Geheimzinnige Pellenaars denkt veel maar zegt niets Nederland 11a 2—0 zege op Denen in de finale-poule LOCOMOTIEF Velen beschouwen Wagtmans als mogelijk winnaar Demmenie. Kom ook in de Tourploeg van Koersen Duindigt Ashley Cooper maakte Drobny in 62 minuten af Oostenrijk-Zivitserland had met voetbal niets meer gemeen Casa Cara-beker Komt Geoff Duke niet aan start? DONDERDAG 27 JUNI 1957 Vandaag begint Tour de France 1e ET-27JUNI-204KM 2eET-28JUNI-226KM (Van een speciale verslaggever) Naarmate het uur van de start van de Ronde van Frankrijk 1957 nadert, komt Nantes meer en meer in de stemming. Voor het gebouw van de Permanence heerste woensdag van 's morgens vroeg tot laat in de avond een enorme drukte. Steeds nog arriveerden volgers van de Tour met hun opvallende wagens en motorfietsen. De 36 motoragenten van de Garde Republicain uit Parijs, die de karavaan weer zullen begeleiden, trokken met het oorverdovend tumult van hun machines natuurlijk weer grote belangstelling. Terwijl de tientallen meca niciens en radiomensen hun apparatuur tot in de fijnste details controleerden kwamen vele renners hun gelode fietsen afhalen om op de niet zeer drukke wegen langs de boorden van de Loire de nervositeit wat af te reageren, de spieren wat los te maken en om het zadel weer voor enkele tientallen kilome ters te voelen. ven in het tactische spel, dat de Tour telkenjare beheerst. Men verwacht te genzetten van hem, vandaar die be zorgdheid. Een ding is overigens wel duidelijk geworden. Pellenaars is niet ontevreden over het parkoers dat monsieur le direc teur Jacques Goddet ditmaal heeft uit gezet. En evenmin over de beperking van de tijdslimiet, die naar velen verwachten de ronde ingrijpend zal beïnvloeden. „8 procent", de tijdslimiet voor de meeste etappes, „is een ruime marge", aldus Pellenaars. „En als een renner later arriveert, is hjj ook niet waard om in Parijs te worden gehuldigd." Door vele volgers in de karavaan wordt Wout Wagtmans als een der mogelijken voor de eerste plaats in de eindrangschikking genoemd. Het com mentaar van Pellenaars is minder positief. Wout zal wel goed rijden, daarvan ben ik overtuigd, maar of h(j zal winnen.... daarvan kan nu toch nog niemand iets zeggen". Wagtmans heeft overigens een klein probleem veroorzaakt. Er is voor hem een' verkeerde fiets meegenomen. Dat noodzaakte Pellenaars enkele telefoon gesprekken met Nederland te voeren. De moeilijkheden zijn inmiddels gelukkig opgelost. Groter is het probleem, waarvoor de Belgische ploegleider Silver Maes is ge plaatst. In België en speciaal in het Waalse gedeelte van het land, heerst namelijk veel ontstemming over het feit dat Jean Branckart niet in de ploeg is opgenomen. Maes kan daar niets aan doen. Hij selecteert de Belgische forma tie niet zelf. Maar de reacties zijn niet prettig voor hem. Temeer omdat de directeur van de fabrieksploeg, waarvan Branckart deel uit maakt, min of meer een ultimatum heeft gesteld. De fabriek wenst, dat of Cerami, Schoubben, Jans- sens. Close of Plankaert, die tot dezelfde ploeg behoren, alsnog zal worden ver vangen door Branckart. Silver Maes heeft daarop nuchter gereageerd. En niemand in Nantes verwacht dan ook dat de samenstelling van de Belgische ploeg, die beslist geen behoefte heeft aan nog een kopman, zal worden gewij zigd. GOEDE CONDITIE De stemming in de Nederlandse ploeg was op de dag voor de start zeer rustig. De conditie van onze landgenoten is goed en ook Van der Pluym wiens oog blessure gelukkig langzamerhand ge neest. ziet vol vertrouwen het ronde- avontuur tegemoet. In de namiddag heb ben de Nederlandse renners een korte oefenrit gemaakt, nadat het trio Mon- tillot-Joossen-Gommans gereed was ge komen met het monteren van de fietsen. De mecaniciens waren overigens zeer tevreden: Pellenaars heeft in een grote kist alle materialen en een groot aantal uitstekende banden laten zenden. Daar door werd het werk aanmerkelijk ver licht. VULPENHOUDERS Haarlemmerstraat 169 k ,f W Rij mee met fantastisch gemak op Gemonteerd met Vredestein-banden Rij mee, al Is het maar heen en weer naar Uw werk. Wie een Locomotief berijdt, zo'n supe rieure flets die onze renners elk jaar voor de Tour kiezen, die hóórt erbij! Want U rijdt op een stuk Tourervaring, op een fiets, die zijn lichte gang, zijn. duur zaamheid en zijn sublieme af werking mede dankt aan de renners, die de "invliegers" zijn van gedurfde vindingen en constructies. de winnende fiets! De uitslagen van de gisteren gehoudien draverijen en rennen lulden Amneüteprlj61. Vlotor Hanover (W -H. Gepfsen) (1.30.6); 2. Vlink S; 3. Urchin Hanover. Tot.: wl. f 1.10, pl. f 1.10, f 1.40. gek. f 6.90, cov. f 5.60. B'.eriotprijs1. Wordily Hanover (M. Ver gay) (1.28.1); 2. Wlm HoMandia; 3. Wil liam Hanover K. Tot. wl.: f2.60, pl. f 1.30, f 1.20, f 1.60, gek. f4.40, cov. f4.30. OrackprUs: 1. Urban HolQandila (W. H. Geersen) (1.28.8); 2. Ukas: 3. Uraniem H. Tot.: wl. f 1.90, pl. f 1.30, f 1.60, gek. f3.40 cov. f 3.40. Don Pediroprlje: 1. Umiberto v. Oran je (J. van Dooyeweerd) (1.27.4); 2. Thundera; 3. Pootdiuilfje K. Tort.: wi: f7.60, pl. f2.40 f5.10. f4.30, gek. f4 80, cov.' f8.80. Evening Starprljs: 1. Rol d"Or (R. Vis ser) (1.24.1); 2. Pairtout; 3. Qullla Lee. Tot.: wl. f5.—, pl. f2.00, f2.10, f2.20, gek f 8.80, cov. f 6.70. De rennen; Batna prijs 1ste deel: 1. Frascatl (F. Vandeuren) ;2 Le Faquin; 3. Herslal; Tot.; wl. f2.10, pl. f 1.20 ,f 1.60. f 1.60, gek. f8.40 ,cov. f6.10. Nicorinaprfjs: 1. Chaffy (J. C. Pex) 2. Irish Doll; 3. Sweet Violet. Tot.: wi. f3.30 pi. f 1.30, f 1.10, gek. f2.90 ,cov. f5.50. Batna II-priJs 2e deel: 1. Douche Prance (F. Delbrassinne) 2. Roddelaar; 3. Aladln Tot.: wl. f2.20. pl. f 1.10, f 1.10, f 1.20, gek. r3.80. cov..f3.30. Totale omzet f 69.006.50 Om het Europees Politie Voetbalkampioenschap Ploegleiders praten veel, zo kort voor de start van een grote wielerronde, dat is in Nantes opnieuw gebleken. Voort durend omzwermd door radioreporters en journalisten geven zij in de grote expositieruimte ter meerdere glorie van henzelf met gretigheid hun in drukken weer en leveren vlot commen taar op de zeer gevarieerde vragen die hen worden gesteld. Kees Pellenaars, de leider van de Nederlandse equipe, vormt daarop een uitzondering. Hij is niet onvriendelijk of onwelwillend dat beslist niet. Maar wanneer men hem vraagt naar de kan sen van de Nederlandse ploeg en de tactiek, die hij zal toepassen, is zijn reactie zeer terughoudend. „Kijk eens," zegt Pellenaars, „vroeger ben Ik wel eens duidelijker en directer geweest met mijn antwoorden, met gevolg dat de ploeg leiders steeds tijdig wisten welke strijd wijze onze jongens zouden volgen. Zij stelden zich daarop in en wij werden er de dupe van". Daarom lacht Pellenaars maar eens vriendelijk, wanneer een bui tenlandse journalist probeert enkele ge gevens van hem los te krijgen. En hij voegt er geheimzinnig aan toe: „Ik denk veel, maar zeg niets". TACTISCH SPEL De antwoorden van de Nederlandse chef d'équipe verontrusten de andere ploegleiders. Enkele jaren geleden ont wikkelde Pellenaars een tactiek, die voor onze formatie vele successen heeft op geleverd. Deze strijdwijze is met gretig heid overgenomen. Maar men is er van overtuigd, dat Pellenaars actief zal blij- Wimbledontoernooi In een vernietigende demonstratie van krachtig, beheerst spel overweldigde de Australische kampioen Ashley Cooper de held van menige centre-court-wedstrüd, Jaroslav Drobny. In slechts 62 minuten versloeg de Australiër Drobny met 6—1, 63, 63 in de tweede ronde. Sedert de laatste wereldoorlog is er geen speler geweest, die zo tot de verbeel ding sprak van het Wimbledon-publiek als „Old Drob" en er hing dan ook een soort van droefheid over de dicht bevolkte tribunes om het centre-court, toen de 35-jarige vroegere Tsjech tot een speler van de tweede rang werd gemaakt door het superbe spel van zijn 15 jaar jongere tegenstander. Drobny speelde goed genoeg om de meeste van de andere partijen van de tweede ronde te hebben kunnen overwinnen, maar hU toonde toch lang niet de vorm welke hem in 1954 het Wimbledonkampioenschap opleverde. (Van onze sportredacteur) Vergeleken bij de wedstrijd tussen de politie-elftallen van Oosten rijk en Zwitserland, welke gisteravond in de tweede ronde van het toernooi om het Europees kampioenschap op het UVS-terrein werd gespeeld, moet de beruchte ontmoeting OostenrijkNederland in het Weense Praterstadion een gezapige junioren-wedstrijd zijn geweest. Met voetbal had deze rauwe smijt- en dóórtrap-partij niets meer ge meen, waarbij nog kwam dat de leiding van een voortdurend grinni kende heer Jelder ontstellend zwak was. De balans van deze „voet bad-wedstrijd tussen de Oostenrijkse en Zwitserse ordebewaarders leverde een 0—0 stand op, een ontwricht Zwitsers been en een gebro ken Oostenrijkse kaak. Deze Oostenrijker, Glüdovatz, die met een knalharde trap in het gezicht voor meer dan tien tellen néér ging, was na zijn ontwaken er slechts met moeite van te weerhouden om zich opnieuw in het strijdperk te werpen. Met gebroken kaak en al SCHAKEN. Gisteravond werd de strijd in het Casa Cara-toernooi voortgezet met af gebroken partijen en de laatste ronde van de vierkampen. Demmendal speelde tegen Barnhoorn remise en won van Turk, die op een gegeven ogenblik remise versmaadde. Jerry Bey speelde zijn afgebroken par tij tegen Hoek, die hij tegen de ver wachting in tot winst wist te voeren. Bey heroverde het geofferde materiaal en zegevierde in een loper-eindspel. De uitslagen van de vierkampen lui den: Groep I: dr. R. C. Bakhuyzen v. d. BrinkA. C. Berkhey sr. D. OuwerslootH. Binnendijk 0—1. Eind stand: dr. R. C. Bakhuyzen v. d. Brink en A. C. Berkhey beiden 2'i pnt. Groep II: M. D. EtmansJ. A. G. Verkuyl 1—0; H. F. van Dijk—P. Bave- laar '-—Va. Eindstand: H. F. van Dijk 2Vi pnt., M. D. Etmans 2 pnt. Groep III: A. C. Berkhey jr.—H. Ouwersloot 10; A. ImthornJ. de Jong 01. Eindstand: A. C. Berkhey 3 pnt., J. de Jong 2 pnt. Groep IV: L. Noort—J. van Iterson 01, D. HazenbroekH. Slechtenhorst 10. Eindstand: D. Harenbroek 3 pnt., J. v. Iterson l1^ pnt. Groep V: J. ReitsemaC. Houwaart VzVz, J. A. v. d. Meyden—J. de Mol 10. Eindstand: J. A. v. d. Meyden 3 pnt.,. J. de Mol 1 punt. De stand in de eregroep is nu ge worden: 1. W. G. Demmendal 5 pnt., 2. Jerry Bey 4% pnt., 3. Th. v. d. Oord 4 pnt., 4. J. Turk 3 pnt., 5. C. Barnhoorn 2V2 pnt.; 6. F. Teleng 2 pnt., 7 en 8. M. J. Goudriaan en D. Hoek beiden 1% pnt. Wint Demmendal hedenavond dan is hij bekerwinnaar, bij verlies kan Jerry Bey zijn titel prolongeren indien hij v. d. Oord verslaat. Zoals de stand ons laat zien belooft het een spannende laatste ronde te worden, waarbij ook v. d. Oord nog een hartig woordje kan meespreken! DROBNY uitgeschakeld op Wimbledon Cooper is zo geplaatst dat hij waar schijnlijk in de finale de tegenstander van zijn landgenoot Lew Hoad zal zijn. Zijn spel van vandaag toonde dat hij een gevaarlijke rivaal zal zijn voor de titelhouder, die in de tweede ronde ge makkelijk zegevierde over de Zuid Afri kaan Trevor Fancutt (64, 6—2, 61). Hoad stond evenals het vorig jaar in de tweede ronde tegenover de Zuid Afrikaan en evenals het vorig jaar won hij nu in straight sets. Fancutt zei later: „Hij miste nauwelijks één bal" en gaf als zijn mening dat de Australiër sterker speelde dan het vorig jaar. Na twee betrokken dagen, scheen de zon weer boven Wimbledon. Het aantal toeschouwers betekende een record voor deze week. De Amerikaanse ploeg, die in de eerste ronde Hamilton Richardson ver loor, was in de tweede ronde bijna ook de tweede man, Herbie Flam kwijt ge raakt. Flam heeft twee uur lang moeten vechten tegen de kampioen van India, Krishnan, voor hij tenslotte won met 3—6, 6—2, 7—5, 5—7, 6—2. De andere Amerikaanse geplaatste speler, Vix Seixas completeerde de „doublé" over India door Krishnans ploeggenoot, Kumar, uit te schakelen met 6—4, 6—1, 6—4. De overige geplaatsten bereikten zon der moeilijkheden de derde ronde. Een van de weinige verrassingen van woensdag was de overwinning van Ulf Schmidt (Zweden) op de kleine Chi leense kampioen Ayala en nog wel in straight sets. En dat terwijl Ayala in de vorige ronde de Amerikaan Richardson had uitgeschakeld. Een ander onverwacht resultaat was de nederlaag van de Zuid Afrikaan Abe Segal tegen de Fransman Haillet. De heldin van de dameswedstrüden was Daphne Fancutt, uit Zuid Afrika, doch in Australië geboren. Door haar werd de eerste nederlaag in de rU van de geplaatste speelsters toegebracht. Thelma Long, als zesde geplaatst, werd door haar verslagen met 68, 97, 9—7. NEL VAN DER STORM UITGESCHAKELD Nel van der Storm werd in de tweede ronde door het Engelse meisje, mej. F. M. Cox uitgeschakeld met 75, 36, 62. Onze landgenote miste vele kansen in deze partij. Haar eerste service mis lukte vaak en op beslissende momenten in de laatste set maakte zij zelfs vele doublefaults. Toen mej. Cox de eerste set met 75 had gewonnen, nam Nel van der Storm de leiding in de volgende set, na de stand eerst gelijk (3—3) ge maakt te hebben. In de derde set werd zij echter nerveus, vergiste zich her haaldelijk en maakte fouten. Voor het Engelse meisje was het toen niet moei lijk meer de partij in haar voordeel te beëindigen. Het Nederlandse duo Dehnert en Van Dalsum, dat in de eerste ronde van het dubbelspel niemand minder dan de Amerikaan Flam en de Zuid Afrikaan Segal tegenover zich had, werd in straight sets voor verdere deelneming uitgeschakeld. Dehnert en Van Dalsum werden in hun strijd tegen de „azen" gadegeslagen door een grote menigte die rond hun baan geschaard was. De krachtige en afgemeten slagen van Flam en Segal joegen dit tweetal door de eer ste set tot aan de stand 41 in de tweede set. Maar daarna volgden enkele knappe wisselingen met deuce in ver scheidene games. Door het enorme reactievermogen evenwel van Segal werd de strijd steeds weer in het nadeel van onze landgenoten beslist (62, 63, 6—3). Tijdens een zwemwedstrijd te Brno werd de beste prestatie geleverd door onze landgenote Mary Kok. Zij won de 400 meter vrije slag in 5 min. 11.2 sec. Intussen heeft het Nederlands politie- elftal zich op de tweede dag van het toernooi verzekerd van een plaats in de finale-poule. Na de 43 overwinning op Frankrijk bonden onze landgenoten gis teravond de Denen met 20 aan hun zegekar. Het Nederlandse team kwam in deze ontmoeting wat moeilijk op dreef en het was duidelijk te merken, dat men de geblesserde Frederiks (Blauw Wit) in de voorhoede sterk miste. Fre- deri!"- was vervangen door v. d. Zeis van APGS, die weliswaar met een knappe schuiver in de eerste helft de score opende, maar geen moment de klasse bereikte van de Blauw Wit-speler. Het Deense team speelde een fris partijtje, maar had aanvallend niet veel te bete kenen. Midvoor Hans Nielsen had het kennelijk te druk met zijn persoonlijke duels met doelman Kok van ADO. Een maal maakte de schoen van de geprik kelde Hagenaar een verdachte beweging naar Nielsens zitvlak, hetgeen arbiter Aalbrecht ontging, gelukkig maar, want op het punt van duwen en andere on aangenaamheden liet ook Nielsen zich allerminst onbetuigd. Eerst na de hervatting kwam het Ne derlands team tot redelijk spel, werd de opbouw van de aanvallen beter en kwa men vooral de vleugelspelers v. d. Knijff (HRC) en Evertse (APGS) op dreef. Eerstgenoemde scoorde in de tiende mi nuut van de tweede helft uit een knappe voorzet van Evertse met een prachtige kopbal het tweede doelpunt. Vooral van Evertse zagen we in de resterende tijd nog enkele voortreffelijke schoten, die hetzij door pech eenmaal tegen de lat hetzij door goed doelmanswerk van Opitz evenwel geen treffers meer opleverden. De derde wedstrijd van deze tweede dag, Noorwegen-België, leverde een ver rassende overwinning voor de Belgen op. Hoewel het Noorse team enkele klasse spelers telde, zoals spil Falck, wiens koptechniek verbluffend goed was en midvoor Stene, had het voor de rest niet voldoende inhoud om produktieve tegen- wapenen te vinden voor het enthou siasme van de ditmaal pittig spelende Belgen. Wel opende midvoor Stene na acht minuten spelen de score voor Noorwegen, maar twee minuten later had rechtsbinnen Schroyens de par tijen alweer op gelijke voet gebracht. De beslissing viel na een kwartier spelen in de tweede helft, toen de Bel- ATLETIEK Thor verbetert record op 4x 1500 meter Tijdens nationale estafettewedstrijden op de Nenijtobaan te Rotterdam is de ploeg van Thor (Roosendaal) erin ge slaagd het nationale record op de 4 x 1500"meter te verbeteren. De Thor-lopers, De Witte. Van Loon, Van Eekelen en Roovers slaagden erin een tijd te noteren van 16 min. 18.2 sec., ruim zes seconden minder dan het oude record. Dit stond op naam van Vlug en Lenig (Den Haag), dat op 6 september 1953 het nationale record op 16 min. 24.7 sec. had gebracht. Tijdens deze wedstrijden verbeterden estafetteploegen van Holland twee Leidse records, t.w. 2.02.5 voor de Zweedse esta fette en 1.33.9 voor de 4 x 200 meter. In beide gevallen eindigden de Leidse ploe gen op de tweede plaats achter het Haagse Vlug en Lenig. Deze foto werd natuurlijk gemaakt in het Wimbledon-stadion, waar op het ogenblik de jaarlijkse tennis kampioenschappen worden ge speeld. Het hoedje en de oorbellen zfjn volkomen In stijll Ji gische midvoor Savonnet in het be ruchte gebied werd gehaakt en arbiter Arkenbout dit bestrafte met een pe nalty. In de eerste helft had deze flui tist de Noren een strafschop onthouden voor een soortgelijke overtreding ten opzichte van midvoor Stene, door de bal buiten het penalty-gebied te leggen, meters van de plaats waar de overtre ding was begaan. L. Everaert bracht uit de penalty de stand op 2—1 voor België. En dit werd ook de eindstand, het naar voren ko men van spil Falck ten spijt. De standen in de groepen luiden thans Zweden 11- Oostenrijk 2 - 1 Zwitserland 1 - 1 Poule B: Nederland Frankrijk Denemarken 1 Poule C: Duitsland 1 België 2 2 4—1 1 1—4 1 0—0 6—3 3—4 0—2 1—0 2—2 1—2 Hedenavond worden op het LFC-ter- rein de volgende wedstrijden gespeeld: Zweden—Zwitserland, Frankrijk—Dene marken, Duitsland—Noorwegen. Europees Politie Kampioenschap Voor de wedstrijden op vrijdagavond zijn voor de leden van U.V.S. kaarten tegen reductie verkrijgbaar aan het secretariaat Herengracht 49. MOTORSPORT. Asser T.T. Volgens Bob Mclntre zal Geoffry Duke zaterdag a.s. niet ln de Grote Prijs van Nederland rijden. Mclntre was de eerste rijder van het Gilera- team, die zich woensdagavond in Assen meldde en hij vertelde ons, dat Duke nog altijd last heeft van zijn schouder na zijn val in Imola. „Duke komt waarschijnlijk wel naar Assen om de races bij te wonen. Wie in zijn plaats zal rijden is mU niet bekend". Maar hoewel Mclntre zeer positief was in zijn mededelingen hebben de organisatoren van de T.T. en met hen iedereen, die de motorsport een goed hart toedraagt, de hoop, dat zijn inlich tingen niet helemaal juist zijn. Het wachten is nu op de Gilera-équipe. Is die gearriveerd, dan zal ingenieur Ta- ruffi wel definitief uitsluitsel kunnen geven. De komst van de Gilera's wordt ook met spanning tegemoet gezien door Drikus Veer. De hoogblonde rijder uit Borculo heeft namelijk de toezegging, dat hij ook dit jaar weer een machine van de Gilera zal krijgen voor de 500 cc-klasse, zij het dan geen suppersnelle fabrieksracer, maar toch altijd een mo torfiets, waarmee hij dicht achter de 'toprijders zal kunnen blijven. „Ik geloof het pas, als Ik die machine onder me heb", aldus Drikus, die in de 250 cc-klasse op een door Henk Stehman beheerde NSU zal uitkomen. Het ontbreken van de Gilera's was woensdagavond van weinig invloed op de belangstelling. Duizenden toeschou wers omzoomden het circuit, toen de 500 cc-klasse en de zijspannen voor het eerst bezit namen van de weg, een over tuigend bewijs van het feit, dat Assen er al „in" is. Sportsplintcrs Ierse hengst „Ballymoss" heeft op de banen van Curragh de Ierse Der by gewonnen. Het paard, dat, 94 geno teerd stond, werd gereden door Tommy Burns. De voetbalwedstrijd tussen de ploe gen van West-Duitsland en Oost-Ne derland. gisteren in het Preussenstadlon te Munster gespeeld, eindigde in een ge lijk spel: 2—2. De jaarlijkse tenniswedstrijd tus sen I.C. Nederland en een ploeg van de Cambridge University LTC wordt za terdag en zondag te Arnhem gespeeld. De Nederlandse ploeg bestaat uit A. Kloezen. H. van de Weg, A. C. van Swol, W. Breukink. D. Teschmacher. A. C. Reidt en R. van der Graaff. Drie spelers van HVC zijn op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Het zijn: Hans van Eeden. Bas Paauwe jr. en Henk Vreekamp. In het Nederlands elftal, dat zon dag in het Olympisch Stadion tegen Schalke '04 uitkomt, zal rechtsachter Wiersma worden vervangen, door Wal- hout van Noad.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7