„Tijdgenoten van Floris Verster A6 Beeld van een tijdperk rijst op 3? Ir. J. J. G. van Hoek reikte de diploma's Ambachtsschool uit 96ste jaargang Zaterdag 20 juli 1957 Tweede blad no. 29191 Feest voor het oog in de Lakenhal Maar waar kunstenaarschap creëert voor tie eeuwigheid en men verheft er zich aan W Niet minder dan ruim 240 schilderijen en aquarellen omvat de mag nifieke tentoonstelling „Tijdgenoten van Verster", de grote Leidse schilder, tezamen met Breitner en Isaac Israëls, een der belangrijkste Nederlandse impressionisten, die vele jaren op zijn geliefd „Groen- oord" woonde» Floris Verster zelf is op deze belangrijke expositie, waarvoor de directeur van de „Lakenhal", de heer J. N. van Wessem, van heinde en ver de werken met onvermoeide energie bijeenbracht, niet vertegen woordigd. Aan deze eminente colorist is een aparte zaal gewijd, de Harteveltzaal, waar men ook enkele der nieuwste aanwinsten kan bewonderen. Wie zijn deze tijdgenoten? Een Johannes Evert Akkeringa, Floris Arntzenius. George Hendrik Breitner. Isaac Israëls, Hendrik Johannes Ha verman, Cornelis Gerardus 't Hooft. Jan Eduard Karsen, Antoon der Kin deren, Willem van Konijnenbrug, Bartus Korteling, Jacobus van Looy, IMarius van der Marei, Piet Meiners, Menso Kamerlingh Onnes (eveneens Leidenaar), Suze Robertson, Willem Bastiaan Tholen, Jan Theodorus Toorop, Maurits Willem van der Valk, Jan Pieter Veth, Herman Johannes van der Weele, Willem Witsen en Wil lem de Zwart: onvergetelijke namen in de kunsthistorie en minder beken de namen van mannen, die zich wel licht op minder niveau bewogen, maar wier werk het tóch waard is, aan de vergetelheid ontrukt te worden. Wij willen niet beweren, dat alles, wat hier met zorg uitgezocht, geëxposeerd is, volkomen gerechtvaardigde aan dacht zal trekken, niettemin is zóveel uitzonderlijk schoons aanwezig, dat deze tentoonstelling zekerlijk als een document "Van diepe waarde bestem peld mag worden. Een beeld van een tijdperk rijst voor op. gaat voor U open. waarvan vooral de oudere zich nog het levend exempel zo goed herinnert: de tijd van de „dienstmeisjes met de witte muts", van het paard, de Gele Rijders en de Am sterdamse grachten (Breitner), de stille Wagenbrug te Den Haag (De Zwart), de speelplaats „Witte plek" in de Sche- veningse Bosjes (Tholen) en nog zo oneindig veel meer, waarnaar het ouder geworden hart nog wel eens terug ver langen kan, omdat het toentertijd nog vredig was, of althans nog vredig leek. Deze (zoete) herinnering frappeert wel allereerst bij het bezichtigen van al deze werken op een tentoonstelling, in gericht als eerbetoon aan de grote en stil werkende Floris Verster, die 30 jaar geleden overleed. samenstelling een hoge en uiterst moei lijke opgave betekende, die de heer Van Wessem met succes volvoerde. Een betekenisvol deel ruimde hy byv. in voor Breitner, een der meest eminen te schilders van zijn generatie, wiens zelfportret, gezichten op Amsterdam en markante beelden van cavalerie en ar tillerie of ook zijn hierbij afgebeelde „Dienstmeisjes" als voorbeeld van een voorbüe periode evenzovele ere plaatsen betekenen. Er zyn ook veel gevoelige en verstilde figuren, als Karsen en Witsen, Piet Meiners. Jan Veth of 't Hooft, allen het meest aan Verster verwant, wier werk hier met ere genoemd mag worden, al verwierven zy niet zo'n grote naam. Telkens weer trekt een nieuw beeld U naar zich toe en men is geneigd er nog tientallen van te noemen: het modern aandoende „Drie Amsterdamse meiden" bijv: van Israëls of diens „Ezeltje ry- den", waarop onze stadgenote mevrouw Van Eysinga—van Hogendorp als jong meisje is afgebeeld, dan Willem Witsens prachtige „Achterhuizen in Dordrecht", 't monumentale „Reizigers derde klasse" van Jacobus van Looy,'het verdroomde gezicht van Jan Veth's zuster of diens lieflijk Gooise meisje en Karsen's Noord- wijk aan Zee, gezien vanaf het huis van Albert Verwey in de negentiger jaren, toen nog zó klein en rustiek, dat men het nauwelyks herkennen zal. En dan onder de talloze aquarellen het waarlijk verrassende „Vier figuren in een spoor wegcoupé" van Paul Arntzenius. Zo zouden wy kunnen doorgaan Een vervlogen tyd herleeft, een tyd, waarnaar men in het beweeglijke heden terugverlangen kan, niet slechts om de rust, maar ook om de voornaam heid, de eruditie en de opvallende vak bekwaamheid, die de kunstenaars uit die tijd zo hogelijk sierden. Wij behoeven niet angstvallig te vluchten in het verleden, want de tyd gaat voort en stelt nieuwe eisen, nieuwe zy begroetten het indertijd als een feest: daarvan legt deze opmerkelijke tentoonstelling duideiyk getuigenis af. Mogen zij, die haar bezoeken wjj hopen met de meeste nadruk, dat het er velen zullen zyn! al zijn zij vol op 20ste eeuwers, er al evenzeer als van een „feest" genieten als wij, on danks de vele veranderingen, die zich sinds het ontstaan van deze werken, ook in de kunst in een moderne we reld, voltrokken. Het ware kunstenaarschap creëert voor de eeuwigheid, niet voor een bepaalde periode. Dat komt op deze expositie uniek tot uiting! Daarom zal en kan de bezoeker van nu ervan genieten, er zich aan laven en verheffen! De officiële openingsavond, waarop echter niet het woord gevoerd werd, is door ongeveer 200 belangstellenden by- gewoond. Daaronder bevonden zich de burgemeesters van Leiden en Amster dam. resp. jhr. mr. F. H. van Kinschot en mr. G. van Hall, beiden met echtge noten, diverse schilders, o.a. Arntzenius, Verwey en Kamerlingh Onnes, alsmede vele kunstverzamelaars. Zij allen na men met grote ingenomenheid kennis van deze zo bezienswaardige en leer zame expositie, die in de komende we ken zeker grote belangstelling zal trekken. H. Breitner: „Twee dienstmeisjes", beeld van een tijd. problemen, gelukkig nieuw uitzicht ook. Toch is het een vreugde zich hier te Zo overziet men deze tentoonstelling j mogen verdiepen in een verleden, dat met een liefkozend oog en een warm j van zó hoge waarden vervuld was. kloppend hart: men ziet veel oude, trou- De schilders wier werken hier ge- we bekenden, wier zuivere kunstenaars- exposeerd worden, vertegenwoordigden ziel en uiazonderlijk technisch meester- j indertijd een „nieuwe" kunst, ook zij schap men hoog schat, daarbij tevens j zochten nieuwe wegen, bepaalden een terdege bedenkend, hoeveel tegenwoor dig van die zuiverheid en van dat „kun nen" verloren is gegaan. Deze schilders leefden in een tyd van grote mogelijkheden: zy vierden hun triomfen in kleur, vorm en sfeer, zij moeten zowel door hun opmerkelijke begaafdheid, als gedreven door hun ge passioneerd kunstenaarschap gelukkige mensen geweest zijn, om zó te kunnen schilderen en zó hun visie veelal als in een droom op het hen omringende weer te geven. zy openbaarden het impressionisme in allerlei vorm, als een reactie op de z.g. Haagse school, uitgroeiend naar een modernisme, waarin soms zelfs de hui dige expressie in eerste aanzet reeds voorvoeld kan worden (Suze Robertson of Isaac Israëls). Daar is bijv. een Toorop, wiens enor me veelzydigheid ook nu nog treft, of een Tholen, fijnzinnig en toch ook fors, met de herinneringen aan zwervende zeiltochten, aan de Lage Vuurse(l), het „Groene Kerkje" te Oegstgeest, de „Schaatsenrijders in het Haagse Bos" of zyn verfijnde kinderportretten als dat van Paultje Arntzenius. Zielsverwanten met Verster: zy zyn aanwezig op deze expositie, waarvan de V erkeersonge vallen in Leiden Het totaal aantal aanrijdingen, dat zich in de week van 12 tot en met 18 juli in onze stad voordeed, bedraagt 48, waarvan er 35 lichamelijk letsel ten gevolge hadden en 13 uitsluitend ma teriële schade veroorzaakten. In totaal deden zich van 1 januari t.m. 18 juli van dit jaar 1014 ongelukken voor. nieuwe periode, voortkomend uit die der romantiek, welke onherroepelijk voorbij Het realisme brak zich baan. AVONDMUZIEK PIETERSKERK Het programma van de avondmuziek op maandag a.s. in de Pieterskerk te geven door Adri Fonteyn organist te Voorburg luidt als volgt: 1. Toccata, G. Frescobaldi; 2. Prelu dium en fuga in D, D. Boxtehude; 3. a. Nun danket alle Gott, b. Nun freut euch, lieben Christen g'mein, J. S. Bach; 4. Sonate no. 6: Choral, variatie 1, 2, 3, 4. Fuge, Finale. F. Mendelssohn-Bar- tholdy; 5. Fantasie und Fuge über den Namen B.A.C.H., M. Reger. Aanvang 8.30 u n.m. De toegang is vry. AANBESTEDING ONDERHOUD BRUGGEN. Gisteren is ten Stadhuize aanbesteed „het verrichten van verfwerken aan bruggen en het carbolineren van bij deze bruggen staande remmingswerken en stootpalen". Er was als volgt ingeschreven: Firma G. van der Wiel en Zoon, Noordwijk aan Zee, f. 13.359; Classificeer- en verf bedrijf „Orion", Rotterdam, f. 12.839; Van der KooyLanser, Rotterdam, f. 11.800; Schildersbedrijf „Spectrum" P. Bijvoets en Co., Rotterdam, f.9450; firma J. G. Verlaat, Kamerik, f.7980; Cor Mater, Amsterdam, f.5335. De gunning is aangehouden. Advertentie KANTOORMACHINES Haarlemmerstraat 184 Telef. 21400. FILMS VAN DLZE WEEK: AO -i D z O D ■T n N 5 w D O CO öi cs: 00 „Staatsvijand nr I": Fernandel als gangster Casino Wanneer ons geheugen ons niet al te zeer in de steek laat, dan was het gisteravond niet voor het eerst, dat we de bekende Franse acteur Fernandel als staatsvijand nr. I in de Sleutelstad zagen opereren. Maar dat is dan in ieder geval al weer vele jaren geleden en wat méér zegt de hernieuwde ken nismaking was er een van de aange naamste soort, In de geestige inleiding wordt verhaald hoe deze film moet wor den gezien als een persiflage van de Amerikaanse visie op Europese toestan den en verhoudingen en het kan niet anders worden gezegd dan dat deze opzet op een alleszins geslaagde wijze is uitgewerkt. Uit de aard der zaak komt er wel een flinke dosis overdrijving aan te pas. maar dat verhoogt slechts het ko mische effect! Het ware onjuist om deze creatie van Fernandel als gangster-tegen-wil-en- dank te vergelijken met zyn optreden als Don Camillio, maar dat men met hem bok in deze film vele kostelijke momenten beleeft, is niet voor tegen spraak vatbaar» Sport staalt spieren Genoeglijke Formby-film Lido Wie kan men zich beter uit kiezen voor een genoeglijk uurtje va kantie ontspanning dan George Formby? Hij doet zeker niet onder voor de andere filmkomieken van naam, die deze week in Leiden acte de présence geven. In de film „Sport staalt spieren" speelt hij de rol van een kapper, die per ongeluk in de stoere bokssport terecht komt tijdens een door een plaatselijke krant georganiseerde .,blijf-fit-actie". Hij heeft er helemaal geen figuur voor en zijn enthousiasme voor dit gedwongen optreden is daaraan evenredig. Maar de gevoelens die hij koestert voor een scho ne jongdame overwinnen die bezwaren vlot. Het verhaal van de fiflm doet er eigenlijk niet zo heel veel toe. Het gaat veeleer om George Formby zelf, en die is weer onderhoudend als altijd. Stan Laurel en Oliver Hardy bij de luchtbescherming Daverende kolder Trianon Men kent het soort humor, dat Stan Laurel en Oliver Hardy er op na houden. Dat behoeft waarlijk geen nadere introductie. Zy zoeken hun grap pen meestal in het opeenstapelen van een enorme hoeveelheid stommiteiten, waarin zy ook in deze film ware mees ters blijken. Als exploitanten van een rywielzaak mislukt en ook voor andere baantjes niet bepaald geschikt, willen zyn zich in dienst van de weerbaarheid stellen. Maar zeemacht, landmacht en luchtmacht wensen ook geen gebruik te maken van hun nogal twijfelachtige diensten, zodat zij tenslotte hun heil zoeken by de luchtbescherming. En in deze organisatie kunnen zy hun hart ophalen. Daverende kolder van het ty pische gooi- en smijtgenre. waarvan deze Amerikaanse komieken nu eenmaal het geheim bezitten. Bloedige zonsondergang Texas in de tachtiger jaren Rex Het Texas van de jaren rond 1880 was een streek, waarin hardheid en avontuur de hoofdrollen speelden. Dat gaf de film al dikwijls gelegenheid om de bioscoopbezoekers een uurtje vol spanning te geven. Ook in „Bloedige zonsondergang", de rolprent die deze week in Rex draait, heeft men die mo tieven van avontuur en hardheid met enthousiastme gehanteerd. Er komt heel wat hardhandigheid en ook een vleugje romantiek aan te pas in deze geschiede nis van een vriendschap tussen een zwerver en een beroeps-revolverheid, die in aanraking komen met een troep ber roepsmoordenaars. Men hoeft zich geen ogenblik te vervelen bij deze film, die van begin tot einde een overmaat aan spanning biedt. Mijn hart zingt voor jou Rudolf Schock zingt Luxor Rudolf Schock zingt liederen van Gerhard Winkler.Dat is de grote peiler, waarop deze film gebouwd is. Zoals dikwijls in dergelijke rolprenten is het verhaaltje er enkel en alleen om de zangster zoveel mogelijk gelegen heid te geven zijn stemgeluid te laten horen. Ongetwijfeld beschikt de popu laire Rudolf Schock, wiens stem inderdaad veel aan Richard Tauber doet denken, over een flinke hoeveel heid vocale talenten. Helaas echter zyn zijn speelcapaciteiten niet navenant, zodat het toch al vrij sentimentele en zoetsappige verhaaltje nog erg geforceerd aandoet óók. Een beroemde zanger kibbelt een beetje met zyn vrouw en het lykt allemaal ernst te gaan worden, maar gelukkig komt dan juist op tyd een heel lief klein meisje op de proppen om de brokken weer aan elkaar te lijmen. Dat alles wordt bijzonder kleurrijk voorgeschoteld in de wonderlijk mooie omgeving van Napels, waar de regisseur veel aandacht aan besteedt. Deze fraaie opnamen en de prettige stem van Rudolf Schock maken deze film voor de liefhebbers zeker genietbaar. Collecte voor nieuw Diaconessenhuis In de week van 22 tot en met 27 juli wordt de jaarlijkse collecte gehou den voor het nieuwe Diaconessenhuis. Het actie-comité doet een dringend beroep op de ingezetenen deze collecte te willen steunen. Het nieuwe gebouw zal veel geld kos ten, doch vele kleintjes maken één grote. Wanneer volgende week een collec tant by U aanbelt, stel hem of haar dan niet teleur. Geeft gul en draagt Uw steentje byü WASSENAAR Medische dienst De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Janse en Ge er lings. Aantrekkelijke tentoonstelling gaf ouders goede indruk van de bereikte resultaten Onder zeer grote belangstelling zyn gistermiddag in een der lokalen van het schoolgebouw de diploma's uitge reikt van de Ambachtsschool door de voorzitter van de Vereniging, ir. J. J. G. van Hoek, die er gewag van maakte, dat de school dit jaar onder gunstige omstandigheden heeft gewerkt. Hij gaf een overzicht van het gevolgde leerplan en de byzondere gebeurte nissen. die in het afgelopen jaar heb ben plaats gehad. Voor meerdere bij zonderheden verwees hij echter naar het binnenkort te verschijnen jaar verslag. waarin ongetwijfeld ook bij zonderheden te vinden zullen zyn van het jubileum, dat in mei a.s. gevierd zal worden. Dan bestaat deze school namelijk 75 jaar. Aan het slot van zijn toespraak deel de de voorzitter de dipoma's uit en de behaalde prijzen door de beste leerlin gen. J. P. Leget, A. de Wolf en J. W. Duivesteijn kregen een ratelbooromslag, G. J. Schellingerhout mocht een reken- schuif in ontvangst nemen, P. Hyzelen- doorn werd verrijkt met een set dop- sleutels, waarna K. Ravensberg een set instrument vijlen kreeg geoffreerd. Na dat namens het gemeentebestuur het woord gevoerd was door de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. v. Schaik, reikte de onder-voorzitter van de Ka mer van Koophandel, de heer C. F. Meerpoel, de prys van deze instelling een polshorloge met inscriptie uit aan J. C. Gans. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de directeur van de school, de heer C. Brilman, een be stuurlid van de vereniging van oud leerlingen, de heer G. Kuyntjes en door een leerling K. Ravensberg, die mede namens de andere leerlingen, bedankte voor het genoten onderwijs, waarvan zy in de toekomst de vruchten hoopten te plukken. Na dit officiële gedeelte werden de ouders en overige genodigden verzocht een rondleiding te maken door het schoolgebouw, waar in de verschillende lokalen de produkten stonden opgesteld, die de jongens in de loop van het jaar hadden vervaardigd. Uiteraard kon men hier ook de simpele werkstukjes zien, waarmede de knapen beginnen, een eenvoudig stukje bewerkt metaal, of een houten voorwerpje waaraan nog geen hoge eisen worden gesteld. Maar aan de hand van het tentoongestelde kon men de vorderingen van de leerlingen bele ven om tenslotte te belanden by de eindprodukten: fraai schilderwerk, in gewikkelde instrumenten met een by zondere graad van nauwkeurigheid, knappe timmerstukken zoals bijvoor beeld gedeelten van een dak met een dakkapelletje of preciese resultaten van vakkundige metaalbewerking. Uiteraard moeten wij in onze op somming onvolledig blijven wij spraken nog niet over de aantrekke lijke meubelen, die hoog in het ge bouw waren opgesteld maar over het algemeen kan gezegd worden, d/t de ouders met deze tentoonstelling een sterke indruk kregen van de bij zondere vaardigheid, die de leerlingen naast een algemene vorming hebben opgedaan in de twee of drie jaar. dat zij de Ambachtsschool heb ben bezocht. Het einddiploma is uitgereikt aan: Timmeren: G. Th. v. d. Berg, T. Dom peling, F. J. van Dorp, J. van Es, P. G. de Graaf, F. J. van Heyningen, W. Hof man, R. Holland, H. van Houten, H. H. de Jager, J. P. Leget (met lof), M. Ma- rijt, W. A. Ouwerkerk, J. M. L. Post, J. Pronk. N. van Rij. M. van Tol, J. H. Versteegen, J. van Vulpen, J. N. H. van Vliet, C. G. Ie Blanc, A. Boer, J. C. van Breda, H. F. W. Corpel, G. van Dijk, G. van Eyk, J. Handgraaf, L. v. d. Hoek, A. Honsbeek, 3. van Leeuwen, L. H. Olie mans, L. Poldervaart, J. G. Reyken, H. Schoonderwoerd den Bezemer, H. W. Schuchard, G. J. Waasdorp, J. Wester hout, P. J. Keyzer, R. van Klaveren, J. C. v. d. Kley, W. Leupe, P. J. Philippo, H. P. v. d. Reyden, G. de Ruiter, B. M. Siera, J. C. Slootweg, A. E. H. van Sta veren, R. v. d. Valk, H. Vermond, Th. P. Versluys, J. Vincourt, S. Weeda, E. G. J. Westerink, A. de Wolf (met lof), C. Zyerveld. Afgewezen 4. Meubelmaken: G. M. Boogerd, J. M. J. Bossaert, C. W. M. Colyn, M. L. Cre- mers, J. Delfos, Th. H. Does, P. J. Doe- ven, J. W. Duivestyn (met lof), A. A. v. d. Geest, J. L. M. Honsbeek. Schilderen: G. Bol, J. van Duyn, J. C. Gans (met lof), C. Hartevelt, Th. Hen- sing, C. H. M. Vastenburg, J. J. A. M. Wessendorp, J. Wijsman, J. Karten. Algemene metaalbewerking: J. J. van Apeldoorn, P. J. J. Bank, J. Bouwmees ter, H. J. Glasbergen, W. A. v. d. Graaf, J. A. de Groot, E. de Jonge, H. v. d. Marei, J. A. de Neef, L. v. d. Plas, W. K. J. Regeer, P. C. Roman, G. J. Schel lingerhout (met lof), A. Straathof, B. H. Venekamp, J. Verhaar, J. M. M. Ver- hage, W. J. v. d. Vos, H. de Vroede, J. Beekman. J. van Biemen, B. den Boef, H. Braggaar, J. Bronsgeest, C. F. H. Calsyn, M. Huizinga, G. P. van Meizen, J. H. Robbers, P. J. v. d. Zeeuw, R. v. d. Zeeuw, H. Zuyderduin, W. J. Zwaan, Th. L. Kuyper, J. L. Kasteelen, N. Klui vers, P. J. J. Nagtegaal, D. Noort, J. A. Olivier, D. C. Prins, J. L. v. d. Reyden, A. Serdyn, J. Singeling, F. T. W. Sloos, J. A. v. d. Spek, G. J. Spierenburg, J.F. Spierenburg, M. Tetteroo, P. A. Timmer mans, N. v. d. Tuin, J. G. van Veen, H. Verbeek, A. Vredeveld, J. de Vrind, C. G. A. v. d. Wagt, J. Dernee, P. Blader groen, H. A. de Best, J. K. Boekhoud, A. v. d. Groep, W. Haneveld, Th. van Harteveld, J. B. van Heek, H. J. v. d. Heiden, W. M. Hoogenraad, J. Houwer, J. L. Huys, J. W. de Jong, G. J. van Kampenhout, P. J. v. d. Mey, G. J.Mok- kenstorm, A. M. Plasmeyer, A. Baars, H. C. Botermans, K. H. Eireiner, K. Finger, Th. J. van Goozen, H. A. A. van Heek, P. Hyzelendoorn (met lof), J. Jonkers, J. de Joode, P. v. d. Kwaak, P. La- bruyère, A. Nieuwenhuizen, J. J. v. d. Pol, T. D. Stok, J. Vermey, R. A. Ver- woerdt, A. Vreugdenhil, J. B. Zwart, J. Tukker. Elektrotechniek: H. Bakker, J. S.Bar- tels, J. W. B. v. d. Ben, W. J. J. de Boer, L. G. Borsboom, J. Haar, P. C. H. van Haasteren. A. C. Hoppers, C. J. Kölker, A. Lagas, N. J. v. d. Meer A. F. M. Rosier, B. Schaap, Th. A. C. van Vliet, A. R. Waayer, H. D. Scheer, B. W. J. Wolsink, J. Philippo. Fynmetaalbewerken: J. Maryt, P. Re geer, J. D. van Berkel, G. E. Bol, M. J Buwalda, J. G. Duivesteyn, R. W. Good- liff, M. Groenewold, A. v. d. Heyden, Th Kooien, J. Lut, J. I. Massaar, P. J. Mo lenaar, G. Oskam, K. Ravensberg (met lof), N. M. Rietkerk, P. Rodenburg, J. de Roode, H. Schreuder, W. Star, G. Vletter, J. W. v. d. Wel, T. C. de Wit. Kopklas instrumentmaken: D. Aal- ders, P. L. M. Beekmans, J. H. J. Bor ger, F. J. Busman, G. C. van Diest, J. ten Donkelaar, S. P. Griffioen, L. Kals- beek, W. Kuipers, A. Kwestro, A. A. Ro denburg. F. A. van Rooyen, G. J. Stem mer, U. B. Tymstra, C. C. van Venetiën, J. A. M. Visser, P. C. Walraven, M. Zwaan. Kopklas auto- en motorherstellen: A. J. M. M. v. d. Bereken, W. Bergman, D. C. van Delft, P. de Groot, W. v. d. Hey den, J. M. T. Hoogenboom, N. G. Hoo- genboom, G. J. Hoogervorst, G. T. de Jong, J. Kaptein, J. W. Keesen, H. W. Klerks, F. T. van Meegen, J. F. Ouwer kerk, D. N. v. d. Poel, J. Schreuder, M. Sierat, Th. J. Smit, C. Vegt, A. T. Was- senburg, J. Velzel. DE BEVORDERINGEN Timmeren: 59 leerlingen: M. Amme- raal, W. Bacelaar, H. Bartels, J. Blans- jaar, R. J. Borstboom, H. W. Bosman, W. J. Brugmans, W. C. Duynisveld, W. v. Elk, J. Heinz, P. N. Korswagen, M. C. Laman, C. v. d. Niet, W. Rijnsburger, A. J. Schreuder, Th. Schrijvers, W. Segaar, C. Spaanderman, R. van Zyp, L. A. v. d. Zwart, J. J. Deurman, J. van Egmond, P. van Egmond, J. G. van Evert, J. Hollem, C. Holswilder, F. Th. W. Hooites, J. IJzerman, G. Kyk in de Vegte, G. W. Kromhout, J. Pannekoek, H. Schouten, C. Snaterse, T. Spek, H. W. Steenbergen, E. R. v. d. Steur, H. J. Tuinhof de Moed, S. van Westbroek, A. van Sprang, F. v. d. Hak, E. Halverhout, W. Hanno, D. Hartevelt, G. F. de Horn, E. A. Kiderlen, J. S. Kolderman, N. H. v. d. Linden, F. Mark, A. P. v. d. Mark, A. de Mooy, A. Plug, A. de Roode, P. van Rossum, J. J. Schmal, P. P. Speel, J. Springer, L. de Vroede, R. v. d. Zeeuw, H. Zuidema. Niet bevorderd 7 leerlingen. Meubelmaken: 8 leerlingen: F. C. v. d. Broek, J. G. Frankhuizen, J. Haas noot, P. A. Plezier, J. C. Plu, J. C. Riet kerk, H. Verhage, J. van Echten. Niet bevorderd: 1 leerling. Schilderen: 10 leerlingen: Th. J. C. Bader, C. Berkhuizen, J. M. van Eg mond, H. P. Eling, J. Heynes, J. C. P. v. d. Hoorn, P. D. Stikkelorum, J. de Tombe, M. J. de Vries, H. Griffioen. Niet bevorderd: 3 leerlingen- Als. Metaalbewerken: 116 leerlingen: G. J. Belksma, A. Beumer, A. C. van Beveren, J. Bijsterbosch. Joh. Byster- bosch, A. P. Blok, R. Blomsma, H. Boeff, P. Bos, J. A. van Breugel, J. Brittyn, C. M. Brouwer, G. L. Brussee, J. P. A. Dibbets, C. H. Koelewyn, M. R. Ouwer- ling, C. Wassenaar, J. H. van Gent, J. Gijsman, J. Haasnoot. R. Hellendoorn, A. A. van Hemert, L. F. Hermans, G. P. van Heuven, W. W. Heyns, P. C. J. Hijman, M. R. Hillebrand, N. v. d. Hoed, S. J. Hoogervorst, C. H. Houwaart, S. Janse, Bas Janzen, J. P. Kagenaar, H. H. J. Kampinga, W. L. van Katwijk, W. v. d. Linden, C. Penseel, L. van Rhijn, W. F. Brugman, J. Kers, B. Keyzer, K. Klijn, J. I. de Kooker, W. F. van Kope ren, J. v. d. Kraan, P. Kruik, E. A. Krul, W. A. Kukler, C. H. Kwik, W. Lageman, A. G. van Leeuwen, H. van Lienen, J. Matahelemual, A. v. d. Mey. S. v. Mey- gaarden. J. A. Mooten, H. J. de Mooy, W. de Mooy, H. v. d. Niet. Th. v. Griens- veen, H. v. d. Luit, P. J. Madern, J. den Os, L. K. Oudshoorn, H. J. Ouwerkerk, M. A. Paauw, C. Passchier, Th. E. Pati- wael, J. J. H. Peter, M. Polak, J. A. v. d. Pool, J. Preyers, J. du Prie, G. F. Roelandse, J. P. Rol, W. F. Romijn, P. Siere, H. J. J. Sloos, Th. van Gent, J. A. L. Rozenhart, J. W. P. Stavleu, H. van Straten, J. Teleng, R. G. Verdonk, D. v. d. Veur. D. W. Wassink, M. v. d. Werff, J. J. G. Wynsouw, F. Th. A. de Wit, L. J. de Wit, Th. Wolbersen. T. Wolfslag, R. Zandvliet, M. Zee, J. v. d. Zeeuw. A. Zierikzee. J. P. Smits, H. P. A. Bouter, W. Colyn, G. J. Groen, M. Groeneveld, K. Kuyvenhoven, A. Laros, G. Mulder. D. Onderwater, P. A. van Oorschot, P. Oudshoorn, F. R. J. Plas meyer, I. Raaphorst, B. M. Rijlaarsdam, C. van Santen, C. Tukker, H. Vonk, D. K. H. Kienjet, H. van Leeuwen, R. van Tuyl. Niet bevorderd: 23 leerlingen. Elektrotechniek: 23 leerlingen: D. v. d. Bent, C. Blansjaar, P. Botermans, H. Dekker, P. L. van Eysden, P. Guyt, W. K. van Huis, J. de Jong, A. C. de Joode, J. Koet, D. A. Kriek, J. A. Ligthart, D. v. d. Linden, S. Nauta, A. v. d. Niet, J. Opgelder, P. Parlevliet. D. J. Polane, C. T. Rozier, H. J. Schoonheim, J. M. Stemmer. H. Tegelaar, J. v. d. Wal. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Instrumentmaken: 21 leerlingen: J. Anema. C. A. de Boer. W. Haasebroek, G. N. de Jong, M. Kaptein, G. A. Kik kert, B. J. Kluts, G. de Leeuw. C. H. v. d. Linden, C. H. Mechelse, W. A. Mugge, H. Ouwehand, W. A, A. Regeer, N. Riet hoven, A. van Rijn, R. J. Rijnsburger, L. C. Smit, H. Stam, J. K. Venetiën, A. v. d. Waals, A. N. Eradus. Niet bevorderd: 4 leerlingen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3