Internationaal wieier- en atletiek- programma op „Duinliorst" Prestatietochten Leidse Reddingsbrigade Competitie-indeling zaterdagvoetbal „Sportief" hield onderlinge wedstrijden MAANDAG 22 JULI 1957 Vergeefse aanval op estafetterecord (Van een onzer verslaggevers) De ongeveer drie a vier duizend bezoekers, die gisteren het prachtige sport park Duinhorst in Wassenaar omzoomden, hebben waar voor hun geld gekre gen. Zij kregen een aantrekkelijk atletiekprogramma voorgeschoteld, dat on derbroken werd met een wedstrijd in drie manches voor profs achter dernies over 15 en 20 kilometer. Hoewel de sintelbaan niet in al te beste conditie ver keerde, zorgden het prachtige weer - behaaglijke temperatuur en geen wind - en de conditie van de atleten ervoor dat er fraaie tijden uit de sintels kwamen. WIELERWEDSTRIJD Deze bestond uit een wedstrijd voor profs met dernvgangmaking verdeeld in drie manches en wel twee van vijftien en een van twintig kilometer. In de eerste rit - dit was 33 ronden - namen de ex-wereldkampioen Frans Mahn en Jan Hijzelendoorn afwisselend de kop. Vooral Frans Mahn was veel aan de leiding te vinden en hij scheen stoute plannen te hebben. Edoch, het pechduiveltje had het blijkbaar deze middag juist op hem gemunt, want tweemaal achter elkaar moest de Am sterdammer afstappen om te repareren of wielen te wisselen. Met nog 18 ron den te rijden verdween Mahn naar de achterhoede. Even later kwam de Duit ser Jonetz te vallen en kneusde daarbij enkele ribben. Hij moest per ambulance wagen naar het ziekenhuis vervoerd worden. In de laatste ronden wist Jan Hijze lendoorn definitief af te rekenen met de Duitser Hohnschutz. die hem tot dan toe bedreigd had en de eerste manche op zijn naam te brengen. Hohnschutz werd dus tweede en nog een Duitser, Werner Potzernheim eindigde als der de. De Nederlander Carel Hamelinck, die in de tweede rit een voorname rol zou gaan spelen, kwam als vierde door. De tweede rit werd gewonnen door Hohnschutz. Mahn had al gauw na de start weer pech gekregen en moest ver schillende malen afstappen. Pronk, die daarna de leiding overnam, moest deze op zijn beurt overgeven aan Hohn schutz. Jan Hijzelendoorn bleef con stant op een veilige tweede plaats rij den. In de voorlaatste ronde gaf de Hage naar Hamerlinck een knap stukje weg. In één rush kwam hij van de vierde naar de tweede plaats en wat belangrij ker is, hij behield die ook. Pronk derde en Hijzelendoorn vierde. De derde manche bracht de beslissing. Deze ging over 20 kilometer. Van de Nederlanders hadden alleen nog Ha melinck en Hijzelendoorn een redelijke kans. Hohnschutz had met zijn tweede en eerste plaats de beste papieren. Maar ook Frans Mahn, wiens fiets hem nu gelukkig niet meer in de steek liet. was vast van plan een stukje vuurwerk te laten zien. Hij. Hamelinck en Hijzelen doorn waren steeds in het voorste gelid te vinden. Met nog 21 ronden te rijden kon Hamelinck het hoge tempo niet meer volgen. Mahn ging steeds stoer aan de kop, duidelijk verheugd dat hij nu geen pech meer had. Dan kwamen Hohnschutz. Hijzelendoorn en Potzern heim. Vijf kilometer voor de finish la gen Hamelinck en Pronk al een halve ronde achter. De vierde Duitser Vad- der verdween uit de strijd toen hij be merkte dat het geen nut had om nog langer te blijven fietsen. Vijfhonderd meter voor het einde kwam het publiek overeind. Hohnschutz maakte een prachtsprong van boven in de bocht naar heneden, in een keer over alles en allen heen. Toen kon dc zege en daarmee de wedstrijd hem niet meer ontglippen. 1. Willie Hohnschutz (D.) achter Sieveking 4 pnt., 2. Jan Hijze lendoorn (N.) 7 pnt., 3. Carel Hame linck (N.) 11 pnt., 4. Jan Pronk (N.) 13 pnt., 5. Frans Mahn (N.) 15 pnt., 6. Werner Potzerenheim (D.) 16 pnt. ATLETIEK Het eerste nummer de 1500 meter bracht al direct fraaie tijden op de klokken met drie lopers onder de vier mlnutengrens. Wim Roovers (Thor) nam na de start de kop en stond die niet meer af. Na 800 m., die in 2.04 min. ging, rukte Veldhoven (Metro) op naar de tweede plaats en stapte de AAC-er Leeuwendaal de baan uit. De Belg Be- nooy zakte af. Bij het ingaan van de laatste ronde lagen Van der Broek (PSV) en Veldhoven een tiental me ters achter op Roovers die kracht ge noeg over had voor een stevige eind sprint. Tijden: 1. Roovers 3.55.8, 2. Van der Broek 3.58.2. 3. G. Veldhoven 3.59.8, 4. Benooy (Beerschot) 4.07.9. De 200 meter ging niet zo hard. Naar verhouding dan altijd natuurlijk. Hier werd Aad van Hardeveld winnaar in 22.7 met de Amsterdammer Egbert Ot- ten (AAC) op de tweede plaats in 23.1. Bezemcr (Cialfo) derde met 22.9. Vier Vos (PSV) 23.9. Vijt Ted Peters (Trek vogels* 24.1 en zes - schrik niet - Har ry de Kroon (Trekv.)! Het meest enerverende deel van het vijftal loopnummers, dat op het pro gramma stond, was wel de 800 meter, waarop een aantal atleten startte, goed voor 1.55 en minder. Blankestein maak te een valse start. Naast hem knielden nog twee geelbroeken, zijn clubgenoten De Vries en Bart Verwey. Vlak voor het belluiden nam Heida de kop van Jans sen over. De eerste ronde ging in 55 sec. Toen was het duidelijk dat er een snelle tijd in de bus zat ook al omdat Heida en Janssen doorgingen. Er werd een gat geslagen. Bij het ingaan van de laatste bocht ging de nationale recordhouder Meindert Blankenstein (Trekv.), die tot dan toe in de middengroep gehangen had. de kloof overbruggen. Luide aan gemoedigd kwam hij heel dicht bij de twee Amsterdammers, echter net 'niet dicht genoeg om hen de eerste twee plaatsen afhandig te kunnen maken. 1. Harrv Janssen (AAC) in de pers. re cordtijd van 1.52.8, 2. Henk Heida (AV '23) 1.53.1, 3. Meindert Blanken stein (Trekv.) 1.53.5. 4. de jeugdkam pioen Anton van Dorst (PSV) 1.55.7, 5. Piet Yska - de 400 m. international - (AAC) 1.57.4. w De 5000 meter was gelijk aan het ver haal van de tien beroemde nikkertjes. Eerst was er een kopgroep van vijf man: de Nederlanders Viset, Keesom, Koster en de Belgen Deduytsche en Si mons. Na 1500 meter viel de Trekvogel Koster af. De 3000 meter gingen in 8.51 en op dat punt moest ook Simons los sen, de man van de Racing Club Brus sel. Twee ronden verder keesom. Een kilometer voor het einde viel de laatste belager van Viset en in 14.45.6 werd de Zondag werden op Duinhorst in Wassenaar internationale atletiek wedstrijden gehouden. We zien hier de finish van de 800 meter; le werd H. Janssen van A.A.C. (1 min. 52 sec.) 2e werd Heida van A.V. 23 (1 min 53.1 sec.) en derde werd Blan kenstein van Trekvogels (1 min. 53.3 sec.). Arnhemmer onbedreigd winnaar. De duytsche kwam met dertig meter ach terstand tot 14.52.6 en Keesom (AV23) deed de tweede Belg - Simons - de das om door in 15.02.4 als derde te finishen waartegen de kleine Zuiderbuur slechts 15.14.- kon stellen. De met veel tam-tam aangekondigde recordpoging op de Olympische estafet te (800-400-200-200) had niet veel meer om het lijf toen de eerste 800 meter in I.59.4 gegaan was. (eerste ronde in 60.2!) Jan Parlevliet bouwde de door Flip Koud ijs verkregen voorsprong op de 800 meter tijdens zijn 400 meter (of ficieus in 48.9) wat uit, zodat Joop Kant en Aad van Hardeveld geen moei te meer hadden de sterdragers de winst te brengen. Een record was het echter bij lange na niet. De tijd van 3.34.2, die de Hagenaars noteerden lag daar nog ruim vier seconden boven. PSV (Eindhoven) werd in 3.36.1 verrassende tweede voor Trekvogels, dat op 3.37.8 staan bleef, overigens dezelfde tijd als nummer vier, AAC. De Derby-proef te Duindigt Vanadis (Nottelman) klopte op de streep Vlieger D in 1.27.5 Grote Stayersprijs voor Sans Valenr (Van onze medewerker) Na een eerste valse start, raakte bjj de volgende goede Vaja Con Dios in de Derby-proef in een hopeloze galoppade. De door Freundt gestuurde Vita Kinley nam de leiding voor Vlieger D (J. de Vlieger), Valencia (v. Dooyeweerd) en Vivant Hollandia (Geersen). Er werd een stevig tempo voorgelegd door de koppaarden en na enige tjjd verdrong Vlieger D de leidende Vüta Kinley van de ereplaats. Op de finish afgaande had De Vlieger, zo het scheen, het heft nog steeds stevig in handen, Doch toen lamceerde Nottelman, die na een galoppade van Vanadis, in een schijnbaar hopeloze positie lag op de vijfde plaats, zijn aanval. Hij zag een gaatje aan de reling en vroeg, zij het ijzig-kalm, het uiterste van zijn paard en op de streep resulteerde zijn fraaie aanvail met een neusje voordeel, zoals de foto moest uitwijzen. Valancia behield de derde plaats voor Vita Kinley. ATLETIEK. Trainingswedstrijden afd. Leiden K.N.A.U. SLECHTE OPKOMST. (Van onze atletiekmedewerker) Voor de vierde maal in dit seizoen organiseeerde de afdeling Leiden van de Koninklijke Nederlandse Atletiek- Unie haar trainingswedstrijden voor de bij het district aangesloten vereni gingen. Het programma, dat ditmaal voor de heren atleten bestemd was, vermeldde de nummers: 400 m. en 1500 m. hardlopen en verspringen. Teleur stellend voor de organisatoren de heer Noordenbos c.s. was het te zien dat verschillende verenigingen in het district niet vertegenwoordigd waren, t.w. MSV (Noordwijk), Sios (Wasse naar). Snel en Lenig (Wassenaar) en WIK (Wassenaar), zodat alleen de he ren van de Bataven cn Holland (beide Leiden) aan de start verschenen. Ondanks dit gebrek*aan belangstelling bij enkele clubs vielen er op alle drie de nummers nog enkele goede prestaties te noteren. Zo won de A-junior Henk Rijsbergen (Holland) de 400 ni. in de knappe tijd van 53,6 sec. met zijn club genoot Eddy Westerhout op de tweede plaats in 54.2 sec. De 1500 m. was voor de Bataaf Henk Witteman, die deze af stand aflegde in vier minuten en twinitg seconden precies. Albert van der Lin den, die buiten mededinging meedeed, werd tweede in 4.24.9 Hét verspringen 'tenslotte leverde een overwinning op voor Rob Ponunee (Holland), die tot tot 6.03 kwam. Op onderlinge wedstrijden sprong hij vorige week reeds 6.35 m.! Hans Kutterink (Holland) kwam alfc nummer twee tot 5.72 m. Uitslagen: Verspringen: 1. R. Ponunee (Holl.) 6.03 m.; 2. H. Kutterink (Holl.) 5.72 m.; 3. H. Winkel (Holl.) 5.58 m.; 4. J. v. Heek (Holl.) 5.50 m.; 5. R. Jost (Holl.) 5.26 m.; 6. J. Hockx (Bat.) 5.- m.; 7. A. v. Kesteren (Bat.) 4.87 m.; 8. J. Dee (Holl.) 4.78 m.; 9. P. Leune (Holl.) 4.08 m. 1500 m.: 1ste serie: 1. H. Witteman (Bat.) 4.20; 2. R. v. d. Linden (Holl.) BM 4.29.9; 3. P. Leune (Holl.) 4.26.5; 4. P Selier (Holl.) 4.28.3: 5. J. Kraan (Bat.) 4.34.2. 2de serie: 1. B. Kraan (Bat.) 4.33.1: 2. G. v. d. Paes (Bat.) 4.37.3; 3. R. den Tonkelaar (Holl.) 4.40.5: 5. P. Kruidenier (Holl.) 4.40.5; 5. A. Sierag (Holl.) 4.43.2; 6. J. Duindam (Holl.) 4.45.6. 400 m. 1ste serie: 1. H. Rijsbergen (Holl.) 53.6; 2. E. Westerhout (Holl.) 54.2: 3. H. v. d. Vos (Holl.) 55.1; 4. J. Hockx (Bat.) 55.6; 5. H. Ravensbergen (Holl.) 57.6. 2de serie: 1. B. Kraan (Bat.) 56.1; 2. P. de Jong (Bat.) 56.5; 3. C. v., d. Graaf (Holl.) 58,6; 4. A. Bouman (Holl.) 60.2; 5. J. Dee (Holl.) 60.4; 6. H. Pennings (Bat.) 60,8. NOORDWIJKSE GOLFCLUB Het open kampioenschap van de Noord- wijkse Golfclub is met 1 up gewonnen door de heer G. J. Verhoef. Runner-up was R. B. Moore. De Offem-beker (erleotic-play over 18 holes) werd na overkampen gewonnen door F. H. Jungst (18) met 38 punten; tweede was W. H. Hunkemöller (18) met eveneens 38 punten. Winnaars van de Wintergreensome waren H. André de la Porte en J. la Bree; 2. Mevrouw A. F. Quarles van Uf- ford en mr. F. F. Marijn. De illusies, die Jo v. d. Berg met het koppaard Urbanus B in de eerste dra verij koesterde, gingen door een galop pade in rook op. Ook Uriël (Geersen) raakte van de benen. Unique Spencer (A. Siderius) had vrij lang het com mando, maar toen Nottelman, met Vul ture S uit de achterhoede gekomen, zich in de eindstrijd mengde, viel Unique terug naar de vierde plaats. Vulture S won in 1.30.7 km.-tijd, 0.1 sec. voor de sterk eindigende Uriël. die op foto vóór Uncfle Mars (Leeuwenkamp) bleef. Travdata, door Joop Ham gereden, gaf vrij spoedig de toon aan in de Diamant Bleu-prijs. Unole Sam (Zuyderduin) niet al te vlot vertrokken, liet daarna echter veel speed zien en lag na een halve baanronde vlak bij de leidster, met wie hij, zonder suoces eveniwel, duel leerde om de erepositie. Uranus (Geer sen) volgde deze strijd steeds op de derde plaats. Op 'het doel afgaande liet Uncle Sam het zitten en Geersen kwam snel naar voren, doch Ham pareerde diens aanval met succes. Umberto (Leeuwenkamp) bezette de derde plaats vóór Uranium H. Rina V (Ten Hagen) voerde met goede voorsprong het veld aan in de Juiggüer-prijs. Quadrupès (De Vlieger), New Vlamingman Ov. d. Broek) en Sal ly's Bertha (Geersen) volgden. Toen kort voor de bovenbocht Rina een fout kreeg, nam Quadrupès met een felle sprint de leiding over. Alle pogingen van De Vlieger ten spijt kon hij echter de aanval van Geersen niet weerstaan, die in 125.8 km.-tijd Sally's Bertha's zege veilig stelde, zij 'het met miniem verschil. Een zeer verrassende New Vlamingman (pl. f. 14.60) werd derde voor Strange Story. Direct bij de start van het 2600 meter parcours was Rose Marie door een grote fout kansloos. Jan de Vlieger met Sam my Mars als nummer 1 gestart, bleef aan de kop zuinig aan dc reling en gaf geen van zijn 6 tegenstanders kans hem voorbij te komen. Even dreigde gevaar van de snel oprukkende Typhoon, doch een galoppade wierp deze terug. Dicht opeen ging het veld door 'de finish, waarbij Sammy een beste 1.25.5 km.- tijd liet zien vóór Sirona (Smit) en Ruby Spencer (Eerenberg). Een prachtige overwinning behaalde Strooper in de internationale draverij met de weer best In vorm zijnde Ro land. Quick Hollandia G (Geersen) kreeg een enig terreinkostende fout. Snel nam Sorento (Bloemsaat) de lei ding met Postduifje G op de tweede en i Q Basoom op de derde plaats. Een hevige strijd ontwikkelde zich in het laatste rechte eind. De hartveroverende eindspurt van Roland bracht het pu- I bliek in vervoering en in glijdende speed ging deze langs Sorento naar een glo rieuze 1.22.6 zege. De felle aanval van de zeer sterk eindigende Quick Hol landia G bracht hem, zij het zeer dicht bij, slechts de derde plaats. Trainer Riem heeft Sans Valeur weer in prima vorm gebracht, getuige de zege in de Grote Stayersprijs over 3200 meter. Rose des Vents, geflankeerd door Sans Valeur wees in den beginne de weg. Na anderhalve baan verhoogde Sans Va leur het tempo. Rose des Vents moest lossen en Kaliban (Malttinszky) volgde de leider. Wel deed Van Dijk met Sa- gita nog een poging, maar hij bleef nog vele lengten achter Kaliban, die met drie lengten de meerderheid van Sans Valeur moest erkennen. Overeenkomstig de verwachtingen won Irish Doll Ov. d. Kraats) de ren voor 2-jarigen. Wel zwaaide zij na de laatste bocht ver naar biuten uit, doch had op de streep nog 1% voordeel op Sweet Violet, die op dezelfde afstand gevolgd werd door Quadroon. De favoriet Mangala (Delbrasinne) won de Sceptre-prijs, na aan de staart van het peloton lang een afwachtende houding te 'hebben aangenomen. Haar stalgenote Young Nicky (v. d. Kraats) werd op 'twee (lengten 'tweede. De uitslagen luiden: telman) (1.30.7); 2. Uriël'; 3. Uncle Mars Tot. wl. f3.80; pl. f 1.30, f 1.20, f2.20 gek. f5.60; cov. f4.50. Dlamant-Bl'euprijs: 1. Traviata (J. Ham (1.28); 2 Uranus; 3. Umberto. Tot. wi f5.50; pl. f 1.70; f 1.30; f 1.50; gek. f 19.40 ccv. f 3.90. Jugglerprfjs; 1. Sally's Bertha (W. H Geersen) (1.25.8); 2. Quadrupès; 3. New Vlaimilngman. Tot. wl.: f2.50; pil. f 1.90 f3.50; f 14.6" - - Gistermiddag is te Sofia een voet balwedstrijd gespeeld tussen de elftal len van Bulgarije en Rusland. De Rus sen wonnen met 40, de ruststand was 2—0. 130 deelnemers uit het gehele land Zaterdagmiddag organiseerde de Leidse Reddingsbrigade prestatie zwemtochten in de Nieuwe Vaart. Voorop stond hierbij propaganda te maken voor het mooie en nuttige werk, dat de vereniging voor haar me demensen doet. Tijdens de warme da gen van enkele weken geleden hebben wü nog maar al te zeer ervaren hoe nuttig het kan zijn, dat mensen bereid zijn zich aan dit werk te wijden. Nog 'eveel bewoners van ons waterrijke land kunnen niet zwemmen en teveel vin den daardoor nog de verdrinkingsdood. De reddingsbrigades, georganiseerd in de K.N.B.R.D.. kunnen dit wel niet steeds voorkomen, maar zij trachten te redden wat te redden valt en heel wat onvoorzichtige zwemmers danken hun leven aan hen. „MONTAVAL" WON 1/4 MILJOEN (GULDEN De „George 6 en Koningin Elisabeth Stakes", een internationale ren over bijna 2V2 km is gewonnen door het Franse paard „Montaval", toebehorend aan de Amerikaan Strassburger en ge reden door de bekende jockey Fred Pal mer. De race, gehouden op de banen van Ascot, was gedoteerd met een prijs van ruim 230.000 gulden. „Montaval", die 20/ genoteerd stond, won met slechts één hoofdlengte. De tweede plaats was voor het Franse paard „Al Mabsoot" van mevrouw Germaine Vuilliers, die de stallen van de Aga Khan heeft beheerd tot aan zijn dood; jockey was Massard. „Tribord", eveneens een Frans paard, van mevr. Widenstein, ge reden door Fabre, ontving de derde prijs. Laatstgenoemde lag twee lengten achter „Al Mabsoot". De inschrijving van de grote favoriet „Crepello" van Sir Victor Sassoon (G.B.) die gereden zou worden door Lester Tiggott, werd één uur voor de aanvang van de race ingetrokken. TENNIS OM DE DAVIS-CUP De Daviscup-ontmoetinig Italië—Zwe den (halve finales. Europese zone), die te Milaan is gehouden, is in een 41 overwinning voor Italië geëindigd. In het derde enkelspel versloeg Pietrangeli (It.) met 7—9, 8—6. 6—3, 6—2 de Zweed Schmidt. Het vierde enkelspel tussen Merlo (It.) en Davidson (Zw.) werd door Zweden gewonnen gegeven. Het dubbel spel was voor de Italianen Pietrangelll en Sirola, die Davidson en Schmidt sloe gen met 64, 64, 64. Italië komt in de eindstrijd van de Europese zone uit tegen de winnaar van BelgiëGroot-Brittannië. Het dubbelspel in de wedstrijd België- Groot Brittannië voor de andere halve finale is door Groot Brittannië gewon nen. Robert Wilson en Michael Davies versloegen Jackie Brichant en Phillipe Washer met 63, 64, 36, 63. Groot-Brittannië heeft na de tweede dag de leiding met 2—1, daar Davies met 57, 63, 86, 64 won van Washer en Brichant Wilson klopte met 6—0, 7—5, 64. De wedstrijd bussen Canada en Bra zilië voor de eerste ronde van de Ame rikaanse zone is gewonnen door Brazi lië met 32. In de halve eindstrijd komt Brazilië nu uit tegen Israël. De competitie-indeling van de afd. zaterdagvoetbal van de Kon. Ned. Voet bal Bond is voor wat de clubs in Leiden en omgeving betreft als volgt vastge steld: DISTRICT WEST I Vierde klas A: CSCA. Kinheim, Kromhout. Lisser Boys, PVWA. SVOW. Telefonia, Vlug en Vaardig, Zandvoort- meeuwen. DISTRICT WEST II 2e klas: ARC. Excelsior M. 's-Gra- venz. S.V., Hoogvliet, Kozakken Bovs, Quick Bovs. RVVH. SSS. Ter Leede. VVGZ. 3e klas A: Capelle. Excelsior P. Groo- te Lindt. Monster. NSW. Ornas. Rijnsb Boys. Schev. Holland Sport. Sportlust '46. Zwart-Wit '28. 4e klas A: DEVJO. Die Haghe. Kou dekerk, De Lier x). Noordwijk, Oegst- geest x), RAS, RCL, Rouwkoop, Semp. Altius. VWS. 4e klas B: GWS. HVO. JAC x). Kat wijk, Leiden, RCV, Spirit, Sporver. '35, TOGR. Unicum. ZVV x). Res. 2e klas: ARC 2, Kozakken Boys 2, Noordwijk 2. NSW 2. Quick Boys 2. Rijnsb. Boys 2, SSS 2, TSB 2, Zwart- Wit '28 2. O Res. 3e klas A: DEVJO 2 x), 's-Gra- venz. SV 2. JAC 2 x), Jodan Boys 2, Leiden 2 x), Ornas 2. Quick Boys 3. RCL 2. Schev. Holland Sport 2, Ter Leede 2, Zwaluwen 2. x) Bij toelating. Het was daarom jammer, dat het za terdag niet erg mooi weer was. want te veel mensen waren daardoor thuis ge bleven. Uit verschillende delen van ons land waren de reddingsbrigades en zwem verenigingen met haar leden naar Lei den gekomen. In totaal 130 deelnemers begaven zich gekleed te water voor het afleggen van resp. 200 meter voor jon gens en meisjes tot 16 jaar, en 550 meter voor ouder dan 16 jaar. Inspecteur Oudman van de Leidse po litie loste vier maal een startschot en vier maal begaven zich meisjes, jongens, dames en heren te water. Slechts twee heren volbrachten de tocht niet. Hoewel de nadruk viel op de prestatietocht, mo gen wij hier toch niet vergeten te ver melden Aat van Tilburg van de N.R.B. en Hannie Caréal van ..De Zijl", resp. bij de jongens en dames ver voor de ande ren aan het eindpunt arriveerden. De prijs voor de vereniging met de meeste deelnemers ging naar de Noordwijkse Reddingsbrigade, die met 35 leden naar Leiden was getrokken. De vereniging die de verste reis had gemaakt was St.- Hieronymus uit Roozendaal. Na de prestatietochten volgde nog een demonstratie door de heren Stouten, Verhoogt en Zaalberg van de L.R.B.. die het publiek lieten zien, dat theoretisch ontsnapping uit een in het water gere den auto mogelijk is. Tot slot was er een komisch nummer door de dames Buma en Tegelaar en de heren v. Velzen en Zaalberg, waarbij na tuurlijk ook het reddend zwemmen niet werd vergeten. De leiding van deze geslaagde propa- gandamiddag 'berustte bij de heer L. Plug. Driekampen in Rotterdam CORRIE VAN DEN BOSCH WIERP SPEER 35.07 METER (Van onze atletiekmedewerker) De weergoden schenen de atleten za terdag op de Rotterdamse Nenytosintel- baan weer gunstig gezind te zijn. Voor de aanvang van de door de afdeling Rotterdam der KNAU georganiseerde driekampen voor dames en heren re gende het een beetje, tijdens de wed strijd was het volkomen droog en na afloop spoelde men letterlijk van het veld weg! De beste verrichtingen van de dag kwam ongetwijfeld op naam te staan van Corrié van den Bosch van Toxan- dria uit Oisterwijk. Zij wierp de 600 gr. speer naar de 35 meter grens en bereik te zelfs meer n.l. 35.07 meter. Bij het kogelstoten kwam ze tot 11.77 meter en de discus werd ook een flink eind weg geslingerd en wel 41.04 meter. In totaal verzamelde Corrie op deze drie onderde len 2492 pnt. ruim voldoende om Ida Kok (Hollandia) naar de tweede plaats te verwijzen (2236 pnt.). Trouwens ook Els Witkamp van de GAC en de Rotterdamse Joke Claus (Minerva) deden het lang niet gek. Vooral hun beider 12.2 op de 100 meter mag gezien worden. Het was voor bei den een seizoenprestatie. Door een be tere tijd op de 60 meter - zij liep daar n.l. 7.7 - werd Els Witkamp tenslotte winnares van deze sprintdriekamp da mes A, want ook op het tweede num mer de 80 meter hadden de dames een gelijke tijd n.l. 9.8 sec. Els Witkamp kreeg 2687 pnt. en Joke Claus 2649 pnt. De springtweekamp dames A was niet zo spannend als werd verwacht: Imke Vaal was niet erg op dreèf en dat be dierf veel van de pret. Bij het hoog springen was het slechts 1.39 meter en ook in de verspringbak was het resul taat van 5.20 meter maar povertjes. M. Heygen (LDA) kwam als tweede aan bod met 1.44 en 4.94 meter. Telling: resp. 1510 en 1505 punten. Enige verdere uitslagen - er waren voor een meerkamp het grote aantal deelnemers van precies 100! Werpdriekamp Heren C: 1. Rietveld PP 1222 pnt., 2. Van Bliek Nurmi 1032 pnt. Idem Heren D; 1. Wolfers SCR 999 pnt., 2. Van Ieperen Min. 943 pnt.. Idem Dames B 1. Vis ADA 2014 pnt., 2. Sub- be Vict. 1982 pnt., Springdriekamp da mes B: 1. Van Renswou, Atleta 2176 p., 2. De Keyzer Min. 2160 pnt. (Van onze atletiekmedewerker) Vorige week heeft de Leidse damesatletiekvereniging „Sportier' weer haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden - verdeeld over verschillende avonden - ge houden. De deelneemsters in de verschillende klassen moesten alle drie num mers afwerken. Wie on de drie onderdelen in totaal het grootste aantal pun ten haalde was winnares. De Meisjes C liepen 60 meter, spron gen ver en hoog. de Meisjes A en B ge combineerd kregen een 100 meter te verwerken, wierpen de discus en spron gen eveneens ver en de dames tenslotte hadden behalve de 100 meter nog ver- >0; gek. f5.70; cov. f9.70. is1Vanadil: - Derby-prijs: 1. Vanadils (A. R. Notte! man) (1.27.5); 2. Vlieger D; 3. Valencia Tot. wi.: f3.00; pl. f 1.30; f 1.60; f 1.5C gek. f7.70; cov. f4.60. Friedprijs: 1. Sammy Mars (J .P. d Vlieger) (1.25.5); 2. Sirona; 3. Ruby Spen eer. Tot. wl.: f3.60; pl. f2.30; f2.60; geV f 8.50; cov. f 5.20. Axkitprys; 1. ROlajud (P .A. Strooper) (1.22.6); 2. Sorento; 3. Quick Hollandia G. Tot. wl.: f3.10, pl. f 1.70; fl.30; gek f3.50; oov. f4.40. Quallaprlje1. Irish Doll (H. J. v. d Kraats); 2. Sweet Violet; 3. Quadroon Tot wl.: f 1.30; pl. f 1.10; f 1.70; gek. f5.90 cov. f5.10. Bergen prijs: 1. Sans Valeur (H. J. v. d Kraats)- 2 Kaliban; 3. Sagita; Tot wi.: f2.10; pl. f 1.20; f 1.60; gek. f3.20; cov. f 3.50. Sceptreprljs1. Mangala (F. Delbrasin ne); 2. Young Nicky; 3. Czibesz. Tot. wi.: fl.30 (stal) pl. f 1.50; f3.20; gek. f7.—; cov. f 6.80. TotaJle amaert f 107.870,50. Jacques Anquetii winnaar van de Tour de France 1957, wordt bij I aankomst in het Pare des Princes te Parijs hartelijk gelukgewenst door zijn vader en een bewonde raarster. springen en speerwerpen op het pro gramma staan. Winnares bij de Meisjes C werd Ger- rie Filippo, die met in totaal 432 pnt. Anneke Heyl net 7 punten de baas bleef. Die verzamelde er n.l. 425. De prestaties van Gerrie waren 9.4 (60 m.), 1.25 (hoog), 3.46 m. (ver). In de samengevoegde groep A en B meisjes werd eerste Rudi Strik, die liefst alle drie de nummers als eerste wist te beëindigen. Haar resultaten wa ren 100 meter in 14.2, verspringen 4.22 meter en discuswerpen 18.17 meter. Op de tweede plaats eindigde Janna Pluim graaf met 463 punten. Jeanne Halverhout toonde zich de sterkste bij de dames. Zij won twee van de drie nummers en werd op het derde tweede. De 100 meter ging in 13.8, het verspringen leverde 4.56 meter op en alleen op het speerwerpen moest ze haar meerdere erkennen in Truus Heyns, die de lat op 24.75 meter plantte, hetgeen haar zoveel punten opleverde, dat ze na Jeanne Halverhout (665) met 607 pnt. op de tweede plaats belandde. De uitslagen luiden: Meisjes C: 60 m. 1. G. Filippo 9.4, 2. P. Hanno 9.8, 3. G. Huisman 9.8. Hoog springen: 1. A. Bijl 1.30 m.. 2. G. Fi lippo 1.25 m., 3. E. Wijsman 1.20 m. Verspringen: l. A. Hevl 3.81 m.. 2. P. Hanno 3.72 m.. 3. A. Strik 3.60 m.. To taal 1. G. Filippo 432 pnt.. 2. A. Heyl 425 pnt., 3. E. Wijsman 298 pnt. Meisjes A en B; 100 meter: 1. R. Strik 14.2, 2. J. Pluimgraaf 14.6,3. C. Hanno 14.9. Verspringen: 1. R. Strik 4.22 m„ 2. H. de Jong 3.93 m.. 3. J. Pluimgraaf 3.65 meter. Discuswerpen: 1. R. Strik 18.77 m.. 2. J. Pluimgraaf 17.33 m„ 3. C. Hanno 17.24 meter. To taal: 1. R. Strik 621 pnt,. 2. J. Pluim graaf 463 pnt.. 3. H. de Jong 338 pnt. Dames: 100 meter: 1. J. Halverhout 13..8. 2. S. van Rooyen-Bodijn 14.-. 3. F.. Chrispijn 14.1. Verspringen: 1. J. Halverhout 4.56 m.. 2. S. v. Rooyen- Bodijn 4.38 m.. 3. E. Chrispijn 4.35 m. Speerwerpen: 1. T. Hevns 24.75 m.. 2. J. Halverhout 18.70 m.. 3. R. Hoen-Boot- sma 16.82 m. Totaal: 1. J. Halverhout 665 pnt., 2. T. Heyns 607 pnt., 3. S. van Rooyen-Bodijn 577 pnt.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4