GASCILINDER ONTPLOFTE OP HAAGS SPOORWEG-VIADUCT I:U.1XL'|.| i!n>k'.'»-i;i Vroegere verzetsorganisaties komen thans tot eenheidsfront Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 19 JUNI 1957 Drie brandweerlieden gewond (Van onze Haagse redactie) Kort voor vUf uur gistermiddag heeft zich aan de Viaductweg in Den Haag een ontploffing van een acyteleenfles voorgedaan, die zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. De fles ontplofte namelijk pal naast de rails van de spoorbaan Den HaagRotterdam, waarlangs en waartussen nog negen acyteleen- en zuur- stofflessen lagen. Door grote tegenwoordigheid van geest van enkele mannen, die de treinen tegen hielden, zijn grote ongelukken echter nog juist voorkomen. Wel werden drie brandweermannen en een lasser gewond. De Viaductweg ontleent haar naam aan een viaduct, dat de spoorbaan over deze weg en over een water voert. Aan dit viaduct waren vier arbeiders gisteren met laswerkzaamheden bezig. Tegen vijf uur merkte een van hen, de 23-jarige J. M. G. Rossen uit Zwijndrecht, dat de slang en het ventiel van een acyteleenfles in brand stond. Hij sprong op de fles toe en trachtte het ventiel dicht te draaien. Het enige resultaat was echter, dat de straal vuur nog heviger werd en de man op zijn polsen brandwonden opliep. Enkele seconden nadat hij zich had verwijderd, stonden ook twee andere flessen in brand. Kinderen werden onmiddellijk uit de omgeving verjaagd, de brandweer gewaarschuwd en uit beide richtingen komende treinen tegengehouden. Enkele minuten later verscheen de brandweer, die in allerijl enkele slangen uitrolde om de brandende flessen te lijf te gaan. Nog voor er water gegeven was, sprong een der cilinders echter met een daverende slag uiteen. Scherven en brok stukken van een houten bekisting vlo gen her- en derwaarts in het rond. een cilinder werd van het viaduct af op straat gesmeten, een ander maakte een luchtreis van vijftig meter en verdween Atoomproef in Nevada Op het proefterrein in de Amerikaanse staat Nevada is dinsdag de vierde ont ploffing in de huidige serie kernproeven teweeggebracht. Het apparaat hing aan een ballon ongeveer 150 meter boven de woestijn. Onofficiële waarnemers schat ten de kracht van de bom op tien kilo- ton, ongeveer de helft van het kaliber van de atoombommen, die in de tweede wereldoorlog zijn gebruikt. De proef was herhaaldelijk wegens slechte weersom standigheden uitgesteld. De Amerikaanse Commissie voor atoom energie verklaarde niet te verwachten, dat er buiten de directe omgeving van het proefterrein radio-actieve neerslag van betekenis zal voorkomen. Op het terrein bevonden zich hokken met varkens en muizen voor het onder zoeken van de straling op levende wezens. Aan de dieren waren apparaten beves tigd ten einde de gewenste gegevens te registreren. Weerzien van oude vrienden Sir Anfhony Eden heeft premier Ha rold Macmillan uitgenodigd vandaag met hem in zijn landhuisje in Wiltshire te lunchen. Deze ontmoeting werd een „weerzien van twee oude vrienden" ge noemd. Maar men neemt aan. dat Eden en Macmillan de politieke situatie na de invasie van Egypte en de toekomstige betrekkingen tussen Engeland en Rus land onder het oog zullen zien. in het water. Drie brandweerlieden wer den getroffen en tegen de straat gesmakt. Een hunner liep vermoedelijk een shock op en moest in het ziekenhuis worden opgenomen, de twee anderen konden na behandeling huiswaarts gaan. Nadat door de brandweer flink water was gegeven, was het gevaar spoedig geweken. Na een uur kon het treinverkeer worden hervat. Soefcarno's Nationale Raad reeds nu in de knoei De door president Soekarno zo juist in het leven geroepen Nationale Raad zal waarschijnlijk met ernstige moei lijkheden te kampen krijgen, want een Mohammedaanse politieke partij heeft laten weten, dat zij wellicht geen steun zou geven aan het staatsrechtelijk veelomstreden lichaam. Ieron Rosjadi, woordvoerder van de Nahdatoel Oelama Party, liet de waar schuwing horen, dat die partij geen steun zou geven aan de raad, tenzy er „een nationale raad voor planning" zou worden gevormd, met als voorzitter de vroegere vice-president Mohammed Hatta. u dubbel zoveel Me>fl^S"VaH\"kanlie.fol„ Waarom zoudt u alleen maar „mooi-weer-kiekjes" maken... als u even goed met een volledig beeld van uw vakantie kunt thuiskomen? Dank zij Philips „Photoflux", het handige, mo derne flitslampje dat overal komt waar de zon niet komt. Philips „Photoflux", het goedkope, feilloze flitslarapje - voor binnenshuis, 's avonds of donker weer. Ga deze vakantie flitsen!^Neem enkele doosjes „Photoflux" mee - en kom terug met de leukste-foto's van tiw leven! Het onmisbare vakantie-zonnetje Kokerellen in de tent lommerrijk terras-moment het bezoek aan 'n chateau... Met Photoflux" wordt elke foto ,,zó P HEBT U NOC CEEN FUTSCAMERA f SCHAF ER DAN -v NU EEN AANI Borstbeeld C. W. Ouwehand onthuld (Speciale berichtgeving) In een verzengende hitte werd gister middag in het dierenpark op de Greb- beberg het borstbeeld van wijlen de heer C. W. Ouwehand, de stichter van het parlf, door de burgemeester van Rhenen, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal onthuld. Deze onthul ling geschiedde ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het dierenpark. Congres E.vpoge te Utrecht geopend Overkoepelende commissie wordt opgericht Op het congres van de Nederlandse langrijk deel wederom in een gevaarlijke Vereniging van Ex-politieke Gevange nen uit de Bezettingstijd, dat vanoch tend officieel door de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van San- denburg, is geopend en waarvan don derdag en vrijdag de werkzittingen worden gehouden, zal de stichting van een „Commissie uit de Samenwerken de Verzetsorganisaties", of afgekort „C.S.V." haar beslag krygen. De te stichten commissie zal voorlopig bestaan uit drie leden van de Nationaal Federatieve Raad en drie leden van de Vereniging van Ex-politieke Gevangenen. Gedacht wordt aan de C.S.V. de bevoegd heid te verlenen met personen samen te werken, die zy van belang acht voor het bereiken van haar doelstellingen. De C.S.V. zal, volgens de voorzitter, mr. G. Aalders. moeten kunnen optre den namens het voormalig Nederlands verzet en krijgt mede tot taak te onder zoeken of uitbreiding der samenwerking tot andere organisaties gewenst en met de doelstellingen verenigbaar is. Een werkschema en een programma van actie zullen nader worden ontwor pen. Op een der werkzittingen van het congres zal een resolutie ter goedkeuring worden voorgelegd, waarin de leden van de Nederlandse verzetsorganisaties tot uiting brengen, dat zij zich evenals in de jaren 19401945 nog steeds mede ver- verantwoordelijk achten voor het lot van ons volk en het betreuren, dat een be- BINNEN LAM» By K.B. is J. W. Termy telen. direc teur ln vaste dienst bij het Koninkiyk Ne derlands Meteorologisch Instituut be noemd tot diireoteur in algemene dienst. HM. de Koningin ontving gisteren ten Palelze Soestsdijk de heer Luiis S. Cas- tmeiras .ambassadeur van Argentinië en de heer H. A. Ceidor. ge®amt van Israël ter overhandiging van hun geloofsbrieven. De onderzeebootjager U.S. „Manloy" en het fregat U.S. „John Willis" van de Amerikaanse marine zullen van heden tot zaterdag a.s. een bezoek brengen aan Am sterdam. Deze moderne schepen hebben beide ligplaats gekozen aan het Stenen Hoofd. BUITENLAND Het gebrek aan onderwas in de hu maniora (klassieke talen. Latijn Grieks) ie volgens Lord Chandos, voor malig Engels minister en thans grootln dustrieel, de reden waarom het zakenleven tegenwoordig te lang van stof is. Wat te genwoordig in het zakenleven geschreven wordt. Is onnodig langademig en toont ge brek aan besef \oor kortheid, duidelijkheid en syntaxis, aldus Lord Chandos. en dat komt omdat men bevreesd is. niet defUg genoeg te schryven. Het gevolg ls. dat er steeds meer papier komt. Lord Chandos deed deze uitspraak by de opening van een efficiency-tentoonstelling in Londen. By Oxford ln de Amerikaanse staat New York zijn 27 koeien van een boer door de bliksem gedood. De beesten schuil den onder een boom bij de boerderij. Ambtenaren van de Pakistaanse re gering hebben ter verkrijging van salaris verhoging besloten een strip tease"-sta- king te houden, waarbij zij in het laatste stadium alleen nog een broek of lenden doek zuilflen dragen en even/üueel ln hon gerstaking zullen gaan. De autoriteiten verklaarden hierop, dat een dergelijke „strip tease"-staking tijdiens het warme weer het werk slechts ten goede kan ko men, maar zij voegden er voorzichtigheids halve aan toe, diat de salariseis bestudeerd wordt In Oost-Berlijn is gisteren een dele- ?atle van de regering en de communis- ische party van Polen aangekomen voor besprekingen met de Oostduiitse leiders. De Poolse afvaardiging .die wordt geleld door partysecretari6 Gom oei ka en premier Cyranklewicz, werd verwelkomd door pre mier Grotewohl en partyleider Ulbrlcht. Het overleg zal twee dagen duren. President Elsenhower heeft het Con gres gevraagd om een bedrag van 2.200.000 dollar voor een Amerikaanse tentoonstel ling ln het Gorkipark in Moskou. De Soviet-Unie heeft de Ver. Staten uitgeno digd een tentoonstelling over de Ameri kaanse levenswijze en industrie in te rich ten. Een tweemotorig lesvüdegtuiig van de Swissair, een DC-3 .is gisteren in het Bo- denmeer gestort. De negen inzittenden. allen Zwitsers ,zyn om het leven gekomen. Volgens een ooggetuige ls het toestel van grote hoogte neergestort. Het Amerikaanse Huls van Afgevaar digden heeft gisteren een door president Eisenhower voorgesteld wetsontwerp goed gekeurd dat bepaalde burgerrechten van negers opnieuw bevestigt. Het ontwerp, dat nog door de senaat behandeld moet worden, geeft de minister van Justitie het recht schending van burgerrechten van negers voor het Federale Gerechtshof te brengen. Een ln Londen wonende Nederlandse d.amanthandelaar is gisteren te Belfast geestelijke passiviteit is vervallen en ver' der dreigt te vervallen. Zy zijn van oor deel, dat een los van de politieke par tijen staande instelling een activerende werking kan uitoefenen. Daarom beslui ten zij een commissie uit de verzetsorga nisaties in het leven te roepen, die ter zake initiatieven kan en moet ontwikke len. Bovendien achten deze leden het gewenst aan de doelstellingen van hun organisaties een bredere basis te geven door aan organisaties, die hun beginse len principieel onderschrijven, de gele genheid te geven tot samenwerking. Het bestuur van de vereniging ver heugt er zich volgens mr. Aalders over, dat een eenheidsfront van de voor malige verzetsorganisaties tot stand zal kunnen komen. Dit front kan mo gelijk werkzaam zijn tot heil van ons gehele volk en ook hier zal misschien de juistheid van de spreuk blijken: „Eenheid maakt macht". Vervolg van pag. 1 MAO'S REDE volgens de verdediger de gehele voor raad van verdachte zij<n ln beslag ge nomen. Voorts beval de rechter de uit wijzing van verdachte aan. Gisteren ls het feit, dat 75 Jaar ge leden de spoorwegtunnel onder de St. Gotthard geopend werd. herdaoht: het oude treintje dat in 1882 de eerste rit maakte, was voor deze gelegenheid van stal gehaald om het nog eens over te doen! De regering van Ethiopië heeft de „Getuigen vam Jehova" verboden. De zen delingen van deze groep moeten het land verlaten. Te Boisleux. bij Atreoht, ls gisteren de sneltrein Tourcoing-Parys ontspoord. Acht mensen zyn om het leien gekomen. 25 personen hebben ernstige verwondingen opgelopen. Ten westen va.n die Cubaanse hoofd De I6-jarige studente Michèle Lemoing is gekozen tot Bloemen- koningin van de Cóte d'Azur. tot negen maanden gevangenis en 5 000 stad Havana hebben enkele heethoofden pond (50.000 gulden) boete veroordeeld in een rijdende autobus een kleine vete wegens pogingen om diamanten ter waar- besleoht, met gebruikmaking van pistolen. J J --1 tv. de van 40.00 pond sterling naar Ierland te smokkelen. Als de boete niet kan wor den betaald, wordt een half Jaar aan de gevangenisstraf toegevoegd. De diamanten President Groncbi van Italië heeft dinsdag Amlntore FanHaml, de leider van de christen-democratische party, belast met de samenstelling van een nieuwe re gering, nadat de informateur Merzagova, voorzitter van de Senaat, zyn pogingen had opgegeven. Pantfani heeft verklaard te zullen trachten de cembrumcoalltle van 4 partijen, die met slechts korte onderbre kingen Italië tien Jaar geregeord heeft, te herstellen. Hy verwaoht evenwel op „ern stige moeliykheden" te zullen stuiten. De premier van India, Nehroe ls per vliegtuig in Helsinki aangekomen voor een tweedaags bezoek aan Finland. Premier Sukselalnen was op de luchthaven aan wezig om Nehroe te begroeten In een officiéél Deern oomimuniqué wordt gezegd, dat de regering besloten heeft het Amerikaanse aanbod tot leve- Drle personen werden gedood en twee ge- wond. Een sergeant van het leger kwam ring van raketwapens van het type „Ho rnet zyn pistool tussenbeide en schoot de i nest John" en „Nike" te aanvaarden, maar vechters neer. I Bonder atoomüadümg. De staatsleider van Rood-China, Mao Tse-toeng zei in zijn rede verder nog. dat „in de laatste tijd onder intellec tuelen en studenten ook mensen voor kwamen. die meenden dat zij zich niet om de politiek behoefden te bekomme ren. Geen juist politiek standpunt inne men is hetzelfde als het missen van een ziel. zo meende Mao. In het verleden was het ideologisch omvormen wel eens wat hardhandig ge beurd. maar dit moest in de toekomst worden vermeden. Bij het opstellen en het uitvoeren van plannen moet men er steeds aan den ken. dat China 600 miljoen inwoners telt. Dit wilde echter nog niet zeggen, dat men met iedereen en alles rekening kan houden. Voor een partij en ook voor de enke ling bestaat grote behoefte om afwij kende opvattingen te vernemen. „Wij weten allen, dat het toezicht op de communistische partij hoofdzakelijk door het werkende volk wordt uitgeoe fend en door de leden van de partij. Maar zij zullen zelfs nog meer baat vin den als' de andere democratische par tijen dit ook doen", aldus Mao. Op een ander punt overstappend zegt Mao. dat het niet verontrustend is als in een groot land als China groepjes mensen verwarring stichten. Men zou hiervan gebruik moeten maken om de bureauratie uit de weg te ruimen. In 1956 staakte een klein aantal arbeiders en studenten, omdat enkele van hun ei sen niet ingewilligd waren. Mao waarschuwde, dat er een kleine groep mensen was. die gebruik zou kun nen maken van het officiële beleid en dit opzettelijk verdraaien en onredelijke eisen stellen om de massa op te stoken of moedwillig geruchten verspreiden om onrust te schenpen en de sociale orde te verstoren. ..Wij zijn niet van plan om deze mensen hun gang te laten gaan". Bezuinigen noodzakelijk Slechte dingen, zoals stakingen, zou den ten goede kunnen worden gekeerd door een les te geven. De gebeurtenis sen in Hongarije waren een kwaad iets maar de Hongaarse staat was thans hechter gevestigd dan ooit en alle an dere landen in het socialistische kamp hadden ook een les geleerd. De anti communistische campagne in de wereld van 1956 had de communistische par tijen en de werkersklassen gestaald en was derhalve goed geweest. Zij had ge leid tot ledenverlies van de partijen, doch sinds de weifelende elementen zich teruggetrokken hadden, was de grote meerderheid van betrouwbare partijle den thans hechter verenigd in de strijd. Mao legde vervolgens de nadruk op de noodzakelijkheid van een bezulnl- gingscampagne. Het was verkeerd aan te veel projecten van uiterst modern ge mechaniseerde aard tegelijk te begin nen. Bij „velen onder ons" is een gevaar lijke neiging aan het licht getreden: een niet-bereid-zijn om de vreugden en de ontberingen van de massa te delen en bezorgdheid om persoonlijk voordeel aldus Mao. De fundamentele politiek van China is het versterken van de solidariteit met de Sovjet-Unie en met alle socialisti sche landen. Ook de eenheid met de Aziatische en Afrikaanse landen en alle vredelievende landen en volken dient verstevigd en ontwikkeld te worden. „Wat de imperialistische landen aan gaat. moeten wij eveneens met hun vol ken ons verenigingen en streven naar samenleving in vrede. Wij moeten za ken met hen doen en, een mogelijke oor log verhinderen. Doch wij moeten on der geen beding onrealistische denk beelden over deze landen hebben", zo besloot Mao. Scheepsbotsing voor de Franse kust Twee schepen in lichter laaie: zeker vier doden Op vijftien km ten westen van Ques- sant, bij Brest aan de Franse kust, is vanmorgen vroeg bij dikke mist het Griekse schip Ioannis (9300 ton) in aan varing geweest met de Amerikaanse tanker Stony Point (10.500 ton). Beide schepen geraakten in brand. Gelukkig was het Duitse m.s. Eric Reckman uit Hamburg (1308 t-on in de nabijheid, dat er in slaagde een aantal opvarenden van beide schepen aan boord te nemen. Het schip meldde in totaal 27 Italianen en Grieken te hebben opgenomen, van wie vier doden en veie zwaar- en licht gewonden. Het Duitse schip vroeg hulp, waarop tal van schepen zich naar de plaats des onheils begaven: sleepboten uit Brest die zouden proberen de brandende sche pen op sleeptouw te nemen het Franse marineschip Chevreuil, het Amerikaanse passagiersschip „America", het Franse passagiersschip „Charles Tellier" en de Nederlandse torpedoboot jager „Rotterdam". Volgens een mededeling van de „Erie Reckmann" is de Britse torpedobootjager „Ulster" in de loop van de ochtend op de plaats des onheils gearriveerd. Nederlandse T.V. in Madrid gezien In Madrid hebben maandag verschei dene televisiekijkers een uitzending van de Nederlandse televisie ontvangen. Een zelfde verschijnsel had zich ook reeds zondag voorgedaan toen de Spaanse kij kers tijdens een kinderuurtje op hun scherm een dubbel beeld kregen door het doorkomen van een reportage over een bezoek van de Westduitse bonds kanselier Adenauer aan een fabriek. Spaanse televisiedeskundigen weten het verschijnsel aan een „grapje van de zon", waardoor een abnormale staat van ionisering van de atmosfeer ontstond. UITVAART LOUIS SAALBORN. Het stoffelijk overschot van* Louis Saalborn wordt opgebaard in de Stads schouwburg te Amsterdam, waar een chapelle ardente wordt ingericht. De genen, die afscheid van deze grote ac teur willen nemen, worden daartoe in de gelegenheid gesteld vrijdag a.s. tussen 9.30 en 10.30 uur in de Stadsschouw burg. De rouwstoet vertrekt om elf uur naar de Nieuwe Oosterbegraafplaats; aankomst aldaar ongeveer 12 uur. Verkeer en water eisten weer doden De vijftienjarige P. van Dam uit Zijpe is gistermiddag bij het zwemmen in het IJsselmeer vërdronken. Het on geval gebeurde zo snel, dat niemand hulp kon bieden. De veertienjarige SJoukje Groen- woud waadde gisteravond met twee vriendinnetjes in het Grootscheepsvaar- water even buiten Bergum. Het drietal, dat niet kon zwemmen, is toen in een kuil gestapt. De vriendinnetjes werden bewusteloos op het droge gebracht, waar zij weer bij kennis kwamen. De pogin gen in deze richting bij Sjoukje faalde. De zeventienjarige Gerrit Oolbek- king uit Holten kwam gisteravond na zijn eerste duik in het water van de zweminrichting „De Schipbeek niet meer boven. Andere zwemmers doken hem na. zonder resultaat. Toen politie en geneeskundige hulp waren gearri veerd, werd van de dreg gebruik ge maakt. O. werd toen spoedig gevonden, maar het gelukte niet meer de levens geesten op te wekken. Men vermoedt, dat Oolbekking, die op de bromfiets naar het zwembad was gekomen, te vlug in het water is gegaan en daarbij door een hartverlamming is getroffen. Gistermorgen vroeg is te Rotter dam de 30-jarige draaier Th. Verhev uit Gouda met zijn motorfiets tegen een vrachtauto gebotst. Met een schedelba- sisfractuur werd de man naar het Wes terziekenhuis te Rotterdam vervoerd, waar hij ln de loop van de ochtend is overleden. Gistermiddag werd onder Ootmar- sum de personenauto van de 34-jarige automobilist J. H. w. Scholten gegrepen door een met 20-ton grint beladen Duitse vrachtwagen. De heer S. zou geen voorrang verleend hebben. Zijn auto werd 15 meter meegesleurd, waar bij een lantaammast en een ANWB- bord werden meegenomen. De personen auto kwam verwrongen in de diepe bermsloot terecht, de bestuurder was op slag dood. De vrachtauto sloeg over de kop. maar hierbij waren gelukkig geen verdere ongelukken te betreuren. In een onbewaakt ogenblik geraak te gistermiddag de bijna twee jaar oude Jacob Flonk tijdens het spel in het water van de Veldstreeksterwijk te Ze venhuizen (Gr.). Toen men het knaapje op het droge had gebracht, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. De 52-jarige gemeentewerkman J. Stoker uit Assen is vanmorgen omstreeks 7 uur om het leven gekomen door een verkeersongeval. Hy werd op de fiets door eigen onvoorzichtigheid aangereden door een vrachtauto en overleed in het ziekenhuis. WOENSDAG Den Burcht. Seizoensluiting Hervormde Meisjeswerk. Botanisch LaboratoriumExcursie Werk gemeenschap „De Ratel". uur nam. Oasterkerk: Wijdingsdienst Zondags school „Laat de Kinderkens tot My komen" 8 uur nam. TrompstraatOpenluohtsamenkomst uitgaande van de Baptisten Gemeente Leiden. 8 uur nam. DONDERDAG Levendaal 8: K. en O., excursie naar Synagoge. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Concert familie Engel uit Tirol t.b.v. kerkbouw. 8 uur nam. Gulden Vlies: Slotmiddag Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2i uur nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. Voorschoten (de Grote Vink) Contact-avond Vespa-cüub Holland-Lei den. 8 uur nam. VRIJDAG Den Buroht: Voorlichting Gew. Arbeids bureau over emigratie naar Canada. 8 u. nam. RoyaJ* Psychometrische seance. 8 uur Haagse Duinwaterleiding. IJ uur nam. Rehoboth; Chr. Hlst. Jongerengroep. Spr. de heer D. F. van der Mei over de Euromarkt. 8 uur nam. Amster. Bank (Rapenburg 39): Le- denverg. Ver. tot bev. v. d. bouw van Werkmanswoningen. uur nam. ZATERDAG Den Burcht. Cabaretavond. Klucht en Revuegezelschap 8 uur nam ZONDAG. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Boerhaavelaan 44: OprlohtLngverg. Oud- leerlingenver. „Don Bosoo-school". 8.30 u. nam. Kagerstraat 1; Ledenvergadering Ver. voor Chr. M. enVH Onderwijs. 8 uur nam. Schouwburg; Cambridge-week. The Mar lowe Society ln „As you like It". 8 uur nam. Oegstgeest (Koetshuis Oud- Poelgeest). Excursie Broederschap van oud-padvinders naar Commandopost BB. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorin, tot 4 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling „Van Sint Jacobsgasthuis tot Lodewijkskerk" (tot 25 Juni). Lakenhal: Tentoonstelling „Shakespeare op het Engelse toneel" (tot 1 Juli). De Hofstee (Haagweg 92): Tentoon- tselllng „25 Jaar Exlibrls en gelegenheids grafiek" (tot 30 Juni). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens ln miniatuur- de wereld van het poppenspel". (Tot 1 okt.). Lakenhal: Tentoonstelling „Moderns kunst ln Groningen'" (tot 8 Juli). BIOSCOPEN Lldo „Bittere ervaring" (18 Jr.) vrijdag en zaterdag: „Odyssee" (14 Jr.) zondag en maandag: „Anna" (14 Jr.) dinsdag en woensdag; „Verdi, koning der Me lodieën" (a.l.) donderdag. Casino „Er komt een vriend vanavond" (18 Jr.). Werkdagen 7 en 9.15 uur. Zon dag 4.45. 7 en 9.15 uur. „Nacht en ne vel" (18 Jr.). Dagelyks 11, 12. 1, 2. 3 en 4 uur. Trianon „To be or not to be" (14 Jr.) Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Sissi, de Jonge Keizerin" (a.l.) Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Wereld zonder einde" (14 Jr.) Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 22 Juni 8 uur waargeno men door: Apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807; Apotheek Tot Hulp der Menschheld. Hooigracht 48. tel. 21060; Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8. tel. 26274. B(j geen gehoor b(j Uw halsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genêve Locarno Wenen Innsbruck Rome AJacdo Mallorca 58 11 •a I 8 bi f CM zwaar bew. nnw 3 15 1 zwaar bew. nno 3 22 0 licht bew. O 6 25 0 zwaar bew. n 1 16 0 half bew. no 3 31 1 regen bul licht bew. nno 4 30 10 wzw 2 27 6 geh. bew licht bew. w 1 28 0 zzw 1 30 0 licht bew. windstil 26 2 onbewolkt nmw 2 22 0 onbewolkt nno 2 31 0 half bew. zzw 2 29 0 zwaar bew. w 3 19 7 licht bew. zo 1 25 0 licht bew. windstil 27 0 licht bew. O 2 25 0 geh. bew .zo 2 25 1 zwaar bew. windstil 20 06 half bew. no 2 30 0 half bew. windstil 25 0 zwaar bew. no 7 27 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2