Liimaeus-expositie in Leidse Universiteitsbibliotheek Evert Vermeer vertelt over zijn bezoek aan liet land Israël Aquariumshow in Leitlse Hortus wordt bijzonder interessant Gevarieerd beeld van een zeer markante persoonlij kbeid Demmenie 96ste jaargang Vrijdag 24 mei 1957 Tweede blad no. 29144 Federatie Leiden P.v.d.A. Een volk, dat de vrede bemint, doch in zijn ontwikkeling wordt belemmerd Op uitnodiging van de federatie Lei den van de P. v. d. A. sprak gister avond in „Zonierzorg" de partijvoor zitter Evert Vermeer over zijn bezoek aan Israël. Zoals bekend maakte de beer Vermeer deel uit van een dele gatie .die ongeveer 6 weken geleden, het land Israël mocht bezoeken. De gedachte, die wij hebben als we over Israël horen spreken, aldus de neer Vermeer, dat er in het gehele land een ondraaglijke spanning zou heersen jv.m. de dreiging der Arabische landen, is maar gedeeltelijk juist. Over het al gemeen is er in het land zelf weinig van te merken, zodat de veronderstel ling een volk in wapens te vinden fout is. Integendeel, iedereen werkt zoveel mogelijk mede om de problemen, die er in dit land zijn, en het zijn er velen, op te lossen. Als voorbeeld noemde spreker de be volkingsaanwas. Waren er in 1948 slechts 700.000 inwoners, dit is momenteel ge stegen tot 2.000.000! Dat dit enorme moeilijkheden met zich meebrengt, is begrijpelijk. De stijging van het aan tal inwoners ligt hoofdzakelijk in de steeds toenemende stroom van joodse immigranten, die uit zeventig verschil lende landen komen! Nu probeert men uit deze zeventig nationaliteiten een nieuw volk te vormen, wat misschien niet zo moeilijk zou zijn, als het feit er niet was dat zij ondanks het immigrant tijn, toch de gewoonten van hun ach tergelaten land meebrengen. De cultu reel gevormde West-Europeaan moet nu samengaan met vele anderen, die er meer primitieve opvattingen op na houden. Toch hebben al deze injmigrpnten één ding gemeen, ze voelen zich nl. uitermate gelukkig nu ze weer in hun eigen land terug kunnen keren. Spreker vertelde van een emigranten schip uit Egypte, dat in Tel Aviv aan kwam, waarvan de passagiers in vodden gehuld waren, maar toch nog vol goede moed voor de toekomst, vooral voor de jeugd. Als deze immigranten aankomen dan worden ze ondergebracht in de z.g. op- Tangkampen. In houten huisjes is dan een slaapgelegenheid, voor veertien da gen levensmiddelen, plus wat geld aan wezig. zpdat men ruimschoots de tijd heeft een geschikte baan te zoeken. De collectieve landbouwnederzettingen <ki- boets) trekken vooral veel jonge men sen. Om de kiboet ligt het land dat be bouwd moet worden maar dit is een gemeenschappelijk bezit van het dorp zelf. Deze kiboets hebben naast het econo misch doel een andere taak, nl. als ver dediging tegen de Arabische infiltraties, want deze dorpen liggen hoofdzakelijk aan de grenzen van Israël. GEMEENSCHAPSZIN VERHOGEN Naast deze collectieve landbouwneder zetting heeft men ook nog dorpen waar ieder gezin zijn eigen land heeft, maar waar de in- en verkoop gemeenschappe lijk geschiedt. Men wil daar bovendien niets van loondienst en knechten we ren. want men vindt het niet nodig dat door het zweet van de knecht, de boer Leidse jeugd in actie ZATERDAG 15 JUNI JEUGDMIDDAG OP LFC-TERREIN In het kader van de tweede lustrum viering van de Leidse Jeugd Actie zal zaterdag 15 juni op het LFC-terrein aan de Boshuizerkade een jeugdmiddag wor den gehouden. Het ligt in de bedoeling, dat een fees telijke jeugdoptocht vanaf het Pieters kerkhof, via de Kloksteeg, Nieuwsteeg, Douzastraat, Herenstraat, Zoeterwoudse- weg, 5 Meilaan, Boshuizerlaan en Bos huizerkade naar het LFC-terrein trekt. Aan deze optocht kunnen groepen van alle jeugdverenigingen met hun vlaggen en vaandels deelnemen. De korpsen en bands van K. en G., de Nederlandse Padvinders, het Nederlands Padvindsters Gilde, de Paulusband. de St.-Francis- cusband en de Leidse Drumband en Jeugdorkest „Den Burcht" worden uit genodigd de stoet te begeleiden. Om half drie wordt verzameld op het Pieterskerkhof en om drie uur is de af mars naar het LFC-terrein. Daar begint het feest om half vier. Op het program ma staan o.a.: showmarsen door de korp sen van K. en G., optreden van het Kindercircus Knikkebeen met de jeugd- raitergroep van Baronnesse Sixma van Heemstra, demonstraties door de pad vindsters en padvinders van het Neder lands Padvindsters Gilde, de Ned. Gid sen Beweging, de Katholieke Verkenners en de Ned. padvinders, optreden van de Leidse Volksdansgroepen en van de Rol- schaatsengroep „Hollandia" uit Den Haag. Inlichtingen over het deelnemen aan deze middag worden verstrekt door het secretariaat van de L.J.A. (Stadhuis). AANGAAN GELDLENING B. en W. stellen de raad voor ten laste van de gemeente met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Graven- hage een geldlening aan te gaan ten be drage van f. 3.077.700.tegen de koers van 100%, rente 4% af te lossen in 30 jaar. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Karin Inge, dr van J. J. Groene weg en J. J. C. van de Kreek©; Marcel, zn van W. H. Rietbergen en W. Plu; Dirk, zn van W. ■an der Plas en A. Koning; Reltze Hendmk van R. Hylkema en H. Bolhuis; Gerda Johanna, dT van D. van Klaveren en J. jan Duin; Erik, an van W. Betgen en C. J. Zitvaet; Johannes Praincisous, zn van J. J. 'Vestgeest en C. M. Vermin; Rrederik An ton, zn van G. Aandewlel en T. Eikelboom. GETROUWD H, van Rossen en E. E, Loers; J. C. Hoo gveen en T. S. H. M. van dier Staak; H. J. Overdijk en S. J. C. van Ast; S. J. M. van Koorden en C. R. Boer; W. A. J .Bamboo en H van Eijgen; P. F. Janse en M. SJardiJn; Starre en E. J. van der Maat- J de yoede en J. Oalsljn; P. C. Erades en M. H. Bonders; H. de Romijn en T. J. E. Reijken; Stavleu en A. Tuit; J. J. Zuijderveldt «i M. C. Oudwater: P. J. van Loef en S. Rietveld; H. E. Sltskoorn en A. Q. E v. Egmond. OVERLEDEN C. j. Vermeij, 39 jaar .hulsvr. van P Ocsterom; M. Staal .60 Jaar .man; M. Stoe- 68 Jaar, hulsvr. van G. van der Rei] zijn brood zou verdienen. De inwoners van zo'n dorp geven er ook niet om. wat voor een opdracht ze krijgen, als het maar meehelpt om de gemeen schapszin te verhogen zodat men lang zamerhand iets op gaat bouwen in socia listische verhoudingen. De heer Vermeer zeide. dat hij veel ex-nederl anders ontmoet heeft, die hoofdzakelijk even voor de tweede we reldoorlog naar Israël getrokken zijn. De meeste van hen hebben in deze nieu we staat een leidende functie verkre gen. Tot slot vertelde de heer Vermeer over zijn impressies, die hij in Jeruza lem opgedaan had. Doordat er dwars door deze stad een scheidsmuur loopt tussen Israël en Jordanië noemde hij dit wel de meest tragische stad. Im mers vele Joden willen in het Heilige land begraven worden, liefst op de grote begraafplaats op de Olijfberg, maar deze is met zoveel andere heilige plaatsen in bezit van Jordanië. Een gesprek met Ben Goerion. die spreker typeerde met de „moderne CENTRALE VERWARMINGS INSTALLATIE SCHOOL VOOR G.L.O. NOORDEINDE 1 Het bestuur van de Eerste Leidse Schoolvereniging verzoekt de raad mede werking voor het treffen van enkele voorzieningen aan de centrale verwar mingsinstallatie in het gebouw van de school voor gewoon lager onderwijs aan het Noordeinde 1. Om een betere sprei ding van warmte over de verschillende lokalen te verkrijgen, wenst het over te gaan tot uitbreiding van het aantal radiatoren en het aanbrengen van goed regelbare afsluiters op alle radiatoren. De kosten zullen naar raming f1.500 bedragen. Mozes" vormde het slot van een zeer interessant bezoek aan een volk, dat de vrede bemint, maar dat zich belem mert ziet in zijn ontwikkeling. Aan het begin van deze laatste ver gadering in dit seizoen bracht de heer Vink verslag uit van het partijcongres dat van 79 maart in Den Haag is ge houden. Advertentie Tentoonstelling; in ophouw Duizenden vissen ook tropische in velerlei vorm en kleur straks te bewonderen In de Oranjerie van de Hortus Botanicus te Leiden weerklinken hamer slagen en nijvere werkers werpen elkaar kwinkslagen en gereedschap toe. Aan de muren zijn wijde panorama's opgehangen, die de toeschouwers onver wacht voor een Indisch sawa-landschap of voor een oneindig wijde en blauwe zee plaatsen. Leden van de „De Natuurvriend" en de Leidse Aquariumvrienden bouwen hier de tentoonstellingsruimte op voor de aquariumshow, die van 12 tot en met 28 juli a.s. in Leiden wordt gehouden. Het belooft een aantrekkelijke ten toonstelling te worden. Inzendingen uit het gehele land worden verwacht. In de linkervleugel van de oranjerie zijn de decorateurs, die werken onder de artistieke leiding en naar het ontwerp van de heer J. Visser, een show van tro pische zee-aquaria aan het opbouwen. De levende inhoud van de aquaria, die hier een plaats vinden, moet nog worden aangevoerd met het M.S. Oranje. Koraal- vissen worden n.l. in verschillende tro pische gebieden gevangen en na een lange reis voorbij de evenaar in de Leidse bakken gedeponeerd. Deze zending, zo hoorden wij van het commissielid, de heer J. Sieval. is verzekerd voor een be drag van f. 2000.De Leidse aquarium vrienden verzorgen deze afdeling. De hal van de oranjerie wordt over heerst door een geweldig tropisch-vul- kanisch landschap, met wijde sawa-vel den. Tegen deze achtergrond wordt door leden van de beide organiserende aquariumverenigingen een expositie van exoten in velerlei vorm en kleur samen gesteld. Dank zij de medewerking van employees van de Hortus, zullen natuur lijke rijstplanten zorg dragen voor een levende achtergrond. De rechtervleugel van de Oranjerie wordt opgebouwd door leden van „De Crescendo in actie voor nieuw instrumentarium De Leidse Mondacc.-orkestvereniging „Crescendo" zet momenteel alle zeilen bij om zo spoedig mogelijk in het be zit van een nieuw instrumentarium te komen. Teneinde het reeds bestaande Instrumenten fonds te versterken is in het gebouw „Prediker" in de Janvossen- steeg een drie-daagse bazar ingericht, welke gisteravond onder grote belang stelling werd geopend. Na een pittige openingsfanfare van „Crescendo" ver richtte de voorzitter, de heer A .J. v d. Kwartel, de opening. Spreker, die allen dank bracht voor het vele werk. dat met het oog op de inrichting van deze bazar is verzet, onderstreepte nog eens het belang, dat „Crescendo" heeft bij een nieuw instrumentarium. De vereni ging bestaat thans vijf jaar en heeft dringend behoefte aan nieuwe instru menten. Nadat „Crescendo" onder leiding van de directeur, de heer W. van Strien, zich nog in de Accordeonistenmars had laten horen, verspreidden de aanwezi gen zich lang de smaakvol Ingerichte stands en heerste er al spoedig een vrolijke stemming. Het attractieve ele ment is op deze bazar al zeer sterk vertegenwoordigd. Zo is er o.a. een gaasspel, een schiettent, een rad van avontuur en kan men ook meedoen aan enveloppesport. Bovendien zorgen Cres cendo's Cowboy- en Hawaiianband voor de vrolijke noot. Vanavond tot elf uur en morgen van 2 tot 11 uur kan men nog in Prediker terecht. Onze stadgenoot, de heer C. F. J. van Oudenhoven, slaagde aan de Ned. Economische Hogeschool te Amsterdam voor het kandidaatsexamen In de eco nomische wetenschappen In antwoord op verscheidene vra gen delen wij nogmaals mede dat de Toverballenactie ten bate van de Hon gaarse jeugd, waarvan de centrale post in onze stad gevestigd is in het Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, as. maandag avond eindigt. Natuurvriend". Men vindt hier onder meer een bak met cycliden, gezelschap- bakken en streekaquaria. Ook het eigen land wordt niet vergeten. Een aardige attractie in deze afdeling zijn de Chinese schalen, die worden afgestaan door het Museum van Volkenkunde te Leiden. Deze schalen worden op Chinese wijze opgemaakt. Samenvattend kunnen wü constate ren, dat duizenden vissen, waaronder vele zeldzame exemplaren en de ar tistieke opbouw van het geheel, aan het succes van deze expositie te Lei den zullen meewerken. Ook buitenlandse bezoekers worden verwacht. In deze weken wordt n.l. even eens in Leiden het internationale con gres van de „World Federation of Aqua- rists" gehouden. De expositie wordt gehouden in samen werking met het comité, dat de bloe- menshow in het Van der Werfpark orga niseert. De weg van park tot hortus zal met bloemen en planten versierd worden. De tentoonstelling in opbouw. In de Oranjerie van de Hortus treft men thans reeds vele voorbereidin' gen voor de aquariumshow. (Foto LD./V&m VM«t>) Dank zij de nauwe betrekkingen die er bestaan hebben tussen de Leidse Academie en de Zweedse botaniscus Linnaeus en dank zij enige schenkingen uit de na-oorlogse jaren bezit de Leidse Universiteitsbibliotheek een uitgebreide collectie publikaties, die verbonden zyn met deze grote geleerde. De 250ste ge boortedag van Linnaeus, die thans herdacht wordt ,is aanleiding geworden deze unieke verzameling, aangevuld met enkele stukken uit andere musea, in een expositie samen te brengen welke hedenochtend in de bibliotheek door de ge zantschapssecretaris der Zweedse delegatie, de heer O. Kayser werd geopend. De expositie biedt een schat van ma teriaal, dat zowel voor de leek als de deskundige (en bij een zo veelzijdig ge leerde als Linnaeus is het aantal des kundigen legio) een bijzinder interessant kijkje geeft in het leven en werk en de persoon van de Zweed, die zo lange tijd in ons land en in Leiden heeft gewerkt. Er zyn publikaties van zijn hand, ge drukt en in facsimile, er zijn legio por tretten, werken van zijn leerlingen, al lerlei gevarieerde herinneringen aan Boerhaave en anderen waarmede hij sa menwerkte of die invloed op zijn arbeid uitoefenden, er is een unieke collegelijst van Boerhaave waarop de naam van Linnaeus prijkt tussen die van vele stu diegenoten, onder wie enigen die later eveneens beroemdheid hebben verwor ven, er zijn afbeeldingen die op de om standigheden van Linnaeus leven be trekking hebben. Voorts is de zaal opge fleurd met bloemen en planten, die in het werk van Linnaeus een grote rol speelden en er zijn herbariumbladen die deze arbeid in beeld brengen. De opening van de expositie geschiedde in tegenwoordigheid van de rector-mag- nificus prof. dr. P. A. H. de Boer, de se- cretris van de senaat prof. dr. S. A. de cretaris van de senaat prof. dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, de secre taris van curatoren mr. N F. Hofstee en de adjunctsecretaris mr. J. Drijber, vele hoogleraren en leden van de wetenschap pelijke staf van uiteenlopende weten schappelijke centra. De directeur van de Universiteits Bi bliotheek dr. A. Kessen, herinnerde in zjjn welkomstwoord aan het Koninklijk bezoek aan Zweden, dat samenvalt met deze herdenking van vroegere nauwe Zweeds-Nederlandse contacten. De directeur van het Rijksherbarium prof. dr. H. J. Lam lichtte het geëxpo seerde materiaal toe en vertelde iets over het leven een werk van de Zweedse bo tanicus-medicus, waaruit de grote ver scheidenheid van zijn wetenschappelijke belangstelling en zijn merkwaardige per soonlijkheid tot uitdrukking kwamen. Tenslotte opende de heer Kayser de ex positie met een enkel woord, waarin hij zijn vreugde uitsprak over zyn diploma tieke taak, ook op wetenschappelijk ter rein de internationale banden te ver sterken. De tentoonstelling blijft tot 7 juni a.s. geopend. OEGSTGEEST BI ROER LIJK E STAND Geboren: Jean P. Th. M.. an van J. J. Bonnet en A. J. Duivenvoorden- Ing K. zn van L. S. Go en C. LI; Astnid G E. M.' dr van G. C. de Groot en A. M. Oostid'am; Ire ne A. M., d'r van J. Glasbergen en G. Breedijk; Robert, an van J. A. Bijvoet en E. C. M. van Dijk; Adrlanus P. M., zn van A P. van Nieorwland en T. A. Zuydgeest; Sylvia A., dr van W. de Mooij en S. Aad- bersberg; Cornells, an van C. Prims en H. van den Hoed. Ondertrouwd: A. G M. van der Poel 24 Jaar en C. J. A. M. Strfyk, 19 Jaar. Getrouwd: S. Postma en C. Weima; J. G. Wetselaar en I. A. Verhaar. Overleden: H. H. Klö6ges. 81 Jaar; J. Hoogendam, 84 Jair. Laat-zestieiule-eeuws liederenhandschrift in Leids gemeente-archief „ontdekt" Geschrevendoor een lid van Rederijkerskamer Voor de Commissie voor Volkskunde van de Vereniging Oud-Leiden, hield dr. Chr. C. Vlam in de Leidse Univer siteitsbibliotheek een lezing over een laat-zestiendeeeuws liederen hand schrift. Dit liederehandschrift, dat zich bevindt in het gemeente-archief, was tot nu toe aan de aandacht van deskundigen ontsnapt. Het is geschreven door Anthonis van Buytevest (15751635), een lid van de Leidse rederijkerskamer „De Witte Aco- leye". Enkele aantekeningen in dit hand schrift maken het mogelijk de identiteit van de schrijver en het milieu van waaruit hij voortkwam volledig na te gaan. Hij blijkt te zijn een geboren en getogen Leidenaar die in zijn jeugd on der zijn vaders leiding zich bezig hield, met „het ambacht van warmoesen of bogerden". Op 23-jarige leeftijd gaat hij echter naar Alkmaar om het vak van koekebakker te leren waarna hij, in zijn vaderstad teruggekeerd, in januari 1606 trouwt met de weduwe van de kalk brander Claes Allertsz. Hij gaat dan wo- Recht en gerechtigheid voor Ambon „DOOR DE EEUWEN TROUW" HIELD BIJEENKOMST IN LEIDEN In de Jacobazaal van Den Burcht, hield gisteravond een jongeren-actie comité van de Stichting „Door de Eeu wen Trouw" een vergadering teneinde ook in Leiden te komen tot oprichting van een jongerengroep van deze Stich ting. Op deze bijeenkomst waren om. aan wezig de heer J. W. Coenradi uit Eind- hoven. landelijk voorzitter van genoem de stichting en Zijne Excellentie Lokol- lo. minister van voedselvoorziening in de Zuidmolukse regering. Na een kort inleidend woord door de voorzitter van het actiecomité, sprak de heer Coenradi. die niet het voornemen had. over politiek te spreken, noch om de klok terug te zetten en te weeklagen over „het verlies van een keizerrijk Hij wilde slechts hameren op het aambeeld van recht en gerechtigheid voor Ambon. Ambon immers heeft bij de soevereiniteits-overdracht mede krachtens handtekeningen van Neder landse ministers het recht op zelfbe schikking verworven. Toen kort daarop Ambon door de legers van Soekarno on der de voet werd gelopen, had men mo gen verwachten, dat Nederland tenmin ste tegen die gang van zaken bij zijn deelgenoot in de conferentie, Indonesië, had geprotesteerd. Nederland daarente gen heeft zich niet slechts van elke te genactie onthouden, doch Nederlanders - in de vorm van de KPM - hebben zelfs soldaten en wapens aangevoerd, om de Ambonezen afbreuk toe te bren gen. Na meer dan drie en een halve eeuw trouw en vertrouwen van de Ambone zen te hebben ondervonden, is dit een houding, die als een schande op elke Nederlanders drukt, aldus spreker PERSPECTIEVEN Na de heer Coenradi sprak minis ter Lokollo. Hij schilderde de strijd te gen de overweldiger, zoals die nog steeds op Ceram gevoerd wordt. Uitgaande van het idee. dat zijn land vrij zal komen, gaf de heer Lokollo een beeld van de economische ontwikkeling, die het land door zal maken. De Zuid- Molukken liggen in visrijke zeeën. Men is weelderig voorzien van sago- en ko kospalmen. van koffie, rubber, tabak en cacao en ook hout, rotan en harsen zul len een veelgevraagd handelsobject vor men. Voorts bezitten de Molukken veel mineralen, waaronder olie en misschien ook uranium. Spreker deed een beroep op de Neder lands jeugd, wanneer dat eenmaal in het vermogen zal liggen, mede te willen werken aan de opbouw van het land. De avond, waaraan muzikale mede werking werd verleend door een Ambo nees hawaiian-bandje uit Den Haag. werd besloten met de vertoning van films over het leven op de Zuid-Moluk- ken. nen op de Stille Rijn (thans no. 9) en wordt steenkoper. Grotendeels nog vóór zyn leerjaren in Alkmaar moet het handschrift ontstaan zyn dat, naast rederijkersliederen van geringer belang, een keur van volkslie deren bevat die het wezenlijke en grote belang van de bundel uitmaken. Gedeel telijk zyn deze liederen reeds bekend, met name uit één van de belangrijkste bronnen voor de kennis van het volks lied, het z.g. Antwerps Liedboek van 1544. Echter bevat het handschrift be langrijke aanvullingen en varianten op deze teksten. Daarnaast bevat het hand schrift nog zeer fraaie volksliederen die niet uit andere bronnen bekend zijn. In het liedboek zijn de melodieën aangegeven door middel van de begin regels van andere, bekende liederen. Een gelukkige omstandigheid is het dat deze melodieën gedeeltelik te vinden zyn in andere bronnen die eveneens van Leidse oorsprong zyn, en wel in enige z.g. luit- tabulaturen, dat zyn boeken waarin de luitmuziek op de voor de luit karakte ristieke wyze is genoteerd. Waar de volksmuziek in de tijd van het ontstaan van het handschrift van groot belang is voor de gehele muziek cultuur besteedde spreker het eerste deel van zijn causerie aan de beschrij ving van het Leidse muziekleven om streeks 1600. In verband met het belang van de luittabulaturen voor ons hand schrift werd speciale aandacht besteed aan de werkzaamheid van de vele Leidse luitmeesters, waaronder Joachim van den Hoven de belangrijkste figuur is. Hij was leermeester van Frederik Hendrik van Nassau en de belangrijkste Neder landse luitmeester, wiens vermaardheid reikte tot ver buiten onze grenzen. Van zijn werken waarvan een groot deel, voornamelijk in buitenlandse bibliothe ken, is bewaard gebleven, werden foto- copieën getoond. KANTOORMACHINES Haarlemmerstraat 184 Telef. 21400 ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Pharmacie mej. N. W. Malefeyt (Lei den). f40.— BOETE VOOR POGING TOT INBRAAK Omdat een 30-jarige Hagenaar om streeks de vierde april poging tot in braak had gedaan te Oegstgeest, stond hy nu terecht voor de Haagse politie rechter. De verdachte zelf vertelde er het vol gende van: hy had een ruit ingedrukt en toen hy de knip van het raam door het ontstane gat wilde openen, was er opeens iets geweest dat hem tegenhield zfjn plan te volvoeren. Dit verhaal kwam de politierechter nogal onwaarschijnlijk voor. Veel waarschijnlijker leek het hem dat verdachte in zyn bezigheden werd gestoord door het slaan van een tuin hekje of iets dergelijks en dat hij daar om het hazenpad heeft gekozen. Hij had trouwens reeds eerder zoiets gedaan. De Officier eiste een gevangenisstraf van vier maanden. De rechter was zeer mild gestemd en veroordeelde hem tot een boete van f 40.of 10 dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf voor de tijd van twee maanden. VARIA Het kan geducht branden in het Britse plaatsje Coal Burns. Zes en twintig jaar geleden brak in een kolenmijn aldaar een brand uit. Hoe men ook probeerde te blussen, de vlammen gaven het niet op. Maar laat nou tijdens de. paasdagen de brand op eens ophouden. Coal Burns (brande kolen) ontleent zijn naam echter niet aan het 30-jarige fikkie, maar aan een riviertje, dat er door loopt.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3