3000 Jan Vergeer nationaal kampioen m steeple - chase Uitstekende prestatie van Warburg in Finjollenklasse Rebel over 50 meter bij discus GROOT AANTAL DEELNEMERS IN DE LEIDSE HOUT Niemand wil de Zwaluwen missen In F.D. -klasse en bij Sharpies alles Kraan wat de klok sloeg MAANDAG 15 JULI 1957 Nationale Invitatiewedstrijden te Rotterdam (Van onze atletiekmedewerker) De Nationale Inventatiewedstryden door de afdeling Rotterdam van de KNAU op de Nenytosintelbaan georganiseerd verloren veel van hun waarde door het wegblijven, hetzij gemotiveerd, hetzij zonder reden van een aantal topatleten. Tevens konden verschillende cracks niet aan de start verschijnen daar ze met de militaire ploeg in Athene verblijven teneinde deel te nemen aan de Intergealli- eerde Militaire Atletiekkampioenschappen, of aan moesten treden in de wedstrijd Zuid-Nederland tegen Rijnland gehouden in Maastricht. Naast de invitatienummers werden ook het kampioenschap van Nederland 3000 meter steeple chase, kogelslingeren en 200 meter horden verwerkt, en het was verheugend te merken, dat er op deze nummers juist wel goede prestaties geleverd werden. Trouwens de invités kwamen soms ook heel behoorlijk voor de dag, jammer was het dat sommige prestaties niet erkend kunnen worden vanwege het wind' voordeel dat de betreffende atleet op zijn nummer had. Aad van Hardeveld weer aan de start was wel de atleet die het meest de dupe was van de te sterke wind. Zijn fraaie tijden voor Nederlandse begrip pen kunnen nu niet erkend worden. Maar met het oog op de zeslandenwed- strijd in Brussel over veertien dagen, waarvoor deze wedstrijd als selectie gold, weten we nu toch in ieder geval dat de V. en L.-atleet in staat is om een prestatie te maken en dat is gezien de impasse toestand waarin de sprint in ons land zich op het ogenblik bevindt, wel het meest belangrijke, lijkt ons. Maar goed, Van Hardeveld liet dus zien dat hij heus wel sprinten kan. De 100 m. ging in 10.7 s. en de 200 m. in de wel zeer snelle 21.5 sec. De rugwind had echter een sterkte van ruim 3 meter per seconde en dat is 1 meter boven het toegestane maximum! Henk Visser de Europees recordhouder vèrspringen was tweede op de 100 m. in 10.8, terwijl ook de num mers drie en vier, Theo Saat en Dick Tempelaar (beiden V. en L.) met 10.9 sec. nog onder de 11 secondengrens ble ven. De tweede plaats op de 200 m. ging naar Teun Aret. die nu schijnbaar weer voor DOS uitkomt, daar hij in het pro gramma onder die naam vermeld stond, die 21.9 sec. on de klokken bracht, een fractie voor Jan van der Burg die in 22 sec. rond de derde plaats opeiste. We zyn nu wel erg benieuwd geworden naar de samenstelling van de nationale 4 x 100 m. ploeg voor Brussel! Het vèrspringen was een nummer dat werkelijk een zielige vertoning genoemd kan worden met slechts twee deelnemers. Henk Visser, die hinkend door de finish kwam, was zogenaamd niet in staat mee te springen, maar kon wel daarna in de 4 x 100 m. ploeg van A AC uitkomen! Vorige week, toen we bij BelgiëHolland in Antwerpen waren, verkocht Visser precies dezelfde stunt. Na Kees Koch, onze nationale record houder discus met 52.12% m., hebben we nu ook een tweede man in Nederland die over de 50 m. werpt. Het zat er bij het begin van het seizoen al in toen Rebel met worpen van om de 48 en 49 m. kwam aandragen, maar in Rotterdam kwam het er uit ook. Een eerste plaats (Koch zit in Athene) met een worp van 50.23 m. was de beloning voor al de training van de reus uit Nijmegen. Nummer twee, Jan Romani van V. en L., bleef met 41 23 m. bijna tien meter bij Ben Rebel ten achter. KAMPIOENSCHAPPEN Was zyn discuswerpen dan niet zo best, by het kogelslingeren had Jan Romani tevoren al het Nederlands Kampioenschap in de wacht gesleept met een prachtige worp van 49.88 m., daarmee zyn persoonlijk record met ruim een meter verbeterend. Het zal dus niet lang meer duren of we heb ben op dit voor ons arme nummer ook een werper die de 50 m. haalt. Ben Rebel, die we nog nooit de slingerkogel zagen hanteren kwam zomaar tot een tweede prys met een knappe 45.69 m., en de derde plaats was voor good old ATLETIEK Van Hoorn won te Blariciun 25 km. Op een 5 km.-lang parcours, dat uit gestippeld was langs de landelijke we gen en paden van Blaricum en dat in totaal 5 maal moest worden afgelegd, organiseerde de Gooise Athletiek Club zaterdagmiddag een atletiek-wedstrijd over 25 km., waarvoor 43 lange af standslopers aan de start verschenen. Drie ronden lang voerde P. Bleeker van Licurgus uit Krommenie het pele- ton, dat spoedig vrij sterk uiteenviel, aan. Hij wist zich een sterke koppositie te verwerven met o.a. P. van Hoorn, J. Smits en J. van Ginkel op enige afstand. In de vierde ronde echter moest Blee ker, die onpasselijk werd de strijd sta ken. In de loop van de middag vielen nog vijf andere atleten uit. Het veld was gedurende de stryd in de eerste vier ronden zodanig uitgerekt, dat de kop lopers in de vijfde ronde vele anderen lapten. In de laatste ronde wisten P. van Hoorn van Avon uit Heerlen en J. Smits van AAV'36 uit Alphen aan den Rijn wat uit te lopen op Van Ginkel, die met derde positie genoegen moest ne men. Van Hoorn Passeerde als eerste de finish met Smits op zijn hielen. De uitslag werd tenslotte als volgt: 1. P. van Hoorn, Avon, Heerlen 1.29.15; 2. J. Smits, AAV'36, Alphen a/d Rijn 1.29.17; 3. J. van Ginkel, GAC, Hilver sum 1.29.32; 4. F. Muurlink, AAC, Am sterdam 1.30.59; 5. J. Frederiks, Daven- tria, Deventer 1.32.11; 6. J. Lataster, Avon, Heerlen 1.34.48; 7. G. Besemer, AAC, Amsterdam 1.36.15 (eerste C-klas- ser); 8. A. Besseling (Zaanland, Zaan dam 1.38.39 (eerste B-klasser)9. J. Kraan, Bataven, Leiden 1.39.53 .eerste D-klasser). Zuid-NederlandNiederrhein Onder buitengewoon gunstige weers omstandigheden is in het sportpark Je- kerdal te Maastricht de jaarlijkse semi interlandwedstrijd Zuid Nederland— Niederrhein gehouden. De Duitsers toon den zich bij de herenwedstrijden een klasse beter en wonnen verdiend voor de vierde maal in successie met 199 tegen 157 punten. De Zuid-Nederlandse dames leverden uitstekende prestaties. Zy wonnen de wedstrijd niet alleen met 51—44, maar zij verbeterden tevens twee Zuid-Neder landse records. Elly Bekeer (Sprint Breda) noteerde op de 200 meter 25,9 sec. (oud record 26,2 van mej. Haan) en Corrie van den Bosch (Taxandria Oisterwijk) wierp de discus 44,02 meter, waarmede zij haar oude Zuid-Nederland se record van 43.36 meter belangrijk ver beterde. Aad de Bruyn, die de veteranenstand dapper hoog hield met 44.93 m. Jan Parlevliet we schreven het reeds eerder steekt op het ogenblik in bla kende vorm. Daarom is het dubbel jam mer dat hij eind Augustus naar de States vertrekt voor zijn praktisch studiejaar van de Wageningse Hogeschool. Jan won het 200 m. hordenkampioenschap in 24.2 sec. met Peter Nederhand (ALO), die er weer steeds beter in komt in gelijke tijd op de tweede plaats. De twee cracks ble ven slechte 0.1 sec. boven het Nederlandse record dat met 24.1 op hun beider naam staat. Junior Marius Bos (V. en L.) lever de knap werk door met 24.6 de derde plaats in te nemen. Een vervanger voor Parlevliet is dus al aanwezig. De derde en laatste nationale titel was voor de Boskoper Jan Vergeer, die bij afwezigheid van Henk van der Veerdonk en Gerard Damman de 3000 m. steeple chase won in 9.47.4. Twee Janssen (Thor) in 9.59.3 en drie Willie Zeeland (AAC) 10.06.-. POMMEE WINT HOOGSPRINGEN Rob Pommee was weer de meest con stante hoogspringer. Dat bracht hem ook dit keer de zege met 1.80 m. Nu wordt het een vraagstuk of Rob mee zal gaan a.s. zondag naar Oxford of dat hij op 28 juli in Brussel aantreedt. Misschien weet de KNAU het wel zo te regelen, dat hij èn in Engeland èn in België aan de start komt. Warmenhoven (AAC) en Nummerdor strandden beiden op 1.75 m. Het hoogspringen dames had niet veel te betekenen. Eerste werd hier Nel Zwier met 1.50 m. gevolgd door Truus Maat huis (DEM) en Imke Vaal (Hollandia) eveneens met 1.50 m. Kogelstoten heren was voor Timme (Min.) die niet verder kwam dan 13.51 m., genoeg om Ben Rebel, die dus al zijn derde nummer deed, naar de tweede plaats te verwijzen. (13.37 m.) Corrie Huygen en Hannie Bloemhof waren de twee dames die met kop en schouders boven de anderen uitstaken. Verheugend was het te zien dat Corrie Huygen haar zelfvertrouwen weer terug gevonden heeft en het discuswerpen weer beheerst. Het werd nog geen 45 meter, maar om met 43.33 m. te beginnen is ook al knap. Hannie Bloemhof liep een zeer goede 100 m. in 11.7. Joke Claus klopte hier in 12.- sec. Ine Spijk, die 12.1 kreeg en ging over de 200 m. ,zo razendsnel, dat de klokken voor de verbaasde tyd- waarnemers op 24.1 stil bleven staan! Zoals gewoonlijk won Stien Scharle- man de 800 m. dames. De tijd was niet denderend: 2.21.7. Tweede werd hier Th. Lammerink Seure (GAG) met 2.22.5 en derde Cor Beentjes (DEM) 2.22.6. Bij afwezigheid van Willie Cysouw was Selma Heystek met 11.9 op de 80 m. hor den dames de snelste, voor Elly Schagen en mevr. WormhoudtWessels. Vèrspringen dames was voor Wemmy Scholtemeyer met 5.78 m. gevolgd door de dochter van de schaatscoach Mieke Schenk 5.60 m. en Imke Vaal 5.53 m. Het polstokhoogspringen leverde een overwinning op voor Harry Hofmeester, die 3.60 m. overmeesterde. De Trekvogels Bagi en Elenga kwamen niet verder dan 3.50 m. Honkballers terug van het „front" „Jullie hebt een enerverende en span nende t(jd achter de rug. Jullie hebt moeten leven onder primitieve om standigheden: in een legerplaats, waar geen bedden en geen eten was toen jullie er aan kwamen". Deze woorden werden niet gesproken tegen de zojuist uit de vuurlinie te ruggekeerde soldaten, maar tegen de leden van de Nederlandse honkbal- ploeg, die in Mannheim de Europese titel prolongeerde. De man, die deze woorden uitsprak, bondsvoorzitter D. Beets, kon ervan meepraten, want na de eerste alar merende berichten van dit honkbal- front was hij ijlings met twee mede bestuurderen naar Mannheim getogen en heeft dus een deel met eigen ogen kunnen aanschouwen. Daarom ook zijn „hulde mannen", toen de Europese kampioenen zaterdag avond laat met de trein op het Cen traal Station in Amsterdam waren aangekomen en daar door honderden familieleden, clubgenoten, supporters spontaan werden verwelkomd. Voorzitter Beets was trots op zijn man nen en liet dit duidelijk blijken: „Jul lie hebt alles zonder morren genomen op een manier, waarvoor wij de groot ste lof hebben. Alles en iedereen was tegen jullie, maar je hebt de tanden er in gezet op een sportieve wijze, jullie hebt daarmee onze sport, onze bond en ons land op waardige wijze vertegenwoordigd. Er resten ons nog twee maanden voor de wereldkampioenschappen in De troit. Train serieus, ernstig en met overgave, maar speel het spel om het spel!" De coach van de Nederlandse ploeg, Henk Keulemans, die in triomf de Europabeker met zich voerde, dankte voor de ontvangst, gaf zijn spelers een compliment voor de wijze waarop zij zich gehouden hebben en zei over het afgelopen toernooi: „Deze wedstrijden zijn gewonnen door de ploeg, die zich ervan bewust was het beste honkbal te spelen". De Boskoper Jan Vergeer rechts in actie op de 3000 meter steeple chase, welk nummer hij won en waarmee hij Nederlands kampioen werd. WIELRENNEN Omloop van de Kempen Interregionale van De Bataven De negende Omloop van de Kempen, die zondag over 209 km. is verreden, werd 'n verdiende zege voor de Zeeuwse amateur De Roo uit Schore. Voor deze ronde, die door de steden en dorpen van de Brabantse Kempen voerde, waren 137 renners gestart, waarvan echter maar 27 renners over de eindstreep gingen. De uitslag luidt: 1. De Roo (Schore), 209 km. in 5 uur 17 min. 37 s.; 2. Ehlen (Si'ttard)3. Van Egmond (Den Haag) 4. Pos (Vreeland); 5. Van Wychen (Schore)6. Hugens (Hoensbroek)7. Qua Prestatie was er deze middag met (Van onze atletiekmedewerker) Ruim 350 deelnemers van R.-K. verenigingen uit het gehele land zwermden gisteren over de Leidse sintelbaan ter gelegenheid van de Interregionale atletiek wedstrijd die de KAV „De Bataven" organiseerde. Om een dergelijke wedstrijd Snijders (Halfweg) op 1.10; 8. Vergoos- sen (Echt) op 7 imin. 40 sec.; 9. Damen (Lieshout) en 10. Heeren. Receptie t.g.v. gouden jubileum Dat het werk in de afgelopen 50 jaar van de Algemene Nederlandse Voetbal Vereniging „De Zwaluwen" gewaardeerd is, bleek zaterdagmiddag wel op de receptie ln het American Hotel te Amsterdam ter gelegenheid van het gouden jubileum. Naast vele voetbalveteranen gaf de gehele top van ons huidige voetbalbestel acte de presence, werden woorden van dank en hulde en gulle beloften uitge sproken en vormden soms kostbare geschenken en fraaie bloemstukken een tastbaar bewijs van de dankbaarheid jegens de „Zwaluwen". Toen het betaalde voetbal zijn intrede in ons land deed, zijn er lieden geweest, die zich afvroegen of het verder bestaan van de „Zwaluwen" nog wel zin had. Het antwoord hebben zij tijdens deze receptie overduidelijk gekregen: niemand wil de „Zwaluwen" missen. En de glunderende voorzitter Marius Koolhaas zei in antwoord op een der sprekers: „Wy hebben ons een tijdje op de achtergrond gehouden om alles te laten betijen, maar wij laten ons niet opdoeken. Integen deel, wij hopen nog veel te kunnen doen voor de Nederlandse voetbaljeugd!" „B^assern" trof het met het weer (Van onze zeilmedewerker) Mogelijk was het, omdat de zo populaire Regenboogklasse het 40-jarig jubileum viert, dat ditmaal de Braassem het trof met de weersomstandigheden. Het was stellig geen „Braassem-weertje". Integendeel, beide dagen woei er een flinke zuidwester bries waardoor de zeilers de mooie banen vlot konden afzeilen. Het kruisrak van Groeneveld naar het Paddegat gaf aan diegenen, die hun slagen goed kozen, de kans een achterstand weer te niet te doen, zodat het aan span ning niet ontbrak. De Regenbogen lieten zich weer van hun beste zijde zien. In de eerste wed strijd wist Cor Kist zich fraai vrij te varen en verder onbedreigd de zege te behalen. De ochtendrace van zondag gaf meer strijd te zien. In de eerste ronde betwistten John Hofland en Kist elkaar onophoudelijk de kop, totdat Kist uit ging wegens een gescheurde fok, maar nu werd Hofland op zijn beurt weer teruggezet door Ir. G. A. Bakker. In deze wedstrijd werd Sieverts wegens een indringstart uitgesloten en J. C. v. d. Velde verliet na het ronden van de eerste boei vrijwillig de wedstrijd, omdat hij meende niet voldoende ruimte gegeven te hebben. Weer eens een juist voorbeeld van wedstrijdmentaliteit en sportiviteit van deze geroutineerde zeiler! Cor van Staveren die in deze race derde werd bewees in de laatste beslis sende wedstrijd, dat hij de Braassem op zijn duim kent. Na eerst in de kop v. d. Velde afgeschud te hebben kreeg hij te maken met Kist. Het kruisrak in de 2e ronde was beslissend. Van Staveren en Kist gingen direct na het ronden een hoogteslag over bakboord maken in te genstelling met de rest van het veld. Hierdoor kwam v. Staveren ver voor te liggen. Kist verspeelde in het laatste rakje naar de finish nog zijn zekere 2e plaats aan Hofland door een overbodige slag. Met zijn eerste plaats hield Van Staveren de hoofdprijs in Oude Wete ring. De prestatie van Karei Warburg inde Finnjollen was groots. In het zeer sterke veld, waarin alle Flnnzeilers die men tot de prominenten kan rekenen aan wezig waren, nam hij met grote rust en zelfverzekerdheid in alle races direct na een verbluffend scherpe start de leiding, die hij met grote voorsprongen behield. In zijn huidige vorm steekt Warburg ver boven zijn tegenstanders uit en hopelijk zal hij in Zweden bij de a.s. Finn Gold Cup ons land waardig ver tegenwoordigen, op internationaal zeil- water. Bij de Flying Dutchmanklasse en de 12 m2 Sharpies was het „Kraan" wat de klok sloeg. Jacq. Kraan werd drie maal eerste in de F.D.'s en Barto drie maal in de sharpies! Van strijd was in beide klassen slechts sprake om de tweede en derde plaatsen. Het door ons voorspelde duel tussen G. Biesot en H. J. de Ruyter in de Pampusklasse, is niet uitgebleven. Za terdag maakte Biesot zich na een korte strijd los van De Ruyter en zegevierde met een royale voorsprong van byna 2 minuten, maar zondag morgen was weer De Ruyter onge naakbaar. Biesot werd derde achter J. B. Reeder. In de laatste, beslissen de race zag het er na de start uit dat Biesot zonder moeite de hoofdprijs zou winnen, maar in de eerste ronde zakte hjj sterk terug. Het kruisrak in de tweede ronde evenwel gaf hem de kans. Ook hij verkoos een hoogteslag na het ronden van het merkteken bij Groeneveld en dit leverde hem niet alleen de eerste plaats maar tevens de hoofdprijs op. Jan Bol was weer niet te slaan in het grote 16 m2 Streepveld. Onbedreigd ging de Aalsmeerder driemaal winnend over de lijn, de tweede en derde plaats in het totaal klassement latend aan D. P. Bol en J. N. Bodegraven. Een zelfde supre matie toonde P. Hellema bij de Vrij heidsklasse. Na tweemaal een overwin ning behaald te hebben en dus de hoofdprijs in zijn bezit wetend, gaf hij in de laatste race op, aan R. de Reuver het genoegen latend als eerste over de finishlijn te varen. In het totaal klas sement bezette J. Gaillard een goede 2e plaats voor de Gebr. Tepe. De Leidenaar Ed. Hoppe liet zaterdag in de Valken weer eens een staaltje van zijn kunnen zien, door na een strak en kundig gezeilde race als eerste voor Egon Rolf v. d. Baumen te finishen. Zondagmorgen rekende Rolf v. d. Bau- in een goed getimed programma te gieten is heel wat organisatietalent nodig; ae heren Mentinck en Pols die de microfoon hanteerde gaven blyk hierover in voldoende mate te beschikken daar alles vlot en vrijwel geheel op t(jd verliep. Ook aan de service was veel aandacht besteed: de heer Mentinck had zelfs een kopieerinrichting gecharteerd om na afloop direct de uitslagen te kunnen stencil- len, iets wat we tot nu toe slechts op zeer grote wedstrijden zagen! Een dubbele overwinning was er voor VIF uit Zeist, dat met de lopers Kuyper en ten Kroode beslag legde op de eerste twee 600 m. plaatsen. De tijden van resp. I.34 en 1.35.9 waren echter niet zo den derend. Dan kon ons de 1500 m. van Henk Witteman, die winnend liep in 4 min. en 18 sec. meer bekoren. Deze Ba taaf is een atleet, die er wel zal komen! Oudendijk (Est) toonde een jongen met spierkracht te zijn door de 5 kg kogel liefst 13.47 m. ver te stoten, ruim twee meter voor de volgende, de 600 m.-win- naar Kuyper, die tot 11.27 m. kwam. Bij de A-junioren was de overwinning voor Van Beurden (LDA) die 11.83 m. stootte, eerste C-klasser werd Jaques Verkley van de organiserende vereniging met II.465 m. en in de D-klasse was Hoede- maker dezelfde als de 800 m.-winnaar met 10.165 m. de beste. Der Linden en diens makker Bonsen waren tussen de C-junioren ware reuzen en daardoor natuurlijk oppermachtig. Zij wonnen de 60 m. in 7.4 en 7.8 en be zetten tevens de eerste twee plaatsen op vèrspringen met resp. 5.99 m. en 5.66 m. Uitermate snel was de B-junior Ouden dijk (Est) die, na het kogelstoten gewon nen te hebben, als een komeet over de baan flitste om de 80 m. in 8.9 sec. te winnen Discuswerpen heren D was een succes vol nummer voor de Leidenaars. Jaques Verkley won met een worp van 35.09 m. en Jos Berbee ook eerste op polshoog met 3 meter precies bezette de derde plaats met 29.48 m. C. Meester (Olympus Alkmaar) kreeg op de 3000 m. een walk-over zege cadeau in 9.23.4, met Busing (Est) in 9.30.- op de tweede plaats. De Olympische esta fette, verreweg het meest spannende nummer werd gewonnen door Estafette dat een eerst leidend LDA naar achteren verwees. Op de 80 m. horden dames B kwam het de start. Zij liep met de voet in het ver- Bataven meisje, Jopie Dorlandt, niet aan band langs de kant toe te kijken. De overwinning in deze klasse was nu voor mej. Meiland (Holland Haarlem) die met het LDA meisje Heygen in geljjk tyd 13.3 finishte. In de A-klasse was het Corrie Hooghiemstra (LDA) die de blauwbroe- ken weer een eerste plaats bezorgde. Haar jongere zusje liet in de verspring bak goed werk zien door by de B-meisjes tot 4.80 m. te komen, het C-meisje Bruyns (Dem Beverwyk) deed het met 4.98 m. nog beter. Ook de dames spron gen vry ver: In de B-klasse mej. Heygen (LDA) met 4.99 m., in de C-klasse weer een mej. Heygen (n.l. twee zusters) met 4.96 m. en by de D-dames mej. Van dei- Wegen met 5.20 m.! Leidse overwinningen kwamen nog op naam van R. Hensing (Bat.), eerste dis cuswerpen dames D met 28.47 m., F. Kage loom. Dames D in 13.5 met als tweede clubgenote W. Kraan in 13.6, Tilly de Winter, kogel dames C met 10.23 m., W. Braun (MSV) hoog meisjes B met 1.31 m., Tilly de Winter hoog dames B met 1.41 m. De clubprys ging by de heren naar Holland uit Haarlem, dat 187 punten verzamelde en by de dames naar een oppermachtig LDA (Den Haag), dat tot 139.5 pnt. kwam en tussen de heren al een tweede plaats ingenomen had. zo erg veel te genieten. Dat kon trouwens ook niet daar het programma op enkele uitzonderingen na vrijwel geheel be stond uit nummers voor C- en D-atleten, die nu dus de gelegenheid kregen hun kunnen te tonen. De goede prestaties kwamen dan ook vrywel alle op naam van junioratleten. Herman Coenen, een van onze jeugd- internationals op de sprint, zagen we tot onze verbazing aan het werk op een 800 m. jongens A die hij warempel nog won ook in de redelyke tyd van 2.05.3. Groot huis van Estafette, een gerenommeerd middenafstandloper, moest in 2.07.5 zelfs met de tweede plaats genoemen nemen. Later op de middag kwam Coenen in actie bij het verspringen jongens A, dat hij met een keurige sprong van 6.31 m, op zyn naam bracht. De 110 meter horden werd een over winning voor Hoogerwerf (Holland, Haarlem), die de tien hekken in 16 sec, rond overmeesterde. B-kampioen Mario Spadon (Bataven) werd met 16.2 sec. eerste B-klasser, in gelyke tyd gevolgd door zijn clubgenoot Fred Faber. Met deze tyd promoveren beiden nu naar de A-klasse. In de C-klasse won Krynen van VIF in 16.9 en by de D-atleten was Willemsen (ALO) met 18.- sec. de snelste. Opvallend was het lopen van de Esta fetteman Hoedemaker, die als D-klasser de 800 m. liep in 2.02.5 m. Een tyd die hem meteen tot B-klasser stempelde. men af met zyn geduchte Friese tegen stander Fokke Jansma, terwyl Freek Goudriaan een goede derde werd voor Hoppe. De beslissing evenwel moest val len in de laatste wedstryd, die gewon nen werd door Ir. H. F. Zuiderbaan op de hem eigen wyze. Tweede werd N. Both voor J. H. de Wilde en Fokke Jansma, zodat de hoofdprys naar Rolf v. d. Baumen ging. In de Draken is Gerrit van Wyk de laatste tyd sterk in de running. Ook nu behaalde hij weer de hoofdprys door tweemaal eerste en eenmaal vierde te worden. De zondagochtendrace wasvoor Fred Buys, die sterk profiteerde van het feit, dat de aan kop liggende S. Bakker en A. Warners de keerboei oversloegen en na dit bemerkt te hebben uit de race gingen. De Sternklasse gaf een fraaie over winning van P. v. d. Winden te zien, die driemaal eerste werd. In punten volgde Mej. B. Smeenk op als tweede. In de Jeugdklasse behaalde Rudy Bakker juist iets meer punten dan Guus Nater. Twee Vrijheids-zeilen op een voor-de-wlnds-rak. BILJARTEN Van «le Pol scoort serie van 238 (71/2) Tydens de biljartwedstrijden Duits landNederland, welke te München Gladbach werd gehouden, scoorde Piet van de Pol in zyn tweede party an kerkader 71/2 een hoogste serie van 238. Met deze serie, gemaakt in de tweede party tegen Rudolp, leverde Van de Pol een prestatie die beter was dan het Europese record, dat sedert 1949 op naam staat van Piet de Leeuw. Van de Pol won deze party met een gemiddelde van 75. De eerste wedstryd tegen Rudolph had hy met ruim ver schil verloren: 300—103 in 14 beurten. De Kleine verdedigde de Nederlandse kleuren Jin het baindstoten. Hij won beide partyen van de Duitser Bolz. Beekman, die libre moest spelen tegen Spielmann, bracht er niets van terecht. Hij verloor beide partyen met de arm zalige gemiddelden van 5.37 en 6.00. Ook de driebandenspecialist Van Gils was niet gelukkig. In beide partyen tegen tiedtke kwam hy zestien caram boles op de Duitser tekort. Duitsland won de wedstryd met 5 tegen 3 gewonnen partyen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6