PANG *Óe vewtapeung. van ctemste PANG Excelsior viert liet elfde lustrum RANG is alleen RANG als er RANG op staat =S3£ J. J. Kettenis: 55 jaar werkzaam voor de turnsport Gemeentebestuur van Katwijk ontving bemanning van KW 7 Beloning arbeid van de boer Dinsdag 28 mei 1957 Derde blad no. 29147 3SK3 Ü&2 <9 33£3 jft M. <8^ £)S®E M DUBBEL JUBILEUM (Van een onzer verslaggevers) Wie geregeld de publikaties, ook in de kolommen van dit blad, volgt over gymnastiekuitvoeringen, demonstraties en dergelijke, zal het opgevallen zijn, dat het mannenturnen, althans in kwan titelt, in ons land niet zo'n rooskleurig bestaan leidt. Zonder zich te verdiepen in de vele factoren, die deze neergaande curve beïnvloeden, moet men er een open oog voor hebben, dat de mogelijkheden voor sportbeoefening zich in de laatste decenniën enorm hebben uitgebreid. Niet te verhelen valt hierbij evenvel, dat de turnsport, ook al wordt deze beoefend in de meest gemoedelijke sfeer, die men zich denken kan, een volharding en een hardheid eist, die velen werkelijk te zwaar is en om doet zien naar een tak van sport, die sneller tot succes leidt ring gekomen: men vergelijke slechts de historische „krachtpatsersoefeningen"* met het moderne lichte, speelse werk op de lange mat, doch ook in de lokalitei ten, waarin het turnen wordt beoefend! Wie van de oudere Leidenaars zich nog de turnzaal kan herinneren aan de v. d. Werfstraat en dan eens een kijkje neemt in de moderne, van alle comfort en de prachtigste turnapparatuur voorziene, lichte zaal aan de Van Vollenhovenkade, zal de enorme vooruitgang, die vooral te danken is aan de voortvarendheid van het Leidse gemeentebestuur, met „Ex celsior" zeer moeten toejuichen! Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de heren J. J. Pommer, voorzitter: A. de Vink, secretaris: J. J. Kettenis, penning meester; N. de l'Ecluse, Jac. Pommer, J. Keyer en A. Taverne. Ere-voorzitter is de in de Leidse turn- wereld zeer bekende heer Ant. Metz. De technische leiding is in handen van de heer Jacques Pommer, bijgestaan door de heren D Bergman en A. Taverne. .Excelsior" viert dit jubileum met een grote feestavond voor de leden, een feestmiddag voor de adspiranten en een receptie, die zaterdag 1 juni a.s. gehou den wordt in het Sint-Antonius Clubhuis van 3.305.30 uur en het zal daar aan grote belangstelling van de zijde van het Leidse sportleven zeker niet ontbreken. Een uitzondering op deze voor de man- nengymnastiek alom min of meer trieste gang van zaken, vormt de in onze stad bekende herengymnastiekvereniging „Ex celsior", waarvan het aantal herenleden de 60 overschrijdt, een aantal, dat in ons land als een witte raaf kan worden aangemerkt. Daarnaast heeft zij een meer dan 80 jongens omvattende adspi- ranten-afdeling. Het verheugende hierbij is, nog wel, dat de naast algemeen vormende en opvoedende taak, die bij een gymnastiek vereniging ten enen male hoofddoel is, er ook op het gebied van de prestatie- gymnastiek een peil is bereikt, dat ver boven het gemiddelde uitsteekt. LEVERANCIER VAN WEDSTRIJDTURNERS. Het moge waar zijn, dat geen der le den het tot een veelbegeerde plaats in het nationale herenkeurkorps heeft kun nen brengen, nochtans beschikt „Excel sior" over een groot aantal leden, dat het predicaat „eerste-graads-turner" zeer zeker verdient. Sinds 1949 bestaat het herenkeurkorps van de Turnkring Leiden en Omstreken geheel uit turners van „Excelsior". Als een grote onder scheiding wordt het nog steeds gezien, dat de keurgroep van deze club in 1948 en 1949 de Leidse turnwereld mocht re presenteren in de internationale ont moeting tegen de ploeg van de stad Gent t.g.v. de toen gehouden sportuitwisse- ling. Doch naast het keurturnen, dat in .Excelsior" een grote plaats inneemt, zyn er vele tientallen leden, die hun wekelijks turnuurtje niet graag zouden missen, want misschien is dit hèt grote geheim van de nu reeds 55 jaren voort durende bloei, dat bestuur en techni sche leiding geen onderscheid maken tussen de „cracks" en de met minder aanleg begaafde leden of hen, wier aspiraties op dit punt niet zo hoog reiken. REDEN TOT DANKBAARHEID. Het is dan ook geen wonder, dat „Excelsior" deze week de bloemetjes buiten zet, want er is alleszins reden tot dankbaarheid voor dit zo succesvol clubleven. Doch de allergrootste dank baarheid gaat in deze week wel uit naar het zeer zeldzame feit, dat een van de oprichters en thans nog in functie zijnde bestuurslid, de heer J. J. Kettenis, gedurende al die 55 jaren een vooraanstaande en leidinggevende rol heeft vervuld. Het is een prestatie van niet te onderschatten betekenis, wanneer men bedenkt, dat de heer Kettenis. die de 7 kruisjes reeds is gepasseerd, iedere week op de oefen avond present is om de contributie te innen, hetgeen hy nu al weer sedert 1912 doet. Zijn verdiensten werden in 1919, dus toen hij „pas" 17 jaar bestuurslid was, bekroond met hét erelidmaatschap. In 1952, bij „Excelsiors" 50-jarig jubileum, werd hij in ruimer verband onderschei den door het Kon. Ned. Gymn. Verbond, dat hem i.v.m. zijn opofferingen voor het lichamelijk welzijn van de Neder landse jeugd tot „lid van verdienste" van deze landelijke organisatie benoem de. Een woord van hulde aan deze pio nier, die reeds sinds 1902 in nauw contact staat met de jeugd en die niet filosofeert over de vraag, of de jeugd van toen beter of slechter was dan die van nu, maar die in alle eenvoud zijn werk voor de jeugd van al die verschillende genera ties getrouw heeft gedaan. Voor zo'n figuur had niet alleen de jeugd van 1902 groot respect, doch ook de huidige ge neratie weet dit op de juiste waarde te schatten. Het heeft de heer Kettenis dan ook in al die tyd nimmer aan hechte vriendschap van de zijde van de jeugd, hoe de geaardheid ook mocht veranderen, ontbroken. VAN VOETBAL TOT TURNEN. Een bal kan raar rollen en zo is het ook gegaan met het balletje, dat door een groepje Leidse jongens in het prille Een heel oud plaatje van Excelsior. Het is een foto van de ploegdie in het jaar 1904 deel nam aan de 3 October-optocht. De heer met de hoge hoed is Mr. Gal jaar d. begin van de nieuwe eeuw werd getrapt. Gelegenheid om het voetbalspel op en kele braak liggende stukken grond te blijven beoefenen, was al spoedig niet meer aanwezig en zo gingen de „voet- ballers-in-de-dop" ertoe over om een sport te bedrijven, die niet zoveel ruimte vergde. Zij vonden dit door het maken van gymnastische oefeningen aan een wel zeer primitieve rekstok: een door twee man op de schouders vastgehouden staaf! De kunststukjes, die men hierop uitvoerde, vielen blijkbaar zo in de smaak, dat men er toe over ging het in een meer organisatorisch verband te gaan beoefenen en zo werd op 3 juni 1902 „Excelsior" opgericht door de heren Galjaard te wiens nagedachtenis jaarlijks de wedstrijden om de „Gal- jaardbekers" worden gehouden Plu, J. KETTENIS Van Stralen. Van der Broek en de thans jubilerende Kettenis. Niet alleen in de turnkleding het jubileumnummer van het cluborgaan „De Dislok" bevat een foto, waarbij de heren een uniforme pet, een witte rijbroek, zwarte kousen en witte hoge schoenen(!) dragen of in de techniek van het turnen is verande- Bridgeclub Sans Atout Uitslagen bekerwedstrijden met tus sen haakjes de totaalstanden. Zwart—Wit: 1. DubbelaarJonker 43 (2); 2. Ginjaar—v. Rhijn 40 <4); 3. me vrouw BroekhuizenZwanenburg 39 (3) 4. dames KuklerDerogee 35 (1); 5/6. Huisv. Weizen 32 (5) en mej. v. Rhijn Hissink; 7. mevr. WerterWeber 31 (6). Rood: 12 dames WitkampKommer 53 (1) en dames v. cl. Zeeuw (3): 3. echtpaar Bernard 48 (4); 4. mevr. Paes de Haas sr. 47 (5); 5. dames Nieuwen- huizenWinterkamp 44 (2); 6. echt paar De Maas jr. 43 (6). Groen: 7. echtpaar Niehot 22 (2); 2. en 3. echtpaar Mollema 19 (5) en Stik- voort-Van Benten '4); 4. en 5. echt paar Pikaar 18 (1) en dames Van Eg- mondZwanenburg 3 SCHAKEN Zonetoernooi te Dublin In de der tiende ronde speelde onze landgenoot Van Scheltinga remise tegen Dunkel- blum. Nederlands elftal op Schiphol Het Nederlands elftal is gisteravond uit Wenen teruggekeerd. Het was een rustige plezierige vlucht geweest, de stemming was goed en over het voet baldrama van de vorige dag werd in de DC 6 Prins Bernhard door niemand meer gesproken. Spelers en officials waren dan ook zeer verbaasd, toen op Schiphol, omringd door tientallen belangstellenden, een volledige bat tery van schijnwerpers en filmappa raten stond opgesteld. Het gezelschap werd naar de vertrek hal gedirigeerd, waar in een aparte hoek op nieuw de camera's van film- en tele visiejournaal zoemden. Tientallen foto grafen en verslaggevers verdrongen zich voor de lange tafel en opnieuw moesten de heren Kruyver en Steinvoorte en aan voerder Cor van der Hart verklaren hoe erg het wel allemaal was geweest. Roel Wiersma, voor wie in het toestel een ligplaats was ingeruimd, vertrok in middels per ambulance naar Eindhoven, waar hy nog een paar dagen in een ziekenhuis zal verblijven, teneinde vol ledig te herstellen van de lichte hersen schudding. De speler, die op de thuisreis ontbrak was Bart Carlier. Hij was na de wed strijd onmiddellijk per auto naar Straatsburg vertrokken waar hij gisteren in het huwelijk trad. Zijn interviewer was dus de ambtenaar van de Burgerlijke Stand, maar over de wedstrijd in Wenen zal het wel niet gegaan zijn. Onderzoek KNVB-toto wordt voortgezet Van onze Haagse redactie) Het justitiële onderzoek tegen de voetbaltoto's wordt met kracht voort gezet, zo blijkt uit stappen, die de rech- ter-commissaris te Den Haag heeft ge daan. Per brief heeft de rechter-com- missaris de heer L. Brunt, secretaris penningmeester van de KNVB. verzocht op zijn kantoor te komen, teneinde de KNVB-toto nader te bespreken. Tevens droeg de rechter-commis§a- ris de Haagse politie op de boeken van de KNVB-toto te onderzoeken. Dit on derzoek heeft vorige week plaats gevon den in het gebouw van de KNVB aan de Verlengde Tolweg in Den Haag. CARITAS VRIJGESPROKEN Het Kantongerecht te Heerlen heeft maandagmorgen de nationale vereni ging Caritas te Heerlen, organisatrice van een voetbalpool, vrijgesproken in het geding dat tegen deze vereniging was aanhangig gemaakt wegens ver meende overtreding van de loterijwet. Het vonnis werd schriftelijk gewezen. Ronde van Italië De tiende etappe van de Ronde van Italië, van Roma naar Siena over een afstand van 227 km. is gewonnen door de Spanjaard Miguel Poblet in 6 uur 34 min. 56 sec. (gemiddelde 34.485 km u.i. De uitslag luidt verder: 2. Fantini (It.) z. t.; 3. Fabbri (It.) z. t.; 4. Bobet (Frankr.) z. t.; 5. Boni (It.) z. t.; 6. Nen- cini (It.) z. t.; 7. Van Est (Ned.) z. t.; 8. Baldini (It.) z. t.; 9. Fornara (It.) z.t.; 10. Cestari (It.) z. t.11. Fallarini (It.) z.t.; 12. Impanis (B.) z.t.; 13. Rol land (Fr.) z.t.; 14. Gaul (Lux.) z.t.; 15. Astrua (It.) z.t.; 16. Accord: (It.) z.t.; 17. Gaggero (It.) z.t; 18. Defilippis (It.) z.t.; 19. Galdeano (It.) z.t.; 20. Wagtmans (Ned.) z.t.; 21. Geminiani (Fr.) z.t.; 22. Nolten 6.35.08; 23. Moser (It.) 6.35.21; 36. Voorting (Ned.) 6.41.44. 89. De Groot (Ned.) 6.51.54; 90. Kersten (Ned.) z.t.; 91. Donker (Ned.) z.t.; 99. Van de Brekel (Ned.) 6.53.38. Het algemeen klassement luidt na de tiende etappe: 1. Defilippis (It.) 49.07.19; 2. Louison Bobet (Fr.) 49.07.30; 3. Poblet (Sp.) 49.07.47; 4. Gaul (Lux.) 49.07.59; 5. Fornara (It.) 49.08.19; 6. Nencini (It.) 49.08.20; 7. Fabbri (It.) 49.08.28; 8. Im panis (Belg.) 49.08.38; 9. Geminiani (Fr.) 49.09.04; 10. Rolland (Fr.) 49.09.19; 11. Baldini (It.) 49.09.22; 12. Fantini (It.) 49.09.36; 13. Fallarini (It.) 49.09.36; 14. Boni (It.) 49.09.53; 15. Galdeano (Sp.) 49.09.58; 16. Wagtmans (Ned.) 49.10.00; 17. Moser (It.) 49.10.21; 18. Gaggero (It.) 49.12.25; 19. Van Est (Ned.) 49.13.08; 20. Astrua (It.) 49.14.26; 21. Nolten (Ned.) 49.14.51; 23. Voorting (Ned.) 49.15.41; 43. De Groot (Ned.) 49.27.01; 60. Kersten (Ned.) 49.32.34; 69. Donker (Ned.) 49.39.49; 95. Van den Brekel (Ned.) 50.12.17. Meerburg „bevroren" De terreinkwestie van de voetbal vereniging Meerburg is momenteel in een zodanig itadium gekomen, dat in een buitengewone ledenvergadering, gisteravond gehouden in het vereni gingsgebouw aan de H. Rijndijk, het besluit is genomen de vereniging te „bevriezen" in afwachting van het aanleggen van het gemeentelijk sport terrein, welks aanleg door de beste dingsbeperking is stopgezet. Hierdoor kunnen de spelers in een an dere vereniging gaan spelen, maar zodra de mogelijkheid daar is, weer naar hun oude vereniging terugkeren. Reeds twee jaar speelt Meerburg op een noodterrein en had door welwillendheid van de firma Hendriksen de beschikking over een kleedgelegenheid. Deze gelegenheid is nu komen te vervallen. Wel kan men nog de beschikking krijgen over het terrein, doch zal de vereniging zelf voor een kleedgelegenheid moeten zorgen, wat echter vele kosten met zich brengt. Als men echter het volgend jaar niet meer over het terrein kan beschikken, of dit definitief wordt afgekeurd, zit men weer voor dezelfde moeilijkheden en zyn de kosten voor niets gemaakt. De voorzitter, de heer P. de Vrind, deelde mede, dat het bestuur vier mo gelijkheden zag, n.l.: Ie. opheffing der vereniging; 2e. fusie met een andere ver eniging; 3e. bevriezen der vereniging en ten 4e. de spelers onder brengen bij een andere vereniging. Langdurig werd gesproken over een fusie met „St.-Bernardus" uit Hazers- woude. Maar uiteindelijk werd dit voor stel met vrijwel algemene stemmen ver worpen. Men voelde meer voor het „be vriezen" der vereniging, waartoe ten slotte besloten werd. Hierdoor bleef de mogelijkheid open om, wanneer uitein delijk toch een voetbalveld zou worden aangelegd, Meerburg weer zou kunnen herrijzen. Dat dit binnen niet al te lange tijd het geval zou zijn, was de hoopvolle verwachting, die de heer De Vrind uit sprak aan het slot van de vergadering. WIELRENNEN Olympia's Toer door Nederland Fredje Liebrechs, een der leden van de militaire ploeg, die in Vlijmen woont, mocht dan al in het Stadion De Vliert te Den Bosch, dus bijna op eigen ter rein, de bloemen en kussen voor de vierde etappe van Olympia's Toer ver overen, de gelukkigste man van maan dag was Adri Roks. Deze 21-jarige broer van de oud-kam pioen Thijs was namelijk bij de 20 ren ners, die met een voorsprong van 2 min. 51 sec. op Oranje-truidrager Jo de Roo de vierde etappe besloten en dit bete kende, dat de jonge Roks vandaag in het begerenswaardige kledingsstuk door zijn eigen Brabant naar Ossendrecht zal rijden. I De uitslag van de vierde etappe Eys- I denDen Bosch over 175 km., luidt: 1. Liebrechs (Ned. Mil. team) 4 uur 35 min. I 44 sec. met bonificatie 4.34.44; 2. Steen- voorden (Kampioen) 4.35.44 met bonifi- l catie 4.35.14; 3. Van de Ruit (Olympia) 4.35.44 met bonificatie 4.35.29; 4. Van der Putten (Ned. mil. team) 4.35.44; 5. Roks (De Baronie) z.t.; 6. Visser (Twente) z.t.; 7. Verhoef (Ned. mil. team) z.t.; 8. Hofmans (Baronie) z.t.; 9. Heeren (De Baronie) z.t.; 10. Klebach (Olympia) z.t. Het algemeen individueel klassement luidt na de vierde etappe: 1. Adri Roks (De Baronie) 19.39.18; 2. Verhoef (Ned. mil .team) 19.39.40; 3. De Roo (Theo Middelkamp) 19.40.16; 4. Van Overveld (Theo Middelkamp) 19.40.29; 5. Huissoon (Theo Middelkamp) 19.42.01; 6. Theu- nisse (Ned. mil. team) 19.42.02; 7. De Jager (Feyenoord) 19.42.14: 8. Kooyman (Olympia) 19.43.14; 9. Van Vliet (Rot terdamse Leeuw) 19.43.25; 10. Hofmans (Baronie) 19.44.28. Het algemeen ploegenklassement ziet er na de vierde etappe als volgt uit: 1. Theo Middelkamp 58.53.44; 2. De Baro nie 59.03.47; 3. Militaire ploeg 59.07.08; 4. Olympia 59.12.06; 5. De Kampioen 59.21.40; 6. De Zwarte Schapen 59.25.13. Katwijkse haring in IJmuiden aangevoerd, heeft een (denkbeeldig) bijsmaakje Toen de mannen van de KW 7 „Arend" zondagavond in IJmuiden aankwamen waren het „vissers" in hun werkplunje, stoere Hollandse vissers, die niet op een spatje meer of minder kijken op hun werkkle- ding. Toen de mannen gistermiddag officieel door het Katwijkse gemeentebestuur werden ontvangen in de trouwzaal van het raadhuis, waren het „heren", die zorgvuldig een pluisje van hun zondagse pak plukken. Dat wil echter niet zeggen dat „vissers" geen „heren" zijn; deze kwalificaties zijn alleen maar gebruikt om het verschil goed uit te laten komen. Het gemeentebestuur wilde met deze ontvangst hulde brenqen aan alle Katwijker vissers, die zorgen dat Katwijk leeft. Teleurstellingen vergeten Burgemeester H. Duiker sprak een welkomstwoord tot de bemanning, die volledig aanwezig was. van schipper J. v. d. Bent af tot Gerrit Guyt, het jong maatje toe, en tot de vertegenwoordi gers van de Rederijvereniging „Vuur baak" en tot de heer Meerburg, de reder van het winnende schip. Wij hebben hier in Katwijk met U meege leefd en bij de uitvaart vergezelden onze beste wensen U en de gehele Katwijkse vloot. U heeft de eerste Katwijkse ha ring aan de wal gebracht, aldus de bur gemeester, en dan vergeten we maar, dat er ook teleurstellingen zijn geweest. De haringrace was niet spannend meer, de sportiviteit was bij enkelen ver te zoeken, doch laten we daar niet meer aan denken en ons verheugen over het feit, dat U de eerste Katwijker was, Aan de eigen kade Het zou my liever geweest zyn, al dus de burgemeester, als ik U had kunnen begroeten aan de kade van de Katwijkse haven. Helaas is het nog niet zo ver; we zullen dus maar rus tig verder gaan en hopen op de toe komst. Mogen we de haring nog eens zien en keuren aan onze eigen haven: dan zal er zeker geen bijsmaakje meer aan de haring zijn. (Dat bijsmaakje bestaat overigens slechts in de ge dachten, want tijdens de bijeenkomst werd toost met haring rondgedeeld en dat smaakte voortreffelijk!). Schipper Jacob van der Bent sr (links) biedt burgemeester H. Duiker een tonnetje haring aan. In het midden wethouder Bloot. (Foto LX)./Van Vliet) Het was Uw eerste reis, aldus de heer Duiker, maar het zal niet de laatste zyn geweest in dit seizoen. U en de an dere bemanningen zullen nog vele ma len uitvaren voor het „behouden teelt" is, en wij wensen U allen goede vangst toe en behouden vaart. Deze wens geldt niet alleen de visserij, doch geheel Kat wijk, want als het de visserij goed gaat, gaat het geheel Katwijk goed! Haring voor de burgemeester Nadat de heer E. Wouda een taart en sigaretten had aangeboden aan schip per en bemanning, werden verversingen rondgediend. De schipper, Jacob van der Bent sr., bood daarop aan de burgemeester een klein vaatje haring aan, hetgeen zeer op prijs werd gesteld, want de burge- i meester is een liefhebber van vis. Daarna bleef men nog enige tyd ge zellig byeen. De ontvangst werd bijgewoond o.m. door wethouder Bloot, wethouder Van Leeuwen, de gemeentesecretaris, de heer D. C. O. Boekhoven en de korps chef der gemeente-politie, mr. J. Blan ken. Bedrag van f.6400.- beste uitgangspunt Als uitgangspunt voor de beloning van de arbeid van de boer by de kost prijsberekeningen heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning genomen een bedrag van f. 6400 voor het gemengde bedrijf, f8200 voor de akkerbouwbedryven en f.7200 voor de zuivere weidebedryven. De minister heeft de Tweede Kamer medegedeeld, dat voor de bepaling van deze bedragen aan sluiting is gezocht aan de beloningen, welke de bedrijfsleiders op de Staatsland- bouwbedrjjven in de Wieringermeer en i n de N.O.-polder ontvangen, voor onge veer gelijke prestaties als verricht worden door de boer op het gemiddelde L.E.f.-bedrjjf. Hierbij is ervan uitgegaan, dat in deze beloningen rekening dient te worden ge houden met het brutoloon, dat deze be drijfsleiders in 1957 ongeveer zullen ont vangen exclusief de loontoeslag, welke met ingang van 1 januari 1957 wordt ge geven in verband met de invoering van de A.O.W. vermeerderd met de kosten van de sociale voorzieningen en de door de Staat in het pensioenfonds gestorte bijdrage, verminderd met het aandeel, dat door de bedrijfsleider wordt gedra gen. Met deze kosten, verbonden aan de voorzieningen van sociale aard, is reke ning gehouden, omdat ervan wordt uit gegaan, dat de boer zich ook moet kunnen voorzien van een pensioenver zekering en hem hiervoor de nodige mid delen ter beschikking moeten staan. Geen rekening werd gehouden met de verschillende emolumenten, welke de bedrijfsleiders op de Staatslandbouwbe- drijven ontvangen, terwijl eveneens bui ten beschouwing is gelaten een even tuele uitkering uit de winst. De beloningen voor de bedrijfsleiders op de Staatslandbouwbedrijven variëren zeer sterk al naar gelang de structuur der bedrijven. Voor de beloning op de gemengde be drijven i« daarom in sterke mate reke ning gehouden met de beloning in de N.O.-polder, waar speciale toeslagen voor de gemengde bedrijven op het brutoloon worden verstrekt. Het brutomaandloon op deze bedrijven bedraagt f. 366,44 per maand, waarboven een toeslag wordt ver strekt van f. 47,46, in totaal derhalve f. 413,90. De sociale voorzieningen, zoals eerder uiteengezet, vergen een bedrag van f. 117,97 per maand. De totale loonsom inclusief sociale lasten bedraagt dan f6380 per jaar. Rekening houdende met tevoren ge memoreerde omstandigheden, acht de minister een bedrag van f. 6400 het beste uitgangspunt voor deze beloning, indien het bouwplan en de veebezet ting wyzen op een intensieve bedrijfs voering. 170 MIJLEN-RACE BEËINDIGD Om kwart voor elf vanmorgen is het laatste jacht van de 170 mijlen-race van de Koninklijke Marine Jachtclub bin nen de pieren van Hoek van Holland gekomen. Het werd gesleept door de mijnenveger „Woerden". Om 11.20 uur meerde het jacht in de berghaven van Hoek van Holland. Ambtenaren op weekloon eerder op hun maximum Uitkering ziektekosten gaat omhoog (Van onze Haagse redactie) Naar wy vernemen, is in de commis sie voor Georganiseerd Overleg voor Rijksambtenaren overeenstemming be- I reikt over de loonregeling van Ryks- I ambtenaren op weekloon. Met ingang van 1 juli zullen de weekloners niet meer afhankelijk zyn van periodieke verhogingen, maar is de leeftijd als be palend aangenomen. Voorstellen hiertoe waren ingediend door ambtenaren- organisaties. De regeling houdt nu in dat week loners in de laatste toongroep hun maximum op 23-jarige leeftijd bereiken en in de hoogste toongroep op 27-jarige leeftijd. Ook ten aanzien van ziektekostenver zekering is overeenstemming bereikt. Volgens de interimregeling wordt de uit kering voor overheidspersoneel verhoogd van f 92.40 tot f 112.80 per jaar voor ge huwden en van f 46.20 tot f 56.40 voor ongehuwden en niet-kostwinners. Over een compensatie voorde huur verhoging is nog geen overeenstemming bereikt. Wel heeft reeds enige tijd gele den de regering laten weten, dat deze compensatie niet opvallend zal afwijken van hetgeen voor de particuliere sector geldt. Geruchtenals zouden de salarissen voor middelbare ambtenaren worden herzien, zyn van elke grond ontbloot. „Zwarte Ruiter" naar Den Bosch De „Zwarte Ruiter" (H. G. Gruyters) is gisteren van Rotterdam overgebracht naar 's-Hertogenbosch. Hij is daar in het Huls van Bewaring opgesloten, in afwachting van de behandeling van zyn Cassatieberoep door de Hoge Raad

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5