Kerkdiensten Leiden en omgeving I ZATERDAG 20 JULI 1957 Leiden Hervormde Gemeente Pirtens- l;erk10 tuur dir. P. L. Sdhoonhelm. Hoog'.aindee Kerk: 8.30 urur dir. J. Zandee te Warmond, 10.30 uur dB. H. J. van Ach terberg. Oosterkerk: 10 uur dB. N. Kleermaker te Nunspeet. Marekerk; 10.30 uur dhr P. Jansen, vi caris te Bergen, 7 tuur dB. J. J. Mieuzelaar te Noordwijk Jeugdidilienat). Kooi kap el10 uiur dB. M. Otteva-nger. Maranathjaikenk: 11 uur dB. G. Metering te Voorschoten. Herv. School Boshuteertkadie: 9.30 uur de. G. Meijermg te Voorschoten. Herv. Muloschooa Asserstraat10 uur dr. J. Zandee te Warmond, 7 uur dB. E. Sara- ber te Voorschoten. Ver. Vrijz. Herv. Leidse Volkshuis10.30 uur dis. H. W. Bloemhof te HleWoo. Eghse Wallonne geen dienst. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. J. Maaskant. Dlaconeesenhuls: 10.30 tuur dr. K. Dron- kert. jeugdkerk Zaad Noordeiud»: 10 uur dhr W Vrieltok. Geref. Kerk Zulderkerh: 10 uur ds. J. Verlare ran Soh i ebroe k - H ïllegersberg5 u. ds. G. D. L. Brederveld, van Oost- en West Souburg. Herengracht: 10 uur dis. W. van der Lin den. van Den Haag, 7 uur dB. H. Poet van Rijns burg. Oudie Veet: 10 uur de. Maaskant, 5 uur dr. K. Dronkert. Maranathakerk: 9.30 uur dr. K. Dron kert. 5 uur ds. Maaekaurt. School Telderskade10 uur dB. G. D. L- Brederveld. 5 uur ds. J. Verlare. Geref. Kerk (art. 31) (Luüh. Kertt)8.30 en 5 uur ds. W. G. de Voles. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur dis. Mo lenaar. (Vrijdag ds. Lamaim uiiit Amerika, 7.30 uur nam.). Ohr. Geref. Kerk: 10 uur (Onderw. „De erve der vaderen") en 5 uur (Onderwerp „Radicale genezing") ds. C. v. d. Weele. Ev. Luth. Gemeente: 10.30 uur dB. H. J. A. de Haan. Doopsgez. Gem.: 10.30 uur ds. S. L. Ver- heus. Rem. Geref. Gem.: 10.30 uur ds. J. Th. Mackenzie. Oud Kath. Kerk (Zw. Singel)9.45 uur Hoogmis (Woensdag 9 uur H. Mis). Vrije Kath. Kerk (Vreewijketraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4)10.30 uur dienst. Baptisten Gemeente: 10 en 5.30 uur dhr H Schouten jr. (Vrijdag 8 uur bidstond). Pinkstergemeente (gebouw „Prediker") 8 uur nam. Ev. N .v. d. Brugge, Den Haag. Leger des Hells: 10 uur heilig! ngsdiienst, 8.45 uur straatpreddking Gangetje .730 uur verloeeingssamienkomsit. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 uur ds. E. G. Boeeenkocft, 6.30 uur dis. M. Hijman van Aalsmeer, Jeugddienst; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur de. W. J. van Hoek; Chr. Ger. Kerk: 9.30 en 6.30 uur de. P. de Smit van MÜddelhaimds. Abbenes Herv. Gem.: 9 uur ds. D. C. van Wijngaarden van Hoofddorp; 6 uur ds. D. Bouwman van Katwijk. Alphen aan den Ryn Herv. Gem. (Juhanastraat)9 uur da. M. Homemaayer 10.30 uur vie. J. Zageman; 6.30 uur de. J. H Bogers; (Gebouw Jonathan)10 uur ds. Joh. Stehouwer; (Kapel Gouwsluiis)6.30 uur ds. Joh. Stehouwer; (Kapel Hooftstr.) 9.30 uur Eerw. Heer Z. H. de Groot van Amsterdam.; 6.30 uur Prof. dr. S. van der Linde van utrecht; (Oudshoomseweg)10 uur dB. G. Oadée. Martha-Stlchting 10.30 uur ds. J. H. Bogers; Geref. Kerk Zuiderkerk: 10 uur ds. S. Kuiper te Be- dium, 6.30 tuur ds. G. Brinkman van Schie dam; (Noordenkeik)10 tuur ds. J. Boer te Waarder. 6.30 uur ds. D. Kuiper; (Aula Chr. Lyceum)10 uur dB. G. Brinkman. 6.30 uur ds. J. Boer; (Hooftstraat) 10 en 6.30 uur ds. W. Tom; Geref. Kerk (art. 31) Hotel Centraal: 10 en 4.45 uur kand. J. Douma, van Stadskanaal; Chr. Geref. Kerk van Reedeetraait; 10 en 6 uur ds. M. S. Roos; Oud Geref. Gem. van Mandereloo- etraat: 9.30 en 4 uur lee6dieusu; Rem. Geref. Gem. van Mandersdoostreqt7 uur ds. G. Ohr. Duinker van Boskoop; Evan gelisatie IJsdiubgebouw10 uiur H.A.; 6.30 uur de heer F. Nlemieijer. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 uur dhr Stolk van Nieuwerkeik aan de IJssel; 6 uur ds. G. Mens van Rotterdam. Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdlenet. Bodegraven Herv. Gem.; 10 uur ds. J. C. Terlouw, 6.30 uur kand. G. Hamoen; (Nieuiwerbrug)6.30 uur ds. J. C. Ter louw; Herv. Bvang.: 4.30 en 7 uur dB. J. J. H. van Ree van Amsterdam; Geref. Kerk; 10 en 6.30 uur ds. A. C. Kersten; (Nieüwerbrug)9.30 en 6.30 uur kand. L. Zwaan van Amerongen; Geref. Kerk (art. 81)10 en 5 uur ds. J. J. v. d. Hoek van Den Ham; Geref. Gem.; 10 en 6 uur lees- dienst; Luth. Gem.: 10 uur ds. W. F. ten Rouwelaar; Evang. Kring10 uur eredienst 7 uur dhr A. T. Polderman van Den Haag Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. A. de Leeuw, 6.30 uur dB. J. Pronk; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene: Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. J de Bruin; Geref. Gem.; 9.30 en 6 uur lees- dienet; Ver. Vriiz. Herv.: 10 uur ds. J. V. M. van der Slulje. Kaag Herv. Gem.: 10 uur dhr de Witt van Noordwijk. Hillegom Herv. Gem.: 10 en 5 uur ds. F. Brouwer (H.A.); Ned. Prot. Bond: 10 u. ds P. N KruyswlJk; Gerei. Kerk: 10 en 5 uur ds. J .Herksen uit Ermelo; Chr. Geref. Kerk; 10 en 5 uur ds. A. H. Schippers. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Chr. v. d, Leeden (H.A.); Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uut dp. D. G. A. Brou wer legerpred. te Amsterdam. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. Roth. Katwijk aan den Ryn Herv. Gem.: 9.30 uur ds. F. Roos jen te Zutphen. 6 u<ur ds. A. Makkenze; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. J. C. Bruesaardi, een. te Oegstgeeet. Katwijk aan Zee Herv. Gem. (Nieuw® Kerk): 8.30 uur dB. de Bruine te Ermelo. 10 uur ds. A. Makkenze te Katwijk aan den Rijn, 6 uur d6. W. A. B. Hagen; (Ou de Kerk): 8 uur (Duitse dienst) Pastor Walter Queri te Rheydt (Dl); 10 uur ds. J. de Ruiter te Leiden, 6 uur dienst) ds. J. de Groot te Apeldoorn; pel 10 uur ds. F. Offertnga., 5 uur ds. I. voorsteegh, em. pred. te Wassenaar; (Rot- terd'. Zeahoepitium)6.45 uur ds. Krlj- karnp: Geref. Kerk: 8.15 en 9.30 uur ds. A. I. W. Nciwijn .10.45. 4.30 en 6.30 uur ds. W. Griffioen te Nijkerk: Ohr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. N. de Jong; Geref. Gem.: 10 en 5 uur leesdienst; Geref. Gem. in Ned.: 10 en 5 uur leendienst; Geref. Kerk (onderh. amt. 31 k.o.) 9.30 en 5 u. ds. Bru- nlng te Rijnsburg. Koudekerk Herv. Kerk; 10 en 7 uur ds. Koerselman (H.A.); Geref. Kerk: 10 en 7^uur ds. Zljlstra. I Leiderdorp Herv. Gem (Keric): 10 u. ds. J. P. Honnef. 6.30 uur ds. B. C. Visser; (Kerkzaal): 6 30 uur ds. J. P. Honnef; Geref. Kerk; (Kerk)10 uur ds. H. Sweeps van Scheveningen. 6.3C uur dB. A. A. Klap wijk, van Paesens; (Kerkzaal): 10.30 uur ds. A. A. Klapwijk, 5 uur ds. H. Sweepe; Ver. Vrijz. Herv.: 10.30 uur ds. J. Hoftljaer te Lelden. Leiniulden Herv. Gem.: 9.30 en 7 uur ds. D. H. Gijsbers (H.A.); Geref. Kerk: 9.30 geen opgave ontvangen en 2.30 uur kand Heennimk van Aalten. Llsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. A. van Leeuwen, van De Kaag, 7 u. Jeugd dienst dë. A. J. ,van Boven, van Nïeuw- Vennep; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. K. A. Schippers van Baarn; Chr, Geref. Kerk 10 en 4 uur ds. H. W. Eerland; Geref. Ge meente: 10 en 4 uur ds. L. Kleboom; Ger. Kerk (art .81); 10 en 4 30 uur ds. J. J. Verleur; Ned. Prot. Bond: 10 uur de heer J. P. Hulsbos; Oud Geref. Gem. dinsdag 23 Juli 7.30 uur dB. B. Toes van Kinderdijk. Nienw-Vennep Herv. Gem.; 9 uur ds. J .A. van Boven (HD.); 10.30 uur dis. J. A. van Boven (H.D.); (Betheflkapel)10 uur de. P. v. di Staay van Amsterdam; 7 uur ds W. van Beem 'van Lijnden; Geref. Kerk. 9.30 en 3 uur dhr G. E. Meuiemau; Ohr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur de heer A. BUJleven van Winterswijk; Rem. Kerk; 10 uur ds .P .H. van Len*t: Geref. Kerk; 9.30 en 6.30 uur ds. J. Sniel van Nleuwveeu; Ohr. Geref. Kerk: 9.30 en 8.30 uur leesdlensten. Nieuw veen Herv. Gem.; 9.30 uur de heer J. van den Hoek; lil.15 uur ds. Oadee van Ou'dshoorn; 6.30 uur de heer J. van den Hoek; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur dë. Kapteijn van Amsterdam Noordwljk-Llnnen Herv. Gem.: 10 u. ds. J ,J. Meuzeloar, 7 uur ds. van Zoest, ran Rynraterwoude (Jeugddienst); Geref. Kerk; 9.30 en 5 uur ds. P. Hennen; V. d. Berghstlchtlng11 uur d®. P. Helnen. Noordwijk aan Zee Herv. Gem.: 10 u. ds. N. Oupédio. 7 uur ds. Wtensima van Was seniaar (Jeugddienst); Geref. Kerk: 9. 10.30 ert 5 uur ds. Pijlman van Bandoeng; Herv. Geref. Evang. 10 uur lokaal Schoolstraat, dhr D. M. A. van Teyllngen van Lelden. Noordwykerhout 10 en 7 uur ds. de Jong (H.A.). Oegstgeest Herv. Gem.: Groene of Wülebrordkerk; 10.30 uur dB. W. A. Bijle- veld, Oegstgeeat; Pauluskertc9.30 uur ds. B. C. Visser; 7 uur ds. H. A. C. Hiflderlng; Geref, Kerk Ma/uritelaan; 10 en 5 uur ds. A. F. Goedendorp. Den Burg (Texel); Vrijz. Hervormde Gem. W. de Zwygerkenk; 10.30 uur dis. J. F. Kruyt, Den Haag. Oude Wetering Herv. Gem.; 9.30 uur dis. A. M. Knottneru® (H.D.); Geref. Kerk; 9.30 en 6.30 uur ds. I. Meijer ran Wester- lee; Rem. Geref. Gem.: 7.15 uur ds. J. van Goudoever van Leiden. Rljnsaterwoiide Herv. Gem.: 10.30 u. ds. T. D. van Soest. 7 tuur ds. A. de Leeuw ta Boskoop; Chr. Geref, Kerk: 8,30 en 5 u. iieesdienst. Rynsburg Herv. Gem. (Grote Kerk): 10 uur ds. H van Gosltga (HD.); 5 uur prof. dr. G. C. van Niftrik te Amsterdam (Kleine Kerk) Brouwerstraat: 10 uur ds. G. Blok te Muntendam, 5 uur ds. H. van Gosliga; Geref. Kerk Rapenburgkerk 9.30 uur ds. J. G. Feenstra van Den Haag; 5 uur ds. W. Baas van Hengelo; Voothou- terwegikerk9.30 uur ds. W. Baas; 5 uur dr. H. J. Westerink van Leiden; (Marana thakerk): 9 30 uur ds. H. Post. 5 uur da. J. G. Feenstra; Geref. Kerk (art. 31) 10 en 5 uur ds. K. Bruning; Ohr. Geref. Kerk" 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Saksen helm Herv. Gem.: 10 uur d6. v. d. Glessen, Kapelle aan de IJssel (H.A.); 5 uur ds. Borgers van Birdaart; Geref. Kerk; 9.30 en 5 uur ds. Koers van Den Haag; Chr. Geref. Kerk: 8.30 uur ds. Schipper» van Hillegom; 3 uur da. Kampman, van Rijnsburg; Ned. Prot. Bond: 10 30 uur ds Vis van Beverwijk. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. van Amstel; Geref. Kerk; 10 en 6.30 uur dis. W. C. v. d. Brink vult Den Haag. Valkenburg Herv. Gem.: 10 uur ds. Lekkerkerker. (H.A.), 6.30 uur ds. Lekker - kerker (H.A.); Geref. Kerk: 10 uur d®. Lan geler. 5 uur dB. Langeler; Geref. Kerk (art, 31)10.15 uur ds. Brandt. 5 uur ombekend. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp)10 uut ds. E .Saraber (H.A.), 7 uur ds. W. G. Meljering (H.A.); (Rijndijk): 10 uur dhr Drijver van Den Haag; (Hulp en Heil): 10 uur d? Molenaar van Schevenlngen; Geref Kerk :10 en 5 uur ds Nljenhnls van Den Haae: Geref Kerk (art, 31): 10.15 uur ds. W. G. de Vries ran Leiden; 3.15 uur ds. J. Verkade van Voorburg. Het interieur ran de Oude kerk aan de Boulevard te Katwijk is zwaar en massief, stoer zou men bijna zeggen, even stoer als de Katwijkers zelf. Onbegrijpelijk dat deze kerk eens als haringpakhuis is gebruiktI (Foto L.D./Van Vliet) Voorhout Herv. Gemeente: 10 uur (H.A.) en 7 uur Damkz. ds Kalkman. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur dis. J. van der Haar (H.A.), 6.30 tuur ds. J. R. Cuperus; (WJJkgebouw Esdoorn!aan) 9.30 uur de. J. R. Ouperus. 6.30 uur ds. J .van der Haar; Ver. Wet en Evangelie P.30 uur ds. G. van Veldhuizen ven Rot terdam; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Snoeij: Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. W. H. Nooten. te Meppel; OhT. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 irnr leesdienst. Warmond Herv. Gem.: 9.30 uut dr. K. J. Brouwer van Oegstgeest. 7 uur dr. J. Zandee. 9.30 uur in 't Trefpunt Jeugd- kerk. voorganger dhr J. J. Veldlvuijzen. Wassenaar Herv. Gem. (Dorpskerk) 10 uur ds. A. K Straatsma; 7 uur ds. H. Beker; Kievietkerk10 uur ds. J. T. Wiersma; (Deijlerhuis)10.15 uur ds. B Beker; Geref. Kerk (Zijhaan): 10 en 5 u. ds. C. H. Apelo, Den Haag: (Bloemcamp- laan): 10 en 5 uur ds. G. van Duinen; Ned. Prot. Bond: 10.35 uur dr. H. Faber: Johannahuls: 10.30 uur mej. ds. Souten- dijk van Haarlem. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 uur kand. van dier Pol, van Vriezeveen, 6.30 u. ds. Cad'ee van Oud'ghoarm; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Zelle van Rolkam je. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur kand. A.- Noordergraaf. van Noorden; Ger. Kerk: geen opgave ontvangen. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. N. van Egmond van Mulderberg. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. C. L. van den Broeck (H.A.): Ger Kerk: 10 en 6.30 uur d«. J. Wagenaar; Reno Geref Gem.; 10 uur kand. S. Vuijk. Verstrekking kraamgeld Naar aanleiding van de door de Staten-Generaal aangenomen wet tot overheveling van het z.g. kraamgeld van de Ziektewet naar het Zieken- fondsbeslult. welke wet. naar men verwacht, op 1 augustus a.s. in wer king zal treden, heeft de Ziekenfonds raad een publikatie over deze nieuwe regeling uitgegeven. Met ingang van genoemde datum zullen de Ale-emene Ziekenfondsen het kraamgeld aan hun daarvoor In aanmerking komen de verplichtverzekerden gaan verstrek ken. Verwacht mag worden, aldus de pu blikatie, dat de nieuwe repelinf n«"w zal aansluiten aan de tot dusverre be staande praktijk inzake de uitkering van het kraamgeld door de bedrijfsver enigingen. Het ligt volgens de Zieken fondsraad niet in de bedoeling veran deringen aan te brengen in aard of omvang van het kraamgeld, dat thans f. 55.per bevalling bedraagt. Alleen de kring van rechthebbenden zal enige wijziging moeten ondergaan. Wel zal de Ziekenfondsraad nog onderzoeken of er aanleiding bestaat tot wijziging van aard en omvang en in het bijzonder, of de uitkering in geld moet worden ver vangen door een recht op kraamhulp in natura. De uitkering zal kunnen wor den verleend na aanmelding van het kind bij het Ziekenfonds en nadat een schriftelijke aanvrage is ingediend. Het recht op kraamgeld vervalt na een ver loop van negen maanden. NEDERLANDSE SCHEPELINGEN HADDEN RUZIE IN ZWEDEN Vyftien Nederlanders, opvarenden van het 462 ton metende motorschip „Har- lingen" uit Harlingen. zijn in de Zweed se havenplaats Gaevle slaags rrpraavt met de politie. Vijf hunner, o.w. de kapitein en de eerste stuurman zijn sre- arresteerd. Twee politiemannen werden licht gewond in het gevecht. De zeelieden waren in beschonken toestand uit een restaurant verwijderd. Zij begonnen te vechten toen de door het restaurant gewaarschuwde politie tot arrestatie overging. Nader wordt gemeld, dat alleen de kapitein en de machinist van de „Har lingen", die ruzie zouden hebben gehad, in Gaevle zijn achtergebleven. De „Harlingen" is met de overige leden van de bemanning gistermiddag vertrokken. HOND VOEDT BIGGETJES. Een zeug van de landbouwer B. Ber- kouwer onder Opperduit schonk aan 18 biggen het leven. Een daarvan overleed spoedig, doch omdat het moederdier slechts 14 jongen tegelijk kan voeden, bracht de boer drie van de jonge dier tjes in het nest van de hofhond, die ook pas moeder geworden was. Deze hond. een Hollandse herder, heeft de zorg voor haar pleegkinderen trouw op zich genomen en voedt ze naast haar eigen jongen. Kerkelijk Leveu NED. HERV. KERK Beroepen te Zuidwolde (toez.) W. Leegsma te Vrieechelo. Aangenomen naar Elim (toez.) M. J. Kalvenhaar, kand. te Wierden: naar Bellen (toez.) H. Nljeboer te Ouwsterhaule. Aangenomen de be noeming tot directeur van het diaconaal maatcohappelijk bureau Frlelaend A. P. Plomp te Maurik. GEREF. KERKEN Beroepen te Wierlngerwerf H. Dijkstra te Oostrend (Fr Examens: De classis Ommen heeft praep. geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer O. Torenbeek, kand. te Den Ham (O.) Zijn adres ls Ge ref. pastorie aldaar, telef. K 5495-209. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Examens: De classis Schiedam heeft Eraep. geëxamineerd en beroepbaar ver- laard de heer C. Bijl, Vryiandstraat 12 te Schiedam, kand. aan de Theologische Hogeschool te Kampen. Nationale radio-actie „Bijstand" In het tijdvak van 15 augustus tot en met 28 september 1957 zal een grote fi nanciële actie worden gevoerd ten gunste van het Nationaal Fonds te bevordering van maatschappelijk werk („Koningin Juliana Fonds"). Voor het voeren van de actie heeft het bestuur zich verze kerd van de medewerking van de heer A. M. Bergers uit Rotterdam, terwijl VARA. KRO en VPRO tijdens het voe ren van de financiële actie, die gehou den wordt onder de naam „Bijstand", steun zullen verlenen. Verkoop van koffie in textielzaken begonnen Tegen gereduceerde prijs Van heden af verkoopt een groot aan tal textielwinkeliers in ons land kofTie onder de naam „Texaromakoffie" tegen inkoopsprijs, resp. f. 1,60 en f. 1,30 per half pondspakje. De Mitex, de federatie van middenstandsorganisaties in de tex- tieldetailhandel. heeft vanuit het tex- tielhuis te Amsterdam het grootste deel van de bij haar aangesloten leden be voorraad. Ook de detaillisten van huis houdelijke artikelen en speelgoederen, aangesloten bü de Centrale van bonden in de huishoudelijke, luxe artikelen en speelgoedbranche, zijn vandaag met de verkoop van dit voor hen zo ongebrui kelijke consumptieartikel begonnen on der de naam „Luxaroma" en wel alleen in de prijsklasse van f. 1,60. De textielorganisaties en de Bonden van de huishoudelijke artikelen hebben naar gemeld tot deze actie beslo ten om te trachten een einde te maken aan het geven van cadeaus door de krui deniers. De textielwinkeliers zijn bereid onmid dellijk een einde te maken aan deze koffieverkoop, zodra de kruideniers be reid zijn te praten over de stopzetting van hun cadeaustelsels. Altiid kalm Al is 't nog zo druk - op straat, of in Uw werk - U blijft kalm als U kauwt. Bovendien: Wrigley p.k. smaakt zo lang zo lekker. Jm TBS Hoffelijkheid rond de zebra Een zebra-oversteekplaats is nog niet overal wettelijk beschermd maar wordt wel hoffelijk ontzien. Zelfs de weleer beruchte slagersjongen stopt voor zebra's voor passerende voet gangers en wy zagen een gehaaste automobilist, die toch nog inhield voor een oude dame, die al 10 minuten aan de kant wachtte... Ja, het gaat goed met de verkeersetikette. Zo moeten ongevallen verminderen. gezond -ïh!;i Oil lekker fris Leidse Jeugd Tour Van Biemen (A-klasse) leverde de beste prestatie Twee enerverende ritten over 30 km (5 ronden) vormden de laatste etappe van de Leidse Jeugd Tour. Eerst startte de B-klasse. In een ste vige pace ging zij weg en spoedig zaten de Groene Trui-drager Kloosterman en zijn voornaamste belager J. Brand voorop. Maar geen van beiden had lust kopwerk te doen en daardoor zakte het tempo danig. Van der Horst ging toen wat leven in de brouwerij brengen. Hij nam 100 meter voorsprong en dat ont ketende een wilde jacht. Tenslotte trok Brand het peloton weer naar de weglo per. Van der Horst en Van der Broek probeerden steeds opnieuw weg te vluchten maar de eerste drie in het klassement brachten hen, als volleerde Tourrenners, steeds weer tot de orde. In de vierde ronde waagde Groene Trui drager Kloosterman een poging en ver overde een kleine voorsprong. Maar toen Brand en Vogelaar het peloton aantrokken, liet hij zich weer terugval len. Het gehele gezelschap zat enkele kilometers voor het einde weer bij el kaar .In de eindsprint, aangetrokken door v. d. Broek, toonde Kloosterman zich de sterkste. De Groene trui won dus de etappe en daarmee de Tour. Hierna startten de A- en Superklasse tezamen. Ook hier steeds felle demar rages vooral van Braggaar en A. Steen- voorden. Maar het afstoppen wilde bij de ploegmaten niet lukken. Steeds weer werden ze teruggehaald. Tijdens een felle jacht kreeg Gele Trui-drager Bij de „Golden Jamboree Het Nederlands contingent omvat 1000 onzer beste padvinders De reis kost voor een ieder '200 gulden (Van onze Haagse redactie) Het grote internationale padvindersgebeuren, de „Golden Jamboree" van 1 t/m 12 augustus te Sutton Coldfield (bij Birmingham) werpt zijn licht reeds vooruit. Welpen, verkenners en voortrekkers praten op hun bijeenkomsten bijna nergens anders meer over. En bij de troepen, waarvan verkenners zo gelukkig zijn, de Jamboree te mogen mee maken en daarmee de hele Nederlandse padvinderij te vertegenwoor digen, concentreert zich iedere zaterdagmiddag of zondag de activiteit van de leden op de Jamboree. De spelen staan in het teken van de internationale verbroedering. En ook de Nederlandse verkenner, die niet zo gelukkig was om te worden uitverkoren, kent het terrein, waar de Jamboree zal worden gehouden. Op 30 juli zullen duizend Nederlandse verkenners zich inschepen in Hoek van Holland voor de reis naar Engeland. De overtocht wordt gemaakt met de „Mecklenburg" van de Stoomvaart Maatschappij Nederland. Natuurlijk maken de verkenners van de inscheping direct al een klein feest. De Enschedese padvinders marsband, die ook naar de Jamboree is afgevaardigd, verleent muzikale medewerking bij het vlagvertoon, dat bij de uitreis wordt gehouden. Vroeg in de ochtend van de 31ste juli zullen de verkenners in Enge land arriveren. Op deze dag zullen ook de andere 33.000 deelnemers uit alle windstreken der aarde aankomen. Het Nederlandse contingent heeft zijn materiaal (w.o. 200 tenten) reeds vooruit gestuurd naar de jamboree plaats. Behalve een Jamboree zullen er in Sutton Coldfield ook nog een Indaba (kamp voor leiders) en een Rover Moot (kamp voor voortrekkers) worden ge houden. Op 1 augustus zullen deze drie kampen worden geopend door de Her tog van Gloucester, de president van de Britse Padvindersorganisatie. Hoogtepunten Voor het Nederlandse contingent zijn er gedurende de Jamboree twee hoog tepunten. Op 5 augustus, de verjaar dag van Prinses Irene, houden de Nederlandse verkenners een receptie voor het buitenland. Deze „Holland dag" zoals het complex van activitei ten voor deze dag wordt genoemd, zullen de verkenners benutten om de Nederlandse industrie en onze folklore onder de aandacht van de verkenners uit andere landen te brengen. Een geheel Nederlandse demonstratie zul len de Nederlandse verkenners op 8 augustus geven in de arena van het Jamboree-terrein. Vele maanden heb ben de deelnemers zich getraind voor deze voorstelling, die natuurlijk moet klinken als een klok! Toepasselijke namen De verschillende wegen in het reus achtige kamp krijgen toepasselijke namen. Zo zal de „Hoofdstraat" „Queens Way" worden gedoopt, ter gelegenheid van het bezoek van Koningin Elizabeth op 3 augustus. Een andere „straat" heet Brownsea-Way, welke naam herinnert aan het eerste verkennerskamp ter wereld onder leiding van Lord Baden Powell. De Nederlandse deelnemers zullen in het gewoel van de duizenden andere broeders-padvinders te herkennen zijn aan een marine-blauwe halsdoek, waar op een gele Nederlandse leeuw. Ook dragen zij boven de rechter borstzak een rood-wit-blauw lintje. Omdat het financieel natuurlijk on mogelijk is om een padvinderstroep en bloc de Jamboree te laten meemaken, zijn voor de reis naar Engeland speciale Jamboree-troepen samengesteld, be staande uit afgevaardigden van vele Nederlandse troepen. De Jamboree troepen zijn net als de gewone troepen samengesteld: vier patrouilles, bestaan de uit zes man, alsmede een P.L. (patrouilleleider) en vier leiders. De hele reis kost een padvinder on geveer f. 200, waarvan echter vaak een gedeelte door de troep wordt betaald. Zo krijgt hij juist het idee, dat hij dopr zijn troep wordt uitgezonden. Verder moet hij aan enkele speciale eisen vol doen, als het bezitten van een „eerste- klas"-insigne. Alleen de beste verken ners zullen onze Nederlandse padvin derij dus in Engeland vertegenwoordi gen. Speciaal lied Ralph Reader, de grote man van de Engelse „gangshows", heeft een spe ciaal Jamboree-lied geschreven, dat nu reeds over de gehele wereld door padvinders wordt gezongen. Het be gint met de regel „March, march, march on the road with me De gangshows, zoals de Engelse pad- vinders-revue's worden genoemd, draaien vele weken lang in Londen en gaan dan „het land in". Ze zyn veel groter opgezet dan in ons land en kosten vaak kapitalen aan mate riaal. Ook in Birmingham zal een revue ter gelegenheid van de Jambo ree door Ralph Reader worden ge regisseerd. Franse stakingen duren voort Douanebeambten op de Parijse vlieg velden Le Bourget en Orly hebben gis termiddag gestaakt, zodat de passagiers die in deze tijd op de vliegvelden aan kwamen. zonder douanecontrole het terrein konden verlaten. De douanebe ambten eisen, dat hun salari gelijk wordt aan dat van de gendarmes. Leiders van de bonden van gevange nispersoneel hebben gisteren na een onderhoud met vertegenwoordigers van het ministerie van Financiën meege deeld, dat zij geen aanvaardbare belof ten hebben kunnen krijgen en dat de staking zal voortduren. In Parijs en andere steden is de sta king van bankpersoneel gisteren voort gezet. In Le Havre, waar het bankper soneel donderdag weer aan het werk was gegaan, is dë staking gisteren her vat. Slingerland een defect aan zijn ketting. Onmiddellijk joegen Calzijn en Brag gaar het tempo op. Slingerland kreeg van een der volgers een andere fiets en zette de achtervolging in. Bij het keer punt slaagden de Noordwijkers er in het peloton af te remmen en Slinger land liep dan ook zienderogen in. Toen hij bijna was bijgekomen zag Braggaar evenwel een gaatje en weer was de jacht ontketend. Het bleek nu echter duidelijk, dat Plan Noord en de Storm vogels onder een hoedje speelden. Want terwijl Brazilay de vluchteling terug haalde. wachtte A. Steenvoorden op Slingerland en trok hem op het pelo ton. De eindsprint moest toen de be slissing brengen. De sprint werd aange trokken door Braggaar, maar hij werd verslagen door Calzijn, Van Weizen en Bakker. Door de bonificatie van deze etappe nam Calzijn met 31 seconden voorsprong het Super-klassement voor zijn rekening. J. van Biemen, die de beste prestatie van allen leverde, reed rustig in het peloton als winnaar der A-klassers over de streep. Het ploegenklassement was ook nu weer voor de Hoge Mors. Dagklassementen Super: 1. F. Calzijn 43.53: 2/4 Brag gaar. Gottenbos en B. Slingerland in de tijd van 44.38. A-klasse: 1. v. Weizen 43.53: 2. Bak ker: 3/8 v. Biemen. H. Lindhout. M. Aandewiel. W. v. Steenvoorden. Belrooy, A. v. Steenvoorden allen 44.38: 9/11. Winters. Barzilay, K. v. Niet 44.43; 12. v. d. Leede 47.07. B-klasse: 1. Kloosterman 46.22; 2. Brand. 3. v. d. Broek. 4. Vogelaar. 5. Westbroek en het hele peloton allen 47.07. Ploegenklassementen A-klasse: 1. Hoge Mors 2.15.24; 2. Stormvogels 2.16.54: 3. Levendaal 2.17. 38: 4. Oranje 2.25.27. B-klasse: 1. Plan Noord: 2. Leven- daal; 3. Hoge Mors 2.21.21; 4. Leidse Hout 2.27.33. Eindklassementen: Super-klasse: 1. F. Calzijn 2.18.25; 2. B. Slingerland 2.18.56; 3. Gottenbos 2 20.29; 4. Braggaar 2.26.33. A-klasse: 1. J. van Biemen 2.15.26: 2. v Weizen 2.17.41: 3. H. Lindhout 2.18.11 4. A. Steenvoorden 2.18.21; 5. K. v. Niet 2.19.22; 6. M Aandewiel 2.19.39; 7. W. Steenvoorde 2.19.54; 8. Winters 20.07; 9. Bakker 2.21.21; 10. Barzilav 2. 23.08; 11. Bekooy 2.24.10; 12. Vijlbrief 2.30.16. B-klasse: 1. Kloosterman 2.17; 2. Brand 2.18; 3. Vogelaar 2.19; 4. Leget 2. 20; 5. v. d. Broek 2.21.3. 6. Westbroek 2.22; 7. Regeer 2 22.3; 8. W. Zaalberg 2.23; 9. Faber 2.23 4; 10. Amoldus 2.26.4 11. Verhoeven 2.28.4: 12. v. d. Zeilden 2.28.5; 13. Schuchard 2.28. Ploegenkl assement A-klasse: 1. Hoge Mors 7.05.52; 2. Le vendaal 7.12.44; 3. Stormvogels 7.15.28; 4. Oranje 7.32.46. B-klasse: 1. Plan Noord 7.28.51; 2. Hoge Mors 7.37.34; 3. Levendaal 7.46.47, 4. Leidse Hout 7.51.19. Geheim klassement: 1. Pijnacker 30 pnt., 2. v. Weizen 20 pnt., 3. J. Winters 15 pnt., 4. Distelveld 14 pnt., 5. Vijl brief 12 pnt., 6. Zaalberg 12 pnt. ALPHEN AAN DEN RIJN Ambtsteken voor raadsleden In navolging van het gemeentebe stuur van Is-Gravenhage heeft het ge meentebestuur van Alpihen besloten aan de burgemeester, wethouders, raads leden en secretaris een ambtsketen uit te reiken, dat deze bij voorkomende ge legenheden, waarbij het wenselijk is dat tot uitdrukking komt, dat zij als zoda nig optreden of aanwezig zijn, dit ambtsteken dragen. Gistermiddag waren wy in de gele genheid dit fraai uit metaal in goud kleur uitgevoerde ambtsteken te zien. Het is precies gelijk aan het Haagse model, waarbij op elkaar gelegde schil den met de Nederlandse driekleur zijn uitgevoerd, met op het bovenste de acht/puntige ster, het wapen van Al pihen. Boven op het geheel prijkt een kroontje. De ambtstekens worden aan alle leden van de raad uitgereikt, maar blij ven het eigendom van de gemeente.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4