DE LEIDSE „CAMBRIDGE-WEEK" BELOOFT EEN GROOTS EVENEMENT TE WORDEN Vele aspecten van het leven in deze Engelse universiteitsstad naar Leiden overgebracht! Geref. Herengrachtkerk aan Geref. Kerk (art. 31) verkocht nare dagen Gronheid Oorlogsinvaliden uit Leiden maakten reis naar Friesland 96ste jaargang Woensdag 19 juni 1957 Tweede blad no. 29164 Bescheiden opzet groeide steeds meer uit Grote tentoonstelling in Stadsgehoorzaal He'voorste ëedee"e van de S,ads- Nog slechts enkele dagen en Leiden staat geheel in het teken van de Cambridge-week. Om nog eens te herhalen, wat nu precies de be doeling ist ongeveer een half jaar geleden rijpte in Engelse breinen het idee om de gemeentelijke, universitaire, historische, wetenschappelijke en industriële aspecten van Cambridge over te brengen naar een stad in Nederland. De keuze viel al snel op Leiden, daar het zowel univer sitair als wat betreft het aantal inwoners veel overeenkomst vertoont met het Engelse stadje. De opzet was zeer bescheiden, maar allengs werden de verzoeken om ingeschakeld te worden groter, zodat men uiteindelijk met een indrukwekkend aantal manifestaties op de proppen kan komen. In het kort laten wij hieronder een opsomming volgen van de belang rijkste gebeurtenissen, die in de loop van de volgende week in de Sleutel stad zullen plaats hebben. De te noemen evenementen staan echter geheel los van de activiteiten, die de studenten zelf op touw zullen zetten en te luisteren naar de geruchten, die de ronde doen, is dat ook nog een eerbiedwaardige waslijst. Het Cambridge-week-comité neemt hiervoor echter geen enkele verant woording. De voorbereidingen voor deze Cam bridge-week zijn om de sfeer zoveel mo gelijk ten goede te komen, vrijwel ge heel in Cambridge gehouden. Maar gis teren heeft het comité in een perscon ferentie de plannen uitvoerig uiteen gezet. De gebeurtenissen beginnen eigen lijk zaterdag in Cambridge zelf. De bur gemeester van die stad zal dan een boodschap aan enkele boodschappers overhandigen, die aan boord zullen stappen van een boot, welke op de rivier de Cam ligt. De boodschap, die bestemd is voor de burgemeester van Leiden, zal met verschillende boten over de rivie ren naar een 120-tons jacht in een ha ven gebracht worden, waarna dit schip koers zal zetten naar Nederland. Dubbeldekker De eerste tekenen van de Cambridge- week zullen in Nederland maandag morgen om tien uur te zien zijn op het Korte Voorhout te Den Haag, waar een typisch Londense dubbeldeksbus gereed zal staan om genodigden en pers naar Leiden te vervoeren. Na deze tocht zal de bus weer naar de Residentie terug keren om in de loop van de week een geregelde dienst te onderhouden voor de belangstellenden voor deze Cam- bridge-week. Deze bus wordt gereden door een Engelse chauffeur en in de wagen is een Engelse conductrice ge kleed in het uniform van de Cambridge- universiteit. De bus is beneden ingericht als een televisiestudio, waar uitzendingen verzorgd worden, die op de bovenste verdieping via een toestel te volgen zijn. Bovendien is de bus uitgerust met een veiligheidssysteem, waardoor de chauffeur op een schermpje de in- en uitgang kan gade slaan, zodat on gelukken by het instappen onmogelijk worden. De conductrice zal de reizi gers, die dus op weg zün naar de grote tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal, van alles vertellen over de byzonder- heden, die aan deze dubbeldekker kleven. Ook zal er via een radiotele foon gelegenheid zün een gesprek te voeren met de personen in de Stads gehoorzaal. De opening Lord Gosford, de Engelse staats secretaris van Buitenlandse Zaken zal na een receptie en een Engelse lunch, die rond het middaguur in de Stadsge hoorzaal die dag gehouden worden, de tentoonstelling openen. Bij deze plech tigheid zullen verschillende Engelse en Nederlandse autoriteiten aanwezig zijn o.a. de directeur-generaal der P.T.T., ïr. J. D. H. van der Toorn en dr. G. M. J. Veldkamp, staatssecretaris van Econo mische Zaken. Na het doorknippen van een lint gaan ook de kassa's open en is de grote tentoonstelling open voor een ieder, die daar belangstelling voor heeft. Meteen in de sfeer Vanaf de Leidse Breestraat stappen de bezoekers zó Cambridge binnen, want het eerste gedeelte van de Stadsgehoor zaal wordt voor zover mogelijk omgeto verd in de grote binnenplaats van het beroemde Trinity College te Cambridge. Heeft men daar de eerste indrukken op gedaan, dan staan vele wegen open. Eén leidt er naar een tentoonstelling van schilderijen van de gebouwen der Cam- bridge-universiteit, aan welke expositie bijzondere luister wordt bijgezet door een Rembrandt, het derde schilderij, dat de Leidse schilder van zijn moeder heeft gemaakt. Het is afkomstig uit de verzameling van Oskar Johnson. Een andere weg leidt naar een uitgebreide expositie van Cambridge als centrum van het wetenschappelijk onderzoek. Een andere zaal geeft weer een overzicht van Cambridge zoals het vroeger was en nu is, onder meer klederdachten. Hier bij is ook een grote plaats ingeruimd voor de industrieën zoals radio en televisie, waarbij het apparaat van de toekomst, de televisietelefoon grote aandacht krijgt. Een enorme trekpleister zal onge twijfeld ook de Engelse „pub" zijn die in de foyer van de Stadsgehoorzaal is ingericht. Oe organisatoren hebben hiervoor 10.000 flesjes „ale" laten aan rukken, een zeer sterk alcoholisch vocht, dat speciaal voor de Cambridge- universiteit wordt gebrouwen. Iedere avond speelt in deze gelegenheid de Cambridge University Jazzband, die in Engeland een grote faam heeft verworven met hun jazz in New- Orleans-styi. Op dinsdag- en woens dagavond zal in deze geïmproviseerde herberg ook Petula Clark optreden. Roeiwedstrijd Na de openingsplechtigheid en een kennismaking mef uitgebreide ten toonstelling. verf: 1 de genodigden maandagmiddag r. de Vliet nabij Al- lemansgeest. Waarscmjnlyk zal de dub beldekker dan vergezeld worden van een oude postkoets en een zeer bejaarde Londense taxi, die gedurende de gehele week diensten zal doen voor de Engelse studenten om aan het einde van het festijn plechtig te worden overgedragen aan de praeses van het Leidsche Stu denten Corps. Op de Vliet zal die middag eerst de aankomst, plaats hebben van Cam- bridge-studenten in een amfibische jeep, daarna een komische bootrace in klederdracht uit 1890 en tenslotte de schoofdschotel, een echte bootrace tussen de achten van Cambridge en Njord. Na de wedstrijd wordt aan het winnende team een beker uitgereikt door Lord Bessborough, voorzitter van het Cambridge-comité. gehoorzaal zal tijdens de tentoon stelling in het kader van de Cam bridge-week naar best vermogen worden omgetoverd in het Trinity Colleges waarvan men hier een af beelding ziet. Sportevenementen Over de culturele manifestaties en de lezingen, die in het Gravensteen en Stads gehoorzaal gehouden zullen worden, he*b- ben wij zaterdag j.l. reeds uitvoerig ge sproken. Wij kunnen hier nog aan toe voegen, dat in de kunsthandel van Spaendonck aan de Breestraat een uit gebreide tentoonstelling van Cambridge- schilderijen ep beeldhouwwerken wordt georganiseerd. Onder meer zullen hier verschillende werken van Cecile Collins geëxposeerd worden. Maar voor het overige willen wij ons nu bepalen tot de gebeurtenissen in de andere zin, zoals op het gebied van de sport. Dinsdag om tien uur begint op de banen van het Casino te Noordwijk een tennisont- moeting tussen Cambridge en Leiden, die zo nodig op woensdag zal worden voortgezet. Een ander sportevenement is een ontmoeting tussen de beide uni versiteiten op de judomat in de foyer van de Stadsgehoorzaal op donderdag middag om 3 uur. Hoogtepunt Nu hebben wij nog twee hoogtepunten te noemen. In de eerste plaats woens dagavond, wanneer de per schip overge brachte boodschap aan de Leidse bur gemeester zal worden overhandigd. Om kwart over negen vertrekt het gehele gezelschap van The Marlowe Society in de kostuums, waarin zij ,,As you like it" van Shakespeare vertolken, van de Leidse Schouwburg via de Haarlemmer straat naar de Beestenmarkt, waar zij luister zullen bijzetten aan de aankomst van het jacht. Aan boord van dit schip bevindt zich niet alleen Petula Clark, maar ook het Cambridge-Madrigal Society onder leiding van de bekende Boris Ord. Onder het zingen van een madrigal zal de boot meren, waarna de boodschap overhandigd zal worden. Deze avond zal besloten worden met vuurwerk, ook op de Beestenmarkt. Slotstuk Tenslotte de sluitingsavond op za terdag 29 juni. De jazzband zal dan weer spelen in de foyer van de Stadsgehoor zaal. ditmaal afgewisseld met cabaret en met medewerking van de zangeres Ma rian Ryan. Ronny van Vleuten ver zorgt het Nederlands gedeelte van het cabaret. Maar het evenement van deze avond is ongetwijfeld de bierdrinkwed- strijd. Het gaat er hier niet om zo snel mogelijk onder tafel te liggen, maar om zo snel mogelijk bier te dringen door een „yard of ale", een lange dunne pijp, waaruit het moeilijk drinken is, maar waarbij de tijd nauwkeurig geregistreerd wordt. Een aangename verpozing dus op wetenschappelijke basis! Voor f 76.250 Naar wij vernemen is de Gerefor meerde Kerk aan de Herengracht voor een bedrag van f. 76.250 verkocht aan de kerkeraad der Geref. Kerk (art. 31) alhier. Tijdens een gisteravond gehouden ver gadering van de kerkeraad der Geref. Kerk hechtte dit kerkelijk college zijn goedkeuring aan deze door de Commissie van Beheer voorbereide verkoop, welke transactie tot stand kwam door bemid deling van de heer J. van Iterson. Dit besluit tot verkoop is genomen op grond van het feit, dat twee kerken in de binnenstad: Herengracht en Oude Vest, mede met het oog op de sterke uitbreiding van de stad naar de buiten kant, als overbodig wordt beschouwd. Aangezien de kerk aan de Oude Vest eerst kortgeleden geheel is gerestau reerd, kwam hiervoor de Herengracht- kerk in aanmerking. Nu deze kerk over enige tyd niet meer beschikbaar zal zyn voor het houden van Geref. kerkdiensten de besprekingen over de datum van over dracht zijn nog gaande zullen plan nen worden beraamd tot het scheppen van een vergaderruimte en een cen trum voor wükwerk in de omgeving van de Kooi, waardoor tevens wordt tegemoet gekomen aan de wens om ook in dit stadsgedeelte een gelegen heid te creëren tot het houden van Geref. kerkdiensten. Voor de Geref. Kerk (art. 31), die momenteel haar kerkdiensten houdt in de Lutterse Kerk aan de Hooglandse Kerkgracht, is deze aankoop van groot belang, aangezien op deze plaats in de naaste toekomst een centrum van tal van kerkelijke activiteiten zal ontstaan en men thans „vaste grond onder de voeten krijgt". De thans verkochte kerk is tientallen jaren als bedehuls bij de Geref. Kerk in gebruik geweest. Dit betekent dan tevens het einde van een grootse manifestatie, waar voor in Engeland grote belangstel ling bestaat. Het is de eerste maal, dat zoiets georganiseerd wordt. Een moei lijke, maar dappere onderneming, die echter gezien het programma tot een waar enevenement belooft te lopen. Kon. onderscheiding G. Baveiaar VEERTIG JAAR BIJ DE NZHVM De heer G. Baveiaar, ambachtsman lste klasse bij de NZHVM en werkzaam in de werkplaats te Rijnsburg, herdacht gisteren het feit, dat hij voor veertig jaar bij deze vervoersmaatschappij in dienst trad. Ter gelegenheid van dit ju bileum werd hij met zijn gezin ontvan gen in de koffiekamer van het Stad huis. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot deelde hem hier mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Baveiaar te onderscheiden met de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nasau, welke on derscheiding de burgemeester hem op de borst speldde. In het woonhuis van de jubilaris aan de Kortenaerstraat had het verdere ge deelte van de huldiging plaats. De heer Baveiaar werd toegesproken, door de chef van de technische dienst der NZ HVM, de heer H. J. Kapteyn en door de heer J. van Kempen, chef van de werkplaats. Beiden hadden grote waar dering voor de werklust en de ijver van de jubilaris. De heer Kapteyn die hem met de bij de onderscheiding behorende draagmedaille had verrast, overhandig de de jubilaris de gouden medaille mét vererend getuigschrift van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Van de directie ontving de heer Baveiaar een enveloppe met inhoud en een bijbeho rende oorkonde, en namens het jubi leumfonds eveneens een geschenk onder couvert. De echtgenote van de jubilaris mocht bloemen in ontvangst nemen. Advertentie vervelendheid AKKERTJES' helpen direct Coöp. Vooruit in 1956 UITBREIDINGEN, DOCH OOK TELEURSTELLINGEN In jaarverslag-1956 van de Coöp. Vooruit wordt aangekondigd, dat deze coöperatie nog dit jaar aan de 5 Meilaan een zelfbedieningszaak zal vestigen, waarin tevens een slagerij wordt opge nomen. Voorts staat het vast, dat in de Beatrixstraat in de plaats van de be staande winkel een dubbele winkel van de coöperatie zal komen, die vermoede lijk ook voor zelfbediening zal worden ingericht. De winkelgalerij, waarin de nieuwe winkel zal komen, is in aanbouw. Na ernstige overweging werd besloten geen gebruik te maken van de aanbie ding van een nieuwbouwpand in Voor schoten ter vestiging aldaar van een kruideniersfiliaal van de coöperatie. In een uitvoerig schrijven, gericht aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, heeft het bestuur van de Coöperatie zijn teleurstelling uitgespro ken over het niet opnemen van een ver tegenwoordiger van de Coöperatie in de K. v. K. De pogingen van de Ned. Verbruiks coöperaties om een fusie of samenwer king tussen „Ons Doel" en „Vooruit" tot stand te brengen, zijn niet met succes bekroond. De omzet steeg van f. 2.221.945 tot f. 2.493.760. De gestegen bedrijfskosten nivelleerden de gestegen brutowinst echter voor een groot gedeelte. Het aantal leden steeg van 2068 tot 2140. De heer J. Oudshoorn werd in het bestuur vervangen door mevrouw W. L. MajoleéBlansjaar. De coöperatie had 104 personen in dienst. Jeugd vakantie bezigheden 1957 A.S. ZATERDAG STRAATCOLLECTE Wie denkt er met het stralende zo merweer niet aan vakantie? Nu geniet de jeugd alleen nog maar op woensdagmiddag en in het weekeinde van de vrijheid en de buitenlucht, maar zo over een maand beginnen de zomer vakanties en dan is er het probleem van de vrije tijdsbesteding van onze jongens en meisjes. Sommigen gaan misschien een weekje met vader en moeder op stap. maar lang niet allen, vergist U zich daar niet in. Maar gelukkig staan de leiders en leidsters van de jeugdvakantiebezighe- den weer gereed om er met de kinderen op uit te trekken. Dit te doen is een prachtig werk. maar het is voor die leiding, meestal zelf hoofden van gezinnen, een enorme opgave om gedurende drie weken een goed programma te vullen. Gezamenlij ke activiteiten, jeugdfilmvoorstellingen, kindercircus, zwemmen, uitstapjes, fees ten op de speeltuinen, het kost organi satie, veel leiding en geld. Het gehele jaar wordt ervoor gespaard, de gemeente helpt met subsidie, maar ook Uw hulp is nodig. Daarom doen de Leidse jeugdvakantiebezigheden. uit gaande van: de Commissie voor de Jeugdvakantiebezigheden van de Bond van Speeltuinverenigingen, het Katho liek Stedelijk Comité voor Vakantiebe zigheden en het Leidsche Volkshuis een beroep op Uw steun. Geeft Uw bijdrage op zaterdag 22 juni a.s., wanneer de mensen van de Vakantiebezigheden met de collectebus een beroep op U doen. Draagt Uw steentje bij en maakt dit werk voor onze Leidse jeugd tot een succes! Hartelijk dank! De samenwerkende organisaties Vakantiebezigheden Leidse Jeugd CENTRALE STICHTING STUDENTENHUISVESTING Ir. F. Q. den Hollander curator De president-directeur van de Neder landse Spoorwegen, ir. F. Q. den Hol lander, is toegetreden tot het curatorium van de te Leiden gevestigde Centrale Advertentie VcU'CmJuJctrrp/'-e Mo l sirtrv^. /UmT te. - aasMeAtrke. /hry eon nrltLh- cocAhy (2j-&uLeA>^w JoSutsryi-A. ycUu^. Ai- /rvi'M'k.i -lA/ yyvo~Q - -éivt. Usiie, CuJ- m oüi. huryyih, Wtsytf--. oLe/w. i bn t, Ityt&eUh /v»*» f b. Is -vu* f 3.fun by 5 TOfftNSPECIALISJCN y/h ïhPiiftfie, rhdesimAnU- lS, bisf iwny-m- tnvtóLh ub cuf bfact cluuu /istUA>v.Lu.lc<rvf>f-e.. Dank zij de Moveo Stemming liet ondanks de hitte niets te wensen over Heel wat Nederlanders zyn in de afgelopen jaren gevallen op het veld van eer. Groter nog is het aantal land genoten, dat door het vuur van de vyand gewond is geraakt of op andere wijze in de strijd om gerechtigheid lichameiyk letsel heeft opgelopen. Velen van hen waren na heling van hun wonden voor goed invalide en konden dus niet meer voor de volle honderd procent aan het maatschap pelijk verkeer deelnemen. Dit was de tol die zü in de jaren 1940'45 in Ne derland of later in Indië en Korea moesten betalen. In de jaren na de oorlog kwam men meer en meer tot de overtuiging, dat ontspanning en vanzelfsprekend goede ontspanning! voor deze invaliden noodzakelijk is. Zo werd in 1950 opgericht de Stichting Moveo: „Meer Ontspanning voor ern stige Oorlogsgewonden". Commissaris van deze landelijke organisatie in het district Leiden (en omgeving) is me vrouw W. Groot-Balfoort, die zich ge lukkig mag prijzen te beschikken over de steun van enkele automobilisten, die bereid zijn op ieder gewenst ogen blik één of meer oorlogsinvaliden ge heel belangeloos naar een willekeurige plaats te brengen. Dit laatste was ook zondagmiddag j.l. het geval. De Moveo had n.I. voor dat tijdstip een autotocht naar Leeuwarden georganiseerd, die de maandag daarop zou worden om gezet in een bootreisje naar het Pik meer. Districtscommissaris, automobilisten en oorlogsgewonden waren omstreeks drie uur in het Witte Huis te Oegstgeest pre sent om ruim een uur later, na aan komst van de colonne uit Rotterdam, gezamenlijk naar het hoge noorden te rijden. Via de Bollenstreek, IJmuiden en de kaasstad Alkmaar ging het eerst naar Den Oever, in welk dorp de mee gebrachte avondboterham best heeft ge smaakt. Over de „zilveren" Afsluitdijk deze dijk bestond onlangs precies een kwart eeuw reden de twintig wagens vervolgens naar de Friese hoofdstad. Zo wel van het uitzicht over het van kleur verschillende water als dat over de uit gestrekte weilanden, waarin het stam boekvee graast, heeft men volop kunnen genieten. Trouwens voor het algemene toerisme heeft Friesland met zijn ver scheidenheid van toeristische aspecten eilanden, meren, bossen en steden veel te bieden. De invaliden hebben daar dan ook zeker van geprofiteerd! Zij wer den bij particulieren ondergebracht en maandagochtend vroeg weer opgehaald voor de boottocht naar het schilderach tige dorpje Grouw, dat als watersport centrum thans bekendheid geniet. Dankbaar toonde men zich voor de zeer vriendelijke ontvangst van de bur gemeester. Deze kwam de „Princehof" tegemoet varen en bood even later in het theehuis van het dorp aan de ern stigste oorlogsgewonde van elk district (uit alle richtingen van het land was men in Friesland samengekomen) een bus Friese boterdrabbelkoeken aan. Be gunstigd door het fraaiste zomerweer dat men zich maar denken kan voer de grote plezierboot van het Pikmeer weer naar Leeuwarden. Het diner vond 's avonds omstreeks half zeven in het Beursgebouw plaats en voor de Leide- naars was het na afloop daarvan de hoogste tijd om wederom via de Afsluit dijk naar huis terug te keren. Ondanks de vermoeienissen van de afgelopen dag liet de stemming van alle deelnemers aan dit zo zeer geslaagde uitstapje niets, maar dan ook niets, te wensen over. Een vaststaand feit is, dat de Moveo, in welke stichting samenwerken de Bond van Ned. Militaire Oorlogsslachtoffers, de KNAC, de ANWB, de Kon. Ned. Ver. „Ons Le ger", het Ministerie van Oorlog, de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel en het Ned. Roode Kruis, goed en dankbaar werk verricht en dat een bijdrage van het gehele Nederlandse volk, dat in deze een ereschuld heeft te voldoen, op post giro 5400 steeds zeer op prijs zal worden gesteld. Een speciaal woord van waarde ring komt vooral ook de automobilisten toe, die reeds jaren achtereen hun tijd en geld offeren om de invaliden van de ene plaats naar de andere te kunnen brengen. Kortom de Moveo behoort aller sympathie wel te genieten! Om het Europees politiekampioenschap Zoals reeds gemeld wordt van 25 t/m 29 juni hier ter stede het Europees politie-voetbalkampioenschap verspeeld tussen België, Denemarken, West-Duits- land, Frankrijk, Noorwegen, Oostenrijk, Zweden, Zwitserland en Nederland. De wedstrijden vinden plaats op de terrei nen van UVS, Roodenburg en LFC. Er wordt gespeeld in 3 poules. De eindstrij den op zaterdagmiddag worden besloten met de cérémonie protocolaire. Door het aannemersbedrijf, gebr. Schouls N.V. alhier, werd het laagst in geschreven voor bestek Rijkswaterstaat no. 148, het aanleggen van een gedeelte weg no. 1, Amsterdam—LarenEemnes voor de som van f. 1.341.000. Te Utrecht slaagden voor het examen costumière de dames W. A. Meurs en M. C. Houtman, beiden alhier. Onze stadgenote, mevr. D. Luinen- burg—Smit is geslaagd voor het staats examen voor heilgymnastiek en massage. Onze stadgenoot, de heer A. B. Geurts heeft ontslag genomen als lid van het bestuur van het Produktschap voor Zuivel. De Nederlandse Katholieke Bond van werknemers en werkneemsters in industriële bedrijven „St.-Willibror- dus" heeft in zijn plaats aangewezen de heer S. Th. van Bijsterveld te Haarlem. Lezers schrijven.... ONJUISTE COMBINATIE AAN LODEWIJKKERK. Dat het Steenschuur een fraaie gevel rijker is geworden door het herstel van de Lodewijkkerk, welke een sieraad vormt op die mooie gracht, zal ieder beamen. Maar nu vraag ik mij af. hoe is het mogelijk dat aan zo'n antieke ge vel een paar pakhuisdeuren zyn aange bracht. Immers tientallen pakhuizen hebben soortgelijke deuren. Op de ver garing van die deuren zijn machinaal geschaafde kraalstroken aangebracht. Waarom geen met de hand gestoken golfdeeltjes geplaatst? Dan had men een paar mooie golfdeuren gehad, geheel passend bij de gevel. En dan in plaats van op scharnieren draaiende deuren, gesmeedijzeren hengsels. Ik geloof dat dit het geheel zeer ten goede zou zijn gekomen. Het spreekt van zelf dfit de uitvoer ders geen blaam treft. Met dank voor de plaatsing. BRUGMANS, Nieuwsteeg. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand.ex. Klass. Lett., de heren A. Molendijk (R'dam) en M. J. G. Vierstra (Rijswijk); voor het doct.ex. Klass. Lett., mej. C. J. W. H. Engel (R'dam) en de heer M. Visser (A'dam); voor het kand.ex. B Wis- en Natuurkunde, de heer A. Sevenster (Lei den) voor het kand.ex. A Wis- en Na tuurkunde, mej. M. C. Wemelsfelder (Leiden) en de heer C. U. van der Klaauw (Leiden)voor het kand.ex. K Wis- en Natuurkunde, de heer J. van Eijk (Leiden)voor het kand.ex. F Wis- en Natuurkunde, de heer H. J. C. Jacobs (Leiden); voor het. kand.ex. I Wis- en Natuurkunde, de heer J. A. Mellema (Leiden); voor het doct.ex. Scheikunde, de heer G. Engelsma (Leiden)voor het doct.ex. Geologie, de heren J. Zandvliet (Voorburg) (cum laude), J. Op den Kamp (Leiden), A. Breimer (Leiden) (cum laude) en W. A. Knaap (Leiden) j voor het doct.ex. Ned. Recht, mej. M. U. Sibmacher van Nooten (R'dam) en mej. Th. M. Berlage (Nijmegen)voor het kand.ex. Franse taal- en letterkunde mej. K. C. S. Mullemeister (Den Haag) en mej. J. A. Feith (Den Haag)voor het doct.ex. Wiskunde, de heren B. C. Strijdom (Delft) en C. J. Penning (Leiden). AMBTSAANVAARDING PROF. dr. P. C. VAN TRAA. Vrydag a.s. te 4 uur zal dr. P. O. van Traa, benoemd tot gewoon hoogleraar in de Westerse economie aan de Leidse Universiteit, zyn ambt aanvaarden door het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium. „LAKENHAL" DONDERDAGAVONDS GEOPEND Gedurende de vakantiemaanden zal het Stedelijk Museum ,de Lakenhal" elke donderdagavond van halfacht tot halftien voor het publiek toegankelijk zijn. Deze openstelling geldt morgen avond voor het eerst.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3