Golden Fiction h San Diego-Parijs met KLM-DC 7C H. M. de Koningin heelt met in- Moorden in „nacht van de lange messen" worden thans berecht ZESENTWINTIG - bij Dante en bij Golden Fiction Met een enkel woordSc! Brand in oude molen Koudekerk Agenda DINSDAG 7 Kwf 1957 Unieke vlucht op 22 en 23 mei Benoemingen ten Hove x y IOC'7 "h „Zwarte Zee" zal over Groenland vliegen De K.L.M. zal op 22 en 23 mei a.s. een zeer bijzondere vlucht uitvoeren, welke voor de burgerluchtvaart uniek zal zijn. Zowel in Nederland door de K.L.M. als in Californië door de K.L.M. en de Douglasfabrieken worden thans voorbereidingen getroffen voor een vlucht zonder tussenlanding van ..Lindbergfield", het vliegveld van San Diego, naar Le Bourget bij Parijs, een afstand van bijna 10.000 km., die, af hankelijk van de weersomstandig heden, in ongeveer 23 uur kan worden afgelegd. Deze vlucht, welke tevens de afleve- ringsvlucht is van de vierde DC-7C „Zwarte Zee" van de K.L.M., is tegelij kertijd bedoeld om het pionierswerk van Charles Lindberg, die precies 30 jaar jaar geleden alleen en in een eenmoto- rig vliegtuigje de Oceaan overstak van New York naar Parijs, te eren. De weersomstandigheden vormen een belangrijke factor voor deze vlucht van deze K.L.M.-machine (gezagvoerder zal Jan Stroeve uit Haarlem zijn). Daarom zal bij het uitzetten van de route ge bruik worden gemaakt van een Neder landse vinding, de zgn. „minimum flight- path", welke reeds een aantal jaren wordt toegepast. Zy maakt het mogelijk, rekening houdend met de heersende winden, de korste route voor wat de vliegtijd betreft, te vinden. De kortste verbinding tussen San Diego en Parijs, over de aardbol, dus wat afstand betreft, voert over de zuidpunt van Groenland. Het ligt in de bedoeling, dat de „Zwarte Zee" op 23 mei op een dergelijk uur in Parijs aankomt, dat de tien pas sagiers, van wie de namen nog niet be kend zijn, de Europese première van de film „The spirit of St. Louis" met James Stewart in de hoofdrol, in Parijs zullen Militaire auto reed tegen boom JWEE SOLDATEN GEWOND Gistermiddag omstreeks vijf uur Is op de Elspeterweg in de buurtschap Staverden een ernstig ongeluk ge beurd. Een militaire auto, komende uit de richting Elspeet, reed met vol le vaart tegen een boom, waarbij de inzittenden ernstig werden gewond. De chauffeur liep een schedelbasis- fractuur op en de naast hem zitten de militair kreeg een hersenschud ding. Naar wij van de LegervoorlichUngs- dienst vernemen is het ongeluk gebeurd met een drie tons vrachtauto, waarin twee militairen gezeten waren. Hoe het kon gebeuren dat de wagen tegen een boom botste, heeft de Kon. Marechaus see nog niet geheel tot klaarheid kun nen brengen. Ernstig gewond werd de 20-jarige dienstplichtige soldaat eerste klasse P. W. Truchei uit Goor, behorende tot 176 ziekenautocompagnie uit de legerplaats Nunspeet. Licht gewond werd de 19-ja rige dienstplichtige soldaat C. van der Velde uit Leeuwarden, behorende tot hetzelfde onderdeel. De geruchten rond Teddington te Nieuwkoop VERKLAARBAAR, DOCH ONJUIST Naar aanleiding van ons bericht van zaterdag betreffende de gang van zaken bij Teddington-Holland te Nieuwkoop heeft de directeur, de heer C. G. Thorpe ons enige nadere inlichtingen verstrekt. Het is wel begrijpelijk, dat er in Nieuw koop ongerustheid bestaat over de gang van zaken, aldus de heer Thorpe; er zijn in het begin misschien verkeerde ver wachtingen gewekt, toen medegedeeld is dat wij meetinstrumenten zouden gaan maken. Ik weet niet precies wat toen gezegd is (nog steeds aldus de heer Thorpe) aangezien ik pas betrekkelijk kort hier in Nieuwkoop ben, doch het vervaardigen van petroleumkachels is niet zo vreemd, aangezien dit binnen het kader van de Britse maatschappij zeer goed mogelijk is. Ons bedrijf is econo misch gezond, aldus de heer Thorpe, en onze produktie tot ongeveer oktober is reeds volledig verkocht. Aan onze ver plichtingen ten opzichte van de gemeente hebben wij volledig kunnen voldoen en er is geen sprake geweest van verkoop van de drie hallen, aldus de heer Thorpe. De geruchten, die in Nieuwkoop en daarbuiten de ronde doen, zijn dus hoewel misschien verklaarbaar, niet juist aldus de directeur van Teddington. Visaanvoer van Noordzee niet radio-actief DUITS GELEERDE MEET RADIO-ACTIVITEIT VAN VIS De vraag, of ook Westeuropese vis gronden een nadelige invloed onder vinden van de proeven met atoom bommen. houdt niet alleen de publieke opinie bezig. Voor het visserijbedrüf gaat het hierbij om een levensvraag. Daarom heeft het Duitse visserijbedrijf deze vraag voorgelegd aan prof. dr. W. Ludorf, verbonden aan het Weten schappelijk Instituut voor Visserij- onderzoek in de Westduitse Bonds republiek. De hele wereld is opmerkzaam gewor den op het gevaar, dat het voortbestaan van de mensheid bedreigt bij een voort zetting van de proeven met atoombom men. Het gevaar bestaat in het toene men van de radio-actieve straling in de atmosfeer, van het land en van de zee. Wat de zee betreft is de mogelijkheid van een toeneming der radio-actieve straling niet alleen aanwezig door de meestal op zee uitgevoerde proeven met nieuwe en steeds krachtiger atoombom men, maar ook nog door het laten zin ken van radio-actieve stoffen in zee en het lozen van koelwater uit atoom-reac tors. Sinds het begin van 1955 worden door het Instituut voor Visverwerking regel matig metingen naar de graad van radio activiteit uitgevoerd op de vis. die in Hamburg-Altona aan land wordt ge bracht. Van medio 1955 af worden ook Cuxhaven en Bremerhaven in dit onder zoek betrokken. Bovendien worden door het instituut ook metingen verricht op visprodukten, voornamelijk tonijn in olie, die uit Japan waren geïmporteerd. In geen geval kon tot nu toe, aldus prof. dr. Ludorff, uit de resultaten van deze metingen een aanwijzing gevonden worden van een radio-actieve besmet ting. Aangezien de Duitse vissersvaartuigen ook daar hun netten uitgooien, waar de Nederlandse vissers hun bedrijf uitoefe nen. is het resultaat van dit onderzoek, dat nog steeds wordt voortgezet, ook voor de Nederlandse visserij van zeer grote betekenis. kunnen bijwonen, terwijl de bemanning bij de Nederlandse première in het City theater in Amsterdam op de 23e 's avonds aanwezig zal zijn. gang van 1 september 1957 benoemd tot haar particulier secretaresse jonkvrouwe C. E. B. Röell, hofdame van Hare Majesteit H. M. de Koningin heeft met in gang van 1 september 1957 benoemd tot haar particulier secretaris mr. J. van der Hoeven te Haarlem. Jonkvrouwe Röell is hofdame van H. M. de Koningin en sedert 1945 werk zaam aan de afdeling sociale zorg van het hoofdbestuur van het Nederland se he Roode Kruis, waarvoor zij nog eni ge werkzaamheden zal blijven verrich ten. Mr. van der Hoeven is op 27 decem ber 1912 in Amsterdam geboren, stu deerde rechten in Leiden en vestigde zich in 1936 als advocaat en procureur in Haarlem, waar hij de advocaten praktijk thans met mr. F. van der Goot en mr. J. C. Smithuysen uitoefent. Hij is gehuwd en heeft vijf kinderen. Sedert 1954 is mr. Van der Hoeven lid van de Algemene Raad van de Ne derlandse Orde van Advocaten, terwijl hij o.a. ook bestuurslid is van de Chr. Vereniging voor de Verpleging van Lij ders aan Vallende Ziekte, oprichter en tot voor kort voorzitter van de Stichting Club- en Buurthuizen in Haarlem (werk voor ongeorganiseerde arbeidersjeugd) en lid van het dagelijks bestuur van de Stichting Nutsspaarbanken te Haar lem. De heer Van der Hoeven, die Doopsgezind is. heeft grote oecumeni sche belangstelling. Van zijn hand verschenen drie boe ken: ..Juich aarde, juich". ..De grote verdrukking" en „Scheel engeltje". Dietrich en Lippert voor Münchense rechtbank In München is gisterochtend de openbare behandeling begonnen van een strafproces tegen twee hoge officieren van de voormalige S.S., de 64-jarige Sepp Dietrich en de 59-jarige Michael Lippert, die worden beschuldigd van deelneming aan moorden in „de nacht van de lange messen", de nacht van 30 juni 1934, waarin o.a. Röhm werd ver moord. Dietrich, vroeger vooraanstaand generaal van de zwarthemden van de S.S. en thans zakenman, zou hebben deelgenomen aan zes moorden. Lippert, die thans een wasserij heeft, wordt er van beschuldigd deel te hebben geno men aan de moord op Röhm, l«ider van de bruinhemden van de S.A. In die nacht van 30 juni verwierf Hitier door uitschakeling van Röhm en ztfn aan hangers de absolute macht. Dietrich en Lippert hebben reeds ge vangenisstraffen wegens oorlogsmisda den ondergaan, Dietrich wegens de mas samoord op 142 Amerikanen in 1944 te Malmedy en Lippert wegens de moord op zestien burgers in Nederland. In totaal zouden in „de nacht van lange messen" meer dan 200 mensen zijn gedood, onder wie ook de vroegere Rijks kanselier generaal Schleicher en diens echtgenote. Dietrich zei tot de rechters, dat Hitier hem onmiddellijk zou hebben laten doodschieten, indien hij geweigerd zou hebben de zes SA-leiders te doen doden. Hitler had gezegd, dat de zes mannen zich aan hoogverraad schuldig hadden gemaakt. Dietrich zei zich niet te hebben kunnen voorstellen, dat Hitler, die hy steeds met „Führer" aanduidde, een ongerechtvaardigd bevel zou geven. Van een „zuiveringsactie" had hy niets ge weten. De zes S.A.-leiders werden ge dood in de gevangenis Stadelheim te München. Lippert zei geen van de drie schoten te hebben gelost, die op Röhm in zijn cel zijn afgevuurd. Deze had zelfmoord gepleegd, nadat hem een revolver was gebracht. Advertentie Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Putten L. Kievit te Woer den. Te Domburg (toez.) J. van Vliet te Maasdam. Bedankt voor Leerbroek P. J. Dorsman te Staphorst. Voor Haamstede W. L. Heljmans te Oudelande. Voor Waarder (Z.H.) R. W. Steur te Ouddorp (Z.H.). GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Barneveld W. Hage te Nun speet. GEREF. KERKEN. Beroepen te Gouda (vac. A. Nijhuis) J. C. Seegers te Baarn. Aangenomen naar Leiderdorp (vac. H. Sweepe) J. Ban ga te Vleutende Meern, die bedankte voor Rotterdam-Zuidwijk en voor Ommen (vac. F. H. Vonk). GER. KERKEN ON'DERH. ART. 31 K.O. Bedankt voor Rotterdam-Charlois K. Brlining te Rtjnsburg. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Ede B. Bljleveld te Noorde loos en M. Vlietstra te Eemdijk. Bedankt voor Aldregrove (Free Chr. Ref. Church Canada) G. J. Buys te Pa- pendrecht. VOCHTPROBLEMEN daken, muren, kelders exl. Vraagt prospectus hoe U dit zelf afdoende kunt verhelpen aan FA. DE JONG BOOM Depot voor Leiden en omgeving MARNIXSTfc. 32 - TEL. 32196 ook na 6 uur. PRINS BERNHARD BESCHERMHEER REACTORCENTRUM NEDERLAND Prins Bernhard heeft van het Cura torium van het Reactorcentrum Neder land de uitnodiging ontvangen om te willen optreden als beschermheer van het Reactorcentrum Nederland. De Prins heeft deze uitnodiging aanvaard. In het middeleeuws Italië doorbrak Dante de traditie van denkers en dichters, in het Latijn te schrijven. Uit de zesen twintig letters van het dialect van zijn geboortestreek schiep hij de Divina Commedia, zijn onsterfelijk levenswerk en legde daarmee de grondslag voor het moderne Italiaans. Honderden tabakken, de samensteller van Golden Fiction zoekt, keurt, verwerpt. Zesentwintig houdt hij over. Zesentwintig uitgelezen tabakken, door ervaring, vakmanschap en toewijding gebundeld tot een uitzonderlijke sigaret. Uw Golden Fiction! EEN GULDEN GENIETING VOOR 90 CENT Ex-K.N.I.L.-militair contra de Staat EIST SALARIS 1941 1945. De civiele kamer van de Rechtbank te 's-Gravenhage heeft gisteren ge luisterd naar de pleidooien die zün ge houden in een proces dat de oud-ser geant majoor instructeur der artillerie van het voormalige KNIL, de heer L. D. van der Klaauw tegen de Staat der Nederlanden aanhangig heeft ge maakt en waarmede de heer Van der Klaauw hoopt te bereiken dat de Staat hem alsnog zyn salaris zal uitbetalen over de periode die hy in Japanse krügsgevangenschap heeft doorge bracht. Voor hem pleitte mr. K. van Rycke- vorsel die zijn eis voornamelyk baseerde op de Garantiewet militairen KNIL van 1951. krachtens welke de Nederlandse Staat alle rechten van KNIL-militairen garandeert. Voor de Staat trad op mr. E. Droogleever Fortuyn, die o.m. zeide dat. naar zyn mening uit deze garantie- wet voor de Staat geen verplichting zou voortvloeien, wat betreft de betaling van achterstallige salarissen. „Deze wet", aldus pleiter, „was uitsluitend bedoeld om het pensioenrecht van de „KNIL-ers" zeker te stellen.". Voorts zeide de pleiter van de gedaagde, dat, mocht het salaris moeten worden uitbetaald de eiser vraagt een bedrag van f 8536,48, waarin de aftrek van de rehabilitatie-uitkerin gen is verrekend dit a pari zou moeten gebeuren. Hy rekende voor dat dit dan ten gevolge van de devaluatie van de roepiah dan ten hoogste f 480.— zou kunnen zijn. De Rechtbank zal op 17 juni a.s. von nis wyzen. BINNENLAND De 65-Jarige wielrijder C. van der Molen uit de Vinkenstraat in Haarlem is vanmorgen bij een ongeval op de Schoter- weg om het leven gekomen. Hij fietste en sloeg plotseling .zonder richting aan te geven, links af en een autobus 'kon hem niet meer ontwijken. De heer van der Molen werd zeer ernstig gewand en over leed enige tijd later. Gistermiddag heeft de Direoteur- generaal ran de Landlbouw, ir. A. W. van de Plasse. In de aula van de Landbouw hogeschool te Wagemngen het internatio nale besprekingscentrum voor ontginning van landbouwgronden geopend. Aan deze besprekingen nemen 66 deskundigen uit 32 landen deel. 14 experts, van wie de helft Nederlanders, houden de Inleidingen Met Inbegrip van de excursies naar de Tlelse Waard, Sohouwen-Duiivenland en de N.O.-Polder, duren de besprekingen tot en met 24 mei. De Koninklijke Nederlandse Vereni ging E.H.B.O. houdt op 31 mei en 1 Juni de landelijke vergadering en nationale wedstrijd in het N.V.-Huiis te Utrecfht. Prins Bernhard zal op 8 mei te Utrecht tydens de herdenking van het tienjarig bestaan ran de Nederl. Vereniging voor Bedrijfspsychologie een toespraak houden. Op deze jubileumvergadering zal het on derwerp ..Bedrijfsleven .maatschappij en mens hun ontwikkeling en wederzijdse be ïnvloeding" behandeld worden. Ir K. F. T. Beukema Toe Water (Lel den) zal spreken over de ontwikkeling van de sociale verhoudingen ln de onderne mingen. Gistermiddag ls het zesjarig dochter tje Hetty van schipper Büaauwiekel uit Groningen, die met zijn schip bij het spoor dok te Musselkanaal lag. bij het spe len te water geraakt en verdronken. De algemene ledenvergadering van de Vereniging ran Directeuren en Directrices van Nijverheidsscholen zal gehouden wor den op vrijdag 24 en zaterdag 25 mei ln het hotel ,,De IJzeren Man" te Vught. De heer A. W. Mees te Parijs, ver tegenwoordiger van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers, ls benoemd tot Rid der ln het Legioen van Eer, De geridderde ls directeur van de Sooleté Astra, de Unilever ln Frankrijk Te Bergen (N.H.) Is overleden de schrijfster mevrouw Joh. Madeleine Selle- ger-Êlout. Mevrouw Elout. die op 15 maart 1875 te Utrecht werd geboren .schreef 16 boeken voor de Jeugd, waarvan enkele Ln de Soan- dlnavisone talen werden overgezet. De Commissaris der Koningin in Over- Issel ,lr. J. B. G. M. Ridder de van der hueren, heeft gistermiddag in het ge bouw Palvu te Zwolle de tentoonstelling ..Tal en last" geopend. Na een korte ziekte is op 58-Jarige leeftijd in Hilversum overleden de heer A. van de Velde. Directeur van het Koningin Wllhelminafonds voor de Kankerbestrij ding. De door het bestuu. van het bedrijfs pensioenfonds voor het Bloembollen:be - drijf voorgestelde verbeteringen Ln de ver- zekenngsvoorwaarden zijn door de minis ter goedgekeurd, zo is meegedeeld in de gisteren in Musis Sacrum te Arnhem ge houden Jaarvergadering van die Nederland se Katholieke Landarbeidersbond St.-Deus Dedlt. Voor de door de Kon. Ned. Veren, voor Luchtvaart georganiseerde Nederland se rondvlucht .die cp zaterdag en zondag 1? mei a.s. zal worden gehouden .heeft zich het record aantal van 60 deeLnemers opgegeven. Zij zullen met ln totaal 27 sportvliegtulgen het parcours, vliegen dat van Hilversum via de luchthaven Rotter dam, Teuge en Teriet naar Texel voert. Onderweg moeten de sportvliegers naviga tie-opdrachten uitvoeren terwijl zij bo vendien nauwkeurig op tijd moeten vlie gen. Een deel van de opdrachten ontvan- ge ze pas in de lucht van auto's die eerst moeten worden opgespoord. Bij K.B. Is benoemd tot Commandeur ln de Orde van Oranje-Nassau bij bevor dering, dr. P. J. A. Idenburg. laatstelijk secretaris-generaal van de Nederlands- Indonesische Unie. BUITENLAND Ongeveer 300 Chinezen te Saigon hebben maandag een inval gedaan ln de Natlonalistisoh-Ohinese legatie en meege deeld, dat zij daar in hongerstaking zullen gaan om te tonen, dat zij het niet eens zijn met een besluit van de Zuidivietna- mese president, Djem, volgens welke zij na 1 mei als Zuadivletnamese staatsburgers worden beschouwd. Twee bataljons van het leger en de militie zijn vorige week te huip geroepen om met behulp van traangas een einde te maken aan een opstootje te Jarslaw in het zuidoosten van Polen .aldus 16 maandag door het Poolse blad „Sztandar Mlodych" gemeld. Het opstootje was begonnen, toen enkele soldaten trachten een dronken ka meraad ,dle werd opgebracht ,te bevrijden De soldaten rn straatschenders gooiden later de ruiten in van het politiebureau, waar de dronken soldaat werd opgesloten. Koning Aladesida Odjldjigogoen. een neger vorst ln het westen van Nigeria, is overleden, aldus is maandag te Lagos ver nomen. De vorst, die ruim 100 Jaar gewor den is, heeft sedert 1897 over Akoere in de provincie Ondo geheerst. Hij laat ruim 100 weduwen en ongeveer 200 kinderen achter. Radlo-Belroet, een verklaring van de Jordaanse militaire gouverneur aanhalend, meldt ,dat de generaals Noewar en HByart, gewezen stafchefs van het Jordaanse le ger .bij verstek zullen worden berecht op beschuldiging van landverraad. De gene raals zijn gisteren incognito in Egypte aan gekomen. De Mayflower II heeft haar positie opgegeven als 118 mijl ten zuidwesten van de Oanarische eilanden. Men ls in het ge bied van de passaatwinden gekomen. Snel heid; zes knopen. In een grot in Noord-Irak is een ge raamte van een volwassen mens gevonden. Men ontdekte het in een laag, waarvan be kend is dat zij „meer dan 34.000 Jaar oud" ls. De Pakistaanse minister-president, Soehrawardy. heeft maandag te Singapore verklaard', dat Groot-Brlttannlë de water- stofbamproeven op Christmas Island wel moet laten doorgaan. Volgens hem hebben de proeven thans meer een defensief dan een offensief karkter. Door het omslaan van een boot op de Perzische rivier Selidroud zijn gisteren 20 mensen verdronken. Het 11.500 ton metende Nederlandse vrachtschip „Marnelloyd" van de Kon. Rot terdamse Lloyd, dat zijn eerste reis maakt, ls zondag in Halifax (Nieuw Schotland) aangekomen. De burgemeester van de stad schonk de gezagvoerder maandag een ge denkplaat. De primaat van Polen, kardinaal Wys- zynski. ls maandagavond per trein naar Rome vertrokken, waar hij met zijn dele gatie onder wie zich verscheidene bis schoppen en andere kerkelijke hoogwaar digheidsbekleders bevinden deel zal nemen aan de viering van de veertigste Jaardag van de bisschopswijding van Paus Plus XII. Hij zal de paus tevens danken voor geestelijke hulp op moeilijke ogenblik ken en de kardinaalshoed ontvangen, wel ke hij in 1953 niet in ontvangst heeft kun nen nemen. De Puü'itzprijs 1957 voor toneel schrijvers ls maandag postuum toegekend aan de Amerikaanse toneelschrijver Euge ne O'Nejll voor diens „Loung days Journey into night". Het is de eerste keer dat de Pulitzerprijs voor toneelschrijvers postuum is toegekend. Bij zijn leven had O'Neill de prijs reeds drie maal eerdier gehad. Het is tevens voor het eerst dat een toneel auteur vier Pul'itzerprijzen heeft gewon nen. Het Zuidafrikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat de regering de uitnodiging van premier Nkroemah van Ghana (Goudkust) tot bij woning van de conferentie van onafhan kelijke Afrikaanse landen, welke te Akkra zal worden gehouden, van de hand heeft gewezen. De Roerdomp in vlammen Gisteravond omstreeks kwart voor negen brak brand uit in de oude mo len „De Roerdomp". De molen, welke stond aan het ry- wielpad naar Woubrugge, was eigen dom van de Lagerwaardsepolder en werd de laatste tyd bewoond door de familie J. Zweris. Terwyl de heer Zweris naar de radio zat te luisteren en mevrouw Zweris het jongste kind aan het helpen was, werd de brand ontdekt. Men rook n.l. een brandlucht. Onmiddeliyk werden de twee kinderen in veiligheid gebracht en trachtte de heer Zweris het meubilair te redden, waarin hy, doordat het vuur gretig voedsel vond in het riet, maar ge- deeltelyk slaagde. Gelukkig kon hij een buta gasfles naar buiten brengen, zodat een ontploffing werd voorkomen. Daar op deze afgelegen plaats niet zo spoedig alarm kon worden gemaakt, was de brandweer te halftien ter plaatse. Met drie stralen werd water gegeven, waardoor de brand spoedig kon worden geblust. De molen, die zeker uit de achttiende eeuw dateert, werd ongeveer dertig jaar geleden buiten werking gesteld, daar de Vliet, waaraan deze molen stond, werd MAANDAG De Doelen: Noord-Afrlka-avond Leidse Amateur Fotograf en ver. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O. Cabaret avond The Top Liners. 8 uur nam. Geb. Ohr. Soc. Belangen: Jaarvergade ring Leidse Chr. Besturenbond. 8 uur nam. Haagweg 4: Ledenvergadering Ambachts school 5 uur nam. Baptlstlsohe Gemeente (Groenesteeg 16) Zendingsavond. Spreekster mej. Vorste- veld. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Ontspanningsavond voor slechthorenden. 8 uur nam. WOENSDAG Gebouw Hooigracht: Herdenking 70- Jarig bestaan Leger des Heils. 8 uur nam. Oude Vest 105: Jaarverg. Ned. Protestan tenbond. 8.15 uur nam. Schouwburg: Toneelavond „Sempre Avanti". 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal). Leerlingenult- voering Balletschool Swlnkels-Hendricks. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): lezing film avond Ver. van oud-leerlingen der am bachtsschool. 8 uur nam. Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. Witte Lotusdag. 8 uur nam. DONDERDAG Middelweg 38; Leden verg. „Het Groene Kruis". 8 uur nam. Zuidsingel: Aandeelhoudersverg. N.V. Kon. Ned. Grofsmederij. 2.30 uur nam. Stadszaal (foyer)Toneelavond Zeeuwse Ver. „Luctor et Emergo". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. VRIJDAG De Doelen; Jaarvergadering 3 Oobober- Vereenlging. St.-Antonóius Clubhuis: Leidse Assuran- tieclub. 8 uur nam. ZATERDAG Boerderij Meyendel: Wandeling Ned. M(j. voor Tuinbouw en Plantkunde. 2i uur nam. Schouwburg: Toneelver. „Tot Ieders Ge noegen". „Boemerang". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Personeelsver. „Den Burcht". 8 uur nam. Gymnasium: Volksdanabal Leidse Jeugd Actie. 8 uur nam. Garenmarkt: Exoursie Ver. „Oud Leiden" naar Marken. 8 uur nam. Hoge,woerd 175: Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. gedempt. Nadat de wieken waren afge broken werd zy bewaard als een stukje landelyk schoon. De molen en het meubilair waren ver zekerd. Op het terrein van de brand was ook aanwezig wethouder W. v. Vegten. De publieke belangstelling was overigens zeer groot. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Petra Geertruida ,dir van F. W. Frets en J. J. van Buuren; Petrus Jacobus Hendri- kus. zn van J. van dier Weyden en C. Dui venvoorden; Cornells, zn ram C. van der Werf en M. A. van der Poel; Danny, zn van D. P. Oudshoorn en E. van den Hoek; Jetze Geert, zn van J. Posthuma en W. H. Bosma; Maart je Theodora, dr van A. J. de Koning en J. Imthorn; Martin jan, zn van J. van Zuuk en C. Plakmeijer; Emile Ja cobus Adrianus zn van J. G. Pagé en Y. De Splenter; Catharina, dr van J. Teske en A. van der Mee. OVERLEDEN K. Tlsseur, 92 Jaar, man; R. W, de Best, 77 jaar, man; F. van Eek, 7 Jaar, zn; H. Labordus, 66 jaar, man; G. C. den Holder^ 46 Jaar. vrouw; A. Hederlk ,71 Jaar, man. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10— v. m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten 10 uur- 12 en 24 uur, 's Zondags van 24 uur. BIOSCOPEN Lido: .Giant" (14 Jr). Werkd. 2 en 7.30 uj zaterdag 8.30 uiur; zondag 2.30 en 7.30 uur. Luxor: „Paris Palace Hotel". (14 Jr). Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag 2.30 en 9.16 uur; ozindag 2.30, 4.45, 7 en 9.1*5 uur. Casino: „Sissl" (alle leeft.). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag 2.30 en 9.15 uurt zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; dondend. „Canaris". Trianon: „Maroeldno, brood en wijn", (a.l.). Werkd. 2,30, 7 en 9.15 uur; zat. 2.30 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30; 7 ett 9.15 uur. Rex: „De zoon van de wreker". (14 Jaar), Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zat. 2.30 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van die apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 11 mei te 8 uur waarge nomen door; Apotheek Herdlngh en Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 205021; Apotheek Reljst, Steenstraat 35, tel. 20136; Apo theek Oegstgeest, Wllhelmlnapark 8, tel 26274. Bh geen gehoor bU Uw halsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 6 •3 s li Stockholm mist no 4 8 0.1 Oslo geh. bew. n 4 9 0 Kopenhagen half bew. nno 4 8 0 Aberdeen half bew. windstil 7 0 Londen zwaar bew. windstil 11 0 Amsterdam regenbul w 4 10 1.3 Luxemburg onbewolkt wnw 2 7 5 Parijs Uoht bew. windstil 11 0 Bordeaux mist windstil 15 2 Grenoble zwaar bew. nw 3 11 0 Nice onbewolkt nnw 6 1?, 0 Berlün Frankfort regen nw 4 9 0.2 zwaar bew. zw 4 8 2 München sneeuwbui wnw 4 4 2 Zürich poolsneeuw w 7 8 0.1 Genève licht bew. zw 2 9 0.2 Locarno onbewolkt O 2 13 0 Wenen geh. bew. w 9 0 Innsbruck sneeuw windstil 7 4 Rome onbewolkt no 5 18 0 Ajacclo onbewolkt O 1 17 0 Mallorca regen windstil O0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2