COMET schitterde in de Derby en klopte Killalane Jaarlijks zwem- en polotoernooi Sleutelstad, De Zijl en R.Z.P.C. Bataven prima op dreef in twee- en driekamp MAANDAG 17 JUNI 1957 Felix won Prijs van Duindigt Sorento PSmit) ongenaakbaar in liet W. J. Jochems Memoriaal (Van onze medewerker) Voor de Derby, de grote krachtproef tussen de driejarige volbloeds, gedoteerd met een eerste prijs van f4500.stelden zich 11 deelnemers onder de hoede van de starter. Na enige vergeefse pogingen het veld weg te krijgen, ging, toen de vlag viel, Staatsgeheim (Van Deuren) aan het hoofd vóór de favoriet Killalane (v. d. Kraats) en Cornet (Delbrassinne). Aan de overzijde zette Killalane de aan val op Staatsgeheim in, en deze moest, zjj het na veel strijd, de erepositie prijs geven. Waarschijnlijk heeft Killalane hier iets te veel van zijn reserve verbruikt, want Delbrassinne, die dit gevecht in derde positie rustig aanzag, kwam eerst in het rechte eind met zijn aanval en terwijl Staatsgeheim terugviel naar de vierde plaats, ging Cornet naar een glorieuze en verrassende zege; Killalane moest met één lengte capituleren. Colony Boy (Puttemans) werd derde op 2 lengten. De tijd 2 min. 37.3 sec. over 2400 meter bleek de snelste tijd in een Derby getoond; in 1949 liep Qualissa 2.39 en in 1953 Pistache 2.40.3. In de Prijs van Duindigt, een ren over 2600 meter, zag Delbrassinne er met Makarit lange t.ijd als winnaar uit, maar in het laatste rechte eind ging het ge wicht spreken en Felix (Meynaert) legde beslag op de pry's, op 4 lengten gevolgd door de snel uit de achterhoede gekomen Mangala (GrouweLs)Op foto moest Makarit de derde plaats nog af staan aan Blue Blazes (v. d. Kraats). By de 2-jarige volbloeds over 1000 me ter was de zege van H. Pije met Un- gersma een grote verrassing (w. f. 18.70). Hij liet op zekere wijze de favoriet Yel low Rose (v. d. Kraats) 2 lengten achter eioh. Op dezelfde afstand werd Mani toba (v. Deuren) derde. DE DRAVERIJEN Een machige strijd werd geleverd in de twee heats om het W. J. Jochems Memoriaal; dit werd een grootse triomf voor Sorento (Smit) In de eerste heat- liep Hyde Park zich aan de overzijde vast op de kopgroep, kreeg een lang durige fout en werd ingehouden. So rento nam in het rechte eind de leiding en stond deze niet meer af. Voor de snelle Double Six M (Leeuwenkamp), met 40 meter handicap vertrokken, scheen de tweede plaats weggelegd, doch de eindspurt van Peterhof (Geersen) was hem iets te machtig. Hoe snel het ging bleek uit de km.-tijd van de win naar (1.22.-), doch Double Six draaide er een 1.20.4 km -tijd uit. Ook in de tweede heat was Sorento ongenaakbaar; alle andere voorspellingen ten spijt repe teerde hij met een 1.22.3 zege. Weer moest Peterhof met de tweede plaats genoegen nemen, gevolgd door Post- duifje G (Runhaar) en Double Six M. De totaalstand werd: 1. Sorento; 2. Pe terhof; 3. Double Six; 4 Postduif je G. Nog tweemaal stapte Piet Smit deze middag als triomfator van de sulky Met Vdtalis in de Diamant Bleu-prijs met 20 meter ontheffing gestart, liet hij zich geen moment bedreigen. Aanvan kelijk volgde Queen Behvin. doch deze kreeg een fout. Geersen kwam van ach teren met Urban Hollandia en finishte als tweede, zij het op eerbiedige afstand en in niet al te beste draf, doch ook de derde aankomende. Trekduif S (Oist- hoorn) draafde niet al te best en zo bleef de volgorde gehandhaafd. In de Juggler-prijs leek het of Smit met Sirona in het rechte eind om de lei dende Sir Messidor (Geersen) heenwan. delde. en passeerde als eerste in 1.23.3 km.-tijd de rechterstoel. Quatrième Poulain (v. d. Berg) liet zich niet on betuigd en werd derde. Sammy Mars (J. de Vlieger) viel niet mee en moest met de vierde plaats genoegen nemen. Het openingsnummer won Jan de Vlieger „op zijn sloffen" met de grote favoriet Vlieger D. Een verrasisng was de tweede plaats van Union (T. v. d. Veen), die op foto de slotaanval van Vainqueur (v. d. Berg) met miniem verschil afsloeg. Marten Vergay bleef met Urame in de draverij over 2500 meter van start tot finish aan het hoofd. Van zijn 12 belagers maakten velen nogal fouten, zodat de leiding van het achtervolgende peloton nogal eens wisselde. Tenslotte kwam een verrassende Rotecta (A. B. v. d. Veen) als tweede over de streep, SCHERMEN. Internationale wedstrijden te Noordwijk Een eerste plaats in het florettoer- nooi voor Nina Kleyweg (Jacqueline Sloos werd derde) een overwinning voor Kardolus in het sabeltoernooi en een zege voor de Engelsman Jay in het de- gentoernooi.dat waren de resultaten van de jaarlijkse internationale schermwed- strijden van Parade et Riposte" te Noordwijk. Het predicaat .„internationaal ver dienen deze wedstrijden nauwelijks; door verschillende omstandigheden lie ten de Fransen en de Belgen, die had den toegezegd deel te nemen, verstek gaan. Alleen de bekende Engelsen Jay en Hosyns, enkele Duitsers en de in Duitsland woonachtige Hongaar Deveny verschenen op de lopers. Een lichtzijde had dit toernooi even wel toch. In de eindstrijden werden nl. zeer goede prestaties geleverd door de Jonge schermsters en schermers, die reeds geruime tijd lid van de centrale opleiding te Overveen zijn. Zo viel de eerste prijs in het floret- toernooi, waarbij voor de eerste maal in Nederland met elektrische registratie werd gewerkt, aan Nina Kleyweg ten deel. Deze zege werd evenwel behaald na een barragepartij met de ex-kam- Sioene van Nederland, Jeanne van Es. ina won op overtuigende wijze met 51. Ook in de twee andere toernooien moest barrage de beslissing brengen. Kardolus jr en Van Beem kruisten de wapens voor de overwinning in het sabeltoernooi. Beiden waren nl, met 6 gewonnen partijen geëindigd. Kardolus versloeg zijn rivaal met 52. De meest enerverende strijd leverden de Engelsman Jay en onze landgenoot Mandl in de barrageparty van het de- gentoernooi. De equipe wedstrijd tussen een Neder landse sabelploeg en een team uit Aken, welke zaterdagavond werd gehouden, boette eveneens aan belangrijkheid in. De Racing Club de Paris, die tegen onze landgenoten zou uitkomen, liet te elfder ure weten, dat zij niet naar Noordwijk kon komen en zo waren de organisatoren genoodzaakt een beroep op andere buitenlanders te doen. Met 13—3 won het Nederlandse team van de zeer zwak schermende Duitsers. gevolgd door United Hanover en Post- duifje K. Rosa Hollandia (Eerenberg) had in de Highwayman-prijs steeds een gunstige positie achter de leidende Spencer Nora (Van Twisk). Uit het veld, dat dicht op een lag, maakte Toomel D (Smit) zich na de bovenibocht los en ging op het lei dende duo af. Spencer Nora viel terug, dooh Rosa Hollandia gaf geen krimp en triomfeerde in 1.23.9 km.-tyd. Petronel Spencer (W. Leeuwenkamp) verwees Spencer Nora nog naar de vierde plaats. De uitslagen luiden: Allegheny-prys; 1. Vlieger D (J. P. de Vlieger) (1.32.9); 2. Union; 3. Vainqueur; Tot. wl: 1.30, pl. 1,20. 4.50, 1.80, gek. 12.30 cov. 11.50. Diamant Bleu-prijs: 1. Vital is (P. M. Smit) (1.30); 2. Urban Hollandia; 3. Trëk- diuif S. TOt. wi: 1.50, pl. 1.30; 1.40. 3.60. gek. 3.20. cov. 3.20. Frledprys: 1. Uraniie (M. Vergay) (1.23.6) 2. Rotecfoa; 3. Unóted Hanover. Tot. wi.: 2.40. pl. 1.80. 2.30. 3.(XX gek. 4.20. cov. 8.40. Memoriaal W. J. Jochems - prij sle heat: 1. Sorento (P. M. Smit) (1.22); 2. Peterhof 3 Double Six M. Tot. wl.: 3.60. pl. 1.30, 1.30. 1.20, gek. f 13.30, cov. 3.50. Tweede heat: 1 Sorento (P. M. Stolt) (1.22.3); 2. Peterhof; 3. Postduif je G. Tot. wi: 4.70, pl. 1.70, 1.30, gek, 4,40, cov. 2.90 W. J. Jochems Memoriaalprijs. Definitief uitslag optelling der totaaiitijden: 1. Sorento 5.12.1; 2. Petertvof 5.1G.3; 3. Double Six M. 5.13.8. Hlgwayman-prijs: 1. Rosa Hollandia (F. J. Eerenberg) (123.3); 2. Sir Messidor; 3. Quatrième Poulain; Tot wl.: 5.00. pl. 2.30, 1.50, gek. 5.20. cov. 3.20 De rennen: Derby: 1. Ooimet (F. Defibrasslne)2 Kil lalane; 3. Colony Boy; Tot. wi: f5.90 (stal), pl. 1.40. 1.20. 1.80. gek. 10.70 cov. 4.80. Solferineprijs; 1. Ungersma (H. Pije); 2. Yellow Rmse; 3. Manitoba. Tot. wl: 18.70, Tweedaags nationaal i eonco nrs-hippique Lt.-kol. Van Zinnicq Berqmann won wisselprijs Op het terrein in het Westbroekpark te 's-Gravenhage is een tweedaags nationaal concours hippique gehouden, georganiseerd door de Zuidhollandse Jachtvereniging, onder auspiciën van de Stichting Nederlandse Hippische Sport bond. De belangrijkste uitslagen luiden: Dressuurproef M.B.: 1. J. Pollak met „Jagdheld" 400 punten; 2. Ernest van Loon met „Arsenaal" 399 pnt; 3. ex aequo: mevr. L. F. Benedictus—Lieftinck met „Kobold" en mevr. A. A. Coebergh- van Velze met „Francois" 395 punten; 5. mevr. L. F. BenedictusLieftinck met „Lorbas" 392 punten. Damesspringconcours na barrage: 1. Mady Koster met „Axel" 0 fouten 29.2 sec; 2. Proetske Arts met „Roszy" 0 fouten 30.2 sec; 3. Irene Jansen met „Adelboom" 0 fouten 31.4 sec; 4. mej. J. van Loon met „Consuelo" 0 fouten 33.2 sec; 5. mevr. F. DekkersCoebergh met „Courtess" 0 fouten 37.0 sec; 6. mej. E. Tak met „Grey Shadow" 3 ftn 41.4 sec. Jeugdspringconcours (beneden 18 jaar) 1. Rudi Pessel met „Fiat", 0 fouten 26 sec; 2. Anneke Zwolsman met „Marsh Mallow" 4 fouten 21 sec; 3. Tineke Zwolsman met „Ros Beyaert", 0 fouten 24 sec; 4. Rudie Wunneberg met „Cor- rie" 0 fouten 24 3/5 sec; 5. Maluka van den Bergh met „Ecusson" 0 fouten 251/5 sec; 6. Marianne Echholtz met „Panda" 0 fouten 26 sec; 7. Charlotte Bensdorp met „Bambino" 0 fouten 27 sec; 8. Renee Blanchard <G.B.) met „Grey Shadow" 0 fouten 28 2/5 sec. Springconcours L: 1. T. Timmer met „Roxane" 0 fouten 301/5 sec; 2. Ma rijke Englebert met „Pretmaker" 0 ftn 33 3/5 sec; 3. majoor J. J. L. baron van Lynden met „Cortina" 0 ftn 35 1/5 sec; pl. 2.50, 1.30, gek. l'l.— cov. 4.30. Prijs van Duindllgt; 1. Felix (A. Mey naert); 2. Mangala; 3. Blue Blazes. Tot. wl. 2.90 (stal), pl. 7.90, 2.10, gek, 22.20, oov. 3.70. Totale omzet: M40:H14,&O. Collegium van L.S.C. bij de Derby De gisteren op Duindigt ge- houden Derby werd bijgewoond door het Collegium van het LSC en de besturen van de Leidse Studenten Carroussel Vereni- ging en Sociëteit Minerva, allen getooid met de grijze „top-hat". Na de overwinning van Comet complimenteerde de praeses collegii, de heer A. E. du Perron, de eigenaar en de jockey en hij sierde het triomferende paard met het door de Stichting Duin digt beschikbaar gestelde dek kleed, dat slechts door Cornet mag worden gedragen en waar op staat vermeld: „Derbywin naar 1957 Duindigt". Deze foto toont de finish van de Derby, welke gistermiddag op de renbaan van Duindigt is verreden. Op de eerste plaats zien we de win naar „Cornet" gereden door F. Del- brassine. als tweede „Killane" ge reden door H. v. d. Kraats en als derde Colony Boy" gereden door E. Puttemans. Slechts geringe belangstelling Anton Ladan-wisselbeker ging naar De Zijl Zaterdag had het ieder jaar weerke rende toernooi tussen De Zijl, RZPC en Sleutelstad om de Anton Ladan- wisselbeker plaats. Ondanks het heer lijke weer was er weinig publiek. En dat, terwijl er een ontmoeting De Zijl Sleutelstad waterpolo op het pro gramma stond! Alweer een aanwijzing dat de belangstelling voor waterpolo van de zyde van het publiek aan het tanen is. De persoonlijke nummers voor het zwemprogramma leverden zo hier en daar spannende races op, maar de tijden bleven aan de matige kant. De 100 meter schoolslag gaf bij de dames een stryd tussen Corrie Martijn en Greet Heemskerk van De Zijl en Suze van Es van de Sleutelstad. De beide Zijlmeisjes werden tenslotte één en twee met slechts 0.4 sec. verschil. Hetzelfde nummer bij de heren werd door Peter Bekkering in 1 min. 19.2 sec. gewonnen. Aat Kapaan werd tweede in 1.20.5. Joop de Haas maakte op de rug slag 1 min. 12.-, voor dit zware bad een behoorlijke tijd. De 10 x 50 meter vrije slag voor dames en heren gemengd was een zeer spannend nummer. Afwisse lend hadden De Zijl en Sleutelstad een kleine voorsprong. Tenslotte was het De Zijl die het eerste aantikte in 5 min. 29.5, wat een gemiddelde van 33 sec. per deelnemer betekent. In de puntentelling eindigde De Zijl op de eerste plaats met 11.4 seconden voorsprong op Sleu telstad, waarmee ze beslag legden op de Anton Ladan-beker voor zwemmen. Uitslagen: 100 meter rugslag dames: 1. G. Dane (R - 1.28.3; 2. A. de Tombe (S.) 1.32.9; 3. G. Mieremet (Z.) 1.34.3. 4. C. Jurgens met „Mary's Folly" 4 ftn 37 sec; 5. B. Nieuwkoop met „Hanko" 4 ftn 37 1/5 sec. Geschiktheidsproef voor jachtpaar den: 1. „Nenagh" met H. van Berkel; 2. „Foxtrott" met majoor W. F. K. Bischoff van Heemskerck; 3. „Esquire" met S. M. Pruikemaker. Springconcours M.A.: 1. majoor W. F. K. Bischoff van Heemskerck met „Pocholo" 0 ftn 32 sec; 2. M. M. Koster met „Cobbey" 8 fouten 28 sec; 3. ex aequo Irene Jansen met „Adelboom" en B. Uytendaal met „Manilla" 0 fouten 29 2/5 sec; 5. Marijke Englebert met „Pretmaker" 0 fouten 361/5 sec; 6. Anton Ebben met „Fleur d'Oranger" 4 fouten 31 sec; 7. Ritm. J. J. Gruppelaar met „Plus Possible" 4 fouten 34 3/5 sec; 8. Guus van der Kar met „Ilone" 4 ftn 41 1/5 sec. Parfjs' springconcours, na de vierde ronde: 1. A. Wolf met „Grey Cat" 3 punten; 2. ritm. J. J. Gruppelaar met „d'Artagnan" 1 pnt; 3. A. Ebben met „Harmonieuse" 0 pnt. Na de derde ron de: 4. ex aequo C. J. Kouwenberg met „Qudian" en A. Ebben met „Fleur d'Oranger", beiden 5 punten. De kolonel C. H. Labouchère-wissel- prijs, die werd uitgereikt aan die ruiter, die jaarlijks de beste prestatie levert, zowel in de dressuur als met het sprin gen, werd toegekend aan lt. kol. mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergmann. Idem heren: 1. J. de Haas (Z.) 1.12.-: 2. W. Eversen (R.) 1.15.2; 3. W. v. Zyl (S.) 1.20.-. 100 meter schoolslag dames: 1. C. Martyn 1.33.3; 2. G. Heemskerk (Z.) 1.33.7; 3. S. v. Es (S.) 1.34.5. Idem heren: 1. P. Bekkering (S.) 1.19.2; 2. A. Kapaan (S.) 1.20.5; 3.T.Ple zier (Z.) 1.22.-. 100 m. vrije slag dames: 1. W. Mar tijn (Z.) 1.16.-; 2. R. Goetzee (R.) 1.16.2; 3. Ag. Menijn (Z.) 1.20.4. Idem heren: 1. F. Thyssen (S.) 1.04,5; 2. N. v. Berkel (S.) 1.05.5; 3. H. Slot boom (R.) 1.06.4. 10 x 50 m. vrije slag estafette dames en heren: 1. De Zijl 5.29.5; 2. Sleutelstad 5.32.-; 3. RZPC 5.52.2 (gedisqualifi- ceerd). Totaalstand: 1. De Zyl 1328.4; 2. Sleutelstad 1339.8; 3. RZPC 1447.8. WATERPOLO Bij het waterpolo bleek de Sleutelstad de sterkste te zijn. Het herenzevental won beide wedstrijden, de dames één, zodat met 6 punten Sleutelstad eerste werd tegen De Zijl en RZPC ieder 3 pnt. Bij de dames was RZPC te sterk voor Sleutelstad. De rust ging hier in met 3—0. Elly Stouten maakte nog 31, maar direct na de hervatting werd het met een ver schot 41. RZPCDe Zyl was bij de dames een gelijk opgaande strijd. In de eerste helft nam de Rotterdamse ploeg een 10 voorsprong, die ze wisten te behouden ondanks het feit, dat ze het laatste deel met een speelster minder moesten doen. Na de rust was het Diny Wolring, die er 11 van maakte. De eerste Rotterdam se aanval na de hervatting veranderde de stand in 2—1. Door Diny Wolring werd het direct weer 22. De Sleutelstad- en De Zijl-dames waren aan elkaar gewaagd. Geen der ploegen verkreeg een meerderheid en gescoord werd er pas in de allerlaatste minuut. Dit deed Riet Wolters, zodat het een 10 overwinning voor Sleutel stad was. HEREN De herenploeg van de Rotterdamse Zwem- en Poloclub was voor de Sleu telstad-heren te zwak. Toch werd het nog een aantrekkelijk en snel partijtje polo, waarin Sleutelstad by de rust een 2—0 voorsprong had door doelpunten van Nico Brouwer. Na rust kwamen er nog drie bij door Wim van Zijl en weer tweemaal Nico Brouwer. De tweede wedstrijd werd door de Rotterdamse heren ook verloren. Dit maal met 40. De Rotterdamse keeper, die tegen Sleutelstad al getoond had z'n vak te verstaan, stond De Zijl aanvan- Voor dames een tweede, voor heren een eerste plaats (Van onze atletiekmedewerker) Ondanks de hitte waren er het afge lopen weekeinde nog wedstrijden op de Leidse Sintelbaan. Bataven organiseerde een driekamp waaraan naast de Leide- naars deelnamen MSV uit Noordwijk en „Snel en Lenig" uit Wassenaar en voor de heren was er een dualmeet tussen de gastheren en „Olympus" uit Alkmaar. Aan Batavenzijde vielen verschillende recordverbeteringen te noteren: zo liep J. Kettenis de 200 m. Jongens A in 24 sec. rond en bracht hij op de 300 m. een tyd van 38.7 op de klokken. De 3000 m. werd zeer snel gelopen. Dit werd een overwinning voor de Olym- piaan C. Meester, die de 8 rondjes liep in 9.16.6. De Bataaf Van der Brink, die oorspronkelijk was afgezakt, kwam toch nog op de tweede plaats in de nieuwe persoonlijke recordtijd van 9.20.8. Ook Jacques Kraan bleef met 9.28.6 onder zyn beste tijd en promoveerde naar de C-klasse. De 4 x 100 m. dames van de Batavenploeg (met een junior in dege lederen) bracht eenzelfde tijd als in de wedstrijd van de vorige week. Henk Wit- teman liep een goede 1500 m. in 4.19.4 en Schoo won een 400 m. in 54.9. De Olym pisch Estafette, het slotnummer, had een sensationeel verloop. Behaalden de Olympuslopers aanvankelijk een grote voorsprong, deze werd weer geheel te niet gedaan door het sterke lopen van Fred Faber op de 400 m. en Jan van der Veer op de le 200 m. De Bataven hielden hun voorsprong en wonnen tenslotte met bijna twee seconden voorsprong in 3.55.8. Zaterdag en zondag is in het Haagse Westbroekpark 'n nationaal concours hippique gehouden, ge organiseerd door de Zuidhollandse Jachtvereniging. De foto toont de heer Koster in actie tijdens het springconcours 2 KM ZWEMTOCHT LOOSDRECHTSE PLASSEN Volgens traditie heeft de Hilversumse Zwemvereniging De Robben zaterdag middag op de Loosdrechtse Plassen de 2 kilometer zwemtocht georganiseerd, die weer buitengewoon grote belangstel ling trok. De voornaamste uitslagen waren als volgt: Vrije slag: 1. Judith de Nijs (Robben) 28 min. 49.4; 2. Corrie Schimmel (Gooi) 29 min. 16.6: 3. Jans Koster (Gooi) 30.17 4. Astrid Sanderson (Robben) 30.29.5; 5. Lenie de Nijs (Robben) 30.30. Bij de eerste tien plaatsten zich voorts: Mary Kok, Greetje Kraan en Ati Voor bij. Heren Vrije slag: 1. Andre Hermsen (Robben) 28.13.5; 2. Herman Willemsen (Robben) 28.58; 3. Jaap de Jong (LZO) 28.58.5; 4. Henk van der Linden (Zwem- lust) 29.35; 5. Charles Ritto (DJK) 29.35.5. kelfjk in de weg. Een boogbal van Hen- nie Hensing was hem echter te machtig. Dat waren in de tweede helft ook de schoten van Dlck v. d. Kwaak, Hennie Hensing en Hans v. Tol. Totaal dus 40 voor De Zyl. De stand voor de waterpolo-beker was hiermee: Sleutelstad 4 punten, De Zijl en RZPC 3 punten. De laatste wedstrijd tussen De Zijl en "leutelstad moest dus de beslissing brengen. Altijd al rivalen en nu nog een beker op het spel staande, het zou er dus om spannen. Dat deed het ook! De Zyl legde zich vooral op de verdedi ging toe, daarmee Sleutelstad verhin derend z'n spel te ontplooien. De rust stand was toch 10 voor Sleutelstad, gescoord door Nico v. Berkel, toen Sleutelstad met een man meer speel de. Na rust ging de strijd onvermin derd fel door, soms zelfs te fel Mis schien was Sleutelstad tenslotte iets sterker, maar er werd toch niet meer gescoord, zo won Sleutelstad deze wedstryd en daarmee de beker voor het waterpolo. PINGUÏNS 3—SLEUTELSTAD 2 4—5 De reserves van Sleutelstad bleken tegen Pinguïns 3 tenslotte juist de meeste doelpunten te kunnen maken. Aanvankelijk leek het een gemakkelijke overwinnig te zullen worden. -Een schot van Piet Erades zorgde voor het eerste en een keurige doorslagbal voor het tweede Leidse doelpunt. De Woer- dense ploeg gaf zich echter niet gewon nen en liep nog voor de rust in tot 2—1. Met behulp van de scheidsrechter, die volkomen ten om-echte een strafworp toekende, kwamen ze gelijk 2—2. Een goed schot werd het derde Pinguins doelpunt, waardoor Sleutelstad dus met 3—2 achter stond. Onze stadgenoten zetten echter door en een doorslagbal van Piet Erades, die een schot van Hen nie Doove net aantikte werd de gelijk maker: 3—3. Een numei-ieke meerder heid leverde het vierde Leidse doelpunt op, door een schot van Hennie Doove gescoord. Nog waren beide ploegen niet uitgedoelpunt. Een schot vanaf de helft bi-acht ze weer gelijk: 44. Toch werd het een Sleutelstad-overwinning, door dat bij een onderbroken Woerdense aan val Piet Erades vrij voor lag en de bal toegespeeld kreeg. Meer tyd tot scoren was er niet en het bleef 54. By de dames domineerden vooral de meisje van „Snel en Lenig", die zoveel punten vei-gaarden, dat zij de Leidse dames de baas waren, en wel met 18 pun ten. De uitslag van de trialmeet dames was. 1. S. en L. 120 pt.; 2. Bataven 102 pt. en 3. MSV 54 pt. De uitslag van de dualmeet bfj de he ren was als volgt: 1. Bataven 140.5 en twee Olympus 78.5 pt. Enige uitslagen: 100 m. heren: 1. F. Faber, Bat. 11.8; 2. A. Knjjnenburg. S. en L. 12.1; 3. V. J. v. d. Veer. Bat. 12.2. 400 m.: 1. J. 8choo, Bat. 54.9; 2. B Billing, Ol. 55.-; 3. J.Hokx Bat. 56.9. 200 m.: 1. J. v. d. Veer, Bat. 24.4; 2. J Schoo. Bat. 24.9; 3. H. KnU- nenburg S. en L. 25.-. 3000 m.: 1. C. Meester, Ol. 9.16.8; 2. Van den Brink, Bat. 9.20.8; 3. J. Ki-aan, Bat. 9.28,6. Kogel hei-en: 1. J. Verkley, Bat. 11.71%; 2. T. v. d. Zalm. MSV 10.66% 3. J. Ber- bee. Bat. 10.54 m. Hoog meisjes A: 1. L. Zoet, MSV 1.42 m.; 2. B. Slats, S. en L. 1.37 m.; 3. A. Lourier ,S. en L. 1.37 m. Waterpolo-overzicht De competitie draait nu op volle toe ren en voor de komende week is een uitgebreid programma opgesteld. Spe ciaal Sleutelstad krijgt het bijzonder druk. Doordat dit zevental nog geen wedstrijd gespeeld heeft is er sprake van een flinke achterstand. Deze wordt nu in één week ingehaald en dus moeten er drie wedstrijden ge speeld worden. Vanavond gaat men naar Schiedam om te proberen SZC te verslaan waar wel een behoorlijke kans op is. Donder dagavond komt DVZ op bezoek, wat veel strijd en misschien een puntenver deling op zal leveren. Een dag later staat de uitwedstrijd tegen BZC op het programma. Dit zal ook wel twee pun ten voor de Leidse ploeg betekenen. LZC speelt hedenavond de indertijd uitgestelde wedstrijd tegen WZC uit Woerden, dat in LZC wel zijn meerde re zal moeten erkennen. De Zijl haalt morgenavond de volgende twee match- punten binnen tegen het zwakke AZC uit Alphen. Een toernooi staat ook nog op het programma, n.l. het kringpolo- toernooi van de Kring Gouda-Rijn- streek op zaterdagmiddag om 15.00 uur de Zijl. Programma voor deze week: Hedenavond: 8 uur: LZC 2VZV 2, LZC 1—WZC 1: Dinsdag: 7.30 uur: De Zijl 3GZC 5. De Zijl 1DWR 1 (da mes), De Zijl 1-AZC 1; Donderdag: 7.30 uur: SleutelstadLWV (jongens). Sleu telstad 2—WZC 2. Sleutelstad—DVZ. Zaterdagmiddag 3.00 uur: Kringpolo- toernooi in „De Zijl". WIELRENNEN. FRANSE PLOEG VOOR TOUR DE FRANCE. De nationale Franse ploeg voor de Ronde van Frankrijk is nu definitief samengesteld. De twee open plaatsen in het team zijn nu ingenomen door Louis Bergaud en Jean Stablinski. De volledige equipe is als volgt: André Darrigade. Jacques Anquetil, Albert Bouvet, Gilbert Bauvin, Jean Forestier, Fi-an^ois Mahé, René Prlvat, Roger Walkowlak, Louis Bergaud en Jean Stablinski. Geldermans wint Ronde van Zuid-Holland Een renner in top-conditie kan veel. Dit bewees de 22-jarige Beverwijker Ab Geldermans. die donderdagavond in het Olympisch Stadion in een beste tijd kampioen van Nederland op het ama- teur-achtei-volgingsnummer werd en zondagmiddag de vrij zware vierde ronde van Zixid-Holland op magistrale wijze wist te winnen, na een vlucht van ruim 80 km in gezelschap van de jonge veelbelovende Scheveninger Ab van Eg- mond. De uitslag was: 1. Ab Geldermans (Beverwijk) in 4 uur 58 min. 51 sec., 2. op 9 sec.: A. van Egmond (Schevenin- gen), 3. op 6 min. 12 sec.: J. de Haan (Klaaswaal), 4. op 6.14: J. v. d. Putten (Den Haag), 5. W. J. Swanfeld (Dor drecht), 6. G. van Straten (Rotterdam), 7. G. Kreukniet (Rotterdam). 8. M. Snijder (Halfweg), 9. J. Stolk (Zwijn- drecht), 10. J. van Wetten (Noordwij- kerhout). ATLETIEK. NATIONALE RECORDS KOGELSTOTEN (DAMES) Bij nationale dames atletiekwedstrij den die in het Vughtse Sportpark wer den, gehouden heeft Corry van den Bosch van Taxandria uit Oisterwyk het nationale record kogelstoten dames, dat sinds 27 juli van het vorige jaar in Vlaardingen met 12,62 meter op haar naam stond, inet niet minder dan 77 centimeter verbeterd en gebracht op 13,39 meter. Bij de Meisjes A verbeterde Yvonne Roeken (Thor-Roosendaal) opnieuw liet Nederlandse record kogelstoten met een worp van 14,15 meter. Acht dagen ge leden kwam zij 31 centimeter boven het negen jaar oude record van Nel Zwier (13,59 meter); tijdens wedstrijden in Rotterdam werd het 13,90 meter.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6