Otydeda BOSCH l Bezwaar tegen vestigingseisen voor de landbouwïjedrijven "fUMANO** Kerkdiensten Hemelvaartsdag r MIDDEN IN DE WEEK: HALT! "N 96ste jaargang Woensdag 29 mei 1957 Derde blad no. 29148 't Is fantastisch, Lekkerman. Hoe maken jullie die IBIS shag zo fijn van geur en smaak? reeds meer dan 50 jaar de bougie voor iedere motorI Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475 A dam Tel 8621 1 (7 lijnen) Telex 12282 Er heerst bezorgdheid onder kleine hoeren (Van onze parlementaire redacteur) Onder de kleine boeren heerst bezorgdheid en angst, zei gut rrn de heer Mertens (KVP) in de Eerste Kamer, over het structuurbeleid van minister Mansholt voor de gezondmaking van de toestanden in de landbouw. De kleine boeren voelen zich het etiket opgeplakt, dat ze ongewenst zyn. Een meerderheid in de Kamer verzette zich in elk geval tegen de plannen om bij vestiging eisen te stellen aan de grootte van het bedrüf. Indien eisen worden gesteld aan de persoon van de landbouwer (vakbe kwaamheid, kredietwaardigheid) zou men daartegen geen bezwaar hebben. Al dus weet minister Mansholt reeds hoe de Eerste Kamer over vestigingseisen denkt. De kleine boeren moeten niet worden uitgestoten, zei de heer Geuze (OHU), maar in het geheel worden opgenomen. Indien alle bedrijven beneden de 7 ha worden opgeheven. Touden de prijzen niet in betekenende mate dalen, be toogde de heer Mertens (KVP). De kleine bedrijven doen in de kostprijsbe rekening niet of nauwelijks mee. aldus de heer Louwes, zij bedrijven ondoel matigheid voor eigen risico. Met de kri tiek op de kleine bedrijven moet men voorzichtig zijn. opdat de aandacht niet wordt afgeleid van de hoofdzaak: grotere steun aan de landbouw. De gezondmaking zal ontzaglijk veel geld kosten in verband met de cultuur technische werken en ons land staat toch al voor enorme taken. We leven in een tijd van automatisering, die enorme kapitalen zal eisen. Van een groot scheepse structuurverbetering in de landbouw moet men zich daarom maar niet teveel voorstellen. Koude socialisatie De blokkering van vijftigmiljoen eigenaarslasten vond de heer Rip (AR) op zakelijke en rechtvaardigheids gronden verwerpelijk. Ook de heer Mertens (KVP) was er niet gelukkig mee. De CHU-fractle ziet onvoldoende rechtsgrond voor de blokkering, zei de heer Geuze, die werd bijgevallen door de heer Louwes (VVD). Al deze sprekers waren er ontevre den over, dat de regering geen zeker heid geeft omtrent het tijdstip van uitbetaling. In 1959 begint het touw trekken. Wij hopen op een duidelijk antwoord van minister Mansholt, zodat de Kamer zich niet op nadere maat regelen hoeft te beramen, verklaarde de heer Geuze. Niemand verdedigde de blokkering. Naar mijn stellige overtuiging, zei de heer Louwes (WD), zijn wij op weg naar de koude socialisatie van het agra risch bezit. Wij hebben ons reeds te lang bewogen op de weg, die leidt naar de uitholling van de zelfstandige boeren stand. Als wij op deze weg voortgaan is over een of twee geslachten het gebouwen kapitaal versleten. Voor het onderhoud kan geen geld worden gereserveerd. Heeft de leuze van de bezitsvorming nog wel betekenis als men het boeren- kapitaal prijsgeeft? Er is een offerfeest gaande van boerenbezit via lage prijzen. Het doel van het landbouwbeleid moet zijn. dat het sociaal en economisch ver antwoorde bedrijf de zetel moet kunnen blijven van het boerengeslacht. Daartegenover stelde de heer Scher- merhorn (PvdA), dat het garantieprijs- beleid tenslotte voor de boeren op dezelf de afhankelijkheid neerkomt als het be schikbaar stellen van grond en gebouwen door de staat zoals in de Zuiderzee polders. En of de boer beter af is met een particuliere verpachter dan met do- meinbeheer. staat voor hem nog niet vast. Overigens klaagden de heren Geuze, Mertens, Louwes en Rip, dat de garan tieprijzen te laat worden vastgesteld, waardoor de boeren hun bouwplan niet kunnen opstellen. •Zeer gereserveerd was men in het algemeen, en vooral de heer Kolff (CHU), ten aanzien van de positie van onze landbouw in de Europese Econo mische Gemeenschap en men vroeg hoe Poging tot moord op pensionhoudster ACHT JAAR M.A. GEËIST Tegen een 45-jarige gedetineerde bor denwasser (ex-legionair) heeft de Offi cier van Justitie bjj de Rechtbank te Amsterdam gisteren wegens poging tot moord op de 62-jarige bijna blinde pensionhoudster, mevrouw J. H. Pot Van Delft uit de Marnixstraat te Am sterdam, 8 jaar met aftrek van het voorarrest geëist. De verdachte, die in mevrouw Pots pension woonde, had op 12 januari j.l. de pensionhoudster op de zolder overmeesterd met de bedoeling de vrouw van haar portemonnaie te be roven. De dame had echter kans gezien haar op de zolder slapende dochter te hulp te roepen, waardoor de man zijn plan niet kon volvoeren. INSTORTING VIJZELSTRAAT Beroep verworpen. De Hoge Raad heeft het beroep in cas satie (conform deconclusie van de Pro cureur-Generaal), van een 41-jarige bouwkundige uit Amstelveen verworpen. Deze was verantwoordelijk gesteld voor het instorten van een pilaar van een gebouw aan de Amsterdamse Vijzelstraat waardoor enige bewoners verwondingen opliepen. Aan het gebouw en de pila ren werden reparaties verricht, zonder dat afdoende gestut werd. Als traf werd hem een boete van f 150 subs. 30 dagen hechtenis opgelegd. Op grond van bepalingen en uitvoeringsbe sluiten bleek de Hoge Raad van mening, dat de bouwkundige verantwoordelijk voor de instorting was. minister Mansholt er over dacht. Voor de oestercultuur, die wordt be dreigd door het Delta-plan, vroegen spe ciaal de heren Geuze (CHU), Schorer (PvdA) en Roebroek (KVP) de aan dacht. Volgende week antwoordt minister Mansholt. R Vraag uw winkelier de folder met 15 patronen. Brei al uw ondergoed met Neveda Reumanon - anti reuma wol. Let op de „R"! Positie onzer rederijen aanzienlijk versterkt Zevende plaats op de wereldranglijst Voor de eerste maal in de geschiede nis is, volgens de cijfers van Lloyd's register, in de loop van 1956 de ton nage der Nederlandse vloot de 4.000.000 brt gepasseerd. Zij heeft per 30 juni 1956 het totaal Gereikt van 4.006.077 brt. verdeeld over 1797 sche pen. In verhouding tot de wereldkoopvaar- dyvloot elke in 1956 met 4.6% groeide, is de Nederlandse vloot met een toename van 8.4relatief méér gestegen. Door deze belangrijke vergroting kon Neder land op de wereldranglijst twee plaat sen opschuiven en bezet het nu de zevende plaats, aldus het verslag over 1956 van de Kon. Ned. Reedersvereeni- ging. Op 1 januari 1957 telde de vereniging 56 (v.j. 52) leden met tezamen 738 <v.j. 700) schepen van tezamen 3.622.659 v.j. 3.377.726) brt. In vergelijking met 1939 is de Neder landse dry cargo tonnage toegenomen met 20% tegenover een groei van de wereldtonnage in deze categorie met 8%. Uit deze cijfers blijkt, dat de positie der Nederlandse rederijen, die zich van ouds op het vervoer van droge lading hebben toegelegd, aanzienlijk is ver sterkt. Nederlands vüeqt-uiq had moeilijkheden PILOOT REDDE ZICH MET SCHIETSTOEL Tijdens schietoefeningen boven de Vliehors bij Vlieland is een Nederlandse F 84F „Thunderstreak" gistermiddag in moeilijkheden gekomen. De piloot, de tweede luitenant-vlieger W. de Jong, afkomstig van de vliegbasis Eindhoven en wonende te Alphen aan den Rijn, verliet de machine met zijn schietstoel en kwam ongedeerd op de Vliehors neer. De „Thunderstreak" stortte in zee. GOUDA'S OUDSTE INGEZETENE 100 JAAR De oudste ingezetene van Gouda, me vrouw Dederika Geertruida Versloot- Van Rooyen, is gisteren 100 jaar gewor den. Zij verkeert ondanks haar hoge ouderdom nog in goede gezondheid. Haar geboortedorp Moerkapelle ligt haar na aan het hart; het was dan ook een grote verrassing voor haar, toen 's mor gens een deputatie uit Moerkapelle, die in een open landauer naar de pijpen- stad was gekomen, haar geluk kwam wensen. Deze deputatie bestond uit de burgemeester, de wethouder en de ge meentesecretaris van Moerkapelle. 'De burgervader overhandigde haar een in gelijste geboorte-akte. Ëen Goudse kleu terschool bracht ondertussen een aubade, die door de 100-jarige met veel plezier in ontvangst werd genomen. De burge meester van Gouda bood haar een bloemstuk aan. 's Avonds bracht men haar een serenade. K.N.A.C. breekt lans voer U-tumve( TOLGELDEN IN DIT GEVAL JUIST. Naar het oordeel van de Kon. Ned. Automobielclub verdient het ernstige overweging het IJ-tunnelproject even tueel met behulp van een speciale Amerikaanse lening te realiseren. Het sluiten van een dergelijke le ning zou wel tot gevolg hebben, dat er tolgelden bij het passeren van de tunnel geheven zouden moeten wor den. wat in dit bijzondere geval zou kunnen worden geaccepteerd als ga rantie voor deze buitenlandse lening. Overigens wenst de KNAC met nadruk vast te stellen dat voor alle door het Rijk te maken en te financieren wegen, bruggen en tunnels tolheffing als on aanvaardbaar moet worden gekwalifi ceerd. Wegverkeer, aldus de KNAC brengt Immers al een veelvoud op van de bedragen die voor dit verkeer wor den uitgegeven. Naar het oordeel van de KNAC is de beslissing van de regering dat voorlopig geen steun aan het Coen- en IJtunnel- project zal worden gegeven niet alleen een slag voor Amsterdam en voor de Zaanstreek, maar voor het hele land. Gewezen wordt op de enorme toeneming van het verkeer in de laatste tijd en de moeilijkheden die zich op bijzondere feestdagen bijvoorbeeld al voordoen in de omgeving van het verkeersplein Ou denrijn, naar de verwachting van de KNAC zal hier binnenkort ook op nor male dagen het verkeer gedeeltelijk moe ten worden omgelegd. let's minder deviezen Volgens de weekstaat van de Ned. Bank is de netto deviezenreserve met f 4 miljoen verminderd, waarmee goud en deviezen samen gekomen zyn op f3891 miljoen. Het convertibele bedrag bleef vrijwel onveranderd. Ambassadeurs spraken voor Belgisch-Luxemburgs Centrum Het Belgisch-Luxemburgs Centrum voor Handelsbetrekkingen in Nederland hield gisteren zijn tweede algemene jaarvergadering. Aan een lunch, welke ter gelegenheid daarvan in hotel Witte- brug werd gehouden, hebben de Belgi sche ambassadeur in ons land. baron F. X. van der Straten-Waillet en de am bassadeur van Luxemburg, de heer J. P. Kremer, het woord gevoerd. Deze jaarvergadering werd gehouden daags voordat de Benelux-ministers in Brussel bijeenkomen, om er de laatste hand te leggen aan het ontwerp-ver- drag der Bënelux-Unie. Dit verdrag der Economische Unie, waarvan de onderte kening in de loop van dit jaar wordt verwacht, stond ook bij de ambassa deurs in de bijzondere belangstelling. Ssst... fabrieksgeheimSteek nog maar eens op. 't Kon er best af want IBIS shag (in 3 smaken verkrijgbaar) draait lekker uit! In cellofaan verpakt Lelden Hervormde Gemeente (Hoog landse Kerk); 8.30 tuur de heer Kneösch. Marekerlk: 10.30 uur ds. J. van dien Wiel. Geref. Kerk (Ouide Vest)9 uur dr. Von Meyenfefldt. Ohr. Geref. Kerk; 10 tuur (onderwerp Zonder hellevaart geen hemelvaart) ds. C. v. d'. Weele. Evang. Lurth. Gem.: 9 uur ds. H. J. A. Haan liturgisch ochtendgebed Geref. Kerk (art. 3>1): 10.30 uur (I/uth. Kerk): ds. die Vrde6. Oud-Kabh. Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 uur Hoogmis. Geref. Gemeende: 10 uur ds. Molenaar. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 uur ds. E. G. Boesenkool. Geref. Kerk: 10 uur ds. W. J. van Hoek. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur leesdienst. Abbenes Herv. Gem 9.30 uur ds. W. A. B. Hagen (v. Katwijk). Alpben aan den Rijn Herv. Gem. Ju- lianastraat: 9.30 uur ds. J. H. Bogers. Kapel Hooftstraat: 9.30 uur ds. A. J. .To- rissen. Martha-Stichting: 10.30 uur ds. J. Th. Meijer. Herdenkingsdienst 75-jarig be staan Martha-Stichting. Geref. Kerk: Zui- derkenk: 10 uur ds. W. J. van Otterloo te Amsterdam. Hooftstraat: 10 uur ds. W. Tom. Geref. Kerk i art. 31Hotel Centraal 11.15 uur ds. K Drost van Gouda. Chr. Geref. Kerk van Reedestraat10 uur ds. M. S. Roos. Oud Geref. Gem. van Man- dersloostraat3 uur ds. v .d. Breevaart van Hendrik Ido Ambacht. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 uur dhr. Goedhart. Geref. Gem.: 9.30 uur leesdienst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. C. v .d. Bosch. Ger. Kerk: 10 uur ds. A. C. Kersten. (Nieuwerbrug)9.30 uur kand. P. Melbe van Vrouwenpolder. Ger. Gem.: 10 uur leesdienst. Luth. Kerk: 10 uur ds. W. F. ten Rouwelaar. Boskoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. de Leeuw. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Gijsb. Leene. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. P. J. de Bruin. Ger. Gem.: 9.30 uur leesdienst. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Chr,. v .d. Leeden. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. C. W. Thijs van Voorburg. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. J. F. Roth. Katwijk aan Zee Herv. Gem. (Nieuwe Kerk)10 uur ds. P. Moerenhout. Geref. Kerk: 9 uur ds. Na wijn. Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. N. de Jong. Geref. Gem. Remi sestraat: 7.30 uur ds. Molenaar uit Leiden. Geref. Gem. in Ned Casa Cara: 10 uur leesdienst. Geref Kerk (art. 31): 8.45 uur ds. De Vries uit Leiden. Zeehospitium: 8.30 uur ds. F. Offerslnga. Katwijk aan den Rijn Herv. Gem.: 9 uur ds. A. Makkenze. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. H. de Valk. JA. zo is het eigenlijk met de Hemelvaartsdag, iedereen is deze week. na de gebruikelijke rust dag .aan het werk gegaan, werklo zen zijn er hoegenaamd niet. over al is meer vraag dan aanbod en dan ineens, midden in die activi teit: halt! De machines houden stil, het arbeidsproces stopt. Het is donderdag, Hemelvaartsdag! Waar om deze pauze? Waartoe deze on derbreking van het werk? Een he leboel mensen breken zich. niet 't hoofd met die vraag. Het is immers een van de „erkend christelijke feestdagen". Zo staat het geloof ik in de wet inzake de arbeids tijden. Zo staat in ieders agenda: Kerst. Pasen, ook Hemelvaartsdag Het christelijke ervan, dat ook deze dag ons wil herinneren aan het geen er met Christus gaande is och, hoevelen leven cr ook van daag finaal aan voorbij! Het is een van de vele tekenen van het functieverlies der kerk temidden onzer samenleving. Zo heet dat nu Wat de kerk over Jezus' Hemel vaart wilde indragen in 't volk dat heeft geen klankbodem meer. De mensen geloven 't wel. weten al lang niet meer, dat zij die vrije dag te danken hebben aan de in- WOORD VAN BEZINNING zeggen hoe belangrijk het is, maar dat de toehoorders klein in ge tal 't maar niet echt geloven willen. In elk geval is 't waar: op bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag wordt de nadruk gelegd op de ruimte waarin we zijn gesteld, op het perspectief. Maar in het geval van de Hemelvaartspreek: de toe hoorders is 't niet van het gezicht af te lezen, dat ze er verheugd om zijn. Hoogstens hebben de mensen tegen die dag de barometer, de weerberichten geraadpleegd of het goed zou worden om er op uit te trekken. Want 't is die dag in de week waarop de Christen met strenge zondagsviering gerust gaat reizen, op zo'n zomerse dag in mei. Zullen we vanuit de kers daarover ach en wee zeggen, dat de mensen toch zo aardsgezind zijn en zo weinig aan de Hemel vaart van Jezus en daarmee zo slaaf van wat banaal en pietluttig is. maar mens. die zich geroepen weet te regeren over de aarde. Zo staat het al op de eerste bladzijde van de bijbel. Het is naar Gods bedoeling dat we boven, niet onder de krachten van de aarde staan, maar dan in besef van een god delijke opdracht. Niet als tiran naar eigen dunk, doch als stede houder van God. Een Franse vliegenier van een kwart eeuw geleden heeft in een boeiend relaas iets van zijn bele venissen te boek gesteld. Ik vergeet niet licht dit ernstig-komisch ver haal. hoe hij met zijn radiotele grafist uit de koers was geraakt boven de Sahara-woestijn. Ze pro beerden zich te oriënteren op de sterren ,die tegen de morgen doof den. Ze bleken boven zee te zijn. maar waar? De benzine-voorraad minderde snel. En dan. in de voor elkaar verzwegen angst, overhan digde z'n kameraad hem een zo juist ontvangen radio-boodschap uit de laatste landingsplaats Casa blanca. De inhoud van deze bood schap van een heel precies ambte naartje was aldus: „Ik zie me ver plicht in Parijs maatregelen tegen U te laten nemen, want U hebt bij vloed van de kerk. die het nodig achtte de mensen in hun werk een halt toe te roepen, om te bedenken, de dingen die boven zijn. waar Christus is. Mensen met een groot woord tegen de kerk en haar leden, nemen die dag als hun „recht" Dat 't een dag van de kerk is, van haar boodschap over haar verhoog de Heer ze nemen 't op de koop toe. Het is hun „recht" op een vrije dag en daarmee uit! Ik durf ze er niet hard om vallen. Want ook de kerkmensen gaan niet vrij uit. Wat al congressen, landdagen, bonds dagen van Christenen op deze don derdag! Kerstnacht. Paasreveil trekt altijd mensen naar de kerk. die er anders niet zo geregeld ko men. Maar nu is 't een merkwaar dig feit dat de geregelde kerkgan gers op Hemelvaartsdag verstek aantekenen in de kerk. Moeten ze ter verantwoording geroepen wor den? Een paar jaar terug stelde iemand in de kerkelijke pers de vraag of ons volk op den duur de bevrij dingsdag zou gaan vieren zoals de kerkmensen dat doen met de Hemelvaartsdag. Deze kritische vraagsteller bedoelde 't zeker zo dat de sprekers hun best doen te weinig aan de hemel zelf denken? Het baat niet veel in die trant te kritiseren. Ja, is 't zelfs waar dat dit feest van de kerk ons al leen maar los van de aarde wil maken? Dan lezen we de bijbel verkeerd. Want in het verhaal van de hemelvaart gaat 't over het Koningschap van Christus, nog een verborgen Koningschap van een Koning incognito. Maar op grond van dit Koningschap werden Zijn leerlingen daar op die berg terug gewezen naar de aarde. En daar mee bedoel ik niet enkel de bloei ende aarde met zomerse zon. maar de aarde met het ruige leven, waarvan de kranten volstaan. En wie vraagt zich op die donderdag nog serieus af, waarom 't werk is stilgezet? Toch trekken de mensen op die dag hun zondagse kleding aan en geven, zonder 't te besef fen, getuigenis van de Hemelvaart als van een feestdag. Want dat is het: feestdag' Maar een feestdag ondanks de feiten van zorg en pijn en onrecht. Feestdag, want deze eenzaamste onder de christelijke feesten herinnert ons dat wij een Koning hebben, die regeert van achter de wolk. Die ons tot ko ninklijke mensen wil maken, geen Uw vertrek te laag boven de han gars gevlogen". Stel je voor. een paar mensen .tussen wolken en de oceaan, haast zonder benzine en dan lastig gevallen worden met zo'n onbenullige boodschap. „Ik had de reprimande nederig in ont vangst willen nemen in het bureau van de luchthaven, maar het was een wanklank temidden van wol ken en de dreigende smaak van de zee. Verre van ons geprikkeld te voelen ondervonden we een diepe vreugde, dat wij hier heer en mees ter waren". Het is geen vroom- klinkend verhaal. Respect voor zulke kerels, die door banaal ge doe niet waren af te brengen van hun roeping om door wolken en winden hun postvliegtuig veilig te doen landen. Midden in de week: halt om te bedenken dat wij een Koning heb ben. Hemelvaartsfeest feest van de Koning incognito. Die regeert over deze aarde, waar hij konings kinderen wil hebben. Die wolken, lucht en winden, wijst spoor en loop en baan. zal ook wel wegen vinden waarlangs Uw voet kan gaan. J. DE WIT Pred. Herv. Gem. Lelden iSfl' Koudekerk Herv. Ge#n.: 10 uur de Koerselman. Geref. Kerk:: 10 uur da Zijlstra. Leiderdorp Herv. Gem 9 uur ds. J P. Honnef. Geref. Kerk: 9 uur ds. Dijk. Llsse Heriv. Gem.: 10 uur dr. G. P Scheers te Sohoten. Ger. Kerk: 9.30 uur ds. K. Sohouten. Ohr. Ger. Kerk: 9 uur ds. H. W. Eerland. Ger. Gem.: 10 uur ds L. Kieboom. Ger. Kenk (art 31): 10 uur ds. J. J. Verleur. Oud Ger. Gem.:: 9.30 en 3 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9 30 uur ds. W. H. de Jong; Geref. Kerk9.30 uur ds J Snel van Nieuw veen; Ohr. Geref Kerk uur nam. ds. O. Brons van Mijdrecht. Nieuw veen Herv. Gein.: 9.30 uur ds heer J. van den Hoek. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Jonker, em. pred. te Voonburg. Xleuw-Vennep Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. A. v. Boven. (Bethelkapel)10.30 uur ds. G. A. Alma (v. Amsterdam). Geref Kerk: 9.30 uur ds. D. Rtngnalda (v. Over veen). Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur d* L. Floor. NoordwJJkerhout Herv. Gem.: 10 uur de heer Camman. vicaris te Noordwilk aan Zee. Noordwyk Binnen Herv. Gem.: 10 u ds. J. J. Meuzlaar. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. P. Helnen. Noordw(Jk aan Zee Herv. Gem.: 10 u ds. N. Cupédo. Geref. Kerk: 10 uur da. Bouma. Oegstgeest Herv. Gem. (Pauluskerk) 10.30 uur ds. B. C. Visser. Ger. Kerk (Maurltslaan)10 uur dr. H. J. Westerlnk (Leiden). Ger. Kerk (art. 31) (W. de Zw,. kerk)8.30 uur ds. K. Brtlnlng (Rilns- burg). R(jnsburg Herv. Gem. (Grots eKrk) 10 uur ds. M. C. Groenewoud. Geref Kerk (Rapenburg)10 uur ds H. Post. (Maranathakerk)10 uur ds. L. v. d. Linde. Geref. Kerk (art. 31): 10 uur Kerke* bouw Langevaart ds. K Brüning. Chr Geref. Kerk. Kerkgebouw Oegstgeester- weg: 10 uur ds. J. Kampman. Sassenhelm Herv. Gem.: 9 uur ds Walvaart. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Kuy- Ser Chr. Geref. Kerk: 10 uur ds. Visser ed. Prot. Bond: Geen dienst. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 ds. Van Amstel. Geref. Kerk: 10 uur ds. Helner. Valkenburg Herv. Gem.: 10 uur ds Lekkerkerker. Geref Kerk: 10 uur ds Laneeler. Geref. Kerk (art 31): 11 uur ds. F. de Vries van Den Haag. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur ds Kalkman. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp): 10 uur ds. Meyering: (Rijndijk): 10 uur ds Saraber; (Hulp en Heil): 10 uur ds. El- derenbos (Voorburg). Geref. Kerk: 10 uur ds M. den Boer Geref. Kerk (art. 31) 8.30 uur ds. R. Brandts, Oegstgeest. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. R. Cuperus. Geref. Kerk: 10 uur ds. J. SnoeiJ Ohr. Afgesch. Gem.: 19 uur ds O. van den Breevaart te H. I. Am bacht. Ver. Wet en Evangelie: 9.30 uur ds. F. D. Emous. herv. pred. te Schiedam. Wassenaar Herv. Gem. (Dorpskerk) 10 uur dr. H. J. Houders- Kievletkeulc) 10 uur ds J. T. Wtersma; (DevlerhulsV 10.15 uur ds. H Beker- Geref Kérk: (Zijl laan) 10 uur ds. M P Ferlnga: (Bloem cainplean)10 uur ds. G. van Dudtiem. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 uur da. Stehouwer van Alphen. Geref. Kerk: 9 30 uur ds. G. Hengevefld. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur dg. W. VerweJIGeref. Kerk: 10.30 uur ds. A. Dragt te Nieuwer Amstel. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds G. J. van Embden. Zwam nier dam Herv. Gem.: 10 uur ds. C. L v. d. Broeck. Geref. Kerk: 10 uur ds. J. Wagenaar. NED. HERV. KERK Beroepen te Hoogland H. J. Bodisco Massink, kand. te Utrecht. Benoemd tot Jeugdleider te Emmen W. J van Oer Waal. kand. te 's-Gravenhage. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Middelstum P n Everaais te Avereest. Beroepen te Zonnemalre P Mei se kand. te Vrouwenpolder. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zaandam C. Noordergraaf s-Gravende! GEREF. GEMEENTE Tweetal te Middelburg H van Gilet te ,6n. ,w- c- t» arma. Rapid» (U.S.A.).

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5