ENORME REGENJASSEN-SHOW! BELANGRIJK BERICHT! Lederenkledingbedrijf H. Walenkamp Zonen j Afdelingen van Bloembollencultuur moeten zich principieel beraden REGENKLEDING PALEIS HAARLEMMERSTRAAT 4 Vak moet orde op zaken stellen Wel en Wee der Visserij Vuurtoren batterijen L. van Geelen a. EEN MNL. OF VRL. ADMIN. KRACHT b. EEN ADJUNCT-LABORANT(E) Verlovingsringen ROSÏNE LATILIT Adr.van Ooyjr Men moet niet achter de feiten aanlopen (Van onze speciale correspondent) VRUDAG 3 MEI 1957 De laatstgehouden algemene vergadering der Kon. Alg. Ver. van Bloembollencultuur heeft precies een uur geduurd, en het enige punt van belang was de rede van de voorzitter jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. Deze rede kondigde aan, dat de organisaties van het vak zich in het komende seizoen ernstig en principieel zouden beraden over diverse maatregelen, getroffen tot welzijn van de vakgenoten, maar waarmee die vakgenoten het niet allen eens zijn. Er is een niet geringe „deining" ge weest in bloembollen-kringen toen het Produktschap voor Siergewassen de Siergewassen de minimum-exportprij zen vaststelde, zonder dat het vak in zijn organisaties de gelegenheid kreeg, zich hierover uit te spreken. Het Produktschap zat in tijdnood. De prijsvoorstellen eisten een lange tijd van voorbereiding, en toen ze gepubli ceerd werden zat de export er als het ware op te wachten. Deze voorstellen de lange weg te doen gaan van het com plete organsatie-systeem was praktisch ondoenlijk. En zo werd, terwille van de vakbelangen, spoed betracht en kregen de vakgenoten geen gelegenheid, zioh er over uit te spreken. Want. wanneer zy die voorstellen hadden verworpen, was men nog verder van huns geweest dan had alles opnieuw moeten begin nen! Hoe redelijk ook de verklaring voor dit voorbijgaan der organisaties, ze heeft toch veel verontrusting niet kunnen wegnemen. Men vroeg zich af of liet. geen regel zou worden dat de beslissingen in de top. d.w.z. in de PBO-instellingen genomen werden en dat voor de kwekers en exporteurs gold dat men „by hen, zonder hen en over hen" zou handelen. Initiatief nodig Voor een deel echter zijn de organi saties in gebreke gebleven, die te wei nig initiatief hebben getoond. Wellicht is dit ook een gevolg van het feit, dat het. bloembollenvak zo laat „PBO-min- ded" is geworden. Eén en andermaal kwam men voor een voldongen feit te staan. De kwestie van de snijbloemen- uitvoer naar Duitsland bracht ook on rust Men begon zo hier en daar het Produktschap als een dictatoriale in stelling te zien en het feit dat dit lichaam zyn zetel heeft in Den Haag (vanouds het zwarte schaap van de bollenmensem) deed daar geen goed aan. Men had er te weinig oog voor, dat het Produktschap slechts kan bestaan bjj de gratie van het vak, dat de vak organisaties op de beslissingen een zeer sterke invloed kunnen uitoefe nen. Alleen zullen ze daartoe hun af wachtende. negatieve houding moeten laten varen en overgaan tot het „of fensief", dat wil zeggen, zij zélf zullen initiatieven moeten nemen. Brandende kwesties Er zijn verschillende „brandende kwesties" waarover in het bloembollen vak de meningen verdeeld zijn en waarin hetzij orde op zaken eesteld moet worden, hetzij (wellicht') wijziging dient te worden gebracht in een be staande regeling. Daar is bijvoorbeeld het vraagstuk van de reservering. De vakgenoten zijn daar voor het merendeel tegen, voor namelijk uit intuïtief wantrouwen, uit de neiging hun geld maar liever zélf te beheren en te reserveren (wat meestal niet gebAirt.)tot een werkelijk princi pieel "en grondig bekijken van dit vraag stuk is het nog niet gekomen. Wat de minimumprijzen betreft, is er veel voor en tegen, maar dit gaat vooral om wat meer of wat minder." Een prin cipiële beschouwing over de noodzaak van het. stellen van minmumprijzen is nog nimmer gegeven. Men heeft totnogtoe altyd achter de feiten aangelopen. De zaken zijn opportuun bekeken. Het was altijd het belang, nimmer het beginsel, dat de opinies vormde. Problemen in studie Het blijkt echter uit de rede van de algemeen voorzitter dat men in het hoofdbestuur van „Bloembollencultuur" reeds heeft ingezien, dat men het ini tiatief diende te herwinnen. In het komende vergaderseizoen zul len al deze vraagstukken, met nog en kele andere, in bespreking komen in de afdelingen van bloembollencultuur" en/of in de zg. groepen (als De Tulp, De Hyacinth etc.). En dan wil men al deze dingen eens principiëel gaan be kijken. Het is een bewys dat het evenwicht weer bereikt is. dat het hoofdbestuur hiertoe het initiatief heeft genomen. En in het Produktschap zal men dan, hopelijk, kennis kunnen nemen van een principiële mening van „Het Vak" over deze vraagstukken, die telkens weer aan de orde zullen ko men. Voor het slagen van deze besprekin gen zal veel afhangen van de voorlich ting. Men is gewend al deze dingen te bekijken geheel door de bril van het eigen belang. Tot een principiële uit spraak komt men zo uiterst moeilijk, meestal boksen groepen belanghebben den togen elkaar en één daarvan wint dan met een kleine marge. Zulk een victorie maakt weinig indruk, zulk een stemming geldt niet als be stem van het vak". Daarom zal het niet meevallen een principiële uitspraak over deze vraag stukken te krijgen, omdat men zo uiter mate praktisch de dingen bekijkt en ze altyd weer trekt in de sfeer van het eigen- of groepsbelang Maar de stok staat achter de deur. De totnutoe opgedane ervaringen zul len wellicht de vakgenoten hebben duidelijk gemaakt, dat zü eendrachtig zullen moeten zijn, willen ze invloed kunnen uitoefenen op de beslissingen die vallen in het Produktschap. Moedige redders in Kaag onderscheiden Gistermiddag heeft burgemeester E. J. M. Kolschoten in de jeugdherberg te Kaag een zilveren medaille en een zilveren draagmedaille uitgereikt aan de heer H. C. A. de Baat, hoofd van de r.-k. school. De medailles waren aan de heer De Baat toegekend door de Maatschappij tot het redden van drenkelingen, voor de wyze waarop hü het leven gered had van de 3-jarige Hans Clemens, die in het water was gevallen en door zijn 9-jarig broertje Theo op het droge was ge bracht. De heer De Baat paste ongeveer een uur kunstmatige ademhaling toe en daardoor werden de levensgeesten weer opgewekt. Burgemeester Kolfschoten prees zich gelukkig dat hy nu zowel de families Clemens als De Baat geluk kon wen sen. Hij herinnerde aan de gebeurtenis sen op 8 oktober 1956. Na deze eenvou dige toespraak hielp Hans Clemens de burgemeester na eerst even op diens knie gezeten te hebben met het op spelden van de medaille. Vervolgens kwam Theo Clemens aan de beurt. Hij ontving voor zijn kordaat optreden een spaarbankboekje met een inlage van f 100.en een bedrag van f 10.— voor het kopen van een cadeautje. De heer Clemens dankte de burgemeester en de heer De Baat. waarna de heer De Baat Ere-promotie mevrouw Boir man-v. d. Berg De Senaat van de Rijksuniversiteit të Groningen vestigt er de aandacht op dat de plechtige ere-promotie van mevrouw M. S. Bouman—Van den Berg op maan dag 6 mei a.s. alleen toegankelijk is voor genodigden. De promotie vindt plaats om drie uur precies in de aula van de uni versiteit. Promotor is prof. mr. B. V. A. Röling. Na afloop is er een receptie in de Senaatskamer. dankte voor de onderscheiding, die hij eigenlijk niet geheel terecht noemde omdat het de plicht van ieder is te hel pen wanneer er iemand in nood ver keert. Hij wees vooral op het werk van Theo Clemens, die zich kranig gedragen heeft. Amerika biedt Polen ruime hulp aan De Amerikaanse regering heeft Polen hulp aangeboden ter grote van 95 mil joen dollar, waarvan ongeveer 65 miljoen in de vorm van landbouwoverschotten, aldus heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken meegedeeld. Wordt diepvriec overbodig? De Duitse bioloog Arno Eikmann in Windhoek (Zuid-Afrika) verklaart een middel tegen bederf te hebben gevon den, dat het diepvriesproces overbodig maakt. Het middel, dat hij „arcanum" heeft genoemd, is samengesteld uit dertien specerijen en een delfstof. Eikmann kwam in 1928 tot het besef, dat het mogelijk zou zijn een bederf tegengaand middel te vervaardigen. Dit geschiedde min of meer toevallig. Een muis viel in een kom met spece rijen, die Eikmann, als onderdeel van bepaalde proefnemingen, had gemengd. Hij schoof de dode muis de volgende ochtend opzij en vergat het voorval vol komen. Doch groot was zyn verbazing, toen hij het muizen lijk maanden later in een verborgen hoekje aantrof en bleek, dat het nog geheel gaaf was. Gisteren liet Eikmann vlees zien, dat hij twee weken geleden met het bederf werend middel had ingewreven en ver volgens aan de buitenlucht had bloot gesteld. Het vlees was nog volkomen vers. Eikmann verklaarde nog, dat de door hem gebruikte specerijen algemeen ver krijgbaar zijn. Hij acht het niet uit gesloten dat de oude Egyptenaren bij het balsemen van de lijken hunner over ledenen een stof gebruikten, die over eenkomt met de thans door hem ge vondene. Verhoging Amsterdamse vervoerstarieven De Amsterdamse gemeenteraad heeft gistermiddag een voorstel van B. en W. aanvaard om de tarieven van het ge meentevervoerbedrijf te wijzigen. Op zo kort mogelijke termijn zullen de nieuwe tarieven van kracht worden. Het kaartje van 45 minuten, dat straks recht zal geven op ongelimiteerd over stappen op alle lijnen, wordt 5 cent in prijs verhoogd tot 25 cent (voor kinde ren met 2 cent tot 15 cent). De huidige vierrittenkaart ad 65 cent wordt ver vangen door een 5 rittenkaart. ook met ongelimiteerde overstapgelegenheid. ad één gulden. De prijs van de vijf ritten kaart voor kinderen blijft gehandhaafd op 50 cent. Deze kaart,, waarmee ook op alle lijnen overgestapt zal mogen worden, zal bovendien gebruikt kunnen worden door bejaarden, blijvend inva liden en blinden, zij het dan dat deze categorieën zich in het bezit moeten stellen van een legitimatiekaart ad 50 reent. Alle weekkaarten worden ..opge ruimd" en daarvoor in de plaats komt één weekkaart, weer met ongelimiteerd overstapbevoegdheid en voor een onbe perkt aanal ritten, met geldigheid des ochtend voor 9 uur en 's middags van 16.30 tot 18.30 uur (zaterdag 11.30 en 14.00 uur) tegen de prijs van f 1.25. Verwarde toestond aan grens van Honduras en Nicaragua In het geschil tussen Nicaragua en Honduras, dat aanvankelijk van weinig betekenis scheen te zyn, is nu toch een ernstig incident voorgevallen: er wordt strijd geleverd om de stad Mocoron die volgens Honduras by dat land behoort; troepen van Nicaragua waren erin ge slaagd deze plaats te veroveren, maar de soldaten van Honduras zouden de omstreden stad heroverd hebben. In Nicaragua is de algemene mobilisatie afgekondigd en in Honduras de nood toestand. Mocoron ligt dertig km. van de Nicaraguaanse grens. Generaal Somoza, hoofd van het leger en broeder van de president, deelde gister avond mede, dat de Nicaraguaanse vlag weer boven Mocoron waait. Het is der halve niet duidelijk wie van de strijden de partijen deze grenspost thans in handen heeft. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar 's-Heerenhoek Nleuwdorp B. Zoodsma, legerpredikant te Venlo. Bedankt voor Loohem P. C. de Bruyn te Well en Ammerzoden voor Lexmond L. Brasser te Voanfchiuizen. GEREF .KERKEN' Beroepen te Heer-Hugowaard J. Vlaar- dingerbroek, kand. te Loosduinen. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Tweetal te Bergenhelm W. van der Lin- gen te Zwijndrectot en J. J. de Vries te Zuidhorn. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Aangenomen naar Mussel kanaal H. F. Huson te H. I. Ambacht. HET KWAAD VAN DE TELEVISIE Ter vergadering van de classis Dordrecht der Chr. Geref. Kerken heeft de kerkeraad van Sliedrecht bezwaren kenbaar gemaakt tegen, wat hij noemde, het kwaad van de televisie. De classis sprak als haar overtuiging uit, dat de te levisie in de dienst des woords een „god- onterend kwaad is", waarvan het gebruik op z.g. christelijk terrein zonde is tegen het tweede gebod. De Heidelberger Ca techismus zegt in zondag 35; „dat God zijn christenen niet door stomme beelden maar door de levende verkondiging zijns woords wil onderwezen hebben". Daarom dringt de classis er bij de par ticuliere synode van het zuiden op aan, dat zy er by de generale synode op zal aandringen, hier een krachtig halt te roepen, want zU vreest, dat het anders met dit kwaad zal gaan zoals het des- Treilers gaan het zuiderlijker zoeken Donderdag zorgden zeventien vaar tuigen. waarvan vier met rondvis en dertien met platvis, ervoor, dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer van 3065 kisten ver se vis. 800 stijve kabeljauwen en 2000 kilo tongen. Er waren 570 kisten schel vis. 370 kisten wijting, 210 kisten gul en kabeljauw. 230 kisten koolvis, 120 kisten haring. 1000 kisten makreel en 100 kis ten stokkebit. De prijzen waren donderdag over de gehele linie, evenals woensdag, zeer gunstig. Het „dichtdraaien" van de Duitse „aanvoerkraan" heeft duidelijk tot gevolg gehad, dat de prijzen van koolvis weer behoorlijk vast zijn gewor den. Voor de vrijdagmarkt komen er ten minste twee treilers. De Vios IJM. 24 met 1200 kisten verse vis en 300 kleine kistjes vis aan boord en de Curasao UM. 99 met 500 kisten verse vis aan boord. De Curasao IJM 99 heeft zijn reis af moeten breken. Er kwam een lijn tussen de schroef. ZEER GOED De vissery om de noord op de Vi- kingbank is de afgelopen vier dagen zeer goed geweest. De treilers vingen gemiddeld 100 tot 250 manden makreel en haring per etmaal. Donderdag liep de visserij terug tot 120 en 200 manden haring en makreel per etmaal. Volgens de schippers van de vloot werd het wa ter te klaar; dan is de visserij weer voorbij. De treilers gaan het nu zuidelijker zoeken. Van 57 graden noorderbreedte meldden de loggers namelijk een gun stige visserij. Zij vangen daar 40 man den verse vis en 150 tot 200 stijve ka beljauwen per etmaal. Op het Zand was de visserij zeer wisselvallig. De schepen vingen daar 30 manden verse vis, 45 stijve kabeljauwen en 5 manden tarbot per etmaal. Maar er waren ook schepen, die het met 10 manden verse vis. 25 styve kabeljauwen en 2 manden tarbot moesten doen. Langs de kust vinge.n de schepen 80 tot 140 kilo tong en 10 tot 25 manden andere vis per etmaal. Minimumprijs haring belangrijk hoger In de eerste openbare vergadering van het produktschap voor vis te Den Haag is gistermiddag, behoudens goed- tijds is gegaan met het uitzenden van kerkdiensten per radio op zondag. Deze zijn naar het gevoelen der classis „achter de rug van de synode om door deputaten op onkerkeiyke wyze doorgevoerd". De classis besloot een commissie uit haar midden te benoemen, die de materie nader in een rapport zal uitwerken. DS. H. TORENBEEK 25 JAAR PREDIKANT Ds. H. Torenbeek van Den Ham In Overyssel viert woensdag 8 mei zyn zil veren ambtsjubileum als predikant in de Geref. Kerken. Ds. Torenbeek werd op 29 oktober 1900 uit een onderwyzers-gezin te Voor schoten geboren, was eerst acht jaar werkzaam by het onderwys, deed in 1927 staatsexamen en studeerde vervolgens aan de theologische hogeschool te Kam pen, waar hy in 1931 zyn kandidaats examen deed. Nadat kand. Torenbeek in december 1931 door de classis Gorinchem was beroepbaar gesteld in de Geref. Kerken werd hy op 8 mei van het daaropvolgend jaar te Ierseke in het ambt bevestigd. Op 6 oktober 1936 ver wisselde de jubilaris deze kerk met die van Driebergen, vanwaar hy op 2 sep tember 1945 naar Bunschoten-Spaken burg vertrok. Sinds 26 september 1948 dient ds. Torenbeek de Geref. Kerk van Den Ham. DE GEMEENSCHAP VAN HERVORMD-GEREFORMEERDEN Onder voorzitterschap van prof. dr. J. Severyn, is gisteren in Utrecht de alge mene vergadering van de Gereformeerde Bond in de Ned. Herv. Kerk gehouden. Prof. Severyn noemde het een voor recht. dat de gemeenschap van her vormd-gereformeerden ook in de ver schillende sectoren van de gereformeerde beweging wordt gevoeld en erkend. We zijn ons intussen welbewust aldus prof. Severyn, dat wij hervormd-gere formeerden elkander nodig hebben en op elkander aangewezen worden door de naoorlogse ontwikkeling van het kerke- lyk leven binnen en buiten de Her vormde Kerk, welke, volgens spreker afkerig is van het traditionele geloof. Deze ontwikkeling heeft, volgens prof. Severyn, een z.g. midden-orthodoxie in de Hervormde Kerk aan de macht zien komen, die zich laat leiden door denk beelden van de „nieuwe" theologie, die, volgens hem. op fundamentele punten welbewust afwykt van de leer der vaderen. keuring van de minister, overeenstem ming bereikt over de door de Reders- vereniging voor de Nederlandse Haring visserij voorgestelde en belangrijk ver hoogde minimumprijzen voor haring. De pekelmaatjesharing zal tot en met 15 juli tenminste een bedrag van f. 40 per kantje op moeten brengen. De mi nimumprijs voor de steur maatjesharing is tot en met 15 juli vastgesteld op f. 26.50 per kantje. Ter motivering van deze verhoging van deze minimumprijzen wijzen de re ders ondermeer op de sterke prijsstij ging van de gasolie en het tot standko- men van een nieuwe loonovereenkomst. Voorts wordt gewezen op de in vergelij king met 1955 ongunstige bedrijfsresul taten in 1956. Ook op gronden van de vrees voor overbevissing van de Noordzee en het dalen van de haringvangsten is volgens de Redersvereniging een stijging van de minimumprijzen noodzakelijk. Het Produktschap voor Vis heeft gis termiddag tevens een commissie inge steld, die de vraag van het wel of niet in de vaart brengen van een vangst-fa- brieksschip zal gaan bestuderen. Deze commissie zal zich voorts gaan bezig houden met het samenstellen van een advies over het eventueel in de vaart brengen van een tweede visserij-onder zoekingsvaartuig. Het Produktschap stelde voorts een commissie in voor het bezien van de mogelijkheden en wellicht ook moeilyk- heden. die de totstandkoming van de Euromarkt met zich mee kan brengen voor het Nederlandse visserijbedrijf. Van 't Haring- en Visfront S1"HEVENTNGEN, 3 mei. Met verse vis waren hedenmorgen aan de markt 23 kust vissers met ln totaal f 28.150. Verwachting voor zaterdagmorgen uit de noord de treil er SCH. 45 en achit tot twaalf kustvlssers. UMUIDEN. 3 mei. Prijzen per kg: heilbot 2.70—2.05; gr. tong 3.50—3.10; grm. tong 3.503.20; kim. tong 3.302.80; kl. tong 1 3.10—2.90; td. 2 2.90—2.50; tarbot L 2.00—1.60. Prijzen per 50 kg: tarbot 2 1.0888. ld. 3 8470; id. 4 7164; schartong 45gr. schol 5750; grm. schol 6557; kim. schol 68—63; kl. schol 1 60—57; ld. 2 63 —13.50; schar 358; bot 13.008.40; v. haring 'l513; maJfcreel 2016; gr. schel vis 2617; grm. schelvis 28—19; kim. schelvis 35—26; wijting 22—11; gr. gul 3425; mid. gul 3018; kl. gul 17—9; ham 1.0088; poontjes 22.008.50. -er 125 kg: gr. koolvis 66; gr. gr. wolf 7867. aamvoer 3610 kisten, waarvan 365 kisten haring. UMUIDEN. 3 mei. Besommingen: 2 treilers f32900; Loggers KW. 28 5610; 89 4200- 114 2630; 124 4100; WR. 34 3820; 50 520051 4930 25 5350; IJM. 54 5340; KW. 71 410; 35 750. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 3 mei. Veemarkt. Aanvoer: 6 stieren 124 belkkoeien. 180 vette koeien 194 varekoelen. 97 vette kalveren. 319 nuchtere kalveren; 50 vette schapen, 90 fokschapen, 406 vette lammeren. 288 wel- delammeren, 44 varkens (zeugen). 423 schrammen. 804 biggen. 25 gelten. Totaal 3050 stuks. Notering: melkkoeien f 1.000.tot f 1.100. vette koelen f2.90 tot f3.50 per kilogram schoon gewicht, varekoeien f 650, tot f 950. vette kalveren f 2.20 tot f 2,80 p. kilogram levend gewicht, nuchtere kalve ren f 1.25 tot f 1.40 per kilogram levend gewicht, vette schapen f 80.tot f 130. fokschapen met 1 lam f 150 tot f 175, fok schapen met 2 lammeren r 225, tot f 275, vette lammeren f lilO, tot f 140, weide- lammeren f 50, tot f 80, drachtige zeugen f 300 tot f 375, schrammen f 70. tot f Ï'IO, biggen f 50 tot f 57. Handel: voenr melkkoeien lui, d/uur, vette koelen Levendig, varekoelen stil, vette kal veren zeer kalm, nuchtere kalveren Vlug vette schapen lui, vette lammeren willig, fokschapen en lammeren rustig, zeugen, schrammen biggen stug, duur. LEIDEN, 3 mei. Kaasmarkt. Aanvoer: 13 partijen Goudse kaas. Notering; Goudse eerste soort f2.36 tot f2.42, tweede soort f 2.28 tot f 2.35. handel lui. BARNEVELD. 2 mei. Coöp. Biervelllng Barneveld-Ede. Aanvoer 900.000 stuks. Handel vlug Prijzen; eieren van 38/47 ?r. f 6.88 f 8.40; eieren van 47/54 gr. van 8.65 tot f 9.88; eieren van 54/58 gr. f 10.12 f 10.80; eieren van 58/63 gr. f 11.04 f 12.56; eieren van 63/67 gr. f 12.70 f 13.21, alles per 1O0 stuks. Elerveillmg SBE. Aanvoer 884.760 stuks. Handel vlug. Prijzen: eieren van 42/46 gr. f7.50 f8.1.1; eieren van 57/60 gr. f 10.82 f 11.30; eieren van 60/63 graan f 11.53 f 12.52'; eieren van 63/67 gram f 12.64 f 13.48 .alles per 1O0 stuks. Eiermarkt. Aanvoer: 1.500.000 stuks. Han del redelijk. Prijzen f 111.75 f 13.00; alge- nvene prijs f 12.30 per 1O0 stuks, kiloprijs f2.00 (basis 61.5 gram); henneeleren f7.00 f9.50. KATWIJK AAN DEN RIJN. 2 mei. Groenteveiling: waspeen A 4648; idem B 8195; prei 1011; spinazie 2022; raibar ber 17—24; radijs (per 100 bos) 7.50— 10.90; peterselie (per 1O0 bos) 7.807.90. voor het nieuwe seizoen. Steeds voorradig HAARLEMMERSTR. 55 t.o. Rex theater Telefoon 20593 Bij heit LABORATORIUM voor BLO EDTiRA NISFUSIE, vertoonden aan het Academisch Ziekenhuis te Leiden ds gede genheid tot plaatsing van; Bruto salaris a. en b. min. f 199j25, max. f 315,66 per maand, behoudens jeugdaftrek. Aanstelling boven het minimum mogelijk, afhankelijk van leeftyd en envaring. Schrift, sollicitaties te richten aan de Directeur-geneesheer Goud, zilver, doublé en verzilverde artikelen. Uitsluitend prima merk- HORLOGES. STEENSTR. 16, LEIDEN Telefoon 26854 Inkoop - ruil. dagelijks "OOGSTRAAT t - LEI DE v TELEFOON' 318W schuimrubber matrassen in alle maten vlot lever baar, wel iets duurder maar gezonder en betere nachtrust. Angst voor tegenvallen? Vraagt gerust proefma- tras en U bent gewonnen N.V TEXTIELHANDEL De modernste lederen kleding speciaalzaak van Leiden laat U kiezen uit 1000 LEDEREN JASSEN voor ongekend lage prijzen. Als extra opening-reclame geven wij bij elke lederen jas een paar zwaar lederen motorhandschoenen of een paar nappa lederen handschoenen CADEAU. Komt eens kijken naar HAARLEMMERSTRAAT nr. 4. Deze lederen zaak is uniek niet alleen voor Leiden, maar voor geheel Zuid-Holland.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5