Lustrum Northgo - wandeltochten te Noordwijk is groots opgezet MAANDAG 24 JUNI 1957 Aantal deelnemers bedroeg 5 jaar geleden 1200thans worden er 5000 verwacht De Northgo-wandeltocht viert op zaterdag 6 juli a.s- haar eerste lustrum. Dank zij een uitstekende organisatie en fraaie parcoursen mocht de Northgo-wandeltocht zich in de loop van deze vijf jaar in een steeds toenemende populariteit verheugen en groeide zij uit van een regionaal sportgebeuren tot een nationale wandelmanifestatie. Duide lijk blijkt dit uit de cijfers v^n het aantal deelnemers. Het eerste jaar bedroeg hun getal ca. 1200, vorig jaar waren het er 4300 en thans verwacht men zeker 5000 wandelaars. Medewerking van vele instanties Ook deze keer geschiedt de tocht on der auspiciën van de afdeling Noordwijk van het Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag en de Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Het organiserende comité, de Sport- commissie der Noordwijkse Reserve- diensten heeft de voorbereidingen gereed om van dit lustrum een groots wandel- festijn te maken De ervaring en de kwa liteiten van dit comité rechtvaardigen de verwachting dat deze lustrum-wan deltocht alle vorige Northgo-tochten zal overtreffen. De minister van oorlog ir. C. Staf heeft voor deze bijzondere gelegenheid alle medewerking toegezegd om mili taire onderdelen gelegenheid te geven aan de tocht deel te nemen. Tal van andere militaire en burgerlijke auto riteiten tonen veel belangstelling voor dit wandelevenement en stimuleren de deel neming van onder hen gestelde afdelin gen en korpsen. Burgemeester en wethouders van Noordwijk zullen de autoriteiten en vooraanstaande figuren uit wandel sportkringen in „Seinpost" ontvangen. Attracties Aan deze lustrum-wandeltocht zijn enkele speciale attracties verbonden. Zij wordt ingeleid door de komst van de Northgo-gtrl, mej. A. van Diemen, die zeer waarschijnlijk per helikopter op het strand zal landen. Verder zullen deelnemers en belang stellenden kennis maken met het voor treffelijke. menslievende werk van de Kon. Ned. Noord-Zuid-Hollandse Red dingmaatschappij. Daartoe zal de motor stra ndreddingboot, de ..Kurt Carlsen" met volledige bemanning en een mu ziekkorps over de Boulevard trekken. Men hoopt voor deze propaganda-actie toestemming te krijgen van de directie van de K.N.Z.H.R.M. Tal van muziekkorpsen zullen de mili taire. politie- en burgerwandelaars van de startplaats uitgeleide doen. Reeds staat de medewerking vast van de Ma rinekapel van het vliegveld Valkenburg, de „Echo der Duinen", de „U.N.I. uit Katwijk, de Band van de N.Z.H.V.M., „Trouw moet Blijken" uit Hillegom en verscheidene andere befaamde korpsen. Er komen nog vele aanbiedingen binnen van muziekkorpsen die mee willen wer ken, terwijl met enkele plaatselijke ver enigingen nog besprekingen worden ge voerd. Na de start van de wandelaars verzorgen de korpsen een muzikaal in termezzo. COMPETITIE-UITSLAGEN. lste klasse A: HBS (155)—HCC II (158 voor 4); ACC (164 voor 7)Haar lem <89); HDVS (133)—HCC I (173); RW 139)—VOC (198). lste klasse B: Quick, H. (143 voor 5) Kampong (71); VW (124 voor 5, tijd) —PW (218 voor 9, gesl.): draw; ACCU (67)—PW (72 voor 4). 2de klasse B: LCC (55)—HDVS (125 voor 5, gesl.); Excelsior n (91)VOCII (98 voor 2); '41 Gm Hook (37)^HBS n (119). 2de klasse E: RW IV— (293 voor 6 w.v Giltay Veth 115)—Ajax, L (91) BMHC (166 voor 3)—ACC III (165) Haarlem II (71)—VW n (150). ENGELAND WINT TWEEDE TESTMATCH MET INNINGS. Engeland heeft de tweede testmatch tegen de Westindische cricketers met innings gewonnen. West-Indië kwam in de tweede innings niet verder dan 261 all out. De gasten moesten op deze derde dag minstens 253 runs maken, met nog slechts 7 wickets in handen, om een innings nederlaag te ontgaan. Twee West-In diërs leverden aan bat een goede pres tatie: Weekes scoorde 90 runs en Sobers kwam tot 66. De Engelse zege is voornamelijk te danken aan het prachtige werk van drie spelers, t.w. de fraaie 152 van Colin Cowdrey, het succesrijke bowlen van Trevor Bailey (11 wickets voor 98 runs) en de mooie prestatie van wicketkeeper Godfrey Evans, die vie rtegenstanders achter het wicket uitving en daarenbo ven nog een nuttige en gelukkige 82 runs scoorde. De eerste wedstrijd van deze rubber van vijf ontmoetingen te Manchester ge speeld, eindigde in een draw. De scores waren: Engeland 424; West- Indië 127 en 261. Donderdag a.s. speelt het Westindische testteam te Haarlem op het RW-terrein tegen het Nederlands elftal. LCC HDVS II Zware nederlaag voor LCC Op het onberekenbare bowlen van Borrani en Smits en later Keuzekamp met zijn slows bleef LCC het antwoord volledig schuldig. Matig batten en niet profiteren van de vele scheve en te lange ballen waren oe oorzaak, dat LCC vóór 55 turns aan de kant zat. Alleen H. Laman 10 en F. Hop 13 be reikten de dubbele cijfers; vooral het batten van Hop was moedig. Hij werd uiteindelijk op een zeer lage bal ge bowld. Het gemis van T. Kantebeen was ook nu zeer ernstig te voelen. Hermes DVS had natuurlijk niet de minste moeite om boven het totaal van LCC uit te komen. Het werd een familieaangelegenheid, want A. en J. Keuzekamp met resp 30 en 48 runs maakten op eenvoudige wijze de runs Bij de poging om de 50 vol te maken sloeg J. Keuzekamp 'n huizenhoge vuur pijl die tot grote spijt van de batsman in de veilige handen van wicketkeeper Hop belandde. Einde 125 voor 5 Het was een aardig slot van een matige wed strijd. Alleen G. Wondergem bowlde goed; zijn 2-20 wijzen dit ook wel uit. Ongeveer twee honderd muzikanten werken 's avonds mee aan een gran dioze taptoe onder leiding van de heer K de Jeu uit Leiden, een bekend or ganisator op dit gebied. Het parcours Groepen en individuele wandelaars hebben evenals vorige jaren keus tussen een parcours van 10, 15 of 25 km. Dank zij de welwillende medewerking van de Kon. N.Z.H.R.M. krijgt men de beschik king over de Redschuur bij de Vuur toren. Dit gebouw zal dienen als start bureau, zodat de deelnemers zich op en in de omgeving van de Bosweg kunnen opstellen. Deze ruime startplaats in de directe nabijheid van de Koningin Wilhelmina Boulevard waarborgt een vlotte gang van zaken. Het uitgestippelde parcours is mooier dan ooit. Deze lustrum-wan deltocht voert over de brede boule vards. door de fraaie villawijken van de badplaats, door prachtige duinge bieden en het rijke natuurschoon van de Staatsbossen en het natuurreservaat „Nieuw Leeuwenhorst". Op verschil lende punten van het parcours kan men genieten van onvergetelijke pano rama's op zee, bos en duinen. Zeer erkentelijk is de commissie voor de medewerking, die men ondervond van het bestuur van de Stichting Zuid- Hollands Landschap, eigenaresse van „Nieuw Leeuwenhorst" en van de heer Deelder, hoofdambtenaar bij het Staats bosbeheer te Noordwijk. alsmede van het bestuur van de voetbalvereniging S.J.C., die haar sportterrein aan de Lageweg beschikbaar stelt als centraal rustpunt voor alle wandelaars. Grote firma's en bedrijven zullen daar aan de wandelaars verschillende attenties aanbieden. Evenals bij vorige Northgo-wandel- tochten zal de medische verzorging be rusten bij de drie samenwerkende orga nisaties op dit gebied, de E.H.B.O.-bri gade Noordwijk. de Noordwijkse Red dingsbrigade en de plaatselijke afde ling van het Rode Kruis. Prijzen De militaire-, politie- en burger- groepen zullen elk dóór een afzonder lijke jury worden beoordeeld. De Jury commissie staat onder leiding van de heer A. N. Merkelbach, hoofdinspecteur van politie te Noordwijk. Men heeft een vlot systeem van be oordeling uitgedacht, waardoor de prijsvaststelling terstond na het vol brengen van de tocht kan plaats vinden. Voor deze tocht hebben de groeps- prijzen en medailles een zeer speciale lustrumuitvoering. Zij zullen zeker de medaillekast sieren. Verder zijn er vele bekers, lauwertakken en medailles als extra-prijzen ter beschikking gesteld. Zy worden uitgestald in de etalage van sigarenmagazyn „De Zeekant" aan de Hoofdstraat. Ongetwyfeld belooft deze lustrum-Northgo Wandeltocht in alle opzichten een succes te worden Momenteel stromen de aanmeldingen reeds binnen. VOETBAL ASC won van RAVA De laatste wedstrijd is voor de rood zwarten geen gemakkelijke geweest. Er moest beslist gewonnen worden anders zou de kans om te promoveren abso luut verkeken zyn. Dit was heel goed te merken. Door de zenuwen, waarvan verschillende spelers last hadden, kon ASC niet het spel ontplooien van de laatste wedstrijden. Bovendien was het terrein niet best. Het was smal en zeer effectvol. Dat ASC tenslotte toch als overwin naar uit de stryd kwam, was hoofdza- kelyk te danken aan de uitstekende ver dediging. Met keeper Wurzer, die de geblesseerde Spoor verving, aan het hoofd. Zy wist de vele RAVA-aanvallen te weerstaan en de zaak tot het einde potdicht te houden. RAVA dat niets meer te winnen of te verliezen had, wilde kennelijk deze laatste wedstrijd winnen. Want de Ha genaars pakten meteen flink aan. Toch kreeg ASC in het eerste kwartier de beste kansen. Maar Brard, Lolkes de Beer, noch Spiering wisten deze kansen te benutten. Na ongeveer 20 minuten spelen liep rechtsbuiten Vriezen toe op een voorzet van links en met succes. De RAVA-back die zou wegwerken schoot de bal tegen hem aan en hierdoor kreeg hy de kans om de RAVA-keeper te pas seren. Wat hij dan ook prompt deed: 01. De Hagenaars lieten zich door deze tegenslag niet van de wys brengen. Zy gooiden er nog een schepje op om het verloren terrein weer terug te winnen. Het resultaat was vele corners op het ASC-doel. Doch verder lieten Arie v. Duuren en zyn mannen het niet komen. In deze periode kreeg Spiering nog een unieke kans om de stand op 20 te brengen. Maar hij treuzelde, wat net voldoende was voor de linksback van RAVA om hem deze kans te ontnemen. Met RAVA in de aanval kwam de rust. Reeds spoedig had ASC na de hervat ting door Spiering, met een lage schui ver precies in de hoek, succes: 02 en scheen de spanning gebroken. Maar het plaatsen van de bal bleef onzuiver. De roodzwarten moesten hierdoor het offen sief weer aan RAVA laten en zich op eigen helft terugtrekken.. Maar wat RAVA ook probeerde, het zeker wel ver diende tegenpunt bleef uit. Dank zy het uitstekende werk van de ASC-achter- hoede en middenlinie. Deze overwinning is ongetwyfeld de zwaarste in de pro- motiewedstryden voor de roodzwarten geweest. Niettemin behouden zy een mooie kans om te promoveren. Het Belgisch kampioenschap op de weg voor profs is gewonnen door André Vlaeyen Hy legde de 290 km. af in 7 uur 44 min. 41 sec. Verplaetse werd tweede en Clerckx derde, beiden in de zelfde t4Jd als de Minnaar. Bodegraven verloor van Koudekerk Bodegraven-Katwijk moet nu beslissing brengen De zaterdagcompetitie krijgt wat de beslissing betreft voor de laatste plaats in de vierde klasse nog een bijzonder lang staartje. Immers, leek het er aanvankelyk op, dat de degra datie van Katwyk naar de afdeling Leiden reeds een feit was, onverwacht begon de zon voor de kustbewoners weer te schijnen, toen bekend werd, dat Bodegraven in een aantal wed strijden met een ongerechtigde speler had gespeeld. Twee van deze wedstrijden had Bo degraven gewonnen, namelijk tegen Leiden en Koudekerk. Deze ontmoe tingen moesten prompt worden over gespeeld en wel op de terreinen van de tegenpartij. Vorige week is de eerste wedstrijd ge speeld tegen Leiden, die de Bodegravers wonnen. Hierdoor hadden zy aan een gelyk spel by Koudekerk voldoende om het vierde klasseschap voor minstens een jaar te kunnen prolongeren. Onder flinke belangstelling had zater dagmiddag het tweede treffen, op het Koudekerk-terrein plaats, waarbij de thuisclub direct in de meerderheid kwam. In de voorhoede wist men echter met de talryke kansen geen raad, waar door de Bodegraven-doelman er niet eens zo vaak aan te pas behoefde te ko men. Rust kwam dan ook met dubbel blank. Na de pauze hetzelfde spelbeeld, een steeds aanvallend Koudekerk en een zich fel verdedigend Bodegraven, dat kennelyk met eén puntloos gelyk spel genoegen wilde nemen. Alb. Zweris maakte echter aan deze hoop een einde, toen hy uit een pass de bal in het net knalde: 10. Met nog een half uur te spelen zette Bodegraven daarna alles op de aanval, waarby een aarzeling in de Koudekerk-achterhoede door rechtsbui ten Vierbergen keurig benut werd 11. Kort daarop ontstond voor het Bodegra ven-doel een verwarde situatie, waarby de bal in het net gelopen werd (naar de mening van Bodegraven met de han den) 2—1. Th. v. d. Meyden bracht uit een penalty wegens ongeoorloofd aan vallen van Alb. Zweris de stand op 31, waarna Bodegraven zich gewonnen gaf. Bodegraven en Katwyk zullen nu in een beslissingswedstrijd moeten gaan uitmaken welk elftal gaat degraderen. Internationaal programma voor Nederlands elftal Het internationale programma voor het Nederlandse elftal zal pas worden vastgesteld, nadat de wedstrijden van het nationale team voor de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal 1958 zyn gespeeld. Het Nederlandse elftal moet tenminste nog tweemaal in de Voorronden uitko men, t.w. op woensdag 25 september te Amsterdam tegen Oostenrijk en op zondag 13 oktober tegen Luxemburg. Op verzoek van Luxemburg zal deze wed strijd, die oorspronkelyk in Luxemburg zou worden gespeeld, in Nederland wor den gehouden. Over de plaats en de datum de mogelykheid bestaat dat de wedstrijd vóór de 13de oktober wordt gespeeld is nog geen beslissing ge vallen. WEDSTRIJDEN TEGEN SCHOTLAND Wet staat al vast, dat een Neder landse ploeg, samengesteld uit spelers beneden de 23 jaar, in het najaar tegen Schotland uit zal komen. Een returnmatch Nederland Schotland (beneden 23 jaar) zal in het voorjaar van 1958 in Nederland worden ge houden. Quick Boys 2 wint opnieuw de Bronzen Zwaluw Op „Nieuw-Zuid" vond zaterdagmid dag de finale plaats tussen Quick Boys 2 en Huizen 2. De inzet was de Bron zen Zwaluw, beschikbaar gesteld door de Alg. Ned. Voetbalver. „De Zwalu wen", te verspelen in een na-competitie tussen reserve-elftallen. Quick Boys 2 won op overtuigende wijze met 52. Met de rust was de stand 21. Na de rust vergrootte De Haas de voorsprong tot 31. terwijl Van Rooyen met een magnifiek schot er 41 van maakte. Het werd nog 42, maar Van Duiven voorde zorgde dat de eindstand 52 werd. Na afloop reikte de heer Van der Meyden de prijs met een toepasselijk woord aan aanvoerder Wassenaar uit. De heer Verdoes, seer, van Quick Boys. dankte de heer v. d. Meyden voor het werk. verbonden aan het organiseren van dit toernooi. Competitie C K B Ons Eiland blijft hoofdklasser In de hoofdklasse West was zaterdag slechts één wedstryd te spelen, nl. Vr'schaarExcelsior, een wedtsryd, die door Vr'schaar met 5-4 gewonnen werd. Dc eindstand is nu: Pemix 1832 Excelsior 1817 Vr'schaar 18—28 D.E.S. 1814 V.E.S. 18—24 Ons Eiland 18—10 R'dam-Zuid 18—20 T.O.P. 18—10 P.K.C. 18—19 D.I.O. 18— 6 Belangrijker was de beslissingswed strijd TOP-Ons Eiland, die uit moest maken, welk twaaftal met DIO uit de hoofdklasse verdwynt. Dat het span nen zou by deze ontmoeting was te ver wachten. En de toeschouwers hebben dan ook volop kunnen genieten van een sportief gespeelde, snelle wedstryd, waarin de spanning tot de laatste mi nuten bewaard bleef. Ons Eiland opende de score na 10 mi nuten met een doorloopbal van mej. S. Bey (0-1). Nadat een doelpunt van O.E. was af gekeurd, gelukte het M. Crama, een kwartier voor rust, de stand op 0-2 te brengen. TOP miste een strafworp en zo ging met deze stand de pauze in. Na de rust kwamen de doelpunten sneller en steeg de spanning want na 2 minuten was de stand al gelyk (2-2) Via 2-3 (W. de Jong). 3-3, 3-4, (B. v. d. Mark) een schot van een TOP dame. was het na 20 minuten 4-4. Weer miste TOP een strafworp en toen W. Roman 10 minu ten vóór het einde 4-5 scoorde dacht Ons Eiland al, de fel begeerde puntjes tinnen te hebben. Maar vlak vóór het eindsignaal maakte TOP gelyk 5-5! Ver lenging dus! Binnen 5 minuten werd het 5-7 door R. v. d. Meeberg en W. de Jong. Direct daarop 6-7. maar Ons Ei land gaf de stryd niet op en drie secon den vóór tyd stelde W. Roman de over winning veilig: 6-8! Ons Eiland blyft dus hoofdklasser en TOP verdwynt naar de le klasse! De wedstryd die O.E. een verdiende overwinning bracht, werd uit stekend geleid door ir. van Wynen. In de le kl. B werd Vr'schaar 2 Excelsior 2 gespeeld. Hoewel we de thuisclub favoriet achtten, slaagde Ex celsior 2. dat in degradatiegevaar is. er in met 6-8 te winnen. Een mooie presta tie! De stand is hier: Pemix 2 1424 Or. Nassau 1413 Vr'schaar 2 1318 Snel 1312 Oranje Wit 1416 Excelsior 2 1412 ODI 14—15 Blauw Wit 14— 0 Wat de promotiewedstrijden betreft. Tonego won van DVO waardoor de kans op een plaats in de hoofdklasse West gestegen is. Hier is de stand: Tonego 3 2 0 1 4 14—10 Oranie Wit 2 10 12 7—8 DVO 10 0 10 3—6 Voor promotie naar de le klas werd gespeeld KVSVEO 2. Dit werd met 5-7 een overwinning voor de reserves van VEO. die het nu volgend jaar in de le klas mogen proberen. Uitslagen: Hoofdkl. West: Vr'schaarExcelsior 5-4 le kl. B.: Vr'schaar 2 Excelsior 6-8 Prom. hoofdkl. West: Tonego-DVO 6-3 Prom, le kl. A: KVS VEO 2 5-7 Beslissingswedstryd hoofdkl. West: TOP .Ons Eiland 6-8. Westerkwartier weer landskampioen Door een 11-4 zege op PSV in Eind hoven veroverde het Amsterdamse Wes terkwartier gisteren voor de elfde maal het landskampioenschap. Verder won Wordt Kwiek met 8-5 van ZKC. Eindstrijd om de Zilveren Korf te Leiden Naar wy van bevoegde zyde vernemen zal de eindstryd om de Zilveren Korf tussen Rohda uit Amsterdam en Het Zuiden uit Rotterdam zaterdagavond a.s. om 7 uur hier ter stede op het NBLO- terein aan de Zoeterwoudse Singel ge speeld worden. Beide ploegen zijn als tweede in de le klasse geëindigd, zodat een zeer interessante wedstryd verwacht kan worden. Noordwijkse Golfclub Voor de heren scratch-competitie speelde de Noordwykse Golfclub giste ren een thuiswedstryd tegen Den Haag. De bezoekers wonnen de ontmoeting met 3Va—5%. KRACHTSPORT LKV en Robot heffen onbeslist Zondag hebben de ploegen van LKV en Robot elkaar in Den Haag bekampt. Van de vier partyen wisten beide ploe gen er ieder twee te winnen, zodat de wedstrijd onbeslist bleef. Voor LKV een fraai succes. De per soonlijke resultaten van de Leidenaars waren: K. Devilee 205 kg; M. Zandvliet 202y2 kg. W. Turenhout 262Va kg; H. de Hoed 275 kg; K. van Kampen 292V2 kg; S. Stokkel 332kg. In het bijzonder Van Kampen en Stokkel wonnen met groot verschil van hun tegenstanders. Kamprechter was de heer J. Vreke. voorzitter LKV. DUTVEN8PORT Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Quentin. Aantal vogels 1198, gelost te 6 uur met zeer warme noordoosten wind. Afstand 271.92 km. Eerste duif te 10. 25.19 uur. Haak-Hoonaard 1-16-40; C. v. d. Berg 2-12-21-45-47; P. d'Haens 3-11; P. v. Klaveren 4; F. Bink 5; W. de Jongh 6; H. Schoo 7-50; P. Duivenvoor den 8; A. Singeling 9-37; M. v. d. Wiel 10-19-39; J. v. d. Lely 13; G. v. Albada 14-18; H. en J. van Leeuwen 16; mej. Brederode 17; J. v. d. Niet Wz. 20; St. Jan 22; P. Heshof 23; A. Dysselbloem 24; C. Gysman 25; G. Oude Elferink 26, F. van Heusden 27; M. Wolleswinkel 28; P. v. d. Drift 29-30; W. Ravensbergen 31; H. van Klaveren 32; D. v. d. Nieu- wendyk 33; W. de Kan 34; H. Moenen 35-44; A. van Duin Az. 36; C. Smit 38; P. Warmerdam 41; Chr. v. d. Pluym 42; J. Wolters 43; H. v. d. Lult 46; J. Beek man 48; St. Pieter 49. Tweekamp LZCPSV Schreef het Club Contact van LZC nog kort geleden een groot relaas over het uitstapje naar Eindhoven, met alle lof over de ontvangst, deze zondag was PSV by LZC op bezoek en gedurende de gehele middag heeft .Poelmeer" geda verd van de aanmoedigingen voor beide ploegen. Het was gezellig druk, er werd geanimeerd gezwommen en gewater- polo'd, met als slot een gezellig samen zijn in het „Witte Huis" te Oegstgeest, waar nog veel werd nagekaart en har- telyke woorden werden gewisseld. Een echte LZCPSC sfeer! De uitslagen waren: 70 meter vrije slag heren: 1. D. Tim mermans (L.) 43,8; 2. R. van Gestel <P.) 45.2; 3. S. Sinke (P.) 45.4. 70 meter vrije slag dames: 1 K Sleg- tenhorst (P) 52.5; 2. A. Simons (P.) 54.2; 3. J. Willemse <P.) 58.2. 50 meter schoolslag heren: 1. J. Stam (L.) 40.-; 2. H. v. Kemmenade (P.) 41.-; 3. H. de Winter (L.) 42,3. 50 meter schoolsfeg dames: 1. M. Met ter (P.) 40,8; 2. W. Halmers (P.) 45,1; 3. N. de Mey (L.) 45,2. 70 meter rugslag heren: 1. H. Schilder (L.) 51,-; 2. L. Verburgh (P.) 55.6; 3. J. Silfhout (P.) 56,2. 70 meter rugslag dames: 1. L. Binsber- gen L.) 1,0,4; 2. A. Simons (P.) 1,2,8; 3. K. Slegtenhorst (P.) 1,7,6. 50 meter vrije slag heren; 1. R. de Ruyter (P.) 29,3; 2. J. Klyzing (P.) 31,6; 3. H. Pouw (L.) 32,2. 50 meter vrye slag dames: 1. N. v. Lieshout (P.) 35,3; 2. T. Mark (L.) 36,1; 3. A. Simons (P.) 36,8. 70 meter schoolslag heren: 1. J. Krygsman (L.) 54,4; 2. H. Jansen (P.) 57,-; 3. H. Beverwyk (L.) 58,4. 70 meter schoolslag dames: 1. M. Met ten (P.) 1,4,4; 2. J. v. d. Broek (P.) 1,10,-; 3. N. de Mey (L.) 1,11,2. 50 meter rugslag heren: 1. S. Ouwer- kerk (L.) 35,6; 2. M. Sinke (P.) 36.-; 3. H. Schilder (L.) 36,2. 50 meter rugslag dames: 1. A. Simons (P.) 42,8; 2. W. Haemers (P.) 46.6. 50 meter vlinderslag heren: 1. C. Col- pa <L.) 34,-; 2. J. Sprengers (P.) 34,4; 3. N. Gruythuizen (P.) 34,9. 50 meter vlinderslag dames: 1. K. Slegtenhorst (P.) 44,1; 2. T. Mark (L.) 45,2; 3. J. Willemse (P.) 45,4. 4 x 70 meter wisselslag heren: 1. PSV 3,29,1; 2. LZC I 3,30,-; 3. LZC II 3,40,7. 4 x 70 meter wisselslag dames: 1. PSV I 4,18,8; 2. LZC 4,36,8; 3. PSV II 5,13,5. 5 x 70 meter vrye slag heren: 1. LZC 3,50,7; 2. PSV 4.38,6. Waterpolo: LZCPSV (adsp.) 32; LZC I—PSV I 5—3; LZC—PSV (jeugd) 3—5. De zaterdag gespeelde wedstrijd Gou weLZC eindigde in een 33 spel. Een aanval van Westerkwartier pioenswedstrijd veroverde Wester- op de kort van PSV. In deze kam- I kwartier de nationale tttel. Nederlandse zwemsuccessen in Tsjecho-Slowakije De Nederlandse zwemsters, die mo menteel een tournee door Tsjecho- Slowakye maken hebben gisteren in Pilsen enkele fraaie successen behaald. Greet je Kraan won de 100 meter rug- slag in 1 min. 13 sec. Corrie Wassink werd tweede in 1.16. De 100 meter vrye slag was voor Cockie Gastelaars. Voor haar werd 1 min. 5.5 sec. afgedrukt. Lotte Heniger bezette met 1.06.2 de tweede plaats, terwyl Jopie van Alphen met 1.08.6 als derde eindigde. Tineke Lagerberg nam de 100 meter vlinderslag voor haar rekening in 1.17.8. Mary Kok, die er 1.22 voor nodig had. moest zich met de tweede plaats tevreden stellen. Lenie Sijbrands zegevierde op de 100 meter schoolslag. De chronometers wezen 1.25.2 aan. De 4 x 50 meter estafette werd door Nederland I gewonnen in 2 min 21.2 sec., terwyl Nederland II met dezelfde tyd als tweede geklasseerd werd. Kielerwoche Op de eerste dag van de 75ste Kieler woche. waarin 250 boten uit 13 landen uitkomen, zyn de weersomstandigheden niet bepaald gunstig geweest. Er werd gestart by windkracht 5 en tydens de wedstrijden hadden verschillende deel nemers met de zware deining te kam pen, Van enkele boten braken de mas ten als lucifershoutjes, terwijl ook ver schillende zeilen aan flarden scheurden. In de Drakenklasse heeft onze land genoot W. van Duyl met „Trintel 2" zich uitstekend geweerd. Hy eindigde als tweede achter de Duitser Thomsen mét „Gustel 12". De Deen Elvstroem, aan het roer van „Bes 2", werd winnaar van de race in de Finjollenklasse. Zyn land genoot Schwarz met „Dok" bezette de tweede plaats, gevolgd door de Neder landers L. Gerhards met „Firebird" en H. Sleeswiyk met „Finding", die respec- tievelyk derde en vierde werden. De Ita liaan Straulino met „Merope 3" zege vierde in de Starklasse. De jaarlijkse 2 km.-zwemwedstryd van het Zaandamse Neptunus in de Voorzaan heeft zondagmiddag grote be langstelling getrokken. De uitslagen luiden: heren: 1. Charles Ritton (DJK, Amsterdam) 29.32.0 2 Ryn Prins (DJK. Amsterdam) 29.32.2 3 Jan Richards (Dolfijn. Amsterdam) 29.32.3 Dames: 1 Corrie Schimmel ('t Gooi) 28.36.0 2. Jans Koster ('t Gooi)3. Johanna Lam- bour (t Goal). T enniscompetitie COMES I (ROTTERDAM—DE LEIDSE HOUT I (PROM.-DEGR. OV. KL. B.) De nieuwe promotie-degradatie rege ling van de KNLTB heeft voor het eerste team van de Leidse Hout onple zierige gevolgen gehad. In haar afdeling van de overgangsklasse B eindigde zy nl. gelyk met Toeg-Hillegersberg III. Beide hadden uit de competitie-zondagen 4 winstpunten vergaard. De boven bedoelde regeling echter houdt in dat, indien in een bepaalde afdeling 2 de gradatie-kandidaten in een ontmoeting met elkaar moeten uitmaken, wie van het spelen van de altyd moeilyke degra- datie-wedstryden vry zal zyn, die ploeg de gelukkige is, dit t.o.v. de andere teams in die afdeling de beste resultaten in gewonnen partyen heeft behaald. Toeg-Hillegersberg bleek, na telling 3 partyen méér op zyn debet te hebben, zodat de Leidse Hout de degradatie had af te wenden. Tegen het zeer sterke le team van Comes met Bob Lim. als 2e man in het enkelspel, Noeswadir als no. 1, Mevr. Kruytzer als le dame is dat niet gelukt, al heeft het in diverse party en geducht gespannen. Mevr. Lie, de invalster, had de beste resultaten. Zij wist haar enkelspel op keurige wyze in winst om te zetten. In de eerste set waren haar groundstrokes nog niet ingescho ten 16, maar daarna manoeuvreerde zy haar tegenstandster volkomen uit, 6—1, 6—2. Mevr. v. Berge-Henegouwen had de winst tegen de sterke mevr. Kruytzer voor het grypen en was toen op 64, 3—2. 30—15 éven nonchalant met de service. Twee dubbele fouten deden de game voor haar verloren gaan en de felle mevr. Kruytzer greep haar kans, won de set met 64 en de beslis sende met dezelfde cyfers. Lalisang speelde goed tegen Bob Lim, maar moest het toch in twee sets, 64, 64 afleg gen terwyl Noeswadir, de no. 1 van Comes, Bonte die zyn groundstrokes maar niet onder controle kon krygen, geen kans gaf. Het heren dubbelspel gaf een gevecht te zien, dat de handen van de toeschouwers vele malen op elkaar bracht. Van 4—2 achter in de le set, kwamen. Lalisang-Bonte 54, 6—5. 76, 87 voor om tenslotte toch die set nog met 10—8! te moeten prijsgeven. De 2e set had het Leidse Hout dubbel het geluk bepaald niet aan zyn zyde. Diverse malen gingen hun drives en volleys, onbereikbaar voor hun tegenstanders, ternauwernood een handbreedte over de zyiyn. Met 10—8, 6—3 hadden Lim/ Noeswadir een zwaar bevochten zege behaald. De dames-dubbel was in drie sets voor de Leidse Hout. Keurige pres tatie van mevr. v. Berge Henegouwen /mevr. Lie, 1—6, 6—3, 63. De gemengde dubbelspelen gingen voor de Leidse Hout verloren, zy het niet dan na hef tige tegenstand, uitslag 62 voor Comes. Het volgend seizoen zal de Leidse Hout haar geluk dus in de 2e klasse moeten proberen, maar het zou ons niet ver wonderen, indien het verloren gegane terrein reeds in datzelfde seizoen wordt heroverd. TIOD II—ROOMBURG I (PROM.-DEGR. 2E KLASSE) Roomburg heeft zyn kampioenschap niet kunnen bekronen met een promotie, al heeft het maar weinig gescheeld, nl. 2 sets. Toen de kruitdamp was opgetrok ken bleken beide teams evenveel winst als verliespunten te hebben, maar Tiod II had 2 sets meer dan de Roomburgers en dat was voor haar voldoende om zich in de tweede klasse te handhaven. De heren van Roomburg toonden zich on betwist sterker dan hun tegenstanders, al zou de uitslag van de party Lim tegen van Lingen, 7—5, 6—3 anders doen ver moeden De lange le set, die de Tiod- speler wist te veroveren was echter meer het resultaat van de grote zelf verzekerdheid van Lim. dan van zijn eigen spel. In de 2e set kwam Lim dan ook niet meer in moeilykheden, gecon centreerd als hy die set speelde, zonder franje. Agterhorst, Roomburgs no. 2 kwam tegen de Brabander vrij gemak- keiyk aan de winst. Hy maakte eenvou dig minder missers op de groundstrokes, 64, 62 voor Roomburg. De dames konden het echter niet tot een over winning brengen. Beide enkelspelen gingen in straight sets verloren. De ge mengde dubbelspelen moesten de be slissing geven. Mevr. Ubbink en Lim zetten hun party in winst om, maar de tweede Roomburg combinatie kon het net niet klaren. 46, 57, zodat Room burg het nog eens in de 3e klasse zal moeten proberen. Lezers schrijven.... SCHOOLWEDSTRUDEN! Myn twee kinderen (ulo en hbs) spra ken sinds weken over niets anders meer. Hun vreugde delend, ben ik gaan kij ken. Met mijn vrouw was ik het enige ouderpaar! De tribune werd „bevolkt" door ca. 15 supporters van alle deelne mende middelbare scholen. Het hoofdonderwijzers- en onderwy- zerskorps was voor zover ik het kon be oordelen door 4 krachten vertegenwoor digd. Met weemoed dacht ik aan „myn" tijd. Wekenlange voorbereiding door ou ders, leerkrachten en deelnemertjes. Sportieve rivaliteit tussen scholen en zelfs klassen onderling. Estafette-ploe gen van iedere klas, „mieters", als de eerste het klaarspeelde de derde klas te kloppen. Goedkope medailles en nog goedkopere bladkranzen. Hebben wij een jeugdprobleem? Kom nou! Hier hadden wij een héél ander! Zij die behoren te animeren en leiden mankeerden. Overigens ben ik helemaal niet ouderwets en 38 jaar oud. A. van Zegveld Leiden. Mandemakerssteeg 11a. HENGELSPORT V.V. „De Brasem" hield haar eerste wedstrijd in de H. Vaart, In totaal kwam èr 4840 gram aan de schaal. Uit slag: 1. J. Vos pl. gr. voorn, 2. G. de Haas. 3. P. Eradus. 4. J. Harteveld pl. gr. bliek. 5. Wijngaarden. 6. De Wete ring, 7. J. de Haas. 8. Florijn, 9. H. Vos, 10. Hundersmark. Hengelaarsvereniging DVV viste haar eerste wedstrijd van dit seizoen in het Aarkanaal. De vangst was slecht. Er werd 3440 gram aan de schaal gebracht. Uitslag: 1. W. Teske 482 gr, zwaarste bliek, 2. A. v. Duuren 340 gr., 3. P. van Egmond 320 gr. zwaarste voorn. 4. A. H. Leuering 317 gr., 5. P. J. Leuering 305 gr., 6. C. v. d. Burg 295 gr., 7. J. le Febre 260 gr.. 8. J. Philippo 222 gr., 9. J. Hak ker 195 gr., 10. W. Hamerling 190 gr. Met gunstig weer en een redelyke vangst, heeft de onderafdeling van de Toneelvereniging „Klucht en Revue Ge zelschap". een hengelwedstrijd gehou den op de Kager plassen. Uitslag: 1. C. Groenendijk met zwaarste vis, 2. T. Honders, 3. W. Neuteboom. 4. J. Lange- zaal, 5. A. Meyer, 6. C. Baxks. 7. Bou- man. 8. Stouten, 9. Fillppo, 10. J. Lens.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 10