STADSNIEUWS Laatste Berichten 96ste jaargang Donderdag 27 juni 1957 Tweede blad no. 29171 SERIE CONCERTEN MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Tijdens de laatst gehouden vergade ring van de Maatschappij voor Toon kunst, is de serie concerten als volgt vastgesteld: trio Pasquier en Quintetto Chiagiano, pianokwintet. Er zullen 4 jeugdconcerten worden gegeven, t.w. pianoduo Gold en Fizdale, Quintetto Chiagiano en twee maal het Rott. Filh. Orkest o.l.v. Eduard Flipse. SCHOOLREISJES PRINSES IRENESCHOOL. De leerlingen van de tweede en derde klasse der Prinses Ireneschool aan de Van Vollenhovenkade vertrokken gister ochtend per speciale kindertrein, waarin ook Haagse schooljeugd reisde, naar Amersfoort. Na aankomst brachten de kinderen een bezoek aan hét dierenpark, waar de attractieve verzameling wilde dieren, olifanten en apen hun grote belangstel ling had. In de speeltuin werd de boter ham genuttigd. Even scheen het of de regen de plannen voor de middag zou verijdelen, maar na een korte regenbui brak de zon weer spoedig door en werd het ideaal weer voor het bezoek aan het Bosbad, waar de kinderen naar hartelust konden zwemmen of zich aan het strand vermaken. Vooral ook in het prachtige bos heeft de jeugd genoten, waarin werd rondgedoold en spelletjes werden gedaan. Het was haast moeilijk, toen de terug reis moest worden aanvaard, van dit bos te scheiden. De trein bracht de kin deren na dit heerlijke uitgaansdagje weer te half negen in Leiden. Dinsdagmiddag hebben de eersteklas sertjes van deze school een tochtje ge maakt, met als pleisterplaatsen de speeltuin Drievliet, Madurodam en hét strand van Scheveningen. Ook zij trof fen prachtig weer en hebben volop ge noten PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „A study of the respiration of Misgurnus Fossilis (L.), the Pond Loach", de heer M. Jeuken s.j, geboren en worfende te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „De diagnostiek van beginnende schizophre nie met behulp van de Rorschach test", de heer M. L. Lingbeek, geboren te Hengelo en thans wonende te O verveen, Gepromoveerd 'tot doctor in de Rechts geleerdheid op proefschrift getiteld „The projected Arab court of Justice", de heer Ezzeldin Foda, geboren te Telwana (Egypte) en thans wonende te Leiden, TWEEMAAL GOUD. Op twee Leidse bruidsparen straalt in deze weken de gouden huwelijkszon. Ter wijl deze zon voor het echtpaar J. C. GaljaardBuis, wonende in de Heren straat 125, reeds enkele dagen geleden is opgegaan, zijn vandaag voor het echt paar D. J. Dubbelaar in de Aloëlaan 42a de gouden bruidsdagen ingegaan. Was de thans 70-jarige bruidegom Galjaard o.m. 32 jaar als opperman werkzaam bij de firma Th. L. J. Zitman, de heer Dubbelaar was tal van jaren als cara- melbrander verbonden aan de Leidse Caramelfabriek v/h. Backer en Co., waar hij bekend stond als een uiterst be kwaam vakman. Er was eens ALLE KINDERROLLEN IN 3 OKTOBEROPTOCHT REEDS BEZET Tot de jeugd spreekt de sprooxjeswe- reld altijd nog zeer sterk. Kinderen ho ren er graag over vertellen. Het wordt voor hen echte nog interessanter om aan die sprookjessfeer zelf reliëf te mo gen geven. De Optochtcommissie van de 3 Oktobervereeniging, die al druk in de weer is met de voorbereiding van de optocht: „Er was eenswelke, zoals bekend, een groot aantal sprookjes in beeld brengt, biedt hen hiertoe een goe de gelegenheid. Een mogelijkheid, die door de Leidse jeugd met beide handen werd aangegrepen. Hoewel ds inschrij ving voor de diverse te bezetten rollen eerst gisteravond om zeven uur in „Oud Hortuszicht" werd opengesteld, groepten enkele kinderen reeds 's middags om 3 uur samen voor het hek van deze speel tuin. In de loop van de avond werd de toeloop zo groot, dat, niet eens aan alle kinderen een rol kan worden toebe dacht-. Volgende week woensdag kunnen vol wassenen, waarvoor het aantal rollen uiteraard beperkter is, zich voor deelne ming aan de optocht laten inschrijven. BOND VAN MAKELAARS IN ONROERENDE GOEDEREN Uit de Bond van Makelaars/Taxateurs in Onroerende Goederen in het Arron dissement 's-Gravenhage werd enige tijd geleden in het leven geroepende onderafdeling „Leiden en Omstreken". Het bestuur is samengesteld uit de volgende heren: voorzitter: H. D. van Weizen, Leiden; secretaris: J. N. Lancel sr., Leiden en penningmeester: J. Ouds hoorn, Sassenheim. Het secretariaat is gevestigd Geverstraat 63 te Oegstgeest. zingen. Uitstapje Commissie Eredienst Staalwijk Vele leden van de commissie Eredienst van de Herv. Wijkgemeente „Staalwijk" maakten gisteren met genodigden hun jaarlijks uitstapje. Voor de tocht begon kwamen alle deelnemers in het wijkge- bouw bijeen, waar ze door de voorzitter hartelijk werden begroet. Om 8 uur ver trok het gezelschap per bus via Bode graven en Utrecht naar Austerlitz, waar koffie werd gedronken, waarna werd BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Antje, dr. van B. Batoker en <3. Leije- naar; Jacobus Henricus Josef, zn. van J. Kessèls en L. Berben; Bernardius Johan nes Silvester, zn. van J. Kessels en L. Berben- Maria Johanna Serafina, dr. van H. Leijten en B. M. WantenaarJoanna Wilhelmina Christina, dr. van J. M. Gij bels en J. J. Buring; Johannes Ber- nardus Maria, an. van C. M. M. Neder- Êel en A. H. Duij-vestijn; Willem, zn. van I, J Guijt en W. Haasnoot; Peter, zn. van J. de Mooij en W. Reveling; Gerrit Jan, zn. van J. J. van der Burg en J. Vlaming; Adriaan Cornelis, zn. van F. J. Zeelen en N. S. Gonlag- Johannes Petrus Andrles zn. van T. J. G. Jansen en J. A. Boelens; Gerard Jacobus, zn. van G. J. Neuteboom en C. M. Geerlings; Catha- rina Engelina Maria, dr. van J. N. Spruit en J. P. van Berkel; Henriëbte, dr. va.n C. G. van RDooremaal en W. F. Engels; Maarten, zn. van M. van Duijn en G. van der Plas. OVERLEDEN J. Kramp, 80 jr. ,ma.n; L. G. van der Zalm, 4 dagen, zoon; J. H. Eigeman, 67 jr.. man; I, Craana, 58 jr.. man; W. Rulj- zendaal, 81 Jr., man. doorgereden over de prachtige Veluwe naar het einddoel van de reis: Epe. Hier werd de lunch gebruikt. Daarna ging het op Harderwijk aan, waar een theepauze was. Via Nijkerk, Amersfoort bereikte men Utrecht, waar het diner werd ge bruikt. Om 9 uur kwamen de deelnemers in het wijkgebouw terug, waar de fami lie Labordus traditiegetrouw voor een kopje koffie had gezorgd. De voorzitter vroeg hier nog even aandacht voor de in oktober of november te houden bazar ter gedeeltelijke bestrijding van de ver- bouwingskosten van de grote zaal in „Staalwijk". De heer Verwer sprak een kort dank woord en dankgebed uit, waarna allen voldaan over deze geslaagde tocht huis waarts keerden. Lezers schrijven.... SCHOOLWEDSTRIJDEN III. Nou heb ik toch mijnheer Kettenis op zijn tenen getrapt en hem bovendien nog gelegenheid gegeven een bepaalde tak van sport en zelfs vereniging te propa geren. De heer K. heeft helaas de pointe van mijn artikeltje niet begrepen. In de eer ste plaats ging het hier niet om voetbal. Estafette ressorteert, zoals vrij algemeen bekend, onder atletiek. In de tweede plaats was ik noch per soonlijk, noch ging het om een bepaalde sport. Waar ik zaterdag j.l. tegenopkwam, was het feit, dat in ieder geval op deze dag ouders en onderwijzend personeel tekortschoten. Wij moeten onze kinderen steunen in hun liefde voor elke vorm van sport. Wij moeten aanmoedigen, ons op zo'n dag eens los kunnen maken van T.V., bio scoop of knutselkarweitje en gaan kij ken, Mijnheer K. en ik hebben gelukkig het belangrijkste gemeen: wij houden van onze jeugd en van sport. A. VAN ZEGVELD, Mandenmakerssteeg 119, Leiden. WARMOND LEERLINGEN SCHOOL MET DE BIJBEL OP STAP Gisteren maakten de leerlingen van de 4e t.m. 6e klas van de School met de Bijbel een geslaagd uitstapje. De reis werd ditmaal door de Ned. Spoorwegen verzorgd. Het doel van de reis was de omgeving van Nijmegen. De kinderen vertrokken om 8.30 uur van de Baan met- een bus; in Leiden stapten zij in de trein om te omstreeks half twaalf te arriveren in Nijmegen, waar gege ten werd en de kinderen nog een uurtje in de speeltuin konden vertoeven. Hierna stapten de kinderen in een bus om een rondrit in de omgeving van Nijmegen te" maken, waarbij ook een bezoek gebracht werd aan de Duitse grens. Ook werd de Heilige Landstich ting en het Valkholf bezocht. Hierna werd de terugreis aanvaard. WASSENAAR REDDINGSPLOEGEN B.B. Uit het personeel van de dienst ge meentewerken werden twee reddings ploegen voor de Bescherming Bevolking samengesteld, een kringploeg en een wijkploeg, welke met goed gevolg de door het Rijk voorgeschreven vaardigheids- proef hebben afgelegd. De diploma's werden gistermiddag door de burge meester uitgereikt na een inleidend woord van het kringhoofd, de heer Gerth van' Wijk. Burgemeester Van Wijnbergen be tuigde zijn grote waardering voor het behalen van het diploma en ook voor wat vooraf reeds werd gedaan. Hij dankte de instructeur, de heer A. Maas kant, aan wiens onderricht en doorzet ting het succes te danken is. Het is een grote voldoening, dat de ploegen zijn geslaagd, want de B.B. kan het niet hebben, dat daarin zwakke plekken zijn. Aangezien het diploma maar voor twee jaren geldt sprak hij de hoop uit, dat de geslaagden zullen blijven oefenen. Hij reikte hierna de diploma's uit, waar aan een kleine gratificatie was toege voegd. Prinses Gracia verwacht baby Uit officiële bron in Monaco verneemt het Amerikaanse persbureau United Press, dat Prinses Gracia haar tweede baby verwacht. A. van Hoboken van Hoedekenskerke overleden Vanmorgen is te Scheveningen op 83-jarige leeftijd de heer A. van Ho boken van Hoedekenskerke overleden, een van de bekendste en populairste figuren in de wereld van de paarde- sport. In 1891 kwam hij te Breda voor het eerst uit in rennen, en tot 1899 heeft hij geregeld aan courses deelgenomen, niet alleen in Nederland, maar ook in Duitsland. In 1902 behoorde Van Hoboken tot de medeoprichters van de Vereniging tot Bevordering van de Paardenfokkerijen in Nederland, en drie jaar later was hij bij de initiatiefnemers voor de stichting van het Centraal Comité voor de Concour sen Hippique in Nederland. Hij heeft sindsdien functies bekleed in tal van verenigingen, en is tot op hoge leeftijd niet slechts de grand old man, maar ook een van de stuwende krachten in onze paardesport gebleven. Algerijns bolwerk wordt uitgekamd Volgens het onafhankelijke Franse blad „France-Soir" hebben de Franse autoriteiten in Oost-Algerije een berg achtig gebied van 4.000 vierkante km„ dat reeds lang een bolwerk van de op standelingen is tot verboden gebied verklaard. De 300.000 Mohammedaanse bewoners zijn geëvacueerd en nu wordt het gebied door de luchtmacht met bommen bestookt. De zuiveringsactie zou naar schatting een halfjaar duren. Het betrokken gebied omvat de dis tricten Taher, El Miiia en Collo, gele gen in een kuststrook tussen Algiers en Philippevoille. Hier hebben de opstande lingen verscheidene malen hinderlagen gelegd en er is zelfs sprake van geweest, dat zij in dit gebied een Algerijnse republiek wilden vestigen. Buitengewoon sterke aardbeving geregistreerd HAARD IN ATLANTISCHE OCEAAN Det seismografen van het KNMI heb ben in de afgelopen nacht om tien mi nuten voor half twee een buitengewoon sterke aardbeving opgetekend, de af stand bedroeg 6700 km en de haard kon gelokaliseerd worden in de Atlantische Oceaan ter hoogte van de evenaar, na bij het rotseiland Sint Paul. „Stony Point" naar Antwerpen onderweg Nederianaers wachten moe De sleepboot „Thames" van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst te Rotterdam, die dagen voor Falmouth heeft liggen wachten om toestemming te krjjgen de „Stony Point" naar binnen te slepen, is het wachten moe geworden en heeft koers gezet naar Antwerpen, de haven waarvoor de lading van dit tankschp bestemd was. Gisteren heeft de directie van het sleepbedrijf de hele kwestie nogmaals onder het oog gezien en daar er geen olie meer uit de Stony Point lekte, werd in overleg met de rederij besloten de sleep naar Antwer pen te laten koersen. Een réparatieploeg van de „Thames" heeft de kieren, ontstaan doordat de wanden van de tanks door de brand waren ontzet, voorlopig gedicht. Men hoopt op een goede aan- en binnenkomst te Antwerpen. Bij windkracht 6 gierde de sleep gis teren sterk achter de sleepboot, maar kapitein Engels heeft wel voor hetere vuren gestaan. Men hoopt zonder tegen slag zaterdagavond in Antwerpen aan te komen. De badgasten van Juan-Les-Pins, aan de Franse Rivièra. toonden veel belangstelling voor dit ezeltjedat niet gekleed was in een zebra-pakje I maar in een badkostuum anno 19001 weer iets nieuws verzint om de mensen te taten lachenhad wel De filosoof Agui-Aguidie steeds succes met dit mopje. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Juni. Coöp. groente- en fruitveiling. Per 100 kg.: aardbeien 165 190, andijvie 712, doperwten 3945, Ceulen 33129 .snijbonen 65125, stam- onen 114165, tuinbonen 2023, spits kool 912, postelein 1835, rabarber 18 27, spinazie 2946. tomaten A 2382. bloemkool A 33—50, B 24—34, C 10—22, komkommers A 928, sla A 3.8014.60, bospeen 2038, kroten 714, peterselie 69, selderie 710. BARNEVELD, 27 Juni. Coöperatieve Ve- luwse Eierveiling Barneveld-Ede. Aange voerd circa 915.00 stuks. Handel rede lijk. Prijzen eieren 39/43 gram f7.018.00, 4347 gram f8.359.51. 4757 gram f 9.82—12.36, 5660 gram f 12.43—12.66, 6063 gram f 12.7913.36, 6367 gram f 13.5214.22, alles per 10 Ostuks. Eierveiling S.B.E.: Aangevoerd 601.000 stuks, handel redelijk. Prijzen eieren 57 60 gram f 12.2912.59, 6063 gram f 12.76—13.38. 63—69 gram f 13.35, alles per 100 stuks. Eiermarkt: Aangevoerd 1.600.000 stuks, schatting, handel vlug. Prijzen kippe- eieren f 13.2514, algemene f 13.65 per 100 stuks, kiloprijs f2.20, basis 62 gram, henne-eieren f 8 per 100 stuks. Prijsnotering GeldersOverijsselse Ver eniging van Bierhandelaren: grote eieren f 13.5014.25, gewicht 6268 gram, klei ne eieren f 1113, gewicht 5161 gram, henne-eieren f 9-10, gewioht 3949 gram. GOUDA 27 juni. Kaasmarkt. 212 par tijen. Notering eerste kwaliteit f2.32 2.40, tweede kwaliteit 2.252.31, extra kwaliteit f2.41—2.72. De handel is flauw. VOORSCHOTEN Uitslag verkeersexamen Onder leiding van de voorzitter van de afdeling Voorschoten voor Veilig Verkeer, mr. Drossaart Bentfort, heeft de examencommissie de uitslag van het verkeersexamen vastgesteld. De heer Robbertsen had daartoe reeds alle gege vens uitvoerig verzameld en alle ge wenste berekeningen gemaakt. Het bleek, dat dit jaar het examen slecht gemaakt was. Een zeer groot aan tal kandidaten moest worden afgewezen meer dan tot nu toe ooit het geval was geweest. Het aantal gemaakte fouten bedroeg gemiddeld 9.7. d.i. het aantal fouten in het schriftelijk en praktisch gedeelte tezamen. De 'beste prestaties waren ge leverd door de leerlingen van de ds. Fortgensschool, met een gemiddelde van ~,8 fout. Daarop volgde de Hervormde School met 8.8; de Parkschool met 9.6; de R.-K. Meisjesschool met 10; de Ge reformeerde School met 10.8: en de R.-K. Jongensschool met 11,2 fouten. Van de 200 kandidaten werden er 84 afgewezen, er slaagden dus slechts 116 leerlingen, dat is 58 Het aantal geslaagden van de diverse scholen bedroeg resp.: Ds. Fortgens school 18 geslaagd. 7 afgewezen; Herv. School 23 geslaagd, 13 afgewezen; Park school 27 geslaagd. 14 afgewezen; R.-K. Meisjesschool 17 geslaagd, 14 afgewezen; Geref. School 17 geslaagd. 17 afgewezen. R.-K. Jongensschool 14 geslaagd, 19 af gewezen. De uitreiking van de diploma's zal vermoedelijk plaats vinden op woensdag 10 juli. Socialisten schreven prijsvraag uit De grote strijd tussen Adenauer en Ollenhauer staat te beginnen Uitslag voorspellen is riskante zaak (Van onze correspondent in West-Duitsland) De socialistische partij in West-Duitsland heeft een prijsvraag uitge schreven. Wie precies kan zeggen, hoeveel stemmen bij de algemene verkiezingen op 15 september voor de socialisten uit de bus zullen komen, of wie tenminste het aantal heeft geraden, dat het dichtst bij de werkelijkheid komt, mag een veertien-daagse gratis vakantiereis naar Napels, Athene of Marrakesj maken. Men heeft het doel van deze ontspanningsreis zelf maar voor het kiezen en mag ook zelf het tijdstip vaststellen, waarop men deze trip wil aanvaarden. keloos was omgesprongen. Hq had het nog niet ontplofte projectiel eerst een voudig in zijn zak gestoken en had la ter aan zijn soldaten willen laten zien, hoe het functioneerde. Bij de ontploffing werden een onderofficier gedood en drie soldaten gewond. Van socialistische zUde wordt in verband met deze ongelukken beweerd, dat thans duidelijk is gebleken, dat men bq de organisatie van het nieuwe leger veel te vlug te werk is gegaan en dat men er zeker niet voor heeft gezorgd, dat de juiste mensen met de militaire opleiding van de jonge Duit sers werden belast. Talloze toespraken Op het ogenblik kan nog niemand ook maar bij enige benadering voor spellen, hoe het resultaat van de ver kiezingen zal zjjn en hoe de toekom stige Bondsregering er ongeveer zal kunnen uitzien. Het is uitermate moei lijk nu al met enigszins aannemelijke schattingen voor de dag te komen en daarom heeft men bepaald, dat het voldoende is, wanneer de inzendingen voor aeze prijsvraag op de vooravond van de verkiezingen, d.i. op de 14de september, in het hoofdkwartier van het socialistische partijbestuur in Bonn zijn binnengekomen. Voor de meeste mensen is de verkie zingscampagne, die nu langzamerhand op dreef schijnt te komen, hoofdzakelijk een wedloop tussen dr. Konrad Aden auer, de leider en nog altijd de ziel van de CDU, die nu al acht jaar lang het hoge ambt van Bondskanselier bekleedt, en zijn grote politieke tegenstander Erich Ollenhauer, de aanvoerder van de socialistische party. Beide politieke lei ders zullen in de nog voor de boeg zijnde periode van ongeveer drie maanden on telbare malen het spreekgestoelte moe ten beklimmen om voor grote mensen menigten geestdriftige verkiezingsrede voeringen af te steken. De 81-jarige dr. Adenauer is van plan om op meer dan 40 politieke bijeenkomsten te spreken. Hij zal dus in zowat alle belangrijke steden in de Bondsrepubliek persoonlijk aan het woord komen. De socialistische partij zal zeker van de omstandigheid kunnen profiteren, dat zoveel bewoners van de Bondsrepubliek tegen het uitrus ten van het Westduitse leger met kern wapens zijn en dat zij liever geen, dan wel een eigen Duits leger hadden gezien. De tragische ongelukken, die in de al lerlaatste tijd in het Bondsleger zijn ge schied, hebben er niet bepaald toe bij gedragen de toestanden in dat leger populair te maken. Wij hebben hiermee het verdrinken van de 15 jonge rekruten in de Iller in Beieren op het oog en het ongeluk, dat zich nog maar een paar dagen geleden eveneens in Beieren bij Grafenwöhr voordeed, waar een op de grond gevonden granaat explodeerde, waarmee een onderofficier bijzonder roe- BEURSOVERZICHT Verdeelde markt TEGENSTELLING IN CULTURES Amsterdam, 27 juni. De koersen aan het Damrak lieten vanmiddag enige opmerkelijke contras ten zien. Hierdoor ontwikkelde zich een Ernstige aanrijding Hedenmiddag omstreeks kwart voor twee vond op de hoek van het Noord- eindsplein en de Witte Singel een aan rijding plaats tussen een vrachtauto met aanhangwagen en een 15-jarige wiel- rijdster. Het meisje, dat in de Druiven- straat woont, liep ernstige vei-wondingen op en moest door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden ver- vervoerd. Na de aanrijding, die op dit spitsuur grote belangstelling trok, is de bestuurder van de vrachtauto doorge reden. Zoon van wethouder Van der Kwaak bij aanrijding gewond Hedenochtend omstreeks kwart voor twaalf zijn twee personenauto's op het kruispunt Koninginnelaan Lammen- schansweg tegen elkaar opgevlogen. De bestuurder van een Volkswagen, die reed in de richting Kastanjekade en voor rang moest verlenen aan de auto, welke uit de richting Koninginnelaan de Zee manlaan wenste in te rijden, heeft deze wagen vermoedelijk niet tijdig opge merkt. Twee inzittende kinderen van de Volkswagen liepen tengevolge van deze botsing enkele kwetsuren op. Bovendien werd een 24-jarige zoon van wethouder Van der Kwaak, die op het moment van de aanrijding per fiets pas seerde, door een der auto's gegrepen en tegen de grond geslingerd. Hij kreeg een hoofdwonde en liep enige inwendige kneuzingen op en is door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. De materiële schade aan de auto's was groot. onregelmatige stemming met name voor de cultuurwaarden. Van internationale fondsen kon slechts gezegd worden dat zij over de gehele linie flauw waren en zelfs beneden het niveau van hedenoch tend bleven. Dit duidde wel op een zeer scherpe reactie na het afbrokkelende slot van Wallstreet. Buitenlandse ko pers lieten zich niet zien en dit kwam terstond in lagere koersen tot uiting. Unilever b.v. was behoorlijk flauw en liep achteruit tot 468, Philips verloor 5 punten, Aku zakte weer in beneden 200, Kon. Olie verloor ca. 3 gulden en KLM keerde terug tot 122. Al met al een zeer ongeanimeerde en teleurstellende hoek voor de vijf grote internationale fondsen. Iets hoopvoller was het in de scheep vaart, waar de koersen zich bewogen rondom die van gisteren. Van Omme ren begon weer aan een opgaande lijn, de Indonesische lijnen handhaafden zich uitstekend, maar Mevelt kon moeilijk meekomen. Toch was ook hier de affaire niet groot. Grote onzekerheid heerste in de hoeken van de Indonesi sche fondsen. HVA werd verhandeld minus het 8 dividend en lag aanvan kelijk, deze aftrek In aanmerking geno men, vast op 127%. Het optimisme over Ethiopië was kennelijk nog niet uitge werkt. Later echter kon zelfs HVA zich niet onttrekken aan de in het algemeen gedeprimeerde stemming voor alles wat met Indonesië samenhangt. Scherp kwaan dit naar voren voor Verenigde Deli, die op het teleurstellende jaarver slag 6 punten verloren en tot 9>1 inzak ten. Amsterdam Rubber werd meege trokken en daalde t.ot 7'5. De markt sloot zeer ongeanimeerd. In Staatsfondsen ging niets om. WISSELKOERSEN Amsterdam, 27 juni Londen 10.66% —10.66%, New York 3 82fè—3.82-tfMon treal 4.01%—4.02V8, Parijs 1.0850—1.0860, Brussel 7.59%—'7.60%, Frankfurt 91.10— 91.15, Zurich 87.32—37.37, Zürich (vr. fr.) 89.31%89.36%, Stockholm 73.77% —73.82%, Kopenhagen 54.98%55.03%, Oslo 53.34%—53.39%, Milaan 61.05%— 61.10%, Wenen 14.73—14.73. Beurs van Amsterdam Donderdag 27 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— koers v. heden Vorige Slotkoers 90% CONTROLEER UW PAPIEREN VÓÓR U OP REIS GAAT De ervaring heeft geleerd, dat vele automobilisten die voor vakantie of za ken naar het buitenland gaan, verzui men om te voren te controleren, of hun paspoort en hun autopapieren in orde zijn en of deze documenten tijdens, dan wel direct na de reis niet kunnen ver lopen. De KJl.A.C. adviseert dan ook: controleer tevoren de geldigheidsduur van paspoort, rijbewijs, wegenbelasting- kaart en grensdocumenten. Indien U gebruik maakt van eer. carnet, vergeet dan niet om na te gaan of er nog vol doende, bladen in dit carnet voorhanden zijn. En vergeet vooral niet de „groene kaart" mee te nemen, als bewijs dat U tegen wettelijke aansprakelijkheid ver zekerd bent. Dit bewijsstuk is vereist voor België, Denemarken, Zweden, Noorwegen, Finland, Duitsland, Groot- Brittannië, Ierland en Zwitserland. Wie met een caravan een van deze landen bezoekt, moet daarvan kennis geven aan zijn verzekeringsmaatschappij. Bij medeneming van een caravan wordt als regel een premietoeslag in rekening ge bracht, vanwege het grotere risico. Bo vendien moet van het medenemen van een caravan door de verzekeringsmaat schappij een aantekening worden ge maakt op de groene kaart. Inventaris lijsten betreffende de caravan behoeven tegenwoordig bij de grenzen niet meer getoond te worden Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% Ned 47 3% (3) Ned '51 3% Ned '53 3% Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned '54 3% Ned. '55 13% Ned. '55 II 3% Ned. '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned 62-64 3 Cert. NWS Indië '37A 3 Grootboek '46 3 87 86% 91% 89 y4 89% 84% 85 85 86% 85% 94% 90% 90A 60 87 A 85% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 50% Nat. Handelsbank 104 Ned. Handelmij160 AX.U204 v. Berkel's Patent (v) 206Bexd. Calvé Delft cert. 361 Kon. Pap. v. Gelder 193% Hoogovens cert306 Müller en Co. N.B. 376 Ned Kabelfabr287% Philips 294% Philips pref153 89 86A 91 89% 89% 84% 85 84% 86% 85% 94% 90% 90% 86% Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de rubr Dordtse Petr gew Kon. Petr. (f. 20.— idem (50 f. 20.— A'dam Rubber Deli Mj)en (Ver.) eva HVA Java Cult Senembab Vorstenlanden Holl Amertkaiyn Java China Paket Kon N Stoomb Kon Paket My Stoomvaartmy Ned Van Ommeren cert Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie 474% 249% 286 1058% 220.40 219.75 79% 97A 132% 58% 65% 30 178% 167 147% 157 185% 267% 170 162% 50 102% 160% 199% 206 359 192% 305 368 285 289% 155% 468% 245% 2751 1046% 217.50 216.95 75% 91% 125%e.d. 37 63 30% 178% 148 156 106% 269 170% 161% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99 98% Premieleningen A'dam '33 3 103% A'dam *51 2% 89 89L A'dam '56 I 2% 80% 80% A'dam '56 U 2% 100% 100A Eindhoven '54 2% 81 Enschede '54 2% 79% 79% Den Haag '52 I 2% 90% idem II 2% 96% 95% R'dam '52 I 2% 91% 91 Idem n 2% 91 Utrecht '52 2% 89 B 91 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 203% 204% H.B.U. cert205 204% Rott. Bank 170% 172 Twentsche Bank 175 175 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 240 242 Borneo Sum. HMij. 72 71 Ned. G. en Sp. Fabr. 170% 170 Kon. Ned. Grofsm. 104 103% Internatio91 90B Rott. Droogdok Mq. 578 585 B Tieleman en Dros 16% 16% Ned. My. Walv.vrt. 62% 62% Spoorwegen Deli Spoorweg My. 15% 16% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 35H 36H Intern. Nickel 106% 106A Anaconda 69% 67% Bethlehem Steel 193% 192% Cities Service 68% 66% General Motors 42A 41% Kennecott113% 112% Republic Steel55% 55 Shell Oil 86% 86A Union Pacific 29fj} 29% Un. States Steel 68% 68% Nog enkele fondsen uit Lelden NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 90% Den Haag 1937 I 3 95Vi Lelden 1947 92 R'dam '37 I-III 3% 91 en omgeving Aandelen V K 26/6 Edelmet. Kon AA 61 69 69GB Electrolas B 348 Holl. Constructie 383 Ing Dur v Bouwnijv 117L 118GB Int. Kunststof! Ind 42% 43 Leldsche Woleplnn 245 250B Slkkens Lakfahr '53 424 422% Vpt rouwfrthrlPken 170G 174GB Wennnks Betonm 83% 83 Van Wijk Textiel 85%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9