Klap voor Pellenaars c.s.: De Groot staakt in achtste étappe de strijd Wim van Est rukt op naar de derde plaats in alg. klassement Tour-cijfers Christine Truman was volkomen kansloos tegen Althéa Gihson Rennersveld voor races KNMV werd geducht geselecteerd Henley Regatta 96ste jaargang Vrijdag 5 juli 1957 Vierde blad no. 29178 Opnieuw aardbevingin algemeen klassement De slag is hard aangekomen: Daan de Groot het hoog geplaatste en meest constant rijdende lid van de Nederlandse équipe, heeft in de achtste etappe de strijd moeten staken. Het was een ge beurtenis, die een ieder verwachtte, maar die de volgers in de karavaan nochtans zeer heeft ge schokt. Want de lange Amsterdammer was zeer sympathiek geworden in deze ronde. Dank zij zijn voortdurend offensieve tactiek en zijn knappe stijl, die zo zeer de aandacht had getrokken, dat zelfs Goddet een zeer groot kenner van het wielermetier zijn rijden meerdere keren prij zend heeft gecommentarieerd. (Van een speciale verslaggever) De oorzaak van de tragedie, want dat was het beslist, was de kwaal, die reeds zovele coureurs heeft geteisterd: steenpuisten. Woensdag had De Groot er één gekregen op een plaats, die vooral voor een wielrenner zeer pijnlijk is. De rit naar Colmar was een marteling voor hem geweest, maar de Amsterdammer had doorgezet en de etappe volbracht. Woensdagnacht ontwikkelde zich een nieuw abces, ditmaal in zijn rechterlies. De Groot kon van de pijn niet slapen, strompelde voortdurend zijn bed uit en kreeg tenslotte pas rust, toen de wonden met pijnstillende zalf waren behandeld en hijzelf een sterk slaapmiddel had ingenomen. Maar ondanks alle behandelingen was het gistermorgen voor de start in Colmar duidelijk, dat het voor De Groot een uitermate moeilijke rit zou worden. Op de bank der Nederlanders zat geen alom bewonderde renner, daar zat een mens, die het verweer tegen de pijn had opgegeven. Daan de Groot vocht een moeilijke gtrüd met zichzelf uit, pijnlijk schuifelend om zijn lichaam even te ontspannen. „Ach man, wat heb ik een pUn", kreunde hy zachtjes en de tranen sprongen hem in de ogen. Pellenaars, die het tafereel met een verbeten gezicht gadesloeg, „ik kan hem niet missen, het is de beste man van onze ploeg" gaf de renners de opdracht mee om het tempo zo laag mogelijk te houden. Maar ook dat kon de Amster dammer niet meer helpen. Volkomen willoos reed hij, omringd door Kersten en Piet van Est, hoog op de pedalen staand nog met het peloton mee. Na 6 km. stopte de grote ambulancewagen aan de rechterkant van de weg: De Groot had de strijd opgegeven. Twee verpleegsters klapten de witte deuren open en trokken de Amsterdammer, die door Pellenaars naar de wagen was gedragen, behoed zaam naar binnen. De overige Nederlanders reden triest verder. Maar al spoedig werd hun aan dacht weer opgeëist door de koers. Want inmiddels waren de eerste demarrages er al geweest: de regionaal Mario Ber- tolo sprong reeds na enkele honderden 1 meters weg. Hij kreeg later gezelschap van Bourles, Poulinque, Million, Le Dis- sez en de Italiaan Tognaccini, die zich in de vorige etappes alleen had onder- I scheiden door eenmaal volkomen ge kleed in een grote bak met water te i springen en daarin een tijdje te blijven i zitten. ETAPPE-KLASSEMENT. De uitslag van de 8ste etappe, van Colmar naar Beson?on, 192 kilometer, luidt 1. Baffi (It.) 5 uur 17 min. 59 sec. (1 minuut bonificatie); 2. Hoorelbeke (lie de France) 5.18.29 minuut bonifica tie): 3. Tosato (It.) 5.18.59; 4. Plan- Ikaert (België) z.t.; 5. Wim van Est (Ned.) z.t.; 6. Poulingue (West); 7. Picot (West); 8. Barbosa (gem. Lux.- ploeg)9. Gay (Zuidwest)10. Tognac cini (Italië); 11. Lorono (Spanje); 12. Rohrbach (Noord-Oostcentraal)13. Fo restier (Fr.); 14. Bertolo (N.-O.-Cencr.) 15. Le Dissez (lie de France), allen in dezelfde tijd als Baffi; 16. Busto (Zuid- jOost 5.36.34; 17. Hassendorfer (Noord- Oost-Centraal) 5.36.44; 18. Thomin (West) z. t.; 19. Ruby (Noord-Oost-Cen- traal) z.t.; 20. Duprez (Zuidwest) z.t.; 21. Kersten (Ned.) z.t.; 22. Voorting (Ned.) z.t.; 56. De Jongh (Ned.) 5.48.18; 58. ex aequo Stolker en Piet van Est 5.48.18. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Forestier (Frankr.) 44.34.27; 2. Pi cot (West) 44.39.31; 3. Wim van Est (Ned.) 44.46.21 op 11 min. 54 sec.; 4. Anguetil (Frankrijk) 44.48.55; 5. Rohr bach (NOC.) 44 49.37; 6. Janssens (Bel gië) 44.49.56; 7. Lorono (Spanje) 44.52.48; 8. Thomin (West) 44.54.41; 9. Jean Bo- bet (lie de France) 44.55.21; 10. Maré (Frankr.) 44.55.39; 11. Walkowiak (Fr.) 44.55.58; 12. Christian (Zw.) 44.57.30; 13. Bauvin (Frank.) 44.57.30; 14. Hoorel beke (lie de France) 44.57.41; 15. Plan- ckaert (België) 44.57.51; 16 Barbosa (gem. Lux.ploeg) 44.58.04; 17. Baha- montes (Sp.) 44.58.13; 18. Austrua (It.) 44.58.34; 19. Dotto (Zuidoost) 44.58.55; 20. Defilippis (It.)* 44 59.30; 30. Voorting (Ned.) 45.0.511; 38. De Jongh (Ned.) 45.12.57; 48. Kersten (Ned.) 45.30.03; 59. Piet van Est (Ned.) 45.38.51; 79. Stolker (Ned.) 46.01.15. PLOEGENKLASSEMENT. 1. Italië 15 uur 55 min. 57 sec.; 2. Ile He de France 16.14.12; 3. West ex aequo en Noord-Oost-Centraal 16.14.42; 5. ex j aequo: België, Nederland (Wim van Est. Kersten, Voorting) Zuid-West, Spanje en Frankrijk 16.32.27; 10. ge mengde Luxemburgse ploeg 16.36.36; 11. Zuid-Oost 16.50.02; 12. Zwitserl. 16.50.12. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT. 1. Frankrijk 133.14.41; 2. West 133.42.58; 3. Italië 133.44.27; 4. Nederland 134.06.55; 5. Noord-Oost-Centraal 134.07.14; 6. Ile de France 134.08.03; 7. België 134.25.14; 8. Zuid-Oost 134.28.12; 9. Zwitserland 134.42.46; 10. Zuid-Oost 134.53.09; 11. Spanje 134.53.20; 12. gemengde Luxem burgse ploeg 136.01.22. PUNTENKLASSEMENT. 1. Thomin (West) 103 pnt; 2. Forestier (Frankr.) 123 pnt; 3. Wim van Est (Ned.) 142 pnt.; 4. Picot (West) 147 pnt; 5. Schellemberg (Zwits.) 149 pnt; 6. i Christian (Zwits.) 174 pnt; 7. Anquetil (Frank.) 180 pnt.; 8. Boler (II de France) 197 pnt. In de achtste etappe werd als de meest strijdlustige renner de Franse regionaal Bertolo (Noord-Oost-Centraal) aange wezen. De prijs voor de grootste pech vogel ging naar Rohrbach, eveneens van Noord-Oost-Centraal. Latentheid De ontvluchtingspoging faalde en dat was wel merkwaardig. In deze etappe, onder de brandende zon, wa ren er namelijk volop kansen voor de „kleineren" weggelegd. Het peloton toonde immers een grote latentheid en wenste beslist niet te reageren op de prikken, die door enkele regiona len werden toegediend. Marcel Bidot, de ploegleider van de Franse nationale équipe, had daarop gerekend. In de beslissende fase schoof hjj een renner naar voren, die tot dus verre vrijwel onopgemerkt, maar toch wel zeer attent, had meegereden: Jean Forestier, de 27-jarige renner uitLyon kreeg tot taak de gele trui, die woens dag in het bezit was gekomen van de Parijzenaar Nicolas Barone, voor de nationale formatie te heroveren. Het is voor Forestier niet moeilijk ge weest om deze opdracht te vervullen. Na 43 km. sprong hij mee met een groep van 11 renners, onder wie Wim van Est. die een achtervolging inzette op enkele vluchtelingen, die een voorsprong van ruim 1 minuut hadden opgebouwd: Gay. Bertolo, Raymond Hoorelbeke en de Italiaan Mario Tosato. Het was een ac tie. die de gehele verdere etappe heeft gekarakteriseerd. Het peloton, dat zich later in twee delen splitste, deed name lijk geen enkele moeite om de aanval af te remmen. Zelfs Nicolas Barone niet, hoewel zijn positie in de algemene rang schikking door deze „coupe" duidelijk werd bedreigd. Willoos reed de hoofd macht verder, in een tempo, dat ver be neden dat van het geprojecteerde tijd schema bleef. Het enige waar de ren ners aan dachten, was aan water. Voort durend wipten zij weer van hun fietsen en onder deze omstandigheden moest de voorsprong van de kopgroep wel zeer groot worden, ook al weigerden de drie Italianen Baffi, Tosato en Tognaccini ook een meter kop te doen, omdat de WIM VAN EST op derde plaats favorieten van hun ploeg zich in het peloton bevonden. De vroegtydig ingezette aanval werd dan ook een volledig succes voor de 15 vluchtelingen, vooral voor Forestier, Pi cot en Wim van Est, die nu in deze volgorde de hoogste plaatsen in de al gemene rangschikking innemen. Splitsing DAAN DE GROOT naar huis Na 45 km., was het verschil reeds 5 min. en 10 sec. Toen volgde de splitsing in de hoofdmacht, die niet bijzonder gunstig was voor onze landgenoten. Want alleen Gerrit Voorting en de zeer actieve Jaap Kersten sprongen tijdig mee met de 33 renners, die nu de tweede groep gingen vormen. Michel Stolker, na het opgeven van De Groot voortdu rend betrokken bij ontsnappingspogin gen, Piet van Est en Piet de Jongh daar entegen bleven in de laatste groep, tot de eindstreep. En dat werd funest voor hun positie in het algemeen klassement. Want de onderlinge verschillen tussen de groepjes groeiden op de vlakke rit via Belfort en Sochaux voortdurend. Slechts twee keer werd de cadans van de kopgroep gebroken door een korte beklimming. Het kon het karakter van de rit niet wijzigen. Achter de vluch telingen bleef het rustig, alleen zagen Nencini, Adriaenssens en Bahamontes kans van de derde groep naar de tweede te springen. Het werd voor de kopgroep geen Ijverig duwen op de pedalen, slechts het handhaven van een monotoon rit me. Zo monotoon zelfs, dat de Span jaard Lorono het waagde even van zijn fiets te stappen voor een verfrissing. Hij kreeg spoedig weer aansluiting bij de andere vluchtelingen. Eindelijk de Italianen De sprint op de baan van het sta dion in Besaneon werd tenslotte een grote triomf voor de Italianen. Zjj sloten de weg naar de kop hermetisch af en boden daardoor aan Baffi de kans de etappe te winnen. Het was voor een grote groep Italianen op één der tribunes aanleiding tot een uiting van dolle vreugde. Het Franse publiek revancheerde zich al even hartstoch telijk toen Jean Forestier wort daarna voor de eerste keer in zijn leven een ereronde in de gele trui mocht rijden. Wimbledontoernooi Twee Amerikaanse speelsters Althéa Gibson en Darlene Hard, zullen elkaar i morgen in de finale van het dames enkelspel ontmoeten. Darlene Hard ver sperde de weg voor Dorothy Knode (6—2, 6—3) en Althéa Gibson versloeg Christine Truman met 61, 61. Het was broeierig warm toen de lange, slanke Althéa Gibson en de 16-jarige Engelse Christine Truman voor de halve eindstrijd op het centre court ver schenen. De vele Engelse toeschouwers hoopten op een overwinning van hun landge- nootje, dat zo snel naar de top van deze sport was gestegen. Zjj hadden even wel kunnen weten hoe deze strijd zou aflopen: Christine verloor immers drie weken geleden van Althéa Gibson. Nog geen drie kwartier later verdween de benjamin zonder een teken van emotie naar de kleedkamers. De Amerikaanse had haar verslagen en zo was er tevens een einde gemaakt aan de illusies van velen. Met grote agressieviteit startte de en prachtig geplaatst, zelfs onbereik- favoriete voor de titel. Met haar bijna mannelijke service en uitstekend ge plaatste volley's bracht zij de jonge speelster volkomen uit concentratie, hetgeen tot gevolg had, dat Christine Truman fout op fout maakte. Slechts vijf punten veroverde het Britse meisje in de eerste vier games en in de tweede set, toen Althéa Gibson iets verslapte en de ballen minder zuiver nam, keerde Christine's zekerheid terug. Zij trachtte de aanval over te nemen, doch haar tegenstandster stond dit slechts een hele korte tijd toe. Door een herstel dat bij de Amerikaanse intrad, leverde de sterke forehand drive van het Engelse meisje geen succes op. Althéa joeg haar van de ene naar de andere kant van de baan en met een lovegame zegevierde zij. INDRUKWEKKENDER Het spel van Darlene Hard, die in de halve eindstrijd haar landgenote Dorothy Knode tegenover zich kreeg, was indrukwekkender dan dat van Althéa Gibson. Niet alleen beschikt zij over een bijzonder sterke service, doch tevens schuilt haar kracht ook in het retourneren van hoge ballen. Hierbij komt nog, dat zij vele punten vergaar de met een beheerste backhand stop volley. baar voor Dorothy Knode. die voorna melijk haar aanval vanaf de baseline inzette. Zij was niet bestand tegen het sublie me netspel en aangezien Darlene Hard deze zwakke plek kende, nam zij elke kans waar om naar het net op te lopen. Door de grote druk, die op haar uit geoefend werd, raakte Dorothy Knode haar controle kwijt. Met een keiharde drive maakte het meisje uit Californië een einde aan de partij. Deze was zelfs zo hard, dat de kalk van de base-line afsprong. Aan de vooravond van de eindstrijd van het heren enkelspel heeft de favo riet voor de titel Lewis Hoad samen met zijn teamgenoot uit de Davis Cup- ploeg Neale Fraser een zware strijd moe ten leveren tegen de Italiaanse Davis Cup-spelers Nicole Pietrangeli en Orlan do Sirola. Niet minder dan 2 uur en een kwar- CHRIST1NE TRUMAN geen kans paren deden voor elkaar niets onder voor wat het netspel betrof. Accuratesse bracht de Australiërs de overwinning. blTSLAGEN Dames-enkelspel, halve eindstrijden: mej. Hard (Am.) verslaat mevr. Knode (Am.) 62, 63; mej. Gibson (Am.) tier hebben beide paren tegenover elkaar versl mej. Truman (Eng.) 61, 61. gestaan om een plaats in de eindstrijd Heren-dubbelspel, kwarteindstrijden: te veroveren. Tenslotte slaagden de Becker (Eng.) en Howe (Austr.) versl. Australiërs erin om hun tegenstanders Candy en Rose (Austr.) 6—3, 3—6, 7—5, uit te schakelen. De cijfers van deze 3—6, 7—5. Halve eindstrijd: Hoad en ontmoeting waren 14—12, 1—6, 8—6, I Fraser (Austr.) versl. Pietrangeli en Zandvoort nog veiliger Na het dodelijk ongeluk tijdens de sportwagenraces enkele weken geleden zijn na overleg tuisen KNAC en de KNMV aan het clreuit van Zandvoort diverse verbeteringen aangebracht onder meer zijn in het bos enkele honder den bomen langs de weg verdwenen teneinde de veiligheid van het circuit nog meer te vergroten. De eerste organisatie, die hiervan profijt hoopt te trekken is de KNMV in de Internationale motorraces op zondag 14 juli a.s. Zoals gebruikelijk heeft de KNMV voor deze wedstrijden het deelnemers veld geducht geselecteerd, vooral aan de top. Zo is een man als Hillebrand in de zijspanklasse geweerd hetgeen overigens zeer gemakkelijk was omdat hij een veel te hoog startgeld vroeg waardoor men eenzijdigheid in deze klasse heeft weten te voorkomen. En dat is eigenlijk in alle klassen het geval, behalve in de 125 cc-klasse, waarin de Oostduitse M.Z.'s veruit de snelsten zijn, zijn de winnaars niet aan te wijzen. In totaal komen in de 125 cc-klasse 15 renners aan de start: 3 Oostduitsers, 3 Westduitsers, 1 Oostenrijker, 1 Saar- lander en zeven Nederlanders, van wie de pas gepromoveerde junior van Bockel al zeker is van het Nederlandse kam pioenschap. Bij de kwartliters zijn 21 renners in geschreven, van wie vier Nederlanders, twee Oostduitsers, dertien Westduitsers, een Oostenrijker en een Zwitser. Hier krijgen de M.Z.'s van Fugner en Degner het op te nemen tegen een hele vloot N.S.U.-machines, waarbij Helmuth Hall meier wel de voornaamste concurrent van de Oostduitsers zal zijn. In de 250 cc-klasse is de strijd om het Nederlands kampioenschap, waarvoor de races in Zandvoort de beslissing moeten brengen, nog geheel open. Piet Bakker In de eerste halve finale van het skiff nummer van de Henley Regatta zullen de toeschouwers het grote duel te zien krijgen tussen de Pool Kocerka, die reeds tweemaal achtereen de Diamonds Sculls won, en de Olympische kampioen, de Rus Ivanov. Vandaag zullen zij uit maken wie in de finale mag uitkomen. De tweede halve eindstrijd, uiteraard minder interessant, gaat tussen Stuart Mackenzie, de lange Australiër die in Melbourne goed bleek voor het Olym pisch zilver, en de Amerikaan Tom Mcdonough uit Philadelphia. De Acht van Krasnoe Snamia plaatste zich in de halve finales van de Grand Challenge Cup het hoofdnummer door een gemakkelijke zege op de ploeg van de Thames Rowing Club. De Russen wormen met 4 lengten voorsprong in 6 min 43 sec, een buitengewoon snelle tijd. De andere heat werd door de Yale Uni versiteit gewonnen in 6 min 47 sec. De Oostenrijkers Kloimstein en Sage der zullen in de halve eindstrijden van de twee zonder stuurman uitkomen te gen de Poolse combinatie Jagoszynski- Schwarzer, die het Engelse paar Stokes- Douglasmann met zes lengten klopte. De Polen kwamen tot een tijd van 8 min 24 sec. Zij waren 7 sec sneller dan de Oostenrijkers. Pas 17% minuut na de hoofdmacht, waarvan Wim van Est zich als vijfde had geklasseerd, bereikte de tweede groep het stadion. Kersten plaatste zich als 21ste, vóór Voorting. De overige deel nemers hadden een achterstand van bijna een half uur. Behalve De Groot gaf ook Anzile in deze etappe op. Van daag starten dus 80 renners precies tweederde van het aantal, dat de Tour in Nantes is begonnen voor de derde bergetappe in deze ronde. De ontwikkeling van de achtste rit heeft het aantal problemen niet ver minderd, integendeel. Vooral is men be nieuwd naar de beslissing van Marcel Bidot ten aanzien van de functie van kopman van de Franse nationale équipe. Forestier is een constante renner, doch hij wordt niet als een potentiële winnaar van de Tour beschouwd. Eigenlijk geldt niemand van de overgebleven renners als favoriet; dat heeft een zekere mat heid en een gebrek aan interesse ver oorzaakt. Voor onze landgenoten is slechts belangrijk, dat Wim van Est op het ogenblik goede posities inneemt in het individueel en in het puntenklasse ment. In de ploegenrangschikking daalde de Nederlandse équipe, door de geslaagde aanval van de Italianen, van de derde naar de vierde Pleister Het was een pleister op de wonde voor de Oranjeploeg dat Wim van Est zo'n prachtige sprong naar de top van het algemene klassement heeft gemaakt. Hy bezet nu de derde plaats achter de gele trui-drager Forestier en de Breton Picot. De achterstand op de Franse re gionaal bedraagt 11 min. en 54 sec. Maar iedere avond opnieuw kan men zich de vraag stellen hoe zal het klassement van morgen er uit zien? Het is een voortdu rend stuivertje wisselen aan de kop. De gele trui gaat bij wijze van spreken van man tot man en iedere dag vallen er klappen van jewelste. Van de 80 renners, die in Besan<;on arriveerden, plaatste de leider van de algemene rangschikking Barone, zich 74ste met een achterstand van bijna een half uur op de winnaar Baffi. Barone staat nu 21ste op bijna 25% minuut. „De Tour is kapot", zei Pellenaars, „de Tour was al kapot van de eerste dag af. Met dit weer en met deze ren ners. bij wie niet één man werkelijk met kop en schouder boven de anderen uitsteekt, kon je elke dag weer een andere man bovenaan verwachten. Er zit geen lijn in de strijd. Het enige interessante is toch om eens te zien hoe de Franse nationalen elkaar ka pot gaan rijden". 6—3. De kwaliteit van het spel in de eerste set deze nam maar liefst één uur in beslag was een finale waardig. De Italianen, van wie Pietrangeli de stu wende kracht was. verkregen drie set- points op Hoad's service in de 15e game. De Australiërs, die zich tot het uiterste jm te hebben, de blonde Amerikaanse ser- i inspanden, deden deze teniet. Elf games I Hellyer en Emerson versl. mevr. Brewer Iveerster retourneerde de ballen zuiver later capituleerden de Azzurri pas. Beideen Kamo 61, 63, Dorothy Knode werd er bijna wan hopig onder. Verkeerde zij in de mening haar tegenstandster uit balans gespeeld i Sirola (It.) 14—12, 1—6, 8—6, 6—3. 1 Dames-dubbelspel: mej. Reynold en mej. Schuurman (Z.-Afr.) versl. mej. Puzejova (Tsj. SI.) en mevr. Vollmer (Duitsland) 6—3. 6—2. Gemengd dubbelspel, kwarteindstrij den: mej. Hard en Rose versl. mej. Arnold en Schwartz 63, 60; mej. BILJARTEN Duitsland ontmoet Nederland op groot biljart Op zaterdag 13 juli a.s. zal in de Kaiser Friedrich Halle te Muenchen Gladbach een tweelanden wedstrijd DuitslandNederland groot biljart in vier speelsoorten71/2, libre, bandstoten en driebanden, worden gehouden. De Nederlandse vertegenwoordigers zijn P. J. van de Pol (71/2), Ph. J. Beek man (libre), H. J. de Kleine (bandsto ten) en H. van Gils (driebanden). De Duitse ploeg bestaat uit Rudolph (71/2). Spielmann (libre), Bolz (bandstoten) en Tiedtke (driebanden). De spelers komen twee maal tegen elkaar uit. zodat in totaal acht partijen worden gespeeld. leidt met 5 pnt voor Drikus Veer en Leen Rehorst elk met 4 pnt. Vodr de 350 cc-klasse heeft de KNMV beslag weten te leggen op een drietal Nieuw-Zeelanders: John Hempleman op Norton, Noel Mc. Cutcheon en John Anderson beiden op A.J.S. De laatste werd in Assen berucht door de manier waarop hij de bochten nam. Hij reed namelijk meer door de berm dan over de weg. zy zijn de voornaamste concur renten van de N.S.U.'s van Helmuth Hallmeier en Roland Heek. Hier starten 22 rijders, t.w. vijf Duitsers, vier Nieuw Zeelanders, twee Engelsen, twee Fran sen, een Oostenrijker, een Zwitser en zeven Nederlanders. Van de laatsten leidt Rehorst met 10 pnt in het natio naal kampioenschap voor Elbersen met 6 pnt. De Nieuw Zeelanders starten ook in de 500 cc-klasse, maar dan op Nortons. Voor deze klasse zijn 23 rijders ingeschreven: zeven Duitsers, vier Nieuw Zeelanders, twee Fransen, twee Engelsen, een Oos tenrijker en zeven Nederlanders, van wie Priem Rozenberg met 10 pnt en Kees Kosten met 8 pnt de strijd om de nationale titel moeten uitvechten. De zijspanklasse tenslotte rijdt twee manches met puntentelling. De Nederlanders strijden dit jaar ook om de „In Memoriam Lo Simons beker", die zal worden toegekend aan de rijder, die over drie wedstrijden Tubbergen, Assen en Zandvoort ten opzichte van de winnaars van diverse klassen pro centueel het beste gemiddelde hebben gereden. Priem Rozenberg leidt in dit klassement met 93.75 pet. voor Rehorst met 91.8 pet. en Van Bockel met 87 pet. Christelijke Korfbalbond Met Oranje Wit—DVO kwam woens dagavond na de gewone competitie ook een einde aan de promotiestrijd. Door een 47 overwinning promoveert DVO met Tonego naar de hoofdklasse west. Nu is de wacht alleen nog op de kam pioen van de CKB. Dat wordt morgen te Heelsum beslist bij DKOD-Pernix, welke wedstrijd om 7 uur wordt gespeeld. Na het 88 resultaat te Leiden schijnt DKOD in eigen omgeving goede kansen te hebben. Het verschil in kracht is echter gering. Er dient dus te worden afgewacht. Bij de officiële opening van het nieu we terrein van de Haagse CKB-club VES is een korfbalwedstrijd gespeeld tussen een westelijk CKB-twaalftal en een sterk Haagse KNKB-twaalftal. Het was jammer dat te elfder ure het CKB- twaalftal drie dames moest vervangen, terwijl de vertegenwoordigers van Zuid- Holland zuid in het CKB-team ongun stig afstaken tegenover die van Zuid- Holland noord. Het is een goede partij korfbal geworden met aan beide zijden scherpschutters. Tot lang in de 2e helft was de uitslag niet te voorspellen. Men kwam op 88, waarna in de slotfase het KNKB-twaalftal door groter^ uit houdingsvermogen toch nog een behoor lijke overwinning boekte. Het werd een verdiende 128 zege voor de Hagenaars. T.g.v. het 30-jarig bestaan van de Haagse CKB-vereniging VES worden morgen jubileum-seriewedstrijden voor senioren gehouden. Er is een zeer aan trekkelijke deelname en het is te betreu ren dat Pernix I zich i.v.m. de kam pioenswedstrijd tegen DKOD moest te rugtrekken. Vele clubs buiten het district Zuid-Holland noord nemen deel. CRICKET Derde testmatch EngelandW.-Indië ENGELAND SCOORT 360 VOOR 2! Tom Graveney en Peter Richardson hebben voor een nieuw record in test cricket gezorgd. Op de eerste dag van de derde testmatch Engeland—West- Indië, die te Nottingham wordt gespeeld, hebben zij een tweede wicketstand op gebouwd van 266 runs. Prachtig batten van Graveney na deze eerste dag met 188 runs not out en Peter Richardson, die in 4 uur en 40 minuten 126 runs vergaarde (10x4) is er de oorzaak van, dat Engeland er buitengewoon gunstig voorstaat. Bij het trekken van de stumps wees het score-bord 360 voor 2 aan. Engeland, dat de toss won en batten koos, verloor zijn openings-bat Don Smith, op 14. Toen kwam het duo RichardsonGraveney aan de wickets. Richardson werd in de slips uitgevan- gen, doch Graveney bleef not out. nadat hij 5 uur en 3 kwartier zijn wicket had verdedigd. Vijfentwintig maal joeg hij de bal over de boundary, tot grote vreug de van de 20.000 toeschouwers, die de wedstrijd bijwoonden. Het was aantrek kelijk cricket dat deze bezoekers te zien kregen. Met een gemiddelde van 1 run per minuut steeg de score, een gemid delde dat ongekend hoog is voor het Engelse testcricket. PAARDESPORT Gelinotte won al meer dan miljoen gulden Charlie Mills, 's werelds befaamdste pikeur, die zondag a.s. op de banen van Duindlgt met het Franse wonderpaard „Gelinotte" aan de start zal verschijnen voor de Grote Prijs der Lage Landen, is in Nederland aangekomen. De thans 69- jarige, uit Ierland stammende pikeur, heeft bijna 5000 draverijen gewonnen, waarvan 50 met de merrie „Gelinotte", het 7-Jarige paard, dat voor haar eige naresse, mevrouw Suzanne Karle, reeds meer dan een miljoen gulden bij elkaar heeft gedraafd, een wereldrecord voor merriën. Mills verklaart dat „Gelinotte", die hij in 1952 in training kreeg, het beste paard is, dat hij ooit heeft gereden. „Het paard van de eeuw" zo noemt hij haar. Ze heeft het Europees record met 1 min. 16.6 sec. in haar bezit en is Europa's snelste draafster daardoor. In Frankrijk waar hij nu komt heeft Mills 60 paarden in training. Er zijn uitstekende dravers bij, maar géén er van heeft die wereldklasse van „Geli notte". Mills verheugt zich er op, dat hij deze merrie, drafkampioen van Europa, zondag a.s. aan het Nederlandse paarde- sportpubliek zal mogen voorstellen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7