BERUCHTE LEIDSE GRACHT ZATERDAGMORGEN OPRUIMINGSKOOPJES BULTHUIS Leidse Jeugd Tour Eindexamens Don Boseo-scliool J. P. Mulder overledeu Eindexamens Vakseliool voor Meisjes 96ste jaargang Vrijdag 19 juli 1957 Tweede blad no. 29190 Het Is niet de eerste maal. dat wij op deze plaats 'getuigen van de ontzettend onaangename geuren welke opstijgen uit het water van de Uiterste Gracht. Eigenlijk is water een veel te wijds woord voor de grauwgroene. dikke substantie, waarin een grote hoeveelheid vuil ronddrijft. Op sommige plaatsen is het vuil zó dicht de oppervlakte van het water genaderd, dat het nieuwe vuil. dat er op een of andere wijze opgegooid wordt, niet eens meer wegdrijft, doch blijft steken in de vieze vette drab. Gezien de oude bloemen, de blikjes, de dozen, ja zelfs de oude matrassen, die hier ronddrijven, is het niet juist de schuld voor deze ergerlijke verontreini ging alleen op de industrieën te gooien, welke langs deze gracht gevestigd zijn. Ook de omwonenden zijn niet vrij te pleiten .zoals op deze foto wel blijkt. Maar het doet aan het feit niet af. dat wonen in een lucht, zoals deze gracht vanmorgen weer verspreidde, een voortdurende kwelling moet zijn. De man op de bagger schuit, die druk aan het werk. was. kan dat in zijn eentje niet verhelpen .Het is de hoogste tijd. dat er grootscheepser maatregelen ge nomen worden om aan deze wantoestand een einde te maken. (Foto LJD./Vam, VMet) vindt U weer nieuwe in de etalages! COUPONS LOPER - BALATUM - GORDIJNSTOF - VITRAGE Extra aanbieding BOUCLÉ- en JASPÉ TAPIJT v.a. f. 11.90 p.- m. BOTERMARKT 23. Duizend deelnemers aan Statentocht 1957 Vanmorgen vroeg om vijf uur reeds liet een tiental deelnemers aan de traditionele Statentocht zün startkaar afsempelen in het V.V.V.- kantoor aan de Steenstraat. Op vrij wel hetzelfde tijdstip startten in elf andere plaatsen zo'n 240 bestuurders hun wagens om aan de toertocht te beginnen, die voor de vierde maal ge houden wordt ter gelegenheid van de jaarlijkse herdenking van de Eerste Vrije Statenvergadering van de Sta ten van Holland, gehouden op de 19e juli van het jaar 1572 in de Staten zaal van Dordrecht. In totaal rijdt een duizendtal perso nen de todht mee. In verband met de viering van de herdenking van 00 jaar stadsrechten der gemeente Edam was er een bijzonderheid in de overigens vrijwillige route ingevoegd. In de och tenduren moesten namelijk alle deel nemers in Edam zijn om tussen half elf .j halftwaalf te defileren voor de Com missaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen. Ook de Sleutelstad kreeg vanmorgen een klein staaltj van de feestelijkheden in het kaasstadj gepresenteerd. Een groep van ongeveer tachtig Edammers in de traditionele Westfriese klederdracht kwam haar deelnemerskaarten aan de Steenstraat laten afstempelen. Daarna vervolgde het vrolijke groepje de tocht, die voor hen waarschijnlijk in Enkhui zen een einde zal vinden. Want voor de eerst maal konden de deelnemers kiezen tussen een finish in Dordrecht of in Enkhuizen. Tevoren hadden zij in een vrije tocht alle twaalf plaatsen of tenminste zes moeten aandoen. Was aan deze opdracht, naar gelang de in schrijving in een bepaalde klasse, vol daan dan konden zij onmiddellijk na toet bereiken van het eindpunt een plaquette in ontvangst nemen. EXAMENS SLAGERSGEZEL De navolgende leerlingen van het leerlingenstelsel voor het slagersbedrijf zijn geslaagd voor het diploma leerling stelsel ingevolge artikel 56 der Nijver heidsonderwijswet: Ph. Kroes, Nieuw-Vennep; H. J. Schreurs, Nieuw-Vennep: J. H. Boon, Voorhout; S. Holswilder, Leiden; A. P. de Kruiff, Leiden; J. Velthuyzen, Lei den; J. Tebrugge, Leiden; E. G. J. van Schaik, Leiden; P. Peters, Voorschoten; W. L. M. Knijnenburg, Noordwijk; G. Oechies, Leiderdorp; A. J. Th. v. d. Werf, Zoeterwoude; Th. G. v. d. Berg. Leiderdorp. 4 Kandidaten werden afgewezen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN nja ,dir vam P. Boef en M. TeOiLe; Pleter en van P. Kiuyt en G. van der Plas; Jo hanna Maria dr van T. B. Banmik en C. W. Vol'beda; WHUezn ,zm van W. van den Toom en H .Gelderman. GETROUWD L. M. B. de Koning en A. P. B. van Beek W. F. Koolmoes en G. P&ma; J. Buis en G J. Boezaard; J. C. van Dijk en A. Koo ien; J. J. Groenewegen en C. CorneHsse; C. B. M. van den Ende en P. M. Roefstra; H. Arndldus en H. W. M. Brouwer; L. van Schoonderwoerd den Bezemer en A. Hol- verda; N. de Wolf en P. M. E. Boom; J. Brussèe on H. Bakker; J. Seller en A. M. Rijkers; J. Baars en J. E. Guldemond; C. Barls en A. J. Haaaer; H. J. Lammers en M. Stam. OVERLEDEN P. Stoute. 72 Jr. man: M. de Winter. 79 vrouw; P. G. van Rijn, 73 Jaar, man. De vierde etappe van de Leidse Jeugd-Tour, waarvan de organisatoren zich zoveel voorgesteld hadden, is door de regen voor een groot deel bedorven. Dit was voor de Noordwijkse ploeg wel de grootste tegenvaller, daar zjj op bekend terrein zou rijden. Maar de regenbui, die vlak voor de aanvangstijd gevallen was, had de baan onbruikbaar gemaakt. In overleg met de politie van Noord- wijk werd toen een rechte baan van plm. 300 meter uitgezet, waarop de rennertjes twee aan twee een sprintje reden. Zodoende was de avond niet ge heel verloren. De tijden van de sprint varieerden van 34 seconden tot 46 seconden. Bij het opmaken van het klassement bleken de snelste sprinters in de A-klasse te huizen. Hierin maakten 3 jongelui de beste tijd: J. v. Biemen, A. v. Steen voorden en K. van Weizen, allen in 34 seconden. De snelse super-klasser was Calzyn in 35 seconden, welke tijd ook gehaald werd door de A-klassers Lind- hout. Bakker en Winter. Ook de snelste B-klasser reikte tot 35 seconden. Dit was de oude drager van de groene trui, J. Vogelaar. Brand, die in de sprint Kloosterman, de groene- trui-drager van heden, versloeg, was echter niet zoveel voor, dat dit in tijd uitgedrukt werd. Beiden boekten 6 se conden. Daar er voor deze sprint geen bonifi catie gegeven werd, veranderden de klas sementen slechte in enkele seconden. Wel vermeldenswaard is nog, dat het dagploegen-klassement in de A-klasse door Stormvogels en Hoge Mors gelijk beëindigd werd met een totaaltijd van 1 min. 45 sec. In de B-klasse won Plan Noord in 1 min. 50 sec. De politie van Noordwijk verdient de dank van de Leidse Jeugd-Tour voor de vlotte en prettige samenwerking, om ook deze vierde etappe toch nog te doen slagen. Hedenavond vertrekt de karavaan weer van de molen „De Valk" om 6.30 uur. Dan zal de laatste slag gestreden worden op de grote baan achter Zoe terwoude. OUDERAVOND OPLEIDINGSSCHOOL DRIE OCTOBERSTRAAT In het gymnastieklokaal van de Op leidingsschool aan de Drie Octoberstraat is een ouderavond gehouden, welke in verband met het afscheid van de leer lingen der 6e klasse een feestelijk karakter droeg. Te 8.15 uur opende het hoofd der school, de heer J. Slegtenhorst deze avond en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de heren Regeer en Dool van de Centrale Ouderraad. Na een korte inleiding bracht het muziekgezelschap van de Korfbalvereniging „De Algemene" onder leiding van de heer D. Sloos op ver dienstelijke wijze enige muzieknummers, met zang van mevr. C. Sloos—v. d. Broek en de heer W. v. d. Broek, ten gehore. Na dit optreden brachten enige leer lingen van de 6de klasse het toneelstuk je „De nieuwsgierige prinses" over het voetlicht, hetgeen met een warm applaus werd beloond. Voor de pauze voerde een viertal meisjes van de 6e klasse, onder leiding van de heer Kukler enige gymnastische oefeningen uit. Na de pauze volgde een tweede op treden van het muziekgezelschap. Aan het enige vrouwelijke lid van dit gezelschap werd een bouquet bloemen aangeboden. Na dit muzikale optreden nam het hoofd van de school met enige geestige, doch tevens vermanende woorden af scheid van zijn leerlingen en reikte aan elk hunner een getuigschrift uit. Weder kerig ontving de heer Slegtenhorst van de leerlingen een aardig geschenk, ter wijl ook aan de handwerkondejwjjzeres der Ge klasse een verrassing werd aan geboden. Nadat een verloting was gehouden, werd tegen het middernachtelijk uur door de voorzitter van de Oudercommis sie. de heer L. Algra, aan alle medewer kers en aanwezigen dank gebracht voor deze in alle opzichten geslaagde avond. BEROEP DR. MR. J. OZINGA Naar wij van betrouwbare zijde ver nemen heeft de bij de Geref. Kerk alhier beroepen predikant dr. mr. J. Ozinga, die inmiddels óók een beroep van de kerk van Emmen ontving, uit stel van beslissing verzocht en verkre gen. Mulo-examens Geslaagd voor het Mulo-diploma A: B. J. Terpstra, Leiden; H. de Mooij, Leiden; M. C. Koet, Leiden; B. J. Brinksma, Leiderdorp; T. D. Harkes, Zoeterwoude; IJ. M. de Vrij, Leider dorp; H. J. Trap, Leiden; H. C. v. d. Wijngaard, Leiden; C. J. v. Brero, Lei den; J. E. Kramer, Leiden; T. W. Verra, Zoeterwoude; H. de Kruijf, Zwammer- dam; T. W. L. Hol, Bodegraven; A. Boot, Bodegraven; J. van Tilburg, Bo degraven. Geslaagd voor het diploma A tevens middenstandsdiploma: R. v. d. Meer, Leiden; A. M. Ketting, Oegstgeest; J. C. Hoogteijling, Leiden; U. K. I. Beu nen, Oegstgeest; G. van Aalst, Zoeter woude; F. Spierenburg, Katwijk a. Zee; N. Vooijs, Katwijk aan Zee. Afgewezen 6 kandidaten; geslaagd 22 kandidaten. OP HET STATION ONWEL GEWORDEN Een 42-jarige mevrouw uit Voorscho ten was gisteren betrokken geweest bij een motorongeval te Goes. Zij had daarbij een hersenschudding en een vleeswond aan het been opgelopen. Des ondanks meende zij op eigen gelegen heid naar haar woning te kunnen rei zen en nam daartoe de trein in Vlis- singen. Omstreeks halfzes stapte zij uit op het station te Leiden, waar zij ech ter plotseling onwel werd. De E.H.D. werd gewaarschuwd, die het beter oor deelde haar naar het Academisch Zie kenhuis .over te brengen. Benoemd tot voorzitter der examencommissie voor praktijk-diploma schoenmaker, onze stadgenoot, de heer J. Schrama. In een geheel bezette aula van de Technische School „Don Bosco" te Leiden, zün gisteravond de diploma's uitgereikt. Rector L. M. Vester sprak een woord van welkom tot de aanwezigen, on der wie de wethouder van onderwijs te Leiden, de heer J. C. v. Schaik, de heer J. A. Aalders, die de Kamer van Koophandel vertegenwoordigde, en een vertegenwoordiger van de Am bachtsschool Haagweg. Na een opwek kend woord tot de jongelui, waarin hij hen op het hart bond te blüven studeren en de juiste weg in het leven te zoeken, reikte hij de diploma's uit. Van de 127 examinandi zijn er 112 geslaagd. Een goed resultaat, indien men de strenge eisen in aanmerking neemt. Wethouder J. C. v. Schaik feliciteer de de geslaagden eveneens en wijdde Advertentie Onreinheden in Uw bloed veroorzaken die Rhenmatlsche Pijnen. Daarom zal zo'n bloedzuiverende Krnsehenkuur goed doen. 'n Heerlijke gewaarwording, dat bevrij dende gevoel dat over U komt, naar mate de aansporende werking zich op lever, nieren en ingewanden doet gelden en zo Uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pijn vallen als 't ware van U af en ge voelt Uzelf allengs weer helemaal de oude. Vraag Kruschen by Uw apotheker of drogist. In de ouderdom van 78 jaar is gis teren geheel onverwachts overleden de heer J. P. Mulder een bekende en alom hooggeachte figuur, zowel in de gelederen van de ambtsdragers der Ned. Herv. Gemeente als in de Grafische Bedrijfskring. De heer Mulder stond gedurende vele I Jaren aan het hoofd van het drukkers- I bedrijf van de firma P. J. Mulder en Zoon aan de Breestraat. aanvankelijk j uitsluitend ingericht voor steendruk, maar later ook voor offset- en boekdruk- s kerij. De heer Mulder werd in 1898 op 19- Jarige leeftijd in de zaak van zijn vader opgenomen en in 1911 als mede-firmant met de leiding van het bedrijf belast. In de drukkerswereld genoot de naam Mulder een uitstekende klank. Hij was o.m. oud-voorzitter en ere-voorzitter van de Ned. Bond van Steendrukkerijen, oud-voorzitter van het district Leiden van de Federatie van Werkgeversorga nisaties in het drukkersbedrijf, oud hoofdbestuurslid van de Chr. Bond van Drukkerspatroons en een der oprichters van het Overlijdensfonds in de werk geversorganisaties. In het kerkelijk leven, in.het bijzonder dat van de Ned. Hervormde Gemeente nam de heer Mulder gedurende zeer vele jaren een vooraanstaande plaats in, eerst ruim 10 jaar als diaken en voor zitter van het college van diakenen en vervolgens als lid. 2de secretaris, secre taris en tenslotte voorzitter der gemeen te-coihmissie, tevens voorzitter van de sub-comimssie voor fabrikage. Onder de vele zaken, welke in deze functie zijn werkkracht en aandacht vroegen, noemen wij o.a. de restauratie van de Pieterskerk welke onder zijn leiding tot stand kwam en hét toezicht Een getuigschrift ontvingen voor: Assistent in de huishouding: A. de Best, Oegstgeest; N. M. Brugmans; F. den Daas, Noordwijk; H. W. Duyts, Voorschoten; T. M. Fakkel; E. A. van Gijzen; E. H. E- Heynekamp, Voorscho ten: P. H. Jansen, Voorschoten; S. A. Jippes. Voorschoten; E. A. de Jong, Noordwijk; M. J. J. de Jong; J. M. Kol derman; G. S. Kriek; W. van Leeuwen; L. Nauta; C. Nieuwephuis; C. M. J. Noordervliet, Katwijk; H. J. W. van den Oord; N. M. Passchier, Noordwijk; P. J. H. Punselie; J. Segaar, Voorschoten; G. A. van Sinderen, Pijnacker; C. H. Sira; A. Toet. Voorschoten. Geen getuig schrift 3 1.1. Huisnaaisters: G. Booy; M. C. Cramer, Noordwijk; C. de Geus; J. de Kluyver; M. J. Nieuwenhuis; N. D. Ouwehand, Noordwijk; L. F. Pennenburg; H. E. M. Reizevoort; J. Schaft: J. M. Spijker; M. Teekens, Zoeterwoude; A. van Tol, Voorschoten; C. van Vollenhoven. Leerling-verkoopsters: E. van Biemen; J. Crama; M. E. I. Gordijn; G. den Hertog; L. v .d. Heyden, Warmond; N. I. Kapaan; N. A. van Maanen; I. Mar- tijn; B. Megchelse, Oegstgeest; C. H. M. Oudshoorn. Voorschoten; L. A. E. Pret; J. G. E. Verhoog; M. M. Vogelaar. 2-jarige Primaire opleiding: F. Arbouw; A. Azier; J. G. J. Ba velaar; M. J. Be- dijn, Noordwijk; M. J. J. Bekooy; J. K. Bekooy; M. W. van der Bent, Noord wijk; J. J. Bey; G. v. d. Berg; B. I. Bink; M. P. Binken. Noordwijk; M. J. van Blitterswijk; A. W. Bloemendaal, Lei derdorp; H. P. M. van den Bos; T. van den Bos; J. Boom; J. M. Boom; J. N. Brugman; M. J. Burger; H. W. van den Buuse; J. F. Bij, Sassenheim; P. C. Cal- koen; J. C. Crama; J. C. Cramer; O. Derks, Voorschoten; M. C. Duffels; T. J. Eikelenboom, Sassenheim; G. Erades; J. P. Esderts: M. Gröll; M. W. Glas bergen, Noordwijk; R. W. Goudens van den Handel; J. P. Haneveld, Voorscho ten; S. J. Has6elbach; D. Hazenoot, Noordwyk; M. L. van der Heden. Lei derdorp: J. Hemerik; A. M. Hertman. Lisse; G. de Heus. Hoogmade; C. J. van Heuzen; M. M. Hoexum; M. C. Horree; M. van Houten, Noordwijk; C. M. Jan sen; G. de Jong; G. S. de Jong; W. G. de Jonge; E. A. Jongewaard; G. J. van Kampenhout, Oegstgeest; J. Kanbier; A. J. Kikkert; A. A. van Klaveren; W. Klinkhamer: M. E. de Knegt; J. Kool, Lisse: T. Kooreman; E. J. Koppert; C. J. Kosse; A. E. Kromhout; H. Kuipers; E. H. van der Kwaak, Leiderdorp; M. van der Kwaak. Leiderdorp; M. H. La- court; C. de Lange, Voorschoten; P. Langezaal; E. M. van Leeuwen; F. H. van der Loo, Zoeterwoude; C. van der Lubbe: M. C. van der Meer; C. M. van der Meulen, Noordwijk; C. M. Meyboom; C. Moenen; L. Molenaar; W. J. deMooy, Oegstgeest; P. de Munnik, Leiderdorp; J. van der Nagel, Valkenburg; J. Nap; A. L. W. Naves; I. Olk; G. C. van Os; A. M. den Outer; E. Piekaar; C. M. Pison; P. G. Ravensbergen; A. van der Reyden; M. A. Rijnsburger, Zoeterwoude G. Sanavro; P. Sandberg; L. L. J. L. Schiphorst; «L W. J. Schustert M. i. Selier; E. Siepert; A. H. van der Sleet, Warmond; R. Tegelaar, Voorschoten; D. J. Terburg; R. C. Tervooren; J. S. de Tombe; F. W. L. J. Turenhout; H. P. M. Turenhout; S. Tijsen, Warmond; H. E. C. Vastenburg, Voorschoten; M. van Velzen; J. L. Verhaar, Voorschoten; A. Verboon, Rijpwetering; D. J. Verschoor, Voorschoten; H. van der Vet; C. E. Ver hoeven; A. C. Visser. Wassenaar; F. C. Vlasveld: G. A. J. C. van Vliet; J. W. E. Visscher; M. M. van Weeren, Kat wijk; E. J. Wittebol, Voorschoten; A. van der Zeeuw. Géén getuigschrift 18 1.1. Middagopleiding: I. Bakker, Voor schoten; W. M. Barendse; L. van der Nagel, Valkenburg. Avondopleiding Kinderverzorging: M. E. van Gent; L. A. C. Hansen; E. E. van Kooperen: M. C. Langmuur. Kat wijk; J. Scholte; J. W. Swanenburg. Avondopleiding naaien: C. Hoogeveen, Abbenes: W. Nieuwenburg; E. Rijlaars dam. Zoeterwoude; D. Taverne. Waar geen plaatsnaam is vermeld, Is dit Leiden. op de begraafplaatsen „Rhijnhof" en aan de Groenesteeg. In de kringen van het christelijk on derwijs was hij al evenzeer een bekende persoonlijkheid. Zowas hij bestuurslid van de Ver. voor Chr. Onderwijs, secretaris van de Chr. HBS, oud-bestuurslid van de Chr. Kweekschool en oud-bestuurslid van het voormalige Chr. Militair Tehuis aan de Morsweg. Vrijwel sedert mensenheugenis had de heer Mulder ook zitting in de commissie, welke op de 3 oktoberdag 's morgens in het Waaggebouw toezicht uitoefent bij de uitdeling van haring en wittebrood. Met de heer Mulder is een vriendelijk en rechtschapen mens heengegaan, die in brede kring hoog aanzien genoot. De teraardebestelling van het stoffe- lyk overschot zal a.s. maandagmiddag om 2 uur geschieden op de begraafplaats „Rhynhof". VICTORIA REGIA IN LEIDSE HORTUS Binnenkort zal de Victoria Regia in de Hortus Botanicus haar bloemblaren ontvouwen. Op de avond van de bloei zal de Hortus van 21 tot 23 uur ge opend zijn. OP NIPPERTJE AAN DOOD ONTSNAPT Gistermiddag omstreeks vijf uur na derden een bestelauto en een bromfiets vrijwel gelijktijdig het kruispunt Groen- oordsplein-Haarlemmerweg. Een 27-ja- rige Leidse bromfietser slipte bü het remmen en kwam te vallen. Precies met zijn hoofd voor het linker achterwiel van de bestelwagen bleef de jongeman lig gen, maar gelukkig had de bestuurder zijn wagen juist tot stilstand kunnen brengen. Het scheelde maar weinig, doch nu kwam de jongeman er met een gescheurde broekspijp af. aandacht aan de noodzakelijke uitbrei ding van deze sahool. Het bestuur kan by de verdere uitbouw van de school op de medewerking van het gemeente bestuur rekenen. Tijdens deze bijeenkomst werd ook afscheid genomen van de concierge, de heer Van Ulden, die met pensioen gaat. De scheidende oonciergr kreeg een elektrisch scheerapparaat aangeboden. Tenslotte sprak rector Vester enige woorden bij zijn persoonlijk afscheid als voorzitter van het schoolbestuur. Hij dankte directeur, leraren en medebe stuursleden voor de prettige samenwer king. Aan de navolgende leerlingen van de R.-K. Technische Don Boscoschool is een diploma van de dagschool uitgereikt; Metaalbewerkers J. H. Th. Romyn, Noord wij kerhout; H. J. Duivenvoorden, Rijpwetering; Th. J. v. Haastregt, Warmond; J. W. M. Hendriks; W. J. Hilgersom, Stompwijk; Fr. J. Koek, N. Wetering; A. M. Koot, Hazerswoude; J. H. B. M. Koster; J. A. Meerpoel; G. T. J. v. Niekerk, Warmond; A. v .d. Poel, Lisse; N. Th. M. Roos; S. S. M. de Vetten, Warmond; B. G. Vork; Th. G. P. Wiering, Sassenheim; P. J. Willemsen; F. M. Zandbergen; C. E. Frederiksz; G. J. v. d. Poel; J. H. Fr. Hillenaar; J. H. J. de Jong, Alphen; B. C. Keijzer, Langeraar; J. J. C. La- gerberg, Wassenaar; J. S. P. v. d.Meer, Sassenheim; J. C. H. v. Mil, Zoeter woude; A. G. Olijerhoek, Oud Ade; W. L. Ouwerkerk, Ter Aar; J. W. M. v. d. Valk. Voorschoten; J. P. Verhaar, Roe lof arendsveen; H. A. Th. Warmerdam, Lisse; A. G. M. v. Wieringen; R. N. Wittebrood. Voorschoten; F. P. J. de Goeij, Sassenheim; M. L. M. Bakker, Zoeterwoude; J. C. G. v. Bers; C. v. Dam, Noordwijkerhout; G. A. M. Dec kers G. F. v. Diemen, Haarlemmermeer; M. J. N. Dofferhoff, Oegstgeest; M. v. Duin. Vogelenzang; H. Ginjaar; S. L. Heemskerk, Noordwijkerhout; W. J. M. Hilgersom, Stomwijk; H. J. Huigsloot, Roelof arendsveen; B. Hijnekamp, Was senaar; L. F. M. v .d. Kroft, Leiderdorp; G. A. der Linden, Lisse; W. A. F. A. Plasmeijer; L. A. del Proda; L. B. Kretzscshmar; V. v. Denzen, Noordwij kerhout; Th. J. M. v .d. Geer, Alphen; P. H. N. v. Leeuwen, Wassenaar; G. M. Mulders, Aarlanderveen; J. H. A. Re- mijnse, Oegstgeest; F. P. M. Rosdorff; A. J. Verver; W. J. Stokkel; C. G. Theuns, Ter Aar; P. J. G. Verhoeven, Noordwijk; J. G. Voskuyl; P. A. M. Wassenaar, Lisse: W. Th. Verhart, Noordwijk Afgewezen 12 metaalbewer kers. Timmerman: P, J. Akerboom, Langer aar; E. H. Altorf, Noordwijk; A. Bel- jaafs; P. J. G. M. v. Benten, Zoeter woude; C. M. Berg, Sassenheim; F. J. A. V v. Beukering; L. Zoet, Noordwyk; J. Biezen. Wassenaar; P. W. E. v. d. Boog. Katwyk a/d Ryn; P. A. G. Dob- ben, Roelof arendsveen; J. F. Driessen; C. A. J. Groen in 't Woud, Langeraar; J. A. L. Guldemond; A. P. v. d. Haas, Hazerswoude; J. P. Korsuize, Lisse; P. J. Koster. Noordwijkerhout; T. M. v. d. Krogt, Zoeterwoude; J. J. v .d. Meer, Lisse; J. L. Piek, Noordwijkerhout; J. W. Rietmeyer, Noordwijk; N. J. v. Rui ten, Roelof arendsveen; C. A. W. v. d. Star, Oegstgeest; J. H. Uljé; A. M. Vink; Th. M. M. Aartman, Noordwijkerhout; P. J. M. Belt, Zoeterwoude; A. P. Bleijs- wjjk, Wassenaar; J. J. B. Boon; Fr. den Elzen, Lisse; N. J. H. Haak, Nieuwkoop; J. Th. Hoogeveen. Hazerswoude; H. T. M. Juffermans; P. J. v. d. Kamp, Oegst geest; J. P. Kampen, Voorschoten; A. P. Kennis, Roelofarendsveen; J. C. M. Klarenbeek, Alphen; A. P. M. Koenen; M. J. v .d. Krogt, Voorschoten: A. B. M. v. Leeuwen, Wassenaar; J. G. Rands- dorp, Lisse; F. C. A. v. Pelt, Bodegraven; L. J. v. Veen, Lisse; A. J. Vreeburg, Zilk; R. Th. Wester, Oegstgeest; G. P. L. Strijbos, Sassenheim; J. A. Borst, Hoogmade; J. H. Turk, Zoeterwoude; Th. H. Opstal. N. Vennep; H. Slootbeek. Lisse. Afgewezen 4 timmerlieden. De leerling T. M. v .d. Krogt uit Zoe terwoude ontving de boekenbon ter waarde van f 50.welke prys beschik baar was gesteld door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land voor de in alle opzichten beste leerling van de school. Onderstaande leerlingen ontvingen een schoolprijs in de vorm van een boek werk en tevens een eervolle vermelding: Th. v. Haastregt, Warmond; M. Bak ker, Zoeterwoude: Th. de Geer. Alphen a/d Rijn; G. Mulders. Aarlanderveen; A. Beljaars; A. Vreeburg, De Zilk. Waar geen plaatsnaam is vermeld is deze Leiden. Het plaatsje Pavie in Italië gaat een oude traditie in ere herstellen. Het oude gebruik herinnert aan de legende van de ganzen van het Ca- pitool. die Rome redden, jonge meisjes hebben zich in het regio nale kostuum gestoken en tonen de ganzen, die bij dit folkloristisch, feest behoren.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3