Into ramde mast op de Steenstraat ASPRO jfaupuM ragen uit Tweede Kamer over Belgische diensttij dvërkorting Raad van Voorschoten besprak investeringsnota van B en W Kite jaargang Woensdag 19 juni 1957 Derde blad no. 29164 Gisteravond te omstreeks 6 uur een lichtmast op de hoek van <je icnstraat en de 2de Binnenvest- acht geramd door een vrachtauto, vrachtwagen kwam de Binnen bracht uitrijden en wilde voor- ng verlenen aan de tramdie uit Steenstraat kwam. De'remmen weigerden echter, zodat de chauf feur. om een aanrijding met de tram te voorkomen, zijn stuur naar rechts draaide. Zijn manoeuvre gelukte in zoverre dat hij de tram ontweek, doch wel botste hij tegen de licht mast aan. De paal werd geheel ver bogen en kwam op de leidingen van de tram terecht. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het verkeer was tot half acht gisteravond gestremd en het werd omgeleid over de Nieuwe Beesten markt en de Rijnsburger singel. (Foto L-D./'Vain Vliet) Strijdig met situatie? Iet Tweede Kamerlid de heer Fens >ft aan de minister van Buitenlandse ken schriftelijk de volgende vragen iteld Kan de minister mededelen of het st is. dat de Belgische regering, na ileegd overleg met de NAVO, beslo- heeft de diensttijd van 18 maanden 15 maanden terug te brengen? Zo ja, kan de minister dan medede- of „na overleg met de NAVO" be ent. dat de NAVO-raad het besluit Belgische regering heeft goedge- ird? Indien vraag 2 bevestigend zou eten worden beantwoord: a. Is de lister dan niet van mening, dat deze Klkeuring niet overeenkomt met de st van het besluit, op 18 maart j.'l. nr de Raad van Ministers van de WEU Londen en begin mei door de NAVO- d te Bonn genomen, om door middel een rapport een nieuw algemeen irzicht te doen geven van het gehele nenstel der bondgenootschappelijke iblemen op verschillende gebieden, !k rapport vóór oktober van dit jaar verschijnen en de regeringen en 'lementen in staat stellen hun be stogen te nemen met volledige ken- van zaken. Is de minister dan bereid mede te en op welke gronden deze goedkeu- ig toch werd verleend. Kan de minister dan mededelen, of geven van de toestemming voor het korten van de diensttijd aan een der idgenoten de mogelijkheid opent voor Voorzitter Int. Rode Kruis in Nederland LOF VOOR HULPVERLENING Prof. dr. L. Boissier, voorzitter van het ernationale Rode Kruis, verklaarde teren in Den Haag zeer tevreden te over de hulp, die Nederland aan ngarije heeft geboden. Uw land, zo ie hij, behoorde tot de eerste die aan oproep om hulp gehoor gaven en idicamenten, ambulances en voedsel iden. De hulp van het internationale aité, dat samenwerkt met het Hon- irse Rode Kruis, zal op het gebied van voedselverstrekking op 1 juli in Hon- jje worden gestaakt. Een nieuw con- ct wordt opgesteld om de hulpverle- ig met medische en klinische produk- en materialen nadien voort te zetten. STADSNIEUWS - Gisteravond te omstreeks 10 uur am een 13-jarige scholier, wonende de President Steynstraat, in de Lop- üstraat te vallen. Hij reed met zijn to over een steen en verloor daardoor macht over zjjn stuur. De E.H.D. rvoerde de jongen met gescheurde deschijf naar het Academisch Zieken- U. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Phtlippus Corneals ,zn van C. van dien 'g en M. A. van den Ing- Nlcolaas zn a N. Glasbergen en A. Kop; Yvonne "Tonella ,dr van J. F. J. Hage en S. M. Gerda Marjan, dr van J. Vochteloo J. Oosterveld; Elisabeth Helena frtruld'a, dr van P. Slera en H. G. «uwlssen; Johannes Anthonius .an van Trippenzee en R .A. M. Vreeburg; «lutje ,dr van H. Favier en C .W. Mld- koopYvonne, dr van H. A. Moorhoff M. Wijntjes; Jacques, zn van J. Vink W. P. van Loon; Dirk Buizerd, zn van de Jong en J. Hoek. OVERLEDEN van der Loo, 79 Jaar, weduwe van A. a Klaveren; C. J. M. M. L. G. Gofftnet, 4 i4'. zoon; J. C. Star, 71 jaar, vrouw. verkorting van de diensttijd bij de an dere bondgenoten? 4. Indien de in vraag 2 bedoelde goed keuring niet werd gegeven, is de minis ter dan bereid in de NAVÓ-raad te be vorderen, dat op de Belgische regering invloed wordt uitgeoefend, ten einde de uitvoering van de dan kennelijk een zijdige beslissing dezer regering te doen uitstellen tot het in vraag 3 bedoelde rapport zal zijn verschenen en de bond genoten zich over de inhoud ervan zul len hebben kunnen beraden? WIJZIGING IN DE NEDERLANDSE ATLETIEKPLOEG TEGEN FRANKRIJK. In de Nederlandse atletiekploeg heren die zondag a.s. te Lille tegen Frankrijk uitkomt, zijn enkele wijzigingen geko men: 100 meter: Aret vervangen door Visser. 200 meter: Aret vervangen door Van de Burg. 3000 meter hindernisloop: Cuje vervangen door Van de Veerdonk. Saat en De Kroon zijn voor deze landenwed- strjjden niet beschikbaar: Op de 4 x 100 meter wordt een keuze gemaakt uit de atleten Aret, Van Hardeveld, Van de Burg, Tempelaar en Visser. Op de 4 400 meter estafette neemt Dekker de plaats in van De Kroon. LEIDERDORP Mevrouw N. von der Yfrst morgen 100 jaar Mevrouw N. van der Vlist-Filippo, die zoals wfj reeds meldden morgen 100 'jaar wordt, i6 nog vitaal genoeg om bezoek te ontvangen, doch zfj zal dat niet thuis doen. Zij zal morgen tussen 2 en 4 uur en 7 en 9 uur recipieren in het Dorps huis. Mevrouw Van der Vlist is van 1881 tot 1896 getrouwd geweest met de heer C. Wervelman, hetgeen wij in ons blad van 1 juni niet vermeldden. Uit.dat huwelijk zijn 9 kindereng eboren van wie er nog drie in leven zijn. Nadat de heer Wer velman was overleden, is zij hertrouwd met de heer Van der Vlist. OEGSTGEEST Ouden van dagen gingen dagje uit Gisteren was het voor de Oegst- geester ouden van dagen de dag van de jaarlijks terugkerende autotocht, aangeboden door de burgerij. Immers het comité, dat zich belast met de organisatie van de rondrit is aange wezen op de financiële steun, die de ingezetenen bieden en bovendien op de medewerking van tal van auto mobilisten en helpsters. In beider lei opzicht heeft dit comité niet te klagen gehad, want de geldinzame ling was een succes geweest en gis teren kon een stoet worden gefor meerd van 62 auto's, waarin 161 ouden van dagen hadden plaats ge nomen. Tegen half twee werd van de Waldeck Pymïontlaan vertrokken Over Rijns- burg. Katwijk. Noordwijk en Aèrden- hout werd Zandvoort bereikt, waar ruim een uur gepauzeerd werd en thee met gebak werd aangeboden. De tocht werd voortgezet naar IJmuiden waar de sluizen werden bezichtigd, alsmede de tunnelbouw bij Velsen. Daarna ging het op Haarlem aan. Dank zij de me dewerking van de Bloemendaalse poli tie kon het bekende „Kopje" worden bezocht. In het restaurant van het Park „Groenendaal" werd na de soep een lunchpakket uitgereikt. Burge- mester H. L. du Boeuff was met zijn echtgenote naar Groenendaal gekomen om tijdens de maaltijd het werkcomité te bedanken voor de uitstekende orga nisatie en om het gehele gezelschap toe te spreken. Er heerste ondanks de warmte, waar van niemand bijzondere hinder bleek te hebben, een genoegelijke stemming. Ik geniet van mijn vakantie en ik ben blij dat ik een doosje "ASPRO"- tabletten heb meegenomen, ik amuseer me zoveel ik maar wil zon- 1 der geplaagd te worden door hoofdpijn, zenuwpijn of kou vatten. Elk tablet is afzonderlijk, hermetisch afgesloten verpakt. Je neemt wat tabletten in jaszak of tas mee en denkl Syf er niet meer aan totdat je onverwachts hoofdpijn krijgt. Dan snel twee "ASPRO'-tabletten en je kunt weer genieten. Voor het hele gezin- en de pijn verdwijnt MARKTBERICHTEN WOERDEN. 19 juni. Kaasmarkt. Aangevoerd 166 partijen. Notering: eerste kwaliteit f2.332.42, tweede kwaliteit f2.25—2.30, extra kwaliteit tot f2.70. Handel matig. Toen althans de heer Seshof mede deelde. dat het mogelijk was om van Groenendaal direct door te rijden naar huis Indien men dit wenste, meldde zich niemand. Alles verliep nauwkeurig volgens het tijdschema en de Rode Kruis-helpster, mej. Tiny Korpelshoek. heeft geen werk van betekenis gehad.-Er werd een rond- rit-spaardoos beschikbaar gesteld om dat men over twee jaar de 25e rit hoopt te houden. Het ligt in de bedoeling daarvan iets bijzonders te maken en in elk geval een gehele dag uit te gaan. Er is gelachen en gezongen. Het was een waarlijk blijde dag, waarop iedere deelnemer met plezier kan terugzien. VOORSCHOTEN Ongevallen op de weg Op de Voorschoterweg in de onmid dellijke omgeving van de Zilverfabriek had vanmorgen omstreeks kwart over negen een autobotsing plaats, die nog tamelijk goed is afgelopen. Een vracht wagen, die links van de rijbaan stond geparkeerd, reed weg juist op het ogen blik, dat uit de richting Leiden een personenauto naderde. De bestuurder van deze auto, die de vrachtwagen op zich af zag komen, raakte in de war en begaf zioh naar de linkerkant van de' weg. De chauffeur van de vrachtauto echter reed toen naar rechts. Een aan rijding was niet meer te voorkomen. De bestuurder van de personenauto werd licht gewond. De materiële schade was aanzienlijk. Om zeven uur vanmorgen reden twee bromfietsers in de Stadwijkstraat op el kaar. Een van de bromfietsers verleende n.l. geen voorrang. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Een van de brommers werd beschadigd. Vergadering duurde weer tot half één tie gemeenteraadsvergadering van gisteravond heeft weer van acht uur tot half een geduurd, maar de behandeling van de 15 agendapunten was deze keer van dien aard, dat de beraadslagingen, hoewel niet spectaculair, toch voor de gemeente van belang zijn geweest. ten worden aangenomen. De Raad zal echter voorzichtig moeten zijn en niet dadelijk alle grond voor woningbouw moeten gebruiken. Een redelijke scha deloosstelling zal gezocht moeten wor den voor gedupeerde agrariërs, en die schadeloosstelling zal niet alleen een geldelijke moeten zijn, maar de Raad moet er ook niet voor terugdeinzen een minder goede stedebouwkundige oplos sing te verkiezen als grote particuliere belangen daarmee gebaat kunnen zijn. Als eerste belangrijke punt kwam aan de orde de investeringsnota, die B en W hadden opgesteld. Onder leiding van de loco-burgemeester, wethouder G. Schra- ma - (burgemeester C. J. v. d. Hoeven was in verband met de sluitingsavond van het internationale congres van ge meenten in Scheveningen verhinderd) - werd uitvoerig over deze belangrijke nota gediscussieerd. De heer Eysink Smeets (KVP) merk te op. dat de gemeente zelf zal moeten bepalen welke werken doorgang moeten vinden en welke uitstel gedogen, daar de gemeenteraad dit beter kan beoorde len dan de Haagse bureaus. Doorgaan met de woningbouw achtte deze spr. - evenals alle volgende sprekers - nood zakelijk, en dus ook het aankopen van gronden en het bouwrijpmaken daarvan. De heer Pels (PvdA) vindt het nood zakelijk een zeer constructieve grondpo- lltiek te voeren, maar ook acht spreker het gewenst te onderzoeken of een gro tere efficiency ingevoerd kan worden. Zonder andere belangrijke punten te willen verwaarlozen noemde spreker het noodzakelijk de plannen voor een zwembad nader uit te werken. Evenals alle fracties was ook de VVD fractie bij monde van de heer Van Eist dankbaar voor het uitvoerige rapport. Ook spreker merkte op, dat het aan de Raad te beoordelen is welke werken het eerst uitgevoerd moeten worden. De wo ningbouw valt wel buiten de investe ringsproblemen, maar niet buiten de fi nancieringsproblemen. Toch moeten ook volgens deze spr. woningbouwplannen klaargemaakt worden. De heer Bakels (Prot. Chr.) meende, dat er buiten de woningbouw weinig meer overschoot. Grondaankopen en zo gauw mogelijk bouwrijpmaken is een eerste eis. De heer Schrama merkte in zijn ant woord o.m. op. dat alles gedaan zal worden om met de woningbouw te kun nen doorgaan. AGRARIËRS GEDUPEERD Het tweede punt, dat een zeer uitvoe rige bespreking kreeg was het voorstel tot vaststelling van uitbreidingsplannen. Na een toelichting door wethouder De Graaff. besprak de heer Dekker (Prot. Chr.) het karakter van Voorschoten als forensengemeente. Hoe onplezierig ook voor vele agrariërs, dit voorstel zal moe- Het was <e voorzien, dat de heer Van der Hulst (KVP) als agrariër dit voor stel zeer ernstig zou bespreken. Deze afgevaardigde had vooral bezwaar tegen de wijze, waarop de plannen tot wijzi ging en vaststelling van het uitbrei dingsplan waren gepubliceerd. De nor maal gevolgde weg via advertenties in dagbladen achtte deze spreker onvol doende, omdat velen geen tijd hebben de advertentiepagina's te lezen. Ook had spreker er bezwaar tegen, dat de raads leden pas enkele dagen geleden de inge diende bezwaarschriften hadden kun nen lezen. Uit het antwoord van de voorzitter, die sterk gesteund werd door de heer Pels, bleek echter, dat van 51 ingezete nen, die een bezwaarschrift hadden in gediend er 30 waren, die nooit hadden gereageerd op een tot tweemaal toe ge daan verzoek op te geven over welke percelen ze hun bezwaren uitten. De heer Van der Hulst was veront waardigd. dat enkele tientallen agra riërs in hun bedrijf bedreigd werden door woningbouw voor mensen, die soms niet eens een economische binding met Voorschoten hebben. Spreker waar schuwde tegen een te grote opeenhoping van mensen in het westen van ons land met name in de randstad Holland. Ook was spr. bezorgd over de financiële ge volgen. Nu wordt de grond nog tegen hoogstens f. 2 per m2 gekocht, maar als aan de goede gronden voor bloembollen teelt en tuinbouw begonnen moet wor den. wat moet die grond dan wel gaan kosten? De heer De Groot (VVD) merkte op, dat met de belangen van zo vele men sen wei degelijk zoveel mogelijk reke ning is gehouden. Het resultaat is niet voor iedereen bevredigend, de gevonden middenweg is bevredigend voor een grote middengroep. De ontwikkeling van de randstad Holland eist nu eenmaal offers. Om klokslag twaalf uur werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. FINANCIËLE COMMISSIE De Raad was het helemaal niet eens met de zienswijze van B. en W. dat er geen behoefte zou bestaan aan een commissie van bijstand voor de finan- cën. Het gaat om het financiële beleid en dat missen we juist, zei de heer Van Eist (VVD). Er is behoefte aan inzicht in de samenhang van de financiële si tuatie en inzicht in de financiële moge lijkheden op lange termijn, meende de heer Mol (PvdA). Deze stelde voor bij de samenstelling van de begroting voor 1958 een proef te nemen. LAAT OF TE LAAT Over het feit dat daags voor deze ver gadering de notulen van de vorige ver gaderingen pas bezorgd waren, waren enkele raadsleden helemaal niet te spreken. De heer De Groot (VVD) sprak er zelfs van dat de Raad voor de zoveelste maal in een dwangpositie was gebracht. Spr. had principieel bezwaar tegen het regelmatig laat of te laat be zorgen van stukken en notulen. De heer Pels onderstreepte deze bezwaren zeer duidelijk. Na een ogenblik schorsing van de vergadering werden de notulen ech ter goedgekeurd. CULTUREEL CENTRUM voorstel tot verlaging van de huur van de kleine zaal van het Cultureel Cen trum tot f. 15.- of het mogelijk zou zijn voorzieningen te treffen zodat de bei de ruimten gelijktijdig voor verschil lende bijeenkomsten gebruikt zouden kunnen worden, of de kleine zaal alleen voldoende verwarmd zal kunnen wor den en wat de kostprijs van het gebruik van deze zaal is. Deze kwesties zullen alle nader bezien worden. Voorzitter Schrama vertelde, dat de verlaging van de huurprijs een poging is om deze kleine zaal vaker te verhu ren. Het voorstel werd z.h.st. goedge keurd. De openbare Ulo kreeg een krediet van f. 9200 voor aanschaffing van nieuw meubilair en leer.- en hulpmiddelen voor het vierde leerjaar en het bestuur van de R.-K. Kleuterschool kreeg medewer king voor het veranderen van de speel plaats en aanschaffing van buitenma teriaal. De raad kon er zich mee verenigen, dat het beheer van de gemeentelijke sportvelden in handen gelegd werd van de Voorschotense sportraad. De heer Mol (PvdA) ging er „als aanloop" mee akkoord, in de toekomst zal er wel een breder vlak nodig blijken waardoor ge meentebestuur en sportwereld samen het beheer zullen krijgen. De heer De Groot (VVD) was over dit voorstel tevreden. Op den duur zal wel een uitgebreider regeling volgen. De N.V. Englebert wil f. 3000 per jaar betalen om op het dak van de waterto ren een lichtreclame te mogen plaatsen. Alleen de heren Lamboo (KVP) en Dekker (Prot. Chr.) stemden tegen, de eerste uit een oogpunt van landschaps ontsiering. de tweede, omdat hij meende dat daarmee een precedent geschapen werd. BOUW VAN WINKELS Bij het voorstel tot aanleg van een dienweg en tegelplateau aan de Prinses Marijkelaan ten behoeve van winkel bouw, waarschuwde de heer Pels (PvdA) tegen het bouwen van winkels, nu er in het centrum van de gemeente nog drie nieuwe winkelpanden te koop staan. Hij verkreeg de toezegging, dat de bouwon derneming nogmaals door B. en W. er op gewezen zal worden, dat het bouwen van winkels op dit punt niet verplicht Is en dat zij het risico wel degelijk onder ogen moeten zien. De Coöp. Raiffeisenbank bleek bereid een lening van f. 30.000 te sluiten in verband met de aankoop van het pand Leidseweg 97 dat bestemd is voor poli tiebureau en dat eigendom van deze bank was. De Raad besloot in een vo rige raadsvergadering tot aankoop van dit pand. HOUTEN NOODSCHOOL Tenslotte werd 'n krediet van f. 63.000 toegestaan voor de aankoop van een vierklassige houten noodschool, die be stemd zal worden voor het onderbren gen van de Vlietschool en een klas van de r.-k. Scholen. Dit gebouw, dat in de toekomst voor het kleuteronderwijs bestemd zal wor den, zal geplaatst worden op een ter rein aan de Oranjeboomstraat, achter de gemeentelijke flats aan de Raadhuis laan. op een gedeelte van het gemeen telijke opslagtërrein. RONDVRAAG Bij de rondvraag merkte de heer Lamboo (KVP) op, dat de bouw van de 107 woningen in de Vlietwijk bedroe vend slecht vordert. Wethouder De Graaff vond dat de bouw een behoorlijk vlot verloop heeft; door het uitblijven van de buitenkozijnen kan er echter niet méér gebeuren. De heer Mol (PvdA) wenste invoering van schoolmelk op de lagere scholen in de laagste klassen te beginnen. Ook ver kreeg hij de toezegging, dat in de vol gende vergadering mededelingen zullen worden gedaan over de voorgenomen regeling van inenting tegen polio. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen Bevallen: P. C. Moes, d., Saskatoon, Canada; Menalda van Schouwenburg - Hagreis, z.. Utrecht; Bali an-Donk er, d., Hilversum; Blok-Henkemans, d., Rotter dam; Schippers-Diederiks, z., Rotter dam; Klapwijk-Keyzer, d., Oostvoorne. Getrouwd: M. Heijmans en P. C. S. J. den Baars, Aalsmeer. Overleden: C. Jonker Lzn., m., 44 j., Den Haag; mr. A. Bakker, m., 60 j., Meppel. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen BEURSOVERZICHT Kalme markt, scheepvaart gedrukt Amsterdam, 19 juni De zaken op de Effectenbeurs waren vandaag van geringe omvang. Er heer ste een zeer kalme stemming maar de ondertoon van de markt bleef betrek kelijk goed, al vielen er nergens koers wijzigingen van betekenis te constate ren. Zelfs internationale fondsen wisten maar geringe belangstelling te trekken. Koninklijke Olie was nauwelijks prijs houdend. Unilever handhaafde zich nog het beste en was op 485Li zelfs boven het vorige slotniveau. Philips daarente gen kon zich moeilijk handhaven, even als AKU. KLM bewoog zich rondom het peil van gisteren. Aangezien de arbitrage weinig ondernam bleef het de gehele middag stil in de hoeken der interna tionale fondsen. Teleurstellend was het verloop van de Scheepvaart. De koersen waren over de gehele linie gedrukt, hetgeen deels in verband werd gebracht met de dalende vrachtenmarkt, deels met de onzeker heid omtrent de investeringsaftrek. De cultuurfondsen waren verdeeld en HVA, die de laatste dagen goed gestemd is ge weest, was nu goed prijshoudend zonder meer op 127. Verenigde Deli weinig ver anderd op 97, maar Amsterdam Rubber was licht aangeboden. Vandaag werden ter beurze geïntro duceerd de participatiebewijzen in het Uraniumfonds, beleggingsfonds in ura- niummaatschappijen. Naar wij vernamen bestond hiervoor een redelijk goede be langstelling tot uitdrukking komend in een binnengekomen vraag naar deze par ticipatiebewijzen tot een totaal van circa 1 miljoen. Er komt vandaag nog geen officiële notering, maar de prijs van de bewijzen lag op f 479. Staatsfondsen stil en weinig veran derd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 19 jund Londen 10 64% -10.65%, New York 3.82%—3 83. Mon treal 4.01 H4.02TV Parijs 1.0832%— 1.08412%, Brussel 7.58%—7.58%, Frank furt 90.94—90.99, Zürich 87.16%—87.21%, Zürioh (vr. fr.) 89.31%—89.36%, Stock holm 73.7173.76, Kopenhagen 54.89 54 94. Oslo 53.28—53.33, Milaan 60.91%— 6096%, Wenen 14.69—14.70. Beurs van Amsterdam Woensdag 19 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. koers v. heden Vorige Slotkoers Ned. '53 3% 90% 90% Grootboek obl. 3% 87 Ned. '47 3% (3) 87% 87TV 91 91 %B 89 %B 90 89H 90% 84% 84% 85% 85% 85% 85% 86% 86% Ned. '37 3 86 86% Dollarlng '47 3 95% Investeringscert. 3 90% 90f| Ned. 62-64 3 90% 90% Cert. NWS 90^ 87^ 87% Grootboek '46 3 84tf ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand. en Ind.B. 44 44% Nat. Handelsbank 104% 104 Ned. Handelmij 160 160% A.K.U 205% 205% v. Berkel's Patent (v) 21OB 214 Calvé Delft eert. 367 368 Kon. Pap. v. Gelder 198 196% Hoogovens eert 317 317 Müller en Co. NJ3. 393 389 Ned Kabelfabr 295 295% Philips 308% 306% 156% 156% 483% 487 Wilton Feyenoord 250 249% Biliton 2de rubr. 269 270 Dordtse Petr. gew. 1065 1072% Kon. Petr. (f. 20.—) 233 50 223 idem (50 f.20.—) 223.10 223.15 A'dam Rubber 76 76% 96 Deli Mijen (Ver.) eva. 96% H.V.A 126% 125% 56 63 63 Vorstenlanden 26% 27% Holl. Amerikalijn 179% 178% Java China Paket 165% Kon N Stoomb. 149% 147% Kon Paket Mij 166% 164% Stoomvaartmij. Ned. 192 191% Van Ommeren eert. 268 266% Kon Rott Lloyd 169% 168 Ned Scheepv Unie 176% 176% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 90% Den Haag 1937 1 3.. 95% Leiden 1947 92 R'dam '37 I-III 3% 91 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 99% Premieleningen A'dam *33 3 106 105® 89% 89% A'dam '56 I 2%' 80% 81 A'dam '56 II 2% 100% 100A Eindhoven '54 2% 79% 81% Enschede '54 2% 79% 79% Den Haag '52 I 2% 90% 1 98 98 R'dam '52 I 2% 92% 92% 90% 90% Utrecht '52 2% 89 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 204% 204% H.B.U. eert 204% 205 Rott Bank 175% 175 Twentsche Bank 180 180 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 265L 256 Borneo Sum. HMij. 71 Ned. G. en Sp. Fabr. 172 173% Kon. Ned. Grofsm. 102 Internatio 94% 96 Rott. Droogdok Mfj. 600 595L Tieleman en Dros 16 15 Ned. Mfj. Walv.vrt. 62% 62% Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 15% 15% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 35H Intern. Nickel 111% 109% Anaconda 68% 66 fi Bethlehem Steel 196 194% 71% 71% General Motors 43^ 42% 116 113% 51% 56% Shell Oil 92% 90% 30% 30% Un. States Steel 70 69% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 18/6 Edelmet. Kon. AA 62GB 62GB 71% 71% Electrolas B 348 Holl Constructie 380 382 Ing. Dur v Bouwnijv 177% 117L Int. Kunststof!. Ind 40GB 41 Leidsche Wolspinn 270L Sikkens Lakfabr. '53 429% Ver. Touwfabrieken 179% 167exd. Wemlnk's Betonm 83% 82 Van Wijk Textiel 87 87%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7