EXTRA MOTOR OIL SER adviseert soepele regeling werktijden in bepaalde kantoren Engelse busstaking verlamt verkeer in vele steden Met een enkel woord Agenda Laag benzine j verbruik door (0) MET ESSO BENT U BETER UIT ZATERDAG 20 JULI 1957 In de vorm van een advies van zijn Sociale Commissie aan de staatssecre taris van Sociale Zaken heeft de So ciaal Economische Raad zich uitgespro ken over een door de regering voorge stelde regeling van de werktgden in kantoren van ondernemingen, die de zeevaart uitoefenen of daarmee samen hangen (redergen, stuwadoors, carga doors, expediteurs, vemen), alsmede van enkele exportbedrijven (zeevis, groen ten, fruit en aardappelen) en van reis bureaus. Hoewel de gemiddelde wekelijkse ar beidsduur in de kantoren van de hier boven genoemde ondernemingen, over het jaar berekend, niet meer blijkt te bedragen dan 48 uren, komen toch re gelmatig perioden voor, waarin niet al leen de in de arbeidswet vastgelegde norm van 8% uur per dag en 48 uren per week doch soms zelfs het wettelijk toelaatbare maximum van 10 uren per dag en 55 uren per week aanzienlijk wordt overschreden. Daar het niet mo gelijk is gebleken de periodieke toene ming van werkzaamheden te vermijden, stelt de regering voor, de Arbeidswet 1919 en het daarop berustende werktij denbesluit voor kantoren 1937 zodanig te wijzigen, dat voor de genoemde kan toren een grotere bewegingsvrijheid wordt bereikt dan de thans geldende voorschriften kunnen bieden. Dit houdt in, dat in de arbeidswet een bepaling wordt opgenomen, welke het mogelijk maakt bij algemene maatregel van be stuur af te wijken van de normale maxi male werktijd van 8\-> uren per dag en 48 uren per week. terwijl het werktijden besluit voor kantoren zodanig wordt Miss Peru werd „Miss Wereld" Miss Peru heeft de titel Miss Wereld verworven. Het is de 18-jarige Gladys Zender uit Lima. Miss Brazilië is tweede ge worden. miss Engeland derde, miss Cu ba vierde en miss Duitsland vijfde. De 18-jarige miss USA is gediskwa lificeerd toen bekend werd. dat zij ge trouwd en moeder van twee kinderen was. Maandag verklaring van Dulles over ontwapening ZORIN REAGEERT NEGATIEF OP BRITSE VOORSTELLEN. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dulles, zal maan dagavond een uitgebreide verklaring voor de radio en televisie afleggen over het Amerikaanse standpunt in de kwestie van de ontwapening, aldus is gisteren officieel te Washington bekend gemaakt. De Sovjetrussische afgevaardigde bij de ontwapeningsbesprekingen 'te Lon den, Valerian Zorin, heeft gisteren een, volgens zijn Britse collega Allan Noble, „negatieve reactie" gegeven op het Britse voorstel om groepen deskundigen te vormen voor het bestuderen van de technische bijzonderheden betreffende die vraagstukken, waarover men in be ginsel tot een zekere overeenstemming is gekomen. Naar in conferentiekringen verluidt, verklaarde Zorin, dat het voorstel van de Amerikaan Stassen, om in de eerste fase van een ontwapening de troepen sterkte van de V. S. en de Sovjetunie tot twee en een half miljoen man te beperken, voordelig voor de Amerikanen zou zijn, doordat Rusland langere gren zen heeft. Opnieuw loos boni-alarm Het vertrek uit New York van een vliegtuig van de „Air France" moest gisteravond worden uitgesteld als ge volg van een telefonische „waarschu wing" van een vrouw, dat zich aan boord van het toestel een bom be vond. Het bleek echter loos alarm te zijn, het tweede binnen 24 uur! Donderdagnacht moesten drie vlieg tuigen van de maatschappij naar het dichtstbijzijnde vliegveld koers zetten, nadat een vrouw telefonisch had ge waarschuwd. dat zich aan boord van een der toestellen van de „Air France" een bom bevond. Er werd in drie toe stellen niets gevonden. Brits minister weigert doodvonnis te herzien De 22-jarige arbeider John Vickers, die schuldig bevonden is aan een roof moord op een bejaarde winkelierster, zal de eerste moordenaar zijn, die sinds ongeveer twee jaar in Groot-Brittannië zijn leven op het schavot eindigt. De minister van Binnenlandse Zaken, R. A. Êutler, heeft nl. een verzoek om gratie afgewezen. Vickers zal dinsdag in de gevangenis van Durham terecht worden gesteld. Ago Khan ter aarde besteld Het stoffelijk overschot van de Aga Khan is gisteren ter aarde besteld in een tijdelijk graf op het terrein van zijn villa te Assoean aan de Nijl. Hon derden vooraanstaande figuren van de mohammedaanse sekte dér ismalieten waarvan de Aga Khan de geestelijke leider was, waren uit alle delen van de wereld naar Assoean gekomen om de teraardebestelling bij te wonen. Eerste atoomraket door vliegtuig gelanceerd Boven de woestijn in Nevada is gis teren voor de eerste maal een atoom raket door een vliegtuig, dat zich in de lucht bevond, gelanceerd. Dit type r - ketten is bedoeld voor de strijd tussen vliegtuigen onderling. AMERIKAANSE BOMMENWERPER VERMIST Naar verluidt wordt een bommen werper vermist van het type B-47, die met drie andere voor een geheime ope ratie was opgestegen van een lucht machtbasis te Riverside in Califomië. Men heeft berichten ontvangen van mensen, die verklaarden een lichtflits te hebben gezien in een groep bergen aan de grens tussen de staten Utah en Nevada. Het gebied wordt doorzocht. aangevuld, dat door mannen en vrou wen in kantoren ten hoogste 10 uren per dag en 55 uren per week mag wor den gewerkt, met behoud evenwel van een gemiddelde wekelijkse arbeidstijd van 48 uren gerekend over het gehele jaar. Daarnaast zal voor zover de arbeid onontbeerlijk is ter voorkoming van be derf van goederen, dan wel noodzakelijk in verband met de gelegenheid tot ver voer van goederen, de aankomst of het vertrek van zeeschepen of het uitvoe ren van opdrachten van reizigers een werktijd voor volwassen mannen van 12 uren per dag (op één dag per week 16 uren) en 58 uren per week worden toe gestaan, Waarbij echter over een tijd vak van 4 weken de gemiddelde arbeids duur per week 48 uren dient te bedra gen. Treinbotsing bij Fort Blauwkapel Honderden fietsen vernield (Speciale berichtgeving) Nadat gisteravond al vertraging was opgetreden op de lijn Hilversum— Utrecht door draadbreuk tengevolge van blikseminslag, is vanochtend een tweede vertraging opgetreden. Om vijf uur is een goederentrein op een rg- wieltrein gereden nabij Fort Blauw kapel. Het verkeer is thans ernstig gestagneerd en vooral het Gooise fo rensenverkeer ondervindt vertraging. Eén spoor is inmiddels al vrij gemaakt. Er zijn honderden fietsen van vakan tiegangers door de botsing vernield. Het spoorwegverkeer Utrecht—Hilver sum en UtrechtBaarn wordt met bus sen onderhouden. Het vrijgemaakte spoor wordt slechts gebruikt voor de treinen van het westen naar het noor den en het oosten des lands. De ravage schijnt nogal aanzienlijk te zijn. Met man en macht wordt aan het herstel gewerkt. Ned. Roode Kruis thans meer dan 600.000 leden De 424 afdelingen, die het Ned. Roo de Kruis in Nederland telt, hadden zich ten doel gesteld om het gezamenlijke aantal leden vóór de viering van de ne gentigste verjaardag der vereniging te brengen op 600.000. Dit doel is thans meer dan bereikt. In de algemene vergadering, die van morgen in Scheveningen werd gehou den. deelde de voorzitter ir. F. C. C. baron van Tuyll van Zuylen mede dat het Ned. Roode Kruis thans 616.408 le den telt. Met dit ledental is het Ned. Roode Kruis niet alleen de grootste vereni ging in den lande - dat was zij reeds enige jaren! - maar zii heeft in de loop van haar bewogen geschiedenis nog nooit zoveel leden gehad. In verhouding tot het bevolkingscij fer is het Ned. Roode Kruis ook de grootste Rode Kruisvereniging ter we reld d.w.z. als men rekent naar het aantal personen, dat uit vrije wil zich zelf voor het lidmaatschap aanmeldt. Het hoofdbestuur van het Ned. Roo de Kruis stelt zich principieel op het standpunt dat het lidmaatschap een uitdrukking van een persoonlijke over tuiging moet zijn en dat daar geen gokelement aan verbonden mag wor den. Daarom ook wordt de minimum contributie gehandhaafd op het bedrag dat daarvoor bij de oprichting in 1867 werd vastgesteld, n.l. f. 1. Dan kan er voor niemand financieel een beletsel bestaan om de stem van zijn hart te volgen als hij persoonlijk steun wil ge ven aan de arbeid van naastenliefde, die het Ned. Roode Kruis volgens zijn doelstellingen op zo ruime schaal ver richt - hier te lande zowel als elders. Felle pakhuisbrantl te Amsterdam (Speciale berichtgeving) Vanmorgen omstreeks 7 uur ont dekte de concierge van een kantoor gebouw aan de overzijde een sterke rookontwikkeling in twee oude pak huizen „De Twee Paauwen", aan de Oudeschans 83 en 85 te Amsterdam. De direct gealarmeerde brandweer zag bg het inslaan van de pakhuisdeuren, dat het hier een grote brand betrof en maakte onmiddellijk groot alarm. Met 5 motorspuiten en 2 ladderwagens viel de brandweer zowel van de zijde van de Oudeschans als van achterge- lege zijde vanuit de Uilenburgerstraat, de brandende pakhuizen aan en na drie kwartier verbeten vechten met tiental len stralen kon men het signaal „brand meester" geven. Van het pakhuis, dat op no. 83 gelegen was, brandde de voor zijde van alle verdiepingen uit. De schade op no. 85 bleef beperkt tot het uitbranden van een ca. 20 meter diepe vliering. In de pakhuizen was gevestigd de handelsonderneming Berro in ge reedschappen en ijzerwaren. Hoewel al deze ijzerwaren niet verbrandden, heb ben zij aldus de eigenaar van de enorme hoeveelheid water, welke de brandweer op de brand moest werpen, dusdanig geleden dat zg als totaal ver loren moeten worden beschouwd. Een deel van het archief van de handels onderneming heeft men kunnen redden. De verzekering dekt de schade. Over de oorzaak kon men nog niets meedelen, het brandpiket van de centrale recher che heeft deze in onderzoek genomen;. Nathan Straus komt zelf aanbieden gift Voor Stichting Studentenhuisvesting Nathan Straus (68) en Otto Frank, de vader van Anne Frank, waren zeer goede jeugdvrienden. Straus. een Amerikaan heeft in 1908 en 1909 aan de universiteit van Heidelberg filoso fie gestudeerd en daar heeft hg Otto Frank leren kennen. Sedert die tijd hebben zij elkaar nooit uit het oog verloren. Het spreekt dus vanzelf, dat Nathan Straus, directeur van een omroepinstelling in de Verenigde Sta ten, die gistermiddag met de S.A.S.- machine uit Oslo kwam (in Noorwegen heeft hij met zijn echtgenote een ge deelte van zijn vakantie aan de Fjor den doorgebracht) volkomen op de hoogte was van de geschiedenis van Anne Frank, van het dagboek, van het toneelstuk en van de plannen, welke er bestaan om een film van deze episode te maken. Deze Nathan Straus heeft van Otto Frank in Amerika vernomen, welke hulp Nederland gedurende de oorlogs jaren aan de joodse bevolkingsgroep heeft geboden. Hij heeft toen contact opgenomen met de Nederlandse ambas sadeur in Washington, met de medede ling, dat hij van plan was een bedrag van 10.000 dollar te schenken voor een goed doel. De heer Straus heeft in New York in een officiële functie veel voor de huisvesting gedaan. Hij ging in dit verband onmiddellijk akkoord met het voorstel de gift te bestemmen voor de Centrale Stichting Studentenhuisvesting in Nederland. Namens deze stichting was op Schip hol ter verwelkoming aanwezig de secretaris mr. J. Drijber uit Leiden, die mededeelde, dat het Stichtingsbe stuur besloten had de gift te gebrui ken voor de restauratie van het pand Oude Delft 106, een oud grachtenhuis te Delft, dat kort geleden is verbouwd tot een uitstekende woongelegenheid voor 12 sudenten. Vandaag zal de heer Straus in Delft zijn gift aan de Stichting overhandi gen. Honderdduizend man betrokken bij conflict dat op rug van publiek wordt uitgevochten (Van onze Londense correspondent) De provinciale busstaking in Engeland Is begonnen. De uitwerking ervan hangt af van de mate, waarin de stakingsoproep van de transportarbeidersbond zal worden opgevolgd, maar de verkeerschaos is reeds groeiende. Indien de staking algemeen wordt, zullen honderdduizend buschauffeurs, conducteurs en garage monteurs en 28.000 bussen of ongeveer een derde van het totale aantal bussen in Engeland er bg zijn betrokken. Vele steden bezitten alleen diensten, welke door provinciale ondernemingen worden uitgevoerd en zitten thans zonder open baar transport. Gisteren vertrokken nog duizend reis wagens met vakantiegangers van het grote busstation in Londen, het drukste in Engeland. Niemand behoefde achter te blijven. Aangezien vele provinciale bussen in de loop van de nacht naar hun depots terugkeerden, konden zelfs vanochtend vroeg nog passagiers van de diensten gebruik maken. Duizenden keerden gisteren in plaats van vandaag naar hun woonplaatsen terug. Een al gemeen beroep is gedaan op particuliere autobezitters om vrijwilligersdiensten te vormen voor het vervoer van passa giers. In sommige delen van het land werden voor dit doel speciale biljetten uitgereikt om op de voorruit van auto's te plakken, zodat het publiek weet. wie bereid is anderen te laten meerijden. Duizenden vrouwen, die in dorpen wo nen, zullen vandaag naar de stad moe ten lopen om hun boodschappen voor het weekeinde te doen. In Birmingham meldde zich van daag slechts één van de 500 buschauf feurs van de Midlands Busmaat schappij aan. Deze grote industriestad met zijn enorm verkeer is zwaar ge troffen. De staking valt samen met de zogenaamde „wakes", de veertien daagse vakantie in het industriege bied van Lancashire, waarbij alle fabrieken en het grootste deel der winkels voor deze periode plegen te worden gesloten en vele steden en bloc leegstromen naar de kust. Een belangrijk deel van deze jaarlijkse uittocht geschiedt met bussen. Niet al leen vakantiegangers worden getroffen, maar ook duizenden die met particuliere bussen naar hun werk gaan, evenals vele schoolkinderen, die op gelijke wijze reizen. De treinen waren vandaag nog meer volgepakt dan anders toch al in deze tijd van het jaar het geval is. De spoorwegbonden zorgen er voor, dat geen extra-treinen zullen worden ingelast, of dat de staking op andere wijze door de spoorwegeen wordt ge broken. Men verwacht niet, dat er Mulo-examens Te Heemstede slaagden voor het Mulo-diploma, tevens voor het Midden standsdiploma: Netty Dieben Tiny Ba- rends, Ank Elshof, Coby v. d. Geest, Tiny van Dijk, Helene Triebei, Elselies Droogh, Puk de Graaf, allen te Leiden. Geslaagd voor het diploma A: H. Eikerbout, Leiden; N. v. Biemen, Leiden; G. J .den Heijer, Oegstgeest; E. J. v. d. Reijden, Leiderdorp; P. Reijneveld, Nieuwveen; E. Roest, Zoeter- woude; E. Roest, Zoeterwoude; M. den Hollander, Leiden; L. D. Kromhout, Rijnsburg; L. Moojen, Leiden; M. E. Dekker, Voorschoten; W. A. Andringa, Voorschoten; A. C. G. Jonk. Leiden. Geslaagd voor diploma A tevens mid denstandsdiploma: A. G. Warmond, Leiden; W. J. D. I Hettema, Leiden; M. L. Hofer, Leiden; G. Kantebeen, Leiden; L. M. Kastner, Leiden; A. S. v. Koperen, Leiden; C. v. Blitterswijk, Katwijk aan Zee; M. E. de Vos, Warmond; A. E. Polak, Katwijk a. d. Rijn. Afgewezen 6 kandidaten. Geslaagd 22 kandidaten. BINNEN LAND Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagiersiyst ter inzage van het m.s. Willem Euys" van de Kon. Rot- terdamsche Lloyd, dat 1 augustus a.s. in Rotterdam wordt verwacht. Minister dr. S. L. Mansholt zal ons land op 25 en 26 juli a.6. te Parijs verte genwoordigen in de bijeenkomst van de commissie van ministers van Landbouw «r. Voedsel voorziening der 13 bg de orga nisatie voor de Europese economische sa menwerking aangesloten landen. Bij K.B. is prof. dr. W. Bïeeker. direc teur in algemene dienst bij het K.N.M.L te De Bilt benoemd tot directeur-hoofd- wetenschappelyk onderzoek by dat insti tuut. Tot seoretarls-generaal van het be stuur der internationale Unie voor Kris tallografie is gekozen onze landgenoot. D W. Smits. De Nederlander C .H. Macgil- lavry is tot gewoon lid benoemd. Op 3 september zal op een van de grote kerkhoven in Oslo een Nederlandse oorlogsbegraafplaats worden opengesteld. i .r=ii en ourier* dl» in de tweede wereldoorlog om het leven kwamen en die tijdelijk in Finland. Zwe den en Noorwegen begraven zijn, zullen hier hun definitieve rustplaats vinden De kotter Texel 39 heeft gistermid dag 15 mijl ten oosten van Fort Kijkduin r.ablj Den Helder het lichaam van een vlieger uit zee opgehaald. In het vliegers - uniform werd eeen landkaart ran België aangetroffen. Op een mouw sbond de aan duiding U.S. Alrforce. Herkenningstekenen werden niet aangetroffen. BUITENLAND In 1956 hebben de geregelde lucht- Hjnen in de wereld tien miljoen mensen meer vervoerd dan in het Jaar tevoren. Op 25 september zal in Parys het eerste nummer verschynen van een nieu-w Amerikaans maandblad, "The American abroad", dat gewyd zal zijn aan de poli tiek, toerisme en het amusement in Buro- I Een autoverhuurder-ij in New York Ls voornemens „vliegtuigen zonder piloot" te I gaan verhuren. Dit najaar nog zuilen ge- brevetteerde vliegers in 50 grote Ameri kaanse steden een vliegtuig kunnen hu ren. De huur zal omstreeks 21 dollar per uur bedragen plus 15 cents voor elke ge vlogen mijl. Een Noors schip voor visser ij onder zoek heeft gemeld dat de temperatuur van de Poolsee rondom Jan Mayen Eiland twee graden ceteius is gestegen. Verder heeft men vastgesteld, dat de ijsg-ordel voor de oostkust van Groenland nog nvaar een kwart van zijn normale dikte heeft. Een groot gebied is ijsvrij geworden. Frankrijk en Zwitserland hebben een overeenkomst gesloten voor het gebruik van atoomenergie voor vredesdoeleinden. De Gele Rivier in China is door lang durige regenval op verscheidene plaatsen bulten de oevers getreden. In de provincie SJantoeng staan 400 dorpen ln het water. Er zijn gisteren door een brand te Dieppe twee pakhuizen zo goed als ge heel verwoest. De schade wordt geschat op zeven- a aoht miljoen gulden. énige verzoeningspogingen zullen wor den gedaan nog voor dat aanstaande woensdag het industriële scheidsge recht bijeenkomt om het conflict te onderzoeken. Deze busstaking is weer een nieuw schrijnend voorbeeld van een conflict, dat op de ruggen van het publiek wordt uitgevochten, zoals de laatste jaren zo vaak is gebeurd. De stakers ontlenen vooral hun kracht aan het feit, dat zij in staat zijn de gemeenschap recht streeks te treffen. Verwacht wordt dat de staking minstens een week zal duren. Het is de ernstigste busstaking sinds de algemene werkstaking van 1926. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 20 juli. Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Prijzen per 1O0 kg.: pruimen 1.2-51.85; andijvie 51 dop erwten 6479; snijbonen 702.25; stami- bonen 951.10; tuinbonen 1-3«1'6; rabar ber 420; spinazie 1213; tomaten A 25 44: B 20—33; C 20-25; OC 20; waspeen 1024; per 100 stuks; perziken 736-; bloemkool A 1052; B 10>13; komkom mers A 1'531; B 1425; C 1115; sla A 413; per 100 bos; bospeen 1:723; kro ten 29; selderie 25; uien 719. BOSKOOP. 19 juilii. Coöp. Veren. ..De Boskoops-e Veiling". Rozen. gr. bloem.g. 20 stuks: Pechthold 1.302.20; Mad. Butter fly 1.90—3.O0; New York 3.60; Duisburg 1.202.80; Baccara 2.804.40; Gemengde rozen 52—70; Babyrozen 10 stuks; Poul- sens Pink 631.10; Sweetheart 901.30; Nymph 2.704.40; Juweeltjes 74-1.00; Queen Lucia 415-2; Gloria Mnndll 5071; Ellen Paulsen 66; Wolfs Gloria 4285; Moulü-n Rouge LjI'O2.DO; Else Paulsen 65; Div-ersen 10 stuks: Liatrix 537-0; Gips 22 41; Clematis Durandië 1.602.60; ld. Pr. Hendrik 2.90; id. Me-\T. 1-e Cou-litre 3.60; Phlox 44; Lelies 65; Margriet 38; Lathyrus in kleuren 3134; AohlMa 2-1; Lelies per kelk 2)1. HOOFDDORP, 19 juli Graanbeurs- noteringen: Tarwe f24f26; haver f 19 211'; gr. erw-ten f 2-3f 38: karwijzaad f 55 f65; gerst f 19f22. Alles per. 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 19 Juli Groenteveiling: Bloemkool A 3658. id. B 1931; waspeen A per kist 4.908.90, idem B per kist 9.2011.40. idem fijn per kist 1.803.20; zwarte bessen per kg. 3.003.10; prlnsessebonen 108110; rode kool 910; selderie 2.503.10; peterselie 2.605.70; tomaten 2046; postelein 18 19; sla 615; rabarber 1225; andijvie 17—18; bonekruid 1.701.80; tuinbonen 2428: doperwten 7279; bospeen 28 38; kroten per kist. 1.403.30. idem per 100 kg. 913; uien 2022; stam6nijbonen 128141; komkommers 2027; aardap pelen per kist: bonken 4.505.50, grote 4.30—5.30, drielingen 2.00—2.60. LISSE. 19 juli. Bloembollen veiling: Op de Coöp. Rloem-ballenveiliinig H.B.G. In een hoofdstedelijk theater draait aeze week een film over baarden en daarom konden gisteravond diege nen die over een baard van minstens drie cm lengte beschikken gratis de voorstelling bijwonen. Van deze geste werd ruimschoots gebruik ge maakt. De man aan de cassa had het druk, met meten, terwijl de ge gadigden bedaard, behaard en be baard stonden te wachten of te fo tograferen. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. Pieterskerk: Orgelconcert Adri Foruteyn. 8.30 uur nam. Oegstgeest: Zijzaal Willem de Zwijgerkerk, Bapti&tengemeente. Spr. H. Schouten jr. 8 uur nam- DINSDAG Voorschoten (Lëideeweg 96): Bazar ten bate van Kindertehuis „Nieuw-Voordorp" 2.305 en 79.30 uur nam. WOENSDAG Mare 1Aandeelhoudersveng. N.V. Leids© Broodfabriek. 3 uur nam. Pieterskerk; Avondstilte te 7.30 uur mam. Oegstgeest (Ballstraat)Open luchtsamen komst Baptisten Gemeente. 8 uur nam. VRIJDAG Stadszaal (grote zaal)Italiaans opera concert. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens in miniatuur; de wereld van het poppenspel(Tot 1 okt.) Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur. op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terra- rlumtemtoonstelling Aqua-Hortus". (12 tot 28 Juli). Van der Werfpark; Temtoonstelitng Ro mantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uut voorm. tot 11 uur mam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal- „Tydgenoten van Ver- ster". Werkd. 105 uur zondags 15 u.. donderdag bovendien 7.309.30 uur (20 juli 23 september). BIOSCOPEN Trianon: „Bg de Luchtbescherming" (alle leeft.) Werkd. 2.30, 7 en 9.14 uur; zond. 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex„Bloedige zonsondergang" (14 Jr). werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uut; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; dond. „De herto gin van Idaho" Luxor: „Mijn hart zingt voor Jou" (alle leeft.). Werkd. 2.30. 7 en 9.15 u.; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.1'5 uiur. Lldo: „Sport staalt spieren" (alle leeft.) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Staatsvijand nr. 1 (alle leeft.). Werkd. 2.30. 7 en 9.15 tour; zond. 2.30 4.45. 7 en 9.16 uur. Zaterdag 20 Juli zyn des middags. *s avonds en 's nachts voor het klaarmaken van spoedrecepten geopend: Apotheek Kok Rapenburg 9. tel. 24807 en Apotheek Oegstgeest, W ilhel ml nap ark 8. Oegstgeest töl. 26274. Zondag 21 juli is van 's morgens 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend Apo theek Kok. De diensten der huisartsen te Leiden wordt van hedenmiddag 2 uur tot maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Laugezaal. Mastenbroek. Pleiter, Verbrugge en Verhoef. Te Oegstgeest door de doktoren Held- tel 24649 en Lanen-Baron, tel. 21610. BH geen gehoor o(j Uw huisarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 22222. 431 *J| Sm® Twee dikten: 10W-20W-30 en 20W-30-40 werd voor bygoed de volgende prijzen be steed' Enkele Jomquille 2.85; Aylüium Ro- senbaoh 5.40; Colch. Autumn. Majer 2>1 -26; Fri'tt. Crown Imp. Reed 23 op 110.20op 103.Friitt. Meleagris z .8 1.65; idem 6op 90; Muscari Armaemiacum 9-'10 85; i'diem 8-9 70; Sc lila Siberica 9-10 2.95; 8-9 2.35; 7-8 1.35; KROKUSSEN: Blauw z. 11 2.65; z. 10-11 1.70; z. 9-10 1.30; z. 8-9 1.10; z. 7-8 1.00; Bomt z. Dl 1.75; 10-11 1.40; 9-10 1.00; 8-9 80 7-8 65; Purpurea 'Dlop 6.30; 10-11 3.05; 9-10 2.25; 8-9 1.15; 7-8 80; geel 9-10 80 8-9 55; 7-8 40; Wilt 10-11 3.30; 9- 10 2.50; 8-9 1.65; 7-8 1.00; NARCISSEN: Aotaiea I zwaar 10.70; Idem I 9.50; idem 3 5.80; Carlton III 4.75; Fortune I 9.50; id. 11 7.20; Helles II 7.20; Poetaz La Flancé© III 4.50. ROELOFARENDSVEEN. 19 JuM. Bloe menveiling; Cöl'VilHeis 2143; Gladiolen 4585; Asters 1531'; Phlox 16-36; Achi llas 1820; Alstroemeria 2836; Liatrix 4259; Dahlia's 5085; Leeuwenbekken 17—21; Srdalcia 16—.17; Scabiosa 26—39: Lathyrus 1023; Zinnia's 1622 per bos; Ornlthogalum 9>12; Am. Anjers 38 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 19 jull. Groenteveiling: aardbeien 601.34 per 2| ons doosje; kropsla 5 00>16.00; andijvie 7.009.00; bloemkool 10.0043.00; bospeen 13.0027.00; breekpeen 10.0021.00; aard appelen 17.00'1-3.O0; blauwschokkers 43.00 '55.00; tuinbonen 10.0014.00; tomaten 35.0043.00; dubbele stambomen 95.00 125.00; snijbonen 140.00165.00; snijbonen stek 85.00120.00; augurken C 49.00-62.00 augurken D 40.0041.00; augurken DA 46.0050.00; augurken E 42.00; augurken OD 45.00. RIJNSBURG, ".9 Juli. Bloemenveiling Flora; per 100 Soabiosa 2.203.70; Zinnia 1.00>1.80; Gaillandia 4.30'2.10; Liatrix 3.506.40; Mimi 801.00; Korenbloemen 1.001220; Cemitaiurea 1.20—'1.90; Tijger Anjer 1.402.20; Dahlia: Kockelsee 3.50 4.50; Pas6e partouit 4.00-4.70; GlOry Heem stede 5.00—6.70; Garry Hoef 5.50—6.00; Se. ge tuin per bos 1021; Bonte Griet 1650; Rodamte 1619; Orion 14; Kop Godetda 3047; Distel Zilver 66'17; per stuk Am. Anjers 59; Pyramidaflie 712; Qrniitho» galum 68; Pel. Godetia 6.4011.00; Gla diolen: Golden Dust 4.805.20; Sneeuw Prinses 4.005.20; Strauss 4.506.20; Mem Day 6.00—7.90; W. Herald 4.30—5.40; Pier- son 3.404.20; Redlfok 5.005.70; Early Glory 4.105.90; ConvtHel: The Bride 3.00 6.20; Amanda 4.005.40; Peaohe Blossurp 2.403.00; Charm 3.00—3.50. RIJNSBURG. 19 Juli. GroentevelOelng eerstelingen 1620; kroten 15-17; uien 10 20; waspeen A 2530; B 3542; blauw® schokkers 7586; herenbomen 1.201.50 p. kilo; selderie 45; peterselie 24; bos- prei 56; bospeen 3545; radijs 1914 per bos; bloemkool A 3545; B 1625; O 10->12 per stuik; sla 5'13 per krop. TER AAR. 19 juli. Groenteveiling snijbonen 1.402.08; idem B 1.001.38; id. stek 461.18: stamprinsessebonen >1.00- 1.35; idem stak 1.20; stampninsessenbon'eim 1.201.50; alles per kg; tuinbonen 80— 1.54 per 10 kg; tomaten A 324)1; idem B 3842; idem C 2'140; andijvie 8; was peen. 1324; B 713; zilvenuien 2340; stek 514; rabarber 717; postelein 19 24; uien 3124; nieuwe aardappelen 11— 17; kroten 1>521'; rode kool 10>13; put jeekool 840; groene kool 810; kom kommers stek ÏO'18; spitskool 9'10 alles peT kg; sla A 913; B 6>10; bloemkool A 30—52; idem B 17—29; C 10—15; kom kommers A 2429; idem B 2028; C 10 17; stek 80)1); alles per stuk; bospeen 16 22; boskroten 512; selderie 89; peter selie 34; bossjailoüten 6; alles per bos; zwarte bessen 3.90; kruisbessen 1.80 per slof; Bloemen; Anjer® 10; Ester Read 17 10 per bos; augurken: fyinbasterd 58; bas terd 64: grof A 47—53; grof 1 40—41; CD 45; E 40; E gedl 16 alle® per kg. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d bó I vi S x cj f !2 3 Sa Stockholm half bew. ono 4 24 0 Oslo regenbui no 2 23 7 Kopenhagen zw. bew. o 2 23 0 Aberdeen regen windstil 12 46 Londen zw. bew. zw. 4 21 0.6 Amsterdam licht bew. windstil 21 3 Luxemburg geh. bew. wzw 3 19 14 Parijs ?eh. bew. w 6 18 10 Bordeaux zw. bew. wzw 2 19 10 Grenoble regenbui nw 2 23 3 Nice anbewolkt wnw 1 26 0.3 Berlijn regen w 4 26 6 Frankfurt zw. bew. wzw 2 23 0.4 München legen zw 4 18 12 Zürrch regenbui wzw 4 13 9 Genève regenbul z 4 20 15 Locarno licht bew. o 2 17 50 Rome half bew. z 2 .29 11 Ajaccio half bew. nw 2 24 2

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2