RANG is alleen PANG als er RANG op staat. Geruststellende boodschap van Eisenhower aan dr. Adenauer Anti-Sovjetrussische stemming in het Poolse leger merkbaar Blaarkopfokkerij in de Rijnstreek WOENSDAG 19 JUNI 1957 Advertentie Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken HG Geen voorstellen in Londen zonder dat overleg met bondgenoten is gepleegd v. Brentano ontkent vertragende invloed President Eisenhower heeft Bondskan selier Adenauer een boodschap gezonden met de verzekering, dat de Ver. Staten op de Londense ontwapeningsconferentie geen voorstellen zullen doen, die de vitale belangen van andere landen raken zon der dat vooraf met deze landen overleg is gepleegd, zo is in officiële kringen in Bonn vernomen. Ook minister Dulles zou aan West-Duitsland en de andere NAVO- landen een soortgelijke verzekering heb ben gegeven. In Bonn merkt men op, dat de twee boodschappen absoluut duidelijk maken, dat de houding van de Ver. Staten ten aanzien van de ontwapening en de her eniging van Duitsland dezelfde is als bij de ondertekening van de gemeenschap pelijke verklaring van Eisenhower en Adenauer na hun besprekingen, in mei J.l. in Washington (toen werd verklaard dat een allesomvattende ontwapenings overeenkomst gepaard moest gaan met een regeling van het Duitse vraagstuk). In Bonn gelooft men, dat de bood schap van Dulles een gevolg is van het opzien dat de Amerikaanse vertegen woordiger op de Londense conferentie, Stassen. baarde door niet-officieel de Sovjetrussische afgevaardigde op de hoogte te brengen van de Amerikaanse voorstellen, nog voor de bondgenoten van de Ver. Staten ingelicht waren. Dulles heeft duidelijk willen maken, dat een Amerikaanse beslissing op de Londense conferentie slechts zal worden genomen met instemming van de andere NAVO-landen, zo verklaarde men. De Westduitse minister van Buiten landse Zaken, Von Brentano, heeft op een persconferentie berichten tegenge sproken volgens welke West-Duitsland de hand zou hebben in de vertraging van de aanbieding der Amerikaanse voorstel len op de ontwapeningsconferentie te Londen. Hij verwees naar eerdere ver klaringen van kanselier Adenauer over het belang van West-Duitsland by het welslagen dezer conferentie. Von Brentano zei dat West-Duitsland niet gekant is tegen het instellen van een inspectiezone in Europa mits dit doeltreffend is. „Maar vergeet niet dat wfj ook tot taak hebben de kwestie van de verdeeldheid van Duitsland naar voren te brengen", voegde hij er aan toe. Zes ton voer IJ-tunnel Naar wij vernemen hebben de inschrij vingen op het „Grootboek IJ-tunnel" thans een bedrag van f 600.000 over schreden. Franse kunstnijverheid in Rijksmuseum De zomertentoonstelling van het Rijks museum te Amsterdam is dit jaar gewijd aan de Franse kunstnijverheid onder de titel „Van gotiek tot empire" (7 juli t/m 13 oktober). Uit het Musée des Arts Dé- coratifs te Parijs komen ongeveer 250 kunstvoorwerpen omvattende de periode van de late Middeleeuwen tot het begin der 19e eeuw. Geëxposeerd worden o.m. wandtapijten, meubelen, betimmeringen, zilver, email, porselein en aardewerk, decoratieve schilderyen en tekeningen, waarbij ter aanvulling enige beeldhouw werken zyn gevoegd. Verschillende van de kunstvoorwerpen zijn afkomstig uit Franse paleizen, o.a. de toilettafel van Keizerin Marie-Louise en een deel van de betimmering uit de kamer van Koningin Marie Antoinette te Versailles. Oude meesters onder de hamer Bij Frederik Muller en Co. te Am sterdam is gisteren een reeks schilde ryen van oude meesters geveild, afkom stig uit binnen- en buitenlandse col lecties en nalatenschappen. Een kleine gesingneerde Jan Steen (De School meester), ingezet op drie mille, bracht 3400 gulden op, en een doekje van Jan van Goyen twee mille. Vlot en fel werd geboden op een doekje van W. van Mieris (De Guita- riste) dat. toen de hamer viel, 1850 gld. had opgebracht. Er bestond voor deze veiling, ondanks het warme weer, bij publiek en makelaars vry veel belang stelling. Gemeentencongres gestoten Gisteren werd in de Kurzaal te Sche- veningen de sluitingsbijeenkomst gehou den van het dertiende internationale gemeentencongres, onder leiding van de president van de J.U.L.A., prof. dr. P. J. Oud. Vele afgevaardigden uitten hun dank voor de gastvrijheid in Den Haag. De heer R. E. Mclaughlin, de burge meester van Washington, heeft vervol gens aan de president, prof. Oud en aan burgemeester Kolfschoten van Den Haag de ..freedom of the city of Washington" aangeboden. Hij overhandigde beiden de goudkleurige sleutels van de stad. waar mede hij alle Nederlandse burgemeesters hulde wilde betuigen. Financiële verhouding Rijk-gemeenten (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft gistermidcT™, na een korte discussie het wetsontwerp aangenomen tot aanpassing van de Rijksuitkeringen aan de gemeenten bij de belastingverlaging van 1955. Het percentage van de rijksbelastingen, dat voor 1955 aan de gezamenlijke gemeen ten wordt toegekend, wordt verhoogd met 0,1 procent en voor 1956 met 0.4 procent. Voor 1957 blijft de uitkering gelijk aan die van 1954. De provincies krijgen voor 1955 geen verhoogde uitkering. Voor 1956 wordt de uitkering echter verhoogd met 0,04 pro cent en voor 1957 en volgende jaren met 0,03 procent. Hitte veroorzaakte verkeersstremming Roskambrug te Katwijk Rijn was uitgezet Doordat gisteren de abnormale hitte de Roskambrug parten speelde, trad een ernstige verkeersstremming op, die enige uren duurde. Reeds eer gisteren traden moeilijkheden op doordat wegens het uitzetten van de metalen delen, het brugdek van deze ophaalbrug niet meer naar beneden wilde. Met gebruikmaking van een zware vrachtauto, geladen met zand, is men er toen evenwel in geslaagd, zij het dan op nogal geforceerde wijze het brugdek weer in zyn juiste positie te brengen, waarna het wegverkeer weer normaal voortgang kon vinden. Toen echter gisteren de brug weer geopend moest worden, bleek het me chanisme door het ruwe optreden van de vorige dag te zijn beschadigd, zodat de brug in gedeeltelijk geopende stand bleef vastzitten. Een groot aantal werklieden moest er aan te pas komen om het euvel te ver helpen hetgeen enige uren in beslag nam. Hierdoor werd het wegverkeer over de brug, waarover alle verkeer tus sen Katwyk en Leiden plaats vindt, ge durende enige uren gestremd. Voor voetgangers en wielryders leverde dit de minste moeilijkheden op, daar deze vla de trambrug de Ryn konden oversteken. Het grote verkeer van en naar Leiden moest via Valkenburg en het Haagsche Schouw worden geleid. De grootste om weg moesten echter de auto's maken, die in het lokale verkeer de Rijn moas- ten passeren. Die moesten namelijk via de Provincialeweg, splitsing bij Noord- wyk of Rynsburg rijden. Het behoeft wel geen betoog dat dit gebeuren op een warme dag met veel verkeer van en naar het strand, veel ongerief veroor- zaakte. Het Poolse opperbevel is ten zeerste bezorgd over de stemming in het leger, waarin men zowel tegen de Sovjet-Unie als tegen de Poolse communistische partij gekant is en het is een campagne begonnen voor meer politieke scholing en een strakkere discipline, zo verneemt United Press uit welingelichte bron. De minister van Oorlog, generaal J. Zarzycki, schreef vorige week in de Poolse „Legerkoerier": „De stemming, die overheerst in het leger en die onze bezorgd heid wekt, is het resultaat van dwalingen en verdraaiingen van de waarheid in het verleden". De generaal herinnerde aan de schadelijke activiteiten van de geheime politie in het verleden met haar arsenaal van martelwerktuigen, haar chantage, provocatie en onwaarheden. „De militaire rechtbanken" zo verklaarde de generaal „hebben steun verleend bij het uitvoeren van schandelijke processen, waarvan enkele ronduit gerechtelijke moorden genoemd kunnen worden". „Strakkere discipline is nodig" schrijft minister Deze „gerechtelijke moorden" hebben plaats gevonden in de tijd, dat Sovjet russische officieren de leiding hadden in het Poolse leger, zodat het niet ver wonderlijk is dat er een anti-Sovjet stemming ontstond in het leger. Ten aanzien van deze stemming zegt Zarzycki: „Wij merken op, dat er twij fel bestaat ten aanzien van het nut van onze verbondenheid met de Sovjet-Unie. ten aanzien van de belangrijkheid van het feit, dat Rusland onze economie no dig heeft en ten aanzien van de Rus sische steun aan de belangen van Polen. Deze anti-Sovjet-houding gaat vaak samen met anti-semitisme". Vervolgens beschrijft de generaal, welke maatrege len tegen zulke sentimenten genomen zullen worden. „Als we enige duidelijk- uitdagende uitspraak tegen de partijlijn op het spoor komen, ofwel enige anti- Sovjetpropaganda, anti-semitische op hitsingen of straatschenderijen, dan kunnen en moeten we organisatorische sancties toepassen, want de partij kan en wil zo'n gedrag niet tolereren". De discipline in het leger is verslapt, zegt de generaal en daar moet een eind aan komen. „De partij kan zich niet verre houden van problemen, die ver band houden met discipline. Deze pro blemen behoren tot de belangrijkste waarmee de partij te maken heeft Over de moeilijkheden met het offi cierskorps zegt de generaal, dat op het ogenblik slechts 0.1 procent officieren dienst doet die uit het Rode leger af komstig zijn: 97.4 procent der officie ren is getraind in het Poolse volksleger (hij voegde hier niet aan toe. dat deze voor het grootste deel getraind zijn door officieren van het Rode leger, die tot eind vorig jaar. toen de Sovjetrussische maarschalk Rokossofski van zijn post als minister van Oorlog en hoofd van het Poolse leger werd ontheven, in dit leger de lakens uitdeelden Kosters komen niet aan de kost Streven naar C.A.O. Kosters werken gemiddeld 70 tot 80 uur per week, kennen geen vrije zondag en genieten gemiddeld een beloning van 50 tot 60 cent per uur. Over het alge meen maken zij geen aanspraak op vrij wonen. De Protestants Christelijke Ver eniging van Kosters (aangesloten bij het C.N.V.) heeft daarom in een te Hil versum gehouden vergadering een pro gram van actie opgenomen om te ko men tot een C.A.O., die voorziet in betere beloning en gunstiger arbeids voorwaarden. Hoe noodzakelijk een be tere salariëring voor de kosters wel is, blijkt wel uit de geregeld bij het secre tariaat van de vereniging binnenkomen de verzoeken om steun. In overleg met het Christelijk Nationaal Vakverbond is een concept-regeling opgesteld inzake de rechtspositie van de koster met als uitgangspunt de vaststelling van een 60-urige werkweek en een uurloon, dat overeenstemt met dat van geschoolde arbeiders. Dit concept werd reeds twee jaar geleden op de algemene vergade ring in Utrecht aangeboden. In het af gelopen jaar zijn over dit concept be sprekingen gehouden met het landelijk verband der commissies van beheer en met de Vereniging van Kerkvoogdijen. In het nieuwe bestuur werden gekozen de heren C. M. Brouwer uit Leiden en J. Zuidland uit Delfzijl. Het gaat hoe langer hoe beter! Erfprins Jean van Luxemburg endeze foto gemaakt van de Prinses Prinses Josephine Charlotte hebbeni met haar kinderen (v.l.n.r.) Prinses op hun buitengoed „Betzdorf" en kele journalisten en fotografen ont vangen. Tijdens deze bijeenkomst werd Maria-Astrid. de tweeling Prins Jean en Prinses Margaretha en Prins Henri. WATERPOLO Wedstrijden met hindernissen De Zijl verpletterde AZC met 81 Het leek gisteravond een ouderwetse Zyl-avond te worden. Enkele honderden toeschouwers omringden het bad, klaar om de Zijl aan te moedigen. Het liep echter ontzettend tegen. De eerste wed strijd zou zyn De Zyl 3GZC 5. De Gouwenaren lieten echter verstek gaan. Er moest dus gewacht worden tot uur wanneer de dames-wedstrijd De Zijl DWR zou beginnen. Dat gebeurde ook, maar in die tussentijd was het begonnen te regenen. Voor de spelers niet erg, maar voor het publiek zeer onaange naam. Maar het geduld werd nog meer op de proef gesteld. De wedstrijd tussen De Zijl en AZC begon namelijk een kwartier te laat omdat toen pas de Al- phenaren aanwezig waren. Zodoende dus weer wachten en daardoor veel gemop per. Hopelijk heeft het Zijl-bestuur een volgend keer meer geluk en begrijpt het publiek, dat dit bestuur aan deze gang van zaten totaal geen schuld heeft. AZC kwam dus te laat en bovendien met 6 man. Een zevende speler werd ge leend en het spel begon. Van Alphense zijde een bijzonder pover spelletje. De keeper was blij dat hij zijn hoofd boven water kon houden, laat staan de bal tegenhouden. De veldspelers waren in alle opzichten de mindere van hun te genstanders. De Zijl zwom veel en ook het plaatsen was goed verzorgd. Hieruit volgt al dat het een zeer eenzijdige partij was Hans v. Tol opende de score met een kogel die de keeper alleen hoorde, niet zag. Ook voor het tweede doelpunt zorgde hij en toen de Zijl met een man méér speelde, scoorde hij het derde ook. Een onverwacht schot van Frans Snik betekende 40, terwijl Tonnie Roman er 50 van maakte. Toen stopde de doelpuntenregen tot na de rust. Een schot van Hans v. Tol vanaf de helft gaf toen de Alphense keeper gelegenheid te laten zien dat hij niet keepen kon 6—0. Bij een vrije worp lag van Tol vrij 7—0. Zo'n zelfde situatie, maar dan aan de andere kant bracht toch nog de stand op 7—1. De eindstand werd ten slotte 8—1 door een boogbal van Dick v. d. Kwaak. DE ZIJL-DAMES—DWR In deze wedstrijd was de stand bij de rust nog 00 en deze stand gaf de ver houdingen goed weer. Na rust kreeg de snelle Willy Teyn enkele vrije kansen, die door slecht schieten verloren gingen. Toch bleef het geen gelijkspel. Een Leidse dame plaatste namelijk een bal zo dat een DWR-ster kon onderscheppen en de bal naar haar vrijliggende mldvoor kon toespelen. En zo verloor de Zyi met 1—0- De reserves van de Zijl moesten gis teravond op bezoek bij DVZ in Den Haag. Ze kwamen daar met 6 man. Een poloploeg bestaat echter uit 7 spelers, de Hagenaars hadden er zoveel en lieten ze ook alle zeven spelen. Naar voor de zes Leidse jongens, maar volkomen ge rechtvaardigd. Door hard zwoegen wis ten deze de stand by de rust tot 30. beperkt te houden. Deze werd tot 40 opgevoerd waarna Louk v. wyn- gaarden nog een tegenpuntje wist te scoren. De aanvang van het polotoemooi in de zyi op zaterdag a s. is niet 3 uur, zoals wij maandag berichtten, maar 18 30 uur. Deelnemende ploegen ziln AZC (Al phen), Boskoop. BZC (Bergambacht), Donk en GZC uit Gouda en De Zyi als enige Leidse vereniging. VOETBAL NICO BOUVY TER AARDE BESTELD Velen waren gisteren naar de be graafplaats Nieuw Eyk en Duynen in Den Haag gekomen om de laatste eer te bewyzen aan de heer N. J. J. Bouvy, die vrijdag J.l. op 64-jarige leeftyd is over leden. Nico Bouvy was oud voetbal-interna tional en speler van DFC (Dordrecht) en HFC (Haarlem». Hy speelde o.a. in het Nederlands elftal, dat in 1912 aan de Olympische Spelen van Stockholm deelnam. Onder de belangstellenden bevonden zich tal van oude voetbalvrienden van de overledene, zoals de oud-internatio nals Piet Bouman en Dirk Lotsy van DFC, A. Lefèbre (Kampong) K. W. Gleenewinckel Kamperdyk (HBS) endr. W. F. Hesselink (Vitesse en HW). Na mens de vereniging van oud-internatio nals was dr. H. Tetzner aanwezig. De KNVB werd vertegenwoordigd door de heer De Zwaan. In de aula werd gesproken door de heren C. G. van Houten, secretaris van ÜFC, Dirk Lotsy en dr. H. Tetzner. (Van onze deskundige medewerker) In het dezer dagen verschenen „ge drukt stamboek", aflevering 81 G, van het „Nederlandsch Rundvee Stamboek" (N.R.S.) komt wel de goede gang van zaken in de Rynstreek tot uiting. Deze 81ste aflevering, na de oorlog weer be hoorlijk op tijd verschenen, vermeldt het belangrykste omtrent de volwassen run deren van het blaarkop Gronings vee slag, die in het boekjaar 19551956 in één der boeken van het N.R.S. zyn op genomen na voorafgegane ekterieur- keuring. Omtrent de in het register voor jongvee (R. v. j.) ingeschreven kalveren wordt dus niets vermeld. Dat het in het algemeen met de fokkerij van ons rundvee goed gaat, blykt al direct als we deze aflevering in handen krygen: ze is dikker dan al haar voorgangsters. En dat het in de Rynstreek goed gaat, blykt by nadere bestudering, hoewel de vier stieren, die preferent verklaard zyn op grond van hun fokprestaties, toch allen in Gro ningen gefokt zyn. Deze vier tweede klas preferenten (le klas is er van dit veeslag nog geen) zyn allen zwartblaar, evenals 244 jon geren, die in het betreffende boekjaar zyn opgenomen. Van deze 244 zyn er 126 opgenomen in Groningen (het stamland, waar 181 van de 244 gefokt zyn); 96 in Zuid-Holland (52 daar gefokt); 15 in Utrecht (6 gefokt); 5 in Noord-Holland (2 gefokt) en één in Gelderland en Drente. Deze 244 zyn overwegend opgenomen met de waardering ben bc+ voor hun algemeen voorkomen; 31 kregen naast de volle b80 of meer punten (9 Zuid-Hollandsen), 11 kregen b+ en 82 of 83 punten, terwyi drie Groningsen met ab en 85 of 86 punten gewaardeerd werden. Van de 11 b+ stieren zyn 4 Zuid-Hollandsen, echter in Groningen gefokt: Flores 5916 S, v. Knaap van J. Bunnik c.s. te BodegravenRobertus van Ronnenborg 5918,v. Knaap, van M. A. v. Briemen te Bodegraven; Knaap v. Alma 5928 v. Knaap, van de K.i.-ver. „Vita Nova" te Hazerswoude en Court 5932, v. Roland v. Alma, van T. Joh.v. Woudenberg te Zevenhoven, welke alle vier 82 punten kregen. Een zeer opvallend resultaat leverde de (her)keuring op oudere leeftyd van de in 1953 geboren Stier Berend 5603 S, v. Knaap, van Gebr. A. en C. Zwanen burg te Bodegraven, later verkocht aan de K.i. Gouda e.o., die met de hoogst mogelyke waardeletter voor algemeen voorkomen, nl. met A werd opgenomen. Daarnaast kreeg hy 91 punten. Feiteiyk iets tegenstrydigs: de 91 punten zyn vlot verdiend, doch A voor algemeen voorkomen zou het maximum van 100 punten moeten tengevolge hebben. We zien dat Knaap nogal invloed heeft: Berend is uit stal F. J. Schui- ringa te Frytum, evenals één van de drie thans opgenomen ab-stieren. Als stal komt echter die van Schui- ringa ditmaal niet zo sterk op de voor grond: 7 dieren opgenomen, nl. 1 stier, 1 preferente stammoeder en 5 stam boekkoeien. Beter deed het ditmaal stal Jac. Dijkstra te Oldchove: 25 stuks, nl. 43 stieren, 3 preferente stammoe ders, 9 K.S.- en 9 S.-koeien! In de Rynstreek was de grootste leve rancier van stamboekdieren de fokker J. P. Verwey te Woerden, van wie 13 die ren (1 stier, 6 S- en 6 R-koeien) wer den opgenomen. Dan volgt Jac. A. W. Kaptein te Hazerswoude met 12 koeien (11 S., 1 R.), A. H. Rotteveel te Oude- Wetering met 11 koeien (1 KS., 9 S., 2 R.), terwijl we van de fokkers met 10 koeien noemen H. Angenent te Wou- brugge met zijn roodblaarden: 1 stier, 1 preferente stammoeder, 4 S.- en 4 R.- koeien. Van de 11 zwartblaar preferente stam moeders is één een Zuid-Hollandse en wel Da 21011 KS, v. Martin, die met 12 punten de titel veroverde. Een Gro ningse van F. J. Schuiringa verwierf 26 punten 174 beste en produktieve koeien wer den met minstens de volle b opgenomen in het keurstamboek. Zes hiervan kre gen ab voor hun algemeen voorkomen. Twee van deze zyn Zuid-Hollandsen: Marian, 24851, v. Apollo pref., van J. J. Verhaar te Nieuwkoop en Mannie 25227, v. Court van C. P. Roest te Zoeter- woude, die beide 85 punten kregen. De roodblaarden brachten dit jaar 25 nieuwe stamboekstieren, waarvan 7 Zuid-Hollandsen; doch slechts één werd hier gefokt. Twee Groningsen kregen b 80 punten en geen kwam hoger. De in 1951 geboren Rikus 5253, v. Eduard (zwartblaar) van H. Angenent te Woubrugge, gefokt door Gebr. syt- sema te Roodeschool, werd op oudere leeftijd herkeurd en hy verwierf thans a b en 85 punten. Van dezelfde Angenent werd de in 1942 geboren R(egister)-koe Aaltje 2 preferent verklaard. Koe met een mooie staat van dienst: in 10 lactatieperioden ruim 55.000 kg melk met tegen de 4% vetgehalte. Aan 14 koeien werd het predicaat Keur-stamboek verleend. Een Gro ningse kreeg a b en 88 punten, twee Zuid-Hollandsen kregen b en 80 punten. GOLF NOORDWIJKSE GOLFCLUB De zondag j.l. in Noordwyk gespeelde wedstryd tussen de Noordwykse Golf club en Toxandria (Eindhoven) is ge ëindigd met gelijke score (4%4%). ROEIEN. Om de Teiegraofbeker Triton won voorwedstrijd Onder auspiciën van de Kon. Am sterdamse Roei- en Zeilvereniging „De Hoop" is gistetavond de voorwedstrijd van de race om de Telegraafbeker ge houden. Voor deze 4^ km. lange wed stryd verschenen Willem III en Triton aan de start. Triton won in 16 min. 48,6 sec. en de tyd van Willem III be droeg 17 min. 21,6 sec. Beide ploegen gingen goed van start. Triton liep op het rechte stuk tussen het Kalfje en de Schapenwal uit en veroverde een voorsprong van 3/4 lengte. Bij de pikettenrijen ter hoogte van de Schapenwal ondervonden de teams enige last van wherries en een sleep met baggerschuiten, doch handig manoeu vreerden zy langs deze obstakels. Ter hoogte van Zorgvlied vergrootte Triton de voorsprong tot by na drie lengten, toen het team zich langs een tweede sleep van Willem III geheel vry kon maken. Met ruim een halve minuut voorsprong bereikten de Utrechtse stu denten als eersten de finish. WIELRENNEN GEMINIANI NIET IN RONDE VAN FRANKRIJK Raphael Geminiani, die dinsdag ty- dens de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland de stryd staakte, ïydt aan een bronchitis. De Franse coureur, die zich fysiek niet goed voelt, heeft aan Sauecur Ducazeau, technisch direc teur van de noord-oost centrale ploeg voor de Ronde van Frankrijk, meege deeld dat hy niet aan de Tour zal kun nen deelnemen. Koerseu te Nootdorp De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen hulden; Pynackerprljs: 1. Vorstin Kitty (J. Wa genaar (1.35.1); 2. Uniton; 3. Villa France Tot. wl: f3.80. pl. f2.10, 1.70. gek. f5.40. cov. f 3.20. Delftprijs le serie; 1. Strange Story (T. A. van den Veen) (1.27.5); 2. Roelle B; 3. Rlna V. Tot. wi. f 12.30, pl. f2.60, 2.10, 2.80 gek. f47.80, cov. f5.60. 2e serie: 1. Surprise G (A. G. Heskee) (1.28.8); 2. Ronny Zora; 3. Qulok Bon- gershof. Tot.: wl. f 1.40, pl. f 1.20, 2,10, ge koppeld f 4.30 ,oov. f 4.70. Finale: 1. Surprise G (A. G. Heskes); (1.27.3); 2. Roellna; 3. Rlna V. Tot.: wl. f2.—, pl. f 1.30, 2.00, 7.70, gek. f3.60, cov. f 5.70. Zoetermeerprljs: 1. Travlata (J. Ham) (1.32.2); 2. Tilda O; 3 Theo Scott Tot.: wl. f 1.90 .pl. f 1.50, 2 40, gek. f5.60. cov. f 4. Leidschendamprys1. Upie Scott P (A. G Heskes) (1.29.7); 2. Rita Belwin; 3. Reyland. Tot; wi. f 1.70, pl. fl.10, 1.10. 1.10. gek. f7.cov. f4 60 Stampwykprljs; 1. Pleter D (A. G. Hee- kes) (1.27.3); 2. Quite Heny; 3. Quick Star Tot.: wl. f 12.50. pl. f2.— 1.20 ,gek. f 10.50 oov. f5.00. Totalisator-omzetf30.218,50. SportspJimters De voetbal wedstryd Amsterdam Rotterdam, welke vandaag in Amster dam zou worden gespeeld, is uitgesteld omdat Rotterdam niet de beschikking heeft over de Feyenoordspelers. Een nieuwe datum is nog niet vastgesteld. BILJARTEN. Stedenwedstrijd Leiden-Haarlem Leidenaars wonnen eerste ontmoeting met 82 J.l. zondag werd de jaarlijkse ont moeting tussen de Leidse Biljartbond en de Haarlemse Bond gehouden in Haarlem. Van de 10 te verspelen kam pioenschappen wisten de Leidenaars ox 8 te winnen. A.s. zondag zal de returnwedstrijd in Leiden worden gespeeld ln de club lokalen van de Carambolé (Lage Ryn- dyk 90) en in het clublokaal van T.O.G. (Haven 40). De wedstryden vangen aan te 11 uur. De uitslagen waren als volgt: lste klas: C. Wisker (Haarlem) wint van E. Bakker (Leiden); 2de klas: F. Hekelaar (Haarlem) verliest van A. Siera (Lelden); 3de klas: H. Spoor (Haarlem) verliest van W. Bousie (Lei den); 4de klas: J. Dreyer (Haarlem) verliest van J. C. v. d. Burg jr (Lei den); 5de klas: J. Smit (Haarlem) ver liest van H. Keereweer (Leiden)6de den); 10de klas: J. Vis (Haarlem) verliest van J. Sandyk (Leiden); 7de klas: J. Mul (Haarlem) verliest van W. Bergs- hoef (Leiden); 8ste klas: J. v. d. Kroft (Haarlem) verliest van G. Scheffers (Leiden); 9de klas: D. Treffers (Haar lem) verliest van J. v. Bakkum (Lei den); 10de las: J. Vis (Haarlem) verliest van G. Heyman (Leiden). BOKSEN HET OVERLIJDEN VAN BICK De rechter van instructie heeft een sectie gelast op het lichaam van Karl Heinz Bick, de bokser die zaterdagnacht overleden is na zyn party tegen Man fred Neuke. Men hoopt te kunnen vast stellen of Bick overleden is als gevolg van stoten tydens het gevecht dan wel dat een recente operatie de hoofdoor zaak is geweest. Na de sectie is komen vast te staan, dat een hersenbloeding de doodsoorzaak was. MOTORSPORT ITALIAANSE REGERING VERBIEDT AUTO- EN MOTORRACES OP DE WEG Naar aanleiding van de dodelyke on gevallen tydens de Mille Miglia heeft de Italiaanse regering in overleg met de voorzitter van het Nationaal Olympisch Comité en officials van de Automobiel Club en Motorsportbond de volgende beslissingen genomen: 1. terreinraces, betrouwbaarheidsritten en races op circuits, die tydeiyk kunnen worden afgesloten, mogen worden ge houden met speciale toestemming van de Italiaanse regering, mits de Ita liaanse Automobielclub en de Motorsport bond de voorzorgsmaatregelen ter be veiliging van de toeschouwers voldoen de achten: 2. auto- en motorraces op de weg zyn voor onbepaalde tyd verboden; 3. wedstryden op permanente circuits mogen zonder toestemming worden ge houden. ATLETIEK BRITSE ATLETEN VOOR OLYMPISCHE DAG De Britse Atletiekbond heeft vier atleten aangewezen yoor deelneming aan de wedstrijden op de Olympische Dag in het Olympisch Stadion te Amster dam. Het zyn: Peter Hildreth voor de 110 meter horden, J. D. Wrighton voor de 400 meter, Derek Johnson voor de meter en Georg Knight voor de 5000 meter.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5