gevapan kopen, Dr. Mansholt over toekomstige ontwikkeling van de landbouw Exportcijfers in boomkwekerij namen in afgelopen jaar nog toe Agenda te 1 ga VRIJDAG 19 JULI 1957 Positie van pachter belangrijk verbeterd Gistermiddag heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning, dr. S. L. Mansholt, op de landdag, welke door de Bond van Landpaehters en Hypotheekboeren ter gelegenheid van zijn 35-jarig bestaan in Appelscha (Fr.) werd gehouden, gesproken over bestel en koers van de Nederlandse Landbouw. Voor een gehoor van meer dan 4000 agrariërs gaf de minister zijn visie over de toekomstige ontwikkeling van de Nederlandse landbouw. Over het doel: te komen tot een wel varende landbouw, gezonde bedrijven en zekerheid van bestaan, bestaat geen verschil aldus de minister. Wel echter over de middelen om daartoe te gera ken. De moeilijkheden zyn o.m. gelegen in een groot aantal kleine bedrijven in West-Europa. Bedrijven van plus minus acht HA vormen hier de grote hoofd moot. Hierbij komt nog de volkomen afhankelijkheid van klimaat en weer en het feit, dat veranderingen in het beleid pas na lange tijd tot uitdrukking kun nen komen. Bovendien komt er nog de buitengewone afhankelijkheid van de wereldmarkt, die feitelijk geen wereld markt is, volkomen afhankelijk als deze is van overschotten en subsidies. Een echte waardemeter wat vraag en aanbod betreft, is er niet. Wel staat het vast. dat geen land ter wereld zo afhan kelijk is van im- en export als juist Ne derland. Spreker betwijfelde of de toestand van lage landbouwprijzen, die al da teren van 19501952. van voorbijgaande aard zou zijn. De sterke ontwikkeling van de industrie is de feitelijke oorzaak, dat de kostenfactor in de landbouw is gestegen van 107 tot 125 punten. Dit zelfde doet zich voor in West-Duitsland. Daar heeft de varkensstapel een over- I compleet van 28 miljoen stuks, wat de terugslag zal doen gevoelen op de export in Nederland. Toch zal een crisis in de j industrie fataal zijn voor de Nederlandse landbouw, door verminderde koopkracht van de consument. Spreker zag de Euromarkt niet als een j gevaar, zoals sommigen, maar als een I middel om tot nieuwe en grotere wel vaart te komen. De perspectieven op i korte termijn zijn echter verre van gun- j stig. Immers nog steeds is er de grote behoefte aan landbouwprodukten als j eieren, fruit en melk. omdat in vele landen nog een onder-consumptie be staat. In Italië b.v. is het verbruik van consumptiemelk nog niet een vierde deel van dat van Nederland. Hiertegenover moeten wij onze plaat sen bepalen. Scholing van de agrariër en verbetering van de bedrijfsomstandig heden zijn voor ons de aangewezen weg. Verkaveling van 700. 000 HA landbouw grond staat nog op het program: bij een jaarlijkse verkaveling van 20.000 HA be- tekent dit een programma van 35 jaar. Het stellen van garantieprijzen, zoals vaak wordt voorgestaan, bergt grote ge varen in zich, omdat dit onherroepelijk moet leiden tot beperking en Ingrijpen van hoger hand. Toeslagen immers moe ten worden betaald uit de schatkist, waardoor het bestaan van de boeren weer afhankelijk wordt gesteld van de bedragen, welke hiervoor elk jaar wor den uitgetrokken. Nederland moet zor gen voor goed geleide bedrijven en bereid zijn redelijke prijzen voor de produkten te betalen. Dit betekent niet, zoals vaak wordt geinsinueerd. dat het in de bedoe ling ligt kleine bedrijfjes te doen ver dwijnen. Wel moet versnippering van grote bedrijven worden voorkomen, ter wijl gezorgd moet worden, dat. na ruil en herverkaveling de voordelen hiervan niet weer teniet gaan. Of hiervoor vol doende bereidheid bestaat bij agrarisch Nederland dient te worden afgewacht. Gewacht moet worden op het rapport- Hofstee en dan moet op korte termijn de hand aan de ploeg worden geslagen. De nieuwe pachtwet noemde spreker een belangrijke verbetering van de posi tie van de pachter. Het continuatierecht is van buitengewoon grote betekenis voor de Nederlandse landbouw. Op dit gebied zijn we stukken verder dan in de ons omringende landen. Spreker wees tenslotte op het belang rijke aandeel van de Bond van Land- pachters en Hypotheekboeren bij de tot standkoming van het ontwerp pachtwet. ROLFILM GEVAERT 11 Advertentie ooooooooooo O O O Een felle brand Aspirin hoort in uw bagage q Gedeponeerd handelsmerk OOOOOOOOOOOOOO Vlootdagen te Den Helder De opening van een schilderijenten toonstelling van de Nederlandse vereni ging van Zeeschilders in de marine- kantine te Den Helder door de Com mandant Maritieme Middelen, kapitein ter zee BCM de Neeve was gisteravond de inleiding tot de vlootdagen, die van daag en gedurende het weekend in deze marinestad worden gehouden. Gedurende de vlootdagen zijn o.a. de kruiser „De Zeven Provinciën" en de onderzeebootjager „Rotterdam" te be zichtigen. Het Marineduikbedrijf, de Marine Luchtvaartdienst en onderzee- boten geven vandaag demonstraties. De Vrijheid is een ingewikkelde zaak Maandag vervoegde Emanuel Cohen zich met een waarborgsom by de gevangenis van Brooklyn (New-York) om invryheidsstelling van zijn broer Solomon te ver krijgen. De cipiers vergisten zich echter en lieten een zekere Myron Cohen vrij, die nog 42 jaar te goed had. Myron zei uiteraard niets en ver dween onmiddellijk, nadat de ge vangenispoort achter hem was ge sloten. Emanuel vervoegde zich opnieuw by de gevangenis, toen zyn broer niet verscheen. Deze werd na op heldering van het misverstand vrijgelaten en de politie begon een intensieve jacht op Myron Cohen. Door een ongelukkig misverstand publiceerden de bladen echter niet de foto van Myron, doch van de vrijgelaten Solomon. Gisteren haalde een politieman met getrokken revolver Solomon uit een trein van de ondergrondse. Het raadsel was echter spoedig opgelost en na enkele uren werd Solomon voor de tweede maal vrij gelaten. Myron Cohen is nog steeds verdwenen! Jonge zeehond slikte stuk gummislang in Een pas geboren zeehond, door de moeder op het strand te Vlieland ach tergelaten, was door de familie v. d. Velde uit Groningen vier weken geleden mee naar huis genomen en werd kunst matig gevoed met behulp van een slang en een trechter. Vijf maal daags kreeg het diertje hierdoor melk met koffie room en levertraan toegediend. Maandag j.l. schoot de slang los en werd door het dier schielijk ingeslikt. De zeehond werd naar het Noorderdieren park te Emmen overgebracht, waar men het in overleg met de dierenarts van Artis, dr. C. J. Folmer, vloeibare paraf fine toediende in de hoop, dat de slang langs de natuurlijke weg te voorschijn zou komen. Toen dit na drie dagen niet gelukte en het dier zichtbaar last kreeg van de slang, werd een injectie met apomorfine als braakmiddel toegediend. Dit middel hielp prima, want na een half uur begon de zeehond te kokhal zen en kwam een stuk van de 42 cm. lang en 1 cm. dikke slang te voorschijn i en kon deze uit de keel worden verwij derd. De „opgeluchte" zeehond blijft nu in het dierenpark, waar het diertje reeds begint visjes te eten, hetgeen op deze jonge leeftijd een grote zeldzaam heid is. In het tjjdvak 19551956 is de uitvoer vaj» boomkwekerjjprodukten weer gestegen met ruim f. 3.000.000.Er werd in totaal uitgevoerd voor een be drag van f. 24.946.000.Naar Engeland is in het afgelopen jaar de export ge stegen, daarentegen daalde de uitvoer naar Amerika, Finland en Denemarken. Dank zjj de arbeid van de Bond van Plantenhandelaren kon worden voorko men, dat de import van rododendrons en azalea's in Amerika werd stopgezet. Grote waakzaamheid blijft geboden op het gebied van de rododendron-cul tuur, daar Duitsland op dit terrein grote vooruitgang boekt. In het afge lopen jaar nam deze cultuur in Duits land toe met 50 De oorzaak van de teruggang van de export naar de Ver enigde Staten van Amerika vindt zijn oorzaak in de verscherpte importbepa lingen op boomkwekerijproduk!ben, welke door het Amerikaanse Departement van Landbouw werden vastgesteld. De kwestie rond het Suez-kanaal vormde voor de export van de Bos- Twee wereldkampen voor padvindsters In Zwitserland en Engeland Zondagavond a.s. te 19.30 uur zal de Nederlandse groep, die uit 25 gidsen en 25 padvindsters bestaat, voor het Zwit serse wereldkamp per trein uit Arnhem vertrekken. De plaats van bestemming is de Vallei des Conches in de kanton Valais (Wallis), waar over 9 subkampen verdeeld, 6000 padvindsters en gidsen, onderdak zullen vinden. in Haags atelier Vanmorgen omstreeks kwart voor vijf Marinierskapel van de Koninklijke Ma is een felle brand uitgebroken in een rjne luistert de dag voorts op met een perceel in de Valkstraat in Den Haag. De brandweer rukte met twee autospui ten, een ladderwagen en een materiaal wagen uit en was het vuur tegen zes uur geheel meester. Het betreffende per ceel waarin de 25-jarige J. de Ruiter een atelier heeft, waar rokken en blouses worden vervaardigd voor rekening van een Zwolse firma, brandde echter ge heel uit. De naast het atelier gelegen gasmeterfabriek, op de binnenplaats waarvan een grote laktank stond, als mede de belendende woning konden echter door het optreden van de brand weer gespaard blijven. De eigenaar van het atelier, waar een zestal meisjes werkt, had zich heden morgen extra vroeg naar de Valkstraat begeven teneinde een partij blouses voor verzending gereed te maken. Nadat hy in het benedenhuis op een butagas- toestel wat koffie had opgezet was hy boven gaan werken. De brandweer ver moedt, dat tijdens de afwezigheid van de heer De Ruiter de vlam in de gaspijp is geslagen, waardoor deze is doorge- smolten en een grote vlam is ontstaan, die de omgeving in de brand heeft gesto ken. De eigenaar van het atelier kon zich niet meer langs de trap in veilig heid brengen en moest zich door het raam van de eerste verdieping laten zak ken. Hij heeft, onmiddellijk de bewoners van het nabij gelegen huis. waar kinde ren te slapen lagen, gealarmeerd. Be halve de voor de verzending gereed lig gende blouses werden 12 rollen stof, die door de Zwolse firma ter verwerking wa ren toezonden, alsmede de ateliermachi nes een prooi 'der vlammen. De verzeke ring dekt de schade. Vier miljoen verlies voor de H.T.M. De directeur van de H.T.M.ir A. C. Pill, heeft by een toelichting over het jaarverslag 1956 van de H.T.M. ver klaard, dat deze maatschappij een verlies van ruim 4 miljoen gulden heeft geleden. Door de verhoging der tramtarieven dit jaar is het aantal reizigers met 8.3% teruggelopen, terwijl de ontvangsten met 18.7% zijn gestegen. Een groot aan tal nieuwe autobussen kon nog niet in dienst gesteld worden, wegens gebrek aan personeel. Er bestaan geen plannen om opnieuw tot tariefsverhoging over te gaan, ondanks de nieuwe dreigende verliezen. Er moet rekening gehouden worden met het feit, dat over 1957 een minstens even hoog verlies geleden wordt als in 1956. 29 delinquenten in juli vrij Grootste deel der „twintigjarigen" (Van onze Haagse redactie) Negenentwintig politieke delinquenten zijn of worden nog deze maand in vrij heid gesteld. Het betreft hier delinquen ten. die wegens oorlogsmisdaden tot 20 jaar gevangenisstraf zyn veroordeeld. In de maand augustus volgen er nog acht en in de loop van de daarop vol gende maanden van dit jaar tien. Het grootste deel van de „twintig jarigen" komt hiermede dit jaar vrij. taptoe, Op 22 juli vertrekt de Engeland-groep met de boot, die omstreeks 12.30 uur uit Hoek van Holland afvaart. De 64 padvindsters en 77 gidsen zullen eerst een week doorbrengen in de omgeving van Birmingham bij Engelse padvind sters en gidsen, die ook aan het wereld kamp zullen deelnemen. 29 juli gaan ze met hun gastvrouwen naar het Windsor Great Park, waar het wereldkamp 4000 deelneemsters wordt gehouden. Lady Baden Powell zal het kamp op 30 juli officieel openen. Donderdag 1 augustus zal The Princess Royal (pre sidente van de British Girl Guides As sociation) een kijkje komen nemen. Op n zondag 4 augustus zal Koningin Eliza- wVrSmXïS beth het kamp met een bezoek vereren; woud w vroomshoop. ze zal vergezeld zijn van The Princess Royal. Bij de sluiting op 6 augustus zullen Lady Baden Powell en The Prin cess Royal weer aanwezig zyn. De Nederlandse groep heeft uit iedere provincie een kostuum en voor Nedtr- land typische voorwerpen bij zich. VERZEKERING KLM-VLIEGTUIGEN Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen de benoeming tot vicaris te Dal f sen J. H. D. Louwers©, kaud. te Den Haag. dlie bedankte voor d'e benoe ming tot vloair is te Dedemsvaart. GEREF. KERKEN Beroepen te Nij-Beets P. H. Srteenhuls, kand. te Hruls ter Helde. Beroepen te Goes (vac. R. Fllntermam) P. de Bnuijn te Woerden. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Kockengen J. van den Meuten a.s. em. pred. te 's-Htertogentoosdh. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Examens De classis Utrecht-Breuke- len heeft praep.-geëxamineerd en beroep baar verklaard de heer O. Mooi weer te Utrecht. kand. aan de Theol. Hogeschool te Kampen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Leerdam G. J. Buys te Pa- pendrecht. VRIJE EVANG. GEMEENTEN eBroeepn te Nieuw vliet R. van der Mo len, Qoarod. te Lieve Vrouwen Paroohle. BAPT. GEMEENTEN Naar aanleiding van de berichten met betrekking tot de verzekering van het verongelukte KLM-vliegtuig „Neutron" deelt de Nederlandse Luchtvaartpool mede, dat de KLM voor haar vliegend materieel voor de helft op de Londense markt en voor de helft op de Neder landse markt verzekerd is en dit laatste voor verreweg het grootste deel bij Ne derlandse maatschappijen. Advertentie KERKENBOEKJE VOOR EUROPA De Nederlandse Christelijke Reisver- eniging heeft een „Kerkengids voor het buitenland" uitgegeven, waarin van vele bekende toeristenplaatsen in Duitsland, Oostenrijk, België, Frankrijk en Spanje de Protestantse kerken vermeld zijn met, indien bekend, de aanvangstijden van kerkdiensten. In het voorwoord tot het boekje wordt onder meer gezegd: „Het is voor ons Hollanders soms wonder heilzaam, om uit de gebrokenheid van het kerkelijk leven in eigen land, in contact te komen met een andere kerk of kerkformatie, vooral, als men tot de vreugdevolle ontdekking komt, dat wij met hen en zij met ons eenzelfde Heer mogen belijden en kennen". Raad voor het kwekersrecht Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning zijn met ingang van 4 juni 1957 opnieuw benoemd: tot lid en vice-voor- zitter van de Raad voor het Kwekers recht, te Den Haag, prof. dr. ir. J. C. Dorst, te Wageningen. Tot leden van voornoemde raad mr. A. M. P. A Bloemarts te Den Haag, prof. ir. W. J. Dewez te Wageningen, ir. J. K. Groene- wolt te Bennekom en A. R. Zwaan te Voorburg. Is benoemd tot lid van voor melde raad dr. F. E. Nydam te Wage ningen. Is bepaald, dat de eerstgenoem de leden, met uitzondering van A. R. Zwaan te Voorburg, zitting zullen heb ben in de afdeling landbouwgewassen van de raad, dat A. R. Zwaan voor noemd, zal zitting hebben in de groente commissie van de afdeling tuinbouw- gewassen van genoemde raad en dat mr. A. M. P. A. Bloemarts tevens zitting zal hebben in de afdeling tuinbouwge- wassen van de raad. Is aangewezen als ondervoorzitter van de afdeling land bouwgewassen van voormelde raad prof. dr. ir. J. C. Dorst te Wageningen. Drie eeuwen oude boerderij afgebrand koopse produkten geen obstakel van be tekenis. De samenwerking met het in 1955 op gerichte proefstation voor de boom kwekerij was in het afgelopen jaar uit stekend. Boskoops centrum op handelsgebied heeft nog steeds geen eigen dak. Deze beurs, die op elke dinsdag wordt gehou den in het Veilinggebouw van de Bos- koopse Veiling, komt steeds meer in het middelpunt van belangstelling te staan. Spoedig zal de beurs echter een eigen gebouw hebben. Dit jaar zal het ge bouw gereed komen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Juilii. Veemarkt. Aanvoer; 7 stieren. 30 meHtókoeien, 350 vette koeien'; 57 varekoeien, 139 vette kalveren; nuch tere kalveren 85; 351 vette schapen; 959 zuilg- en weidelaimneren'; 3'5 varkens (zeu gen); 444 schrammen, 72'5 biggen; 6 &esi- ten. Totaal 3109 stuks. Noteringmelikokeien f 1000 tot f 1150; vette koeien per kilogram slachtgewicht f 2.703.50; varekoeien f7.00 tot 950, vet te kalveren per kg levend gewicht f 1.60 2.40; nuchtere kalveren per kg levend ge wicht f 1.404.50; vette schapen f 90. tot 108; zuiglammeren f70.tot 85; wei- delammeren f 50.00 tot 65; drachtig» zeu gen f 300.tot f 350.schrammen f 60, tot f 105.00; biggen f 45.00 tot f 55. Handel; voor melk- en varekoeien stol; voor vette koeden matig, voor vette kalve ren stug, voor nuchtere kalveren vlug; voor vette schapen en zuiglammeren stu®. voor weidelammeren, zeugen, schrammen en biggen redelijk. LEIDEN. 19 juli. Kaasmarkt. Aan voer; 45 partijen Goudse en 5 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwa liteit tot f 2.44, eerste kwaliteit f 2.27 2.32. tweede kwaliteit f2.222,26, Leids» tot f 2.57. Handel kalm. GOUDA, 18 Juli. Kaasmarkt. Aan voer 202 partyen. Notering eerste kwali teit f2.26 f2.33; tweede kwaliteit f2.18 tot f2,25; extra kwaliteit f2.34 tot f2.58. Handel kalm. Gistermiddag omstreek half drie is te Almelo de ongeveer 300 jaar oude boer derij ,,'t Kievitshoes", welke bewoond werd door de heer R. Brummer, tot de grond toe afgebrand. De brand ontstond in de huiskamer, waar mevrouw Brummer een kachel aanmaakte, die echter niet wilde door branden. Zij goot een flesje spiritus op de kachel met het gevolg, dat er een steekvlam ontstond. Een buurman had tevoren wel rookontwikkeling gezien, maar er geen aandacht aan besteed. Toen mevrouw Brummer bij hem om hulp kwam was het te laat. Tevergeefs xii u w werd getracht de brand met emmers j Grappa 5.75; intMcgaudia 5.55; Ktn^ of the LISSE, 18 Ju'lii. Bloemboleruvelfliing. Op de Coöp. BloembaMenvelliing H.B.G. wem, gezien de vroege tijd, reeds behoor lijk aangevoerd. Er waren zelfs eniige goe de. droge partijen narcissen aanwezig. De veillngzaal was tot In de uiterste hoeken bezet. TULPEN: z 1G en z Hl Albert© 5.30; Albino 7.10 7.40; Bedfloma 9.40 7.40: Barbi- gon 6.50 4.80; Brilliant Star lil 6.25; Bron zen Queen 5.90 4.70; Cantate 21j10; Cou leur Cardinal 11.70 8.40; Oram. Brilliant 11 5.40; Crater 6.25 5.45; Grown Imperial 10.40 8.20; Dandauellen 13.00; Early Bar- tigon 6.60 4.35; Eleotra 10.30 7.40, Fiery Star 7.50; Friidltjof Namgen 7.50 6j1ö; Gele Prins 1.1 5.75; Gen. de Wert 8.30; George water te blussen. Ook de brandweer, die het vuur met vier stralen bestreed kon niets meer uitrichten. Slechts enig huis raad kon gered worden. Twintig kana ries kwamen in de vlammen om. De boerderij was wel verzekerd, maar voor een laag bedrag. Vraag receptcnboclije (25 cl) aan Uw leverancier of schrijl aan Hel Nederland' Zulvelbureau. (25 cl postzegel bijsluiten 1 Corl van der Lindenstraat 7. Rijswijk Z.H Telefoonkabel tussen V.S. en continentaal Europa WORDT IN 1959 GELEGD Te Parijs is gisteren een Frans-West- duits-Amerikaans akkoord getekend be- treffende de gezamenlijke aanleg en beheer van een transatlantische tele- i foonkabel tussen Frankrijk en de V.S. Deze kabel, dde de eerste reoht- Het Italiaanse vrachtschip Marta datNadat woensdag reiswagens met toe J 1_ 1 voor een Israëlische maatschappij met 2 risten uit Nederland. Frankrijk. Denemar- LV10I ©Oil ©IiK01 WOOl O 1 Deense boten een geregelde goederen- ken. Zweden en België met bestemming dienst tussen de Oostafrtkaonse 'kust en West-Berlijn aan de zomegrens waren op- Eilath aan de golf van Akaba onderhoudt ----- mé ls zonder enig incident door het Suez- kanaal naar Eilath gevaren, waar het de volgende week wordt verwacht. Van 3 tot 10 augustus wordt te Mar seille het 42ste wereld-Esperanto-congres gehouden. Het is zeventig jaar geleden dat het eerste Eeperan'to-leerboek het licht zag. BINNENLAND De Kamers van Koophandel en Fa- brieken voor Amsterdam en Rotterdam hebben een zeer uitvoerig adres gericht tot de Tweede Kamer betreffende het wetsontwerp tot goedkeuring van het ver drag tot oprichting van d'e Europese Eco nomische Gemeenschap. Daarin komen zij tot de slotsom .dat zo ons land mocht besluiten tot de EEG toe te treden, dit toch niet zonder voorbehoud zou dienen te geschieden. Op de Strevelsweg te Rotterdam, op de oversteekplaats bij de Dordtselaan, is 's nachts de 82-jarige M. J. de Looze uit de Gemertstraat,die weifelend overstak, door een personenauto aangereden. Hij was vrijwel op slag dood. De 74-jarige heer M. de Graaf van de Spaiamsebooht te Rotterdam die 's mor gens in gedachten verzonken op de spoor wegovergang aan die Laamsloötseweg te gen de lokomotiief van een rijdende go* dierentrein was gelopen, is iin het Wester- ziekenhul's aan die opgelopen verwondin gen overleden. Verschenen ie het voorlopig verslag dier Eerste Kamer over de wetsontwerpen betreffende tijdelijke verhoging van ren ten ingevolge de invaliditeitswet en van de op dlie renten verleende toeslagen (verhoging kinderbijslag, voor imvadldü- teits-, ouderdoms- en wezementetrekkers. verhoging kinderbijslagen en inkomens grenzen kleine zelfstandigen). Verschenen is het voorlopig verslag der Eerste Kamer over de wetsontwerpen tot a. tijdelijke verhoging van de ven- nootschapsbela&ting. b. tijdelijke wijzi ging van de omzetbelasting, c. wijziging van de personele belasting en van de fi nanciere verhouding tussen het Rijk ener zijds en de gemeenten en provinciën an derzijds. De ambassadeur van Spanje, de Her tog ran Baena, heeft gisteravond in zijn residentie aan het Lange Voorhout te Den Haag enkele honderden gasten ontvangen ter gelegenheid van de Spaanse nationale dag. De Nederlandse musicus Hans Bik vertrekt per 1 september naar Duitsland. Hij is benoemd tot assistent van General- musikdirektor A. Kranhals van de opera in Karlsruhe. Hans Bik heeft in Neder land Vooral naam gemaakt al® pianist. BUITENLAND De Russische luchtvaartmaatschappij Aerofiot zal n de komende herfst een nieuwe dienst met Taalvllegtulgcn op Kopenhagen opener Gevlogen wordt met het grote Toepo'of 101-toestel. De Franse chirurg en kank meda list dr. Jean Louis Rouxberger, wiens werk in wijde kring bekendheid genoofc» is te Pa/rijs overleden. gehouden, was het verkeer gisteren nor maal. Woensdagavond gaven de Ooet- duiitsers alle wagens toestemming om door Oostduits gebied te rijden. De sultan van Marokko zal zich op 25 november a.s. naar de V.S. begeven voor een bezoek, waarvoor president Elsenhower hem eind april heeft uitgeno digd. De Russische burgerluchtvaart I tuig. dat een vliegbereik heeft van beschikt thans over een nieuw 5000 km en een kruissnelheid van straatpassagiersvliegtuig, de 11-18 600-650 km per uur. De foto onder Moskva, die is ontworpen door S.V geeft een beeld van het interieur. Ityushin. De foto boven geeft een dat is berekend op 75 a 100 pas beeld van het viermotorige vlieg- sagiers. Yellows 6.40; Krelage's Trluimph 4.45 4.35 Madame Lefeber 12 14.70; Mlrjeran 8.70 7.00; Most Miles 11 9.30; Glga 14.10 9.90; Oranje Nassau 10.40 7.50; Panorama 13 6.55; Prins Carnaval 7.20 6.70; Prins van Oostenrijk 8.20 8.20; Rose Manie 5.95 5.00; Recket 12 7.70; Rijnland lil 4.75; Soanleo Cardinal 12 11.Smiling Queen 8.00 6.80: Kanantelila 10 6.10; TeHesooplum 5.50 4.90; Themiis 620 5.45; Topscore l'l 5.60-. Tub. Var. Praestans Hl 14.10: v. d. Eerdie» 4.50 4.10; v. d. Neer 1© 9.80; Witte Vaflfc 0.70 7.00; William Pitt 5.20 4.45; Zwanen burg 12 8.90. RIJ'NSBURG, 18 juli. Bloemenveiling Flora: Centaurea 100'160; Scablosa 260 370; Liatrix 290460; Omdlhogalum 620- 850; Achilla 270380; Korenbloemen 100 '150; Mimi 80110 per 100; Segetum 15 24; Bonte Grieten 2037; Kop Godetla 3446; Phlox 2732 Papier bloemen 35 Europese vasteland en de V.S. zal zijn, zal 40 miljoen dollar kosten en in 1959 worden gelegd. De kabel zal 36 kanalen bevatten, waarvan Frankrijk en West- Duitsland er elk dertien kunnen gebrui ken. De overige tien zullen aan andere Europese landen worden aangeboden. 39; Harde Strobloemen 3335: 5078; Distel Ziilrver 7095; Orlon 20 streekse telefoonvertnnding tussen het 24 Maftva 22—27- per boe; per stuk Pel Pn„\nA,A V:e ..i Godetia 7—11; Am. Anjers 5—7; Pyrami dal» 812; Gladiolen: Plereon 330460; Sneeuw Prinses 500©20; Golden Dust 580—720; Strauss 600—700; x W. Herald 560670; Acca 600750; Firmament 400 —620; ConvUleie: The Brid? 280390; Al- ba 250360; Comeet 550620; Oh arm 300 —360; Peach Blossum 200360; Amanda 240310; Lelie Orathum 30—34 per kelk* Lelie Tijger 2630 per kelk. TER AAR. 17 juli. Groenteveiling; snijbonen 1.70—2.21; idem B 1.17—1.60; idem stek 391.32; stamprinsessebonen 861.30; alles per kg: tuinbonen 801.80; per 10 kg; tomaten A 3250; Idem B 40 —50: idem C 23—36; idem CC 21; andij vie 613; postelein 1923; spitskool 12— 13; rabarber 1517; kroten 1922; wag- peen 1724; idem B 8'16; nieuwe aard appelen 14'19; idem tortel 310: groene kool 7'12; rode kool 12; zilver-uien 25— 45; ld'em stek 49; uien 22; putjeskooü 12; komkommers stek 18 alles per kg.; bloemkool A 2953: idem B 1828; ld. C 10-17; sl'a A 913; Mem B 37; kom kommers A 2326; idem B 1722; idem C l'l15- Mem stek 910; alles per stuk bospeen 2126; Mem B 1419; boskroten 3'16; bosuien 16; peterselie 10: selder!» 610; bossjalotten 8 allfles per bos; zwar te bessen 3.323.98 per kg; kruisbessen 1.70 per slof; augurken; basterd 55; grof A 47: grof 1 3840; CD 36; E 34; E. gee» 1618 a-lies per kg.; Bloemen: Anjers '1® 35; Dahlia's 21'25 per bos. TER AAR. 18 juli. Groenteveiling: augurken: fijn 80; fijmbasterd 70; basterd' 50; grof A 53; grof 1 4546; CD 41'; E 38; E geel 10 alles per kg. ZATERDAG Station N.S.; Ned. Chr. ReLsver. Wande ling Kennemerdulnen. 2.15 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. WOENSDAG Mare 1Aandeelhouders verg. N.V. Leidse Broodfabriek. 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van ÏO— voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde; Ten toonstelling „De mens in miniatuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.) Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten- toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur, op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terra- riumtenitoonstelling „Aqua-Hortus". (12 tot 26 Juli). Van der Werfpark; Tentoonstelling Ro mantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal- „Tijdgenoten van Ver- ster". Werkd. 105 uur zondags 15 u., donderdag bovendien 7.309.30 uur (20 Juli 23 september). De avond en nachtdienst van de Apothe ken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 20 Juli waargenomen door Apotheek Douza Douzastraat 31, tel. 21313 Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apo theek Oegstgeest Wilhelmlnapark 8, Oegst geest. tel. 26274. BIOSCOPEN Trianon: ..By de Luchtbescherming" (alle leeft.) Werkd. 2.30, 7 en 9.14 uur: zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Bloedige zonsondergang" (14 Jr). werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.16 en 9.15 uur; dond. „De herto gin van Idaho" Luxor; „Mijn hart zingt voor Jou" (alle leeft.). Werkd. 2.30. 7 en 9.15 u.: zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Udo: „Sport staalt spieren" (alle leeft.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uuir; zond. 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Staatsvijand nr. 1 (alle leeft.). Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.3(X 4.45. 7 en 9.16 uur. ;een gehoor o(j Ow hulsarts of bel op dokterstelefooh 22222. B(j gee eclalist. UTRECHT. 19 juli. Kaasmarkt. Op de kaasmarkt te Utrecht waren vandaag aan gevoerd 5 partijen kaas, bestaande uit 177 kazen met een totaal gewicht van 1732 kg. De prijs per kg was van f 2.20 tot f 2j27 en de handel was kalm. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d t d •«si CO* a Cci Stockholm licht bew. ono 3 26 0 Oslo zw. bew. 0 1 21 0 Kopenhagen onbewolkt 0 2 20 0 Aberdeen regen ono 1 13 33 Londen regen no 2 20 4 Amsterdam regenbui z 2 19 6 Luxemburg zw. bew. zw 4 18 10 Parfjs zw. bew. z 5 23 3 Bordeaux regenbul wzw 3 2'1 10 Grenoble zw. bew. ao 3 24 19 Nice regen w 4 26 3 Berlyn half bew. ver.a.l. 1 25 0 Frankfurt regen zzw 4 22 3 Mlinchen regen z 1 22 0.2 Zürlch lichte regen w 2 23 3 Genéve zw. bew. wzw 4 24 11 Locarno regen windstil 24 24 Wenen zw. bew. zo 4 25 0 Innsbruck zw. bew. windstil 25 0.5 Rome licht bew. windstil 28 0 Ajaccio zw. bew. mo 2 24 0 Malloroa onbewolkt windstil 29 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2