SPRINGBOK Gracieuze show op A.S.C.-veld het hoogtepunt te Oegstgeest STADSNIEUWS Wassenaars Koninginnefeest stond in teken van de sport Een halve eeuw „Walzertraum", operette van Oscar Strauss Koninginnefeest Beurs van Amsterdam WOENSDAG 1 MEI 1957 Het feest van Koninginnedag Kinderaubade uitgebreid met volkszang Het hoogtepunt van de Koninginnedag-viering te Oegstgeest was het gracieuze show-programma, dat in de middaguren op het ASC-terrein werd uitgevoerd. Dit middagfeest werd bijgewoond door circa 2500 toeschouwers. Zowel de Leidse Balletschool als de Kunstrolschaatclub „Dordt" zyn erin geslaagd in hun non stop-programma een gevarieerde en aantrekkelyke show te brengen, waarbij in het bijzonder opvielen de kleurige kostuums, welke met gratie door de meisjes werden gedragen. De O.V. heeft met dit programma-onderdeel een goede greep gedaan, hetgeen mede hieruit bleek, dat het talrijke publiek ondanks de koude wind tot het einde toe dit middagfeest bijwoonde. De feestviering werd ingezet op maan dagavond met een goed geslaagde lam pionoptocht, waaraan muzikale medewer king werd verleend door het Tamboer en Pijperskorps „Kunst en Genoegen", de Harmonïegezelschappen „Concordia" „Triumph" en door twee padvinders bands. De traditionele aubade voor de burge meester door enkele honderden school kinderen was dit Jaar uitgebreid met volkszang door tal van volwassenen. Deze zanghulde stond onder leiding van de heer Chris Hanegraaff. Burgemeester du Boeuff, die na afloop der aubade een dankwoord sprak, noemde de mede werking door de volwassenen een be langrijke aanwinst voor het stijlvolle be gin van Koninginnedag. De ochtenduren waren voornamelijk bestemd voor de feestviering door de kinderen. De leerlingen der hoogste klas sen der lagere scholen bezochten een kindervoorstelling in de recreatiezaal van Endegeest. Voor de kleineren was er een voorstelling door Poppentheater ..Carla Flink" uit Den Haag, terwijl de kleuters, allen feestelijk uitgedost, in op tocht naar het Patronaatsgebouw gingen. De overige schooljeugd heeft deelge nomen aan diverse spelen, welke op ver schillende plaatsen in het dorp werden gehouden. De uitslag dezer spelen was als volgt: Ringsteken op de fiets: le groep: 1. Frans Knijnenburg, 2. Daan Kromhout, 3. Jaap Koot; 2e groep: 1. Joke van Leeuwen, 2. Piet Jan Oosthoek, 3. Rikus Verhaar. Naar de trein: 1. Joop Lut, 2. Dick de Graaf, 3. Cok de Graaf. Rolschaatsen: Max Hartelok, 2. Jan P. Beukman, 3. Menno Wijntjes en voor groep 2: 1. Margriet Verhoef, 2. Nienke van Ham, 3. Anneke Fransen. Wagenrace: 1. Jan Verra, 2. Austin Rooyakkers,. 3. Freek Wesseling. Kruiwagenrace: 1. Theo Lubbe, 2. Lia Mieog, 3. Luuk Glasbergen. Het oude volksspel tonknuppelen mocht zich in een zeer grote deelneming verheugen. De prijzen werden gewonnen door: 1. J. Hogervorst, 2. H. H. v. Ees, 3. W. Vletter. Het was een sympathieke geste van bestuur der O.-V. om de heer Van Gorkom, dir. van gemeentewerken, die onlangs een ernstig ongeluk kreeg en nog in het ziekenhuis verblijft, een HONGAARS KUNSTSCHILDER PORTRETTEERDE KONINGIN In een buitengewone aitting van de gemeenteraad van Ootmarsum is gis teren in het stadhuis het door een Hon gaars kunstschilder vervaardigd portret van Koningin Juliana onthuld. De ver gadering stond onder voorzitterschap van burgemeester H. F. M. baron Sehimmelpenninck van der Oije. Het schilderij was omhangen met de nieuwe gemeentevlag, die na de ont hulling door de burgemeester op de hoek van het Kerkplein werd gehesen. De raad zond de Koningin ter gelegen heid van Haar verjaardag een telegram met gelukwensen en een getuigenis van aanhankelijkheid en trouw. ZILVEREN JUBILEUM BIJ N.R.M. Dezer dagen herdacht de heer A. Rodenburg het feit, dat hij voor 25 jaren bij bovengenoemde N.V. in dienst trad in de afdeling na-etserij. Als eerste spreker voerde bij de ge bruikelijke huldiging de heer J. C- Stafleu het woord. Spreker schetste uit voerig de vele kwaliteiten van de jubila ris. die daarnaast nog altijd tijd vond zich ook belangeloos in dienst te stellen der bedrijfsvereniging. Ook als lid der Contact-Commissie dankte spreker hem voor het werk door hem verricht. Als blijk van hulde en waardering bood hij hem de gebruikelijke enveloppe met in houd, alsmede het vererend getuig schrift van de Maatschappij van Nijver heid en Handel aan. Mevrouw Rodenburg werd verrast met een voorjaarsboeket. Hierna sprak namens het personeel de heer W. Streefland de jubilaris op rijm toe. Namens het personeel bood hij een werpmolen en werphengel aan. Vervolgens sprak namens de afdeling na-etserij, slijperij, galvano, overdrage- rij, vellendruk en rotatie de heer Joh. Jasper. Namens deze afdelingen bood hij hem een elektrisoh scheerapparaat be nevens een fruitmand aan. De jubilaris dankte allen voor hun belangstelling en de vele geschenken. jannie Paerels tijdens haar voor- treffelijk solo-optreden als onder deel van het rolschaatsenballet op het ASC-terrein, als onderdeel van de Oranjefeesten te Oegstgeest. (Rjto LD./Vam Vliet) kleine bloemenhulde te brengen, het geen door de patiënt, wiens toestand aanmerkelijk is verbeterd, zeer op prys werd gesteld. terug met een enthousiast verslag over hun belevenissen van de grote demon stratie die zij hadden bijgewoond. In de loop van de avond keerden de heer Joh. Uittenbogaard en zijn echt genote, die de gemeente Oegstgeest hadden vertegenwoordigd in Soestdijk, VOORSCHOTEN S. DOBBENGA OVERLEDEN In de ouderdom van 56 jaar is over leden de heer S. Dobbenga, president- kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente De heer Dobbenga was reeds enige tyd ziek. Sedert 1 januari 1954 was de over ledene ouderling-kerkvoogd en na het aftreden van de heer W. A. A. J. baron Sehimmelpenninck van der Oye werd de heer Dobbenga tot president-kerk voogd gekozen. Vanmorgen ia in de Hervormde Kerk een rouwdienst gehouden, terwijl van middag de begrafenis plaats vindt op West-Terschelling GEZELLIGE KINDERMIDDAG Het Nut heeft een zeer goede daad gedaan door het kindercircus Elleboog naar Voorschoten te laten komen. Een overvol Cultureel Centrum heeft geno ten van het optreden van deze kinderen, die onder leiding van mevr. Last een circusprogramma brachten, dat er we zen mocht. Het vlotte afwerken van het programma, de vrije en ongedwongen wijze van optreden van de kinderen, de nummers, die gebracht werden, alles wekte de bewondering op van jong en oud. Het was een bijzonder geslaagde vakantiemiddag, waar het Nut eer mee heeft ingelegd en die het zeker zal aan sporen vaker dergelijke kindermidda gen te brengen. (ingez. Med.-A(U.) oogen 'n Genoegen om te mohenken *<0 Genot om te drinken Heerlijke zoete rode Kaapse wijn 'n m osca tel 3 ge imp. door OUD Haarlem Rest nog te vermeiden, dat het avond feest druk was bezocht. Op het feeste lijk marktterrein was het overvol. De Harmonie „Crescendo", uit Noordiwijk heeft een muzikale rondgang gemaakt en een concert gegeven in het Wilhel- mlnapark. (Van een onzer verslaggevers) 's Morgens om tien uur al begon op het schoolsportveld aan de Backers- hagenlaan te Wassenaar een programma van atletiek- en voetbalwedstrijden dat het begin vormde van een feestdag die voor het grootste deel aan de sport was gewijd. Het festijn op het sportveld werd georganiseerd door de Wasse- naarse Oranjevereniging Koningin Wilhelmina in samenwerking met de Mid delbare-, ULO, en Huishoudscholen, KNVB scheidsrechters en WIK-officials. Het meest spannende nummer was ongetwijfeld de finale 80 meter meisjes, gewonnen door Truus Cruiming (Nijv. School) in de vooral voor een grasbaan naar atletiekbegrippen uitstekende tijd van 10.3 sec. Janeke Verkade (Op. ULO) werd tweede in 10.6 en ook de nummers drie en vier Eveline Meyer (Rijnl. Lyc.) en Greet van Dijk (Chr. ULO) bleven met 10.8 nog onder de 11 sec. De 6 x 80 meter estafette meis jes leverde na felle strijd met het Rijn lands Lyceum een eerste plaats op voor de Chr. ULO in 1.11.1. Het RL deed er slechts 0.7 sec. langer over. Bij de jongens was het Hans van der Vuurst die de overwinning op de 100 meter in de wacht sleepte. Hij roffelde de afstand in 11.5 sec. onder de spikes weg 0.2 sec. voor Jan Blankespoor (Op. ULO). Theo Bremer (RL). Aart de Hol lander (Op. ULO) en Zeeger van Gin- kel (Chr. ULO) bezetten de volgende plaatsen allen in 12.3. De estafette 6 x 80 meter jongens was voor de Openbare ULO (1.03.4) dat de Chr. ULO maar met moeite achter zich liet (1.04.4). Verdere Uitslagen: Hoog Meisjes: 1. G. v. Dijk 1.28 m, 2. M. v. Straten 1.23 m. 39. T. v. d. Stoel 1.18 m, allen Chr. ULO Hoog jongens: 1. H. v. d. Vuurst (RL) 1.58. 2. J. Gaillard (Op. ULO) 1.48. 3. Th. Bremer (RL) 1.43 m. Het voetbal toernooi werd gewonnen door het elftal van het Rijnlands Lyceum dat in de fi nale met 52 van de Chr. ULO won. Wassenaars hockeyelftal contra Batavieren 's Middags bood het Sportcontact, overkoepelend orgaan van alle Wasse- naarse sportverenigingen, ter gelegen heid van het Oranjefeest op het voet balveld aan de Schulpwei een pro gramma aan, dat klonk als een klok. Om half twee kwamen de Batavieren, een soort bondsteam met vele oude hockey-internationals (o.a. Roepie Kruize. Dudok van Heel. Bromberg e.a.) in het veld tegen het Wass. elf tal dat was samengesteld uit spelers van „de Kieviten" en „HCG". Voor de rust was er nog enigszins een evenwicht tussen beide teams al ston den de „oudjes" met 10 voor. Maar daarna werd het Wass. elftal van de kaart geveegd. Sticktechniek, balbe- heersing en spelinzicht waren bij de Batavieren steeds goed verzorgd en daarom konden zij hun voorsprong tot 40 vergroten. De spelers van de thuis club" echter liepen zich voortdurend dood op de hechte „Bataafse verdedi ging". De doelpunten werden gemaakt door Dudok van Heel (2) en Roepie Kruize (2), die zijn naam van vroeger ..topscorer Nederlands elftal aller tij den" dus wel eer aandeed. Hierna kwam de gymnastiek aan de beurt: voorafgegaan door de drumband van „Irene", die tussen twee haakjes een frisse indruk maakte, marcheerden de damesploegen van WIK en Irene en de herenploeg van Snel en Lenig het terrein op. waar enige keurige demon straties aan brug en paard gegeven werden. Voorafgaand aan de eerste helft van de wedstrijd Schev. Holland SportWassenaars elftal werd het Wil helmus gespeeld en de vlaggen van de deelnemende verenigingen gehesen. Wassenaars ElftalSHS: 3-4 De ruststand was voor de Wassenaar- ders niet erg inspirerend, zij keken toen n.l. al tegen een 11 achterstand aan hun bezorgd door doelpunten van Jan van Geen (2), Dekker en De Wit. In de tweede helft toonden de in rode shirts gestoken spelers echter uit het goede hout gesneden te ziin en met groot enthousiasme slaagden ze er nog in doelman van Wijngaarden tweemaal achtereen te laten vissen, al moeten we hierbij aantekenen dat de Scheveningers het in deze periode heel gemakkelijk opvatten en maar •rat show speelden, nadat ze tegen het einde van de eerste helft door keurig combinatiesnel. waar de vijan delijke verdediging niet aan te pas kwam, hun grote en veilige voor sprong opgebouwd hadden. Na twee minuten scoorde Jan van Geen het eerste doelpunt van SHS op een fortuinlijke wijze; een als voorzet bedoeld schot draaide door de wind rechtstreeks achter keeper van Leeuwen. Piet Remmerswaal bracht uit een straf schop de beide partijen weer op gelijke voet. Vijf minuten later was het weer van Geen die uit een voorzet van links, zijn club de leiding wist te geven 1—2. Tien minuten voor de rust vergrootte jeugdelftalspeler Pietje Dekker deze tot 3—1, en nog voor het fluitsignaal schoot de Wit tussen de benen van een verbaasde van Leeuwen door. Kort na de hervatting kon Jan Uiten- boogaard voor Wassenaar de achter stand halveren terwijl mooi samenspel tussen deze speler en van Dongen tot het derde Wassenaarse doelpunt leidde. En daar blijf het ook bij ondanks ener gieke pogingen van een van Geen, een Dekker en andere grootheden uit het profvoetbal, die een dergelijke tegen stand van elf tweede klassertjes kenne lijk niet verwacht hadden! Een mooi initiatief van het sport contact bracht nog f. 350,voor de „Goed zo actie" op. De bal gesigneerd ^oor de °2 spelers en de scheidsrch- werd verloot, en de verkoop van deze lootjes ging zo goed, dat na aftrek van de kosten het bovenvermelde be drag beschikbaar gesteld kon worden! De dag was geopend met koraalmuziek op het Dorpsplein en dit jaar voor het eerst in het park Nieuw Wassenaar. Van het leggen van mozaieken kon dit jaar niets komen, omdat de hyacinten reeds uitgebloeid waren. Voor de leerlingen van de kleuter- en lagere scholen waren er aardige attrac ties in de schoolgebouwen. De dag werd na een concert van „Ex celsior" op het Burchtplein, besloten met een fakkeloptocht en een taptoe op het Molenplein. i Nog altijd een vlot en meeslepend werk (Van onze Ween se correspondent) Vele Oostenrijkers hou den zich op het ogenblik bezig met de vraag of de operette nog levensvat baar is. Vijftig jaar gele den was deze vraag on denkbaar, want ofschoon de grote periode van Jo- hann Strauss, Suppé, Mil- löcker en Ziehrer al lang voorbij was, bleek de tweede generatie niet minder begaafd te zijn, getuige het werk van een Leo Fall, Kalmann, Lehèr en niet te vergeten van Oscar Straus, die echter geen familie was van de grote Johann. Daarom kon de criticus Hirschfeld na de première van de „Walzertraum" schrijven: „Ik ben het sterkst onder de indruk van het feit. dat Oscar Straus de naam van de grote walsconcur- rent draagt en deson danks beroemd is. Men vergete niet, dat hij zijn naam met een enkele „s" schrijft". „Ein Walzertraum" werd vijftig Jaar geleden in het Weense Carl-theater voor de eerste maal opgevoerd. Deze schouwburg is een paar jaar geleden ge sloopt, maar de operette wist zich staande te hou den. Ze behaalde zelfs meer reprises dan de ..Lustige Witwe" van Le- h&r. En dat wil wat zeg gen. Het geheim van dit succes moet worden ge zocht in de meeslepende muziek, in de vlotte me lodieën. die ook nu nog. na vijftig jaar, de toe hoorders weten te beto veren en een atmosfeer van kortstondig liefdes avontuur, van onschul dig spel en eenvoudig geluk doen opleven. Het recept schijnt eenvoudig te zijn, want men neemt als grondstof een wals in driekwartsmaat, opgevro lijkt door een paar pittige mars- en polka-melo dieën. Verder zorgt men voor een amusante tekst, zoals Dörmann en Jacob- son voor deze operette schreven, en dan door trekt dit alles met veel coquetterie, wat lichtzin nigheid en een tikje wee moed. Het klinkt zo een voudig. maar afgezien van de vraag of een moderne musical zich vijftig jaar zal weten te handhaven, is het zeer twijfelachtig of wij tegenwoordig sou brettes hebben, die de zangtechniek van toen maals zo volmaakt be heersen en de geenszins eenvoudige partituur zo feilloos kunnen zingen. De oudere jaargangen in Oostenrijk dwepen ook nu nog in hun herinneringen met zangeressen als Mizzi Zwerenz, Griebl, een Frei- hardt of met zangers als Treuniann en Fritz Wer ner. In Wenen weet de operette zich staande te houden, al was het alleen in het' Raimundtheater, waar Johannes Heesters ondanks zijn grijzende slapen, alle harten ver voert. En. ofschoon de volksopera haar repertoire nu moet verdelen tussen de klassieke operette en musicals als „beautiful Town" en „Anny get your gun" toch wordt „Wal zertraum" daar binnen kort ook weer opgevoerd, vijftig jaar na de pre mière, en zal zich daar handhaven als een sprookje, dat niet uitge- droomd raakt! H.K.S. „De Hoop" op terugreis Het Hospitaalkerkschip „De Hoop" is, op de terugreis van de Lofoten naar Nederland, in Oslo aangekomen. Maan dag heeft de heer M. C. van Hall, voor zitter van de „Nederlandse Vereniging ten behoeve van zeelieden van elke na tionaliteit het hospitaalkerkschip „De Hoop", daar dank gebracht aan kapi tein W. F. Rog, dokter C. W. Ouwer- kerk en de bemanning. De vereniging is bereid ook in de volgende jaren het hospitaalkerkschip dienst te laten doen tijdens het visserijseizoen aldaar. Bij de bijeenkomst van maandag was ook aanwezig de Nederlandse directeur van de visserijen, ir. G. J. Lienesch, die, besprekingen voert met Noorse visser ij- autoriteiten, over de mogelijkheid Ne derlanders te laten studeren aan de Visserij-Hogeschool te Bergen. Tijdens de reis heeft men 863 patiën ten behandeld, welk aantal gemakkelijk kon worden verwerkt, al waren er soms zeer drukke dagen met 43 patiënten. Ook arbeiders, vrouwen en kinderen, kwamen de hulp inroepen van dokter Ouwerkerk. Er werd ook materiële hulp verleend: machines, leidingen en radio apparatuur werden hersteld. In totaal werden 72 reparaties verricht. OUDE WETERING Jaarvergadering „Braassemmermeer" In paviljoen „De Brasem" hield de watersportver. „Braassemmermeer" haar 39ste jaarvergadering onder leiding van voorzitter C. Boekei. Besloten werd, dat door de vereni ging een gift zal geschonken worden ingevolge het 40-jarig bestaan van de Regenboogklasse. Ook een gift aan de Regionale Zeilers van Zuid-Holland zal gegeven worden als bijdrage in de kos ten van aankleding van het nationale geschenk voor Prinses Beatrix. De nationale zeilwedstrijden zullen worden gehouden op 13 en 14 juli en de Na-Brasem op 28 en 29 september. In samenwerking met de plaatselijke V.V.V. is weer een s'tempeltocht geor ganiseerd van 1 juni tot en met 31 augustus over het Braassemmermeer en de Kager- en Westeinderplassen. In Gent zal tegen de Royal Yacht Club gezeild worden in de Valken klasse. Daar de inschrijvingen voor de nationale zeilwedstrijden en de Na-Bra sem steeds groter worden en Steeds meer onkosten en werkzaamheden met zich meebrengen, kwam het bestuur met het voorstel deze wedstrijden met H.W.V. „Te Werve" uit Den Haag te or ganiseren. Dit voorstel werd met alge mene stemmen aangenomen. Uit het jaarverslag bleek, dat er voor (Ingez. Med.-Adv.) reeds meer dan 50 jaar de bougie voor iedere motorl Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475 - A dam - T#|. 86211 (7 lijnen) Telei 12282 de nationale zeilwedstrijden 229 inscnrlj- vingen waren, maar dat door storm en windstilte geen goede wedstrijd ge zeild kon worden.Eechter de Na-Brasem waarvoor 209 inschrijvingen waren, sloot het zeilseizoen op goede wijze af. De heer Behrend als penningmeester, gaf een financieel Jaaroverzicht, waar uit bleek, dat de inkomsten f. 1389.69 waren en de uitgaven f890.20, aldus een batig saldo van f 449.49. De wed strijdexploitatiekosten waren f. 4010,73. Mej. Jeanne van Staveren bracht als lid van de kascommissie verslag uit. Boeken en bescheiden waren in orde bevonden. De heren C. Boekei. G. de Vries Lentsch en G. van Wijk waren aftre dend en werden met algemene stemmen herkozen. In de kascommissie namen zitting mej. J. van Staveren en de heren Wil- lemse en De Jong. Punt 10 der agenda was het belang rijkste: contributieverhoging. Het bestuur stelde voor. om de alge mene stüging der onkosten op te van gen en de voorbereiding voor het 40- jarig jubileum der vereniging in 1958 op waardige wijze te vieren, de contri butie van f. 7.50 op f. 10 te brengen. Na ampele bespreking werd aldus be sloten. OEGSTGEEST ERE-MEDAILLE AAN ADJ. KOERTEN UITGEREIKT. De adjudant Koerten. groepscomman dant der Rijkspolitie te Oegstgeest ontving maandagmiddag in een korte plechtigheid de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De districtscommandant der Rijks politie. majoor L. J. van der Meulen, merkte op dat het hem genoegen deed deze eremedaille te mogen uitreiken aan iemand die het zo volgens ieders me ning verdient. Burgemeester du Boeuff .die hierna het woord voerde onderstreepte de woorden van majoor v. d. Meulen. Namens de groep „Oegstgeest" felici teerde de plaatsvervangend groepscom mandant opperwachtmeester Huiskamp adjudant Koerten met deze onderschei ding. In zijn dankwoord zei de heer Koer ten, dat de loop der gebeurtenissen hem totaal verrast had. BEURSOVERZICHT Succes K.L.M.-aandelen Amsterdam. 1 mei. De introductie van de aandelen der Kon. Luchtvaartmij. N.V. „KLM" ter beurze in Amsterdam, is een overwel digend succes geworden. De vraag was zo groot, dat volgens beurskringen, een dergelijk succes nooit eerder is voorge komen. De coupures van f. 100,waar door ook aan de kleine beleggers een kans werd gegeven, werkten mee tot een grote spreiding onder de inschrij vers. Slechts een klein gedeelte kon worden toegewezen. De prijs werd zoals verwacht vastgesteld op f. 110 per aan deel van f. 100 nominaal. De markt was verder zeer rustig doch aan de vaste kant. Kon. Olies waren beter op gunstige politieke vooruitzichten in het Midden-Oost en. De koers schom melde om de f. 183.70, hetgeen circa f. 0,50 boven maandag was. Philips aan delen waren vast op aankopen voor bui tenlandse rekening. Koers 285 (2804). Unilevers lagen zeer vast in de markt, 8 punten hoger, op vraag van Londen in een kleine markt. Aku's namen 2 pun ten van het verlies van maandag terug. De scheepvaarten waren voor Scheep vaart Unie 14 punt lager, de overige aandelen circa 1 punt beneden maandag. Van de cultures waren Amsterdam Rubber terwijl Deli Maatschappij 2 punten moest prijsgeven. Voor de Staatsfondsen bestond een goede herbeleggingsvraag, uit hoofde van de per 1 mei vervallen coupons en los singen. waardoor de koersen over de gehele linie Yt4% hoger waren. WISSELKOERSEN Amsterdam, 1 mei Londen 10 66— 10.66',2, New York 3.82y4—3.824, Mon treal 3.99i3,—3.99A, Parijs 1.0792'ó— 1 08024, Brussel 7 567.564, Frankfurt 90.6490.69, Zürlch 86.84—86.89, Zürich (vr. fres.) 89.214—89.264. Stockholm 73.53—73.58, Kopenhagen 54.784-54 834, Oslo 53.28',5—53.334, Milaan 60.564— 00.61%, Wenen 14.634—14644. LEIDERDORP De Oranjefeesten ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Ko ningin begonnen in Leiderdorp, nadat aan de vooravond een schitterend ge slaagde taptoe had plaats gehad, met een zanghulde door alle schoolkinderen aan de burgemeester. De heer S. A. Reyerse sprak hierbij de burgemees ter toe. Deze beantwoordde de toe spraak en eindigde met een „Leve de Koningin". Voor de kleuters, die zich bij de Hervormde School aan de Lindelaan op stelden, was het daarna feest ln „Irene". Zij kregen een filmvoorstelling te zien en werden getrakteerd. De klassen 3 en 4 der lagere scholen hadden het feest in het Dorpshuis, 's Middags was het feest in „Irene" voor de klassen 1 en 2 en ln het Dorpshuis voor de 5e en 6e klassen. 's Morgens waren er wielerwedstrij den voor Jongens van 1216 en voor personen van 17 jaar en ouder. Voor de hindernisrit voor auto's, die om 2 uur begon op het Burgemeester Brugplein, hadden zich heel wat deel nemers gemeld. De wedstrijden hadden een vlot verloop. Later in de middag was er een voet balwedstrijd, waarbij ROL 1 Docos 1 op bezoek had. Hiervoor was flinke belang stelling. Er werd soms aardig gevoet bald en de einduitslag was 55 Met een korfbalwedstrijd op het Ve- locitas-terrein tussen een Leids en een Haags twaalftal werden de sportwed strijden besloten. De Hagenaars won nen verdiend met 47. Er volgden later nog twee filmvoor stellingen in „Irene'- waar de vrolijke film „William heeft geluk" vertoond werd. Velen woonden deze filmvoorstel lingen bij. De feestelijkheden werden besloten met een hosconcert. Hiervoor was op een open terrein aan de Ds. de Bruyne- straat een holsvlonder aangelegd. De burgemeester reikte hier ook de prijzen uit. De uitslag van de wedstrijden was: Ronde van Leiderdorp voor jongens: 1. W. Verhoom. 2. K. Kasteel. 3. J. Slingerland. Volwassenen: 1. A- Pranger. Deze ont ving de door de burgemeester uitgeloof de wisselbeker; 2. D. Kruidenier en 3. P. Rietkerk. Uitslag hindernisrit voor auto's: 1. A. G. Bloemendaal 61 strafpunten: 2. J de Boer 68 strafpunten; 3. H. A. Koen 70 strafpunten. De feestelijkheden hebben een uitste kend verloop gehad. Woensdag 1 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000. koers v. heden Vorige Slotkoers 91H 91% 79 L 90% 90 89% 89% 894 89% 85 854 85 85 85 85 86% 86% 86B 87% 83% 95 96 B 90 f 2 901» 90^ 90 A 86 f2 86% 85% 85% Ned. '53 3% Grootboek obl. 34 Ned. '51 34 Ned. '53 (34) Ned. '56 3 4 Ned. '48 34 Ned. '54 34 Ned. '55 I 34 Ned. '55 II 34 Ned. '47 34 (3) Ned. '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 Cert. NWS Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 40 40 Nat. Handelsbank 102 106 Ned. Handelsmij. 163 163 Amst. Rubber 76 754 Deli Mij.en (Ver.) 93% 924 H.V.A90 4 90 Java Cult514 49 Senembah 66 65 4 Vorstenlanden 254 254 A.K.U186% 187% Berkel's Patent (v.) 187 188 Calvé Delft cert. 315 330 Kon. Pap. v. Gelder 1724 Hoogovens cert298 298 Möller en Co. N.B 370 3724 Ned. Kabelfabr292 295 Philips 280% 294% Philips pref1474 1474 Unilever393% 4034 Wilton Feyenoord 2374 e.d 240 Biliton 2de r. 235 4 235 4 Dordtse Olie gew. 906% 912% Kon. Olie (f.20.— 183.60 183 60 idem (50 f.20.— 183.30 183.75 Holl. Amer. lijn 176 173% Java China Paket... 1874 156 Kon. N. Stoomboot 154% 154 KP.M168 1694 Ned. Stoomv. Mij. 196 195'i v. Ommeren eert. 2884 286 Kon. Rott. Lloyd 1744 174% Ned. Scheepv. Unie 183% 180% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 34 3 89 L 88% Den Haag 1937 I 3 93 Leiden 1947 92% R'dam '37 I-III 34 82% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98% 98% Premieleningen A'dam '33 89 A'dam '51 24 874 83 A'dam '56 I 24 83 99% A'dam '56 II 24 99 834 Eindhoven '54 24 83 L 85 B Enschede'54 24 84 4 Den Haag '52 I 2 4 92% idem II 24 95 L R'dam '52 I 24 93% idem n 24 93% Utrecht '52 24 924 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amst. Bank 202 2004 H.B U. eert200% 201 Rott. Bank 170% 170 Twentsche Bank 170 168 Industrie Ondernemingen Albert Heyn265 367 Borneo Sum. H. Mij. Ned. G. en Sp. fabr. 177 225 Kon. Ned. Grofsm. 1074 Intematlo884 86% Rott. Droogdok Mij. 621 4 6224 Tieleman en Dros 7% Ned. Mij Walv.vrt. 65 Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 16% 164 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 34A 34A Intern Nickel 112% Anaconda 68 68 Bethlehem Steel182% 184 Cities Service 68% 694 General Motors 41% 42% Kennecott 118 116% Republic Steel 53% 54 Shell Oil 84% 83% Union Pacific 284 29% Un. States Steel 63% 64 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Edelmet Kon. AA Prei w a Idem Holl Constructie Ing our v. Bouwnljv Int. Kunststoff. Ind Leldsche Wolspinn. Sikkens Lakfabr '53 Ver Touwfabrleker Wernlnk's Betonm Van Wijk Textiel V K 29/4 644 69% 70 358 359 407 405 L 1134 114GB 43% 43% 271 269 420 425 420 1734GB 172% 924 924 814

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7