Golden Fiction Knap bp die kale schuur met Ceta-Bever Buitenbijts Sensationele prestaties tijdens nationale zweef vliegwedstrijd Onder ons gezegd... toch maar liever Prof. dr. P. C. Gugelot: „Kernenergie niet gevaarlijker dan het huidige verkeer" Met een enkel woord ctcdcr Agenda II DINSDAG 28 MEI 1957 Franse kampioen zweeft 730 km van Teriet De eerste dag van de nationale zweefvliegwedstrijd, die maandag 27 mei tot zaterdag 8 juni op het K.N.V.V.L.-zweefvliegcentrum Teriet wordt gehou den, heeft voor Nederland onbekende prestaties opgeleverd. Van de 21 vliegers, die met de opdracht voor maximale afstand waren gestart, bereikten er 14 Frankrijk. De Franse kampioen Lacheny. die inkenzee (Amsterdamse Zweefclub) met de open klasse als gast deelneemt, voer de met zijn Breguet-zweefvliegtuig de grootste zweefvlucht uit, die ooit in West-Europa is gemaakt. Hij vloog in IV2 uur de haast ongelooflijke afstand van 730 kilometer naar Nantes. Daar mee veroverde hij voor de tweede maal in zijn leven het Franse afstandsrecord. De grootste in Europa uitgevoerde vlucht is het vroegere wereldrecord van de Russische mejuffrouw Klepikova van 749 kilometer. Het wereldrecord is sinds enige jaren in Amerikaanse handen met 861 kilometer. Het Nederlandse afstandsrecord, dat op 440 kilometer stond, werd door vier vliegers overtroffen. Eerst door Dekkers uit Utrecht, die 500 kilometer naar het vliegveld van de havenstad Le Havre aflegde, dat hij bovendien als doel had opgegeven, zodat tevens het doel- vluchtrecord van 315 tot 500 kilometer verbeterde. Hij maakte met zijn „Skylark II" een gemiddelde snelheid van 100 kilometer per uur. Als tweede landde de Delftse student Andreae op ditzelfde vliegveld, terwijl de Venlonaar Selen vlakbij dit vliegveld kon komen met ongeveer 495 kilometer. De beste Nederlander was echter de Hagenaar Toutenhoofd, eveneens met Skylark II" die het Nederlands af standsrecord opvoerde tot 560 kilome ter. HU passeerde na minder dan zes uur vliegen het uit de oorlog bekende Caen in Normandië. Door deze vlucht heeft Toutenhoofd als eerste Nederlander het gouden brevet met de drie diamanten be haald, dat slechts in het bezit is van 45 zweefvliegers ter wereld. Hij had de vlucht met 5000 meter hoogtewinst en de doelvlucht van 300 kilometer, die eveneens voor dit brevet vereist zijn, reeds verleden jaar volbracht, zodat het alleen de 500 kilometer proef was die hem ontbrak. Op deze kopgroep volgen de vliegers Sanders (Zaanse Zweefclub), Lucassen (Amsterdamse Zweefclub), Ordelman (Vliegclub Teuge). De Boer (Amster damse Zweefclub), luitenant Kaay (Luchtmachtzweefclub Folkel) en Blan- Bonn is bereid tot veiligheidsstelsel In Bonn is thans het Westduitse me morandum aan de Sovjet-Unie, dat de vorige week werd overhandigd, gepubli ceerd. Daarin wordt gezegd, dat de Bondsregering bereid is de besprekingen voort te zetten over een veiligheidsstel sel. dat alle Europese landen, met inbe grip van een herenigd Duitsland, vrede en vrijheid waarborgt. De Bondsrepu bliek is bereid zich bij verdrag te ver plichten nimmer geweld te gebruiken als de Russen instemmen met hereniging. Ook nieuwe Russische voorstellen inzake hereniging worden met belangstelling tegemoet gezien. Opnieuw wijst de Bondsregering de Russische suggestie van de hand, dat hereniging tot stand moet komen door onderhandelingen tussen Oost- en West- Duitsland. Vrije verkiezingen worden als een veel doeltreffender middel be schouwd. De Oostduitse regering wordt niet erkend. De Bondsregering zegt sterk de in druk te hebben, dat de Sovjet-Unie een Duitse hereniging wil verhinderen. Razzia in Parijs Honderden politiemannen hebben gisterochtend een grootscheepse raz zia in de Parijse wijken aan de linker oever van de Seine uitgevoerd en dui zenden Noordafrikanen ondervraagd. De razzia hield verband met de moordaan slag op de pro-Franse Algerijnse politi cus Ali Chekkal. die zondag in Parijs is gepleegd. Ongeveer 600 Noordafri kanen werden aangehouden en in auto bussen of te voet onder politiegeleide naar het hoofdbureau van de Parijse politie gebracht voor een nadere onder vraging. De dader van de aanslag op Chekkal, Mohamed ben Sadok, heeft, intussen be kend. dat hij lid is van het Algerijnse Nationale Bevrijdingsfront. Het pistool waarmee hij Chekkal doodschoot, had hij zondagmiddag van een jonge Alge rijn. wiens voornamen hij alleen maar kende, gekregen. Bij een onderzoek in hotels en café's, waar Sadok veel kwam. zijn nog twee pistolen, een revolver en gummistokken in beslag genomen. Ook zijn bij de razzia van maandag ochtend grote sommen geld. in één ge val twee miljoen frank, aangetroffen. De hotelhouders die ervan verdacht worden dat zij geld in bewaring hebben, dat door agenten van de Algerijnse op standelingen in Parijs is ingezameld, worden ondervraagd. Nieuwe regeringen in Finland en Denemarken Gisteravond is in Denemarken een coalitiekabinet tot stand gekomen, bestaande uit negen socialisten, vier radicalen en drie Georgisten. Het kabi net staat onder leiding van H. C. Han sen. die ook minister van Buitenlandse Zaken is. Ook in het vorige, socialisti sche minderheidskabinet bekleedde Han sen deze posten. De nieuwe coalitie telt 93 van de 179 Setels in het parlement. Voor het eerst sinds de oorlog heeft Denemarken thans een meerderheids regering. Acht van de nieuwe ministers maakten deel uit van de vorige socialis tische minderheidsregering. Ook Finland heeft weer een nieuwe regering, be- ande uit zeven leden van de Boerenpartij, drie van de Zweedse Volkspartij (Zweden telt een belangrijke Zweedse minderheid), drie van de Finse Volkspartij en één onafhankelijke. Pre mier is de Boerenleider Suskelainen. Zijn partijgenoot Virolainen is minister van Buitenlandse Zaken. Premier Sus kelainen is professor op het gebied der economische wetenschappen; in vorige regeringen had hij de ministerporte feuilles van Financiën en Binnenlandse Zaken. De vorige coalitieregering, onder leiding van Fagerholm. is woensdag j.l. afgetreden wegens een geschil over loonsverhogingen in het kader van een nieuwe stabilisatiepolitiek. afstanden van omstreeks 325 kilometer. Een tweede groep ligt achter hen met afstanden tussen 280 en 220 kilometer. Bepaald pech hadden de cracks Koch en Eikelenboom, die zich respectievelijk het afstandsrecord en het doelvlucht- record zagen afgesnoept en zelfs op de koop toe in Brabant, op slechts 80 kilo meter afstand, in sterke daalwind te recht kwamen, waardoor zij ontijdig moesten landen. Op deze eerste wedstrijddag behaal den Lucassen en Andreae het gouden brevet, terwijl De Boer een diamant voor doelvlucht verwierf. Expositie „Uw krant" officieel geopend De Gronings-Drentse journalisten vereniging heeft de viering van het 40- jarig bestaan ingezet met de officiële opening van de bijzondere tentoonstel ling „Uw Krant" in de harmonie te Gro ningen. De voorzitter van de G.D.J.V.. de heer J. Ubink verwelkomde de autoriteiten en genodigden en leidde de feestweek in, vervolgens werd deze unieke tentoon stelling door mr. H. J. Reinink, direc teur-generaal van de Kunsten en bui tenlandse culturele betrekkingen van het Ministerie van O. K. en W., officieel geopend. Een tentoonstelling van deze opzet en omvang is er in ons land op dit gebied nog niet geweest, zodat de noordelijke journalisten ditmaal voor een gezamenlijke primeur zorgdragen. IN DE MODDER GESTIKT.... Gisteren is in Drachten het 21,£ jarig zoontje van de heer P. van der Werf in de sloot geraakt en verdronken. De moeder, die het ventje ging zoeken, vond hem vooroverliggend gestikt in de mod der. Durf en vertrouwen gevraagd Nederland mag niet achterblijven Prof. dr. P. C. Gugelot, directeur van het Instituut voor Kernfysisch Onder zoek te Amsterdam, heeft gistermiddag voor de Amsterdamse Industrievereni ging een voordracht gehouden over „Kernfysica en kerntechniek". De mensheid volgt met een zekere angst de ontwikkeling van de kern energie en haar toepassing. Deze angst en zeker de mate waarin zij optreedt,, vindt eigenlijk in niets haar rechtvaar diging, aldus prof. Gugelot. Zowel bij het experimenteren mét, als bij het praktisch toepassen van de kernenergie weten we met voldoende zekerheid wat er gebeurt. We kennen evnzo de geva ren van de vrijgekomen straling, die ver gelijkbaar is met de kosmische straling. Als wij voortdurend met deze facto ren blijven rekening houden en geen ogenblik vergeten de op dit terrein noodzakelijke hygiëne toe te passen, zijn de gevaren aanzienlijk minder dan die van het huidige verkeer! Een vraag, die evenzo steeds de aan dacht vraagt is: „Waar moeten we met de gevaarlijke afvalstoffen heen? Het eerste antwoord is: „Naar de bodem van tijd mogelijke tweede methode is overi gens: ze eenvoudig het heelal in te schieten! Kernreactoren kunnen zo vervolgde prof. Gugelot volkomen veilig worden gebouwd en in bedrijf gehouden, ook in de nabijheid van bevolkingscentra. De kans dat er iets mis gaat is verwaarloos- kans dat er iets mis gaat i sverwaarloos- baar gering. Zeker niet meer oplettend heid wordt gevraagd dan op nagenoeg elk levensgebied het geval is. Van de nieuwste vondsten op het gebied der kernfysica noemde spr. de ontdekking, dat tot nu toe kleinste als ondeelbaar beschouwde kerndeeltjes neutronen en protonen een struc tuur blijken te hebben, m.a.w.. dat deze blyken ook weer uit deeltjes te bestaan. De problemen, die hier wor den gesteld, zjjn zó gecompliceerd, dat een geheel nieuwe theorie nodig is om deze te benaderen. Het is naar spre kers mening aan geen twijfel onder hevig, dat hetgeen eerlang op dit terrein wordt gevonden ook nuttige technische toepassing zal vinden. Ons land kan en mag niet achterblij ven in de activiteiten, die in de landen om ons heen en over de gehele wereld worden ontwikkeld. De research moet Een gulden genieting voor 90 cent de oceaan". Een zeker binnen afzienbare worden gesteund. De belangstelling voor de vragen van de nieuwe tijd moet wor den gewekt en de aanpak ervan moet worden gestimuleerd. Ook in ons land moeten de moed en het vertrouwen in de techniek groeien, die er elders toe heb ben geleid, dat reeds 10.000 mensen zich hebben aangemeld om met het eerste raket de wereldruimte te worden inge schoten! Gomoelka zou naar Moskou zijn geweest De eerste secretaris van de Poolse Communistische Partij Gomoelka, en de Poolse premier Cyrankiewicz. zijn giste ren van een bezoek aan Moskou in Warschau teruggekeerd, aldus verneemt A.F.P. uit welingelichte bron te War schau. Zij zouden verslag hebben uit gebracht van de debatten, gevoerd op de negende voltallige vergadering van de Poolse Communistische Partij, en hier bij opheldering hebben verschaft over bepaalde standpunten, door Gomoelka op deze vergadering verdedigd. Gomoel ka zou in Moskou ook krachtig stelling hebben genomen tegen de Russische „Stalinisten" en zich hebben uitgespro ken voor de eenheid van het socialisti sche kamp, zonder echter de leiding van Rusland te hebben willen erkennen. Voorts zou hy waarschijnlijk hebben aangedrongen op uitbreiding van de Russische economische hulp aan Polen, omdat Polen er economisch zeer slecht voorstaat en de onderhandelingen tus sen de Ver. Staten en Polen over econo- imische hulp totnogtoe geen enkel resul- jtaat hebben opgeleverd. 1 De reis zou geheim zyn gehouden, omdat de Poolse leiders niet willen, dat .deze reis een ongunstige invloed op de In aanwezigheid van Koning hevige strijdwelke de Belgischebesprekingen met de ver. staten zou Boudewijn van België is te Kortrijk legers in mei 1940 tegen de Duitsers j kunn«n hebben. een ruiterstandbeeld van Koning heben geleverd aan de oevers van De persdienst van het Poolse minis- - - terie van Buitenlandse Zaken verklaar de echter niets te weten van een der gelijke reis van de Poolse leiders. Leopold III onthuld als onderdeel I de Leie. van het gedenkteken ter ere van de BINNENLAND In Zeeland is gisteren de pluk van froene kruisbessen begonnen. De fruit vel- tng ln Kapel le-Biezelinge Meld de eerste verkoop van dit produkt. Er was een aan bod van 2000 kilo en de prijs liep van f 139.10 tot f 140.40 per 100 kilo. De ge hele voorraad werd gekocht voor export- naar Zweden. De nationale organisatie voor het be Het jaarlijkse Internationale congres van World University Service wordt dit Jaar door het Neder.ands comité georga niseerd en van 31 Juli tot 6 augustus in kasteel Nijenrodie. Breukelen gehouden. Circa 125 gedelegeerden en observers uit ruim 40 landen uit het Verre Oosten. Z - O. Azië, Midden Oosten, Afrika, W. en Z. Europa, Noord Amerika en Australië, ne men aan dit congres deel BUITENLAND Bil een gevecht tussen stokende bouwvakarbeiders en werkwilligen in Gun- tersville (Alabama V.S zijn twee arbei ders doodgeschotenVolgens ooggetuigen donderdag IQ juni in de Casino-schouw burg te 's-Hertogenbosoh het tiende be- roepsvervoerscongres houden, dat door de minister van Verkeer en Waterstaat, mr J Algera, zal worden geopend. Op 15 Juni a.s. de dag waarop in Muiden „De Groene Draeok" aan Prinses Beatrix zal worden overgedragen zullen op het Muldereflot 12Q dragers van de De Ruytermedaille worden ontvangen. De directeur-generaal voor de Kun sten en de Buitenlandse culturele betrek kingen mr. H. J. Reinink zal op woensdag 29 mei a.s. ln het Mulderslot de P. C. Hooftprijs voor 1956 uitreiken aan Anna BI am an. Op 6 juni wordt ln Alphen aan den Rijn de Jaarvergadering gehouden van d» Zuidhollandse Bond van Veehandelaren. De vergadering zal een aantal huishoude lijke aangelegenheden behandelen, de vee- marktbelangen zullen worden besproken en de heer F. van Lappain zal een in leiding houden over een actueel onder werp. In de provincie Orient» op Cuba waar vrijdag 27 opstandelingen aan land zyn gegaan, voeren vliegtuigen en een heden van het lege amvartinigsaotiiea ulit. In verscheidene Cubaanse steden zijn aan slagen gepleegd, waardoor ln totaal twe# personen werden gedood en verscheidene gewond wel 500 schoten werden gelost. De politie nam ongeveer een dozijn pistolen en ge weren en zes staven dynamiet in beslag. Saoedi-Arabië heeft maandag bij de Veiligheidsraad geklaagd over „agressieve en provocerende daden", diie door Israël zouden zijn gepleegd. In een brief aan de voorzitter van die Veiligheidsraad, de Ame rikaan Cabot Lodge, zegt de afgevaardigde van „Saoedi-Arabië bij de Veiligheidsraad dat er op 18 mei een Israëlisch militair vliegtuig boven Saoedi-Arabische stellin gen bij Taboek heeft gecirkeld en daarna geland is ln Elath. Op 20 mei zou een Is raëlische torpedoboot jager „een hele tijd" in de Golf van Akaba rondgekrulst heb ben. Overstromingen in het gebied van Honkong houden aan als gevolg van voort durende zware regenval. Er zijn reeds 28 doden te betreuren. Drie geïsoleerde dor pen zijn ontruimd. De Engelse finma Saben Hart and Partners heeft medegedeeld, dat zij plan nen heeft ontworpen voor een „vliegend olietonkschip", dat het Westen minder af hankelijk van het Suez ka naai zou maken. Deze reuze-vlieg boot zou ln een enkele reis ongeveer 900 ton cflle kunnen vervoe ren en per Jaar 50 procent meer dan een tankschip van 30.000 ton. De vlieg boot verkeert nog ln het voorbereidende ont werpstadium. De Oostberlijnse autoriteiten hebben Jeugdreizen naar Wrst-Duiitsland verboden omdat veel Jongeren in de Bondsrepubliek politiek asiel vragen! Het eerste Poolse hefschroefvldegtulg met straalaandrljivlng is ln Warschau ge reedgekomen, aldus meldt Radio-Warschau Metingen die in Japan verricht wor den sedert de Britse kernproef op Christ mas Island, hebben aangetoond, dat de radio-actieve neerslag uiterst gering ls. Het ziet er naar uit, dat de Britten erin ge slaagd zijn die neerslag tot een minimum te beperken. De Japanse deskundigen zijn er nog niet ln geslaagd vast te stellen wat voor soort kernwapen de Britten tot ontploffing hebben gebracht. De voorzitter van de Belgische Socia listische Partij. Max Buset, heeft op een bijeenkomst ln Leuze verklaard, dat „in de komende maanden" de mlddtolre dienst tijd ln België, die op het ogenblik 18 maan den ls, zaü worden verkort. Dit zal in overleg met de bondgenoten gebeuren, zo zei hij. De Franse ambassadeur to de V.S., Hervé Alphand. heeft president Eisen hower gisteren meegedeeld, dat president Coty zijn voorgenomen bezoek aan de V.S. graag in de komende herfst zal brengen. Zoals bekend heeft het Franse staatshoofd zijn reis naar Washington moeten uitstel len met het oog op de kabinetscrisis in zijn land. Het ls niet onze bedoeling alle eco nomische en financiële overeenkomsten met Frankrijk op te zeggen. Wij willen hieruit slechts datgene verwijderen, wait onze soevereiniteit aamtost" aldus heeft de Tunesische premier. Habit Bourgulba, maandag voor de Tunesische grondwet gevende vergadering verklaard. Zaterdag v/as gemeld dat Bouigiuiiba had gezegd, dat Tunesië alle economische en finan ciële overeenkomsten met Frankrijk ais op. gezegd beschouwt, nadat Frankrijk had verklaard zijn geldelijke hulp aan Tunesië is zullen staken, omdat dlit ian-d de Alge rijnse opstandelingen steunde. VOETBAL VIERBONDENTOERNOOI JUNIOREN In het op de terreinen van „Bloemen- daal" gehouden Vierbonden Junioren- toernooi, waaraan ook het juniorenelftal van de Afdeling Leiden heeft deelgeno men, is als eerste uit de bus gekomen het. elftal van Amsterdam. Als tweede eindigde Haarlem, Leiden werd derde, terwijl het elftal van Noord-Holland de ry sloot. Lelden wist de eerste wedstrijd tegen Haarlem met 2O te winnen, waarbij de beide doelpunten door De Vries van Alphen gescoord werden. In de tweede wedstrijd tegen Amsterdam speelde Lei den puntloos gelijk, terwijl de derde wedstrijd tegen Noord-Holland met 01 werd verloren. Het toernooi had een uiterst sportief verloop en mag stellig in elk opzicht geslaagd genoemd worden. KLEURENFOTO'S: w ZWARTWIT FOTO'S: AGFA ISOPAN films! WOENSDAG Kaasmarkt 1: Jaarverg. Geref. School vereniging. 8 uur nam. Telderskade. Eerst» steenlegging Geref. Lagere School. 4 uur nam. Lakenhal: Kamerorkest „Sempre Cres cendo". 8 1/4 uur nam. DONDERDAG Den Burcht; Internationaal dansfeest R.-K. Volksdansgroep „Nieuw Holland". 2 en 7.30 uur nam. Hoge woerd 175. Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. Stations N.S.: Excursie Kon. Ned. Natuur historisch Ver. langs de Grechrt. 8.35 uur voorm. le Groene Steeg pagne Baptisten G< VRIJDAG le Groene Steeg 16: Evangelisatie-cam pagne Baptisten Gemeente. 8 uur nam. Rehoboth. Leden verg. Ned. Christen- vrouwenbond. Spr. G. Vink over Neder landse balladen. 8 uur nam. Rehoboth: Ds. J. A. Smlnk. 8 uur nam. ZATERDAG Evangelilsatie-cam- jemeente. 8 uur nam. Niet meer blaffen in Konijnenlaan DURE HONDJES (Van onze Haagse redactie) De Civiele Kamer van de Haagse Rechtbank heeft beslist, dat een ken nelhoudster aan de Konijnenlaan te Wassenaar haar honden niet meer mag uitlaten op een manier die de buren van hun rust berooft. Dit is het vonnis ln het proces tussen een bewoner van de Konijnenlaan en rijn buurvrouw, de ex- ploitante van de „Pieter de Hooghken- nel", die jachthonden fokt van het z.g. steenbrakkenras. Eiser had een civiel proces tegen de kennelhoudster aan hangig gemaakt omdat de zes honden van gedaagde bij het uitlaten een vrese lijk hinderlijk hoog huilend geblaf ple gen te laten horen. De kennelhoudster werd bij het voeren van haar verweer gesteund door de Raad van Beheer op kynologisch gebied, die deze zaak van principieel belang acht voor de honden fokkerij. De rechtbank beval gedaagde zich ervan te onthouden een of meer honden buiten te brengen onder zoda nige omstandigheden-, dat eisers rust daardoor wordt 'gestoord. De rechtbank bepaalde, dat gedaagde voor Iedere overtreding een dwangsom van f. 250. zal betalen, terwijl gedaagde voorts werd veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding ten bedrage van f. 628. VARIA Ook het eerbetoon bij huwelijken ver andert met de tijden. Toen de Ame rikaanse majoor Lawrence Johnson van het 531ste artillerie-bataljon dat ln West-Duitsland. is gelegerd ln het huwelijk trad met zijn land genote Esther Demas, stond bij de uitgang van de kerk een erehaag opgesteld, die het paar onder een boog van geleide projectielen liet doorlopen. le Groene Steeg 16: EvangeMsartde-cam- pagne Baptisten Gemeente. 8 uur nam. Oud-Poelgeest: Excursie Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 2.30 uur nam.. Steenschuur 19aK. en O.-excursie naar Lodewijkskerk. 2.30 uur nam. St.-Anton/lusclubhulsOperettekla66e Mij voor Toonkunst. 2.30 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)Feestavond Ver. van Gerepatrleerden. 8 uur nam. Station (H.T.M.-halte)Excursie Ned. Chr. Relsver. naar Raaphorst. 2 1/4 uur nam. ZONDAG le Groene Si pagne Stationsplein: Polderexoursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 10 uur voorm. Groene Steeg 16: Evangeiisatle-c i Baptisten Gemeente. 8 uur na* va' üogewoerd V 's Getuigen. 5.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. <L Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10— v m. tot 4 uur nam Prentenkabinet: Tentoonstelling grafici. Werkdagen 25 uur (t.e.m. 15 Juni). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens in miniatuur; de wereld van het poppenspel". (Tot 1 okt.). Universiteitsbibliotheek: Ltomiaeus-ten- toonstelling (tot 7 Juni). BIOSCOPEN Casino: „Happy eve. after" en zij leefden lang en geduQCMg). A.l. Werkd. 2.30. 7 en 9.1'5 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De ondergang van de Graf Spee", 14 Jaar. Werkd. 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.30, 4.46 7 en 9.15 uur. Luxor: „Slssi". de Jonge Keizerin". Ai. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uiuir. Trianon: „Zarak". 14 Jaar. Werkid. 2.30, 7 en 9.16 uiur. Zondag en Hómelvaartsdag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Ouruou van de Amazone". 14 Jaar. Werkdagen 2.3C. 7.15 en 9.15 uur. Zon dag en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9 15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot maandagmorgen 8 uur waargenomen door: Apotheek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807; Apotheek Oegstgeest. Wllhelminapark 8, tel. 26274. BU geei ecïalfst. i gehoor bjj Dv bel op dokterstelefoon b Disarts ot 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) c tg m k g g bo cc d Stockholm zwaar bew. zzw 2 14 0 Oslo zwaar bew. ozo 1 18 0 Kopenhagen licht bew. windstil 12 0 Aberdeen zwaar bew. n 3 17 0 Londen licht bew. nno 3 18 0 Amsterdam zwaar bew. no 4 15 0 Luxemburg onbewolkt ono 7 13 0 Parijs Bordeaux onbewolkt nno 8 18 0 half bew. nno 3 14 0 Grenoble geh. bew. windstil 13 0.1 Nice regen windstil 19 13 Berlijn onbewolkt ono 3 12 0 Frankfort onbewolkt ono 5 15 0 München geh. bew. ono 5 7 0.4 Ztlrlch geh. bew. ono 6 8 0.4 Genève regen nno 8 9 0.1 Locarno regen windstil 15 2 Wenen regen nnw 3 14 0.1 Innsbruck nevel windstil 10 1 Rome onbewolkt windstil 23 0 Ajecclo zwaar bew. windstil 19 4

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2