brylcreem Miiseumbezoek Koninklijk paar C.H. LENS&i EK IS WEER GRASHOTER Mei een enkel woord Kroesjtsjef wil de V.S. voorbijstreven CH.LENS8.Ct Agenda fi VRIJDAG 24 MEI 1957 Vervolg van pag. 1 Verrassing in het onde kasteel Gripsholm Gistermiddag bezochten Koningin Juliana en Prins Bemhard het oude kasteel Gripsholm. Daar wachtte een verrassing! Na de lunch in een van de historische salons werden zij door Koning Gustaaf uitgenodigd voor een korte voorstelling in het kleine ronde theatertje, dat in een van de ronde torens van het kasteel is gebouwd. Zij hoorden hier aria's uit Mozarts „Figaro's bruiloft", gezongen door artiesten van de Stockholmse Opera. Van Gripsholm, welks rode bakstenen torens in het blauwe water van het Maeler meer spiegelden, ging het vorstelijk gezelschap rechtstreeks naar het Nationale Museum in Stockholm, waar zij door een belangstellende menigte met een driewerf „hoera" werden begroet. De Prins nam hier afscheid om zich opnieuw voor een verder onbetekenende keelaandoening naar de arts te begeven De vorstelijke gasten verbleven bijna een uur in het museum en Koningin Juliana werd daarbij rondgeleid door de directeur, dr. Otto Sköld, met wie zij zich in de Rembrandtzaal lange tijd al leen onderhield. Na afloop getuigde dr. Skjöld: „De Koningin weet evenveel over Rembrandt als ikzelf". Bijzondere aandacht trok het grote Rembrandtdoek ..Claudius Civilis". een van de waardevolste bezittingen van het museum. De Koningin bezocht ook de afdeling voor moderne beeldhouwkunst. Koning" Gustaaf zocht intussen zijn ei gen weg in het museum, dat hij zeer veelvuldig pleegt te bezoeken. Hij nam herhaalde malen een lid van het gevolg mee apart om de door hem meest ge liefde stukken van de verzameling te laten zien. Voor het verlaten van het museum schreef Koningin Juliana haar naam in het boek der eregasten. Taptoe tot besluit Een forse taptoe van de Kon. Mari nierskapel heeft op de bitter koude avond, die viel na drie zonnige dagen, het Koninklijk bezoek teneinde gebla zen. De blazers en tamboers hebben er onder leiding van majoor Gijsbert Nieuwland een vaardig slot van deze Nederlandse dagen in de Zweedse hoofdstad van gemaakt Duizenden Stockholmers sloegen het unieke schouwspel gade toen de kapel om tien uur voor het Grand Hotel kwam opge marcheerd en toen fakkeldragers zich opstelden voor het hotel, waar het Ne derlandse Staatsiebanket teneinde liep. De vorstelijke personen en vele andere tot het banket genodigden' kwamen in bontmantels gehuld op het balkon van het hotel om het aan- en afmarcheren van de muzikanten te zien. Er klonken koralen, doffe tromroffels. schetterende fanfaren en vaderlandse liederen over de brede boulevard, die hun echo's wier pen naar de overzijde van het brede water. Aan de andere oever lag de brede ge vel van het Koninklijk Paleis in feest licht. evenals al de torens en de groene koperdaken, die de haven omzomen. Op de achtergrond lag in zijn volle glorie de kruiser „De Zeven Provinciën", zijn contouren tegen de nog van licht glan zende lucht scherp getekend door de feestelijke verlichting. Daarnaast lag in het licht van schijnwerpers de hel witte romp van een trotse schoener der Zweedse marine. Vervolg van pag. 1 Trans Europ Express Treinen zouden door deze tunnel een snelle verbinding aan de landen aan weerszijden van het Kanaal on derhouden. De automobilist moet door middel van een trottoir roulant zijn wagen in de trein kunnen zet ten „en kan dan zelf gaan uitrusten of in de restauratie een stukje gaan eten". TRANS EUROP EXPRESS USTtOt R ARNHClj DdTMJHO ROTTERDAM J* '"^DUISBURG ^ANTWERPEN _.i.K£ ,8.1,9,. «.NAMEN v r\ VkeucEN t<'p W LUXEMBURG I - - V KARL5. ruhc; «MET STRAATS-J' jPAMj» - Frankrijk burg j I Frankrijk Duitsland «v O X V UUNCHtN tomen r* m - z* v Y-s I «Omrtmc» \Oo» |Sim ~V«r«fia f "V- UalK Op 31 december van het volgend jaar treedt dr. Den Hollander af als presi dent-directeur van de N.S. Hij is dan 65 jaar oud. „Het zou best eens kunnen zijn dat ik het dan nog drukker kryg dan nu al het geval is, dat zie je wel vaker". Grond voor deze veronderstelling is er ook in dit geval: de verwezenlijking van het plan om alle TEE-treinen uniform te maken zal nog jaren van inspannende besprekingen kosten. Om van de Kanaal tunnel nog maar te zwijgen „ANNE FRANKSCHOOL" TE AMSTERDAM Het Anne Frank-comité dat zich in november 1956 met een oproep tot het Nederlandse volk en tot de gemeentelijke autoriteiten van Amsterdam had gericht met het verzoek het te steunen in zijn streven om tot een blijvende herinnering aan Anne Frank te komen, heeft van de wethouder voor het onderwijs, mr. A. de Roos de mededeling ontvangen, dat B. en W. in hun vergadering van 17 mei J.l. besloten hebben de naam van de 6e open bare lagere Montessorischool, genaamd Anne Frankschool". bare lagere Montessorischool, Nierstraat 41. waar Anne Frank 6 jaar leerlinge was te wijzigen in 6e openbare lagere Montessorischool, genaamd Anne Frank school. Ean half uur lang kon het hoge gezelschap op het balkon van dit zeldzame spel nan licht, kleur en klank genieten Plechtig klonken aan het slot van de taptoe de beide nationale liederen. Daarna stelde de kapel zich op, de instrumenten zwij gend, naar de fakkels in de lucht. Zij spreidden een geel flakkerend licht over de boulevard toen de glanzende Cadillacs aanreden om de vorstelijke gasten voor de laatste maal naar het paleis te brengen. Verhoging der specialiste nhonoraria De Ziekenfondsraad heeft de overeen komst tussen de organisaties van Al gemene Ziekenfondsen en de Lande lijke Specialistenvereniging betreffen de de honorering van specialistische hulp aan Ziekenfondsverzekerden voor het jaar 1957 goedgekeurd. Krachtens deze overeenkomst worden de tarieven, die in 1956 van kracht wa ren. verhoogd met 6% met dien ver stande. dat van deze verhoging zijn uit gesloten de Ron tgentari even. die in 1957 onveranderd blijven gelden. De hogere uitgaven als gevolg van deze verhoging worden voor 1957 ge raamd op f. 2.627.000. waan-an voor de wettelijke verzekering (verplichte en bejaardenverzekering) f. 1.970.000 en voor de vrijwillige verzekering f. 657.000. Amsterdamse bedrijven rouwen om de tunnel De Vereniging van bedrijven in Am sterdam-noord, de Amsterdamse In dustrievereniging, de Belangenvereni ging Amsterdam-Noord en het Wijk centrum aldaar hebben tot de auto riteiten en burgers van de stad een opwekking doen uitgaan. om op maandag a.s. haar voorbeeld te vol gen en van gebouwen etc. de vlag halfstok te laten waaien, als uiting van diepe teleurstelling over en als protest tegen het regeringsbesluit tot' het opschorten van een beslissing over de Coentunnel en bijdragen in de bouwkosten van de IJ-tunnel". Nieuwe export voor Yerseke: Inktvissen: zeekat De vissers van Yerseke hebben een nieuwe bron van inkomsten. Naast oesters, mosselen en kreeften worden thans duizenden kilo's inktvissen aan gevoerd. Voor de vissers blijken deze inktvissen een zeer winstgevend artikel te zijn. Dagelijks worden de inktvissen door ex porteurs in Yerseke opgekocht en in ijs verpakt naar Frankrijk en Italië ver voerd. De prijs bedraagt 11 cent per kg Deze vissoort wordt in visserskringen „zeekat" genoemd. Voorheen werden deze zeekatten ook wel gevangen, maar aangezien er tot op heden geen lief hebbers voor waren, werden de inktvis sen weer overboord gezet Nu wordt er druk op zeekat gevist Het nieuwe export-artikel vormt voor de vissers een welkome bijverdienste. Vervolg van pag. 1 Daladier of PMF? PMF meende toen dat met deze uit spraak wel ten overvloede was aange toond. dat hij zyn autoriteit in het partijbestuur verloren had. zodat hy maar beter af kon treden. Of dit aftre den van Mendès-France definitief zal blijken en de Franse radicale partij weer tot zijn oude gewoonten en gebruiken terug zal keren, is nog niet met volle dige zekerheid te zeggen. Het is name lijk mogelijk, dat Mendès-France hoopt door de leden, en vooral de jongere aanhang, te zullen worden teruggeroe pen om zo zijn wil in de toekomst ook aan de hogere partij regionen op te kun nen leggen. Binnenkort zal zeker een nieuw partijcongres bijeen worden ge roepen. Het is echter evenmin uitgesloten dat de patriarchale Edouard Daladier dan in de plaats van Mendès-France als de werkelijke partijleider zal worden uitge roepen. In dat geval is het niet onwaar schijnlijk, dat Mendès-France met zijn aanhang van Jongeren, die hij voor de publieke zaak heeft weten warm te ma ken, een nieuwe beweging opricht, die zijn ideeën ter vernieuwing van het po- Nachtelijke brand in Haags mode-atelier Twee dames via dak in veiligheid (Van onze Haagse redactie) Een elektrisch strijkijzer, dat men had vergeten uit te schakelen, is er de oorzaak van geweest dat vannacht brand is uitgebroken op de tweede etage van een perceel aan het Pink sterbloemplein te Den Haag waar een mode-atelier van mevrouw C. J. W. Yrijdal is gevestigd. Benedenburen ontdekten de brand, vanwege de zeer sterke rookontwikke ling welke was doorgedrongen tot in hun woning. Mevrouw Vrjjdal dacht, toen zij werd gewaarschuwd, onmiddellijk aan een 84- jarige inwoonster, die in een kamer op de derde etage sliep. Zij rende naar boven en wekte de oude dame. Beide dames begaven zich naar het venster van deze slaapkamer, schoven het open en bleven hier staan om in de verstikkende rook nog maar zoveel mo gelijk lucht te krijgen. Om de aandacht op hun hachelijke positie te vestigen rie pen zij uit het raam om hulp. Met behulp van een brandwacht kon den de beide vrouwen via het dak en de woning van de buren in veiligheid ko men. De brandweer kon de brand na drie kwartier blussen. Indien deze brand in dit mode-atelier een week eerder was uitgebroken zou de schade welke door verzekering wordt gedekt veel groter zijn ge weest. Mevrouw Vrydal, die sinds acht jaar in dit perceel haar atelier heeft en waar dagelijks zes meisjes werken, telt onder haar clientèle namelijk vele leden van 't corps diplomatique en hof kringen. Vanwege het Koninklijk be zoek aan Zweden had ztf bijgevolg voor duizenden guldens robes en gala-toilet ten vervaardigd. voor mooi, gezond haar Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Tweetal te Amersfoort (4de pred. pi.) mr. dT. J. Ozinga te Lunteren en R. Ypma te Emmen. Beroepen te Bozum J Pas veer. kand. te Coevorden. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Bedankt voor Bussum W. van der Lin- gen te Zwyndrecbt. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Gouda M. Vlietstra te Eem- dyk te Woerden B. Bijleveld te Noorde- BAPTISTEN GEMEENTEN Aangenomen naar Winschoten J. Segaar te Schiedam. litieke leven en ter restauratie van de Franse republiek dan in een andere en meer geschikte vorm uit zal kunnen dragen. Advertentie ext&a, S BINNENLAND Mr. P. Prima, directeur van de Rijks school voor Hogere Politieambtenaren te Hilversum zal op 1 juli a.s. zijn functie neerleggen wegens L~t bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: via Engeland (1 jund); Argen tinië- s.s. ..Argentina" (27 mei»; Brazilië: s.s. „Argentina" (27 mei); Canada, m.s „oordam" (30 mei); Chili: via New York (30 mei): Indonesië - s.s „Drente" (30 mei) Ned. Antillen: m.s. „Jason" (27 mei); Ned. Nw-Guinea: s s. „Bengalen" (30 mei); Nw Zeeland: via Engeland (1 juni); Suriname s.s. „Blaafjeld" (27 mei); Unie van Zuid- Afrlka: m.s. „Jagersfontein" (27 mei); en Z W. Afrika: m.s „Stirling Castle" (1 juni); Brits-Oost-Afrik a via Frankrijk (1 juni)' In het City Theater te Amsterdam hebben gisteravond ongeveer 1700 genodig den van de KLM de première by gewoond van de film „The Spirit of St -Louis" Deze rolprent is. zoals bekend is. ge-, maakt naar aanleiding van het feit. dat het op 20 mei J.l. 30 jaar was geleden dat Charles A. Lindbergh In zijn eentje met zijn eenmotoris Ryan-hoogdekkertje .Spi rit of St,-Louis" zonder tussenlanding van New York naar Parijs vloog De eerste „Nederlandse week' lin Beie ren ls gisteravond te Memrrüngen in te genwoordigheid van de Nederlandse con sul-generaal te München. O. F. baron Bentlnck van Schoonbeten geopend. Eerste ambtssede-secretarisdr. mir. W. A. L. Vreeken. gewaagde In zijn toespraak van de noodzaak om naast de militaire, politieke en economische samenwerking der nabuurvolken ook de culturele ban den nauwer aan te halen. Gedurende de Nederlandse week worden o.a. lezingen over Rembrandt .Erasmus en de Neder landse landbouw gehouden. De vijfde DC-7C. met de registratie- letters PH-DSE 'n de naam „Ierse Zee", zal omstreeks 28 en 29 mei a s. van Santa Monica, waar de Douglasfabrieken zijn ge vestigd. vla New York naar Amsterdam worden overgevlogen. Ook de vijf andere „Sevenseas" welke de KLM in een serie van trien heeft besteld zijn reeds VTijwe! gereed. De toestellen zullen in de komende weken successievelijk worden afgeleverd. Schiedams oudste Inwoonster de 101- Jarige mevrouw M. Vogelaar-de Vries ls gistermiddag In Huize St.-Lidulna. waar zij reeds lang werd verpleegd, overleden Mevrouw Vogelaar zou op 5 Juni 102 Jaar geworden zijn BUITENLAND De nieuwe Duitse marine zal midden Juni haar eerste duikboot hebben. Het is de U-2365, die een Jaar geleden voor het Deense eiland Anholt uit 56 meter diep water geborgen ls. Het schip !s in Kiel ge repareerd, ls berekend voor een beman ning van 14 koppen en zal als lesvaartuig dienst doen. De Oostenrijkse dichter Michael Gut- Tenbrunner. die twee jaar geleden de Oostenrijkse staatsprijs voor lyriek heeft gekregen, is door de politrie gearresteerd, omdat hij met een bijl auto's had be- schadlgd. Guttenbrunner had zich. gewa- j pend met een bijl, in de bosjes langs een bergweg verstopt en viel van daaruit op auto's aan. Na z'n arrestatie zou hij gezegd hebben: ..het is alleen maar mijn haat tegen auto's geweest Die dingen zijn ge- speend van cultuur". 1 Radio-Peking heeft meegedeeld, dat 1 de eerste trein van een directe verbinding tussen Moskou en Peking, vla Mongolië, op weg ls naar d? Chinese hoofdstad. De rpis zal tien dagen duren De afstand be draagt, achtduizend kilometer. Volgens de directeur-generaal van het Lager Onderwijs ln Spanje telt Spanje vier miljoen anailfabeten, onder wie twee mil joen kinderen. Het tekort aan scholen wordt geraamd op 25.000 Gisteren, bij de hervatting van het proces-Mdntesd. heeft de getuige Michele Si mol a ,die woensiag door de openbare aanklager van meineed was beschuldigd, al haar verklaringen Ingetrokken. Zij had o.a. gezegd, dat Wtlma Montesi betrokken was bij de activiteit van een bende handelaars ln verdovende milddlen. Nu verklaarde zij snikkend, dat zij Wtlma nooit had gekend, zy had het tegendeel beweerd, omdat zij zich „in zeeT moeilijke omstandigheden be vond". Leiders van de Oostduitse en de Tsjecho-Slowaakse communistische partij hebben op een ontvangst te Oost-Berlijn de denkbeelden van een politiek „revisio nisme" en een „speciale weg" naar het so cialisme verworpen. De Oostduitse partij secretaris Ulbrloht legde ook de nadruk op het leiderschap van de Sovjet-Unie De Tsjechoslowaakse delegatie .die een bezoek aan Oost-Duitsland brengt, staat onder leiding van premier Siroky. Westelijke waarnemers zien ln de verklaringen een Indirecte kritiek op het Poolse socialisme. Een speciale afdeling van de Zuid- afrlkaanse politie, die reeds enkele dagen na haar optreden de bijnaam van spook- brigade" verkreeg, heeft met kracht de be- strijding van de toenemende criminaliteit In Johannesburg ter hand genomen. De naam „spookbrigade" verkreeg dit speciale korps, samengesteld uit blanke en ndet- blanke speciaal uitgezochte rechercheurs door de bliksemsnelle wijze, waarop het telkens in een ander stadsdeel, zowel over dag ais 's nachts, optreedt tegen auto dieven .smokkelaars in verdovende midde len en andere lichtschuwe elementen. Premier Bourguiba van Tunesië heeft gisteravond ln een radiorede als zijn me ning te kennen gegeven, dat Frankrijks op schorting van de hulp (wegens de hou ding van Tunesië ten aanzien van Algerije) een verbreking van het economisch ver drag is. dat pas een maand geleden door belde staten wend gesloten Tunesië acht nu alle eoonoml90he financiële en mone taire overeenkomsten met Frankrijk ver vallen. aldus Bourguiba De Nederlander J. Marls (utt Arn hem) heeft voor zijn Inzending ceramiek op de handwerkbeurs van München een gouden medaille van de straat Beleren ge kregen. In Susquehanna in Pennsylvania (V.S.) is een nieuwe straalmotor gedemon streerd. die door Amerikaanse en Britse fabrikanten gezamenlijk is ontwikkeld. Lyn v lieg tuigen zouden met deze motor veilig en zonder hinderlijk lawaai op de voornaamste vliegvelden kunnen landen. Te Rome zal van 27 mei tot 2 Juni het elfde vierjaarlijkse congres van de „In ternational council of nurses" wonden ge houden. waaraan drieduizend verpleegsters van wie 58 uit Nederland, zullen deelnemen. Het congres heeft tot motto verantwoordelijkheid* West-Duitsland is begonnen met het oprichten van een nationale territoriale militie, die gebruikt zal worden voor de luchtverdediging en voor achterhoede-dek king van de fron tstrijdkraohten en bewa king van belangrijke installaties. De op bouw van deze militie, omtrent de uit eindelijke omvang waarvan volgens de Parijse akkoorden overleg in de West- europese unie gepleegd moet worden, zal voorlopig in het beginstadium blijven. De 26-Jarige Hongaarse dichter Istvan Eörsi, die verklaard heeft tijdens de op stand anti-Russische verzen te hebben ge schreven, is in Boedapest tot vijf Jaar ge vangenisstraf veroordeeld, omdat hij vlug schriften zou hebben geschreven en verspreid tegen de regering-Kadar en tot staking zou hebben aangezet. Vier andere beklaagden kregen gevangenisstraffen va riërend van zes tot een Jaar. De president van de Standard Oil Company of New Jersey, Raithbonie, heeft medegedeeld, dat de Industrie een pro cédé heeft ontwikkeld voor die produktie van benzine door atomisobe straling .waar door de bestaande rafflnageprocedé's ver ouderd zouden zijn. Op het ogenblik zijn het nog slechts laboratoriumproeven op kleine schaal. Generaal Franco heeft op een staats banket ter gelegenheid van het bezoek van de Sjah van Perzië en zijn gemalin gezegd, dat Perzië en Spanje de funotde van wacht post van 't oosten en westen aan de gren zen van het Europese vasteland vervullen. Spanje, zo zei hij verder, volgt met grote belangstelling de ontwikkeling ln het Midden-Oosten waar het streven naar so lidariteit thans de overhand behoort te hebben op allerlei geschillen van minder belang. De griep-epidemde in Zuldoost-Azië zou zich nu tot Noord-Sumatra uitstrek ken. Alle scholen zijn voor een week ge sloten. de middagvoorstellingen van de bioscopen zijn verboden en de zwembaden hebben opdracht tot sluiting gekregen. Honkong heeft donderdag de ergste wolkbreuk ln 68 Jaar beleefd; zeker veer tien mensen zijn om het leven gekomen: 15 tot 20 personen worden nog vermist. Bijna 8.000 mensen zijn dakloos. Ook in Zuld-China hebben grote gebieden van zware regenval te lijden. Twee Nederlandse sleepboten zijn donderdag met het 27.700 ton metende oude Argentijnse slagschip „Rlvad'avia" te Savona Genua aangekomen. De laatste reis van 'net slagschip over een afstand van 7.000 mijl. namelijk van Puerto Bel- grano bij Bahla Blama naar Savona heeft acht weken geduurd. OMDAT Brylcreem waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere natuurlijke oliën bevat. OMDAT Brylcreem het haar en de hoofdhuid fris en gezond houdt. OMDAT Brylcreem niet plakkerig, niet vettig is en daardoor smetteloze haarverzorging waarborgt. Massage met BRYLCREEM bestrijdt roosvorming maakt droog haar weer vitaal. Beechnut (Nederland) N.V, Jacq. Mol N.V. Amiterdam Grotere produktie moet het kapitalisme vernietigen De Sovjet-Unie zal tegen 1958 meer melk per hoofd van de bevolking kun nen produceren dan de Verenigde Sta ten en in 1960 of 1961 meer vlees, aldus een verklaring van de eerste secretaris van de communistische partij van de Sovjet-Unie. Kroesjtsjef. Volgens de partijleider bedroeg de mehvproduktie van de Sovjet-Unie in 1956 254 kilogram per hoofd en die van de Verenigde Sta ten 343 kg. In de Sovjet-Unie was de produktie van boter 2.8 kg., in de V.S. 3.8 kg. Voor vlees waren de cijfers resp. 32.3 kg. voor de Sovjet-Unie, voor de Ver. Staten 102.3 kg. „Wij gaan de ka pitalistische wereld niet met bommen opblazen", zei Kroesjtsjef. „Indien wij de Verenigde Staten voorbijstreven in de produktie van vlees, boter en melk per hoofd van de bevolking, zullen wij de zuilen van het kapitalisme met de krachtigste torpedo hebben getroffen, die ooit is gezien", aldus pochte Kroesj' Advertentie Anti-Amerikaanse relletjes in hoofdstad van Formosa In Taipeh. de hoofdstad van Formo sa hebben Chinese betogers vandaag de deur van de Amerikaanse ambassade vernield en de Amerikaanse vlag neer gehaald als protest tegen de vrijspraak van een Amerikaanse sergeant, die twee maanden geleden een regeringsambte naar van Nationalistisch-China. Lioe Tsji-jan had doodgeschoten. Vim de ambassade sneuvelden talrijke ruiten en gelijkvloers werd het meubilair vernield. De minister van Buitenlandse Zaken George Jeh ontbood de Amerikaanse zaakgelastigde om hem het misnoegen van zijn regering over deze vrijspraak kenbaar te maken. De Amerikaanse sergeant. Robert Rey nolds. had verklaard, dat hij de Chinees uit noodweer had neergeschoten, nadat hij hem erop had betrapt, dat hij in zijn huis stond te loeren. Lioe was een functionaris van de Kwomingtang-par- tij. Reynolds heeft inmiddels met vrouw en kind Formosa verlaten. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. Kunst. 8 uur nam. Het Gulden Vlies. A.R. Wijk I. Spr. mr. dr. P. G. Knibbe over „Particulier bedrijf en socialisme". 8 uur nam. Gulden /lies: Lezing Maurits Dekker voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2J uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Interscholaire Contactcommissie. Voordrachtsavond Al- bert Vogel. 8 uur nam. Prediker. Bazar Crescendo 2lil u. nam. Den Burcht: Voorlichting over emigra tie naar Australië. 8 uur nam. St.-Anton,iusclubhulsKampioensvoetbal - fllro. 7 en 9.15 uur nam. ZATERDAG. Stadsgehoorzaal (kleine zaal). Feest avond „Con Brio". 7.45 uur nam. Stadszaal (foyer)Leerllngenultvoerlng Muziekschool Mij. voor Toonkunst. 3 u. nam. St.-Antonlus Clubhuis: Cabaretavond Personeelsver. „De Royalisten". 8 u. nam. Zoeterwoudseweg 1Jaarverg. v. aan deelhouders N.V. H.C.W. 11 uur vuorm.; idem N.V. N.E.M. 12 uur 's middags. Prediker. Bazar Crescendo 211 u. nam, ZONDAG Hoge woerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. Gerecht 10: Eredienst Soefi-beweging. Spr. G. Leveri&nd. l'l uur voorm. MAANDAG Stadszaal (kleine zaal): Zangavond o. 1. v. mevr. Truus Massaarvan Driel. 7 3/4 uur nam. Prediker: Toneelavond Bouwfonds Actie comité Prediker. 7.30 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Den Burcht (JaoobazaalJaarverg. Sels- kip Frysl&n. 7.45 uur nam. Oegstgeest (Mortessorlsohool L. de Colignylaan). Leerllngenultvoerlng Mu- zleksohool Mij voor Toonkunst. 7 uur nam. WOENSDAG Prediker: Toneelavond Bouwfonds Actie comité Prediker. 7.30 uur nam. Kaasmarkt 1: Jaarverg. Geref. School vereniging. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werf park 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 v m. tot 4 uur nam. Prentenkabinet: Tentoonstelling grafici Werkdagen 25 uur (t.e.m. 15 Juni) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens in miniatuur; de wereld van het poppenspel". (Tot 1 okt.). tsjef in zijn rede voor een conferentie van landbouwarbeiders in Leningrad. „Deze overwinning zal meer resultaat hebben dan de waterstofbom", zo zei de partyleider. De Verenigde Staten ver zwakken op het ogenblik de gehele Wes telijke wereld door de omvang van hun produktie. Koloniale landen worden door Amerika geïntimideerd en kunnen er zelfs niet van dromen Amerika voorbij te streven. Maar de Sovjet-Unie, aldus Kroesjtsjef, heeft zich de moge lijkheden geschapen de Amerikaanse produktie per hoofd van de bevolking te overtreffen. Kroesjtsjef deelde mee, dat het be stuur van de communistische partij en de Sovjetrussische regering met ingang van 1 januari afschaffing overwegen van de verplichte levering van land- bouwprodukten van akkers, die het par ticulier eigendom van boeren van col lectieve bedrijven zijn. Hij herinnerde eraan, dat de omvang van deze levering reeds in 1953 werd beperkt. Voorts wees hij erop, „dat verhoging van de wel vaart met indruk op aarzelende mensen zal maken dan wat ook. Dergelijke men sen zullen steeds meer geneigd zijn zich te scharen aan de zijde van de Marxis- tisch-Leninistische leer en aan die van de arbeidersklasse in de strijd tegen het kapitalisme". Prinses Beatrix ere-voorzitster Unicef-Comité Prinses Beatrix heeft het erevoor zitterschap aanvaard van het Neder landse Comité Unicef (Kinderfonds van de V.N.). Dit is gistermiddag door de voorzitter mr. A. M. Joekes mede gedeeld op de jaarvergadering van het comité. Deze vergadering, welke in het Kur- haus te Scheveningen werd gehouden, had een bijzonder karakter door de aan wezigheid van de „Executive Director" van Unicef, Maurice Pate. Ter gelegen heid van het bezoek van de heer Pa te aan Nedèrland werd na afloop van de vergadering een ontvangst gehouden waarvan vele personen, die van hun be langstelling voor het Kinderfonds blijk hebben gegeven, gebruik maakte om de heer Pate te begroeten. Onder hen be vond zich pater W. Loop, die, zoals be kend is, het vorige jaar een campagne heeft georganiseerd, welke f200.000. voor Unicef heeft opgebracht. Pater Loop overhandigde de heer Pate gister middag een cheque van bijna f20.000. welk bedrag is gevormd door nageko men giften naar aanleiding van zijn campagne. De ontvangst werd besloten met de eerste vertoning van de nieuwe Uniceffilm „Drie van onze kinderen". BIOSCOPEN Casino: „Happy eve. after" en zy leefden lang en gelukkig). AJ. Wertod. 2.30. 7 en 9.1'5 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.30. 4.45, T en 9.15 uur. Lldo: „De ondergang van de Graf Spee", 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.1'5 uuir. Zorud'ag ern Hemelvaartsdag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Luxor: „Sissi", de jonge Keizeriu". Ai. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Zaraik". 14 Jaar. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Re\: „Ouruou van de Amazone". 14 jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45. 7 en 9 15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 25 mei 8 uur waarge nomen door: Doeza-apotheek, Doezastr..at 31, tel. 21313; Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek Oegstgeest Wllhelmlnapark 8 tel. 26274. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ic «s V ii O SbC CN Stockholm licht bew. no 5 16 0 Oslo onbewolkt no 4 21 0 Kopenhagen zwaar bew. no 1 19 0 Aberdeen onbewolkt nnw 2 14 0 Londen regen n 6 17 0.1 Amsterdam regen ono 4 13 8 Luxemburg regen zw 3 12 1 Parijs zwaar bew. w 4 17 0 Bordeaux licht bew. nnw 2 20 0 Grenoble lloht bew. nw 3 20 0 Nice geh. bew. ono 5 19 0 Berlijn nevel nnw 2 13 18 Frankfort nevel zzw 2 14 6 München regen nw 1 16 11 Zürich nevel windstil 16 0 Genève onbewolkt windstil 19 0 Locarno regen o 1 19 7 Wenen onbewolkt nw 4 21 0 Innsbruck regen windstil 23 4 Rome nevel windstil 24 0 AJaccio regen no 1 20 03

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2