Leiden gaat zand zuigen uit het Zweiland (De Kaag) Ruim drie miljoen gulden voor liet ophogen van terreinen Loop der bevolking te Leiden DINSDAG 11 JUNI 1957 Voorstellen aan Leidse raad Leiden er i^ reeds vele malen in de gemeenteraad over gesproken heeft met het oog op de woningbouw en de daarmede gepaard gaande ophoging van terreinen een dringende behoefte aan zand. Thans hebben B. en W. van de N.V. Aannemingsmaatschappij Dikkerboom en Sybrandy te Oudehaske. een aanbieding ontvangen voor het leveren van 1.150.000 m3 zand, afkomstig uit het Zweiland (De Kaag) zulks in verband met het ophogen van bouwterreinen, gelegen in de Bos- en Gasthuispolder, de Maredyksepolder en de Stadspolder. De in het Zweiland te maken zandput zal worden opgevuld met diepspecie uit de Ringvaart van de Haarlemmermeerpolder, daar het Hoogheemraadschap van Rijnland voornemens is een gedeelte van deze vaart te doen uitdiepen, welke werkzaamheden eveneens door genoemde maatschappy zullen worden verricht. Het zand wordt aangeboden voor de prijs van f2.28 en f2.35 per m3. af hankelijk van de ligging der terreinen, inclusief de omzetbelasting, in profiel op het opgespoten terrein gemeten. Met inbegrip van de domeinrechten, zal de gemiddelde prijs f2.45 per m3 bedra gen. Deze aanbieding is voor de ge meente zeer voordelig en dient naar de mening van B .en W. zo snel mogelijk te worden aanvaard, mede gelet op de dringende behoefte aan zand,, nodig voor het ophogen van de bedoelde ter reinen. In totaal is een bedrag nodig van naar raming f3.200.000. De verde ling van dit bedrag over de verschil lende objecten zal eerst later kunnen geschieden. BOUWRIJP MAKEN VAN TERREINEN IN NOORD. Ter verkrijging van bouwrijpe ter reinen in het plan noord VI, gelegen tussen RingkadeTimorstraat ei^ de Willem de Zwygerlaan, hebben B. en W. een plan doen ontwerpen. De be doelde terreinen zijn bestemd voor de bouw van woningen, winkels, kleine bedrijfsgebouwen met bovenwoningen, openbare gebouwen en een speelter rein. In het plan hebben zij boven dien doen opnemen de aanleg van een gedeelte van de weg door noord, van het verlengde van de Kooilaan tot de Sumatrastraat. Voor de aanleg van het gedeelte weg door noord en van het speelterrein moet grond uit het grondbedrijf worden genomen, waarvoor een bedrag van f29.920.resup. f3.720.te zamen f33.640.aan het bedrijf behoort te worden vergoed. Met inbegrip van de genoemde bedragen worden de kosten van uitvoering van het plan in totaal geraamd op f2.693.640.—. Hierin is be grepen een bedrag van f383.420.— voor bedoeld weggedeelte en een bedrag van f73.720.— voor het speelterrein. De overige kosten van bouwrijp ma ken bedragen derhalve f2.693.640. f457.140.— is f2.236.500.—. Van dit be drag komt f733.000.— ten laste van het uit de algemene bijdragen gevormde fonds voor bovennormale straat- en plantsoenaanleg. terwijl het restant of f 1.503.500.bestemd is voor de normale straat- en plantsoenaanleg. Door het grondbedrijf moet in verband met het bouwrijp maken van 42.640 m2 grond een bedrag van f 191.880.in genoemd fonds wordn gestort, te verminderen met een vergoeding van f21.920.— voor 21.920 m2 bovennormale grond. Ten laste van het grondbedrijf komt f 1 639.820— In het onderhavige plan zijn tevens werken opgenomen, waarvoor de raad reeds kredieten beschikbaar heeft ge steld. n.l. het bouwrijp maken van ter reinen nabij de Timorstraat en het op hogen van terreinen, gelegen ten zuiden van de Slaagh- of Stinksloot en ten westen van de Zijl (noord VI c.a.) met in verband hiermede uit te voeren wer ken. De raad voteerde de kredieten, groot f330.000.— resp. f900.000.— bij besluiten van 2 9augustus 1955. Deze besluiten moeten derhalve thans wor den ingetrokken. Verder dienen met betrekking tot een besluit van 26 september 1955, waarbij gelden beschikbaar werden gesteld o.m. voor het bouwrijp maken van terreinen, gelegen in plan noord V, enige admi nistratieve overboekingen plaats te vin den. Het plan wijkt enigermate af van het goedgekeurde uitbreidingsplan, doch is geheel in overeenstemming met het ontwerp van het herzieningsplan voor Leiden-noord. Indien zich geen moei lijkheden meer zullen voordoen, reke nen B. en W. er op, dat het herzienings plan in de raad van 29 juli a.s. ter vaststelling zal worden aangeboden. ACCOMMODATIE SPORTTERREIN HAARLEMMERTREKVAART. De accommodatie van het sportterrein san de Haarlemmertrekvaart, dat bij de voetbalvereniging Lugdunum in gebruik is. voldoet niet aan de daaraan te stel len eisen. Met name wordt het ontbre- van een behoorlijke staantribune sterk gevoeld. B. en W. achten het daarom nodig, dat de huidige accomodatie door het aanbrengen van een eenvoudige staantribune wordt verbeterd Volgens een mededeling van het be stuur zullen leden en donateurs van de vereniging Lugdunum de aan de verbe tering verbonden werkzaamheden uit voeren. Ten laste van de gemeente zul len dan alleen komen de kosten van het nodige materiaal, welke naar raming f3700,— bedragen. B. en W. merken hierbij op. dat een dergelijke regeling vorig jaar eveneens werd getroffen bij het maken van staantribunes op het sportterrein aan de Boshuizerkade. dat bij de vereniging L.F.C. in gebruik is. VERKOOP GROND VOOR STADSUITBREIDING. Aan de gemeente zijn te koop aange boden percelen weiland, gelegen nabij de Hoge Morsweg, groot 1.7670 ha. zulks voor de prijs van f2.per m2. De aangrenzende gronden zijn reeds eigendom van de gemeente. De te koop aangeboden gronden zijn nodig voor stadsuitbreiding Evenals met de aan grenzende gronden der gemeente is ge schied. moeten ook deze gronden in het Grondbedrijf der gemeente worden in gebracht, Het College acht de prijs van f2. per m2 aannemelijk. SCHOOLKINDERKLEDING Een groot aantal voorstellen, dat in de zitting van a.s. maandagmiddag aan de orde komt, heeft betrekking op de on derwijssector. Zo is er een voorstel om een bedrag van f 6000,— beschikbaar te stellen voor de dit jaar aan schoolgaan de kinderen te verstrekken kleding. Voorts is er een voorstel om aan elf ouders een tegemoetkoming te ver strekken in de lasten van vervoer, ver bonden aan het bezoeken van de Leidse Mytylschool door hun kinderen. Naar raming bedragen de hieraan verbonden kosten f1071.voor het tweede half jaar van 1956 en f2.818 voor het jaar 1957. Aan ouders van een leerling, die de openbare school voor slechthorenden te 's-Gravenhage bezoekt, zal in gaande 1 mei 1957 een bedrag van f 3,per week voor het vervoer per tram worden vergoed. Voor dit jaar wensen B. en W. een bedrag van f 2000.— beschikbaar te stel len ter gedeeltelijke dekking van de kosten van een schoolrijpheidsonderzoek op de openbare lagere school aan de Ha- verstraat. Voorts is er een voorstel om een kre diet van f4340.beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van meubilair voor de inrichting van de twee houten hulp- lokalen bij de gemeentelijke H.B.S. voor i meisjes; medewerking wensen B. en W. verder te verlenen voor de aanschaffing van meubilair voor de R.K. Ulo-school aan het Vrouwenkerkhof en idem voor banken t.b.v. de Geref. Ulo-school aan de Hooglandse Kerkgracht. f. 32.000 VOOR ENDEGEEST Tenslotte komen de volgende voorstel len in behandeling: een bedrag van f. 32.000.beschikbaar te stellen voor de vernieuwing van de stoomafstands- leiding van het centraal ketelhuis naar de centrale keuken, met aftakkingen naar de mannenpaviljoens E en F, op het terrein van de inrichtingen „Ende geest" c.a.; idem een bedrae van f. 2.680 voor de aankoop van het woonhuis Mid delstegracht 34; de voorbereiding van een uitbreidingsplan, resp. herziening, met betrekking tot gronden, gelegen ten oosten van de Zijlsingel (de Waard); het brengen van een wijziging in de be grotingen voor de lar-n 1956 en 1957 en het brengen van een wijziging in de beperking van uitbetaling en verhoging met een algemene toeslag van ten laste van de gemeente komende pensioenen. BENOEMINGEN EN ONTSLAG Bij de personalia is er een voorstel om eervol ontslag te verlenen aan mej. G. M. Berends, onderwijzeres aan de open bare opleidingsschool voor Gymnasium en H.B.S. aan de Lorentzkade en aan de heer W. Blom, onderwijzer aan een dergelijke school aan de Du Rieustraat. Voorgesteld wordt voorts om mej. dra. M. L. W. Baron, lerares in de plant- en dierkunde aan de Gem. H.B.S. voor Meisjes met ingang van 1 september a.s. als zodanig in volledige betrekking te benoemen. In de vacature, ontstaan door het be danken van mr. P. A. van Toorenburg als bestuurslid van de Ver. tot Bevorde ring van de Bouw van Werkmanswonin gen worden voorgedragen mr. D. J. Gor ter en mr. H. Burgersdiijk. Tenslotte vindt in deze zitting her stemming plaats over een voorstel van de heer J. van Iterson betreffende ont eigening in de Meerburgerpolder, waar over in een vorige vergadering de stem men staakten. STADSNIEUWS LCCEXCSELSIOR II Royale Leidse zege Al bleek Excelsior II niet van dezelfde kracht als VOC II,. toch was de opgaande lijn duidelijk waarneembaar by de jonge LCC-ploeg. Een royale overwinning was het resul taat. De Schiedammers trokken het eerst naar de wickets. Aanvankeiyk ging het hun voor de wind, want zy hadden al 60 runs op het scorebord, toen er pas 2 wickets down waren. Toen de juiste geest over de LCC-ers kwam, was het met Excelsior snel ge daan en hadden zy voor 85 runs een beurt gehad. N. de Hoed kwam met de beste bowlingcyfers uit de bus, 6—22, G. Wondergem 229. LCC passeerde dit totaal voor het verlies van 4 wickets. Toch heeft LCC voor dit resultaat moe ten vechten, want de bowlery en het fielden der Schiedammers waren van goede kwaliteit. Topscorer werd Tonny Kantebeen met 63 n.o. Vooral de 6 waarmede hy het Excelsior totaal passeerde, was van uit- zonderlyke kwaliteit. Voort-s kwam P. Kantebeen met 12 nog in de dubbele cyfers. LEIDERDORP „HET OOSTEN" De postduivenvereniging „Het Oosten" hield een wedvlucht vanaf Noyon op zaterdag 8 juni. De duiven werden om 10.30 uur met z.-westelijke wind gelost. De eerste duif bereikte haar hok om 14.19.58 uur en maakte een snelheid van 1327.93 m. per minuut. De laatste prijs winnaar arriveerde om 14.46.25 uur met een snelheid van 1198.88 m. per minuut. Uitslagen: J. G. R. Langhout 1-3, H. v. d. Vecht 2-4-8-9, S. Schoeman 5-10, J. v. Wezel 6, J. Faas 7. OEGSTGEES7 ADJUNCT-DIRECTEUREN I.B.B. Tot adjunct-directeuren van de N.V. Ingenieurs-Bureau voor Bouwnijverheid alhier zijn benoemd ir. H. W. L. Hey- ning en ir. W. C. M. Rombouts. terwijl in hun plaats tot procuratiehouder wer den benoemd ir. R. J. Dijkerman en ir. W. J. Ree. Gemeenschappelijke bidstond Ter voorbereiding van het pinkster feest werd zaterdagavond in de Paulus- kerk een gemeensch appel yke bidstond gehouden, uitgaande van de Zendings commissies van de Gereformeerde en Hervormde Gemeenten te Oegstgeest. Mag het als een verheugend verschijn sel worden aangemerkt, dat de leden van beide kerken samenkomen, daaren boven bleek dat de kerk uitstekend was bezet en dat dit wijdingsuur niet naliet indruk te maken door hetgeen ten ge hore werd gebracht. Na samenzang en schriftlezing zong de heer B. van Luyn Gezang 130. Mevr. A. Siljee-Den Ouden declameerde uit „Het Heilige Hout" door M. Nijhoff. Het orgel werd bespeeld door Hans Boelee met muziek van bazuinen door de heer Mark. De meditatie werd gehouden door prof. dr. H. Bergema. die sprak over Handelingen 1. de verzen 68. Spreker ging uit van de vraag waarom God de geschiedenis der mensheid met ellende en zonde heeft voortgezet na Christus' dood. Immers door Jezus' sterven zijn zonde en dood overwonnen. Zou er dus door de dood van Jezus van Nazareth niets veranderd zijn? Dit is de vraag die ons christenen moet benauwen. In Handelingen 1 vers 8 staat immers „gij zult ontvangen de kracht de^ Heiligen Geestes die over U komen zal en gy zult myn getuigen zyn tot het uiterste der aarde". Zyn wy Gods getuigen Wanneer een godlooche naar zegt, d'at hy nog wel in de Verlosser zou willen geloven als zijn volgelingen er wat meer verlost uitza gen en onkerkelijken opmerken, dat er te weinig van het Christendom is te be- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jacob, zn. van J. Zoetemelk en J. de Mol; Grietje Martha, dr. van E. Roukema en A. Kloosterman; Maria Suzanna. dr. van A. Kluivers en M. van Loef; Petro- nella Gerarda Catharina Maria, dr. van P. T. M. van Galen en M. Pleterse; Hen- drlka Johanna, dr. van C. Brandwijk en W. van den Toren; Susanne Petrónella, dr. van I. J. GHzenU en S. E. Bekooij; Jacob, zn. van D. L. van der Plas en P. van der Plas; Geurt Franclscus Matt-heus, zn. van G. F. M. Sohlmmel en C. Wage naar; Theodorus Michael Joannes, zn van T. A. P. van Rijn en M. J. H. O. Lommerse Wietske Maria, dr. van P. H. Gaarman en W. Goes; Adrlanus Rutger. zn. van A. R. Stijlaart en G. R. Noort; Alexander, zn. van A. Ie Maiter en M. W. van Oosten: Jo- sephus Martinus. zn. van A. M. Hendriks «n M. C. Goedemondt: Ronald, zn. van A. Eradus en J. Bell. GEHUWD E. H. M. Gr-uell en J. F. Voorwijk; Kappée en E. Schullenburg. G. A. In week van 30 mei Lm. 5 juni GEVESTIGD A. M. Winkelmolen en fam„ geoloog BPM, Stadhouderslaan 30; T. Vos en fam., banketbakker. Koollaan 19; H. Timmer man en fam., onderwijzer, Hof laan 247; W. L. G. Lemalre en fam hoogleraar, v. Sllngerlandtln. 1; M. Blokland geb. Hoog vliet, Franchimontln. 57; H Vlug en fam. ass. produktiechef. Fred. v. Eedenln. 49; H. H. Frank en fam., militair, Lorentzkade 74; W. G. de Jonge geb. Koelewijn en fam., Pr. Wilhelminastr. 4; J. van der Molen en fam., zonder, Roemer Visserstraat 4a; G. Pasma, dagmeisje. Potgleterlaan 31a; P. M. Rijpstra. wijkverpleegster. Hoge Morsweg 62; A. M. Pouw, huishoudster, Roodenburgerstr. 40; R. J. H. van Raal- ten. Oude Vest 35; N. P. Faas, kantoor bediende. Rljnsburgerweg 140; W Kablau, leerl. verpleegster. Rljnsburgerweg 22; C. M Zwetsloot, verpleegster. Rljnsburgerweg 22; H. Retel, Schelpënkade 41; A. Blok land. militair KM. Franchimontln. 57; H. M. Dekker, geb. Van Roggen, lerares be wegingsleer. Roodborststr. 54: C. A. Klein, kok, Hoefstr. 44a; G. C Plelaat. construc tie bankwerker. Drlftstr. 48a; J. Witte analyste. Rljnsburgerweg 183; O. A. Schaf- stadler. Sluitstr. 12; K. R. Llbbenga. Rijn en Schiekade 44: F. H. Chamalaun. Schèl- penkade 55: H. M. Me ijk anvp, schrijver grt. vrt.. v. 't Hoffstr. 12a; Van der Veen geb. Rast, a/b woonsohlp ligg. Lansegracht; J. A. Bol. kloosterbroeder, Mariënpoelstr. 4; A. P. van den Engel, huishoudster, Rllnsburgersingel 8: E. M. Crey^hton, me disch analiste. Hooigracht 46. H. J Nijs- sen agent v politie. Madoerastr. 19: D T. Kiers, analiste. Rllnsbureerwee 5; A. H Smits, chocoladewerker. Hosre Rilndiik 85; L. Wacht. Zoeterwoudse Singel 93- A. W. Flohr. planter. Lombokstr fi- L H van BerV-oj on(1erw"reres, Lombokstr 8- R R. J. M Rrrcxe Hovewoerd 140: M W de Nle veroleeester Kort Faoenburv 19: P. A. M. Loom an s seb. Zulderdnln. hulp 1/d hulshouding. Jullanastrnat Pt. VERTROKKEN' L. M. Hebbellnck en fam., Breestraat 147 naar Huizen. Nw Bussumerweg 15; T. Wal raven en fam.. Sterrenwacht 3. naar Zuid- Afrlka: P. van Royen en fam.. Zoeterw Singel 89. naar Oegstgeest. Le'dsestraat- weg 3: J. A. de Rapner en fam.. H. de Vrlësstr. 5. naar Delft. Choorstr. 12a; A. Chauffeur autobus te Wezel gearresteerd De Haarlemse chauffeur van de Ne derlandse autobus, die zaterdag j.l. by Wezel in botsing is gekomen met een Duitse bus, is door de Duitse poli tie gearresteerd. De politie heeft van daag haar verklaring, dat het onge val zou zijn ontstaan doordat een motorrijder trachtte de Duitse bus te passeren terwijl van de andere kant de Nederlandse bus naderde, inge trokken. Volgens de vandaag gegeven lezing is de Nederlandse bus. waarin 45 personen zaten, tijdens een onweer op de gladde weg aan het slingeren geraakt. De mo torrijder reed tegen de krachtig rem mende Duitse bus op. De motorryder is inmiddels overleden, zodat het ongeval twee doden heeft ge kost. Dode en twee zwaargewonden By de botsing tussen een Nederlandse en een Duitse auto te Grevenbroich op eerste pinksterdag (men zie elders) is omgekomen de 73-jarige heer A. van Aale uit Rotterdam Gewond werden zijn echtgenote zyn 33-jarlge zoon Gijs- bertus, die de auto bestuurde, zijn schoondochter, mevr. M. van AaleBig gel® ar, zyn kleinkinderen Adriaan en Josephina, resp. 9 en 8 jaar, en mevr. M. Biggelaar, allen uit Rotterdam. KWART MILJOEN VOOR IJ-TUNNEL Gedurende de eerste drie dagen, waarop de inschryving op het Groot boek IJ-tunnel is opengesteld, is een bedrag van ongeveer f. 250.000 inge schreven. Deze inschryvingen komen niet alleen uit Amsterdam, doch ook uit vele andere gemeenten. ACUUT TEKORT AAN ATOOM SPECIALISTEN. Volgens een rapport van de Verenigde Naties, dat Dag Hammarskjöld op 2 juli aan de Economische en Sociale Raad zal voorleggen, ondervinden de Vere nigde Staten, Engeland en Frankrijk zeer grote moeilijkheden by de aan werving van technici en specialisten voor de uitvoering van hun program ma's voor de vreedzame toepassing van kernenergei. Het rapport, dat spreekt van buitengewoon acute vraagstukken op dit gebied, voegt hieraan toe, dat de Sovjet-Unie geen ernstige moeilijk heden van deze aard schijnt te hebben. Canadese liberalen verslagen Conservatieven behaalden geen absolute meerderheid De algemene verkiezingen in Canada zijn gewonnen door de progressieve con servatieve partij van John Diefenbaker, tot dusver de grootste oppositieparty. De liberale party van premier Louis St.- Laurent is onttroond na 22 jaar achter een aan het bewind te zyn geweest. Of schoon de conservatieven nu de grootste party zijn, hebben zij géén absolute meerderheid in het Lagerhuis behaald. Tenminste acht liberale ministers zyn in hun kiesdistrict door een conservatief verslagen. Eén, de minister van Handel, Howe, werd door een socialist verslagen. Howe wordt als de grootste bouwer aan Canada's welvaart beschouwd. Juist op de gestegen welvaart had premier Louis St. Laurent, de leider van de liberale party, bij zyn verkiezingscampagne de nadruk gelegd. Vooral in de oostelijke provincies heb ben de conservatieven aanzienlijke winst geboekt. Zij hebben hun 33 zetels in het Lagerhuis meer dan verdubbeld. De meeste winst behaalden zij in Ontario. M. Wassenaar geb. Fralj en fam., Kastan jekade 22, naar Amsterdam, A. Lamminga- str. 1; F. H. Thleme en fam., St. Buysing- str. 19 naar 's-Gravenhage, Dwingelostr. 9; J. van Rhljn en fam., Leeuwerlkstr. 35 naar Katwijk, Zeeweg 143; J. A. Verzijlen- Oegstgeest, a b Haarl.trekvrt.; M. Ruljg- rok en fam., Prlnsenstr 45 naar Soest Veldm Montgomeryweg 31; M. T. Parle- vllet-RutJgrok en fam.. Prlnsenstr 45 naa- Soest, Veldm. Montgomeryweg 31; W. J, Kappelle en fam., Hogewoerd 128 naar Oegstgeest, Joh. Evertsenln. 3; M. B. Blom, Rapenburg 4 naar Oegstgeest. v. Cuyck- laan 10; W. F. K. van Nood. Rapenburg 97 naar Canada; A. Dortland. Plantsoen 51 naar Gouda, Turfmarkt 20; E. N. Luyen- dijk. Lellestr. 51 naar Brouwershaven, N Z Haven 17; P. Stegeman, Schelpenkade 45 naar Hardenberg. Dlffelen F 5; H. G. da Roode, J. v. Goyenkade 25 naar Utrecht Schoolstr. 23; C. H. van der Linde. Lijster- str. 4 naar Zoelen. Dorpstr. 55- E. F van der Zwet. Javastr. 44 naar Duitsland; M E Schendelaar. Ambonstr. 11b naar Der Helder. Krugerstr. 36: V. Bell. Breestr. lfl naar 's-Gravenhage Denneweg 10a- B M Dekker. Utr. Jaagpad 13 naar Woensdrecht Santfort 61: E. J. Kuhlmann. Thorbecke- str. 50 naar Heemstede. Jan v. d. Berg- str 91; E. J. Entroo. Lorentzkade 44 naar Oostzaan. Zuideinde 367: R. F. Donders Witte Singel 70 naar Pakistan; B. van de Poll Witte Singel 4 naar 's-Grav1hage, Merellaan 6; G. J. Kerdiik. de Gene st, etst.raat 5: naar Oost werf. Ap- nelscha 106: A M Dullaart, Jac. Catslaan 50 naar 's-Gravenhage. LUsterbesstr 173; J Visser. RHnsbur^erwef 104 naar België' A. J M. Marfens Joh. de Wit.tstr. 41 naar Oegstgeest. Oude Hofiaan 10- T. A. A. Smit v Oldenb veltstr 44 naar Goe3, Oostwal 31; j e Valent Marlënnoeistr 4 naar N Nledorp Prov.weg A 1: K. K. Lie. Terweenark 2 naar Dordrecht R-nkastr 57; C. J. W Elscreest. Mar'daan 31 naar Amersfoort. T «usderweg 17: T. A. J WHnen Korte Mare 1 naar 's-Gravenhage. Ln. v MeerdervTt 867- J Bos Oude Slneel 86 naar Oud-Beverland. P'et "elnstr. *2: R O TTnlstnar- Pvert.sensfr no naar Koorrt- wlik O. v. Uffordstr 5: L. J van Schaven Kluvpr.s. Kon'nglnn«ln 72 naar War. mond Sweilandstr 53- O N "ess st RllVSlngStr 38 naar T")ll1t«-lonr1- B T.ofP-- '■»«r arolmoi»»ngrt oq «■>■>- •c.r;—nTf>r!*iq«o °»'t'-'r 90«?- A, P amlt WilcHncrel **7 ""a- T P Cï/>""ornenr1n 53; W Stouttasduic. Tlmonstr. 32 naar Nieu- werkerk Z. Weststr. 55. speuren dan moeten wij. aldus prof. Bergema, ons dit aantrekken en bereid zijn meer en beter te getuigen, want de heilstaat komt niet vóórdat het getui genis is gebracht aan alle volkeren der aarde. Laat ons daarom bidden, dat de Heilige Geest in ons leven komt. Het wijdingsuur werd besloten met gemeen schappelijk zingen van Gezang 281. WARMOND VISWEDSTRIJD „DE LEEDE" De Visvereniging De Leede" hield voor haar leden op tweede pinksterdag 's morgens een wedstrijd. De vangst was slecht. In totaal werd er 2100 gram vis gevangen. De volgende personen kwa men in aanmerking voor de prijzen: 1. R. Lagas. 2. F. Lagas, 3. W. J. Was- sink, 4. P. v. Putten. De Postduivenvereniging „War mond" hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf Orleans. Afstand 512 km. De vogels werden in vrijheid gesteld om 7.45 uur met een westen wind. De eerste prijsduif bereikte haar hok om 13.59.06. de laatste om 14.31.11. Uitsla gen: Jac. Niekerk 1-10. P. Vogelenzang 2-5. Th. Verwoerd 3. J. Venker 4-6, Jac. Roest 7. B. Oskam 8. J. de Weerd 9. WASSENAAR AANBESTEDING In het kantoor van gemeentewerken had de aanbesteding plaats van het ver nieuwen van de riolering in de Bloem- luststraat en de Hallekensstraat. Er wa ren twaalf inschry vers, van wie de hoog ste met f. 46.400.— was A. van der Voor de te Amsterdam en de laagste met f. 29.875.fa Schopman te Beverwyk. De op één na laagste was fa. P. J. Visser alhier met f. 31.500.De gunning werd aangehouden. Op het terrein van de Nederlandse Aardolie-Maatschappy werd de 25-jarige A. Veen aan zyn linkerhand gewond bij het omwentelen van een yzeren balk. De gemeente-arts verleende hem de eerste hulp. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: Hulst-Dietz, d. Voorburg; Mathol-Hugenholtz, d. Den Haag; M. VerhoeffVan der Plas, d. Den Haag; M. VisserLeeuwenburgh, z. 's-Graven- deel. Getro P. G. Jacobs en N. R. Ste- houwer f mmelsdyk; E. B. van Erp- Taalmc ip en H. T. Walma v. d. Mo len Fr lam; J. Fabius en J. C. van der H Amsterdam; C. H. Keg en B. M. 9 pingdale. Londen; H. G. Kro nenberg en A. B. Coghlan, Londen; J. P. Schoen en C. s' Jacob, Rotterdam; A. Kühne en J. M. van Diggelen, Bus- sum; A. Dokkum en A. Dannys Bever wyk; R. Th. J. M. Ypma en J. H. M. Defoer, Bergen op Zoom. Overleden: J. J. M. L. Zuiderhoek- Marchand vr. Amsterdam; I. R. Roudy, vr. 61 j. Amsterdam; W. Maters, m. 76 j. Beverwijk: J B. Hart Nibbrig-Moltzer, vr. 88 j. Blaricum; G. Zylstra—Rente- ma. vr. 77 j. Den Haag; A. J. L. M. Oost- dam; m. 56 j. Den Haag; C. J. Maters, m 58 j. Rotterdam; E. H. Mulder, vr. 77 j. Amersfoort; M. Gomm-Vos, vr. For- dingbridge: D. Croll, m. 71 j. Rotterdam C. M. Baertl, m. 77 j. Rotterdam. Jaarvergadering Pen-Club Nederland In een zaterdag te Bussum gehouden algemene ledenvergadering van de Pen- club voor Nederland /erden de heren A. Viruly en Jef Last gekozen als gedele geerden voor het internationale Pen- congres, dat in september te Tokio zal worden gehouden. Het thema van dit congres is: „De wederzijdse invloed van Oosterse en Westerse literatuur op he dendaagse schryvers en voor de toe komst, zulks in verband met zowel etsthetische als algemeen culturele waarden". In het uitgebrachte jaarverslag werd o.a. geconstateerd, dat de Nederlandse Pen-club de moeilijkheden, welke enige maanden geleden in e organisatie wa ren ontstaan als gevolg van een drei gende scheuring door de Hongaarse kwestie, geheel te boven is gekomen. Verscheidene leden, die oorspronkelijk hadden bedankt, hebben zich inmiddels weer voor het lidmaatschap aangemeld. Dr. G. J. Geers hield in deze byeen- komst een voordracht over de Spaanse Nob el-pry swinnaar Jimenez, terwijl de dichter Willem Brandt een aantal nieu we verzen voorlas. De byeenkomst werd ook by gewoond door de Indonesische toneelschrijver en dichter Sitor Sitoemo- rong, die in een tafelrede pleitte voor meer culturele uitwisseling tussen Oost en West. BEURSOVERZICHT Unilever en Philips vast AMSTERDAM. 11 Juni De beurs heeft zich door de maag ziekte van president Eisenhower niet laten afbrengen van ïaar opgaande lijn die vrijdag al zo sterk aan het licht trad mar vandaag in versterkte mate is voortgezet. Te '-^ernationale fondsen vormden wed n de hoofdschotel van de markt en merendeels werden de Amerikaanse pariteiten benaderd of overtroffen. Alleen in het geval van Kon. Olie bleek d-e Newyorkse pariteit Prins Charles van Engeland twee- ae van links) is een kortstondige ziekte weer te boven en is weer naar school gegaan. De Engelse troonopvolger in gezelschap van zijn klasgenoten tijdens een wande- ling met zijn onderwijzeres door de Londense straten. te hoog gegrepen voor Amsterdam. De koers voor Olie was hier tussen f. 226 en f. 228, terwijl de Amerikaanse pariteit f. 230 was. Dit neemt niet weg, dat het hoofdfonds daarmee weer een forse sprong omhoog heeft gemaakt. De re cords zijn overigens niet van de lucht. Unilever genoot vandaag een heel spe ciale belangstelling en boekte een spec taculaire winst van ruim 21 punten tot 490. Vraag voor Londense rekening was hieraan niet vreemd Vandaag echter trok ook Philips de aandacht. De vaste stemming van New York werd overge nomen en in de tweede helft van de beurs wisten de aandelen van het Eind- hovense concern de mylpaal van 300 te bereiken. Daarentegen bleven aandelen KLM iets ten achter. Hierin was zeer weinig te doen. AKU echter deed spon taan mee en liep zelfs 5 punten omhoog, hetgeen voor dit rayonfonds iets onge woons is. Toch kon men niet zeggen, dat de stemming levendig was, zeker niet voor Cultures en Scheepvaart, die weinig van zich liet^-i me °n. Staatsfondsen waren aan de vaste kant voor investerings certificaten en de lening 1956. De markt sloot rustig maar vast voor de interna tionale waarden. WISSELKOERSEN Amsterdam 11 juni Londen 10.641% —10.653b; New York 3.82%—3.82**; Montreal 4.02—4.02%; Parys 1.0815— 1.0825; Brussel 7.57%—7.57%; Frank furt 90.81%—90.86%; Zürich 87.05%— 87 10%; Zürich (vr. frks.) 89.31%— 89.36%; Stockholm 73.70—73.75; Kopen hagen 54.81—54.86; Oslo 53.28%— 53.33%; Milaan 60.77%—60.82%Wenen 14.66%14.67%. Beurs van Amsterdam Dinsdag 11 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. koers v. heden Vorige Slotkoers Ned. '53 3% 90% 90% Grootboek obl. 3% 89 Ned. '47 3% (3) 87% 87% Ned '51 3% 90% 90% Ned. '53 3% 89% 89% Ned. '56 3% 89H Ned. '48 3% 85% B 85% Ned. '54 3% 85% 85% Ned. '55 13% 85% 85% Ned. '55 II 3%87 86% Ned. '37 3 84% 84% Dollarlng '47 3 93% 93% Investeringscert. 3 90% 90U Ned. 62-64 3 90A 90% Cert. NWS Indië '37A 3 87% 87% Grootboek '46 3 84% L ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind.B. 45% 45% Nat. Handelsbank 106% 106% Ned. Handelmy16034 i6i A£u- 189% 194% v. Berkel s Patent (v) 197 196% Calvé Delft cert. 366 380 Kon. Pap. v. Gelder 188% Hoogovens cert305% 307 Müller en Co. N.B. SöO'ö 362 Ned Kabelfabr282 285% ES1"1*5 289% 299% Philips pref148% 149 Unilever 468% 490 Wilton Feyenoord 249'- Biliton 2de rubr. 263e.~d. 268 Dordtse Petr. gew. 1072 1095 Kon. Petr. (f.20.—219.00 228 idem (50 a f.20.—218.60 227 50 A'dam Rubber 73% 73 Deli Mijen (Ver.) eva. 94^ 93 H.V.A117% 117 Java Cult54% 54% Senembah 63 64 Vorstenlanden 27% 27% Holl. Amerikalijn 173 171% Java China Paket 175% 175% Kon. N. Stoomb. 148% 150% Kon. Paket My162 163 Stoomvaartmij. Ned. 188 190 Van Ommeren cert. 260% 261% Kon. Rott. Lloyd 169% 170 Ned. Scheepv. Unie 174% 174% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 90 Den Haag 1937 1 3.. 95% Leiden 1947 <12% 91 R'dam '37 I-III 3% 91 91 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99 99% Premieleningen A'dam '33 3 103% A'dam '51 2% 89% 89% A'dam '56 12% 82 81 A'dam '56 II 2% 99% 99f| Eindhoven '54 2% 82% Enschede '54 2% 80% Den Haag '52 I 2% 92% idem II 2% 99% R'dam '52 I 2% 92% idem II 2% 92% Utrecht '52 2% 89% NIET-ACTTEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 203 202% H.B.U. cert205 205% Rott. Bank 179% 178 Twentsche Bank 182 182 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 269% 265% Borneo Sum. H.My. 74 Ned. G. en Sp. Fabr. 175 170% Kon. Ned. Grofsm. 103 102 Internatio 96 96 Rott. Droogdok My. 600 Tieleman en Dros 12 12% Ned. Mij. Walv.vrt. 62% 63% Spoorwegen Deli Spoorweg My. 15% 15% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 36A 35H Intern. Nickel113 63% Anaconda 68 70% Bethlehem Steel 191 191% Cities Service 73% 72% General Motors 42A 42 Kennecott112% 114 Republic Steel54% 54% Shell Oil 92% 91% Union Pacific 29% 30 Un. States Steel 67^ 67% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 7/6 Edelmet. Kon. AA... 63% Pref. w a. idem 72 G 72 Electrolas B 348 Holl. Constructie 390 390 Ing. bur v Bouwny'v 177V4 Int Kunststof!. Ind 39% 39% Leidsche Wolspinn 272% Sikkens Lnkfabr. '53 420 B Ver Touwfabrieken 177 177% G Wernink s Betonm. 80 L 1 Van Wijk Textiel 89% 89%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11