Conservatieven kunnen Macmillans omzwaai jegens Nasser niet volgen Kiezersstaking en rebellie bij tussentijdse stembusstrijd HONGAARS PASSIEF VERZET GAAT ONVERMINDERD VOORT VRIJDAG 7 JUNI 1957 (Van onze Londense correspondent) De tussentijdse verkiezingen ln Engeland, welke btf het openvallen van Lager huiszetels geregeld worden gehouden en een uitnemend middel vormen om, tussen algemene verkiezingen ln, de politieke temperatuur op te nemen, blijven voor de conservatieven een teleurstellend beeld vertonen. Zij hebben weliswaar sinds de vorige algemene verkiezingen, welke twee jaar geleden plaats vonden, slechts een enkele zetel verloren, maar de zogenaamde veilige districten, die meestal ln het geding zijn, waar de party over een ruime meerderheid beschikt, biyken opeens in minder veilige te zyn veranderd. Macmillan heeft, sinds hU in januari als premier optrad, zUn positie in het parlement ge consolideerd, maar niet daarbuiten! Weinig geestdrift bij liet kiezersvolk De financieel in het nauw zittende middengroepen zijn ontevreden en bij wijze van protest blijven zij weg van de stembus, wat een doeltreffend middel is om uiting te geven aan ongenoegen over het regeringsbeleid. Dezelfde kiezers zul len overigens bij een algemene verkie zing de regering waarschijnlijk niet in de steek laten, omdat zij dan veel meer dan nu onder propagandadruk worden gezet en omdat het niet hun bedoeling LEIDERDORP ZWEM- EN POLOVERENIGING „DE DOES". De Zwem- en Polovereniging «De Does" hield een ledenvergadering in het Dorpshuis. De bijeenkomst werd ge opend door de voorzitter, de heer H. van der Horst. Hij deelde mede, dat het be stuur zeer tevreden is over de exploi tatieresultaten van het zwembad tot nu toe. Het aantal uitgegeven abonnemen ten is reeds belangrijk hoger dan was geschat. Verder deelde hij mede, dat binnenkort ook de speelweide in gebruik zal kunnen worden genomen. Het bestuur kwam met een voorstel een nieuw artikel 20a aan het huishou delijk reglement toe te voegen, volgens hetwelk het mogelijk wordt de leden van de vereniging, die om principiële redenen de verschillende vormen van zwemsport en wedstrijden in eigen verband wensen te beoefenen, hiertoe in de gelegenheid te stellen. Dit artikel werd na een korte bespreking goedgekeurd. Bij de bespreking van de algemene zaken van het zwembad zei de voorzitter, dat het bestuur steeds op zoek is naar de beste gang van zaken. Op een op merking van de heer v. d. Wijngaard, dat het op drukke dagen voor de bad meester onmogelijk is op alles een oog te houden, deelde de voorzitter mede, dat het bestuur dit punt reeds heeft overwogen en al op zoek is naar iemand, die de badmeester op zulke dagen as sistentie kan verlenen. De voorzitter gaf verder nog een kort overzicht van wat er te zien zal zijn tijdens de officiële opening op morgenmiddag. LEGER DES HEILS Het Leger des Heils uit Leiden bezoekt op 2de pinksterdag onze gemeente. Na straatzang en muziek zal een grote openlucht samenkomst worden gehou den in de dorpskom. OEGSTGEEST PINKSTERWIJDING De Zendingscommissie der Ned. Herv. en Geref. Kerk, alhier, belegt in ver band met het a.s. pinksterfeest op a.s. zaterdagavond een samenkomst in de Pauluskerk, waar gesproken zal worden door prof. dr. H. Bergema; mevrouw A. Siljeeden Ouden zal declameren. De heer Hans Boelee zal achter het orgel plaats nemen, terwijl de heren Mark als trompettisten zullen meewerken. Na de voetbalwedstrüd Oegstgeest TAVV, welke te Alphen werd gespeeld om het afdelingskampioenschap en die eindigde met de stand 10, werd door TAVV een protest ingediend. Het Oegst- geester SCO kon derhalve nog niet de kampioensvlag hijsen, doch dit is nu wel mogelijk eeworden. daar het protest werd afgewezen. SCO komt nu in de 4e klasse KNVB. Een promotie waarmee we deze vereniging kunnen gelukwensen. WASSENAAR Reeds 8 doden bij verkeersongevallen in 1957 In mei hadden in deize gemeente 67 verkeersongevallen plaats, waarbij 23 personen werden gewond. Het totaad aantal ongelukken over de eerste vijf maanden van dit jaar is 249 met 8 do den waarvan 6 op de Rijksstraatweg. VERKEERSEXAMENS In de afgelopen weken werden voor de leerlingen van de lagere scholen de verkeersexamens gehouden, waaraan door 524 meisjes en jongens werd deel genomen. Voor het diploma, op een na der vast te stellen datum uit te reiken, slaagden 467 leerlingen, waarvan 13 met lof. BAZAR VOOR BEJAARDENWERK Een ten huize van mevr. C. Sandberg- De Vlieger door de Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers gehouden bazar ten bate van het bejaardenwerk in deze ge meente heeft bijna f. 1100 opgebracht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria J. E., dr van A. L. L. v. Loohem en G. F. J. de Vries; Anke W„ dr van R. Riksen en J. J. Boer; JosepWna F. c., dr van J. B. Elgershulzen en M. Oosterbaan- Johanna M .H.. dr van J. C. van dier Ploeg en M. P. van der Peet. Yolanda E., dT van J. R. van Beek en B. Idema; Margaretha, dr van J. van Biezen en M. J. J. Idenburg; Johanna W. M.. dr van W. H. Bosman en W. J. H. van Es. Ondertrouwd: H. Jordaan en A. Nug- teren; A. G. M. van Rihijn en E. M. Sa- bee P. T L. C. Menken en en W. C. van ParidonH J. van der Oirngel en M. van der Does; G. J. Vuyk en N. H. van Laar. Getrouwd- E. van der Gaag en J. A. Da- velaar- A. dé Wit en P. N. Krieger: Q. M. J. Meyer en P .E. Tupker; J. G. van Soest en M. G. Kokke; J. Westhoek en H. Blan- kespoor; A. J. Pot en M. Meertens; F. J. Quanjer en E. T. Bruyn. Overleden: W. Schoouenberg. 88 Jaar: M. G. Hey&tek, 74 Jaar; Van Winkel, 77 jaar. is om Labour aan de macht te brengen. Al zijn de verkiezingsuitslagen derhalve ongunstig voor de Tories, dan hebben de socialisten daarom toch nog geen reden tot juichen, al bestaat natuurlijk de mogelijkheid, dat er bij de eerstvol gende grote politieke veldslag over twee of drie jaar een Labourregering uit de bus komt. Aangezien de krachtsverhou ding tussen de beide grote partijen vrij wel gelijk is, zijn grote meerderheden uitgesloten en worden beide partijen gedwongen de gulden middenweg te vol gen, hetgeen niet bepaald leidt tot geestdrift bij het kiezersvolk, dat zich hoe langer hoe minder druk maakt over de politiek. Dezer dagen heeft men een omzwaai naar links in het district Edinburgh- zuid van niet minder dan tien percent kunnen waarnemen, waarbij het opmer kelijk was, dat de liberalen hun aan- Geen evenredigheid Maar de liberalen hopen zyde te spin nen by het aantrekken van kiezers, die zowel genoeg hebben van de conserva tieven als van de socialisten. In het districtenstelsel gaan echter alle stem men verloren, die de top niet halen. Indien Engeland evenredige vertegen woordiging zou kennen, zouden de libe ralen met hun ruim twee miljoen stem men in het Lagerhuis over ongeveer veertig zetels beschikken, terwyi ze nu met een handvol worden afgescheept. In meerderheid heeft het Engelse volk zich de afgelopen jaren voor Labour uitgesproken, doch de ongelijkmatige verdeling van de stemmen over de 630 districten, leverde een zetel voorsprong van zestig voor de conservatieven op. Slechts een politieke aardverschuiving, zoals deze zich in 1945 voordeed, kan het beeld grondig veranderen, maar deze lijkt in de tegenwoordige omstandighe den uitgesloten, tenzij het gemopper de overhand krijgt op de gezapigheid! Macmillan op zijn hoede Macmillan heeft inmiddels alle reden om op zijn hoede te zijn. Want de con servatieven in het land tonen sinds de Suez-nederlaag onder Edens leiding en de Suez-capitulatie onder aanvoering van Macmillan tekenen van demoralisa tie. Zij delen het standpunt van Lord Salisbury, die elke toegeeflijkheid tegen over Nasser veroordeelt en zijn het ook eens met de nieuwe leider der Suez- rebellen in het Lagerhuis, Lord Hinch- ingbrooke, volgens wie het een ere-zaak is, dat de regering na het falen in Egypte zou zijn afgetreden om het von nis van de kiezers te vernemen. Macmillan staat thans voor de moei lijke taak om de „geladen" conservatie- hang verdubbelden. De liberale party Ivè partij-afdelingen te kalmeren, die met haar zes afgevaardigden in een het politieke realisme missen om er Lagerhuis van 630 leden, heeft hoege- zoals de regering ten aanzien Nasser naamd niets meer te betekenen, aange- j tracht te doen het beste van te ma- zien de economische opvattingen van de |ken. Macmillans politiek beoogt de vroegere machtige liberalen door de Egyptische dictator in zyn vet te laten Tories zyn overgenomen by wie de grote |gaar smoren door de betekenis van het liberaal Sir Winston Churchill zich des- zo kort geleden nog als onmisbaar be- tyds van harte kon aansluiten, terwyi {stempelde Suezkanaal te kleineren. het liberale radicalisme op sociaal ter rein een voortzetting vond by Labour, zodat Lady Megan Lloyd George zich eveneens zonder bezwaar by de socialis ten voegde! Maar de afdelingen van de conserva tieve party kunnen het daar niet mee eens zyn en de premier zal heel wat moeten doen om de 6torm te laten luwen. Niemand is bang meer Quasi-onschuldig, maar zeer effectief verset in fabrieken en op platteland (Van onze Weense correspondent) Terwijl de regering in Boedapest alle pogingen in het werk stelt om de sporen van de revolutie weg te werken, wordt het passieve en sluipende verzet in alle lagen van de bevolking voortgezet op een wijze, die zo effectief en toch zo quasi-onschuldig is, dat de politie en de A.V.H. daar weinig of niets tegen kunnen uitrichten. Wanneer men in de fabrieken arbeiders moet ontslaan, zijn het de communisten en in het bijzonder de Stalinisten, die er aan moeten ge loven! De directie en de bedrijfsraad wassen hun handen in onschuld en beroepen zich op de noodzakelijke „rationalisatie". Ook wordt er in de fabrieken wel gewerkt, maar de produktiekosten stijgen, terwijl de produktie zelf en de winst dalen. Óp het platteland hebben de boeren machines, gereedschappen en vee van de vroegere collectieve boerderijen of kolchozen in hun bezit genomen, zonder er voor te betalen. Bezittingen van kolchozen door de boeren genaast Alleen reeds in de -provincie Vesz- prem hebben zij voor zeven miljoen forint aan staatseigendom genaast. Voorts weigeren zij belasting te be talenbewerende dat zij geen geld hebben. Het partijblad Somogyors- zag kent echter de diepste beweeg reden: „De boeren erkennen de re gering van Kadar niet "II Op de la gere en middelbare scholen worden communistische leraren en lerares sen door hun collega's genegeerd Kabinetscrisis is onwaarschijnlijk (Van onze parlementaire redacteur) De vergadering van de Tweede Kamer is vanmiddag voortgezet in aanwezig heid van de minister-president, dr. W. Drees. alsmede de ministers Zijlstra. Witte, Hofstra, Suurhoff en mejuf frouw Klompé. Uit het feit. dat minister Hofstra begon met te antwoorden op de replieken en niet eerst minister Zijl stra een verklaring aflegde, leidde men af. dat minister Zijlstra niet van plan is direct af te treden. Vanmorgen heeft hij nog een onderhoud gehad met de voorzitter van de a.r.-fractie. dr. Bruins Slot. Ofschoon het antwoord in de loop van de middag van minister Zijlstra op de replieken nog nieuwe reacties kan uit lokken, had men bij het begin van de vergadering toch de indruk, dat van avond de huurvoorstellen en de blokke ring zullen worden aangenomen en er aldus geen kabinetscrisis uitbreekt. Installatie Raad midden- en kleinbedrijf De voorzitter van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf, mr. dr. A. Schryvers, heeft vandaag in de instal latievergadering van deze instelling de werkwijzen en doelstellingen ervan nog eens nader toegelicht. Het is de bedoe ling de concrete sociale en economische behoeften van het midden- en klein bedrijf zo te benaderen, dat de juiste accenten worden geplaatst bij het so ciaal-economisch beleid. De heer Schryvers zei het te betreu ren, dat de raad bij zijn werkzaamhe den beperkt zal moeten blijven tot de 210.000 bedrijven die zijn ondergebracht in de hoofdbedrijfschappen Ambachten en Detailhandel, zodat nog een 28.000 ambachtelijke ondernemingen buiten de werkingssfeer van de raad blijven. Debat huurwetten in Tweede Kamer De Tweede Kamer heeft vanmiddag de algemene beraadslagingen over de huurwetten voortgezet. Vannacht is de minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid, ir. Witte, nog ingegaan op de in tweede termijn vn de zijde der Kamer gemaakte opmerkingen. Thans is voor dupliek het woord aan de minis ter van Financiën, de heer Hofstra. Deze merkt op niet te hebben gezegd, dat de schatkist helemaal niet erop vooruit gaat als de ontwerpen worden aange nomen. Hij bestrydt het betoog van de heer v. Ruckevorsel. die andermaal had ge pleit voor vervanging der blokkering door belastingaftrek voor verbeterin gen. Het is naar 's ministers oordeel gevaarlyk allerlei dingen te stimule ren door belastingfaciliteiten. Vrijstelling voor de belasting van overwerkvergoedingen zegt de minis ter te moeten blyven afwijzen, omdat deze grote ongelykheid zou scheppen. Beperking alleen tot de bouwvakken ïykt hem niet juist. Daardoor zou men ingaan tegen de structuur der inkom stenbelasting. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer Suurhoff, zegt te betwyfelen of er door het systeem van compensatie, dat de heer Toxopeus voorstaat, geen over- of ondercompen satie zou optreden. Van een huurverhoging van 12%% vreest spreker ongewenste effecten ten opzichte van de compensatie. De vaardige politieke koorddanser. j die reeds jaren lang zich op het ijzeren gordijn in evenwicht houdt I om nu eens naar die zijde, dan weer naar de andere te kunnen glim lachen. maarschalk Tito van Joego slavië. weet zich ook op de dans vloer goed te bewegen. Aan het slot van een achtdaags officiéél bezoek aan Macedonië opende hij met zijn echtgenote een bal in Skoplje. Professoren, assistenten en uni versiteitsemployees, van wie men weet, dat zij aan de revolutie heb ben deelgenomen, worden niet ont slagen. Op geheel legale manier worden er moties ingediend voor de bevrijding van gearresteerde colle ga's en allen - behalve de commu nisten - zetten er hun handtekening onder, omdat niemand meer bang is. Dit passieve verzet schynt zelfs ge- deeltelyk georganiseerd te zijn, want vol- terwijl kinderen geen leven hebben 18ens de partijbladen zyn de wanneer zij met de rode halsdoek 00 van de communistische jeugdorga nisatie op school verschijnen of niet aan het godsdienstonderricht deel nemen. Aan de universiteiten kla gen de communisten over „de anti revolutionaire infiltratie"aldus ,Jtepszabadsag". Minister ir. H. B. f. Witte tijdens zijn gistermiddag in de Tweede Kamer gehouden verdediging van de huurwetten. Rechts minister-presi dent dr. W. Drees. anti revolutionaire kringen beter en eerder op de hoogte van datgene wat zich in het land en in de wereld daarbuiten afspeelt dan de party-.activisten. Er schynt ook een bewuste fluistercampagne te be staan. die geregeld geruchten rondstrooit, dat bijv. de handelsbalans zo ongunstig is „omdat alles naar de Sovjet-Unie wordt weggesleept". Communistische rechters, die bekend staan om de hoge straffen die zij uitspreken, worden her haaldelijk door onbekenden opgebeld en uitgescholden of zy krygen dreigbrieven in de bus. Daarom heeft Kadèir meer malen geklaagd, dat de meeste rechters veel te laks oordelen en veel te milde straffen uitspreken over personen, die aan de revolutie hebben deelgenomen! Betrouwbaarder cijfers Dat er na de revolutie toch wel iets in Hongarije en vooral in de opvattingen van de regering is veranderd, blykt uit de houding van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Onder Rakosi werden er fantasie-cyfers gepubliceerd, waaraan niemand meer geloofde, maar zo iets is nu niet meer mogelyk. Het Bureau voor de Statistiek geeft in de laatste tydover het algemeen betrouwbare cyfers, voor eerst over het grote aantal gevluchte Hongaren en nu over de slechte econo mische situatie. Men heeft klaarblyke- lyk geleerd, dat men met leugens niet verder komt en probeert het nu met de treurige waarheid. Deze ziet er als volgt uit. Op 30 september 1956 was nog 18,3 procent van de bebouwde akkergrond in het bezit van de kolchozen, zes maan den later bedroeg dit slechts 9.6 procent, dus by na de helft minder! Daartegen over telde Hongarije in 1953 ruim gere kend 45.835 kleine neringdoenden, drie en een half jaar later is dit getal meer dan verdubbeld en het bedraagt nu 114.431. Het collectivisme daalt dus en de particuliere bedryven nemen toe. De stookwaarde van het geproduceerde stookmateriaal steenkool, aardolie en aardgas bedroeg in maart 1956 onge veer 9 miljard calorieën, een jaar later was dit op 6,5 miljard teruggelopen en dus een derde minder geworden. De handelsbalans was in het eerste kwartaal van het lopende jaar volslagen passief: tegenover Bulgarye met een tekort van 42,7 miljoen forint, tegenover Tsjecho-SIowakye met 26,3, tegenover Polen met 58,3, tegenover Duitsland met 147 miljoen, tegenover het arme Roe menië met 39,1 en tegenover de Sovjet- Unie met zegge en schryve 628 miljoen tekort! Alleen tegenover Joego-Slavië was de handelsbalans met 29,3 miljoen forint actief. Dat is de hoge prys, die de vrienden en vooral de Sovjet-Unie voor het geweld betalen, waardoor Hon- garye in het eenheidsfront la gebleven. BEURSOVERZICHT Kon. Olie ruim 50 punten hoger Amsterdam, 7 jun 1957. Door de vaste stemming in Wall- street voor de aandelen Kon. Olie en de plotselinge algemene vraag voor dit fonds op de Europese beurzen heerste er vandaag een paniekstem ming in de oliehoek, waar de stukken slechts by hoge pryzen van eigenaar veranderden. De vraag overheerste dermate het aanbod, dat de koers, die alle controle verloren had, steeg van f. 215.60 in de morgenuren tot f. 219.30 bij de opening vanmiddag. De steeds aanhoudende vraag naar de aandelen voor buitenlandse rekening kon slechts worden bevredigd op extra hoge prijzen, waardoor een notering De heer Van 't Sant De heer Van 't Sant, wiens benoeming tot raadadviseur van het Huis der Ko ningin wy elders vermelden, is geboren in 1883. Nadat hij aanvankelijk by de PTT werkzaam was geweest, kwam hy in 1906 bij de havenpolitie te Rotterdam. In 1916 werd hij Hoofdcommissaris van politie te Utrecht, ln 1920 volgde zijn benoeming in dezelfde functie te 's-Gra- venhage. waaruit hy in 1935 ontslag nam. Tydens de oorlogsjaren verbleef de heer Van 't Sant te Londen, waar hy thesaurier van H.M. Koningin Wilhel- mina en Z.K.H. Prins Bernhard was. van f. 231.40, oude basis 1107 tot stand kwam, tegen een slotkoers van gisteren van f. 210.oude basis 1050 De hoge koersen lokten winst nemingen uit in verband met het na derende weekeinde, waardoor de prys inzakte tot circa f. 219.50. Aandelen Unilever noteerden bij ope ning 469%; ook hier zorgde de vraag ervoor, dat de -koers snel opliep tot 473% (401). De beurs blijft voor dit fonds optimistisch gestemd, mede in verband met de mogeüjikheden ten aan zien van herkapibalisatie. Ook hier kon het hoge niveau niet gehandhaafd bly ven en het slot was circa 470 In aandelen Philips was vandaag nogal wat beweging. Het fonds fluc tueerde van 287% tot 292% om te sluiten op circa 290 tegen gisteren 287. Aku's wederom 3 punten hoger. K.L.M. is de daling van de laatste dagen te boven gekomen en was vandaag weer f. 1 hoger op f. 126.—. De scheepvaarten vertoonden weinig verandering en draaiden om de vorige slotkoersen. Staatsfondsen in herstel, hoger. Cultures rustig en prijshoudend. WISSELKOERSEN Amsterdam. 7 juni Londen 10.64% ^10.65%. New York 3.82fJ—3 83-,1*. Mon treal 4.01 f?4.02Parijs 1.0815—1 0825, Brussel 7.57%—7.57%, Frankfort 90 80% —90 85%, Zurich 87.05—87.10. Zurich (vr. fr.) 89.32%—89.37%, Stockholm 73.71—7376. Kopenhagen 54 81—54 86, Oslo 53.28%—53.33%, Milaan 60.81%— 60.86%, Wenen 14.06%—14.67%. Beurs vau Amsterdam Vrydag 7 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. koers v. heden Vorige Slotkoers Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% Ned. '51 3% Ned. '53 (3%) Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned. '54 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55 II 3% Ned. '47 3% (3) Ned. '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 Cert. NWS Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmy. Amst. Rubber Deli My .en (Ver.) H.V.A Java Cult Senembah Vorstenlanden Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens cert Möller en Co. N.B Ned. Kabelfabr Philips Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon Olie (f 20.—) .dem (50 a f.20.—) Holl. Amer. lyn Java China Paket Kon. N Stoomboot KPM Ned. Stoomv My. v. Ommeren cert. Kon. Rott. Lloyd Ned. Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Proy.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 89% 90 Den Haag 1937 1 3.. 95% Leiden 1947 92% R'dam '37 I-Hl 3% 91 89% 90% 90 90% 89% 89% 89A 89 H 85 85>4 B 85 85% 85 85% 86% 87 86 5 k 87% 83% 84% 93% 93% 901/4 90% 90 90A 59% 87 87% 84% L INDELEN 45 45% 106% 106% 159 160% 74 73% 93% 94 ft 120 117% 63 54% 27% 63 *87% 27% 196% 189 360 197 188% 366 305 188% 359% 305% 284 360% 287% 282 148 289% 445% 148", 461% 468% 257% 249% 267 263e.d. 1028% 1072 210.70 219.00 210.10 218.60 173% 173 177 175% 148% 148 165 162 189 188 258% 260% 169 169V4 173% 174% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99 Premieleningen A'dam '33 103% A'dam '51 2% 90% 89% A'dam '56 I 2% 82 82 A'dam'56 II 2% 99% 99% Eindhoven '54 2% 82% 82% Enschede '54 2%81 80% Den Haag '52 I 2% 93 92% idem II 2% 98% 99% R'dam '52 I 2% 92% 92% idem Ü2% 93% 92% Utrecht '52 2% 90 B 89% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 203 203 H.B.U. eert204% 205 Rott. Bank 176% 179% Twentsche Bank 182 182 Industrie Ondernemingen Albert Heyn271B 269% Borneo Sum. H. Mij. 74 Ned. G. en Sp. fabr 175 175 Kon. Ned. Grofsm 103 Internatio 96% 96 Rott. Droogdok Mij. 598 600 Tieleman en Dros 12 12 Ned. My. Walv.vrt 63% 62% Spoorwegen Dell Spoorweg My. 15% 15% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 35A 36 ft Intern. Nickel 112% 113 Anaconda 68 68 Bethlehem Steel 190 191 Cities Service 71% 73% General Motors 41H 42 ft Kennecott113H 112% Republic Steel 54 54% Shell OU 95% 92% Union Pacific 29% Un. States Steel 66A 67ft Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 6/6 Edelmet. Kon. AA 63% Pref. wa idem 72% 72 G 348 HoU Constructie 390GB 390 Ing dur v Bouwnyv 177% Int. Kunststof! Ind 39% 39% Leidsche Wolspinn 273 272% Sikkens Lakfabr '53 421 420 B Ver. Touwfabrleken 176 177 Wernlnk's Betonm. 80 L Van wyk Textiel 8P%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7