Serie-verkoop Blouses l/i tot l/2 7.90 9.75 Dr. K. H. Boersema wordt donderdag zeventig jaar EK IS WEEK G KAS KOT EK 14.75 19.75 Kort bezoek van zevenhonderd Russische toeristen aan België „Indonesië's veiligheid door huidige vraagstukken bedreigd" Tarweregeling voor het komend seizoen bijna ongewijzigd 96ste Jaargang Vrijdag 7 juni 1957 Tweede blad no. 29155 Was van 1926 tot 1952 voorganger van de afd. Leiden van Ver. van Vrijz. Hervormden Dr. K. H. Boersema, emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk en van 1926 tot 1952 voorganger van de afdeling Leiden van de Vereniging van Vrijz. Hervormden, hoopt a.s. donderdag zeventig jaar te worden. Dr. Boersema, die 13 juni 1887 te Groningen werd geboren, bezocht na het gymnasium aldaar te hebben door lopen, de Rijksuniversiteit te Gronin gen, aan welke Universiteit hij in 1924 promoveerde op een proefschrift: „Allard pierson". Zijn promotor was prof. J. Lindeboom. Nadat kand. Boersema in mei 1911 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland was toegelaten tot de evange liebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 18 januari 1914 door wijlen ds. W. S. Winsemius van Zweeloo te Oos- terhesselen in de classis Emmen in het ambt bevestigd. In verband met zijn benoeming tot voorganger van de afde ling Leiden van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden kreeg hij met in gang van 17 januari 1926 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus. Na bevestigd te zijn door 'thans wijlen prof. dr. L. Knappert, verbond hij zich op 24 januari van dat jaar aan de Leidse afdeling van Vrijz. Hervormden, spre kende over Joh. 14: 2: „In het huis mijns Vaders zijn vele woningen; anderszins zoude ik het U gezegd hebben; Ik ga heen om U plaats te bereiden". Ruim 25 jaar op 1 december 1952 werd hem eervol ontslag verleend heeft dr. Boersema deze afdeling in grote trouw en met bijzondere liefde gediend. In deze kring heeft hij een grote activiteit ont- wikkeld, hetgeen er mede toe leidde.dat in december 1935 de Willem de Zwijger- ker te Oegstgeest, welke gemeente met Leiderdorp en Warmond ook tot het ar beidsterrein van dr. Boersema behoorde, in gebruik kon worden genomen. Ook aan het jeugdwerk besteedde dr. Boersema steeds zijn volle aandacht. Ondanks zijn drukke wei'kzaamheden, die zich ook in een trouw huisbezoek kenmerkten, zag dr. Boersema nog kans in 1930 aan de Leidse Universiteit zijn doctoraal examen in de filosofie af te leggen. Vermelding verdient, dat al zyn examens cum laude geschiedden. Dr. Boersema heeft in de loop der ja ren vele bestuursfuncties vervuld en zit ting gehad in tal van colleges. Zo was hij tijdens zijn twaalfjarige ambtsbedie ning te Oosterhesselen o.a. lid van het provinciaal kerkbestuur van Drente; voorzitter van de afdeling Drente van de Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den; te Leiden was hij o.a. voorzitter van de afdeling Zuid-Holland van de Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden; voorzitter van de commissie van afde lingen van Vrijzinnig Hervormden met een eigen voorganger; lid .van het hoofdbestuur van de Vereniging van Vrijz. Hervormden; voorzitter van de vergadering van moderne theologen en te Leiden o.a. voorzitter van de afdeling van de Ned. Protestantenbond, voorzitter van het wijkgebouw Geloof, Hoop en Liefde en van de Zondagsschool van de Ned. Protestanten Bond te Oegstgeest. Behalve zyn dissertatie verscheen ver der van zijn hand: Geschiedenis van het Christendom; Johan Rudolf Thorbecke, een historisch kritische studie en ter ge legenheid van het 60-jarig bestaan van de Ned. Protestanten Bond in 1930 een brochure over de geschiedenis van de NP.B. Verder was hy nog medewerker aan „Gelovige mensen" en redacteur van „Omhoog". Dr. Boersema was mede een van de oprichters van de Barchembeweging van de Woodbrookers en van het Genoot schap voor Zedelijke Volkspolïtiek. LUSTRUM-BIERTAPWEDSTRIJD. Voor de vijfde maal zullen de vak mensen uit de Horecabedrijven deze zo mer bij elkaar komen om hun vakman- schaap te demonstreren bij de Natio nale Biertapwedstrijden der Nederlandse brouwerijen. De lustrum-bieTtapwedstrijd voor Lei den vindt plaatst op dinsdag 11 juni in het St.-Antonius Clubhuis. LEIDSCHE SPAARBANK. In de maand mei 1957 werd bij de Leid- sche Spaarbank ingelegd f. 1.453.260 en terugbetaald f. 1.250.483,58. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 252 en het aan tal afbetaalde boekjes 243. Op 6382 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd f. 140.232,75 bijgeschreven. Er werden 668 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke in houd van f. 18.951,65. Het tegoed der 39.473 inleggers bedroeg aan het einde der maand f. 28.117. De Linnaeus-tentoonstelling, die in de Universiteitsbibliotheek wordt gehou den, is verlengd tot en met zaterdag 15 juni. iWii ■Tu*. ex'Z&a, Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden JAARVERGADERING AFDELING LEIDEN. Onder voorzitterschap van de heer Ant. Metz kwam de afdeling Leiden van de Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden gistermiddag in de foyer van de Stads gehoorzaal in Jaarvergadering bijeen. De voorzitter sprak een kort openingswoord, waarin hij o.m. wees op het belang van een zo groot mogelijk ledental. Na voor lezing der notulen en een mededeling werd het jaarverslag van de secretaris, de heer H. Zunderman, besproken. Het aantal leden bedroeg op 31 december 1956 1307. Het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer K. W. Wijk, ver meldde een batig saldo van ruim f 4000. De kascommissie. bestaande uit de heren D. Brinks, J. N. Paes en D. Prins, had boeken en bescheiden van de penning meester in goede orde bevonden. Na de verkiezing van een nieuwe kascommissie werden de bestuursleden, de heren Zun derman, Meuwese en mevr. Douma Herberts, die allen aftredend waren, bij acclamatie herbenoemd. Drie nog nader oan te wijzen bestuursleden zullen de af deling Leiden vertegenwoordigen op de algemene vergadering, die op 26 juni a.s. te Utrecht gehouden zal worden. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer G. de Noo. hield later op de middag een praatje over het onderwerp: .Rondom de pensioenwetten". Hij deel de o.m. mede. dat de Pensioenraad met ingang van juli a.s. een nieuwe wijze van uitbetalen van achterstallige uitke ringen zal invoeren, n.l. per postcheque en dat einde november alle achterstallige uitkeringen zullen zijn vereffend. Na de pauze was er gelegenheid tot net stellen van vragen. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heer A. E. M. Ribberink (Den Haag) kerk. voorb. ex. de heer M. Jansen (Leiden). BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Christine, dr van T. de Raad en D. E. v. Gorssl; Johannes, zn van W. F. van der Iiaay en E. J. van Rijn; WMiem, zn van H. "an Dam en W. M. Hartarud; Johannes M.chiel, zn van H. M. de Koning en S. C. r- van Dorp; Nancy Jeantine Elisabeth, ör. van E. de Heer en J. B. M. Hazenberg; Sylvia Oathariam, dr van W. A. Post en C. Sense; Theodoras Dirk, zn van T. Overes eu A. Koster; Veronica, dr van J. Zwart en G de Wolf. GETROUWD L. j. de Roetakoek en J. A. O. van Wyte J- Duindam en M. Verbruggen; W. J. Ie Mak en C. H. Rozier; H. Slijkhuis en K. van Zwieten; J. Luijendijk an P. van Leeu_ jen; D. J. van Ginkel en M. W. Kramer; P. H. Bouter en J. Bey; J. van Es en D. M. van Hees; P. Ooetveen en H. C. Hermans; L L. Cavé en P. Vermeulen; H. J. Jonge- jan en A. F. Schuurman; A. B. Faber en J Middelkoop; O. A. SchafstaxUer en T. C C. Leemans; W. M. Hendriks en J. M. van Offeren; J. H. J. MentlnQc en H. M. Zandvliet ;J. Schouten en M. Kesseboonv, J G. van der Oort en C. M. van Delft. OVERLEDEN M. van Kempen, 83 Jaar. wedtuwe van H. «Üssen; C. J. Heemskerk, 68 Jaar, echtgen. van D. W. Klein; C. Dierks 84 Jaar, vrouw; H. E. Keemer, 55 Jaar, maai'; G. van Hoo ien. 41 jaar, ecfhtgenote van P. Smilttenaar w. T. Langerak, 85 Jaar, man; E. Kok, 85 J^ar, wed. van A. Vogelenzang; H. W. Wit- fcnaar. 69 Jaar, man; P. Mairtc, 2 dg, zoon. Leidsche Kunstkring „Voor Allen" LEDENTAL OPVOEREN, FINANCIËN —VERSTERKEN! Onder presidium van mr. A. J. Sor- mani werd gisteravond in café-restau rant „In den Vergulden Turk" de jaar vergadering gehouden van de Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Zowel bij de bespreking van het jaar verslag van de secretaris, de heer J. de Jong, als van het financieel overzicht van de penningmeester, de heer L. Ger- verdinck. bij een ontvangsten van f 3040 is er een tekort van f 1310 werd aangedrongen op versterking van de fi nanciën en opvoering van het ledental. Hoewel de contributie deze avond we derom werd vastgesteld op f 5 per jaar (voor jeugdleden op f2.50 en voor stu denten op f3.50), zal men in bestuurs- kring nog eens overwegen of deze bedra gen in de toekomst gehandhaafd kunnen worden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren mr. Gerverdinck en J. Neisingh bij acclamatie herbenoemd. Tot leden van de kascommissie werden aangewezen mevr. De Rooy—Gijselaar en de heren Van Katwijk en Scholte. De aanwezigen konden akkoord gaan met de samenstelling van het volgende concertrooster: 23 oktober Krebbers— Weisz; 22 november Lois Marshall zang; 27 december Jan Smeterlin piano; 4 februari Johanna Martzy viool en 6 maart Cor de Groot piano. MEISJES WERK NED. HERV. WIJKGEMEENTE „HET CENTRUM". Viering van eerste lustrum. De afdeling „Madeliefjes" van het meisjeswerk der Herv. Wijkgemeente „Het Centrum" hield ter gelegenheid van haar 1ste lustrum een feestavond voor de ouders. De belangstelling hier voor was zeer groot; de grote zaal van wykgebouw „Het Centrum" was geheel bezet. De leidster, mevr. Boogaarts, wees er in haar openingswoord op, dat de groei der club zeer groot was geweest. Uit de eerste clubavond, met 4 leden, is thans een afdeling van ruim 60 leden ge groeid. Het programma, dat door de leden werd verzorgd was vlot en gezel lig. De nummertjes blokfluit, de zang, het bloemenspel, een „solo", het opge voerde sprookje van de „Varkenshoeder en de prinses", de declamatie van één der leidsters, het was alles het applaus ten volle waard. Dat de stemming er inzat bewees trouwens de opgewektheid, waarmee de aanwezigen de massa-zang ten gehore brachten. Een tableau was het eind van het programma. Een „bandje" van het jongenswerk „Phebe" verzorgde de muzikale omlijs ting van de avond, die met een dag sluiting door de heer Boogaarts, leider van het jongenswerk, en het zingen van Gez, 228 werd gesloten. LEIDENAARS KREGEN IN UTRECHT ONGELUK. Bij het geen voorrang verlenen op het kruispunt Kanaalstraat-J. P. Coenstraat te Utrecht werd gisteravond een 28- jarige Leidse motorrijder aangereden door een personenauto, tengevolge waar van het slachtoffer aan beide benen werd gewond. De 27-jarige duo-passagier, de heer A. de Haan, eveneens afkomstig uit Leiden, liep bij deze aanrijding een hersenschudding op. Beiden zijn naar het St.-Anthonius Ziekenhuis vervoerd. La ter op de avond kon de motorrijder naar huis terugkeren. NED. EXLIBRISKRING BESTAAT 25 JAAR. Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van de Stichting Ned. Exlibriskring te Wassenaar wordt van 15 tot 30 juni in „De Hofstee" (Haagweg 92) een expo sitie ingericht van „Vijfentwintig jaar exlibris en gelegenheidsgrafiek". De bur gemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, zal de tentoonstelling zaterdag 15 juni om 3 uur openen. Jongens stalen groente op veiling van Berkel (Speciale berichtgeving) De Rijkspolitie te Berkel-Rodenrljs heeft twee Jongens, 13 en 15 jaar oud, aangehouden, die vele keren diefstallen uit loodsen op het terrein van de Coöpe ratieve Veilingvereniging Berkel en Ro denrijs hebben gepleegd. De knapen hebben in totaal niet min der dan dertig sloten verbroken. Bij hun aanhouding waren zij in het bezit van een enorme koevoet. Zij hebben hoofdzakelijk dure groente gestolen. Telkens weer werden er sloten vernield op het terrein van de veiling, waarop niet minder dan 64 loodsen staan. Br werden z.g. primeurs, dure groenten, vermist. Dit ging steeds ernstiger vor men aannemen. Politiemannen postten, maar nog steeds gingen de diefstallen voort. Dit kwam. zoals later is gebleken, doordat de knapen op zeer uiteenlo pende tijdstippen opereerden. Dan weer 's avonds laat, dan weer 's morgens vroeg. Men kreeg een aanwijzing, dat jongens aan het werk moesten zijn ge weest. Er werd namelijk een bal, waar mede het personeel van de veiling in de schafttyd wel eens een partijtje mee voetbalt, vermist. Gisteravond kon de politie met succes ingrijpen. Op het vei lingterrein werden de beide inbrekertjes gearresteerd. Ze hadden juist weer enige sloten met de grote koevoet, die zij steeds bij zich hadden wanneer zij op pad gingen, vernield. Gestolen kom kommers, tomaten, enz., hadden zij ver stopt met de bedoeling die later op te halen. Kleine NAVO-landen krijgen hulp bij vlootvernieuwing „De kleinere NAVO-landen zullen in de komende winter vier of vijf jaar hulp krijgen om hun vloot 'te moderniseren", aldus heeft vice-admiraal Gladstone, op perbevelhebber der NAVO-marinestrijd- krachten in de Noordeuropese wateren, in een gesprek met een vertegenwoordi ger van het Noorse conservatieve dag- bladet" verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat het vraag stuk van modernisering en vernieuwing der marinestrijdkrachten van de kleinere NAVO-landen door het hoofdkwartier in Fontainebleau is behandeld, daar men zich er in NAVO-kringen ten volle van bewust is, dat Noorwegen en andere kleinere NAVO-landen hun vloten niet zonder hulp kunnen moderniseren. Vice-admiraal Gladstone verklaarde het bovenstaande in een als afscheid bedoeld gesprek met de verslaggever van „Morgenbladet". Hij verlaat zyn NAVO- post namelijk, daar hy tot bevelhebber der Britse vlootstrydkrachten in het Verre Oosten is benoemd. Kersen van de koude grond Vandaag zijn aan de markthallen te Amsterdam de eerste kersen aangevoerd van de koude grond. Ze waren afkom stig uit België en brachten f. 2,50 per kg op. Door bijzondere omstandigheden kochten wij een grote partij damesblouses die wij heden in vier series in de verkoop brengen: onder de normale waarde I Serie 1 Serie 2 Serie 3 Serie 4 Breesiraat 142-144, Leiden, Tel. 25838 Drie klassen aan boord van hun hotel-schip Grusia (Van onze Brusselse correspondent) Een kort bezoek van 765 Russische toeristen aan Antwerpen, Mechelen en Brussel, zou volkomen onopgemerkt voorbij zijn gegaan, ware het niet, dat enkele Belgische kranten heftige arti kelen over dit onverwachte bezoek had den gescshreven. Zij vroegen zich na melijk af, of de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken, Victor Larock, hierdoor, tegen de belofte van minister Spaak in, toch het Belgische-Russisch cultureel verdrag zou uitvoeren. Minis ter Larock heeft op de vraag van een parlementslid in de Commissie van Bui tenlandse Zaken van de Senaat, geant woord. dat de Russische toeristen Frank rijk bezochten, en met een kortlopend visum ook in België komen kijken, maar dat er geen sprake is van een culturele uitwisseling op toeristisch gebied, noch op een ander gebied. De 765 Russen ar riveerden donderdagmiddag in Brussel en bezochten de Grote Markt en het „Ventje" van de Stoofstraat. waarna zij een tocht door de stad maakten en onder meer de aflossing van de wacht voor het paleis van Koning Boudewijn toonstelling, waar het Sovjetrussische paviljoen wordt opgericht vlak tegen over de Amerikaanse afdeling. Aan boord van de „Grusia" is geen eenheidsklasse, zoals men van een com munistisch regime zou mogen verwach ten. Integendeel, naar gelang van de prijs van het passagebiljet zijn de 765 toeristen in drie verschillende klaSsen ondergebracht. Aan een verslaggever van een Brus selse krant heeft een van de Russen, die perfect Frans sprak, verklaard, dat zy het meest zijn getroffen en zelfs ont roerd door het goede en hartelijke ont haal van de Franse en de Belgische be volking. In de Brusselse en Antwerpse musea hebben zij voornamelijk de schilderyen van Rubens bewonderd. Minister-president Djoeanda Indien desintregatie niet tot stilstand komtstort het land in de afgrond Minister-president Djoeanda heeft vandaag verklaard, dat de vraag stukken, waarvoor Indonesië zich thans ziet geplaatst, „een gevaar vor men voor de veiligheid van de staat". Het moet toegegeven worden, zeide hij, dat nadat het land zeven jaar geleden de onafhankelijkheid verkreeg, de binnenlandse moeilijkheden dagelijks zijn toegenomen. „De wederopbouw is vertraagd, corruptie tiert welig en na de jongste ontwikkelingen in verschillende delen van het land hebben de vraagstuk ken een omvang aangenomen, die niet langer kan ivorden beschreven als dagelijks toenemend, maar zich hebben uitgebreid tot andere terreinen, die een bedreiging van de staat vormen". Djoeanda doelde hierbij op de opstandige bewegingen in een aantal buitengewesten. Hij legde deze verklaring af in het Parlement in antwoord op de beschou wingen over de politiek van zijn kabi net en deed een krachtig beroep op het volk de eenheid te bewaren. Ook drong hij er bij de politici op aan hun partij- of persoonlijke geschillen opzij te zet ten in het belang van 's lands ontwik keling naar vooruitgang en welvaart. Ir. Djoeanda verklaarde, dat zijn nood- kabinet. gevormd door president Soe- kamo, zijn taak zou uitvoeren „voor de tijd dat het hiertoe in staat wordt ge steld. tenzij het parlement anders be slist". Hij deed een hartstochtelijk be roep op het Parlement voor samenwer king in de pogingen „de gevaren, die dreigen het land en volk naar een ramp te voeren, tegemoet te treden". Uit zijn verklaring kon worden afge leid, dal de regering geen kwestie van vertrouwen zal stellen nadat bekend was geworden, dat de Masjoemi niet van plan is een motie van afkeuring in te dienen. Djoeanda verklaarde verder, dat de eerste taak van de regering in de huidige verwarring is „het herstel Waarschuwende brief van Staatssecretaris wel 765 keer hebben gekiekt. Zy arri- c1 1 1 11 1 1 I I veerden In Antwerpen aan boord van de ,Sf/l//ICI-C/" tCgeil OUVOldOeilde Openbaarheid hotelschip, dat hen van Odessa naar Le Havre en van Antwerpen naar Lenin grad brengt. De kleding van deze toe risten is vrfj armoedig, aldus noteerden bijna alle Belgische journalisten. De Russen namen ook een kijkje op het terrein van de Brusselse Wereldten- (Van onze Haagse redactie) De tarweregeling voor de oogst van dit jaar zal in grote lijnen ongewij zigd worden gecontinueerd. Dat was het belangrijkste punt van bespreking bij de vergadering van het produkt- Gisterochtend vertiet burgemees ter mr. G. van Hall van Amsterdam de Boerhaave-kliniek in de hoofd stad waarin hij op 9 met moest wor- i me\}rouw Van Hall nemen afscheid den opgenomen voor het ondergaan I van de directrice (geheel links) en van een operatie. Burgemeester en de verpleegsters van de kliniek. schap voor granen, zaden en peul vruchten. die in het gebouw van het hoofdproduktschap voor akkerbouw- produkten te Den Haag werd gehou den. Een ander belangrijk punt was een brief van de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, de heer Schmel- zer, die het produktschap waarschuwde zyn werkzaamheden voldoende in het licht der openbaarheid te verrichten, daar anders bepaalde belangen, vooral die van de consumenten in het ge drang dreigen te raken. Reeds in april van dit Jaar is met verschillende belanghebbende groepen overleg gepleegd over de tarweregeling voor de oogst van dit jaar: Bij dit over leg ging men er van uit, zo bleek ter ver gadering, dat deze regeling voor dit jaar in grote lijnen kan worden voortgezet, zoals zij reeds bestaat. Dit betekent, dat de door het ministerie van Landbouw aan de boeren in het vooruitzicht ge stelde prijs zal worden gehandhaafd door een verplichte bijmenging van inlandse tarwe bij de bereiding van meel en bloem voor consumptie doeleinden, Te vens, dat ter ondersteuning van de markt, de handel in de gelegenheid kan worden gesteld, inlandse tarwe op basis van de richtprijs ten verkoop aan te bie den aan het aan en verkoopbureau van akkerbouwprodukten te Den Haag. De minister heeft de telers van tarwe een richtprijs in het vooruitzicht gesteld van f. 28,50 per 100 kg, voor tarwe van ge zonde kwaliteit met een vochtgehalte van 17%. De prystafel ,die in 1949 werd ingevoerd als vergoeding voor het in opslag houden van tarwe door de boe ren, bij veel aanbod, werd verhoogd van f. 0,20 tot f. 0,25 per 100 kg per maand. De handel zal, tenminste driemaal in vooraf bekend te maken perioden, in de gelegenheid worden gesteld ongedroogde I inlandse tarwe aan het AVA ten ver koop aan te bieden, en aan het einde van het seizoen eenmaal gedroogde tar we, waarbij, naast een vergoeding voor het hogere stofgehalte, geen vergoeding door droogkosten zal worden betaald. Over de brief van de staatssecretaris waren enkele deelnemers van de ver gadering nogal ontevreden. van een eenheid van de uitvoerende macht en de oplossing van de re gionale vraagstukken"Hij betoogde, dat het gebrek aan goede verbindin gen tussen de verscheidene delen van de Archipel en de scheiding tussen de veiligheidsapparaten ertoe hadden bijgedragen de nationale economie naar ontbinding te leiden. Indien de desintegratie niet tot stil stand loordt gebracht, zal het land in de afgrond storten, zeide hij. Ir Djoeanda verklaarde ook, dat het volk verwacht, dat president Soekarno grote invloed zal uitoefe nen bij de pogingen te komen tot normalisatie van de binnenlandse toestand en het herstel van de een heid. Eisenhower aan boord van de „Saratoga" President Eisenhower heeft zich gis teren, aan boord vian het Amerikaanse super-vliegdeksohip „Saratoga" begeven voor het bijwonen van een reeks ma noeuvres voor de kust van Florida, waarbij talrijke nieuwe wapens en ge- vechtstaktieken zullen worden gede monstreerd Uit Washington vertrok Eisenhower, in gezelschap van minister van Buiten landse Zaken Dulles en het merendeel van de leden der Nationale Veiligheids raad, met de „Columbine m", zijn pri- vé-vliegtuig, naar de marinebasis Jack sonville in Fiorina Even na aankomst ■van Florida zullen de demonstraties van het gezelschap vertrokken de „Sa ratoga" (een schip van 60.000 ton) en de schepen van het escorte naar zee. Zestig tot. honderd mijl buiten de kust van Florida zullen de demonstraies worden gegeven. Het betreft hier o.a. een regenscherm waarin een oorlogsschip zich kan hul len ter beveiliging tegen radioactieve neerslag, nieuwe aanvalstaktieken voor vliegtuigen en onderzeeboten, en ver schillende nieuwe geleide projectielen en raketten. In het escorte van de „Saratoga" va ren de kruisers Northampton en Boston mee, die beide raketbatteryen aan boord hebben. Zes weken geëist wegens dronkenschap achter stuur „Een borrel gedronken? Ik heb er wel duizend naar binnen gespeeld!" zo had een Hagenaar opgemerkt tegenover een inspecteur v. politie, toen hij werd aan gehouden na, dronken achter het stuur van zijn auto al slingerend door de Gravenstraat en KettingGtraat te 's-Gravenhage te zijn gereden. Hy was in eerste instantie veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Bij de behandeling hedenmorgen in hoger beroep was be klaagde echter niet verschenen. De pro cureur-generaal wees erop dat de man reeds eerder was veroordeeld wegens overtreding van de wegenverkeerswet, ook voor dronkenschap en hij eiste een gevangenisstraf van zes weken onvoor waardelijk alsmede anderhalf jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Uitspraak over 14 dagen. Men meende, dat de staatssecretaris niet een generaliserende brief aa\ een produktschap dient te zenden, als hy meent dat de belangen van de consu menten zullen worden geschaad door onvoldoende openbaarheid, maar dat hij in zo'n geval man en paard moet noemen, met feiten voor de dag moet komen. Men was van mening, dat bij ..granen, zaden en peulvruchten" het algemeen belang altyd op de voor grond heeft gestaan en zal blijven staan.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3