Ofydeda Oranjeboom ZWITSAPLAST Debat over het Suezkanaal in de Veiligheidsraad geschorst PRISMA jeunesse jgg Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 23 MEI 1957 Arrestaties en ontslagen in Jordanië Israël steurt de leer van president Eisenhower De Veiligheidsraad heeft het debat over de kwestie van het Suezkanaal tot nader te bepalen datum geschorst. Het wordt aan Egypte overgelaten maatregelen te overwegen, die de twfl- fei van sommige kanaalgebruikers aan het door Egypte voorgestelde beleid weg kunnen nemen. De voorzitter van de raad, de Amerikaan Henry Cabot Lodge, zei, dat Egypte ongetwijfeld zo spoedig mogelijk de In dit tweedaagse debat te berde gebrachte punten in studie wil nemen. De raad zou attent <>P de zaak blijven en de bespreking voortzetten als de toestand dat wenselijk maakte. Saoedi-Arabië heeft dinsdag 1% mil joen pond sterling aan Jordanië be taald. Dit bedrag was de rest van de eerste termijn van de 5 miljoen pond sterling, die Saoedi-Arabië krachtens een overeenkomst tussen Egypte, Syrië en Saoedi-Arabië. jaarlijks aan Jordanië zal betalen als vervanging van de voor malige Britse toelage. De Jordaanse politie heeft maandag j.l. Ameim Sjoekair, een der leiders van de linkse Baath-partij. gearresteerd wegens zijn aandeel in de recente ge beurtenissen in Jordanië. Het Jordaanse kabinet heeft zeven ambtenaren ontslagen, die niet op hun post waren teruggekeerd. Het ministerie van onderwijs heeft 23 onderwijzers ont slagen, omdat zij lid zijn van een politieke partij en bij de heropening der scholen verstek hebben laten gaan. Israël heeft thans in een officiële regeringsverklaring verklaard, dat het de Amerikaanse stappen voor het be houd van de vrede, onafhankelijkheid en economische kracht van het Midden- Oosten toejuicht. In de verklaring wordt gezegd, dat Israël met de Ver. Staten Nog vijf lien aanklachten tegen dokter John Adams De 58-jarige Britse huisarts dr. John Bodkin Adams, die verleden maand werd vrijgesproken van de beschuldiging, dat hij een oude patiënte door toedie ning van overmatige doses verdovende middelen om het leven had gebracht, zal voor de rechtbank van Lewes, in het Engelse graafschap Sussex, terecht staan wegens hem ten laste gelegde overtre ding van de wetten op de lijkverbran ding en verdovende middelen. Ook is h(J beschuldigd van valsheid in geschrifte en ontvreemding. Er zijn vijftien aan klachten tegen hem uitgebracht. Dr. Adams mocht, tegen een borgstel ling van 2000 pond sterling (21.200 gul den). op vrije voeten blijven. Zijn verdediger verklaarde, dat zijn cliënt zich niet schuldig acht aan het hem ten laste gelegde. Proces in Hongarije tegen acht vrijheidsstrijders Te Dunapentele, 64 km. ten zuiden van Boedapest is voor een krijgsraad een proces begonnen tegen acht perso nen, die volgens de tenlastelegging lei ders van de contra-revolutie geweest zijn, aldus meldt het Hongaarse pers bureau MTI. De hoofdbeklaagde is de leraar Istvan Pados. Het merendeel der beschuldigden had schuld bekend. Zij hadden verklaard, dat een „nationaal comité" in Dunapen tele onder leiding van Pados, de verde diging van de stad tegen Russische troepen had georganiseerd. Een radiostation, bekend onder de naam „Radio RakocziV' had de bevolking aangespoord tot verzet tegen het Rus sische leger en had in verbinding ge staan met verscheidene Westelijke radio stations zoals Radio Vrij Europa. Pados zou bekend hebben, een Rus sisch voorstel tot overgave van Duna pentele verworpen te hebben. Hij gaf volgens MTI bevel het vuur te openen, met het gevolg, dat acht mensen wer den gedood en 35 gewond. en andere bevriende naties wil samen werken om te komen tot een perma nente vrede in het Midden-Oosten en de hele wereld. De verklaring behandelt in algemene bewoordingen het bezoek aan Israël van Eisenhowers speciale afgezant. James Richards, die een reis door het Midden-Oo6ten heeft gemaakt om de leer van Eisenhower toe te lich ten. In Jeruzalem wordt nog vernomen, dat Israël voornemens is een klacht bij de Veiligheidsraad in te dienen over het weer toenemen van het aantal inciden ten langs de grenzen. Advertentie R 1 f (j man „Uw gezondheid verdient warme belangstelling". Vraag uw winkelier deze folder met 15 patronen, Brei metNevedaReumanon! „Nota" van Audisio wegens dood van Mussolini Voor de rechtbank in Padua, waar het proces om de schat van Dongo wordt gevoerd, heeft een getuige woensdag I verklaard dat de communistische parti- zanenleider Walter Audisio. die thans voor de communistische party zitting heeft in het Italiaanse parlement, Mus solini en zjjn fascistische ministers In Dongo heeft gefusilleerd en hiervoor bij het communistische hoofdkwartier in Milaan een „onkostennota'' van onge veer 2900 gulden heeft ingediend. Dit geld werd hem betaald tegen overhan diging van een getekende kwitantie, aldus de getuige. De advocaat van de nabestaanden van enkele fascistische ministers, die tegelijk met Mussolini werden gefusilleerd in april 1945, vroeg hierna aan een andere getuige generaal Raffaele Cadorna. die in de oorlogsdagen opperbevelhebber van de partizanen was. of hij een positief antwoord kon geven op de vraag of het opperbevel van de verzetsstrijdkrachten de Geallieerden plechtig had beloofd Mussolini levend uit te leveren. De verdediging protesteerde tegen deze vraag en de rechter noemde haar „op het ogenblik niet opportuun". (Het is algemeen bekend dat de Geal lieerden erop uit waren Mussolini levend in handen te krijgen om een proces tegen hem te kunnen voeren. Een speer punt van de Amerikaanse strijdkrach ten, die de speciale opdracht had de fascistische dictator, gevangen te nemen voordat de partizanen dit konden doen. stootte echter een paar uur te laat tot Dongo door). In het proces staan 35 partizanen terecht op beschuldiging van verduiste ring van een groot deel van de schat, die Mussolini en zijn ministers uit Italië trachtten te smokkelen. Franse hulp aan Tunesië opgeschort Frankrijk heeft gisteren de financiële hulp aan Tunesië opgeschort wegens de houding, die de Tunesische regering aanneemt ten aanzien van de Algerijnse kwestie. Deze opschorting heeft betrekking op een bedrag van twee miljard frank, dat deze week als eerste deel van een Frans krediet van 12 miljard frank beschik baar gesteld zou worden voor het Tune sische investeringsprogram. De Franse ambassadeur in Tunis, Gorse, heeft de Tunesische premier, Bourguiba, woensdag van dit besluit op de hoogte gebracht. Hij protesteerde tevens tegen recente verklaringen van Bourguiba ten aanzien van de Algerijnse kwestie en tegen wapensmokkel aan de Algerijns-Tune- sische grens. Uit gewoonlijk goed ingelichte kringen werd gisteren in Tunis vernomen, dat premier Bourguiba plannen zou heb ben voor een conferentie van westelijke Middellandse-Zeelanden voor oplossing van het Algerijnse vraagstuk. Libië en Marokko zouden bereid zijn aan de conferentie deel te nemen, en generaal Franco van Spanje zon belang stelling voor de plannen laten blijken. Bourguiba zou reeds met Algerijnse nationalistische leiders gesproken heb ben over de eisen waaraan volgens hen een dergelijke conferentie zou moeten voldoen, aldus deze kringen. Majoor Robinson vijfmaal zo snel als Lindbergh De 32-jarige Amerikaanse majoor Robinson Rinser een veteraan uit de Koreaanse oorlog die de vlucht van Lindbergh over de Atlantische Oceaan (in 1927) nog een keer heeft gemaakt, meldde zich dinsdag om 10 minuten over 7 met zijn Sabre-straaljager F-100f bij het Franse vliegveld Le Bourget. Hij was gisterochtend met zijn toestel, de „Spirit of St. Louis 2" van de Ameri kaanse luchtmachtbasis Mcguire in New Jersey vertrokken. Robinson Rinser deed over de afstand mindier dan 7 uur. Dit betekent een nieuw wereldrecord. Lind bergh had 30 jaar geleden voor dezelfde afstand 33 V2 uur nodig. De vroegere directeur van Le Bourget. Renvoise. die indertijd Lindbergh be groette. was de eerste die de Amerikaan se piloot met zijn succes gelukwenste. De aanwezigen juichten de piloot har telijk toe. doch het laaiende enthou siasme waarmee Lindbergh in 1927 be groet werd. kon men niet opbrengen en dat is niet zo verwonderlijk in het huidige atoomtijdperk. Aanslag in Straatsburg in West-Duitsiand voobereid? De Franse recherche heeft de hulp ingeroepen van de Westduitse politie bij het onderzoek naar de aanslag, die de vorige week in Straatsburg de vrouw van de prefect van het departement Beneden-Rijn, mevr. Tremeaud, het leven heeft gekost. Men gelooft, dat er verband bestaat tussen deze aanslag en een geheime Duitse „strijdgroep", die er op uit zou zijn de betrekkingen tussen Frankrijk en Duitsland te vertroebelen. De Hamburgse politie heeft inmiddels berichten tegengesproken volgens welke de „strijdgroep" in Hamburg over een drukkerij beschikt, waar o.a. pamfletten voor de Algerijnse verzetsorganisaties zouden worden gedrukt. Dergelijke pamfletten zijn op dezelfde dag, dat het pakket met de bom aan de prefect in Straatsburg werd gezonden, in Kolmar en Mtilhausen gepost. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te '«-Gravenmoer E. R. Dam- sté te IJsselstein. Aangenomen naar Domburg (toes.) J. van Vliet te Maasdam. Bedankt voor Blauwkapel-Groeuekan H. Harkema te Zeist. Benoemd tot vicaris te Oost- en West- Souburg W. S. Duvekot. kand. te Goes. GEREF. KERKEN. Tweetal te Apeldoorn (vac. J. R. Gorls) C. Klapwi}k te Bennebroek eo L. G. Pley- sant te Leeuwarden. Beroepen te Woricum Joh. Dijkstra te Schermerhorn Aangenomen naar Eén (Dr.) K. L. van Stegern. kand. te Amsterdam. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Doesburg g. j. Buys te Papendrecht en S. Wljnsma te Broek op Langendyk. Beroepen te Tholen-Oud-Vossemeer G. Blom te Meerkerk. Theologische Hogeschooldag KAMPEN DEED WAT LEIDEN VERZUIMDE Nadat gisteravond in de Burgwalkerk te Kampen een bidstond was gehouden is vanochtend de Theologische Hoge schooldag van de Geref. Kerken begon nen. Bij de aanvang van deze dag heeft de rector-magnificus, prof. dr. A. D. R. Polman, een overzicht gegeven van het academisch leven in Kampen. Ds. W. de Graaf uit Almkerk heeft er in de middagzitting aan herinnerd, dat het dit jaar een eeuw is geleden, dat in Leiden een synode van de gereformeerde kerken werd gehouden. Die synode is voor de Theologische Hogeschool van veel betekenis geweest. In die dagen was er nogal wat onrust, zowel in de kerken als in de school. Met name wer den bezwaren ingebracht tegen docent Brummelkamp, hij was te ruim in het aanbod der genade, te mild tegenover hen die in de hervormde kerk waren achtergebleven. Ook ergerden zich velen aan zijn weigering om het „ambtsge waad" te dragen. De synode slaagde er in om de onrust voor een groot deel weg te nemen. „Leiden" wierp olie op de golven. In Leiden stond sinds 1851 de bekende ds. J. H. Donner een aanhan ger van ds. Brummelkamp. Hij heeft na het besluit van de synode te Utrecht (1877) zich bezig gehouden met de op leiding van jonge mannen voor het werk der zending. Werd die opleiding eerst te Kampen gegeven, na Donners benoeming tot zendingsdirector had ze te Leiden plaats. Er is later een tyd gekomen, dat in ons land en ook te Leiden de „gerefor meerde religie" niet meer werd geleerd. Het heeft God behaagd, aldus spreker, in Kampen een school te doen verrijzen die deed wat Leiden had behoren te blijven doen: „de gereformeerde theo logie beoefenen en de opleiding verzor gen voor de dienst des woords. We zyn er dankbaar voor, dat dit thans op meer dan een plaats buiten Kampen ge beurt". Goudgeel Oranjeboom Piisener... onweerstaanbaar voor mensen met „smaak"! Oranjeboom brouwt inderdaad een onweer staanbaar glas Piisener voor U, goudgeel met een royale manchet romig schuim, waarin U kunt happen. Goed brouwen is een kunst, een kunst die d' Oranjeboom sinds 1671 betracht én met succes! Het verrukkelijke Piisener is één van de drie voortreffelijke bieren waar aan d' Oranjeboom zijn faam te danken heeft. Oud-Bruin, het iets zoetere bier met z'n iets lager alc. gehalte én niet te vergeten, het meer dan voortreffelijke Super Pilsner! Proef ze en overtuig U zelf! Voor het eerst in Nederland Kernreactor kritisch Gisteren heeft in het gebouw voor de komende tentoonstelling „Het Atoom" een historische gebeurtenis plaats ge vonden. Voor de eerste keer in de ge schiedenis nameiyk is in Nederland een atoomreactor zogenaamd „kritisch" geworden. Dit wil zeggen, dat hy zo danig „aan de gang gebracht" is, dat zij verder doorwerkt op grond van de door haarzelf ontwikkelde atoom energie.. Deze reactor is een klein type voor onderwijsdoeleinden, dat thans onder verantwoordelijkheid van het Reactor centrum Nederland ln Schiphol in be drijf is en dat na afloop der 'tentoon stelling aan de Technische Hogeschool te Delft voor onderwijsdoeleinden zal worden overgedragen. e-jr 0=5 Voor de teenager een elegant double CQ horloge voor een verrassende prijs JffTTi Kritiek van Lord Cherweil op pauselijke uitlating Lord Cherweil. de voormalige adviseur van Sir Winston Churchil op weten schappelijk gebied, heeft de houding van Paus Pius XII ten aanzien van de kernenergie een „gevaarlijk precedent" genoemd. Vorige maand deed de Paus een be roep op de leiders van alle volkeren en geloofsovertuigingen om de kernenergie ten bate van de mensheid aan te wen den in plaats van een „verschrikkelijke en kostbare wedloop naar de dood" te houden. In een brief, die gisteren in de „Times" is gepubliceerd, herhaalt Lord Cherweil zijn verklaring, dat uit een nauwgezet onderzoek door vooraan staande geleerden gebleken is. dat de Britse kernproeven op Christmas Island geen gevaar zullen opleveren voor de gezondheid van de mensheid en dat de campagne tegen deze proeven onge rechtvaardigd is. „Niemand zal de Paus het recht betwisten om zijn oordeel over morele en ethische kwesties uit te spre ken. Het lijkt mij echter een gevaarlijk precedent voor het hoofd van de r.-k. kerk om zelfs maar de indruk te wek ken. dat hij een uitspraak doet over een omstreden wetenschappelijke kwestie", aldus Lord Cherweil. BINNENLAND Gisteravond is op het kruispunt Ko ningin Emmiakade-Groot Hertoginnelaan te Den Haag een ongeluk gebeurd dat het leven heeft gekost aan de vijftigjarige ver- eega ter L. P. L. Lourens uit Den Haag. t- verpleegster, die op een bromfiets reed heeft daar volgens de poli/tic geen voor rang' verleend aan een personenauto die v.erd bestuurd door een 25-jarige juffrouw uit Den Haag. De verpleegster is door de auto aangereden, zij liep een schedelbasis- fraotuur op en is in het ziekenhuis aan de Zuldwal overleden. Met een druk op de knop heeft dr lr. J. A. Ringers, voorzitter van de Stich ting het Waterbouwkundig Laboratorium en oud-minister vain Verkeer en Water staat, gisterochtend ln de Noord-Oost polder ae daar pas gereedgekomen wind en stroomgoten in werking gesteld, dile o m. gebouwd zijn met het oog op het Deltaplan. Het betreft een groot gebouw niet een zeer moderne installatie, waarvan de kosten ruim 2 miljoen gulden hebben bedragen. Een korte felle braind heeft tegen middernacht de grote Ajax-pers ln de pers loods van de N.V. Du Croo en Brauns ma chinefabriek in Amsterdam-noord en ook de loods zelf voor een deel verwoest. De schade is vrij aanzienlijk. Tegen twaalf uur gisteravond trof een voorbijganger in de Stille Huizerstraat ln Hilversum een man aan. die bloedend en bewusteloos naast zijn bromfiets lag. Het bleek de 49-jarlge chef-drukker en Inikt- deskundlge H. M. Mols te zijn. Enkele uren later ls hij aan Inwendige bloedingen in het r.-k. ziekenhuis overleden. Zijn brom mer had nauwelijks enige schade opgelo pen, zodat men nog niet weet. hoe het ongeluk is gebeurd. Hr. Ms. opneml ngsvaartulg Luymes, dat ln de Nieuw Guinese wateren hydro! - grafische opnemingen heeft verrioht, wordt onder bevel van de luitenant ter zee speciale diensten le klasse R. v. d. Oever op 24 mei na een reis vla het Pana ma-kanaal en de Ned. Antillen te Den Helder thuis verwacht. De jaarvergadering van de Neder landse Bond van Jongelingsverenigingen op Gereformeerde Grondslag zal op woens dag 29 mei in de concertzaal van „Belle- vue" te Amsterdam worden gehouden. Het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft ln een communiqué bekendgemaakt, dat de Franse regering, handelende in de geest van de aanbeve lingen van de raad van Europa", twee overeenkomsten heeft gesloten waarbij een paspoort voor Fransen, die minder dan 3 maanden ln Nederland en Oostenrijk ver blijven niet meer verplicht i«. Gisteren zijn in Parijs nota's uitgewis seld, waarmee de onderhandel 1 ngen over deze kwestie zijn besloten. De Ned. Christelyke Aannemers- en 1 Bouwvak patroonsbond, d'le in Assen ln jaarvergadering byeen is heeft een voor* stel van de afdaling Rotterdam aangeno- men waarin het hoofdbestuur werd opge- dragen, al dan niet in oombmat.e met de andere organisaties ,een commissie ln te stellen, die na een grondig onderzoek con crete voorstellen zal doem over de meest gewenste vorm van een vorstverletregeling. Deze oomm.ssie zou voor een belangrijk deel uit deskundigen op het gebied van de schadeverzekering moeten bestaan. Aan ernstige brandwonden aan ge zicht en bovenlichaam, die de 60-jarige mevrouw Bos maandagavond in haar wo ning ln de Karei du Jarclvnstraat opliep toen zy haar brandende petroleumkachel wilde bijvullen, waarbij haar kleren vlam vatten. is zij gisteren in het Binnengast huis overleden. Rotterdam Is de 24-janlge chauffeur S. P. van Wijnen uit Rhoon te water geraakt en verdronken. De chauffeur had zijn vracht auto met de achterzijde vlak bij de water kant gezet en hy stond in de laadbak stuwhout uit een Noors schip te laden. Hij verloor opeens het evenwicht en ver dween tussen schip en kade ln het wa ter. De rivierpolitie heeft nog enige tyd gedregd .echter zonder resultaat. België en Luxemburg hebben met In gang van 23 mei de invoer van bospeen weer toegestaan. BUITENLAND Het Finse kab 1 net - Fag erbolrndat uit socialisten en agrariërs bestaat, heeft gis teren zijn pntsu.g ingediend wegens een meningsverschil over een nieuwe politiek tot stabilisatie van de lonen .Het ls de tweede maal ln een maand tijd. dat deze vyftien maanden oude regering wil af treden. De vorige ontslagaanvraag ls pas een week geleden ingetrokken. In het gebied van HOnikong zyn elf mensen om het Leven gekomen en 30 ge wond als gevolg van overstromingen die door zware regenval zijn ontstaan. Meer dan duizend mensen hebben hun hulzen moeten verlaten, In Johannesburg hebben woensdag 2000 piofessoren en studenten lm 't open baar geprotesteerd tegen het voornemen van de regering om de rassenscheiding ook op de universiteiten toe te passen. De be togers trokken Ln optocht door de straten van de stad. Een Zwitserse overheidsdienst die het gevaar van hamsteren ln tyd van nood moet voorkomen, heeft gisteren een ware hamsterwoede ontketend met de bekend making dat de Zwitsers een voorraad le vensmiddelen voor twee maanden dienen aan te leggen en Ln stand te houden, om dat de Internationale spanning nog lang niet geweken ls. De mensen bestormden de winkels. zodat de dienst een tweede verklaring moest uitgeven met het advies, dat men dl® voorraden boter geleddjeiyk kan vormen. In Boedapest ls officiëel bekendge maakt, dat 27(50 mensen zijn omgekomen bij de opstand van de afgelopen herfst. Alleen al in Boedapest verloren 1945 men sen het leven. In de periode van 23 okto ber tot emd 1956 werden in Hongarije 200 personen in ziekenhuizen behandeld De Zwitserse autoriteiten hebben de bevolking aangeraden een voedselvoorraad voor twee maanden aan te leggen en deze in stand te houden, omdat de internatio nale toestand volgens hen gespannen biyrt. Na raadpleging van de voornaamste politieke leiders heeft de Deense Koning e.ptermlddaz Hansen opdracht gegeven, de mogeiykhela te onderzoeken van een sa- ment'telW-ng van een coalitiekabinet met deelneming van de sociaal-democraten, de radicalen en de Georgisten, die tezamen 9? van de 179 stemmen bezitten. De speciale regeringscommissie in Zuid-Afrlka, die een onderzoek instelt naar de mogeiykheld van overschakeling op een decimaal geldstelsel, heeft bevon den dat een wetsontwerp hieromtrent reeds het komende Jaar moet worden inge diend. Verschuiving naar een later tydstlp zou gezien de snelle mechanisering en het toenemende gebruik van elektronische re kenmachines te kostbaar worden. Aanbe llen shilling. De communisten hebben de absolute meerderheid gekregen ln de ondernemings raad van een naalmach! nefabrlek met 7w0 arbeider® ln de Westduitse stad Kaiser- lautern. Van de 31 leden van de raad zyn 16 communist. Met het oog op het verbod van de communistische party in West- Duitsland dienen deze zestien leden zich niet als communist aan, maar voor het verbod van kracht werd. behoorden zy tot de Westduitse communistische party. Volgens te Algiers ontvangen berich ten hebben de Fransen by acties in Al gerije ln de afgelopen 24 uur ongeveer honderd opstandelingen bulten gevecht gesteld. Dinsdag werden by afzondertyke aanslagen negen Mohammedanen en vyf Europeanen gedood en dertien Europeanen en twee Mohammedanen gewond. De commissie van handel van ds Amerikaanse Senaat gaat zich binnenkort beraden op de handel met China, heeft de voorzitter van de commissie, de Democraat Magnuson. meeeedeeld. ..Wy kunnen niet eeuwig 4O0 miljoen mensen achter een economisch bamboegordijn houden", zei hy. „Iedereen handelt met China behalve wU". De Britse luchtvaartmaatschappij BOAC heeft besloten 3'5 Vlokers turbo- straalvliegtuigen aan te schaffen voor haar lijnen op Afrika, het Verre Oosten en Australië. De toestellen, die 1(20 passagiers zullen moeten kunnen vervoeren, zullen na 1963 afgeleverd worden. Een Cyprische priester van 62 jaar ls te Nicosia tot drie Jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hy verzetsstrijder® on derdak zou hébben verschaft. In de Jordaanse steden Amman. Na bloes, Hebron en Tllkarem zyn woensdag ochtend in het openbaar vier Jordaniërs opgehangen .die in september van het vo rige jaar schuldig waren bevonden aan het verstrekken van militaire geheimen aan de Israëlische autoriteiten. De Joegoslavische staatssecretaris voor defensie, generaal Iwan Gosnjak. zal op uitnodiging van de Russische minister van Defensie, maarschalk ZJoekof. in juni een bezoek aan de Sovjet-Unie brengen, aldus heeft het seml-officiële Joegoslavische persbureau Joegopress dinsdagavond mee gedeeld. Buitenlandse waarnemers in Bel grado zien hierin een teken, dat er in de betrekkingen tussen Joego-Slavië en de Sovjet-Unie een verbetering ls Ingetreden Zware regenval heeft ln de zuldeiyke Chinese kustprovincies Kwantoeng. Kwang ®1 en Poeklen overstromingen veroorzaakt. Militairen zyn opgeroepen om te helpen bli het versterken van dyken. Men stelt ailöes ln het werk om zoveel mogeiyk van de rystoogst te redden. In China heeft men reeds te kampen met een ernstig ge brek aan levensmiddelen. Tot gisteren, de 32ste dag van haar reis naar de Nieuwe Wereld heeft de May flower II 2.200 mijl afgelegd sinds het ver trek uit Engeland. Kapitein Alan Villlens seinde gisteren, dat het schip westwaarts vaart en vier knopen per uur aflegt onder Mohte passaatwinden. De positie van zyn schip was 21 graden 22 minuten noor derbreedte en 44 graaien, 50 min. wester lengte De terroristische aotle tegen de rege- rlng-Batdsta op het eiland Cuba wordt nog steeds voortgezet. Op verschillende punten van de stad Santiago de Cuba zijn bom men tot ontploffing gebracht. Er werd grote schade aangericht, maar er zijn geen slachtoffers gevaHen. In Havana zijn ver scheidene personen gearresteerd. By opgravingen op Trafalgar Square in het centrum van Londen zijn beenderen gevonden, die waarschljniyk deel hebben uitgemaakt van de geraamten van een nijlpaard, een olifant en een rtilnooeros. aldus de „Daily Telegraph". De olifant en de rhinoceros zyn van een uitgestorven soort, maar het nijlpaard zou van de thans nog bestaande soort zyn geweest. Ook werden vele overbiyfselen van bisons op- fegraven. De beenderen werden gevonden n een laag, die naar sohattlmg 100.000 Jaar geleden ln een periode tussen twee Ijstijd- perken door de Theems ls gevormd. India heeft by de VS. geprotesteerd, omdat minister Dulles eind Januari voor een subcommissie van het congres het woord ..annexatie" zou hebben gebruikt ln verband met de betrekking tussen India en Kasjmier. De plaatsvervangende minis ter van Buitenlandse Zaken. mevr. Lak6j- im Menon, die dit ln het parlemen t mee deelde. voegde hieraan toe, dat er tot dus ver nog geen antwoord uit Washington wm ontvangen. super pilsner piisener oud bruin BESTEL ORANJEBOOM EN IET OP OAT U HET 00K KRIJGTI DONDERDAG Hbgewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen .7.30 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)Ambonavond voor jongeren 8 uur nam. Rijnsburgerweg 70: Ledenverg. Ver. tot bestrijding der t.b.c. 8i uur nam. Stadhuisplein: K. en O. Excursie naar Amsterdam. 84 uur voonm. Den Burcht (grote zaal): Oie Herv. Jeugdwerk. Spr. ds. J. N. de Ruiter. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ledenverg. Leldse Ver. van Industriëlen. 8 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. P. v. d. A. Spr. Evert Vermeer over zyn bezoek aan Israël. 8 uur nam. Prediker. Bazar Crescendo, 7.30-11 uur nam. Van der Werf park. Concert Harm, ge zelschap „De P06t". 8 uur nam. VRIJDAG Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. mevr. mr. Kunst. 8 uur nam. Het Gulden Vlies. A.R. Wyk I. Spr. mr. dr. P. G. Knlbbe over „Particulier bedryf en socialisme". 8 uur nam. Gulden THes: Lezing Maurits Dekker voor Ned. Ver. van Huisvrouwen, 2J uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Interscholalre Contactcommissie. Voordrachtsavond Al- bert Vogel. 8 uur nam. Prediker. Bazar Oreecendo 2—-lil u. naim. ZATERDAG. Stadsgehoorzaal (kleine zaal). Feest avond „Con Brio". 7.45 uur nam. Stadszaal (foyer)Leerllngenultvoerlng Muziekschool My. voor Toonkunst. 3 u. nam. St.-Antonius ClubhuisCabaretavond Personeelsver. „De Royalisten". 8 u. nam. Zoeterwoudseweg 1Jaarverg. v. aan deelhouders N.V. H.C.W. 11 uur voorm.; Idem N.V. N.E.M. 12 uur 's middags. Prediker. Bazar Crescendo 2—ld u. naan. ZONDAG Hoge woerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Stadszaal (kleine zaal): Zangavond o. 1. v. mevr. Truus Massaarvan Drlel. 7 3/4 uur nam. Prediker: Toneelavond Bouwfonds Actie comité Prediker. 7.30 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Den Burcht (Jaoobaaaai)JaarvergSels- kip Fryel&n. 7.45 uur nam. Oegstgeest (Montessorischool L. de Coltgnylaan). Laerlingenultvoering Mu ziekschool Mij voor Toonkunst. 7 uur nam. WOENSDAG Prediker: Toneelavond Bouwfonds Actie comité Prediker. 7.30 uur nam. Kaasmarkt 1: Jaarverg. Geref. School vereniging. 8 uur nam. Jongen te Waddinxveen verdronken Gistermiddag omstreeks 5 uur is d® 17-jarige Kees Buikema in een brede sloot naby de meubelfabriek van de N.V. Kempkes te water geraakt en verdron ken. De jongen was in een sloot aan het spelevaren in een zelfgemaakt kano. De jongen die de zwemkunst machtig was. sloeg met zyn bootje om en ge raakte in de bagger. Voor de ogen van de toesnellende hulp verdween de jon gen onder water. Ijlings te water ge sprongen helpers slaagden er niet in de jongen nog tydig te helpen, daar ook zij dreigden in de bagger te geraken. Toen men de jongen op de wal kon trekken bleken de levensgeesten reeds geweken. de betere pleister TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10— v. m. tot 4 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten 10 uur- 12 en 24 uur. 'e Zondags van 24 uur. L. Mare 36: Tentoonstelling Catena- van Amp Smit. 129 uur nam. (T/m. 21 mei; 15/5 gesloten). stelling graf l. 15 Juni). Werkdagen 25 uur BIOSCOPEN Casino „Slssl" a.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30; 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo „Baby Doll" 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Luxor „De schaduw op het dak" 14 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Santa Lucia" a.l. Werkdagen: 2 30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Vlucht naar Honkong" 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7.J5 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 25 mei 8 uur waarge nomen door: Doeza-apotheek, Doezastr.,at 31, tel. 21313; Apotheek Nieuwe Ryn, Nieuwe Rijn 18. tel. 20523; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapa/rk 8 tel. 26274. BH geen gehoor by Uw halsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 5 Stockholm onbewolkt nno 7 17 0 Oslo onbewolkt n 2 17 0 Kopenhagen zwaar bew. IM10 5 0 Aberdeen onbewolkt windstil e 0 Londen zwaar bew. n 2 16 0 Amsterdam zwaar bew. nno 4 13 0.1 6 Luxemburg half bew. n 3 13 Pari)® onbewolkt n 4 17 0 Bordeaux regen n 2 23 0.1 Grenoble half bew. windstil 19 0 Nice onbewolkt rrnw 2 20 0 Berlijn regen n 3 15 4 Frankfort regen nw 2 13 4 München zwaar bew. ozo 2 12 1 Zürich nevel no 2 14 0 Genève nevel windstil 19 0 Locarno geh. bew. windstil 22 1 Wenen geh. bew. nnw 3 18 0 Innsbruck licht bew. w 2 14 4 Rome onbewolkt ono 3 24 0 AJacclo zwaar bew. windstil 20 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2