BELGIE VREEST LANGE DUUR VAN DE METAALSTAKINGEN Luikse stakers namen resolutie tegen premier Van Acker aan Met een enkel woord I-A RECHTZAKEN Agenda WOENSDAG 3 JULI 1957 „Verkiezingen" in Egypte Het Egyptische volk heeft vandaag 278 parlementsleden gekozen uit 1.241 kan didaten, die zijn aangewezen door een commissie onder leiding van president Nasser. Twintig procent van de 5.964.424 stemgerechtigden zal zyn stem niet be hoeven uit te brengen, daar er in 72 districten geen tegenkandidaten zijn gesteld. Toevallig zijn deze „veilige" districten juist die waar de kopstukken van het regiem-Nasser kandidaat zijn gesteld. Zij zijn dus in elk geval zeker van hun zetel. Daar alle kandidaten aanhangers van president Nasser zyn, was er niet veel verschil in het program, dat door de kandidaten werd gepropageerd. De kan didaten beloofden werk voor allen, op ruiming van krotten en verbetering in het plaatselyk bestuur. vyf vrouwen echter hebben een ver kiezingscampagne gevoerd met hun eigen leuzen, zoals afschaffing van de polygamie en gemakkelyker echtschei ding voor vrouwen. Op de stembiljetten staan de kandi daten aangegeven door een tekening, omdat tachtig procent van het Egypti sche volk niet kan lezen. Deze voorstel lingen zyn ondermeer bomen en huizen. de 10N SSS deze^ü Hebt U al Radion in huis? Ja? Let dan vrijdag a.s. op! Kijk goed èn... U kunt winnen, U kunt rijk worden (Van onze Brusselse correspondent) In Luik hebben stakende metaalarbeiders gisteren optochten gehouden en op twee grote byeenkomsten sprak de leider van de stakingsbeweging, de socialis tische vakbondsleider André Renard, een vrü scherp oordeel uit over de door de socialistisch-liberale regering van premier Van Acker gevolgde sociale politiek. Die heftige reactie is waarschyniyk daardoor te verklaren, omdat de staking van de metaalarbeiders in Brabant en Vlaanderen gisteren enige tekenen van ver zwakking begon te vertonen. Alleen in de grote metaalcentra Luik, Charleroi en Antwerpen was de staking vrü algemeen, behalve in kleine bedrijven. Te Gent hebben de r.-k. vakbonden besloten het werk te hervatten, en in Brugge werd door de directie van een grote fabriek van rollend materieel, die o.m. trams levert voor Den Haag, formeel het bericht gelogenstraft als zou de fabriek worden gesloten. Maar de grote hoogovenbedrijven te Luik, de elektrotechnische bedryven te Charleroi en de auto-montage te Antwerpen liggen volkomen stil. de huidige sociale toestand en wellicht met nieuwe eisen van de mijnwerkers. De staking zou dus kunnen overslaan naar andere takken van bedrijf. Een Luiks arbeidersorgaan schrijft. dat dubbel vakantiegeld voor de tweede week 'de eerste week wordt reeds dub bel betaald in België) aan de metaal industrie 350 miljoen francs zou kosten of 27 miljoen gulden. Niet eens de moeite, aldus de krant, om er over te praten, wanneer men dit kleine bedrag Strijd tussen vakbeweging en de politici Men vreest dat de staking, zoals zij zich thans ontwikkelt, van lange duur zal kunnen worden. Bovendien hebben de afgevaardigden van de mijnwerkers- bond morgenochtend een onderhoud met premier Van Acker, een onderhoud dat waarschynlijk in verband staat met vergelykt met de enorme winst van de Belgische metaalindustrie Een bewys van de hoogspanning, die te Luik heerst (ofschoon er geen en kele wanordelyke manifestatie plaats vond), is het feit, dat de vergaderde stakers een resolutie goedkeurden, waarin het optreden van de socialisti sche premier Achiel van Acker wordt afgekeurd. Het gaat nog steeds om de radiorede van de premier, waarin hy verklaarde, dat sedert zyn ambtsaan vaarding in mei 1954 aan de arbeiders nieuwe sociale voordelen en loonsver hogingen werden toegekend voor een bedrag van ca. 2 miljard gulden, en dat de lonen in die drie jaren met 18 pro cent zyn toegenomen. De resolutie, welke door duizenden' socialistische arbeiders met opgestoken hand werd goedgekeurd, luidde als volgt: ..De stakende arbeiders van Her stal keuren de tendentieuze verklarin gen van de heer Van Acker af, ver nieuwen hun vertrouwen in de vak bondsleiders en besluiten het gevecht tot de eindzege voort te zetten". Het is wellicht voor het eerst in de geschiedenis van de socialistische bewe ging, dat een socalistisch voorman zo hard door zijn eigen partijgenoten wordt aangevallen. De sedert maanden smeu lende strijd tussen de socialistische vakbeweging en de socialistische poli tici is nu opgelaaid. De Luikse vakbon den zijn namelijk van oordeel, dat de algemene leiding van de socialistische partij te veel aan politiek doet en te weinig aan de sociale actie ten voor dele van de arbeidersklasse. BINNENLAND By bes oh ik. king van de minister van O-K. en W. van 24 juni 1957 la aan mr. P. Cleverlnga te 's-Gravenhage eervol ont slag verleend, eisa. vertegenwoordiger van de minister van O.K. en W. In het bestuur van de Stichting Toneelooordina- t:e; b. ïid van de Rijkscommissie van ad vies inzake de salariëring van toneelkun stenaars. Prins Bernhard is gistermidag in de Spaanse ambassade in Den Haag geïnstal leerd als lid van de Koninkiyke Spaans» Academie. Uit handen van de Hertog van Baena, die optrad als vertegenwoordiger van de Koninklijke Spaanse Academie, ontving hy zijn insigne en zijn geloofs brief. Na de installatie gebruikte de Prins de lunch in die Spaanse ambassade, In het munt verslag over het Jaar 1956 wordt o.m. medegedeeld dat er ln totaal 101.950.000 munten werden gefabriceerd, waarvan voor Nederland 101.100.000 en voor de Ned. Antillen 850.000. Gisterarvand ia die 80-jarige heer Ro bijn uit Leeuwarden ln de Langeeloot on der Eernewoude verdronken, toen hy ach terover uit een raceboot viel. HIJ verloor zyn evenwicht toen hij rechtop in de boot ging staan. Het stoffelijk overschot werd een uur na het ongeval opgehaald. Hij behoorde tot een gezelschap vissers, die per motorboot unit Grouw terugkeerde. De Inspecteur van de Dierenbescher ming te Nijmegen heeft proces-verbaal op. gemaakt tegen een inwoner van Nijmegen die »n het by zijn van zyn kinderen een Jonge keeshond ciie hem toebehoorde heeft doodgetrapt. Het hondje had enige gan zen doodgebeten De Australische ambassadeur ln Ne derland, Hugh A. Mc. dure Smith, heeft g ©teren met zijn echtgenote zyn eerste offiolëele bezoek aan Friesland gebracht. Bij K.B. Is met Ingang v*an 2 Juli 1957 benoemd en aangesteld bij de generale et-af tot luitenant-generaal, püv. chef van de generale staf, tevens plaatsvervangend bevelhebber der landstrijdkrachten, gene ra al-majoor (tydelijk luitenant-generaal) G. J. Le Fèvre de Montigny, van die staf. BUITENLAND Volgens het anti-communistische V estberlijnse voorlichtlrngSbureaai „West*" zyn ln Halle (Oost-Duiitsland) een lector van een universiteit en negen studenten gearresteerd wegens het voorbereiden van georganiseerd verzet tegen de staait van arbeiders en boeren". Twintig personen .onder wie vrouwen en kinderen .zijn ongeveer 120 km ten noorden van Calcutta verdronken, doordat de veerpont, die hen over de gezwollen ri vier de Damaoear zou brengen, omsloeg. Tien mensen konden zwemmend de over kant bereiken. Een openbare aanklager te Brook- haven in de Amerikaanse staat Missislppi heeft dinsdag een tienjairige longen in st-aat van beschuldiging gestold wegens moord op zijn vader, de 32-jarige moeder van de Jongen wordt beschuldigd van me deplichtigheid. omdat zij kogels voor de Jongen had gekocht en hem tot moord had aangezet. De jongen had zdjn vader vorige week woensdag doodgeschoten. Vol gens de moeder mishandelde haar man haar, Een duizendtal iniwouers van het Ita liaanse stadje Gtffonl Vaflfle Plana nabij Salerno heeft dinsdag getracht het stad huis binnen te dringen om beperking van de belasting op die geainsinkomsten voor ds armste inwoners te eisen. De betoger» eisten verder het aftreden vam de gemeen teraad .waarin linkse partijen de meerder heid hebben. Met grote moeite heeft de poLitle het stadhuis kunnen ontzetten. Filmproducer Mike Todd gehuwd met de filmster Elizabeth Taylor heeft vannacht ln Londen een feest gegeven voor 1700 ..persoonlijke vrienden" ter vie ring van de premiere van zyn film „In 80 dagen om de wereld". Het festijn kost te meer dan ee>n ton! De bisschop van Garanhuns ln de Braziliaanse staat Pernambuco is doodge schoten door een geestelyke. die kwam pTo testeren tegen zyn schorsing In Theseadlë (Griekenland) ls de ta baksoogst door hagel en overstromingen verloren gegaan. Meer dan 6.000 schapen »d geiten zyn verdronken. Volgens berichten in de kranten van Tel Arvtv zullen met ingang van de volgen de week Israëlische vissers voor het eerst liun netten in de Rode Zee uitwerpen De thuishaven van de vissersboten is Eiland aan de Golf van Akaba. Het Deens Lagerhuis heeft een wet aangenomen, die aan aille kostwinners met een inkomen van meer dan 14.000 kronen per jaar en aan de niiet-kostvinners met een inkomen van meer dan 12.000 kronen per jaar een spaarplicht oplegt Prinses Tsjahnaz, de 17-jarige doch ter van de Sjah van Perzië, zal over onge veer drie maanden un het huwelijk treden met Ardetsjir Zahedi, de zoon van de voormalige Perzische premier generaal Za hedi. Dit is gisteravond door deze laatst» te Montreux bekendgemaakt. Prinses Tsjahnaz, is een kind uit het eerste huwelijk van de vorst met prinses Fawzia, zuster van ex-koning Faroek van Egypte; zy is zyn enige kind. In Zuid-Afrika heerst op het ogen blik een van de strengste winters sinds Jaren. In enkele delen van Natal zou de sneeuw tot 5 meter hoog op de wegen lig gen. Honderden automobilisten zijn hier door vastgelopen en het treinverkeer is volkomen ontwricht. De Duitse luchtvaartpionier August Euier ls te Feldberg ln het Zwarte Woud op 89-Jarlge leeftyd overleden. Euler bezat het eerste vliegbrevet, dat in Duitsland ls uitgereikt. Hy kreeg dit brevet op 1 fe bruari 1910. Bij een botsing tussen twee auto's ln de omgeving van Rock Springs ln de Amerikaanse staat Wyoming zijn acht mensen om het leven gekomen, onder wie een pasgehuwd paartje. De dreiging van een spoorwegstaking die midden ln de zomerdrutote a.s. vrijdag ln geheel Frankrijk zou uitbreken, is gis teravond afgewend. De regering en de vak vereniging van spoorwegemployés zyn tot overeenstemming gekomen Inzake loons verhogingen tot een totaal bedrag van 7900 miljoen frank. Een Japanse hoogleraar aan de afde ling voor wetenschappelijk onderzoek der Tokiose universiteit 'heeft medegedeeld, dat de lucht boven de Sovjet-Unie meer besmet ls met radiio-actief strotium-90 dan ergens anders ter wereld. Zijn gegevens waren gefundeerd op inlichtingen van de V N, en de Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie. De Pakistaanse lucht vaar tmaa'tsch ap - pi] heeft tegengesproken, dat een in Oost- Pakistan vermist hjntoestel met 24 man aan boord zou zyn gevonden en dat alle Inzittenden in goede welstand zouden ver keren Men verkeert nog steeds in onze kerheid. De Amerikaanse Nobelprijswinnaar prof. Wendell Stanley heeft op een te Lindau ,in West-Dui te-land, gehouden bij eenkomst van Nobelprijswinnaars ver klaard dait bepaalde virussen mogelijk spoedig zullen worden gebruikt in de strijd tegen de kaïnker. Hij deelde mee dat bepaalde soorten virussen cellen van kan kergezwellen aanvallen en vernietigen. De voCgende en beslissende stap zou zyn een virus te isoleren, dal. deze eigenschap be zit, zonder de gezonde cellen aan te tas ten. Premier Menzles van Australië heeft zich op de Gemenebestcomfenentie in Lon den uitgesproken voor een zo spoedig mo gelijke bijeenkomst van de V.N.-assemblee ter behandeling van het rapport over Hongarije. Engeland zou het hiermee eens zijn. Nedertg en glimlachend in zijn g^>te baard liep een monnik dezer dagen op de uitgang van een gevangenis van Rio de Janeiro toe en wenkte een bewaker na derbij te komen. Deze haastte zich de ge vangenisdeur voor hem te openen, in ruil waarvoor hij de zegen van de monn-.k ont ving. Doch 's avonds werd een gevangene vermist en toen bleek dat deze, vermomd als monnik en voorzien van een valse baard, de gevangenis had verlaten Drie „Twin Pioneers" voor „Kroonduif" op Ned. Nieuw-Guinea Vandaag zullen drie nieuwe Scottish Aviation „Twin Pioneers" van Schiphol opstygen voor de verre luchtreis naar Nieuw-Guinea, waar de toestellen de vloot van „De Kroonduif" zullen verster ken. Gisteren bestond er op de Amster damse vlieghaven ministeriële belang stelling voor deze handige en wendbare toestelletjes. Onder de genodigden voor een rondvlucht kon men o.m. zien mr. P. H. Helders, minister van Zaken Over zee, ir. C. Staf, minister van Defensie en commandeur A. H. J. van der Schatte Olivier van het ministerie van Marine. Zij werden welkom geheten door de pre sident-directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler. die er op wees. dat „De Kroonduif" met dit nieuwe type toestel gaat pionieren in Nieuw-Guinea. Voor de korte start- en landingsbanen is de „Twin Pioneer" uitermate geschikt. Maar uit de verdere ontwikkeling van deze machine zal wellicht blijken, dat ook in Europa voor dit soort vlieg velden nog een toekomst is weggelegd. De gewone vliegvelden zitten al vol met de grote en de zeer grote lijn- machines. Op de kleinere vliegvelden zal de Twin Pioneer of wat in de toe komst daaruit ontwikkeld zal worden, volkomen tot zijn recht komen en op die manier beter dan de hefschroef- vliegtuigen, waarvan de exploitatie tot op heden niet verantwoord mag wor den genoemd, aan het doel de minder gemakkelijk te bereiken plaatsen in het luchtnet op te nemen, beant woorden. Senator Kennedy gebruikt Algerijnse moeilijkheden voor politieke doeleinden De Amerikaanse democratische sena tor John Kennedy, die kennelijk politie ke ambities koestert - hij heeft reeds verklaard niet te zullen weigeren, als zijn partij hem in 1960 kandidaat wil stellen voor het presidentschap - heeft het Algerijnse vraagstuk gebruikt om een aanval te lanceren op president Ei senhower, die, zoals bekend, deze kwes tie als een volslagen Franse binnen landse aangelegenheid blijft zien. Kennedy heeft nu in de Senaat een resolutie 'ingediend, waarin een beroep wordt gedaan op de beide huizen van het Congres de Amerikaanse regering te machtigen om via de NAVO. Marokko of Tunesië haar invloed aan te wenden om te komen tot de politieke onafhan kelijkheid van Algerije. Minister John Foster Dulles heeft meteen gereageerd op deze stap van de Senator. Hij heeft gisteren op zijn wekelijkse persconfe rentie verklaard, dat Amerikanen, die zich met het vraagstuk van het kolo nialisme willen bezig houden, een beter doelwit kunnen vinden in „de landen onder het communistische juk" dan in de verhouding tussen Frankrijk en Al gerije. Hij legde er nogmaals de nadruk op. dat de Amerikaanse regering het dienstiger acht zich niet te mengen in een probleem, dat niet tot haar be voegdheid behoort. Intussen duren de moeilijkheden in Algerije zelf nog steeds voort. Franse strijdkrachten hebben in de afgelopen 24 uur in een gevecht bij de Tunesische grens zeventig opstandelingen gedood. Ook zijn twee rebellen terechtgesteld, die. zich in maart aan een bomaanslag op gendarmerie hadden schuldig ge maakt. Volgens inlichtingen uit rte Marok kaanse haven Ceuta hebben de Spaanse autoriteiten kortgeleden een schio aan gehouden met uanens en munitie voor de Algerijnse rebellen. Het schip, de ..Juan Illueea". had zes maal zoveel wapens en munitie aan boord ais inder- tyd de ..Atbos". die door de Fransen werd aangehouden. Aan boord van de kruiser ..De Zeven Provinciën" begon gisteren in Viissingen de verkoop van de De Uuyter-postzegels. De eerste zegels wisselen van eigenaar. Honderd doden door aardschok in Perzië De zuidkust van de Kaspische Zee, in Perzië, is door een aardbeving getroffen, die aan honderd mensen het leven heeft gekost. Er zyn verscheidene honderden gewonden. Ook elders in Perzië zijn de schokken gevoeld zo als in de hoofdstad Teheran. Daar is echter geen schade aangericht. Er zijn aanwyzingen, die er op duiden, dat het epicentrum van de beving aan de voet van de uitgedoofde vulkaan Damovand in het Elboersgebergte lag. De dorpjes in de onmiddellijke omgeving van de berg zyn het zwaarst getroffen. Het dorp Laridjan is volkomen verwoest. Hier kwamen verscheidene mensen om het leven door lawines van stenen, die van de berghellingen stortten. Ook in de oostelykste gebieden van India, Assam en Manipoer zijn dinsdag krachtige aardschokken gevoeld. Er is hier echter geen melding gemaakt van slachtoffers. Koningin bij opening Technische Hogeschool H.M. de Koningin heeft toegezegd, dat zy aanwezig zal zyn bij de opening van de Technische Hogeschool te Eind hoven op donderdag 19 september. Hare Majesteit had hiertoe reeds het voornemen te kennen gegeven. Nog onvoldoende gele idehonden Het Kon. Ned. Geleidehondenfonds kreeg in 1956 in totaal 151 aanvragen te verwerken. In het geheel werd aan 81 aanvragen voldaan. Twaalf aanvragen werden afgevoerd of ingetrokken, zodat per 1 januari j.l. nog 58 blinden vergeefs moesten wachten op een geleidehond. Toch beschikte men in het afgelopen jaar door veelzydige medewerking over voldoende adspirant-geleidehonden. Des ondanks haalde men nog niet de hon derd, waarnaar gestreeft werd. Ten eerste, doordat in de eerste twee maan den van het jaar training en aflevering onmogelijk waren door de hardnekkige vorst, ten tweede doordat in de laatste twee maanden een aantal van de leer lingen moest worden afgekeurd vlak voor hun „eindexamen". Dit de voortref- felyke medische verzorging van dr. Fol- mer ten spyt. Grote moeilijkheden voor Suriname's premier (Speciale berichtgeving) Op Surinami's minister-president, dr. J. Ferrier, wachten, als hij hedenavond na zijn thuisreis uit het vliegtuig stapt, tal van moeilijkheden. Al gaat de belangstelling van de be volking van Suriname weliswaar uit naar de resultaten van zijn besprekin gen bij de Wereldbank, in de kringen van zyn eigen volgelingen wil men we ten of hij er nog eens in zal slagen de regering te handhaven. Gedurende zijn afwezigheid heeft de oppositie immers een „motie van wantrouwen" tegen het gehele regeringsbeleid ingediend, en men meent te weten, dat er binnen het z.g. „eenheidsfront" een paleisrevolutie broeit. Waar de regering in de Staten reeds geruime tijd met 13 tegen 8 stem men heeft moeten werken, zou het om zwaaien van een aantal Statenleden wel eens het einde van de regeringsperiode- Ferrier kunnen betekenen. Trouwens, dr. Ferrier weet dit zelf ook. Veel zal er dus van afhangen of zijn pogingen om het Brokopondoplan te fi nancieren een succes waren. Kan hij uit het vliegtuig stappen met een vaste toe zegging. dan is zyn kans op het behoud van zijn kabinet groter: heeft hij wei- Uitspraak hotelbrand te Haren (Gr.) (Speciale berichtgeving) De Groninger Rechtbank heeft van morgen uitspraak gedaan inzake de ho telbrand te Haren. De 21-jarige N. A. van Hengel werd veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. De eis was: een jaar, waarvan 4 maanden voor waardelijk, met aftrek. De 37-jarige P. J. Galliard, uit Assen, werd veroordeeld tot 2',£ jaar gevange nisstraf met aftrek. Eis: 3 jaar De laatste tekende tegen dit vonnis onmiddellijk hoger beroep aan. Dr. W. Drees telegrafeert president Eisenhower De minister-president dr. W. Drees, heeft president Eisenhower een telegram gezonden naar aanleiding van de na tuurramp, die het zuiden van de Ver enigde Staten heeft getroffen. „Diep getroffen door de berichten over de omvang van de ramp, die Louisiana en aangrenzende staten heeft getroffen, geef ik namens het Nederlandse volk en de regering uitdrukking aan mijn op recht medeleven", aldus het telegram. Proces tegen leden van 't geheim genootschap Maffia Vandaag is in de Zuiditaliaanse plaats Vibo Valentia een proces begonnen tegen 65 mensen, die verdacht worden van lidmaatschap van de beruchte Maf fia, een geheime organisatie. Aanleiding tot het proces zijn de ver klaringen van een jonge man, Serafino Castagna, die volgens zijn zeggen van de Maffia opdracht had gekregen een politieman in zijn dorp uit de weg te ruimen. Hij wilde dat niet doen en be sloot, om zijn eigen leven te redden, een aantal van zijn superioren in de Maffia te doden. Hij begon met zyn eigen vader. Daarna doodde hy nog twee mannen en twee vrouwen. De politie maakte jacht op hem en hield hem in de ber gen aan. Er zyn speciale maatregelen genomen om Castagna te beschermen, daar zich ook onder het gevangenispersoneel en zelfs onder de politie leden van de Maf fia kunnen bevinden. nig succes gehad, dan zal hier niemand verbaasd zijn als binnen niet al te lange tyd Paramaribo wederom eens zucht onder de koorts van een nieuwe verkiezingscampagne. /}M^en HOC, zosnel HAAS azijn, acAteiAcuJStAem «erf' WOENSDAG Oegstgeest Gravenstraat. Open- hiohtsamenkomst Baptisten Gemeente Leiden. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Dlploma-uitrelklng Kon. Genootschap M.S.G. 8 uur nam. Oud-Hor tuszlcht: Inschrijving deelne mers 3 Octoberoptocht. 7$ uur nam. DONDERDAG Hoge woerd 175: Byeenkomst Jehova'# Getuigen. 7.30 uur nam. Station N.S.; K. en O.-excursle naar Haarlem. 1 uur nam. Voorschoten Burg. Vemède- park. Evangelisatie-samenkomst met als motto „Jezus uw Heiland'". 8 uiur nam. VRIJDAG Gew. ArbeidsbureauVoorlichting over arbeid ln Staatsmijnen. 7.30 uur nam. ZATERDAG Stadszaal (grote zaal)Holland Festival. Koorconcert Gem. Toonkunstkoor. 8.15 u. nam. Volkshuis: Slotavond cursuswerk Leldee Jeugdactie. 8 uur nam. Steenschuur 19a: K. en O.-excrursie naar Lodewykskerk. 2.30 uur nam. Den Burcht: Toneelver. Het Nieuwe To neel". „Een vriend bomt over". 8 uur nam. Kaasmarkt Geloof sa pp èl 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175. Waohttorenstudle Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. voor Noordwijk. 10 uur voorm. Kaasmarkt. Tentsamenkomst 8 uur nam. MAANDAG Kaasmarkt. Tentsaimenkomst 8 uur nam. Zijlsingel 36: Filmavond D.A.F. 8 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG Kaasmarkt. Tentaamenkomst 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring Ver. voor Vreemdelingenverkeer. 7.30 tvur nam. Den Burcht: Verkeersfilms voor kinde ren. 2 uur nam. Ztjlsingel 36: Technische filmavond D.A. 7 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur nam. Rybsmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens ln minla/üuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.) Lakenhal: Tentoonstelling „Moderne kunst ln Groningen' (tot 8 Juli). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur, op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). BIOSCOPEN Casino „Meisjesslaapzaal" 18 Jr. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Vrouwen in de nacht". Lldo „Aan de rand van de hel". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De vluohteling van Guatura". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Tausend Melodlën". A.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De man van Del Rio". 14 Jr. Werk dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45. 7.15 en 9.15 uur. De avond en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 6 Juli 8 uur waargenomen door: Apotheek F.erdnngh en BI arken. Ho gewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Oegstgeest .Wilhelminapark 8. Oegstgeest tel. 26274. BH geen gehoor by Ow halsarts ot specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 uur) 1 i !s af d w 01 s C hi Cc Stockholm onbewolkt nw 8 22 0 Oslo onbewolkt windstil 21 0 Kopenhagen licht bew. w 6 21 0 Aberdeen lloht bew. windstil 21 1 Londen onweer no 3 27 7 Amsterdam zwaar bew. ono 6 22 0 Luxemburg onbewolkt ono 3 28 0 Parijs lloht bew. zo 3 29 0 Bordeaux onbewolkt zo 3 31 0 Grenoble onbewolkt windstil 31 0 Nice lloht bew. nnw 4 27 0 Berlijn onbewolkt ozo 3 25 0 Frankfort onbewolkt ono 3 29 0 München onbewolkt windstil 27 0 Zürlch onbewolkt windstil 30 0 Genève onbewolkt windstil 31 0 Looarno licht bew. windstil 29 0 Wenen onbewolkt n 3 32 18 Innsbruck onbewolkt w 2 32 0 Rome onbewolkt ono 1 33 0 Ajacclo onbewolkt windstil 30 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2