ZIB NOG MEER SLACHTOFFERS stadsnieuws VAN WEG EN WATER Mi Acht ballons dreven van oost naar west Nederland Leidse raad kwam heden hijeen Rotterdamse spoorbrug paste niet meer door de warmte! West-Duitsland viert vandaag de „dag van de Duitse eenheid MAANDAG W JUNI 1951 Zaterdag is het derde slachtoffer van het verkeersongeval, dat woensdagmid dag gebeurde aan de Franciscus Roma- nusweg te Maastricht, overleden. Het was de 50-jarige J. Quix uit Sittard. Zaterdagmiddag is de 10-jarige Jac. van Meurs uit Oudkarspel met zijn hoofd bekneld geraakt tussen de delen van een ophaalbrug in de Woudmeerpolder toen deze geopend werd. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Een 76-jarige man uit Vorden is zater dagavond toen hy per fiets de rijksweg Vorden—Zutphen overstak in aanrijding gekomen met een personenauto. Hij liep ernstige hoofdwonden op en brak enige ledematen. In een ziekenhuis te Zutphen is hy in de nacht van zaterdag op zon dag overleden. De 61-jarige hoofdconducteur W. Bos uit Amersfoort, is gistermiddag op het station Uitgeest tussen de trein, die om Israëlisch ingenieur door Syriërs gedood Geen Egyptisch-Syrische hulp aan Jordanië Het hoofdkwartier van het Israëli sche leger meldt, dat Syrische sluip schutters zondag ten zuiden van het Hoeleh-meer een Israëlische ingenieur hebben doodgeschoten. Het incident ge beurde in een gebied waar de Israëliërs bezig zijn met droogleggingswerkzaam heden. De Ver. Strften hebben zaterdag Jor danië vijf miljoen dollar voorschot ge geven op een toewijzing van tien mil joen voor economische doeleinden. Egypte en Syrië zullen de beloofde hulp aan Jordanië niet geven, zo blijkt uit een hoofdartikel in het Egyptische blad „Al Massa". In dit artikel wordt instemming betuigd met een verklaring van de Syrische minister van Defensie, dat Syrië"zijn deel niet zal betalen. Zo als bekend zouden Egypte. Syrië en Saoedi-Arabië gezamenlijk Jordanië jaarlijks een bedrag van 125 miljoen gulden geven, zijnde de som welke dit land tot dusver van Engeland kreeg. Saoedi-Arabië heeft zich tot nu toe aan zijn verplichtingen gehouden. Jordanië heeft besloten zijn ambassa de in Cairo te Sluiten als reactie op „de uitwijzing van de Jordaanse ambassa deur" door Egypte. Dit is zondagavond bekendgemaakt door de Jordaanse mi nister van Buitenlandse Zaken. Samir Rifai. Het personeel van de ambassade zal worden teruggeroepen. De minister, die de maatregel bekendmaakte na af loop van een kabinetsvergadering van vier uur. zei. dat de sluiting niet bete kent, dat de diplomatieke betrekkingen tussen Jordanië en Egypte zijn verbro ken. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAM*. Geboren: Geertruida M., dr. van N. J. de Jong en J. Sepers; Petrus S.. zn. van S. J. van der Star en J. C. Kuipers; Masja A., dr. van A. Jansen en A. Borreman. Getrouwd: W. L. C. de Feyter en E. M. Laken; C. M. Verhoef! en J. Smit; C. M. van Staveren en W. Loef. VOORSCHOTEN P.V. HET OOSTEN Wedvlucht vanaf Chateauroux op 14 Juni; de duiven werden om 5 uur met noordoostelijke wind gelost. De eerste duif bereikte vrijdagavond om 9.39.34 uur zijn hok en maakte een snelheid van 628.24 meter per minuut, de andere vogels bereikte zaterdags hun hok, waar van de laatste om 20.1.16 uur met een snelheid van 326.85 meter per minuut. De uitslag luidt: H. v. d. Vecht 1, 7; F. Breedyk 2, 9; D. Zwaan 3, 6, 8, 10; J. v. Wezel 4; J. Roest 5. Tevens hield bovengenoemde vereni ging ook een wedvlucht vanaf St.- Denis op zaterdag 15 juni. De duiven werden om 8 uur met noordoostelijke wind gelost en de eerste duif bereikte zijn hok om 16.15.10 uur met een snel heid van 789.32 meter per min., de laat ste prijswinnaar om 18.29.46 uur met een snelheid van 620.43 meter per minuut. De uitslag luidt: L. Burgers 1, 2; D. Zwaan 3; H. v. d. Vecht 4, 5, 6; J. G. R. Langhout 7, 8; S. Schoeman 9, 10. WARMOND P.V. WARMOND De Postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf St.-Quentin, afstand 276 km. De duiven werden in vrijheid gesteld om 6 uur met mooi weer en een noord-noord- oosten wind. De eerste prijsduif bereikte zijn hok om 10.54.34 uur. de laatste om 12.01.17. De uitslagen luiden: P. v. d. Drift 1-2-3-7-8, J. Smeets 4-9, J. Diemei 5-6, J. de Weerd 10. WASSENAAR Wassenaar moer water sparen In Wassenaar hebben hotelbedrijven en ziekenhuizen zonder water gezeten. De normale capaciteit van de Wasse- naarse waterleiding is ruim voldoende, maar in dagen van grote droogte ont staan bij bovenmatig gebruik moeilijk heden. Het gemeentebestuur van Wasse naar heeft daarom de bevolking opge roepen zuinig met water te zijn en vooral het sproeien van de tuinen drastisch te beperken. Op dinsdagmorgen 18 juni te 11 uur zal de commandant van het korps luchtmachtstaf, kolonel P. J. Maters, 39 officieren van de Koninklijke Lucht macht beëdigen. De plechtigheid zal geschieden op het exercitieterrein van de luchtmachtka zerne, Laan Copes van Cattenburch, te Den Haag. O.m. zal worden beëdigd onze plaatsgenoot M. L. Wurfbain. ZOETERWOUDE VOETBAL VOOR REIS OUDEN VAN DAGEN Op maandag 24 juni a.s. gaan de ouden van dagen hun jaarlijks uitstapje ma ken. Als laatste actie voor dit sympa thieke doel had het comité op zaterdag avond j.l. een voetbalwedstrijd georgani seerd tussen oud-SJZ (Zoeterwoude) en de spelers van Stompwijkse Boys. In ver band met de wat oudere leeftijd der spelers was de wedstrijd ingekort tot 2x een half uur. De uitslag was 3—4 in het voordeel van de Stompwijkse Boys. Er waren heel wat bezoekers, die op deze wijze hun bijdrage voor dit jaarlijkse reisje kwamen brengen. En daar was het uiteindelijk om begonnen l 14.22 uur vandaar vertrok, en het perron terecht gekomen. Hy kreeg ernstige in wendige kneuzingen en was vrijwel op slag dood. Zaterdagavond had te Woudbloem (ge meente Slochteren) een motorongeval plaats waardoor de pasgehuwde 54-jarige D. Houwen, aldaar, vlak bij zijn woning zo ernstig werd gewond dat hij aan de gevolgen hiervan overleed. Hij had juist zijn motor schoon gemaakt en reed er mee langs de weg toen hij op de nieuwe betonbrug met de trottoirband in aan raking kwam en viel. Daarbij liep hy vermoedelijk een schedelbasisfractuur op. De man overleed vrij kort na het ongeval. In de steenkolenmijn Le Gosson te Jemeppe sur Meuse (België) is een Ne derlandse mijnwerker om het leven ge komen. Het was de 45-jarige J. van de Waele uit Elsloo. De mijnwerker werd getroffen door een stuk van een metalen stut die doorbrak en was op slag dood. Zondagochtend is op de hoek van de Putsebocht en de Ericastraat te Rotter dam de 48-jarige bromfietser M. C. Ver hagen. door een auto aangereden. Op weg naar het Zuiderziekenhuis is hy overleden. In de Boezemtocht bij de vetilingbrug te Rotterdam is gisteravond de 14-jari- ge hulp in de huishouding Jannie van Loon in botsing gekomen met een per sonenauto. De bromfiets, waarop zij zat, werd geschept en de bestuurster werd tegen de straat geslingerd, evenals haar zusje, de tienjarige Laura, die op de duo zat. Zij werden naar het ziekenhuis Bergweg vervoerd, waar bleek, dat de 10-jarige Laura aan de bekomen ver wondingen bezweken was. Jannie moest met ernstige verwondingen aan beide benen worden opgenomen. Gisteren is in de Burgemeester Knap- pertlaan te Schiedam de 37-jarige H. Smits-Catshoek dodelijk verongelukt. Zij zat bij haar man achterop het mo torrijwiel. Toen hij plotseling voor een verkeerslicht moest stoppen, viel ze over hem heen en werd ernstig gewond. Later overleed ze in het ziekenhuis. De 26 jarige timmerman B. de Har- togh uit Amsterdam is de afgelopen nacht, vermoedelijk doordat hij onder invloed van sterke drank verkeerde, in de Amstel bij de Herengracht te Am sterdam gevallen en verdronken. Zondagmiddag is de 23-jarige Franse hofmeester Jean Noiberti te Hegarat uit Plonnez, opvarende van het Franse ss „Danae". dat aan de 3e Katen- drechtsedam te Rotterdam lag. bij het zwemmen in de Nieuwe Maas verdron ken. Gistermorgen was de 31-jarige G. T. Driessen met zijn vrouw en andere fa milieleden gaan zwemmen in het Maas- Waalkanaal bij Nijmegen. Vermoedelijk De heer O. Kruijsdijk 50 jaar in overheidsdienst HULDE VOOR VERDIENSTELIJKE ARBEID Zaterdagmorgen werd bij de Stedelijke Lichtfabrieken door de heer O. Kruys- dijk, chef van de Inspectie Gas, het feit herdacht, dat hij 50 jaren in overheids dienst heeft doorgebracht, achtereen volgens te Harderwijk, Schoten en Leiden. In de directiekamer werd hij aller eerst toegesproken door de directeur ir. Y. Ykema, die zijn bijzondere waarde ring uitte voor de wijze waarop de heer Kruysdijk zijn taak aan de Lichtfabrie ken altijd heeft opgevat. Daarbij werd tevens zijn arbeid genoemd in dienst van de Commissie voor de Gem. Gasvoor- ziening in Zuid-Holland, waarin hij als vertegenwoordigend ambtenaar van de Lichtfabrieken optreedt en van welke taak hij zich eveneens op voortreffelijke wijze heeft gekweten. Namens het ge meentebestuur overhandigde de direc teur hem de gebruikelijke gratificatie. De hoofdingenieur voor de Gasfabriek, ir. Lentelink, sprak daarna de heer Kruyswijk op sympathieke wijze toe en dankte hem onder aanbieding van een geschenk, voor de prettige samenwer king. De personeelsvereniging bood de jubi laris eveneens onder hartelijke bewoor dingen geschenken aan. In de kantine werd de heer Kruysdijk door de heer Kloeg namens de Inspectie Gas toege sproken en hem een zeer bijzonder ge schenk overhandigd, n.l. een wandbord met inscriptie ,ran de diensttijd in de diverse gemeenten. Tenslotte bracht de heer Fisser de felicitaties over van het gezamenlijk fit- terij-personeel. Evenals in de directiekamer bracht de heer Kruysdijk ook hier in zijn dank woord tot uiting, dat hij dit jubileum niet zo zeer als een prestatie ziet, maar alleen als een reden tot dankbaarheid voor het leven en de gezondheid hem geschonken om zijn werk, dat hij als een levenstaak ziet, te mogen verrichten. In de loop van de middag werd te zijnen huize nog menige felicitatie in woord, bloemenhulde en andere vorm tot uiting gebracht. CONCERT STADHUISPLEIN. In het kader der zomeravondconcerten zal de Muziekvereniging „Nieuw Leven", onder leiding van de heer P. Baart, mor genavond te 8 uur een concert geven op het Stadhuisplein. tengevolge van kramp is hij verdron ken. Vanmorgen vroeg is in het Amster dam-Rijnkanaal te Utrecht een lijk drijvende gevonden. Volgens de op de verdronken man aangetroffen gegevens is heteen 80-jarige inwoner van Utrecht. Te Hoek van Holland werd gisteren de 28-jarige J. V. uit Naaldwijk, die op de Pettendijk zat te vissen, onwel, waardoor hij voorover in het water viel en verdronk. De man laat een vrouw en twee kinderen achter. (ntr am in ie bijten! Trophee du Ballon Libre Acht luchtballons zijn gistermiddag tussen half vier en vijf uur in het sta dion Veldwijk te Hengelo opgestegen voor de handicaprace om de „Trophee du Ballon Libre", de internationale bal lonrace volgens de Code Sportif van de Federation Aeronautique Internationale. Oorspronkelijk zouden het er tien zijn. maar de Belgische ballon van mademoi selle De Bast en die van de Oostenrijker F. Dolder konden door moeilijkheden niet starten. Er woei een vrij strakke noordoosten wind, die de startklare ballons, welke werden gadegeslagen door circa 7000 toe schouwers, heen en weer deed zwiepen, zodat zelfs de muzikanten van het Hen gelose muziekkorps „Excelsior", dat deze bijzondere gebeurtenis opluisterde, mee moesten helpen om de gevaarten in be dwang te houden. Voorts waren er leden van de B.B., militairen en andere helpers in totaal ongeveer 300 man. Precies op tijd, name lijk half vier ging de eerste ballon, die van de Belg A. van de Bemden de lucht in. Ongeveer zeven miljoen liter water stofgas was nodig voor het vullen van deze ballons. De „Trophee du Ballon Libre" is beschikbaar gesteld door jhr. J. L. van den Berch van Heemstede, erelid van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart. Zij is in de plaats gekomen voor de bekende „Coupe Andries Blitz", die na drie achtereen volgende overwinningen definitief in het bezit is gekomen van onze landgenote mevrouw Boesman. In 1947 is deze Coup.e Andries Blitz in de plaats geko men voor de bekende „Coupe Gordon Bennett", een prijs die van 1907 tot 1939 gold voor de zwaarste wedstrijd op bal lonsportgebied. De eerste melding van landing kwam van André van Gemert, die was geland bij Olden. bij Loghem. Vervol gens meldlden zich de Zwitserse ballon Zilveren jubileum N. TIMMERMANS Groot en bijzonder hartelijk was za terdagmiddag de belangstelling, die zich concentreerde rond de figuur van de heer N. Timmermans, die deze dag het feit herdacht, dat hij vóór 25 jaar werd benoemd tot chef van het Leidse filiaal van de firma Aug. Bigot en Co., papiergroothandel te Amsterdam. Een belangstelling, die zich tevens richtte op het Amsterdamse bedrijf, dat even eens vóór 25 jaar tot filiaalvestiging in Leiden overging. Na een in het bedrijfspand aan de Hooglandse Kerkgracht 23 gehouden receptie richtte de directeur, de heer C. Bigot jr, zich in zeer waarderende woorden tot de jubilerende filiaalchef. Spreker, die o.a. uitweidde over de sterke groei van het bedrijf tot drie maal toe moest een grotere magazijnruimte betrokken worden bracht de heer Timmermans hulde voor zijn steeds be toonde ijver en plichtsbetrachting. Een hulde, waarin de heer Bigot ook de echtgenote van de jubilaris liet delen. Als aandenken aan deze dag bood de directeur de heer Timmermans, die ook van andere zijde vele geschenken ont ving, een enveloppe met inhoud aan. Behalve zeer vele zakenrelaties en vrienden gaven op de receptie ook de heer H. Buis, secretaris var de afdeling Leiden van de Federatie van Werkge vers in het Drukkersbedrijf en de heer W. Kruiswijk, voorzitter van het dis trict Gouda van deze Federatie, blijk van hun belangstelling. Aan het einde van deze receptie dankte de heer Timmermans voor al deze blij ken van waardering en wees hij op de prettige samenwerking, welke er be staat tussen hoofdkantoor en filiaal. Vaccin legen Aziatische griep In aansluiting op ons bericht van zaterdag betreffende de vervaardiging van een vaccin tegen Aziatische griep, vernemen wij nader, dat dit vaccin niet in de kliniek voor inwendige ziekten van het Academisch Ziekenhuis te Lei den wordt bereid, doch een produkt is van Philips-Roxane. Ds. R. C. HARDER DIRECTEUR VAN „DE NIJENBURG". Tot directeur van het Gereformeerde Instituut tot Opleiding van Maatschap pelijke Werksters en Evangelisatie arbeidsters („De Nijenburg te Baarn) is benoemd onzè oud-stadgenoot, ds. R. C. Harder, predikant der Gereformeerde Kerk van Amsterdam. Deze zal per 1 september a.s. zijn nieuwe functie gaan vervullen. De benoeming van een predi kant tot directeur van dit instituut was noodzakelijk wegens de uitbreiding der opleidingsmogelijkheden. De thans 47-jarige ds Harder staat sedert 1949 als predikant te Amster dam. Voordien stond hij in Bandoeng, Leiden en Wageningen, waar hij predi kant voor de studenten was. De politie heeft een 47-jarige Leidse inkoper van oude metalen aan gehouden. verdacht van heling. Boven dien zijn een 18-jarige monteur en een 23-jarige matroos aangehouden, die van een auto-diefstal worden verdacht. In de nacht van zondag op maan dag is ingebroken in een kantine van de gemeentelijke tennisbanen aan de Haagweg. Een gasstel en 48 repen cho colade worden vermist. Voor de behandeling van een agenda, waarop als belangrijkste voorstel prykte het beschikbaarstellen van een bedrag van ruim drie miljoen gulden voor het ophogen van terreinen het hiervoor benodigde zand is afkomstig uit het Zweiland kwam de Leidse raad hedenmiddag onder leiding van de burgemeester bijeen. Alvorens de voorstellen in bespreking kwamen, deed de raad enkele benoemin gen. Mej. M. L. W. Baron werd in volle dige betrekking benoemd tot lerares in de plant- en dierkunde aan de HBS voor Meisjes en mr. D. J. Gorter tot lid van het bestuur van de Ver. tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. Tot tijdelijk leraar aan de Gem. Be- drijfstechnische school werden benoemd de heren J. J. Marcelis, W. Visser, J. N. Driessen en A. Breedveld. Eervol ontslag werd verleend aan mej. G. M. Berends en de heer W. Blom als leerkracht, resp. van de openbare school aan de Lorentz- kade en de Du Rieustraat. Een krediet van f4340.— werd ver leend voor het aanschaffen van meubi lair voor de inrichting van twee houten De Russen beproeven, niet de bom, zegt Gaitskell De leider van de Britse Socialistische Partij, Hugh Gaitskell, heeft zondag avond in Newcastle-on-Tyne verklaard, dat Engeland de Russische voorstellen voor opschorting van de proeven met kernwapens, gepaard gaande met con trole, moet aanvaarden. Sommigen zeg gen, dat de Russen niet te vertrouwen zijn, maar dan is de juiste weg de Rus sen te beproeven en niet de bommen, aldus Gaitskell. Hij klaagde erover, dat de huidige ont wapeningsbesprekingen te Londen „zich pijnlijk langzaam voortslepen in een half-geheime sfeer van geruchten en het uitlekken van gegevens". De rest van de wereld moet thans worden mee gedeeld. wat er gebeurt en wat het slui ten van een overeenkomst tegenhoudt. De meeste mensen wensen algehele ontwapening, waarop doeltreffende con trole wordt uitgeoefend, aldus Gaitskell. Hy zei voorstander te zijn van Duitse hereniging door middel van vrije ver kiezingen, maar hij achtte het onjuist een algehele ontwapeningsovereenkomst op te houden totdat er een politieke regeling van het Duitse vraagstuk tot stand is gekomen. Hij vond het veront rustend, dat sommige regeringen, vol gens bepaalde geruchten, eerst een politieke regeling wensen, alvorens een ontwapeningsovereenkomst kan worden gesloten. Eindexamen Gymnasium Van de groepen AI en All van de eindexamen-kandidaten van het Gym nasium slaagden de dames: I. A. van Regteren Altena en I. van Heerde te Oegscgeest, A. M. L. de Koning te Lei den, en de heren A. Kosto, J. F. Hubeek, W. U. S. Kloeke, P. M. Waszink, allen te Leiden, en E. O. Kuypers te Oegst- geest. Eén kandidaat werd afgewezen en met 1 kandidaat wordt het examen voort gezet. Treinverkeer zaterdaa ernslia opzichter werd een van de treinen, die iiviirvciKccr iuieiuuy eui^ny g.erulme tyd had mQeten wachten, voor zichtig over de brug geloodst. gestagneerd (Speciale berichtgeving) Drie uur lang hebben de spoorwegen zaterdagmiddag op het baanvak Rotter damDordrecht met grote stagnatie te kampen gehad. Honderden vakantie gangers zijn aanzienlijk later dan zy hadden verwacht op de plaats van be stemming gearriveerd. De gevolgen van de stagnatie waren in ernstige mate merkbaar in de loop van de treinen tus sen het westen en het zuiden van Neder land. Omstreeks kwart over drie had zich op de spoorwegbrug over de Koningshaven op het traject tussen het centraal station en het station zuid in Rotterdam een ernstige storing voorgedaan. De klep van de brug, die had open gestaan voor het scheepvaartverkeer, paste namelyk niet meer in de oplegging. De rails op de klep lagen tien centimeter hoger dan die op het vaste gedeelte van de brug! Het metaal was door de warmte uitge zet. Een uur duurde het voordat tech nisch personeel van de spoorwegen de grendeling, die onder normale omstan digheden zeer nauw luistert, gesloten kon krijgen. Onder toezicht van de brug- met de Belgische ballonvaarder Ne vens by Putten, de heer Boesman bij Eemnes, en de Amerikanen bij Amstel veen. De ballon van de Duitser Eckert bleek gelang op het strand vier kilo meter ten noorden van Noordwyk. De zesde melding was van de Belg v. d, Bemden, die was geland bij Monster. De Turk Eskenazi daalde in Amster dam op de Sumatrakade en tenslotte landde mevr. Nini Boesman by Voor schoten. De heer v. d. Bemden heeft de langste afstand afgelegd. Stkug PM l Inmiddels was het treinverkeer uit beide richtingen volkomen vast gelopen. Ondanks complicaties hebben de spoor wegen de moeilijkheden echter goed op gelost. De passagiers van de treinen die uit Amsterdam en Dordrecht kwamen, werd aangeraden met tram of bus naar het volgende station te reizen en daar I over te stappen. Concertgebouworkest had groot succes in Helsinki Het Concertgebouworkest onder lei ding van dr. Eduard van Beinum, heeft gisteren met het eerste van de twee concerten, die het te Helsinki geeft als onderdeel van het Sibelius- Festival, een groot succes geoogst. De grote zaal, die plaats biedt aan ruim vierduizend personen, was vrijwel ge heel uitverkocht. Onder de toehoor ders bevonden zich talrijke persoon lijkheden uit het Finse openbare leven en leden van het diplomatieke corps. Naar aanleiding van het bezoek van het orkest gaven de Nederlandse gezant te Helsinki, de heer D. M. de Smit, en zyn echtenote in hun woning een re ceptie. Het tweede concert wordt vandaag ge geven. hulplokalen bij de HBS voor Meisjes. Medewerking zal de raad verlenen by de aanschaffing van meubilair voor de R.-K. Ulo-school aan het Vrouwenkerk hof en aan banken t.b.v. de Geref. Ulo school aan de Hooglandse Kerkgracht. Een bedrag van f. 2000 werd gevoteerd ter gedeeltelijke dekking van de kosten - over 1957 - van een schoolrijpheids- onderzoek op de openbare school aan de Haverstraat. Vooraf had de heer Van Dijk (KVP) er nog op gewezen, dat vooral ook aandacht besteed moet wor den aan de sanering van de gezinnen, hetgeen o.a. kan geschieden door krot opruiming. De heer Meester (PvdA), die het met de heer Van Dijk eens is. dat spoedig tot krotopruiming moet worden overgegaan, wijst op de grote betekenis van dit onderzoek, dat straks mogelijk heden kan bieden tot een betere sa menleving. De heer Van Weeren sprak in dezelfde geest. Opmerkingen, waar mede B. en W. het uiteraard eens wa ren. Aan elf ouders zal een tegemoetko ming in de vervoerkosten worden gege ven. verbonden aan het bezoeken van de Leidse Mythylschool door hun kinde- ren. Voorstel-zandaankoop werd aangehouden Het voorstel om een bedrag van ruim drie miljoen gulden beschikbaar te stel. len voor het ophogen van terreinen zie aanhef werd aangehouden tot een volgende vergadering. Alle overige door ons reeds gepubli ceerde voorstellen werden in deze zit ting, welke reeds om 3 uur was afgelo pen, aangenomen. Het voorstel van de heer Van Iterson, inzake het uit het ontwerp-besluit lich ten van een perceel grond, groot 3.03 are, waarover in een vorige zitting de stemmen staakten, werd thans aange nomen met 1714 stemmen vóór: C.H., K.V.P., V.V.D. en wethouder v. d. Kwaak. NEDERLANDER VOORZITTER „INTERNATIONAL HOTEL ASSOCIATION" De heer J. G. Meyer, voorzitter van de Nederlandse Horeca f. is gekozen tot voorzitter van de „International Hotel Association". Woonwagenbewoner doodde zijn schoonvader Vanmorgen om kwart voor acht heeft de 31-jarige P. Damen zyn 54-jarige schoonvader B. Scheffer in het Maastrichtse woonwagenkamp met een jachtgeweer doodgeschoten. Damen, die ais een gevaarlyk persoon, bekend staat en de andere bewoners van het kamp tyranniseerde, werd door de kampbewaarder gearesteerd en in de loop van de morgen in het hoofdbureau van politie opgesloten. Er is ruzie ont staan tussen hem en zijn schoonvader om een kind1 van de dader, welk kind in het huisgezin van de schoonvader was opgenomen. Damen had vanmorgen het bind by de schoonvader weggehaald. 658 kinderen waren ouders kwijt Het afgelopen weekeinde heeft de Haagse politie zich het lot van niet minder dan 658 kinderen moeten ont fermen, die in de drukte welke op het strand heerste hun vader en moeder waren kwijtgeraakt. In 266 gevallen werd verder aan bad gasten eerste hulp verstrekt. De politie en leden van de redidngsbrigade moes ten in elf gevallen hulp verlenen aan zwemmers, die in levensgevaar verkeer den. Enkele keren moesten de levens geesten weer worden opgewekt door middel van kunstmatige ademhaling. Ruim 300 rebellen in Algerije gesneuveld Bij een groot luchtoffensief van de Fransen, waaraan ongeveer honderd toe stellen deelnamen, zijn zondagochtend in Oost-Algerije omstreeks honderd ver zetsstrijders om het leven gekomen, waardoor het aantal gesneuvelde Alge rijnen in het weekeinde tot ruim drie honderd is gestegen. Zaterdag werden namelijk bij Tsjeria, in het Nementsja- gebergte, 205 Algerijnen gedood. Aan Franse zijde sneuvelden dertien militai- ten, terwijl er 42 werden gewond. De Franse troepen maakten grote hoeveel heden wapens buit. Van Franse officiële zijde is medegedeeld, dat de verzetslie den Algerije vanuit Tunesië waren bin nengekomen. In een gevecht op ongeveer tachtig kilometer ten zuidoosten van Constan- tine zijn zaterdag 23 rebellen gesneuveld, waardoor er zaterdag in totaal 228 zijn gedood. Gisteravond en vannacht brandden langs het ijzeren gordijn ontelbare vuren (Van onze correspondent In West-Duitsland) Vandaag wordt in de gehele Westduitse Bondsrepubliek als een officiële feest dag gevierd: overal rusten haast alle werkzaamheden. Men herdenkt namelyk de gebeurtenissen van vier Jaar geleden, van de 17de juni 1953, toen in Oost-Berlijn en in de Oostzone een opstand tegen het communistische regiem was uitgebroken, die al spoedig door de rode bewindhebbers en door Russische tanks in bloed werd gesmoord. In de Westduitse Bondsrepubliek heeft men deze dag de naam van „Dag der Duitse eenheid" gegeven, hoewel zy voorlopig nog, en wie weet hoe laag dat nog kan duren, feitelyk een dag van de Duitse on-eenheld is omdat het er, vooral op dit ogenblik, niet naar uitziet alsof binnenkort een hereniging van het ia stukken gescheurde Duitsland kan worden verwacht. Nog altijd een miljoen Duitse soldaten zoek Deze foto stadion met de ballons. geeft een beeld de op de start iv terwijl op de van het achten- achter- grond de om half vier als eerste op gestegen ballon met de Brusselaar Albert van der Bemden. opgedreven door de sitafje wind in sneltempo naar de horizon drijft. In alle delen van West-Duitsland had den herdenkingsplechtigheden plaats. Een van de indrukwekkendste was die van hedenochtend in de grote met plan ten en bloemen versierde zittingszaal van de Bondsdag in het Bundeshaus te Bonn, waarop o.a. Bondskanselier Aden auer het woord heeft gevoerd. Op ontelbaar veel plaatsen langs het IJzeren Gordijn, dat midden door het hart van Duitsland loopt, brandden gis teravond en vannacht eindeloos lange kettingen van grote vuren, die de Duitsers aan de overzijde moesten laten wetsn. dat men hen in het Westen niet verge ten is en dat men niet van plan is het streven op te geven met hen herenigd te worden. Op de vooravond van deze herden kingsdag zijn gisteren circa 15.000 Duit sers, die enige tijd in vreemde krijgsge vangenschap hebben doorgebracht, in de enorme congreszaal te Frankfort am Main bijeen gekomen. In tal van rede voeringen werd nog eens het voor het Duitse volk zo tragische einde van de laatste wereldoorlog in herinnering ge bracht. Men wees er op dat nog steeds circa 1.3 miljoen Duitse soldaten zijn vermist. Men weet niet hoevelen van hen gestorven zyn en hoeveel zich nu nog in Russische gevangenschap bevin den. Het is tot dusverre nog altijd niet gelukt hieromtrent juiste en uitvoerige inlichtingen van de Sovjet-Unie te krij gen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9