„Alpliens grootste gezin" op stap Betrekkingen tussen Egypte en Engeland worden langzaam beter Grote uitgaansdag in verhand met komend 75-jarig bestaan DONDERDAG 27 JUNI 1957 Israël icil iveer onderhandelen Israëlische maatregelen aan Syrische grens Langzamerhand schijnt er enige verbetering te gaan komen in de betrekkingen tussen Engeland en Egypte. Wij menen dit wel te kun- nen afleiden uit het feit, dat de vliegtuigen van de Engelse vliegtuig maatschappij „British Overseas Corporation" BOAC weer toestemming heeft verkregen in Egypte te landen, hetgeen na de Brits-Franse actie verboden was. Ook heeft de Egyptische regering gisteren bekend gemaakt, dat zij heeft besloten een Britse commissie in Egypte toe te laten om een onderzoek in te stellen naar de kwestie van de Britse bezittingen in Egypte, waarop Nasser beslag had laten leggen. Men verwacht voorts, dat de toelating van deze commissie zal leiden tot een hervatting van de Brits-Egyptische financiële besprekingen, die in mei tijdelijk waren afgebroken. Worden de betrekkingen tussen Enge land en Egypte beter, minder gunstig liggen de feiten wat betreft het land van Nasser en Israël. De regering van deze laatste staat heeft dinsdag op het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken uitdrukking gegeven aan haar ongerustheid, welke door de leverantie van Russische onderzeeërs aan Egypte is gewekt. Toch is door Israël een voorstel aan Egypte gedaan om besprekingen tussen de beide landen buiten het kader van de Israëlisch-Egyptische gemengde wa penstilstandscommissie te beginnen. De Israëlische woordvoerder, die dit be kendmaakte, voegde er aan toe, dat Nas sers uitspraak als zouden Israël en Egypte zich in staat van oorlog bevin den de wapenstilstandsovereenkomst tot een dode letter had gemaakt en dat men daarom binnen het kader hiervan niets kon doen. Ook heeft Israël voor de tweede maal binnen een week een waarschuwing ge richt aan het adres van Syrië om zijn aanvallen op de Israëlische nederzettin gen langs de grens te staken. De Israë lische regering heeft in het gebied, waar zich de laatste tijd zes ernstige inciden ten hebben voorgedaan, belangrijke voorzorgsmaatregelen getroffen. Syrië heeft ook moeilijkheden met Saoedi-Arabië, dat verbolgen is over de opmerkingen van de Syrische mi nister van Defensie, die de koningen van Jordanië en Saoedi-Arabië „werk tuigen van Amerika" zou hebben genoemd. Men meent te weten, dat Zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie, uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Argentina Star" 2 juli. Australië: via Engeland 6 juli. Brazilië: m.s. „Argentina Star" 2 Juli. Canada: ms. „Black Hawk" 3 juli; s.s. „Rijnland" 4 juli; s.s. „Statendam" 6 juli. Chili: via New York 4 juli. Indonesië: ms. „Oranje" 2 juli. Ned. Antillen: ms. „Oranjestad" 2 juli. Ned. Nw. Guinea: ms. „Oranje" 6 juli. Nieuw-Zeeland: via Engeland 6 juli. Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: ms. „Edinburgh Castle" 6 juli. Brits-Oost-Afrika: via Frankrijk 6 juli. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Koning Saoed de ambassadeur in Damascus gelast zou hebben naar Beiroet te gaan en gedreigd zou heb ben met volledige sluiting van de ambassade in Damascus als de vijan dige opmerking niet zou worden terug genomen. In het land van Nasser zelf hebben zich 26 personen, die zich kandidaat hadden gesteld voor de komende verkie zingen, teruggetrokken. Zoals men weet eijn er geen politieke partijen in Egypte. Alle kandidaten zijn eerst door de Na tionale Unie „onderzocht". Daarna werd de lijst nog eens nagegaan door drie ministers, die de namen schrapten van alle mensen, die niet aanvaardbaar wer den geacht. Dat was bijna de helft. De uiteindelijke lijst bevatte 1318 kandida ten voor 350 zetels. Twee-en-zestig van hen. onder wie zestien leden van het kabinet hebben geen mededingers. Water en verkeer eisten slachtoffers Gistermorgen is het twee-jarige doch tertje van de familie D. D. Bos uit Mijdrecht in een onbewaakt ogenblik uit de tuin van de ouderlijke woning ont snapt en in de achter de woning lopende Kerkvaart verdronken. De moeder, die het kindje zocht, zag het in het water liggen en bracht het op het droge. Dok tershulp mocht toen echter niet meer baten. Ook de bijna 3-jarige Adriaan S. M. Strooper uit Heerhugowaard is gister morgen in een sloot nabij de ouderlijke woning verdronken. In een onbewaakt ogenblik is het knaapje, dat aan het «pelen was, in de sloot gevallen. Op het Drooglever Portuynplein te Rotterdam is gisterochtend de 22-jarige H. G. A. Vogel, die daar op zijn fiets reed, aangereden door een trekker met oplegger. De man liep een schedelbasis- fractuur op en is naar een ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat hij was over leden. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND UIT ANDERE BLADEN. Bevallen: De GrootVan den Bergh, d., Emmen; Nassy—De Jongh, d., Den Haag; Koumans-van Gelder, z.,Utrecht; BomDe Jongh, z., 's-Gravenzande. Getrouwd: mr. M. J. Meijer en A. J. Triantaphyllides,, Amsterdam; H. Schenk en Ch. W. de Jong, Utrecht. Overleden: J. F. Koning, m. 56 J., Am sterdam; H. Habekotté, m., Delft; A. G. Loienga—Ripping, vrr. 67 J„ Den Haag; J. M. C. Trouw, m., 69 J., IJsselmonde; P. Kalkman, m. 77 J., Breukelen. 35% deugde niet In samenwerking met de Ver eniging voor Veilig Verkeer zijn in Den Haag vrijwillige auto keuringen gehouden. Er werden in totaal 248 wagens ter keu ring aangeboden, waarvan er 85 (dat is ongeveer 35%) ge breken vertoonden. Deze ge breken betroffen in 62 gevallen stuur- en'of remmen. Voorzitter Socialistische Unie bedankt voor het lidmaatschap van partij De heer C. Pronk uit Rotterdam heeft in een brief bedankt voor het lidmaat schap van de Socialistische Unie, waar van hij jarenlang voorzitter is geweest. Als reden geeft hij op, dat hij de politie ke opvattingen van de meerderheid van het partijbestuur niet meer kan delen. De Socialistische Unie propageert een zijdig de ontwapening, teneinde het Russische blok tot ontspanning te bren gen. Na de gebeurtenissen in Hongarije acht ik verzwakking van de Westelijke defensie niet in het belang van de mil joenen, die in vrijheid willen leven. Nederlandse scheepvaartlijnen EilathOost-Afrika Mr. H. Willemse uit Rotterdam, voert op het ogenblik in Tel Aviv onderhan delingen over het openen van een Ne derlandse scheepvaartlijn tussen de Israëlische haven Eilath aan de Golf van Akaba en Oostafrikaanse havens. Hij voert de onderhandelingen namens Cornelder's Scheepvaart Maatschappij N.V. te Rotterdam, aldus is gisteren in Tel Aviv vernomen. De Nederlandse firma, die als eerste niet-Israëlische scheepvaartmaatschap pij belangstelling toont voor het openen van een geregelde dienst door de Golf van Akaba, zou de dienst met ingang van 1958 willen gaan onderhouden met twee vrachtschepen van 900 ton, aldus deze berichten. Meisje in Scheveningen verdronken (Van onze Haagse redactie) Gistermiddag tegen vijf uur geraakte een zevenjarig meisje uit de Vijzel straat te Scheveningen spelende in het water van de Haringkade. Andere kin deren sloegen alarm, waarna door drie personen zonder resultaat werd gezocht. Na een half uur werd het kind bij dreggen door de politie gevonden. Direct werd kunstmatige ademhaling toegepast en het meisje werd overgebracht naar het Juliana-kinderziekenhuis. Daar bleek dat het inmiddels was overleden. Nini Boesman voer over IJsland Het postkantoortje van het dorp Laekjar-Botnar op IJsland heeft het dezer dagen druk gehad toen 2400 aan getekende brieven moesten worden ge stempeld. die daar waren aangekomen per luchtballon. De ballon, bemand door de Nederlandse ballonvaardster Nini Boesman, was opgestegen van Reykja vik, waar zondag een vliegfeest werd gehouden. Behalve de zending brieven had de ballon een ter plaatse bekende buikspreker aan boord, wiens conversa tie met zijn pop vla de radio op de grond kon worden gevolgd. De leden van Alphens grootste gezin, de Martha-Stichting, hebben gisteren een onvergetelijke dag beleefd, zulks naar aanleiding van het feit, dat de stich ting dit jaar het 75 jarig bestaan herdenkt. In 14 grote autobussen (met een totale waarde van een klein miljoen gulden!) maakten ruim 500 kinderen met personeelsleden een tocht door de mooiste ge deelten van ons land, met als hoogtepunten een bezoek aan Burgers Dierenpark en kersen-eten in een der boomgaarden in Gelderland. Reeds om voor acht uur stond de lange rij autobussen, bevolkt met een vrolijk gezelschap in de Raadhuisstraat voor „Rijnstroom" klaar voor vertrek. Weken te voren waren reeds onder lei ding van de heren G. Nijman en W. M. Offringa de nodige administratieve voorzorgmaatregelen genomen, waarbij de reis van minuut tot minuut op papier uitgestippeld werd. In elke bus was de nodige proviand voor de gehele dag aanwezig, zodat voor hongerige magen zeker niet gevreesd behoefde te worden. Om precies acht uur werd het vertrek sein gegeven. Via Woerden en Utrecht ging het naar Zeist. Buiten het programma om besloot de leiding een „tussenlanding" te maken in de speeltuin „De Pyramide van Austerlitz". Hier werden de eerste ver versingen aangeboden en heeft de jeugd zich uitstekend vermaakt. Daarna werd gereden over Doorn naar de Rijn en vervolgens over Renkum, Wageningen, Rhenen en de Grebbeiberg, naar Oosterbeek en vervolgens naar Arnhem, welke gemeente men rechts liet liggen om eerst een bezoek te bren gen aan Burgers Dierenpark. KERSEN-ETEN Om drie uur was het weer verzamelen en werden de bussen weer bezet voor de tocht 'naar Gendt bij Nijmegen, waar in de boomgaard van de familie Paul „vol op kersen-eten" op het programma stond. Dat vooral de jeugd zich dit geen I tweemaal liet zeggen valt te begrijpen. Hierna werd, eveneens in Gendt, een bezoek gebracht aan het buiten van de fam. Breunesse, waarna een wandeling i door het dorp gemaakt werd. De tweede lading boterhammen werd in de tuin van het buiten verorberd, waarbij mevrouw Breunesse een bord soep aan ieder aan bood. Klokslag zeven uur werd van hier het vertreksein gegeven nadat ds. Meyer de familie Breunisse hartelijk dank had gezegd voor de royale ontvangst. Hij wees hierbij op de komende herdenking van het 75-jarig bestaan van de Martha- Stichting. Over Arnhem ging het in snelle vaart langs de snelweg richting Utrecht. Vlak bij Utrecht kreeg bus 13 een lekke voor bandwaarop natuurlijk het nodige commentaar volgde! Het gezelschap arriveerde te omstreeks kwart over negen weer in Alphen. 4500 BROODJES Er zijn voor deze tocht niet minder dan 4500 broodjes klaar gemaakt, alle belegd en keurig verpakt in pakjes voor twee maaltijden. Ruim 600 borden soep werden in Gendt opgeschept, waarin mevr. Breunesse 1300 balletjes gehakt had verwerkt. En hoeveel liter chocomel en hoeveel kilo snoep is er niet ver werkt? V.S.-ambassadeur bood geloofsbrieven aan De nieuwe ambassadeur van de Ver enigde Staten van Amerika, de heer Philip Young, heeft vanmorgen in Huis ten Bosch zijn geloofsbrieven overhan digd aan H.M. de Koningin. Colleges via T.V. in Amerika (Van onze correspondent) Op 23 september begint te New York de eerste reeks van colleges via de tele visie. Wie op deze manier studeren wil, moet vroeg opstaan: de colleges worden gegeven des ochtends van half zeven tot zeven uur! Aar het einde van de cursus (begin januari) kan men examen doen en daarvoor betaalt men 75 dollar. Wie slaagt, verwerft drie „punten". In totaal heeft men 128 punten nodig voor een graad. Dit experiment is volkomen serieus opgezet. Zij gaat uit van de New York University. In september V.N.-overleg inzake Hongarije De 24 laden, die indertijd hebben voor gesteld door een commissie van onder zoek naar de gebeurtenissen in Hon garije te laten instellen, samen met de vijf leden van de commissie hebben be sloten de V.N.-assemblee niet dadelijk in bijzondere zitting bijeen te roepen, om het door de commissie uitgebrachte rap port te bespreken, maar begin september bijeen te komen, kort voor het begin van de normale zitting. De vertegenwoordigers van Engeland, Australië en Nieuw-Zeeland, zo wordt voorts medegedeeld, waren voor een sneller optreden, maar zij konden de andere afgevaardigden niet voor hun standpunt winnen. Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft gisteren een resolutie goedgekeurd, waarin de regering ver zocht wordt, pogingen in het werk te stellen om de Algemene Vergadering der V. N. zo spoedig mogelijk bijeeen te doen komen 'ter bespreking van het rapport van een speciale commissie der V. N. over Hongarije. De Amerikaanse Senaat heeft later dezelfde resolutie goedgekeurd. Poolse meisjes zoeken in het buitenland romantiek Poolse meisjes, die hun land willen verlaten om elders avontuur en roman tiek te beleven en een hogere levens standaard te verkrijgen, geven zich in groten getale op voor emigratie naar Frankrijk, Engeland, de Verenigde Sta ten en Australië, waar zich grote kolo nies Polen bevinden. Zij hopen aldaar met een landsman in het huwelijk te treden. Sinds er in Polen een minder star communistische bewind is gevestigd, zijn er huwelijksbureaus ontstaan, die een onderzoek hebben ingesteld naar de bovengenoemde mogelijkheid. Een dergelijk te Poznan gevestigd bureau plaatste een advertentie, waarin dertig Poolse meisjes werden gevraagd, die genegen zouden zijn met Polen in het buitenland in het huwelijk te treden. Zestig meisjes reageerden hierop. De meisjes moeten een zeker hono rarium betalen. Verder moeten zij bij zonderheden over haarzelf mededelen en haar „mooiste foto" insturen. De meeste meisjes geven aan Frankrijk en Austra lië" de voorkeur. Dan maar zonder stemming... Het debat in de Italiaanse Kamer van Afgevaardigden over de verklaring van premier Zoli inzake het intrekken van zijn ontslagaanvrage is gisteren zonder stemming geëindigd. Zoli had aanvankelijk zijn ontslag aangeboden, omdat hij slechts dank zij de steun van neo-fascisten in de Ka mer de meerderheid had gekregen, toen het parlement zich vier weken geleden over de samenstelling van zijn regering en zijn regeringsprogram uitsprak. President Gronchi heeft dit ontslag niet aanvaard, omdat niemand anders in staat bleek een regering te vormen. Premier Zoli herhaalde gisteren zijn regeringsverklaring van vier weken ge leden. belovende dat hij voor het lands belang zal werken. Daarna zetten woordvoerders van de verschillende par tijen, evenals vier weken geleden, hun standpunten uiteen. De meningen zijn onveranderd gebleven! Zoli kan rekenen op de steun van christen-de mocraten. monarchisten en neo-fascis- ten. De liberalen, sociaal-democraten, republikeinen. Nenni-socialisten en communisten zijn in de oppositie. V.S. tegen en Indonesië vóór stabilisatie rubberprijzen FRANS VOORSTEL IN JOGJA De conferentie van de internationale rubberstudiegroep, die in Jogja in In donesië wordt gehouden, is gisteren be gonnen met de bespreking van een Frans plan voor de stabilisatie van de prijzen voor natuurrubber, De Verenig de Staten zijn tegen het Franse plan. Indonesië als het grootste rubberprodu- ttïrende land en een aantal andere af gevaardigden steunen het. Het Franse voorstel houdt o.a. in het aanleggen van een buffervoorraad zoals ook met tin gebeurt, het in leven roepen van een commissie van deskundigen met de taak de wereldproduktie en het ver bruik te schatten en het vaststellen van maximum- en minimumprijzen aan de hand van de prijzen voor synthetische rubber. Ook zou de commissie in geval van wereldtekorten rubbercontingenten moeten kunnen toewijzen aan de ver schillende landen. Hongaren werden uit de ILO-vergadering gewezen In drie afzonderlijke stemmingen heb ben de vergaderden van de veertigste Internationale Arbeidsconferentie (ILO) die op het ogenblik te Genève wordt ge houden. de geloofsbrieven van de afge vaardigden der Hongaarse regering, werkgevers en werknemers ongeldig ver klaard. Na de eerste stemming, waarbij men met een geringe meerderheid de Hon gaarse regeringsafgevaardigden de toe gang ontzegde (maar waarbij men niet de vereiste tweederde meerderheid be reikte om hen ook uit de vergadering te wijzen), trok de Hongaarse regering ter stond haar afvaardigingen van werkge vers en werknemers terug om, zoals een der regeringsvertegenwoordigers zei „toe te geven aan de gewettigde verontwaar diging van de vakverenigingsorganisatie en het Hongaarse volk over de laster, waaraan zij blootstonden". Werkgeversafgevaardigden uit de „vrije landen" hadden de geldigheid van de geloofsbrieven der Hongaarse regerings vertegenwoordigers en (op voorstel van de Nederlander A. G. Fennema en een Mexicaan) die der Hongaarse werkge vers betwist. Met grote meerderheid van stemmen weigerde men vervolgens de afgevaar digden van de werkgevers en van de werknemers toe te laten. Maar daar in feite beide delegaties reeds sedert het begin aan de conferentie op 5 juni j.l. hadden deelgenomen, kwam het besluit om hen niet toe te laten neer op een uitwijzing uit de vergadering. De confe rentie eindigt vandaag. Brand op een Duits schip te Rotterdam (Van onze correspondent) Met vijftig stralen is gisteren te Rot terdam een enorme watermassa in het Duitse motorschip Tanga gestort. De Tanga uit Hamburg, lag nog maar en kele uren in de Merwehaven, toen er bij het laden van balen salpeter voor Oost-Afrika plotseling grote steek vlammen omhoog schoten. De brand was direct zo hevig, dat de brand weer onmiddellijk groot alarm maak te In het heetst van de strijd waren niet minder dan vier grote autospuiten, acht pompboten, een gereedschapswa gen en nog wat kleiner materieel inge zet. Steeds meer slagzij maakte de Tan ga, zodat men zelfs bevreesd is geweest dat het schip zou kapseizen, maar door de enorme hoeveelheid bluswater kwam het aan de grond. De schade is zeer groot, dat de brand niet tot één ruim kon worden beperkt. Het is de tweede keer binnen twee jaar dat er zulk een hevige brand aan boord van de Tanga heeft gewoed, zodat het reeds bekend staat als, wat men noemt, een „onge luksschip". Ook ditmaal hebben de brandweerlieden men en uren gezwoegd voordat kon worden gezegd, dat het ge vaar voor uitbreiding was geweken. Deze brand wordt een van de lastigste scheepsbranden genoemd, die men na de oorlog in Rotterdam heeft moeten bestrijden. Tijdens de blussing de den zich talrijke lichte explosies voor. Een oorzaak daarvan heeft men van nacht nog niet kunnen vaststellen. Omstreeks half één vannacht nam de brand snel in omvang af en een kwar tier later was het gevaar geweken. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. In het Duitse Baden-Baden Is de negentienjarige Amsterdamse man nequin Corrien Rottschaefer, die begin mei in Krasnapotsky te Am sterdam werd gekoaen tot „Miss Holland 1957". verkozen tot „Miss Europa 1957". Deze telefoto toont mej. Rott schaefer na de verkiezing op haar troon, terwijl Margit Nuenke, de Duitse „Miss Europa 1956". haar het lint van haar nieuwe waardig heid omhangt. Goudvondst in Australië Het vroegere goudmijnstadje „Beali- be", ongeveer 190 kilometer ten noord westen van Melbourne, is plotseling ge grepen door een soort van goudkoorts na de ontdekking van een goudklomp ter waarde van ongeveer drie duizend gulden. In dezelfde plaats werd 88 jaren geleden de grootste goudklomp ter we reld gevonden, die toen een waarde had van ruim 100.000 gulden. Een inwoner van het stadje vond de goudklomp, toen hij gisteren van zijn fiets stapte om zijn ketting te repare ren. Zijn oog viel toen op iets glinste- rends langs de weg, hetgeen de goud klomp bleek te zijn. Na het bekend wor den van deze vondst trokken andere be woners van het stadje er op uit om naar goud te zoeken, doch de vinder houdt de plaats, waar hij het goud heeft gevon den, geheim totdat hij zijn claim zal hebben vastgelegd. Cursus metselen aan Leidse Ambachtsschool De Plaatselijke Commissie Vakopleiding Bouwbedrijf verzoekt ons opname van het volgende: Reeds enkele jaren zijn door het be stuur der Leidse Ambachtsschool in samenwerking met de Plaatselijke Com missie „Vakopleiding Bouwbedrijf" po gingen in het werk gesteld om aan die school een dagcursus metselen te begin nen. Pogingen zowel naar de zijde der over heid om toestemming te verkrijgen tot het instellen van een dergelijke cursus als naar de zijde van de ouders en de jeugd om voldoende deelnemers aan de cursus te krijgen. Thans is het zover, dat er toestem ming van de overheid is en nu is het woord verder aan de ouders van de jon gens, die met september de school ver laten en voor het metselen interesse hebben. Er bestaat een grote behoefte aan vakbekwame metselaars en waar kan men die vakbekwaamheid beter opdoen dan op de Ambachtsschool? De beste leermeester is de praktijk zal men tegenwerpen, doch die praktijk heeft bewezen, dat alleen de allerbesten dan maar slagen. Metselen is nog iets anders dan alleen maar stenen stapelen met een bindmid del ertussen. De Ambachtsschool geeft een gedegen praktische, maar ook een theoretische opleiding en dat is wat men nodig heeft om een volslagen vakman te worden. De cursus vangt in september aan. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doct.ex. Ned. Recht de heren P. F. M. Gründemann (Haar lem), E. P. Bruggeman (Den Haag) en E. N. Heemskerk (Leeuwarden). GEVRAAGD Gevraagd aanhangwagentje I voor achter de flets. H. Heetwlnkel Rljnsb.slngel 47 Te koop gevraagd Bmynzeel keuken. C. v. R1Jn. Wassênaar- seweg 14, Katwijk a/d. Rijn. Herensportflets gevraagd. Bol, Poetstraat 9, valkenburg. Gevraagd prima 2-pers. kano Jachtwerf G. v. Wfjk. Wou- brugge. Tel. K 1729 121. BollenpeLsters gevraagd !>U D. Hogewonlng en Zoon N.V.. Katwijkseweg 16, Wassenaar. Gevraagd tegen elk aanne melijk bod. een in prima staat verkerend Jongenssport- rijwlel. bfj voorkeur „Burgers E.N.R.", ..Fongers" „Simplex" of ..Raleigh". Brieven bur. v. d. blad no. 2737 k. Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, ronde ta fels bronzen en koperen beel den. kristallen kronen, Sak sisch porselein, goud, zilver, dekenkisten, koperen voorwer pen, Perzen enz. enz. Brem mer, Morsstraat 41, tel. 26918. Goegerritsteeg 1, tel. 22791. Dames!!! 18 Jaar en ouder, die niet ln dienstverband el ders werken, kunnen ln de avonduren (1822 uur) licht lnpakwerk verrichten. Zuid- Hollandse Loonbedrijven, Val kenburg (Z.H.). Hoofdgebouw: Katwykerweg 14. „Samenwerking" vraagt typistes en steno-typistes. Temmlnckstraat 21. Tel. 32680 en 31753. Te koop gevraagd dames- sportfiets en racefiets. Beide in goede staat. Brieven met prysopgaaf bur. van dit blad onder no. 2731 k. llulpinonteur elektriciteit. Elektricien met 4 Jaar prak tijk wil graag veranderen van betrekking. Brieven bur. van dit blad onder no. 2736 k. Gevraagd per 8 juli of eer- er een meisje voor de mor genuren. Mevr. Ehrhardt, Joh. Evertsenlaan 10. Oegstgeest. Tel. 24050. Echtpaar met kind zoekt gemeub. kamers, met of met gebruik van keuken .voor kor- Hoge prijzen geef ik voor meubilair koperwerk, kristal, oude schilderyen. mahonie meubels, antiek, zolderopr. Tel. 22150, Nieuwe Ryn 60. Hooigracht. Te koop gevraagd kinder wagen. liefst model „til-op" en plastic relswieg. Juffer- mansstraat 64 (tel. 21793), Oegstgeest. Kamer on gemeubileerd met keuken gevraagd, door dame. b. b. h .h. Brieven: Tiboel Siegenbeekstraat 3, Mej. A. Portegles. Net dienstmeisje gevr„ zelf standig kunn. werken. Melden: St Aagtenstraat 2. Tarief „SLEUTELTJES" l20 woorden 2030 woorden f 1,— f L50 (een woord hoogstens 12 let ters) Bewijsnummer f 0,10 extra. Toezending nummer- brieven f0,20 meer.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6