Veel regen en veel wegblijvérs bij regionale wedstrijd van Zwaluwen Geen concurrentie voor Peen Italiaan Nencini liet zege in Giro niet meer glippen De Nederlandse renners roeren zich in de „Dauphine Libere" DINSDAG 11 JUNI 1957 4 Van de atletiekvelden (Van onze atletiekmedewerker) Nee, we kunnen werkelijk niet optimistisch schrijven over de regionale atletiek wedstrijden die de Zwaluwen gisterep op de nieuwe sintelbaan Zuid-Larenstraat in Den Haag organiseerden. Eerstens was daar de regen, die het verblijf op en om de sintelbaan nu niet tot een pretje maakte, ten tweede het grote aantal weg blijvers onder de atleten zelf (de 800 meter Heren A ging helemaal niet door!), waardoor het programma veel van zijn aantrekkelijkheid verloor en dan was er als derde meest ernstige factor het falen van de organisatie, die blijk gaf niet op te kunnen tegen een wedstrijd met een dergelijk aantal deelnemers. Zo vielen er o.a. enige series 100 meter uit de uitslagen weg, verdween een complete 600 meter Jongens B, liep een tweetal estafettes in de soep en kwam men tenslotte tot de ontdekking, dat de achterstand op het programma bijna drie kwartier bedroeg! Dat er desondanks nog hier en daar aardige prestaties uit de sintels rolden pleit voor de vorm, het uithoudingsvermogen en niet in het minst voor de verdraag zaamheid van de dames en heren atleten. Overigens werd die weggevallen 600 m. Jongens B, waarvan we dus niet de tijd kunnen vermelden, een prachtige overwinning voor Hans Peen (Hol land), die geen noemenswaardige con currentie ondervond. Men zal voor Peen eens andere tegenstanders moeten zoe ken, hier in Zuid-Holland is niemand tegen hem opgewassen. Hij leed dit jaar nog geen nederlaag! Bij afwezigheid van Henk Kalkman, die met de jeugdploeg in Aken ver toefde, won Van Aalst (Minerva, Rot terdam) de 800 m. Jongens A, waarbij hij met 2.03.8 de twee minuten grens heel dicht benaderde. De twee WIK- meisjes, Truus Cruiming en Eveline Meyer, waren weer succesvol: zij zorg den voor een dubbele overwinning op de 60 meter, beiden 8.2., en een tweede en derde plaats bij het verspringen met resp. 4.45 en 4.43 m. In de 200 m. Dames A-finale start ten slechts twee deelnemers en wel de oude getrouwe Dicky van Dijk (Sa- gitta) en Trees van der Burg van de Meeuwen. Mej. Van Dijk was met 26.2 nog de beste. In de B-klasse eindigde mej. Kraan van de Bataven als derde in 27.5. Nog een derde plaats was voor Mario Spadon (Bataven) op de 200 m. Heren C. hetgeen hij even later op de 100 m. herhaalde. Verspringen Heren A was een scha mele bedoening met één! deelnemer, nil. Cees Sleeuwenhoek, die van ar moede ook al niet ver kwam: 6.34 m. was het povere resultaat. Maarten Roo- zenschoon (Holland) deed het in de B- klasse met 6.22 m. relatief beter. Mej. De Winter (Bataven) kwam met twee centimeter te kort om het kogelstoten dames C op haar naam te brengen, nu 9.73 m. en een tweede plaats achter mej. Hamwijk (Minerva), die het tot 9.75 m. bracht. Tine de Vries (Nieuw Brunhilde) deed keurig werk op de 80 m. meisjes A, die ze winnend liep in 10.9 sec., evenals het WIK-meisje Ineke Vrij burg, die een gelijke prestatie leverde op de 100 meter Dames D en later ook het verspringen won. Klinker (Hellas Utrecht) zat op de 800 m. Heren B dicht tegen de pro- n 'ar de A-klasse aan met zijn 2.00.5. Zoals reeds in de aanhef gezegd ging de 800 m. Heren A niet door. De reden hiervan was, dat geen enkele deelnemer zich meldde. De twee Leidenaars op dit nummer, Lambert van der Berg en Carel van Venetien (Holland) konden zich toen wel weer gaan aankleden, temeer daar Van der Berg een ongelukje met de motor had gehad en dus niet kon lopen en Van Venetiën er natuurlijk niets voor voelde om alleen over de baan te gaan. De 4 x 100 m. Herenploeg van Holland zorgde er in ieder geval toch voor, dat de roodbroeken niet met lege handen naar huis gingen. Zij liep nJ. een keu rige 46.7, met één tiende seconde voor het aanstormende Rotterdamse Metro, dat op 46.8 staan bleef. Een interessant nummer was nog de 300 m. Heren in de A-klasse, gewon nen door de Boskoper Jan Vergeer (AV '47) en in de B-klasse door Van Proosdij (WIK). De tijd van Vergeer was niet zo denderend, 8.59.2, maar hij spaarde zich kennelijk voor volgende week, wanneer hy in Vlaardingen acte de presence moet geven in de strijd te gen de Belgen. Een ander, die zich rus tig hield. was de Rotterdamse reus Kees Koch, die vertelde dat hij alleen uit Rotterdam meegekomen was om zich wat in te werken, omdat hij in de int. mil. kampioenschappen in Athene en in de landenwedstrijd tegen België een goed figuur wil slaan. Toen we daarop zeiden aan de recordverbetering van jl. zondag in Utrecht te denken, knip oogde hij veelbetekenend Duitse jeugd was te sterk De Duitse junioren te Aken hebben de atletiek landenwedstrijd van de Ne derlandse jeugd gewonnen met 99 tegen 56 punten. Slechts twee nummers, de 110 meter horden en het hoogspringen zijn door de Nederlandse jongens ge- het wonnen, op alle overige nummers bleken de Duitsers de sterksten. Toch zijn er door onze jonge landge noten enkele uitstekende resultaten ge boekt. Zo verbeterde de PSV'er Van Dorst het nationale jeugdrecord over de 800 meter. Van Dorst liep een goede race, welke hij achter de Duitser Witt beëindigde. Voor de Duitser werd 1 min. 53,3 afgedrukt en voor Van Dorst 1.53,5. Het Nederlandse jeugdrecord stond op naam van Haus met 1.55.1 sec. en werd het vorig jaar te Eindhoven gemaakt. Rob Pommee van het Leidse Holland won het hoogspringen met een sprong van 1.80 meter. Het nummer 110 meter horden werd eveneens een Nederlandse overwinning. Jan Parlevliet liet 15,5 sec. voor zich afdrukken, gevolgd door de Belg Cornet in 15.8 sec., zodat wij op 16 juni op dit nummer eveneens een spannende race kunnen verwachten. Zeer interessant was de wedstrijd op de 3000 meter tus sen de Belg Leenaert en onze landge noot Roovers. Beiden noteerden 8 min. 33.2 sec., maar de Belg wist Roovers op de streep te kloppen. De 1500 meter werd een Britse over winning. Everest finishte als eerste in 4 min. 02.- sec., gevolgd door de Belgen Allewaert (4.02.4) en Blaavier (4.05%). Onze landgenoot Veldhoven werd vierde. Warschau Op de eerste dag van de interna tionale atletiekwedstrijden te War schau, waaraan door 300 atleten uit 15 landen wordt deelgenomen, heeft onze landgenoot Visser het nummer verspringen gewonnen met 7,30 meter. Hoewel de Nederlander geen uit stekende prestaties verrichtte - zijn sprongen waren respectievelijk 6,75 meter, 7,27 meter. 7,30 meter, 7.04 meter, 6,80 meter en een foutieve sprong viel hem een hartelijk ap plaus ten deel voor zijn prachtige stijl. Hannie Bloemhof moest genoegen ne mer met een derde plaats op de 100 meter voor dames. Zij noteerde 12,2 sec. in de eindstrijd, welke werd gewonnen door het Britse meisje Weston, die 11,9 sec. liet aafdrukken. Ook Dini Hobers bracht het niet verder dan een derde plaats by het hoogspringen. De hoogte, die zy bereikte, bedroeg 1,60 meter. Het Roemeense meisje Balasz werd winna res met 1,68 meter, gevolgd door Thel- ma Hopkins (G.-B.), die ook een sprong van 1,68 meter maakte. Op de tweede dag hebben Hannie Bloemhof en Dini Hobers betere pres taties geleverd. Hannie Bloemhof, die haar serie 200 meter in 245 sec. had gewonnen, le verde in de finale een harde stryd met de Engelse Heather Armitage. De En gelse won in 24.- sec. Hannie werd tweede in 24,2 sec., haar beste prestatie van dit seizoen. Dini Hobers kwam op het nummer kogelstoten tot 12.22 meter en klasseer de zich vyfde. Dit nummer werd ge wonnen door Usenikova (Zuldsl.) met 14,16 meter. ATLETEN VOOR OLYMPISCHE DAG. By de internationale atletiekwed- wedstrijden op zondag 30 juni in het Olympisch Stadion te Amsterdam, ter gelegenheid van de Olympische Dag, zullen de volgende Nederlanders aan de start verschijnen: 400 meter: Moerman (Pro Patria), Yskaa (AAC) ,n Groothuis (Estafette). 800 meter: Koudys (V. en L.), Blan- kenstein (Trekvogels), Haus (PSV) en Heida (AV 1923). 5000 meter: Kuenen (Sprint), Roo vers (Thor), Viset (Cialfo)Delnoye (Kimbria), Cujé (EMM), Verra (Haar lem), Keesom (AV 1923), Vergeer (AV 1947) en Dekkers (Pro Patria). 100 meter horden: Eef Kamerbeek (PSV), Parlevliet (V. en L.) en Neder- hafld (ALO). LFC 2 won met 3—0 van Cromvliet 2 De reserves van LFC zijn erin ge slaagd zich met één been in de reserve tweede klas te spelen. De geelzwarten klopten Cromvliet 2 met een duidelijke 30 score, die als de geelzwarte aanval wat beter met de kansen had omge sprongen, beduidend hoger had kunnen zyn. In de eerste helft van deze matige stryd nam LFC door De Bolster en Sira een verdiende 20 voorsprong Deze voorsprong werd eerst een kwar tier voor het einde opgevoerd tot 30. nadat tevoren enkele niet te missen kansen niet waren geaccepteerd. Zo eindigde deze eerste promotiewed strijd dus in een verdiende Leidse zege en zondag a.s. hebben de kanaries aan een gelijkspel in de retumwedstrijd in Den Haag voldoende om zich tweede klasser te mogen noemen. Rest nog te vertellen, dat een kwar tier vóór het einde de Haagse linksbui ten wegens een unfaire handeling tegen G. Nachtegeller uit het veld werd ge stuurd. WIELRENNEN Swift De uitslag van de laatste rit der voorjaarscompetitie, een tydrace over 40 km, luidt: A en B-klasse 1. C. Plasmeyer 59.42; 2. A. v. Houwelingen 1.00.30; 3. P. Otto 1.05.51; 4. P. Turk 1.10.17. C-klasse 24 km: 1. H. Grimsbergen 38.18; 2. B. Slingerland 40.05 3. D. Kralt 40.13; 4. A. v. Zyp 41.-. D-klasse 24 km: 1. K. Kasteel 30.04; 2. B. Zoet 38.31; 3. N. Kooien 39.30. Hedenavond recordryden, dondei-dag- avond de derde rit van de avondcom petitie. Beide avonden 7 uur start by de Zyl. In de Ronde van Uithoorn behaal den de Swift-leden de volgende succes sen: Reinier Riethoven winnaar by de adspiranten, in de amateurwedstrijd Dolf Wallet vierde en Adri du Pauw zesde (nieuweling). Van Steenbergen sloeg nog even zijn slag De 40 Ronde van Italië is tenslotte dan toch in een Italiaanse overwinning geëindigd. Gastone Nencini, de man die donderdag de vruchten plukte van de fatale „inzinking" van de roze trui-drager Charlie Gaul, reed zondagmiddag, luid toegejuicht door de duizenden Italianen in het stadion Civico Arena van Milaan zijn ereronde. In een laatste etappe van hitte, tropische regenbuien, hoog tempo en eentonig heid heeft hij zyn eerste plaats met succes verdedigd. De aanvallen van de Fransen met de bedoeling de geringe achterstand van Louison Bobet weg te werken mis lukten, evenals alle andere ontvluchtingspogingen, want de Italianen bewaakten angstvallig de positie van hun leider. Zo had de film, die met de vele bui tenlandse successen zo triest voor de Italianen was begonnen, toch nog een happy end. Na Brescia voerde het parcours over een deel van de weg, die men ook in de 18e étappe had gevolgd en het was juist het deel, waar voor Charlie Gaul de be slissende slag was gevallen. Italiaanse supporters hadden de plek aangegeven met een aanplakbiljet en met bloemen.. Op de sintelbaan in Milaan werd een massasprint uitgevochten, waarin de Italiaan Pellegrini de beste kans leek te hebben. Poblet viel in de laatste fase aan, maar hij werd opgevangen door Rik van Steenbergen, die de sprint op de streep won. Van Steenbergen had ook zaterdag de étappe gewonnen, waarmee deze snelle Belg zyn aantal overwinnin gen in deze Giro op vijf bracht. KLASSEMENTEN De uitslag van de twintigste en voor laatste étappe, van Levico Terme naar Abano Terme. luidt (157 km) 1. Van Steenbergen (Belg.) 4.22.45 (gem. snelheid: 35.850 km/uur), 2. Padovan (It.) z.t., 3. Sorgeloos (Belg.) z.t., 4. Monti (It.) z.t., 5. Maule (It.) z.t., 6. Fantin! (It.) z.t., 7. Cestari (It.) z.t., 8. Janssens (Belg.) z.t., 9. Ferlenghi (It.) 4.28.53,10.Fallarini (It.) 4.31.00., 11. Sabbadin (It.) z.t., 12. Guerrini (It.) z.t., 13. Albani (It.) z.t., 22. De Groot (Ned.) z.t., 24. Voorting (Ned.) z.t., 26. ex aequo: een groep, waar in, behalve de overige Nederlanders (Ker sten, Nolten, Van Est, Wagtmans en Donker) ook alle favorieten zaten. De tijd van deze groep was gelijk aan die van Fallarini. Laatste kans voor Tour de France Sterling, jij speelt altijd de hoofdrol In St. Etienne zijn zaterdagmorgen 103 renners gestart voor een negen- daagse etappewedstrijd, de „Dauphine Libere", die dit jaar voor de elfde keer wordt gehouden. Onder de acht tien ploegen, die deelnemen, is ook een Nederlandse, welke onder leiding staat van Klaas Buchly. Het parcours (Van St. Etienne naar Grenoble) heeft een totale lengte van 1767 kilo meter. er zijn verschillende bergen in opgenomen. De wedstrijd is voor vele renners een laatste mogelijkheid om hun kandidatuur te stellen voor de Tour de France. In de eerste etappe - van St.. Etienne naar Moulins (229 km) - werd de be slissende slag ingeleid door de Neder lander Henk van den Broek. Reeds na 26 km, bij Beuchette, demarreerde hij krachtig uit het peloton. Onmiddellijk Kandahar icon Mijl van Duindigt Hyde Park moest zwichten voor de kracht van Quick Hollandia G Verrassende zege van Garter Robe in Het Zilveren Schild (Van onze medewerker) De mooiste en meest onverwachte zege, die pikeur Geersen op 1ste pinksterdag op zijn naam bracht, was wel die in de internationale draverij met een als her boren Quick Hollandia G. Hyde Park (T. v. d. Veen) legde als leider een zeer straf tempo voor, doch Geersen nam direct de gunstige tweede positie in en Radbout volgde als derde. Mary Frisco, de grote Belgische favoriet, had geen al te gunstige start en belandde in de achterste groep. Tot aan de laatste bocht bleef Hyde Park op de ereplaats, maar in het rechte eind zette Geersen zyn slotaanval in, gehoor zaam reageerde Quick Hollandia en in glijdende speed triomfeerde deze Illustre Hanover-zoon in de snelste km.-tijd van de dag (1.22.1), waarbij hy zyn record met 1.2 sec. verbeterde. Mary Frisco en Nico the Saint werden derde en vierde. Kortrijk Enige Nederlandse heren atleten, gekozen in de Nederlandse ploeg, die zondag a.s. te Vlaardingen tegen België uitkomt, hebben deelgenomen aan een internationale wedstrijd in Kortrijk. Aangezien ook enige Belgi sche atleten, die in de landenont- moeting tegen Nederland zijn opge steld, van de party waren, is deze wedstrijd een interessant voorspel ge weest voor wat men in Vlaardingen kan verwachten. Aad van Hardeveld heeft de sprint gewonnen. Hy liep de 100 meter in 11,4 sec., maar de Belgische vertegenwoor digers, Kovari en J. Vercruysse kwa men op de tweede en derde plaats in eveneens 11,4! Reeds eerder in de middag werd een sprint over 50 meter gelopen. Toen werd J. Vercruysse winnaar in 6,2 sec. Van Hardeveld kwam niet verder dan een vyfde plaats. In gezelschap van Varisiënne (Knij- nenburg) nam Vaui-iën (Bloemsaat) in de eerste dra very direct een grote voor sprong op het zeer verspreide veld. De met 80 meter handicap vertrokken Theo Scott (T. v. d. Veen) kreeg een veel ter- reinkostende fout doch zette moedig de achtervolging in. Toen Varisiënne aan de overzy-de in een galoppade verviel, ging Torenvalk S (Kramer) naar de tweede plaats. Ondanks een foutje werd het een gemakkelijke zege voor Vauriën. Theo Scott kwam wel naast doch niet voorbij de Torenvalk en eindigde dus als derde. In de Badenia-prys verzekerde Geer sen zich met Tarzan Hanover al spoe dig van de leiderspositie. Sieger (Kra mer) trok met hem mee. maar in zoda nig slechte draf, dat uitschakeling het gevolg was. Reine du Maire (Knijnen- burg) en Sandra wierpen zich nu als achtervolgers op, maar Geersen bleef gemakkelyk meester van het terrein. Een furieoize slotaanval van Tabor Har vester D (Dapper) zag er dreigend uit, maar het resultaat was slechts een tweede plaats vóór Reine du Maire en Truusje L. Uitloper (Pronk) deed in de Ciska- prys zijn naam weer eer aan en Dep „een straat" van het veld weg. Het kop- De finish van de Badeniaprijs, gewonnen door Tarzan Hannover met Geersen op de sulky. paard Uranus (Geersen) viel in een uit zichtloze galoppade. Siem van Leeuwen ging uit de achterhoede met Untrepid in een sneltreinvaart de leider achter na, passeerde kort voor de bovenbocht vier dik de voor hem liggende paar den en kwam op de tweede plaats. Toen volgde een foutje en onbedreigd kon Uitloper in 1.26.5 als eerste finishen. Ukas (Ten Hagen) werd derde. De 11 deelnemers in de Delia-prys, over 2600 meter, leverden een zeldzaam mooie stryd. Tymen v. d. Veen moest na ruim een baanronde de erepositie. die by met Strange Story innam, af staan aan Sally's Bertha (Geersen). Het veld zat echter dicht opeen en een vijf tal paarden leverde op het laatste stuk een verwoede stryd. Voor Sally's Ber tha wogen de laatste loodjes te zwaar en op foto boekte Rascal Hanover (Ten Hagen) een verrassende overwinning vóór Urania (Strooper) (koppel f42.70) en Strange Story, die een miniem voor deel op Rob had. Ook de Elona-prys had een enerve rend en spannend verloop. Toomel D (Simt), Rudolf G (Brouwer) en Ronald (Strooper) vormden aanvankelijk de kopgroep: j- Geersen moest met de snelle doch lastige Spencer Hol landia van achter komen. Hy over haastte zich niet en verbeterde gaan deweg zyn positie. By de bovenbocht lag •hij zeker nog dertig meter achter de kopgroep; in het réchter eind ging Spencer echter als een wervelwind om alles heen en een fraaie 1.23.1 zege werd zyn deel. Toomel D moest in dè eind strijd zyn tweede plaats nog afstaan aan Rhea Hollandia (Heynen). KANDAHAR OPPERMACHTIG In de Myl van Duindigt profiteerde t Kandahar (Vandeuren) van een gun- i stige start en nam direct enige lengten j voorsprong. Delbrassinne was echter op ;zyn qui vive en bracht Makarit direct I achter de leider. Home Run miste de start. Kandahar bleef zeer sterk door gaan en liet het veld voor de boven bocht wel iets naderby komen, doch in I het rechte eind toonde dit fokprodukt van de Noordwykse eigenaar-trainer zijn grote kracht en zegevierde met zes lengten vóór Makarit. Op 2Vz lengte volgde de verrassende Remus (A. van Dyk) vóór Sans Valeur. By de tweejarige volbloeds faalde de favoriet Sans Aide (v. d. Kraats) vol komen. Meynaert nam met Lady Drury de kop en behield deze van start tot finish. Troubelle (Burrell) werd op 2 lengten tweede en het onverwachte re sultaat bleek uit de koppeluitbetaling (f43.50) Ook in de ren om Het Zilveren Schild zegevierde een outsider. De grote favo riet Chantenay gereden door de Belgi sche heerrijder Jansen eindigde als laatste van de zes deelnemers. De jeug dige Eddy van Dijk nam met Garter Robe resoluut de leiding en stond deze niet meer af (w. f.9.70). Op vele leng ten werd de door de Belg Jones gemon teerde Ringwood tweede (koppel f48.50) Met een venijnige eindspurt ontnam M. Lips met Alluvio de derde plaats aan Kalitoan (v. Moort). De uitslagen luiden: Aidaprijs: 1. Vaurlen (N. J. Bloemsaat) (1.32); 2. Torenvalk S; 3. Theo Scott. Tot.: w. f 1,30; pl. f 1,20. f 1,50; gek, f3.30, cov. f 2.90. Badeniaprijs: 1. Tarzan Hanover (W. H. Geersen) (1.27,5); 2. Tabor Harvester D; 3. Reine du Maire. Tot.: w. f 1.50: pl f 120 f2.—. f 1.90; gek. f3.90: cov. f5.80. Ciskapriis; 1. Uitloper (J. Pronk) (1.26.6) 2. Untrepid; 3. Ukas. Tot.: w. f2.50; pl. f 1.20. f 1.40, f2,— gek. f5.10; cov. f4,20. Deliaprijs: 1. Rascal Hanover (H. C. ten Hagen) (1.27.1); 2. Urania; 3. Strange Story. Tot.: w. f24.—; pl. f3.30. f 1,50. f4.60; gek f42,70; cov. 3.30. Elonaprijs: 1. Spencer Hollandia (W. H. Geersen) (1.23.1); 2. Rhea Hollandia: 3. Toomel D. Tot.: w. f2.50; pl. f 1,40, f2.40 fl.30; gek. f7,50; cov. f8.10. Francoprijs: 1. Quick Hollandia G (W. H. Geersen) (1.22.1); 2. Hyde Park: 3. Mary Frisco. Tot.: w. f6.30; pl. f4.20 f 2,80; gek. f 29.50; cov. f 3.40. DE RENNEN: Tsatllprijs: 1. Lady Drury (A. Meynaert) 2. Troubelle: 3. Quadroon. Tot.: w. f6. (stal); pl. f8,—, f4,20; gek. f43.50; cov. f 3,70. Mijl van Duindigt: 1. Kandahar (F. Vandeuren); 2. Makarit; 3. Remus. Tot.: w. f3 60; pl. f 1,60, f 1,90. f4,70; gek. f8,20 cov. f 3.90. Het Zilveren Schild. Voor amateurrij ders: 1. Garter Robe (E. van Dijk); 2. Ringwood; 3. Alluvio. Tot.: w. f9.70- pl. f3.80. f4.40; gek. f48.40; cov. f5.—.' Totale omzet f 122.133,50. Koersen Mereveld De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Zuid-Hollandprijs: 1. Vanadls (A. R. Notelman) (1.28.5); 2. Victor Hanover; 3. sprongen Doto. Poncet en Klimek ach ter hem aan. Dit viertal kreeg een dui delijke voorsprong: na 56 km was het verschil reeds 3 min. en. 40 seconden Daar verschillende renners echter even eens trachtten uit het peloton weg te komen, werd het verschil geleidelijk wat minder. Zeven renners wisten zich los te ma ken uit de meute: Thomin, Umidio. Be toio, Privat. Bergaud. Corbusler en Van den Brand. Onze landgenoot viel helaas terug, de overige zes bereikten de kop groep, waarvan de vermoeide Klimek en Thomin - door een lekke band - zich niet konden handhaven. Het was voor het groepje echter geen bezwaar het tempo op te voeren. Tenslotte was 25 km voor de eindstreep een lekke band van Umidio de aanleiding tot een splitsing in dit kopgroepje. Bergaud antwoordde met een felle demarrage, Privat ging mee en ook Dotto en Bertolo konden aansluiting krijgen. Achter hen streed Van den Broek met Corbusier en Pon cet, die hij los kon rijden, zodat hy als vyfde de finish passeerde, achter Privat Bertolo, Bergaud en Dotto. In de tweede etappe toonde Privat op nieuw zijn uitstekende vorm. De scher mutselingen begonnen al vroeg na de start, waarbij Adri Voorting een be langrijke rol speelde, maar veel effect sorteerde het niet. Het gezelschap bleef vrijwel de gehele weg naar Villeurbanne dicht bij elkaar, slechts tegen de eind streep kwam er enige tekening. Win- naar werd Thomin voor Gouget en de Belg Verhelst. De best geplaatste Ne- i derlander was Piet van Est, die in de i laatste fase van de strijd zich naar vo ren had weten te werken. In het alge- meen klassement behield de Fransman I Privat de leiding. Van den Broek stond I als beste Nederlander op de zesde plaats. j De derde dag bestond uit twee gedeel- ten. Het eerste gedeelte van St. Fons I naar Toumon werd gewonnen door de Belg Van Aerde voor de Fransman Tro- chut en de Italiaan Ponzini. Als vier- I de plaatste zich de Nederlander Berg- mans. Een grote groep renners werd ex aequo als 14e geplaatst, bij wie Stevens. Van den Brand. Van den Broek. Adri Voorting, Piet van Est en De Jongh. Bergaud had na deze halve etappe in het algemeen klassement de leiding van Privat overgenomen, die met de tweede plaats genoegen moest nemen en dit ook moest doen na het tweede gedeelte van deze etappe, die gewonnen werd door de Fransman Picot. Deze tweede helft had een even geani meerd verloop als de eerste, alhoewel het steeds regende. Kort voor het einde van deze etappe moesten de renners de berg Escrinet overwinnen, waarbij ze ven renners een kleine voorsprong na men: Van Aerde. Privat, De Johanet Bergaud, Denijs, Gouget en Picot, ge volgd door een groepje met o.m. Van den Broek. Picot, een sterke daler, liep in de laatste kilometers iets uit om als eerste over de streep te gaan. Het algemeen klassement na de derde etappe luidde: 1. Bergaud (Fr.) 17.58.0. 2. Privat (Fr) 17.58.04, 3. Bertolo (Fr.) 17.59.12. 4. Doto (Fr.) 18.00.12, 5. Van Aerde (B.) 18.00.55 6 Gouget (Fr.) 18.01.01. 7. Picot (Fr) 18.01.21, 8. De Nys (B.) 18.02.01. 9. Van den Broek (Ned.) 18.02.08, 10. Close (B 18.02.16, 18e ex aequo De Jongh (Ned 18.03.30, 43. Van den Brand (Ned.) 18. 05.32. 46. Leo Stevens (Ned.) 18.05 32 69. Bergmans (Ned.) 18.10.53 70. Piet van Est (Ned.) 18.12.39. 87. Adri Voor ting (Ned.) 18.59.54. Vina van Barke. Tot.; w. f 5.pl. f l so f 1,30, f2 30; gek. f 13,60; cov f3 30 /i o5^nb£oe£Prijsl- Traviata (j. Hm) (1.27.6); 2. Theo Scott: 3. Ullustre Han- over.Tot.: w. f 2.40; pl. f l,40.f 2,40. f 3,20- gek. f 6,40; cov. f 7 70 Barendrechtprijs: 1. Violetta D (P M Smit) (1.28.7)2. Valencia; 3. Victory Queen. Tot.: w. f 15.60: pl. fl.90 f 1 20 f 2.gek. f 9,cov. f 4.20. Cappelleprijs: 1. Straaljager O (O. Swart) (1.27.4); 2. Strange Story: 3. Torero. Tot.- w. f 10.80; pl. f3 40. f 6.20. f 9.90; gek. f 10,90; cov. f 11.80. Delftprijs: 1. Sonja Belwin (A. Tesse- laar) (1.26.4); 2. Rosa Hollandia: 3. Rot de Cinq Mille. Tot.: w. f 5.50; pl. f 1 60. f 1.60, f 6,30; gek. f 9.80: cov. f4.10 Van Gend en Loosprijs: 1. Lando (V. Proosten) (1.26,5): 2. Qulntus Harvester: 3. Typhoon. Tot.: w. f2.70; pl. f 1 40. fl.30, f 1.20: gek. f4.90; cov. f 5.20 Everdlngenprijs. Voor amateurrilders; 1. Sir Parisien O (J. Zeeman) (1.25 9); 2. Op veger: 3. Postduif je G. Tot w. f 2.70: pl. f 1.50. f 3.—f 1.40: gek. f7.10: cov. f 1290. Goudaprijs: 1. Tabor (A. R Nottelman) (1.25.7)- 2. Sorento; 3. R!na Gav. Tot: w. f 3,80: pl. f 2,20. f 2.80, f 2.40; gek f8.90; cov. f 10.60 Totale omzet: f 152.605.50. NENCINI glunderend na zege in Giro De uitslag van de 21e en laatste étappe, van Abano Terme naar Milaan over 250 km, luidt: 1. Van Steenbergen (Belg.) 7 uur 16 min. 33 sec., 2. Poblet (Spanje) z.t., 3. Maule (It.) z.t.,4. Van Est (Ned.) z.t., 5. Pellegrini (It.) z.t., 6. Bagnara (It.) z.t., 7. Monti (It.) z.t., 8. Cestari (It.) z.t., 9. Vlayen (Belg.) z.t., 10. Al bani (It.) z. t. 11. Padovan (It.) z.t., 12. Voorting (Ned.) z.t., 13. Grassi (It.) Z.t., 14. Guerrini (It.) z.t., 15. Tantini (It.) z.t., 16. Baroni (It.) z.t., 17. Uliana (It.) z.t., 18. Donker (Ned.) z.t., 19. Coste (Fr.) z.t., 20. Zamboni (It.) z.t. De Nederlandse renners Wagtmans, Nolten, De Groot en Kersten werden ex aequo op de 22e plaats geklasseerd. In dezelfde tijd als Van Steenbergen. Het eindklassement luidt: 1. Nencini (It.) 104.45.06, 2. L. Bobet (Fr.) 104.45.23, 3. Baldini (It.) 104.51.05, 4. Gaul (Lux. 104.52.07, 5. Geminiani (Fr.) 105.02.34, 6. Poblet (Sp.) 105.04.55, 7. Impanis (Belg.) 105.06.12, 8. Fornara (It.) 105.09.22, 9. Wagtmans (Ned.) 105.09.45, 10. Rolland (Fr.) 105. 12.35, 11. Fabbri (It.) 105.13.29, 12. Moser (It.) 105.13.29, 13. Defilippis (It.) 105.14.45, 14. Fallarini (It.) 105.15.32, 15. Astma (It.) 105.17.44, 16. Van Est (Ned. 105.19.38, 17. Maule (It.) 105.19.58, 18. Sabbadin (It.) 105.23.28, 19. Boni (It.) 105.24.59,20. Jans sens (Belg.) 105.29.50, 24. Voorting (Ned.) 105.44.16, 34. Nolten (Ned.) 106.04.27, 35. De Groot (Ned.) 106.06.11, 56. Donker (Ned.) 106.36.11, 57. Kersten (Ned.) 106.37.18. Bodegraven zegevierde over Leiden Na alle onverkwikkelijkheden in de „zaak-Bodegraven" vond zaterdagmid dag de eerste van de twee over te spe len wedstrijden plaats. De strijd ging tussen Leiden en de Rijnstreekvoetbal lers. welke door de laatsten met 21 werd gewonnen. Door deze overwinning heeft Bodegraven de kans om degrada tie te ontlopen geheel in eigen hand en bij een gelijkspel a.s. zaterdag tegen Koudekerk zijn de roodzwarten veilig. Het gevolg zal dan zijn dat Katwijk (officieus reeds gedegradeerd) het kind van de rekening blijft en naar de Afd. Leiden terugmoet. De strijd tussen Leiden en Bodegra ven ging gelijk op en in de eerste helft konden de roodzwarten een 10 voor sprong nemen, toen een van de Leiden- verdedigers de bal met de hand bewerk te. Penalty dus, hetgeen prompt 10 betekende. Na de thee van dit stevige duel scoor de Honsbeek voor Leiden de gelijkma ker, doch een kwartier voor het einde nam Bodegraven de volle winst. De roodzwart^ linksbuiten benutte namelijk de kans die hij kreeg toen de hele Lei- den-defensie niet vlug genoeg reageerde.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6