DIERENPARK WASSENAAR Droste Huurverhoging-blokkering gaan op zijn vroegst 1 augustus in HOOFDPIJN 'n Symfonie in chocolade WEG HOOFDPIJN Overleg van grote politieke betekenis, zegt dr. Adenauer Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 29 MEI 1957 Wijzigingen grootboek woningverbetering Minimum verbeteringskosten 30 procent Na het overleg met de commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer heeft de regering in het ontwerp van wet op het grootboek woningverbetering (blokkering van een gedeelte van de huuropbrengst) opnieuw belangrijke wij zigingen gebracht. De voornaamste wijzigingen zijn, dat deblokkering van op het grootboek ingeschreven gelden reeds dadelijk na de totstandkoming van verbeteringen mogelijk zal worden, dat ook voor bepaalde onderhoudswerken deblokkering kan plaats hebben en dat nu ook de gemeenten als eigenares van woning wetwoningen onder de stortingsplicht worden gebracht. Om versnippering der te blokkeren bedragen te voorkomen, hetgeen niet in het belang van de volkshuisvesting zou zijn en ook de administratie van het Grootboek extra zwaar zou belas ten. is een minimum gesteld aan de verbeteringskosten, die voor deblokke ring in aanmerking komen. Deze kosten dienen tenminste 30% te bedragen van het totaal tot 1 januari 1967 voor de betrokken woningen zal moeten worden gestort. Dat komt neer op ongeveer 30% van de na de verhoging geldende jaarhuur. Op het Grootboek ingeschreven gelden zullen niet alleen worden vrijgegeven voor woningverbeteringen, maar ook voor schilders- en stuca- doorswerkzaamheden binnenshuis. Wat deze laatste betreft geldt, dat zij alleen tot deblokkering aanleiding kunnen geven als zjj binnen be paalde tijdvakken, afhankelijk van de situaties op de arbeidsmarkt, zijn uitgévoerd. Voor andere onderhoudswerkzaam heden worden geen gelden terugbe taald. behalve voor onderhoudswerk zaamheden. De bij de vorige wijziging van het wetsontwerp opgenomen mogelijkheid, dat gelden worden geblokkeerd ten be hoeve van andere woningen van de zelfde eigenaar, dan die waarvoor ze zijn ingeschreven, zal pas ontstaan na dat de stortingsplicht is geëindigd, dus na 31 december 1966. Voor die tijd zal deblokkering van gelden dus slechts kunnen geschieden voor verbetering van woningen, waarvoor die gelden zijn in geschreven. Als de kosten van verbetering van een woning meer bedragen dan drie vijfde der voor de betrokken woning ingeschreven gelden, kan op verzoek van het meerbedrag ontheffing van verdere storting worden verleend. Te gen een eventueel afwijzende beschik king van de directeur van het Groot boek op zulk een verzoek staat beroep op de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid open. De uiterste datum, waarop jaarlijks de storting moet zijn gedaan, wordt verschoven van 31 december naar 31 juli. Dit heeft het voordeel, voor de postcheque- en girodienst, dat de grote drukte bij de jaarwisseling niet nog wordt vergroot. Door deze wijziging ko men er negen stortings jaren van 1 augustus tot en met 31 juli en een slot periode waarover moet worden gestort van vijf maanden. Dat is de periode van 1 augustus 1966 tot en met 31 de cember 1966. Teneinde de administratie zo eenvou dig mogelijk te houden zal de rente vergoeding alleen geschieden over die gelden, welke jaarlijks op 31 juli een geheel stortingsjaar ingeschreven zijn geweest. Onwerelds licht straalde over woestijn van Nevada De Verenigde Staten hebben gisteren voor de 68ste maal een ontploffing van een kernwapen bekendgemaakt. De eer ste keer was in juli 1945, een maand voor de bombardementen op Hirosjima en Nagasaki. Acht van deze 68 proeven wa ren met waterstofbommen. Ditmaal werd de proef genomen in de woestijn van Nevada. Het tot ontploffing gebrachte appa- raad had een kracht van 10 miljoen kg. t.n.t., dit is ongeveer de helft van de bommen, die de Japanse steden ver woestten. Een onwerelds licht straalde boven het proefterrein na de ontploffing. De top van de reusachtige „paddestoel", die een hoogte van ruim 10 km. bereikte, dreef weg van de steel. Vergeleken met de proeven die in de afgelopen vijf jaar zijn gedaan, was de ontploffing klein. Na de explosie vlogen 31 vliegtuigen het radioactieve terrein binnen om de paddestoel op de plaat vast te leggen. De Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie wilde door middel van deze ontploffing inlichtingen krijgen over de uitstralingswijdte en de neven- produkten, die vrijkomen. De Japanse regering heeft officieel ge protesteerd tegen deze kernproef. Van de zijde van de Amerikaanse Com missie voor Atoomenergie is meegedeeld dat de commissie een plan ontwerpt om kernwapens onder de grond tot ontplof fing te brengen. Hiendoor zouden de ra dioactieve straling praktisch nihil wor den. Bij de huidige serie proeven in de woestijn van Nevada worden de tot ont ploffing te brengen apparaten geplaatst op verhogingen, die „gestut" worden door hoge torens en ballons. Het is reeds be kend dat de hoogte waarop de ontplof fingen geschieden van invloed is op de radioactive stoffen die vrij komen. Hoe hoger de bom tot ontploffing wordt ge bracht, des te kleiner de kans op scha delijke bijprodukten. Proces in Cairo De 81-jarige Egyptische advocaat Ah med Roesjdi, die in het spionageproces te Cairo als verdediger van twee Britse en een Egyptische verdachte optreedt, verzocht de rechtbank gisteren zich niet door politiek te laten beïnvloeden bij het vellen van een oordeel. Naar aanleiding van de beschuldiging door de openbare aanklager, dat de ver dachten .spionage tegen Egypte in oor logstijd" bedreven hadden, zei de ver dediger, dat Egypte juridisch niet in staat van oorlog met Israël kan zijn, omdat het Israël zelfs niet als staat heeft erkend. De twee Britse verdachten zijn James Swinburn, die verbonden was aan het Arabische nieuwsbureau te Cairo, en James Zarb, een Maltezer zakenman. De Egyptenaar is Samuel Attiya. In totaal staat een twintigtal personen terecht. De verdediger verzocht clementie voor zijn cliënten, daar zij bekend had den; het hof moest waardering betonen voor hun eerlijkheid. De Britse Radio heeft gemeld, dat twee verdedigers, een Brit en een Zwit ser, hebben verklaard volledig vertrou wen in de rechters te stellen en hun dank hebben betuigd voor de goede be handeling van de Britse verdachten. Aangezien het niet mogelijk zal zyn de behandeling van het wetsontwerp voor 1 juli te beëindigen, zullen huur verhoging en blokkering niet op 1 juli kunnen ingaan. Deze datum is in de nota van wijzigingen op de wets ontwerpen gesteld op 1 augustus a.s. Brits schip beschoten bij de haven van Amoy Volgens Radio-Peking hebben de Chinese nationalisten op het eiland Ta-Tan het 1.288 ton metende Britse schip „White Bee" met kanonnen be schoten, toen het maandagavond de haven van Amoy op het vasteland bin nenvoer. Communistische batterijen dekten het Britse schip met geschut vuur, zodat het de haven kon binnen stomen. De nationalisten vuurden behalve ruim twintig granaten op de „White Bee" ook nog ruim honderd op dorpen in de omgeving van Amoy af, alvorens hun geschut tot zwijgen werd gebracht, aldus Radio-Peking. Vals« honderd dollarbiljetten in omloop (Speciale berichtgeving1) De afdeling falsificaties van de cen trale recherche der Amsterdamse poli tie heeft een waarschuwing uitgegeven tegen het in omloop zijn van valse Amerikaanse 100-dollarbiljetten. Het is de laatste dagen in Amsterdam avond aan avond voorgekomen, dat zich bij de recepties van de grote hoofdstedelijke hotels een Amerikaans sprekende man vervoegde, die een 100-dollarbiljet wilde aanbieden. Dit biljet draagt de kop van Benjamin Franklin en is olijfgroen van kleur. Een van de punten, waarop men de valsheid van de biljetten kan ont- dessert melk mokka bitter-zoet PASTILLES Altijd welkom! dekken is het feit, dat de groeven in het voorhoofd van het portret van Franklin niet doorlopen, terwijl de ach terkant van het biljet, waarop een af beelding staat van Independance House, een zeer matte indruk maakt. Men wordt verzocht, wanneer men veronderstelt een vals 100-dollarbiljet aangeboden te krijgen, onmiddellijk de plaatselijke politie te waarschuwen. Politiek spitst zich toe in Italië De Italiaanse christen-democraten en de communisten hebben bij verkie zingen, die in het afgelopen weekeinde in 142 Italiaanse gemeenten zijn gehou den, aanzienlijke winst geboekt, eerstge- noemden zelfs 40 tot 45%. Zware verliezen leden de neo-fascis- tische Italiaanse ..Sociale Beweging" en de monarchisten. De sociaal-democraten, liberalen en republikeinen hebben kleine verliezen geleden of zich kunnen hand haven. Het succes van de christen-de mocraten was groter dan dat van de communisten. Een communistische woordvoerder verklaarde dinsdag in Rome, dat de partij kennelijk „de crisis te boven is", die door de Hongaarse opstand werd veroorzaakt. 0 Vervolg van pag. 1 Maar verkiezingen in september hebben er niets mee uitstaandezegt hij met nadruk Boe'ganm naar Bonn „De besprekingen, die ik deze week met president Eisenhower heb mogen voeren, zijn van de grootste politieke betekenis, zowel voor Europa, als voor West-Duitsland", aldus de Westduitse Bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, dinsdag op een persconferentie te Was hington. Hij stemde in met een journalist die opmerkte dat het na de besprekingen uitgegeven communiqué „niet slechts een belangrijk diplomatiek stuk. doch evenzeer een politiek document van ge wicht is. dit in verband met de komen de Westduitse verkiezingen". „Maar deze bekendmaking is niet met het oog op de verkiezingscampagne uit gegeven. Onze kansen in dit opzicht zijn zo goed, dat wij ze niet op deze wijze behoeven te vergroten", aldus Adenauer. De Westduitse Bondskanselier ver klaarde ook, dat hij wilde dat de West duitse strijdkrachten de beschikking zouden krijgen over de beste en mo dernste wapens, „opdat zij kunnen vol doen aan hun bestemming, namelijk een eventuele aanvaller af te schrik ken". In antwoord op een vraag verklaarde dr. Adenauer dat de besprekingen tus sen West-Duitsland en de Sovjet-Unie spoedig op succesvolle wijze zouden kunnen worden beëindigd, waaraan hij toevoegde: „Maar ik denk niet dat het sluiten van een handelsovereenkomst op zichzelf voldoende reden voor maar schalk Boelganin (de Sovjetrussische premier) zou zijn, om naar Bonn te komen". De Bondskanselier zei dat de Lon- dense ontwapeningsbesprekingen geen invloed zullen hebben op het Westduit se programma van herbewapening. „Wij zullen onze verplichtingen nakomen en onze beloften vervullen", verklaarde hij, Adenauer was van mening dat de zeg genschap over atoomwapens, die de Ver. Staten voor de verdediging van West- Duitsland beschikbaar hebben gesteld, bij Amerika moet blijven. Parlementaire missie naar Ned. Nieuw-Guinea Naar wij vernemen is thans besloten tot het zenden van een parlementaire missie naar Ned. Nieuw-Guinea. De missie vertrekt op 4 augustus en zal 1 september in Nederland terug zijn. Van de missie maken deel uit de leden van de Eerste Kamer H. Algra (A.-R.)dr. ir. W. Schermerhom (P. v. d. A.en J. H. M. Derksen (K.V.P.); van de Tweede Kamer de leden F. H. van de Wetering (C.-H.), J. de Kadt (P. v. d. A.), J. G. H. Comelissen (V.V.D.), mr. Th. M. J. de Graaf (K.V.P.), ir. C. J. van Meel (K.V.P.) en W. Wierda (P. v. d. A.). De heer Van de Wetering is leider der missie: mr. G. M. A. M. Huigens, com mies-griffier der Tweede Kamer, zal de missie als griffier vergezellen. BINNENLAND Verschenen is het voorlopige verslag vam de commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over de wetsomitwenpen tot tijdelijke verhoging van d'e Vennootschaps belasting. tot tijdelijke wijziging van de omzetbelasting, en tot wijziging van de personele bela&tdng en vam de fimamcieie verhouding tussen net Rijk enerzijds en de gemeenten en provinciën anderzijds. Bij de Tweede Kamer is ingediend het wetsontwerp tot wijziging van de wet van 1 augustus 1956 ten aanzien van de rege len betreffende de beperking van gelijk tijdig genot van meer dan een pensioen, zomede wijziging van enkele andere be palingen van d'ie wet. In Den Haag gevoerde besprekingen tussen vertegenwoordigers van d'e Neder landse en Japanse regeringen hebben ge leid tot het sluiten un een nieuwe be- talangso vereen komst tussen beide landen Gisteren werd genoemde overeenkomst van Nederlandse zijde ondertekend door de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J M. A. H. Luns. en van Japanse zijde door de heer Akara Ohije, de Japanse ambassa deur hier te lande. De nieuwe be taling sovereenkomst zal op 1 juni a.s in werking treden en heeft voorshands een geldigheidsduur tot eind december 1957. waarna zij voor onbepaal de tijd kan worden verlengd. Het ligt in het voornemen van H.M de Koningin om vanavond in de Amster damse Stadsschouwburg de jubileum- voorstelling bij te wonen ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Ballet der lage handen. Het volledige personeel van de Pa pierfabriek Page te Gennep blijft aan het werk en zal gedeeltelijk worden belast met de opruimingswerkzaamheden. De produk- tie hoopt men volgende week weer op nor maal peil te hebben. Op de onbewaakte overweg Sterren- kamp by Enwnen is een kleine personen- auto door een passerende trein gegrepen. De trein greep de auto aan die zijkant, waardoor de auto opzij werd gedrukt en het rechter portier werd afgerukt. De be jaarde echtgenote van de chauffeur der auto, mevrouw Engelsman utt Emmen werd uit de aiuto geslingerd eu in zeer ernstige toestand naar het ziekenhuis te Emmen vervoerd. Bij aankomst bleek zij te zijn overleden. B. en W. van Amsterdam hebben, op advies van de Jury voor de toneelprijs 1956, drie in opdracht geschreven toneelstuk ken aanvaard, nl. „Breng de bessen, Ber- the". „De lachende derde" en „De zwanen van de Thames" resp van mevr. Josephs Mendel s en de heren J. W. HOfstra en Cees Nooteboom. De Jury voor deze prijs be stond uit mevrouw L. Amoldii-Servaes. Louis Saalborn, Ton Lutz. Henk Rlgters. De Internationale douaneraad te Brussel heeft tot voorzitter gekozen dir. W. H van den Berge, regeringscommissaris voor de belastingen. BUITENLAND Na drie weken de gast van de gou verneur-generaal van Canada te zyn ge weest, is Sir Anthonle Eden dinsdag naar Groot -Brittannië vertrokken. De Franse regering besloot gisteren een staatsbegrafenis toe te kennen aan do Frans-gezinde Algerijnse politicus Sjekkai, die zondag in Parijs door een Algerijnse nationalist ls vermoord. De begrafenis, die hedenmiddag plaatsvond, werd door een vertegenwoordiger van president Ooty by- gewoond. De Hertog van Norfolk wil zijn kas teel Arundel officieel aan het Engelse volk schenken en een fonds van ruim twee-en- een-half miljoen gulden stichten om het te onderhouden, op voorwaarde dat hij en zijn nakomelingen ten eeuwigen dage kunnen wonen zonder huur te betalen Het Hogerhuis heeft dit voorstel dat de hertog heeft gedaan met het oog op de zeer hoge inkomstenbelasting en suc cessierechten reeds goedgekeurd, doch men verwacht fel verzet van Labour in het Lagerhuis. Tunesië heeft die Ver. Naties om hulp gevraagd voor de oa. 100.000 Algerynen, die tot op heden naar Tunesië zyn gevlucht. Het verzoek is dinsdag door de Tunesische afgevaardigde bij de Ver. Naties. Mongi Slim, aan secretaris-genera ai Hammars- kjöld overgebracht. Slim verklaarde na het gesprek met Hammarsikjöld tegenover de pers, dat alileen al maandagnacht 2.000 Algerijnen naar Tunesië zijn gevlucht. Zij werden op hun vlucht door Franse mili tairen met mortieren beschoten, zo be weerde hy De Ver. Staten overwegen Inkrim ping van het Amerikaanse burger- en mili taire personeel op Formosa, aldus ls giste ren in het ministerie van Buitenlandse Zaken te Washington vernomen. Deze kwestie is al enige tyd in studie. Van wel ingelichte Amerikaanse zydie werd te ver staan gegeven, dait de wanordeiykiheden bij de Amerikaanse ambassade te Taiipeh, waarbij verscheidene personen werden ge wond. het nemen van een besluit zullen bespoedigen. Studenten van de handelshogeschool In St. Gallen (Zwitserland) hebben een uitnodiging voor een bezoek aan Moskou a(geslagen „omdat adle contact met Mos kou gezien moet worden als compromit terend voor hun overtuigingen en idealen" In Athene is dinsdag een aanvang ge maakt met een campagne vam wissel sta kingen vam 24 uur. ter ondersteuning van de eisen van het Algemeen Vakverbond, dat om. een algemene loonsverhoging van 30 procent wenst. De regering et emit slechts in met een algemene loonsverho ging van 1<2 tot 25 procent de openbare nutsbedrijven worden gaande gehouden met behulp van de politie en militairen. Ten behoeve van de slachtoffers dier aardbevingen in Turkije zal het Neder landse Roode Kruis met belangeloze mede werking van de KLM 380 dekens en 4<00 handdoeken aan zyn zusterorganisatie in Ankara zenden. Geen veroordeling van Israël Het debat in de Veiligheidsraad over een Syrische klacht terzake van de uit voering van Israëlische projecten door drooglegging van de Hoeleh-moerassen in de gedemilitariseerde zone tussen bei de landen is gisteren geëindigd met een samenvatting van de standpunten door de voorzitter van de Raad, de Amerikaan Cabot Lodge, die vaststelde, dat de meer derheid van de Raad het niet noodzake lijk had geacht, een scherpe veroordeling uit te spreken tegen Israël en te eisen, dat de brug zou worden afgebroken. Hü drong er bij de partijen op aan samen te werken om „betere omstandigheden in het Nabjje Oosten" tot stand te brengen. De Britse afgevaardigde Sir Pierson Dixon, had tevoren verklaard, dat de Syrische klachten verworpen moesten worden. Sir Pierson steunde een aanbe veling in deze zin van de V. N.-stafchef in Palestina, kolonel Leary. Syrië eist, dat Israël een brug af breekt, die nabij het Hoelehmeer is ge bouwd. Ook wenst Syrië veroordeling van de Israëlische werkzaamheden in de gedemilitariseerde zone als „schending van de bestandsovereenkomst". Wel drong Sir Pierson Dixon er op aan, dat V.N.-waarnemers bij onderzoek in de gedemilitariseerde zone volledige medewerking van de Israëlische autori teiten krijgen (de Israëliërs hadden aan vankelijk geweigerd V.N.-waarnemers toe te laten). Ook de Australiër Walker sprak zich uit voor goedkeuring van de aanbeveling van kolonel Leary. Onder de huidige omstandigheden moet de raad geen ver dere actie ondernemen, zo meende hij. In feite heeft de Veiligheidsraad door de samenvatting van de standpunten door de voorzitter de Syrische klacht ver worpen. Deze „samenvatting" het was de tweede keer, dat men deze werkwijze volgde had het voordeel, dat er geen hoofdelijke stemming plaatsvond en dus geen veto-recht (door de Sovjet-Unie) kon worden uitgeoefend. Russische walvisvaarders met duikboten aan boord Het Amerikaanse weekblad „News week" bericht, dat de inlichtingendienst van de Marine ontdekt heeft, dat Rus sische duikboten de Middellandse Zee binnenkomen aan boord van walvis vaarders! „Die grote vaartuigen kunnen elk twee duikboten van middelgrote omvang meenemen en hebben een speciale in stallatie in hun ruimen om de duik boten naar buiten te laten," aldus het tijdschrift. „Zeven walvisvaarders ztyn dit jaar de Middellandse Zee overigens geen gebied, waar men walvissen aantreft binnengevaren. Na gelost te zyn, ope reren die Russische duikboten vanuit bases in Albanië." Dit is een nieuwtje op de grote stemd voor het vervoer van vrij luchtvaarttentoonstetting, welke op I zware lading over niet te grote af- het Parijse vliegveld Ie Bourgct standen tussen vliegvelden met te wordt gehouden. Het is de Miles j korte startbanen voor andere types Aero Van. van Franse makelij, be- vrachtvliegtuigen. WOENSDAG Prediker: Toneelavond Bouwfonds Actie comité Prediker. 7.30 uur nam. Kaasmarkt 1: Jaarverg. Geref. School vereniging. 8 uur nam. Lakenhal: Kamerorkest „Sempre Cres cendo". 8 1/4 uur nam. DONDERDAG Den Burcht; Internationaal dansfeest R.-K. Volksdansgroep „Nieuw Holland". 2 en 7.30 uiur nam. Groenesteeg 16. Evamg. samenkomst. Spr. dhr W. Malgo uit Zwitserland. 8 uur nam. Hogewoerd 175. Byeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. Stations N.S.: Excursie Kon. Ned. Natuur historisch Ver. langs de Grecht. 8.35 uur voorm. VRIJDAG Groenesteeg 16. Evang. samenkomst. Spr. dhr W. Malgo uit Zwitserland. 8 uur nam. Rehoboth. Leden verg. Ned. Oh ris ten- vrouwenbond. Spr. G. Vink over Neder landse balladen. 8 uur nam. Rehoboth: Ds. J. A. Smlnk. 8 uur nam. ZATERDAG Ie Groene Steeg 16: Evangelisatie-cam- pagne Baptisten Gemeente. 8 uur nam. Oud-Poelgeest: Exoursie Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 2.30 uur nam.. Steenschuur 19a; K. en O.-exounsle naar Lodewijkskerk. 2.30 uur nam. St. -Antondusclu bhulsOperetteklasse Mij voor Toonkunst. 2.30 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)Feestavond Ver. van Gerepatrleerden. 8 uur nam. Station (H.T.M.-halte)Excursie Ned. Chr. Reisver. naar Raaphorst. 2 1/4 uur nam. ZONDAG le Groene Steeg 16: Evangelisatie-cam - pagne Baptisten Gemeente. 8 uur nam. Stationsplein: Polderexouirsie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 10 uur voorin. Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. DINSDAG Pieterskerk: Jan Zwart-herdenking door Peike Asma. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10— v m. tot 4 uur nam Prentenkabinet: Tentoonstelling grafici. Werkdagen 25 uur (t.em. 15 Junï). Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens ln miniatuur; de wereld van het poppenspel". (Tot 1 okt.). UniversiteitsbibliotheekLlinmaeus-ten - toonstelling (tot 7 Juini). BIOSCOPEN Casino: .Happy evt after"- en zy leefden lang en gelukkig). A.l. Werkd. 2.30. 7 en 9.1-5 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Parijse arbeiders boerden Bulgaars benzinedepot aan Franse oliedeskundigen hebben zich vorig jaar oktober het hoofd gebroken over de vraag, hoe het mogelyk was dat by de aanleg van een voetgangerstun nel in Parijs een grote hoeveelheid ben zine werd aangeboord, hoewel er zich in de omgeving geen pypleiding of benzine pomp bevond, aldus ..Paris-Presse". Bij het graven van een tunnel op de Place de l'Alma spoot er plotseling een vloeistof uit de grond op, die benzine met een hoog octaangehalte bleek te zyn. Aangezien zelfs de deskundigen niet konden vaststellen, waar de brand stof vandaan kwam. verdeelden de be trokken arbeiders de inkomsten van hun „bron". Zeventien dagen later, ter- wyl de benzine nog steeds uit de grond stroomde, onthulde de secretaris van de Russische ambassade, dat het Bulgaarse gezantschap, dat niet ver van de Pont de l'Alma is gevestigd, met het oog op de benzineschaarste ln Frankrijk een grote hoeveelheid van deze brandstof in een ondergrondse tank had opgeslagen. De Parijse autoriteiten zagen zich toen genoodzaakt, de Bulgaren hun veront schuldigingen aan te bieden, aldus „Paris-Presse". De Braai in hoger beroep De heer H. de Braai, die op gTond van ondermijnende activiteit tegen de Indonesische Staat door het Land- gerecht te Madjalengka tot een ge vangenisstraf van zes jaren is ver oordeeld, heeft hoger beroep tegen dit vonnis aangetekend. De officier van Justitie had tegen de Braai, die elke subversieve actie ontkende, tien jaar geëist. Advertentie Sen/ óMAwtrrftcb sofe Lldo: „De ondergang van de Graf Spee", 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Luxor: „Slssi". de Jonge Keizerin". AJ. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Zarak". 1* jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.15. 4.30, 7 e>n 9.15 uur. 14 Jaar, -. Zon- Rex: „Ouruou van de Amazone' Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. dag en Hemelvaartsdag 2.30. 4.45, 7 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van d« Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Boekwyt, Breestraat 74. tel. 20552; Haiven-apotheek, Haven 18, tel. 20085; Apotheek Oegstgeest Wllhelminapark 8. tel. 26274. Donderdag 30 mei (Hemelvaartsdag) ls van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend Apotheek Boekwijit De dienst der huisartsen te Leiden wordt van hedenmiddag 2 uur tot vrydagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren. Jasperse, Stoffers, Wydicks, van Alphen en de Jager. Te Oegstgeest van hedenmiddag 6 uur tot vrydagmorgen 7 uur door dokter Van Walchren, tel. 22030. By geen gehoor bU Ow hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Oslo licht bew. windstil Kopenhagen ewaar bew. 6W 6 Aberdeen Bwaar bew. UW 2 Londen zwaar bew. Dno 4 Amsterdam half bew. nno 4 Luxemburg onbewolkt no 5 Parijs onbewolkt nno 2 3ordeaux Zwaar bew. no 2 Grenoble Bwaar bew. windstil Nice zwaar bew. windstil 3erlijn licht bew. windstil rrankfort onbewolkt ono 3 München half bew. o 2 Zürlch nevel nno 4 3enève nevel nno 3 -ocarno regen ozo 2 Venen licht bew. w 4 hnsbruck nevel ozo 1 Rome zwaar bew. zw 2 AJaccio half bew. windstil fg bó 1 78 3 s! s3 cS 14 0.3 13 0 13 0 18 0 16 0 14 0 18 0 17 0 14 0 21 0.2 14 0 15 0 9 0 10 0 11 0 15 3 11 1 9 1 23 1 20 6

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2