LANGHAM JOOP NIEUWENHUIS HENK LADAN FEESTELIJKE OPENING VAN HET ZWEMBAD LEIDERDORP ACCURATE BEDIENDE KerkeSijk Leren de veilige snelwasse Verkrijgbaar bij de dealer: MARE 6 - LEIDEN TELEFOON 26857 Dealer voor Leiden en omstreken: NIEUWSTRAAT 27 TEL. 23065 - LEIDEN r HET IS ONBETWIST UW WASMACHINE-SPECIALIST STILLE RIJN 3-4 LEIDEN administratieve kracht typiste ter gemeente secretarie DINSDAG 11 JUNI 1957 Werd door mr. J. Klaasesz verricht Het fraaie nieuwe zwembad aan de Ericalaan is zaterdagmiddag op feestelijke wijze in gebruik genomen. De opening geschiedde door de Commissaris der Koningin mr. J. Klaasesz. Ook de aanwezigheid van zwemsters en zwemmers van nationale en internationale bekendheid, die aan de zwem- en polowedstrijden medewerkten, zette in niet ge ringe mate luister bij aan deze feestelijke opening en de talrijk wappe rende vlaggen vrolijkten het geheel nog op. De belangstelling voor deze sportmiddag, een evenement voor onze gemeente, was zoals ook al werd verwacht zeer groot. De grote tribune met ruim 1400 zit plaatsen was geheel bezet. Wegens afwezigheid van de burge meester, die door een plotseling opge komen griep verhinderd was, werd diens taak overgenomen door de loco-burge meester, wethouder Snel. Deze verwel komende alle aanwezigen en in het bij zonder mr. Klaasesz, die hij daarop het woord verleende. ZAAK VAN GROOT BELANG De Commissaris begon met te verkla ren, dat hij gaarne de uitnodiging tot opening van dit zwembad in Leiderdorp had aanvaard. De laatste tijd, zo deelde hij mede, heb ik verschillende bejaar dencentra in mijn provincie geopend en daarom is een openstelling van een zwembad voor mij nu wel eens een aan gename afwisseling. Bij de opening van de bejaardencentra heb ik steeds de hoop op een goede exploitatie uitgespro ken. Wij hebben er daarom allemaal voor te zorgen oud te worden, opdat ook de bejaardencentra steeds bezet zullen zijn. Om oud te worden hebben wij er dan ook voor te zorgen dat wy in onze jeugd niet verdrinken. Daarom dus de bouw van dit zwembad waar wij de zwemkunst machtig kunnen worden en dat is in deze waterrijke omgeving een zaak van groot belang. Ik zie hier een groot aantal jeugdige Leiderdorpers trappelen van ongeduld. Ook zij zullen als zij nu de kampioenen zien zwemmen straks ook kampioen willen worden en ik zie dat in de toekomst ook al gebeu ren maar zij moeten er op bedacht zijn dat dit moeite kost. Na er nog op gewezen te hebben, dat goed leren zwemmen alleen al ook van groot belang is waarbij hy het bestaan van het Carnegie-heldenfonds nog aan haalde, besloot de Commissaris zijn geestige toespraak met de verklaring dat het zwembad geopend was. Wethouder Snel nam hierop weer het woord om iets te vertellen van de ge schiedenis betreffende de totstandko ming van het zwembad. Zo deelde hij mede, dat het gemeentebestuur na ver schillende besprekingen akkoord kon gaan met de bouwplannen zoals door de heer Heidelberger van de Ned. Heide maatschappij ontworpen. De uitvoering zou aanvankelijk geschieden met aan wending van gewone hardgrouwe waal- vormsteen, doch bij bezichtiging later van andere zwembaden rjjpte het idee bij het bouwen z.n. verblendsteen te ge bruiken. waardoor het geheel veel aan trekkelijker zou worden. Hiertoe werd uiteindelijk dan ook besloten. Gelukkig blijkt er nu in de gemeente zeer veel belangstelling te zijn voor dit nieuwe zwembad en uit die grote belangstelling is de oprichting voortgekomen van de Zwem- en Polovereniging „De Does" aan welke vereniging het gemeentebestuur nu met grote gerustheid de verdere exploitatie overdraagt natuurlijk in de hoop dat ook de financiële resultaten gunstig zullen zijn. VERHEUGD EN DANKBAAR De heer H. v. d. Horst, voorzitter van de Zwem- en Polovereniging, was de volgende spreker. Hij verklaarde dat het bestuur zeer verheugd was over de grote opkomst op deze middag. En toch is er eigenlijk een „maar" bij en dat is dat de burgemeester door ziekte is verhin- Mr. J. Klaasesz tijdens het uit spreken van de openingsrede op de tribune in het nieuwe zwembad. Mevrouw van Diepeningen, de echtgenote van de burgemeester, hoort lachend toe' Naast haar loco burgemeester Snel. derd hier te zijn, want het is toch eigen lijk ook zijn middag; hij leeft zo in alles met dit nieuwe zwembad mee. Wij zijn, zo verklaarde hij verder, het gemeente bestuur dankbaar dat wij het bad mo gen exploiteren. Ook is het bestuur dankbaar voor de medewerking van de burgerij. Er zijn nu reeds 1600 abonnementen ge nomen. Het aantal inwoners en dat van Zoeterwoude H.R. er bij nemende (spr. dacht hier niet aan annexatie!) betekent dit ongeveer 1/5 van de be volking en dat is zeer verheugend. Het bestuur hoopt dan ook de geschatte ontvangsten van f 10.000.voor het eerste jaar wel te zullen halen. Wat de organisatie van deze middag betreft bracht hij dank aan zijn mede-' bestuurslid, de heer Van der Reijden, die hiervoor zeer veel heeftgedaan. Het laatst werd nog in het kort het woord gevoerd door de heer De Winter van de Kon. Ned. Zwembond. Hij toonde zich verheugd over de totstandkoming van dit mooie zwembad, dat zeker in de toe komst in een behoefte zal voorzien. Hij wenste het bestuur veel succes met de verdere exploitatie. Senator Knowland wil vrij Hongarije ruilen voor een neutraal Noorwegen De Amerikaanse senator William Knowland heeft zaterdagavond voor de Amerikaanse televisie verteld, dat hy het plan geopperd heeft een proef te nemen met het voorstel van Kroesjtsjef om zowel de gealliëerde als Russische troepen uit Europa terug te trekken. Knowland had het idee ge lanceerd Noorwegen neutraal te ver klaren in ruil voor een vrij Hongarije. Daarna zouden vrye verkiezingen in dat land gehouden moeten worden. Knowland had dit voorstel vervat in een brief aan John Foster Dulles, die er overigens nog niet op heeft geantwoord. De Noorse minister van Buitenlandse Zaken, Lange, heeft gisteren echter kri tiek geleverd op de suggestie van Know land. Hij zei het vreemd te vinden, dat Knowland zonder meer over de Noorse buitenlandse politiek denkt te kunnen beschikken. In diplomatieke kringen in Helsinki heeft even het gerucht de ronde gedaan, dat de Russische leiders Boelganin en Kroesjtsjef bij hun besprekingen in Hel sinki de Finse regering zouden hebben gevraagd een plan voor het neutrali seren van de Oostzee te steunen. Voor dit Russische plan zouden Rusland. Zweden, Denemarken, Polen en geheel „Kroesjtsjefs kleinkinderen sociaal-democraten" Indien Europa erin zou slagen zijn ge meenschappelijke markt tot een succes te maken, zullen „de kleinkinderen van de Sovjetrussische communistenleider, ae heer Nikita Kroestsjef, waarschijnlijk als sociaal-democraten opgroeien" al dus verklaarde de Britse ambassadeur te Parijs, Sir Gladwyn Jeb zondag op een bijeenkomst van het congres van Europees-Amerikaanse verenigingen te Cannes .Hij bestreed een uitlating van Kroesjtsjef in een vraaggesprek voor de Amerikaanse televisie, volgens welke de kleinkinderen van de Amerikanen, die naar hem luisterden, communisten zou den zijn. Volgens Jebb is er op het ogenblik meer intelligentie en meer energie in West-Europa dan in enig an der gebied van de aarde dat met West- Europa kan worden vergeleken. In de voltallige ochtendvergadering, die werd geleid door Prins Bernhard, ere-voorzitter van het congres, werd ook het woord gevoerd door de Belgische mi nister van staat en nieuwe voorzitter van het congres. Van Zeeland, en de Griekse oud-minister Maccas. 's Middags sprak de vergadering zich uit voor: verbetering van 't onderwijs in de Engelse taal, uitbreiding van de uit wisseling van studenten en docenten tussen de Verenigde Staten en Europa, oprichting van scholen in Europa voor de opleiding van gidsen voor Ameri kaanse toeristen en het doen samenval len van grote artistieke gebeurtenissen en festivals. De vergadering heeft voorts besloten de Verenigde Staten te verzoeken om vereenvoudiging van formaliteiten voor toeristen, die in de Verenigde Staten aankomen. Soemoeal: „Niet gefaald" De voormalige militaire commandant van Oostelijk Indonesië, overste Ven tje Soemoeal, heeft vandaag verklaard dat zijn overplaatsing uit het territo riale commando niet betekent, dat Oostelijk Indonesië heeft gefaald bij de uitvoering van de proclamatie van 2 maart. Op deze datum kondigde hij eigen machtig de staat van oorlog en beleg af in Oostelijk Indonesië en maakten te gelijkertijd plaatselijke leiders hun „handvest van gezamenlijke stryd" be kend, gericht op de verbetering van de toestanden in dit gebied, waar toene mende ontevredenheid heerste over de verontachtzaming door de centrale rege ring. Soemoeal zei, dat zijn overplaatsing „van groot belang was bij de uitvoering van de strijd, die wij niet hebben ge richt op het voordeel van zekere perso nen, noch op afscheiding, maar op het nationale belang". Zes Hengaren te Györ ter dood veroordeeld Een rechtbank te Györ heeft zes Hon gaarse „contra-revolutionairen, onder wie een calvinistische predikant, ter dood veroordeeld. De predikant Lajos Gulyas, een toneelregisseur, Gabor Föl- des en een onderwijzer, Arpad Tilany, zijn schuldig bevonden aan het leiden van een beweging, die er op uit was .tij dens de opstand van vorig jaar het volksdemocratisch stelsel omver te wer pen en aan het aanzetten van anderen tot het plegen van moord". De drie andere terdoodveroordeelden, Laszlo Weintrager, Lajos Cifrik en Imre Szigmond, werden schuldig bevonden aan moord en deelneming aan dezelfde beweging. De veroordeelden maakten zich in ok tober en november te Magyarovar bij de Oostenrijkse grens aan deze feiten schuldig. De rechtbank heeft twee beklaagden tot levenslange gevangenisstraffen en vijf tot gevangenisstraffen variërend van zeven jaar tot zes maanden veroordeeld. In Boedapest is meegedeeld, dat een rechtbank drie mannen ter dood heeft veroordeeld wegens moord op een com munistische partijfunctionaris tijdens de oktoberrevolutie. Vijf Hongaarse journa listen kregen voorts gevangenisstraffen, variërend van 8 maanden tot 8 jaar. Zij werden ervan beschuldigd tijdens de op stand een persbureau te hebben opge richt, dat de zijde van de rebellen had gekozen. De Hongaarse minister van Staat, Ma- rosan, heeft zaterdag een bijeenkomst van de communistische partij te Csepel het fabriekscentrum van Boedapest verklaard, dat de Hongaarse schrijvers en journalisten het meeste schuld heb ben aan het ontstaan van de oktober revolutie van het vorig jaar. Marosan, die door Radio-Boedapest werd geciteerd, zei dat de afgezette pre mier Nagy en zijn aanhangers de feilen en fouten van Rakosi de vroegere communistische partijchef van Honga rije „kunstmatig" erger hadden ge maakt. Op het laatst spraken Nagy en zijn aanhangers alleen maar over de fouten van Rakosi. De schrijvers en journalis ten bliezen in dit koor de voornaamste partij. Hun verantwoordelijkheid voorde contra-revolutie kan door niets vermin derd worden, aldus Marosan. Duitsland moeten samenwerken om in tijd van oorlog de Oostzee voor alle scheepvaart van oorlogvoerenden af te sluiten. In ruil voor steun aan dit plan. zou de Sovjet-Unie Finland financiële steun verlenen om de handel met het Westen te vergemakkelijken. Maar in middels zijn deze berichten alweer tegen gesproken. Ds. mr. H. v. Ewijck overleden Op 59-jarige leeftijd ls te IJhorst (gem. Staphorst) overleden ds. mr. H. van Ewijck, Ned. Hervormd predikant aldaar. Ds. Van Ewijck, die theologie en rechten studeerde aan de Leidse Universiteit, werd ln 1933 kandidaat in Noord-Holland, nadat hij op 22 mei van het voorafgaande jaar voorganger van de Vrijzinnig Hervormden te Hilligers- berg was geworden. Op 25 november 1934 deed hij zijn intrede bij de Ned. Herv. gem. te Kedichem, in 1935 te Arkel en Kedichem, in 1937 te Terwolde, in 1941 te Poortugaal, in 1944 te Stolwijk, in 1950 te Gorinchem en op 9 januari 1955 te IJhorstDe Dijk. Enige jaren was ds. Van Ewijck alsmede secretaris van het hoofdbestuur van de Ver. van Vrijz. Herv. in Nederland. De crematie zal geschieden te Dieren op woensdag a.s. REMONSTRANTSE BROEDERSCHAP. Aan het jaarverslag van de Rem. Broederschap ontlenen wij, dat deze broederschap op 1 januari in totaal 21096 leden telde. Dat is 49 minder dan een jaar tevoren. Onder het aantal verstrooiden en leden van kringen is stijging van het ledental te bespeuren maar de achteruitgang valt voorname lijk bij de gemeenten te constateren. Hoewel van de 34 gemeenten toch 16 hun zielenaantal zagen stijgen. KERKELIJKE VERDEELDHEID. De Oecumenische Raad van Kerken in Nederland heeft aan de kerkeraden en kerkbesturen van de gemeenten der bij de Raad aangesloten kerken een schrijven gericht, waarin hij zijn ver ontrusting uitspreekt over het feit. dat de meeste christenen de kerkelijke ver deeldheid nog altijd als vanzelfspre kends aanvaarden. Er blijkt weinig van een gezamenlijke verantwoordelijkheid tegenover de wereld. De raad geeft enkele suggesties om tezamen met de andere kerken in zijn woonplaats. roeping jegens alle men sen op betere wijze te vervullen. KERKDAGEN GRONINGEN 1957. De kerkdagen Groningen 1957, die de vorige week in Groningen gehouden zijn, zijn gisteren besloten met een feestelijke kerkdag in het stadspark Groningen, waar ruim vierduizend be zoekers bijeen waren. Na een algemeen welkomstwoord van ds. C. M. Luteyn volgde er een wijdingsdienst. tijdens welke de Groningse hoogleraar prof. dr. P J. Bouman een rede hield over het onderwerp „Er is een toekomst voor de stad". Ds. J Colijn streekpredikant in het Oldambt besprak het onderwerp „Er is toekomst voor het platteland". Nadat er in discussiegroepen over de ze inleidingen gediscussieerd was. volg de 's middags een forum, 's Avonds was er een jeugdavond in het Stadspark, met o.a. een marionettenspel van Guido van Deth. BONDSDAG CHR. GER. M.V. EN J.V. In Utrecht is gisteren de bondsdag ge houden van de Chr. Ger. Meisjes- en J ongelingsverenigingen. De dag werd ingeleid met een pink stermeditatie van ds. J. H. Velema, waarna een drietal referenten een appel deden op de verantwoordelijkheid van de jeugd. r- Ned^, ïIcr7/ Kerk Aangenomen naar -Goiredijk (toez.) W. Hijlkema te Horn- nuizen-Kloosterburen (Gr.). Geref. Kerken Tweetal te Delft (vac. E. de Vries) J. F. Colenbrander te Apel doorn en J. G. Marseille te Groningen- noord. Beroepen te Kampen (vac. J. L. Wielenga) R. Ypma te Emmen; te Ab coude J. Kuiper, kand. te 's-Gravenhage; te Drachten (3de pred.pl.) S. van Bekkum te Monster,; te Hattem J. P. Dondorp te Scharnegoutum. Aangenomen naar Zwolle (vac. G. LugtigheldJ. B. Vogelaar te 's-Gravenhage-Loosduinen. Geref. Gemeenten Bedankt voor Moercapelle A. F. Honkoop te Goes. Soekarno: „Ik ben geen communist geworden" President Soekarno heeft gisteren met klem ontkend, dat hy een com munist zou zyn geworden na het be zoek, dat hy het vorige jaar heeft ge bracht aan de Sovjet-Unie en de Chinese volksrepubliek. ,Ik ben nog steeds dezelfde Soekarno", riep hy uit, de beweringen, dat hij communist was geworden, van de hand wyzend. Het Indonesische staatshoofd vroeg zich af „Waarom sommige mensen der gelijke beweringen doen" en vervolgde: Wellicht omdat enkele zogenaamde communisten in he't kabinet zijn opge nomen, dat ik heb gevormd en wellicht omdat ik uitdrukking heb gegeven aan mijn bewondering voor de activiteiten voor de wederopbouw in de Chinese volksrepubliek". Het is niet waar, dat ik wens, dat Indonesië het regeringssysteem van de Sovjet-Unie en China zal naboot sen, zei hy met nadruk. „Wij moe ten de goede dingen als voorbeeld nemen", aldus president Soekarno, herhalend, dat Indonesië op dit mo ment „geleide democratie" nodig heeft. Overdracht „De Groene Draeck" Vlootschouw te Muiden Ter gelegenheid van de overdracht van het Lemsteraakjacht „De Groene Draeck" op zaterdag 15 juni te Mui den zullen de Koninklyke Verbonden van Nederlandse Watersportvereni gingen een vlootschouw houden in de havenmond van Muiden. Zaterdagmiddag om halfdrie zal het jacht door het comité „Varend Neder land" aan Prinses Beatrix worden over gedragen. De Koninklijke Familie zal daarna aan boord gaan van „De Groene Draeck" om het jacht te bezichtigen. Na deze bezichtiging zullen Koningin Juliana en Prins Bernhard aan boord gaan van de „Piet Hein" en zullen de beide schepen, gevolgd door de motor jachten „Carla", Louise II" en „Kon Tiki" afvaren en het IJsselmeer opgaan. De aan de vlootschouw deelnemende schepen, die geschikt zijn om het IJs selmeer te bevaren, zullen de jachten volgen, totdat door Prinses Beatrix hét sein tot het ontbinden van de vloot zal worden gegeven. Landbouwschap zet stok achter deur Het Landbouwschap moet de stok achter de deur zetten by het innen van de heffingen krachtens de alge mene heffingsverordening 1955. On danks aangetekend gezonden aanma ningen is een deel van deze heffing nog steeds niet betaald. Het bestuur neemt aan, dat in zeer vele gevallen de niet-betaling eenvoudig een kwestie van nalatigheid is. Daarom wil men zo lang mogelijk wachten met het zenden van dwangbevelen, waarop f. 15 tot f. 20 kosten komen. Men zal dus nog even talmen met het inschake len van deurwaarders en dwangbevelen in de hoop, dat de contribuabelen als nog snel aan hun verplichtingen zullen voldoen. Rumoerige rock 'n roll Haagse politie greep drastisch in (Van onze Haagse redactie) Onaangename tonelen hebben zich zondagmiddag in de snikhete Hout- rusthallen te Den Haag afgespeeld tijdens het optreden van het bekende Amerikaanse Rock 'n Roll orkest van Freddie Bell and his bellboys. Dit optreden was nog maar enkele minuten oud of een deel van het 1500- koppige publiek begon uiting te geven aan zijn enthousiasme door te schreeuwen, te zingen en in de han den te klappen. De Haagse politie, vertegenwoordigd door 50 man, waarvan 30 in burger, vier politiehonden en een overval wagen, greep drastisch in en sleepte enkele jongelui aan haren en armen de zaal uit. Het publiek ging bij dit schouwspel op de stoelen staan, waarna een hoofd inspecteur van politie tussen de Bell boys. die een voortreffelijke show brach ten, 'op het podium klom en voor de microfoon dreigde met het afbreken van de voorstelling. De organisator Lou van Rees was de tweede spreker, waarop een ieder ging zitten en het resterende deel van de voorstelling, drastisch inge kort, werd afgewerkt onder hetzelfde enthousiasme, zonder dat er werd inge grepen. Tijdens de avondvoorstelling in het Concertgebouw van Amsterdam, waar dit enthousiasme nog volumineuzer vor men aannam, werd niet ingegrepen en de voorstelling verliep zonder een enkel incident. Het toeschouwersaantal was hier 2300. In het gehele Concertgebouw waren zegge en schrijve drie agenten aanwezig, voor het publiek onzichtbaar. Impressarlo Lou van Rees verklaar de na afloop van de voorstelling te Den Haag tydens een persconferentie, dat hy dit soort shows niet langer meer wenst te organiseren. Hij achtte het zeker dat een bepaald deel van het publiek met het doel naar deze show was gekomen om lawaai te ma ken, hetgeen hy echter kon begrijpen. Italiaanse regering na twee weken afgetreden Het Italiaanse kabinet van Zoli, dat twee weken geleden werd gevormd, heeft gisteravond zyn ontslag ingediend. Het kabinet besloot af te treden, toen maan dag gebleken was, dat het bij de stem ming van zaterdag in het Huis van Afgevaardigden één stem te weinig had gekregen en dat het alleen aan kon blijven, als het alsnog de 24 stemmen van de neo-fascisten voor de regering wilde aanvaarden. Tot het laatste waren Zoli en zyn ministers echter niet bereid. Behalve de christen-democraten heb ben bij de stemming over het vertrou wen in het kabinet alleen de neo-fascis ten en monarchisten zich voor de chris tendemocratische minderheidsregering uitgesproken. Bij de eerste stemming, die in de Senaat, had Zoli de stemmen van de neo-fascisten niet met zoveel woorden onaanvaardbaar genoemd. Hij deed dit later bij de stemming in het Huis wel, omdat er in zijn partij onte vredenheid heerste ov:r het aanvaarden van de steun van de neo-fascisten. Chemische proeven met pli:">nium In het Instituut voor Kernfysisch On derzoek in Amsterdam zal in het najaar voor het eerst in ons land worden be gonnen met chemische proeven met plutonium, een kunstmatig element, gemaakt uit splitsingsproduk'ten van de uraniumzuil. Plutonium is een brand stof waarop een reactor kan werker. Het chemisch werken vereist in ver band met de schadelijke, oxydatieve straling van plutonium speciale veilig heidsmaatregelen voor degenen, die de proeven uitvoeren. Toutenhoofd Neerlands zweefvliegkampioen De nationale zweefkampioenschap- pen 1957 van de KNVVL zijn zaterdag na een recordaantal van negen wed strijddagen afgesloten met een vlucht langs een verplichte koerslyn. Daarbij werd het vrijdag opgestelde' totaal-klassement, waarin Toutenhoofd de leiding had in zowel de open klasse als in de kampioensklasse, grondig gewij zigd. De koers die van Teriet over het vliegveld Eelde tot de Waddenkust liep, was door de zuidelijke windrichting niet moeilijk te volgen, maar onweersbuien speelden de vliegers parten, zodat het toch nog een zware opgave werd. De Franse nationale kampioen Lacheny, die sinds 2 juni met de tweede plaats achter Toutenhoofd genoegen moest ne men en nog slechts 105 punten achter stand had, wist hem nu op deze laatste dag weer te passeren. Hij legde 152 kilo meter af tot Stedum in het noordelijkste puntje van de provincie Groningen. Toutenhoofd had reeds bij Beilen na 90 kilometer vliegen geen termiek meer kunnen vinden. Daarmee was het pleit ten gunste van Lacheny beslist. Hij werd hiermee winnaar in de open klasse, waarin alle vliegers ongeacht nationali teit of type vliegtuig meedingen, met 7498 punten, tegen Toutenhoofd 7195 pnt. Lacheny, die Frankrijk het vorige jaar bij de wereldkampioenschappen verte genwoordigde, heeft zich bij deze wed strijd een grote populariteit verworven en mag zich, evenals Toutenhoofd, tot de beste zweefvliegers ter wereld reke nen.. Hij had bij deze wedstrijd het voor deel van een hoogwaardiger zweefvlieg tuig dan Toutenhoofd, die deelnam met het standaardtype van de Nederlandse zweefvliegkunst, de Skylark twee. In de nationale kampioenschapsklasse, waarin uitsluitend met deze Skylark twee werd gevlogen, werd Toutenhoofd echter onbedreigd nummer een, zodat hij dus de kampioenstitel van Nederland mag dragen. Hij wordt gevolgd door de KLM- vlieger Koch, die na aanvankelijk veel pech te hebben gehad, de laatste dagen zijn achterstand snel inliep, waarbij deze Super-Constellation-gezagvoerder vooral in de snelheidswedstrijden uitblonk. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 11 Juni Vette varkens- markt: Aanvoer: 127 vette varkens. Note ring ln centen per kilogram levend ge wicht: lichte varkens 170 tot 172; sla gersvarkens 172 tot 176; zeugen 150 tot 154. Handel redelijk; afloop minder. LEIDEN, 11 joinl. Per 100 kg.: andijvie 1337, peulen 85150, snijbonen 115 165, kroten 19. postelein 819 rabarber 45, spinazie 1137, spruiten A 25130, komkommers 1545 .tomaten A 513.70. Per 10 Obos: peterselie 69, selderie 8. BODEGRAVEN. 11 Juni Kaasmarkt: Aanvoer: 154 partijen. Notering: eerste soort f2.322.39; tweede soort f2.23 2.30; extra kwaliteit f2.40—2.67. Handel kalm. BOSKOOP, 10 Juni Coöp. Veren. „De Boskoopse Veiling": Rozeni, gr. bloemig 20 stuks: Mad. Buterfly 1.602.40; Bet ter-Times 701.30; Duisburg 1.802.60; Vlerlanden 1.00; Pechtold 1.402.60; Ba- cara 2.203.40; Parel van Aalsmeer 1.00 1.40; Tonny Gold 49; Rosalandia 901.50. Gemengde rozen 40—65. Babyrozen 10 st.: Sweetheart 1.101.70; White Sweetheart 50—95; Wolfs Glorie 1.40; Gloria Mundi 851.30; Else Poulsen 1.30, ld. éénbloemig 2530; Gemengde babyrozen 3050; Pi oenrozen 10 stuks: Monsieur Jules Elie 1.301.80; Reine Hortense 1.70; Sarah Bernhardt 1.90; Rose 1.001.20; Lady Alexander Duff 1.20; Roem van Boskoop 8085; Gemengde pioenen 901.20. Di versen per bos: Vlolieren ln kleuren 50 70, ld. eénbl. 1620; Clematis Prins Hen drik 3.00, ld. Mevr. Ie Coultre 1.90; Dui zendschoon 22—37; Anemonen 13—19; Lathyrus ln kleuren 2331; Campanula wit 851.20, ld. blauw 59; Achlllia 27. ROTTERDAM, 11 Juni Veemarkt: Aanvoer in totaal 4030; vette koeien en ossen 850, gebrulksvee 725, vette kalveren 327, graskalveren 50, nuchtere kalveren 603, varkens 670, biggen 56, paarden 67, schapen en lammeren 43, weide/zuiglam - meren 619, bokken en gelten 20. Notering! Vette koelen le kw. 310335, 2e kw. 275' 300, 3e kw. 260270; vette kalveren 270 290, 250260, 220230 per kg. graskal veren 525, 425, 300; nuchtere kalveren 70, 62, 52 per stuk; varkens (lev. gew.) 178, 175. 172 per kg.: biggen 55, 48. 43 per stuk; slachtpaar,den 240, 220, 210 per kg.; scha pen 12Q, 110, 90; weide/zuiglammeren 75, 65. 55; kalfkoelen 1190, 990, 790; melk koeien 1190, 990, 790: Vare koeien 900, 80O, 670; vaarzen 875, 775, 575; pinken 625, 525, 400 per stuk. TER AAR, 10 Juni Groenteveiling! Kassnijbonen 1.30—1.50, idem B 1.101.25, Idem stek 0.801.15; peulen 551.00, ld. B 3050; tuinbonen 9090: andijvie 22 26, idem B 1518; rabarber 4144; to maten A 1.001.30, idem B 901.30, Idem C 901.20, Idem CC 5080, idem kriel 3040; spinazie 27; postelein 1521; augurken 50; waspeen I 2639. idem B 1723. alles per kg. Sla A 10.5016,00. Idem B 8.70 per 100 stuks. Bloekool A 21—30. idem B 13—16. idem C 10—12; komkommers A 3842, idem B 2136. id. C 1822. idem stek 1011. alles per stuk. Bosneen 2837. Idem B 1926; radijs 4 8, alles per bos. Aardbeien 8590 per doosje. ff ■fLtJLas 'e ATLAS WASWIACH I N E FABR IE K E N DUNANTSTRAAT 14-16 ROTTERDAM CONSTRUCTIEBOUW HARING N.V., Boskoop vraagt voor d© voorraad administratie en na-cal- culatie. Sollicitaties aan het bedrijfskantoor Zuidkade 2022. GEVRAAGD: voor onze pakkamer, Algemeen Kantoormachine Bedrijf N.V. LAMMERMARKT 46 LEIDEN Burgemeester en Wethouders van VOORSCHOTEN roepen sollicitanten op voor de betrekking van Salaris naar bekwaamheid en leeftijd. Sollicitanten moeiten een goede algemene ontwik keling bezitten en goed kunnen typen. De te benoemen kracht zal waarschijnlijk tevens met de bediening van de huistelefoon worden belas. Sollicitaties imet uitvoerige inlichtingen te zenden aan de burgemeester binnen 10 dagen na verschijning van dit blad.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4