gehuldigd. Nadat de voorzitter van de KNWU, dr. P. van Dyk, leider plus renners had toe gesproken, reden zy met Pellenaars voorop, een ere-ronde. Daarna namen de renners deel aan een omnium, waar in ook enkele Belgen uitlkiwamen. De resultaten luiden: Af val wedstryd: 1. Post (Amsterdam); 2. Verplaete (Belg.); 3. Schroeders (Belg.). Achtervolging: 1. Gerrit Voorting (Roosendaal)2. Wim van Est (St.-Wil- librord); 3. De Groot (Amsterdam). Klassementewedstrijd: 1. Stolker (Zui len) 2. Piet van Est (Fynaart)3. Van Wychen (Goes). Eindklassement: 1. Stolker, 17 p.; 2. W. van Est, 18 p.; 3. De Groot, 18 p.; 4. Schroeders, 20 p.; 5. Post, 20 p.; 6. Piet van Est 24 p. Een sprinüwedstryd tussen Arie van Vliet en de Belg Saelens over drie man ches van 500 meter, eindigde in een zege voor de Nederlander. Hy won zo wel de eerste als de derde manche. DUITSE KAMPIOENSCHAPPEN Valentin Petry heeft het Duitse stayer kampioenschap gewonnen. Hy reed de 100 km. in 1 uur 18 min. 58.2 s. en plaatste zich eerste voor Otte, Scholl, Holzmann, Mueller en Rintelman. De houder van de titel Jakobi staakte de stryd na 133 ronden. Het Duitse kampioenschap sprint amateurs is gewonnen door Rudi Al tig. Deze won, met zyn broer Willi, ook de titel voor de 100 kim. koppelwedstryd. De titel voor de achtervolging over 4 km. was voor Mangved. In de tan- demwed&tryd wonnen Franss en en Ru dolph. De Keulenaar Guienther Fisoherkeller heeft op het circuit in Saarland het kampioenschap op de weg voor amateurs gewonnen. Hy reed de 184 kilometer van het parcours in 5 uur 7 minuten; tweede werd Conrad, 5.08.13 en derde Pommer, 5.11.21. „LENIG EN SNEL" De uitslag van de 60 km. trainingsrit is als volgt: 1. A. v. d. Kaay 1.32.27; 2. D Kralt; 3. B. Zoet; 4. W. wynands; 5 K. Kasteel; 6. P. Otto; 7. H. Grims- bergen; 8. F. Brittyn; 9. S. Gammans;; 10. P. Jansen. Dinsdagavond recordryden over 36 km. Start 7 uur aan de Zyl. Donderdagavond wordt er in verband met de uitzending naar Oxford geen competitie gereden. Inplaats hiervan wordt er 50 km. getraind. Vertrek 7 uur van de Zij'l. ZESLANDENWEDSTRIJD TE BRUSSEL Voor de zeslanden atletiek wedstryd, die a.s. Zaterdag en Zondag in het Hey- selstadion te Brussel wordt gehouden en waaraan door Nederland. Frankryk, Duitsland, België, Zwitserland en Italië wordt deelgenomen. heeft de Technische Commissie van de Kon. Nederlandse Atletiek Unie nog drie at leten aangewezen. Het zyn Viset (Cialfo, Arnhem) op de 10.000 meter, Verschoor (Volt, Breda) op hinkstapspringen en Romani (V. en L.) op kogelslingeren. CRICKET Competitie-uitslagen lste klasse A: HCC II (197)—HDVS (163 voor 8, tyd): draw; HBS (99)VOC (123); Haarlem 180 voor 9, gesl.)RW (95 voor 9, tyd); draw; ACC (105 voor 6, tyd)VRA (153 voor 9, gesl.): draw. lste klasse B: Quick, H. (120)Sparta (49); Quick, N. (105)Excelsior (163); PW 117 voor 5)—VW (98); Kampong (194)—AOC II (134). 2de klasse B: Excelsior n (31 en 51) —'41 Grn Hook (43 en 40 voor 5)VUC (95 voor 7)HDVS H (88); VOC H (140 voor 9, gesl.)HBS n (139). 3de klasse E: Ajax, L. (97)RW III (143); RW IV (158)BMHC (144). AJAX—LEIDSE STUDENTEN Het is vyf jaar geleden 'toch maar een uitstekende gedachte geweest de wed stryd AjaxLeidise Studenten te orga niseren. Zaterdagmiddag was het een lustrumwedstryd. die aan alle verwach tingen heeft voldaan. Spannend en fraai cricket was er volop te genieten, vooral toen captain H. Mohjn op de mat stond. Moiyn, spelend in R. en W. TV, maar zeker goed voor het tweede, scoorde er lustig op los; 78 not out (w.o. 10 x 4) is toch geen kleinigheid, het bowlen van Wempe, Bom en De Goederen in aanmerking nemende. G. Spiering was echter dodeiyk voor de overige batsmen (59). Ajax kon tegen dit machtsvertoon zoals wel te verwachten was niet op. Toch brachten G. Spiering (34 not out) en A. de Goederen (16), het totaal nog op 81. Mohjn was niet te bespelen (629!), Creutsberg 348. Door deze uitslag is de balans in het voordeel der studenten doorgeslagen (32), maar de stryd is nog niet ten einde, omdat reeds de plannen klaar liggen voor de volgende wedstryd. Tus sen Ajax en de Leidse studenten is een band gesmeed, waaraan o.a. door de Ajaxied J. Kieviet de Jonge, die eerst daags naar Indonesië vertrekt, nog veel zal worden gedacht. AJAX—R. EN W. in Het is captain G. de Vries voorname lijk geweest, die Ajax zondag tegen de koplopers de das omdeed. Een prach tige 52, daarby gesteund door Strum/Rh- ler 23, Nij'huis 21 en Voors 15. 143 werd het totaal. G. Spiering bowlde 354 en Bom 439. Hoewel dit totaal natuurlyk niet gering is, moet met voldoende speeltyd en een klein terrein dit over schreden kunnen worden. Helaas biykt de battingside van Ajax te zwak. Spie ring, Wempe en De Goederen waren de ehigen, die in de dubbele cijfers kwa men met resp. 21, 20 en 25. De staart was er hopeloos uit. Vla 85 voor 6 werd het 97 all out. Aja verloor derhalve deze overigens prachtige wedstryd. Leidse sportploeg naar Oxford vertrokken Een byzondere verschyning was in de eenmanswedstryden voor Valken wel de diepzwarte Valk De Polle van de Fries A. Wester, die met deze opvallende boot een fraaie party zeilen ten beste gaf door voor de Friezen mr. R. Mulder en G. Walinga als eerste te finishen. J. C. P. Hofkes zegevierde in de Draken, ter wijl John Hofland het in zyn eentje in de Regenbogen zo goed deed, dat hy met een ruime voorsprong voor zyn te genstanders binnenkwam. Interessant waren de Seniorenwedstrijden in de Vryheids- en Jeugdklasse. In de Vryheidsklasse viel de eerste plaats ten deel aan H. Schmitz sr., ter wijl de Leidse hoogleraar prof. dr. P. J. Gaillard een mooie tweede plaats be zette in het scheepje van zyn zoon. De Jeugdklasse werd gewonden door A. A. van Tienheven, die twee rivalen van weleer L. van Essen en A. H. v. Vliet achter zyn spiegel hield. De uitslagen van zaterdag waren; Vliegende Hollanderklasse: 1. Brave Hendrik H. C. Blok. 12 m2 klasse (1 mans)1. Spotvogel W. Guldemond; 2. Rakker, B .v. Wyk; 3. Aloha 2, A. Borra; 4. Quiquibro, J. D. v. Kampen; 5. Sagitta, P. W. de Brey. Drakenklasse (1 mans): 1. Oranje, J. C. P. Hofkes; 2. Noorman, H. W. v. d. Steen; 3. Vanguard, A. Warners. Regenboogklasse (1 mans): 1. Bene- ventum, J. Hofland; 2. Ree, J. Walig; 3. Coppelstock, J. A. J. Niessen; 4. Hol- landia, C. v. Staveren; 5. Cadans, G. A. Bakker. Vrijheidsklasse A (1 mans)1. Drim- dram, E. H. Swart; 2. Good Luck 2, U. Jager; 3. Privateer, M. de Groot; 4. Naatje, J. R. de Vries; 5. Agressor, P. Cnossen. Vryheidsklasse B (1 mans)1. Fjor- dane, J. Wolthuis; 2. Scandal, mej. J. Westen; 3. Hepiedel, E. Elhorst; 4. Tip Top, J. Bos; 5. La Paloma, H. M. Nyhof. Pampusklasse (1 mans): 1. Watervo gel, ir. J. v. d. Hoek; 2. Optimist, E. A. Labouchere; 3. Styfkop, G. J. Moes jr.; 4. Lethe, J. Greevelink. Jeugdklasse (1 mans): 1. Papeye, G. L. Woortman; 2. Waterrot, A. A. Hof land; 3. Thunderjet, R. Ryks; 4. Little Toot, R. Bakker; 5. Dumpey, M. J. A. Kempkes. Valkenklasse (1 mans): 1. De Polle, A. Wester; Heroique, mr. R. Mulder; 3. Ail, G. Walinga; 4. Whippet, ir. H. F. Zuiderbaan; 5. Bounty 2, E. Rolf v. d. Baumen. FinnjoUenklasse: 1. Zomerweelde, J. H. H. J. de Jong; 2. Haukapora, G. J. Levetfand; 3. Scampi F. W. D. Grimm. Olympiajollenklasse: 1. Glipper, S. H. H. Haaksma; 2. Zomerweelde, H. J. de Jong; 3. Daisy, ir. W. v. Noordt; 4. Mustang, Chr. Zwetsloot; 5. Jan van Gent 2, J. A. N. Tak. Sternklasse (1 mans)1. Glasaal, E. G. van de Stadt; 2. Shamrock, mej. B. Smeenk; 3. Noreg, T. Amons; 4. Sterntje, O. R. Boers; 5. Cydne, J. Koningsberge. Streepklasse (1 mans)1. Ingrid, J. N. Bodegraven; 2. John William, R. Sie- brand; 3. Keesie, J. Blonk; 4. Isis, R. Zaadstra; 5. Symon den Danser, J. P. v. Dyk. 16 m2 puntklasse (1 mans)1. Argus, B. Stapel; 2. Schillebil, F. Kamerling; 3. Garoeda, F. Goslings. 12 Voetsjollenklasse A (1 mans): 1. Duvel, A. J. v. Beekum; 2. Wervelwind, M. A. Nederburgh; 3. Windekind 2, G. H. L. Verwey; 4. Kaagbaby, H. M. Reyers; 5. Poetje, D. Bleeker. 12 Voetsjollenklasse B (1 mans)1. Prinses Margriet, W. de Bruyn; 2. Gul- pin, G. J. Oostwold; 3. Swayer, A. Wa lenkamp; 4. Andie, P. Nieuwenhuizen jr.; 5. Phoenix", J. Stapel. Regenboogklasse voor dames: 1. Hol- landia, mej. C. van Staveren; 2. Pipa, mevr. M. v. d. Bas-Maartense; 3. Nelis, mevr. Huisman-v. d. Ende; 4. Duke, mevr. B. de Vries-v. d. Linden. Pampusklasse voor dames: 1. Water vogel, mej. H. F. Hageman. Behendigheidswedstryd voor jeugd- boten: 1. Thunderjet, R. Ryks; 2. Wa terrot, A. A. Hofland; 3. Bliksem, J. R. de Vries; 4. Allegro, G. Naber. Vrijheidsklasse voor senioren: 1. Smitje, H. Schmitz sr.; 2. Vryheid, P. J. Gaillard; 3. Naatje, R. de Vries. Jeugdklasse voor senioren: 1. Tiko 2, A. A. v. Tienhoven; 2. Little Toot, L. v. Essen; 3. Irene, A. H. v. Vliet; 4. Rood- gatje, J. D. v. Kampen; 6. Bliksem, mevr. B. C. de Vries. Onderlinge motorbootwedstrijden. Ringsteken: 1. Tiko 3, mevr. C. van Tienhoven-Koster; 2. 't Jonge Hoen, K. Rote G.z.; 3. Turmoil, W. v. Asten; 4. Motorvletje, J. v. Asselt; 5. Mediastinus. F. Walenkamp. Balspel: 1. Turmoil, W. v. Asten; 2. 't Jonge Hoen, K. Rotte G.z.; 3. Me diastinus, F. Walenkamp. Puzzeltocht: 1. Turmoil, W. v. Asten; 2. Motorvletje, J. v. Asselt; 3. Medias tinus, F. Walenkamp; 4. N.N., A. G. Goosen; 5. Blauwvoet, J. de' Kraa. Behendigheidswedstrjjd voor raceboten en boten met aanhangmotoren: 1. Bounty 2, E. Rolf v. d. Baumen; 2. Toy 2, D. T. Hooft; 3. Kuifje, R. Bakker. Behendigheidswedstryd voor water- skieërs: 1. H. C. Blok; 2. W. A. Dwars; 3. G. Mahs. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG Op Kaagzondag werd een begin gemaakt met de open wedstrijden. De wind was vry zwak, maar toch niet zodanig, dat tot afkorting der banen moest worden overgegaan. In de mid dag dreigde een onweersbui zich te ontlasten, maar gelukkig behoefden de geconcentreerd werkende beman ningen het oliegoed niet aan te trek ken. Eenmaal trok een zeer sterke vlaag met een razende snelheid een smalle strook wind over de plassen, zonder echter moeilykheden van be lang te veroorzaken. De Friezen domineerden in de Val kenklasse. Het grote veld vaart in twee groepen gezamenlyk om de hoofdprys over vier dagen en in beide groepen kwam het tot een gedecideerde Friese overwinning. In klasse A 1 nam Albert Wester direct de kop. Een aanval van Egon Rolf v. d. Baumen wist hy succesvol af te weren. Rolf v. d. Baumen bezette de tweede plaats voor Th. v. Helvert en H. Kerkenier. Ir. H. F. Zuiderduin viel met zyn vyfde plaats ook in de pryzen. In A 2 werden de eerste drie plaatsen door Friezen bezet, namelyk mr. R. Mulder, Fokke Jansma en U. de Vries. In de Regenbogen voeren eveneens twee groepen. In de eerste groep zege vierde de Fries J. Alberda, echter niet op een bepaald fyne wyze. Op het Norremeer vergiste deze zeiler zich en liep in plaats van de witte boei, de rode aan. Toen hij zijn fout inzag, liep hy ruimschoots terug, ruimte vragend aan de aandewind zeilende D. v. d. Hulst, die waarschynlyk niet protesteerde,, om dat hy even later zelf een zware over treding beging ten opzichte van een Vryheidsjacht. In de andere groep nam John Hof land in de lste ronde de kop na het ronden van de Zweiland boeien. C. Kist kwam hem nog boord aan boord, maar werd toen gehandicapt door een aanva ring met een rondvaartboot, die hem enige avei-y bezorgde. Kist zeilde verder en bezette toch nog de derde plaats achter J. H. C. Sieverts. Gerrit van Wijk had in de Draken- klasse aanvankelyk een goede positie, maar werd later voorby gelopen door Cor Groot. Een adembenemende finish aanschouwden wy, nadat Groot als eerste was afgeblazen. Drie draken lie pen boord aan boord naar de winlijn als pretendenten voor de tweede plaats. Met een gering verschil was dit H. W. v. d. Steen voor Jan Bier en Gerrit van Wijk. De teamwedstryd CuracaoDe Kaag in de Pampusklasse leek in het begin van de strijd een puntenvoordeel op te leveren aan Curacao, maar in de draaiende wind konden de verlofgan gers hun plaatsen niet handhaven. Curacao behaalde 13 punten tegen De Kaag 22.1 punten. Zowel Jacques Kraan als Barto Kraan behaalden weer een zege in de Flying Dutchman en 12 m2 Sharpieklasse. Voor Jacques was het na het eerste rak naar de Zweilandboeien al een uitge maakte zaak, maar Barto kreeg zyn kans pas in het laatste kruisrak naai de finish. Eerst had Wim Guldemond het veld aangevoerd, maar hy was latei- voorbijgegaan door Bouw van Wyk en Kraan. In de schiftende wind kreeg Kraan toen een opmerkelyk voordeel en kwam boven Van Wyk te liggen. Ook in de Vryheidsklasse ging de over winning van de eerste dag naar een De Kaagweek is weer begonnen, voor de 37ste maal. Onze fotograaf maakte er zondagmiddag dit plaat- tje even voor de start van de Regen bogen. Alles krioelt door elkaar; Regenbogen. 16m2 en Draken Fries namelyk U. de Jager, die de suc- i cesvolle P. Hellema achter zich wist te houden. C. Nelema en E. Swart bezetten de overige plaatsen. In de Pampusklasse zeilde G. Biesot een voortreffelyke wedstryd. Na moei- lyke kruisrakken met een steeds draaien de wind kwam hy voor mej. G. de Waard te liggen, en vergrootte toen zyn voorsprong tot zeker 150 meter. Door een protest dat E. A. Labouchère tegen hem indiende, werd hy echter op stuur boord-bakboord uitgesloten, zodat de eerste plaats toch aan mej. G. de Waard ten deel viel. Jan Bol voer Solo in het sterke 16 m2 Slreepveld, d.w.z. hy was in de tweede ronde zo ver voor zyn tegenstanders, dat het leek of hij aan het toerzeilen was. Goed zeilen vertoonde vooral F. Kamerling in de 16 m2 Puntklasse. Na teruggeroepen te zyn by de start, slaag de hy er in al zyn tegenstanders stuk voor stuk voorby te gaan. De Sternklasse komt in deze Kaag week goed voor de dag. In deze nieuwe klasse zegevierde mej. K. v. d. Stadt voor H. de Jong en E. Hofkes. Met deze overwinning heeft mej. v. d. Stadt by haar vader, de ontwerper van de Sterntjes, zeker eer ingelegd. Koos de Jongh had in de Finnjollen, èn door het ontbreken van de andere prominenten èn door het voor hem zo geschikte weertype geen moeite met zyn tegenstanders. Twee werd Jack Huur man en drie G. J. Leverland. De enige buitenlandse deelnemer, de Duitser L. Unglaube bracht het niet verder dan de 10de plaats. In de Olympiajollen behaalde H. Van sectie Betaald Voetbal (Van onze Haagse redactie) Naar de „Sportkroniek" meldt, luidt de indeling voor de nationale voetbal competitie van het seizoen 1957-58 bij het betaalde voetbal als volgt; le divisie A: AGOVV, Alkmaar, DFC, DWS, EDO, Excelsior, De Graafschap, Helmond, HVC, RBC, Roda Sport, SVV, Vitesse, Volendam. VSV, Willem 2. le divisïe B: Eindhoven, Fortuna VI., Haarlem, Helmondia '55, Hermes DVS. KFC, Leeuwarden, Limburgia, RCH, Rigtersbleek, Schev. Holland Sport, Sit- tardia. Stormvogels, De Volewijckers, Wageningen, Xerxes. 2e divisie A: Baronie, DHC, Dosko. VOETBAL RINUS SCHAAP NAAR S.C. ENSCHEDE (Speciale 'berichtgeving) De zaak-Sohaap heeft een voor de voetbalvereniging „Het Gooi" gunstig einde gekregen. Zoals men weet, had de KNVB, drie de Hilversumse vereniging financieel had geholpen by het enga geren van Rinuis Sdhaap, toen deze de „Racing Clulb de Paris" wilde verlaten, f. 11.000.— geëist van de som, welke „Het Gooi" van Enschede zou ontvan gen voor de transfer van de oud-inter nationaal. De KNVB liet een gedeelte van zyn eis vallen, waarna het reste rende bedrag gezamenlyk door „Het Gooi" en „Enschede" werd gedragen. Naar verluidt, bedraagt de som, die de beide verenigingen betalen, nog geen f. 4.000.—. Door deze overeenstemming staat het thans vast, dat de oud-aanvoerder van het Oranje-team voor Sportclub En- sohede zal gaan spelen. ENSCHEDESE BOYS GAAT VRIJ UIT In kwestie Selderhuis (Speciale berichtgeving) Naar wy vernemen heeft het bestuur van Enschedse Boys bericht ontvangen van het K.N.V.B.-bestuur, dat de aan klacht welke door de oud-speler Her man Selderhuis tegen enkele bestuurs leden van de Boys was ingediend, ter- zyde is gelegd. De commissie van on derzoek in deze affaire, waarby het ging om de beschuldiging, dat enkele Boys-bestuurders twee jaar geleden voor een wedstryd tegen NOAD zouden hebben getracht hun spelers tot een ne derlaag te bewegen, is tot de conclusie gekomen, dat de aantyging niet kan worden bewezen. Het bestuur van En- schedese Boys gaat dan ook geheel vry uit en er is geen reden om maatregelen te nemen. Ook tegen Selderhuis zal niets worden ondernomen. Men zal zich herinneren, dat enkele Noad-spelers hebben beweerd, dat hy hen zou heb ben gevraagd, wat hun een. overwin ning waard was. Dit is dus evenmin bewezen verklaard. Tournier een verrassende zege, die niet temin stellig verdiend was met dit moei- ïyke zeilweer. A. W. Reyers behaalde weer eens een mooie overwinning in de 12 Voetsjollen, ditmaal voor H. M. Reyers en N. Jon ker. In de Jeugdklasse was het Gro ningse zeilertje G. L. Woortman de ma tador door een zege op A. A. Hofland, J. C. de Winkel en Rudy Bakker. De resultaten waren hier: Vliegende Hollanderklasse: 1. Mustang, J. Kraan; 2. Flying Dutchy, A. Wulff; 3. Brave Hendrik, H. C. Blok. 12 m2 klasse A: 1. Meteor, B. Kraan; 2. Rakker, B. v. Wyk; 3. Spotvogel, Gul demond. 12 m2 klasse B: 1. Ronny 2, v. Dorp; 2. Mack the Knife, v. d. Linden jr.; 3. Ral, Graafland. Finnjollenklasse: 1. Zomerweelde. De Jong; 2. N.N., Huurman jr.; 3. Hauka- ropora, Reverland. Olympiajollenklasse A: 1. Windveer, Tournier; 2. Zomerweelde, M. J. de Jong; 3. Witte Raaf, Willems. Olympiajollenklasse B: 1. Moeder's angst, Alofs; 2. Ockelventje, Ochersen; 3. Pst, Loogman. Vryheidsklasse BI: 1. Gaviota, Drie- sens; 2. Flying Pete, Houbolt; 3. TanÖ, Jerne. Vryheidsklasse B2: 1. Berend Botje, Ooms; 2. Caprice, mej. Muller; 3. Oh, eh la-bas, Warmenhoven. Valkenklasse A 2: 1. Heroique, mr. Mulder; 2. Ali, Jansma; 3. Zilvermeeuw, De Vries. Sternklasse: 1. Glasaal, mej. v. d. Stadt; 2. Noreg, Amons; 3. Norremeer jr., Hofkes. 16 m2 Streepklasse A: 1. Tilicum, Bol; 2. Jel for Bel-air, Schilt; 3. Ingrid, Bo degraven. Curasao—De Kaag. Teamwedstryd in de Pampusklasse: 1. Watervogel, Ouwerkerk, De Kaag; 2. Grutto, Cosyn, De Kaag; 3. Poele-Poele, Talsma, Curasao; 4. Optimist, Welber gen, Curasao: 5. Stern. Buzelaar, De Kaag; 6. Eider, v. d. Horst, De Kaag; 7. Gouwzee, mevr. Bielderman, Curasao. De Kaag 22.1 p., Curasao 13 p. Valkenklasse Al: 1. De Polle, Wester; 2. Bounty 2, Rolf v. d. Baumen; 3. Lap sus, v. Helvert. Vryheidsklasse A: 1. Good Luck 2, Jager; 3. Rietepiet, Hellema; 3. Keep Steady 4, Neleman. Valkenklasse B: 1. Woelwater, Hahn; 2. Ranger, Engelhard; 3. Lieuwe d. Lu cas, mej. Boonstra. Drakenklasse: 1. Vagans Semper, C. Groot; 2. Noorman, v. d. Steen; 3. Joy, drs. Bier. Regenboogklasse 1; 1. Algri, Alberda; 2. Meteor, Gebius; 3. Cadans, Bakker. Regenboogklasse 2: 1. Beneventum, Hofland; 2. Coppelstock, Sieverts; 3. Toreadoor, Kist. 16 m2 Puntklasse: 1. Schillebil, Ka merling; 2. Magdrieja, Spaargaren; 3. Argus, Stapel. Pampusklasse A: 1. De Wervelwind, Biesot jr.; 2. Poele-Poele, mej. De Waard, 3. Sleutelbloem, Drontmann. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Waterbaby, A. W. Reyers; 2. Kaagbaby, H. M. Ryers; 3. Beta, Jonker. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Andle, Nieu- wehuizen jr.; 2. Swayer, A. Walenkamp; 3. Mazurka, Peiger. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Trippe laartje, mej. Mulder; 2. Madamke, mej. v. d. Giessen; 3. Bern, mej. Roos. Jeugdklasse A: 1. Popeye, Woortman; 2. Waterrot, Hofland; 3. Mi Querido, De Winkel. EBOH. Emma, 't Gooi, Hilversum. Lon- ga, ONA, UVS, De Valk, Wilhelmina, Zeist, ZFC. 2e divisie B: Be Quick (Gr.), Ensche- dese Boys, Go Ahead, Heerenveen. He racles, NEC, Oldenzaal, Oosterparkers, PEC, Rheden, Tubantia, Veendam, Ve- locitas, Zwartemeer. ROEIEN NJORD ROEIDE DEAD HEAT IN BRUGGE Tydenis internationale roeiwedstry- den te Brugge eindigde de Jonge Vier van Njord de race tezamen met de Franse ploeg Worms S.G. in een dead heat. Voor beide boten werd 6 min. 54 s. genoteerd. Derde werd Willem in (Am sterdam) met 7 min. 8 sec. De Oude Twee van Willem III won de wedstryd voor de ploeg van Brugge, terwyl de Jonge Twee van Willem lil derde werd achter Verdun en Gent. Een Nederlandse overwinning leverde ook de Jonge Skiff op. Daarin zege- voerde -Groen van De Hoop in 7 min. 23 sec.; tweede werd de skiffeur van Gent met 7 min. 25 sec. De Vier A tenslotte van Willem m was eveneens de snelste met 3 min. 21 sec.; aJs 'tweede eindigde Soissons met 3 min. 23 sec. en derde werd Antwerp R.C. met 3 min. 28 sec. LEW HOAD VERLIEST TWEEMAAL In het 10.000 dollar „toernooi der kampioenen", georganiseerd door Jack Kramer, heeft Lew Hoad in het enkel spel zyn tweede nederlaag als prof ge leden, en wel tegen Tony Trabert, de Wimbledon kampioen van 1955. Het was een lange party die vyf sets vorderde: 6—4, 10—12, 6—2, 3—6, 6—3, en prach tig spel te zien gaf aan weerszoden. Hoad was de evenknie van de Ameri kaan, behalve wat regelmatigheid be trof. Wellicht heeft de houding van het publiek, dat Trabert aanmoedigde, hem wat nerveus gemaakt, maar in elk geval is hy meer door eigen fouten verslagen dan door het plaatsen van zyn tegen stander. In alle sets behalve één wer den voor hem meer fouten genoteerd dan voor de Amerikaan en hy sloeg herhaaldelyk gemakkeiyke ballen ln het net. Sedgman won met 46, 75, 62, 62 van Rosewall, Gonzales bleef in drie sets: 64, 63, 64 Segura de baas. Volgens Kramer zal het toernooi een verliespost opleveren, aangezien per dag slechts gemiddeld 2000 toeschouwers de wedstryden bezoeken. De Wimbledon kampioen Lewis Hoad heeft nog een nederlaag geleden. Dit maal was het Pancho Gonzales, die hem versloeg; de cyfers waren: 97 64, 3—6, 6—3. Pancho Gonzales werd tevens winnaar van het toernooi. Gonzales zegevierde in dit toernooi vyfmaal; Hoad won twee partyen en verloor er dtie. Ongeveer 100 deelnemers (Van een onzer verslaggevers) Het was gisteravond een gezellige drukte op en om het Leidse station zo omstreeks half tien. Ouders, familie leden, vrienden en bekenden deden een 100-tal sportmensen uitgeleide, die een week de Leidse kleuren gaan hooghou den in de Engelse Universiteitsstad Ox ford. De wethouder van Onderwys, de heer G. C. van Schalk was persoonlijk aanwezig om van de vertrekkenden af scheid te nemen. Er gaat ditmaal een grote groep naar Oxford, zy bestaat uit: 20 zwemmers en zwemsters, 27 atleten, 16 wielrenners, 8 tennissers en een koor van 27 man. Voor het vertrek werden alle deelne mers door de leiders van een rood-wit- blauw speldje voorzien dat als kenteken zal dienen wanneer men eenmaal in de vreemde is. De heer Coers deelde ons nog mede dat hy een beetje in zijn maag zit met het probleem, dat gerezen is door de busstakingen in Engeland. Hy hoopte echter dat het comité in Oxford daar al een oplossing voor gevonden had. De Leidse sportlui zyn vanochtend om 6 uur met de boot in Harwich aan gekomen. Vandaar reisden ze naar Lon den en om half twaalf werden ze in Ox ford verwacht in hotel Cadena waar het comité hen welkom zou heten en de Hollanders hun gastheren en -vrouwen voor de komende week zou aanwyzen. Om kwart voor tien precies vertrok het hele gezelschap met de leiders meegeteld 102 man nagewuifd door de achterblyvenden naar Hoek-van- Holland.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5