13u*èi- De tunnels besparen vele miljoenen voor de nationale economie Ceta-Bever "Sas; Bedrijfsleven ziet naar opening Velsertunnel met ongeduld VOOR EEN SNEL EN GEZOND ONTBIJT! BRINTA is zo gemakkelijk. U maakt 't aan tafel snel klaar! Moskou tracht te voorkomen, dat Engeland derde atoommacht wordt Verf met glans en met gemak: CETALAC! Vlucliteliiigenpartij wenst het oosten niet te vergeten WOENSDAG 1 MEI 1951 Een kostbaar probleem II. (Speciale reportage) Het vraagstuk van de verbindingen voor het landverkeer in de eerste plaats voor auto's en de spoorwegen over het Noordzee kanaal is natuurlijk niet opgelost met het gereedkomen van de Velser tunnel in het a.s. najaar. We behoeven hier alleen maar de woorden IJ-tunnel, Coen-tunnel en Hem-tunnel te noemen, om het totale com plex van vragen en wensen op te roepen en het spreekt ook van zelf dat deze gehele materie reeds jaren onderwerp van ernstige studie uitmaakt, waarbij vooral de kwesties van verloren tijd als gevolg van het wachten voor de ponten (en tijd is nog altijd geld!) in het centrum van de belangstelling stond. Hoeveel miljoenen zullen er in het ver leden op deze wijze voor onze nationale economie al niet verloren zijn gegaan? De ANWB noemde voor het jaar 1954 eens een bedrag van twee miljoen gulden en men kan veilig aannemen dat dit bedrag elk jaar snel groter zou worden. Interessant is in dit opzicht het ons door de Verkeersstudiedienst van de Rijkswaterstaat ter beschikking gestelde rapport van de commissie-De Vos van Steenwijk, welke een jaar of vier gele den deze problemen in opdracht van de regering onderzocht en welke tegenover de ongetwijfeld indrukwekkende reeks van miljoenen, die de verschillende tun nels (en de brug bij Schellingwoude, die ook reeds in uitvoering is) zullen gaan kosten, een nie' minder indrukwekkend miljoenenstaatje plaatst van besparin gen voor het verkeer, zoals die zouden worden verkregen, wanneer bijvoorbeeld in het jaar 1970 deze werken alle of ten dele zouden zijn uitgevoerd. Vergeleken bij handhaving van een situatie met uitsluitend ponten bij Vel- sen, Buitenhuizen, de Hembrug en Am sterdam noemt de commissie vijf moge lijkheden en zij beeuf&Me dat in elk van deze gevallen per 19Tö de daarachter vermelde jaarlijkse besparing zou wor den bereikt: a) alleen een tunnel bij Velsen 9,5 miljoen gulden; b) tunnel Velsen en brug Schelling woude 13,8 miljoen gulden; c) tunnels Velsen en Hembrug en brug bij Schellingwoude 18,8 mil joen gulden; d) tunnels Velsen en Amsterdam en brug Schellingwoude 22 miljoen gulden; e) tunnels Velsen, Hembrug en Am sterdam en brug Schellingwoude 24,4 miljoen gulden. Gesteld mag worden dat deze laag ge raamde besparingen reeds voldoende zouden zijn om de kapitaalslasten en de Proces over „Dongo-schat" In de Italiaanse stad Padua is een proces begonnen over de schat, die Mussolini getracht zou hebben het land uit te smokkelen voordat hij door com munistische partisanen werd gedood. De schat, waarvan men niet weer waar zij gebleven is. zou bestaan hebben uit kisten diamanten en andere kostbaar heden alsmede bankbiljetten in Ita liaanse, sterling en andere valuta. Er zou ook een aantal tassen met geheime documenten bij geweest zijn. Dit alles zou, volgens getuigenissen bij het voor onderzoek, de leiders van de partisanen in handen gevallen zijn. Een viertal mensen, die van het lot van de „Dongo-schat" (Mussolini werd in de plaats Dongo gevangengenomen) afwisten, is later vermoord. Zeventien van de 35 beschuldigden waren maandag bij het begin van het proces voor het gerechtshof aanwezig, Dc meeste beschuldigden behoorden destijds tot de communistische partisa nen. Men verwacht dat meer dan drie honderd getuigen opgeroepen zullen worden. De eerste getuigen gaven gisteren voor de rechtbank toe, dat zij de fascis tische dictator Mussolini, diens vriendin en diens ministers van hun kostbaar heden hebben beroofd, toen dit gezel schap in april 1945 naar Zwitserland trachtte uit te wijken na de val van het fascistische regime. Zij zeiden echter niets voor zichzelf te hebben behouden dan souveniers als zakdoeken, een riem, een horloge en wat sigaretten. De ra mingen van de waarde van de schat variëren van 18 miljoen tot 67 miljoen gulden. De drie hoofdverdachten Michele Moetti, Pietri, Vargani en Dante Gorreri worden door de politie beschermd, daar Neo-fascisten maandag hadden getracht deze mannen bij het verlaten van het gebouw van de rechtbank te mishandelen (de verdachten staan niet onder arrest en mogen na de behande ling naar huis terugkeren.) Een brutaal mens (Van onze corrsponden in West-Duitsland) Hitiers gewezen kamerdienaar Heinz Linge, die een paar jaar in Russische gevangenschap heeft doorgebracht en die zich. sedert zijn terugkeer, in Hamburg heeft gevestigd, meent aanspraak op een geldelijke schadevergoeding van 5640 mark te kunnen maken en is daarom een proces begonnen. Bij de eerste be handeling van de zaak werd hij in West- Berlyn door zijn advocaat vertegen woordigd. Deze wees erop, dat Linge, die de rang van Sturmbannftihrer bij de S.S. had bekleed, op 30 april 1945 „onder oorlogsomstandigheden als militair" in de handen van de Russen was gevallen en dat hij daarom wel degelijk dezelfde rechten had als alle andaro Duitse militairen, die na hun terugkomst uit vreemde gevangenschap vrij grote be dragen mochten ontvangen. De West- berlijnse Senaat moest volgens hem maar gauw met dit bedrag over de brug komen. Maar de gemeentelijke instantie, die zich met dit geval moet bezig hou den, verdaagde de zaak, omdat men Hitiers knecht nog eens in eigen per soon een paar vragen wil laten beant woorden. Een socialistisch blad stelt nu de vraag, waarover men zich meer moet verwonderen, over de onnozelheid van Linge of over die van de Westberlijnse Senaat, die hem niet onmiddellijk nul op het rekest heeft gegeven. Linge heeft overigens in de laatste tijd al ettelijke tienduizenden marken verdiend, door i zijn memoires" aan op sensatie beluste Westduitse geïllustreerde tijdschriften te I verkopen! bedrijfskosten van de tunnels te com penseren. Hem- en IJ-tunnel die nog zouden moeten worden gebouwd, zouden immers jaarlijks samen een besparing van 10,6 miljoen gulden opleveren, ter wijl de exploitatiekosten van de tunnel op 9 a 10 miljoen werden becijferd (in 1953 althans)waarbij dan nog als extra voordeel kwam het voor een groot deel verdwijnen van de exploitatielasten van de IJ- en Hem-veren, welk voordeel op rond 1,5 miljoen werd berekend. Econo misch verantwoord is de bouw van de beide andere autotunnels dus beslist wel! Wij hebben tijdens een bezoek aan het gebied van de Velser tunnel dezer da gen ons oor ook eens te luisteren gelegd bij het bedrijfsleven in de IJmond, met name bij Van Gelders Papierfabrieken en de Hoogovens. „Voor ons betekent de opening van de Velser tunnel in bepaald opzicht 50 winst", zo verzekerde ons een van de heren Van Gelder. „Een van onze belangrijkste afleveringscentra voor krantenpapier is uiteraard Am sterdam: daar moeten we 's morgens voor twaalf uur elke dag vele tonnen afleveren. In de huidige situatie (met de pont) kunnen onze wagens elke morgen ieder twee ritten naar Am sterdam maken, maar dat worden er nu drie: 50% winst dus! En bü de Hoogovens herinnerde men er ons aan, hoe voor de vele be zoekers, die hier vanzelfsprekend ko men, altijd aan de noordzijde van het kanaal bij de pont auto's moeten worden gereed gehouden, wil men de mensen niet verplichten 9 kilometer om te rijden. Neen, ook in het bedrijfsleven ziet men het moment van de opening van de Velser tunnel vol ongeduld tegemoet en men verwacht er een goede oplossing van een tot dusver héél kostbaar pro bleem (Ingez. Med.-Adv.) Selwyn Lloyd over de kernproeven iiïfr i bestaat. De communisten willen voor- Op WHICH Hg OTKOrnSng uil komen, dat Groot-Brittannië een derde communistische bronnen atoommacht wordt, aldus Lloyd, die dit evenwel niet_van de Japanse premier .bijzonder Communistische bronnen zijn ver antwoordelijk voor een groot deel van de opwinding over de aanstaande Britse proeven met de waterstofbom, aldus verklaarde de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, in een vraaggesprek voor het BBC-program „Vrouwenuurtje". Lloyd zei geen reden te zien waarom deze proeven het Britse morele leiderschap in de Aziatische wereld zouden veroordelen. Hij achtte het in het belang van Japan en andere Aziatische landen dat dit afschrikmid del tegen een communistische aanval (Ingez, Med.-Adv.) PLASTICVERF van Bonn doet maar nst alsof daar geen problemen zijn (Van onze correspondent in West-Duitsland) Op de partijdag van de Westduitse Vluchtelingenpartij. de B.H.E. in Dus- seldorf is met nadruk geëist, dat het Sudetenland en het Memelgebied, die pas in 1938 en 1939 door Hitier werden geannexeerd, in de toekomst opnieuw bij Duitsland moeten worden getrokken. Opschriften als „Van de Saar tot aan de Memel" en wapens van steden en stre ken van het Oosten, die sedert jaren tot de communistische Oostzone en tot Polen behoren, hingen aan de muren van de zaal, waar 140 gedelegeerden van 'de partij waren bijeen gekomen. De partijvoorzitter Friedrich von Kessel, die het ambt van minister voor Land en Bosbouw en Voedselvoorziening in het. bondsland Nedersaksen bekleedt, verklaarde in een vlammende redevoe ring, dat zijn partij „de rechten van het Duitse volk op zijn ..Heimat" in het oosten met alle middelen zal verdedi gen". Hij eiste van de Bondsregering, dat deze van de Westelijke mogendhe den moest verlangen, dat deze West- Duitslands aanspraken ook zou erken nen en hij trok zeer heftig van leer tegen de hedendaagse Westduitse poli tici, die maar net deden, of er geen Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Boven - H a rdii nx veld R. W. Steur te Ouddorp te Hulet toez.R. G. J. Timmer, vicaris te Delfzijl. Aange nomen naar Hee r j a nsd am - Klj fho ek B. Fok- kema te Exmorra. Bedankt voor Ouder kerk aan de IJsoel (2de beroep) G. M. van Dieren te Ede. GEREF. KERKEN Beroepen te Meliskerke M. E. van Heesen te Oosthem te Leimuiden en te Sellln- gen J .Vlaardilngerbroek, kand. te Loos- diulnen. Aangenomen naar Zuidihom Th. Boersma te UiithiuilzermeedenBeroepen te Rotterdam-Ciharlois (vac. J. Flret) A. C. Hofland te Meppel. Aangenomen naar Drijber H. Langenburg, kand. te Emmer- compaiscuum, die bedankte voor Bozum (Pr.), Enumatil en.voor Setlingen. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor V'.issingen H. W. EerOand te Lisse. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Viiissangen K. die Gier te 's- Gravenhage. actuele problemen meer in het oosten bestonden en die de daar liggende voormalige Duitse gebieden blijkbaar al hadden opgegeven. Uit meer dan één redevoering bleek, dat men ervan overtuigd is, dat de partij in september bij de algemene ver kiezingen weer over de 5 procent van de stemmen zal behalen en dat zij daar door weer in staat zal zijn afgevaardig den naar de Bondsdag in Bonn te zen den. Dat zullen op zijn minst ca. 1 mil joen 700.000 stemmen moeten zijn. Bij vorige verkiezingen van september 1953 hebben iets meer dan 1.600.000 mensen hun stem op de Vluchtelingenpartij uitgebracht. R ECHTZAKEN BIGAMIE GESTRAFT. De rechtbank te Utrecht heeft een 49- jarige verzekeringsagent te Bussum, we gens bigamie veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdachte had in maart 1956 te Baarn een huwelijk aangegaan, of schoon zijn in 1952 in Duitsland geslo ten huwelijk met een Amerikaanse vrouw niet was ontbonden of nietig verklaard. Daar zijn pogingen tot emigreren naar Amerika met zijn vorige echtgenote wa ren mislukt, was hij naar Nederland teruggekeerd en vorig jaar opnieuw in het huwelijk getreden zonder zijn echt genote van zijn Duitse huwelijk in ken nis te stellen. Geëist was eenzelfde straf. (Ingez Meri.-Adv.) dit merk garandeert U de sterkste matras tot op heden gemaakt j de gepatenteerde binnenvering volgens het Amerikaanse systeem O.W.U.-SOUFLEX MATRASSENFABRIEKEN, UTRECHT, AMSTERDAM, ROTTERDAM K.S.G. stimuleert woningbouw in Nederland Lening van 20 miljoen voor 1200 tvoningen (Van onze parlementaire redacteur) De Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal heeft 20 miljoen gulden be schikbaar gesteld voor de bouw van ruim 1200 woningen in Nederland. De meeste komen in Zuid-Limburg in de mijnstreek. Daarvoor dienen 18 miljoen gulden. Voor de resterende twee mil joen gulden zullen de meeste woningen wel worden gebouwd In Velsen voor de Hoogovens. De lening komt voor de belangheb bende gemeenten neer op een rente van 4%. Dat is lager dan waarvoor de ge meenten elders kunnen lenen. In Den Haag zijn de betreffende con tracten getekend. Uit eigen middelen stelt de Europese Gemeenschap voor Ko len en Staal vier miljoen gulden be schikbaar. Zij heeft het Algemeen Mijn werkers Fonds bereid gevonden hier 16 miljoen aan toe te ^oegen. De lening van het A.M.F. heeft een looptijd van 30 jaar en een rente van 4 3/4%. De E.G.K.S. berekent een rente van 1%. Gemiddeld komt de rente dan op 4%. Het totale bedrag van 20 miljoen wordt ter beschikking gesteld van de Bank van Nederlandse Gemeenten, die het geld uitleent aan gemeenten op aan wijzing van de hoge autoriteit, die wordt geadviseerd door twee commissies, res pectievelijk voor het gebied van de mijn industrie en van de staalindustrie (voor de E.G.K.S. Velsen, Utrecht en Alblas- serdam). De E.G.S.K. stimuleert de woningbouw, omdat woningen nodig zijn voor de be vordering van de industriële produktie en produktiviteit. Een beeld van de mensenmassa voor Paleis Soestdijkdie de jarige Koningin gisteren een ontroerende hulde bracht verwachtte. Hij noemde het dwaas" om zoveel geld, materiaal en mensen aan de vervaardiging van kern wapens te besteden en deze dan niet te proberen. Hij zei de bezorgdheid te begrijpen maar voegde eraan toe dat deze in hoofdzaak afkomstig is uit niet-weten- schappelijke bron. „Onze komende proeven zullen volkomen onbeduidend zijn. Ik ben niet in het minst bezorgd over de gevolgen ervan", aldus Lloyd, die de waterstofbom het grootste af- schrikbeeld tegen oorlog achtte welke de wereld ooit gekend heeft. Volgens de Britse regering zullen er drie trappen zijn, waarlangs men tot overeenstem ming inzake beperking van kernwapens kan komen: eerst de registratie van proeven door de V.N. en enig internatio naal toezicht; dan een akkoord over beperking: tenslotte overeenstemming over algehele afschaffing van proeven. CONFERENTIE CONFESSIONELE VERENIGING. De Confessionele Vereniging zal op 2 en 3 juni een conferentie houden op „Woudschoten" te Zeist. Als ï-eferenten zullen optreden de hei-en jhr. L. de Geer van Zeist met het ondei-werp: „Het ker kelijk recht der minderheidsgroepen": prof. dr. Th. L. Haitjema, hoogleraar te Gi'oningen, onderwerp: „De refoi*matie als toetssteen en krachtbrond der oecu mene" en dr. L. D. Tei'laak Poot, emeri tus-predikant der Ned. Herv. Kerk te Callantsoog, onderwerp: ,De praktijk van het kerkelijk leven". TWAALF PREDIKANTEN WONEN IN ÉÉN WIJK. Het zal maar zelden voorkomen, dat niet minder dan twaalf predikanten in één kerkelijke wy'k woonachtig zijn. Dit nu is het geval by de Gei-ef. Kerk te Scheveningen, waar ds. H. Sweepe, ge komen van Leiderdorp, zondag als zesde pi-edikant zijn intrede deed. Hij komt, evenals zijn vijf collega's, te wonen in wijk vier, waarvan dr. H. Holtrop wijk- predikant is. Ook zijn voorganger, ds. J. G. Feenstra, benevens de hoofdvlootpre- dikant ds. J. H. Sillevis Smitt zijn in deze wijk woonachtig, terwijl daarin ook nog wonen twee geïnformeerde emeri tus-predikanten, benevens een predikant van de Geref. Kerk van 'Gravenhage- oost en een van 's-Gravenhage-west. die in hun eigen gemeente in het vinden van een woning niet konden slagen. HOCKEY EMHC kampioen Door een 40 overwinning op Kieviten is EMHC hockeykampioen (dames) van Nederland geworden. De stand luidt: EMHC 3 3 0 0 6 12—1 Kieviten 3 2 0 1 4 7-4 Deventer 3 1 0 2 2 39 Groningen 3 0 0 3 0 19 PAARDESPORT Concours Jiippique te Soestdijk Bij fraai, doch winderig weer vond gisteren te Soestdijk het concours hip- pique plaats, dat ter gelegenheid van Koninginnedag werd gehouden en dat ongeveer 4500 bezoekers trok. Voora het springconcours B. hadden zowel Prinses Beatrix als Prinses Irene In geschreven, doch beiden hadden zich maandag teruggetrokken. Wel kwam het paai'd „Jungle Landing" van Pi-inses Irene op dit springconcours uit, bex-eden door de le pikeur van H. M. de Koningin de heer G. M. Duiser. Deze combinatie behaalde de tweede plaats. De eerste plaats was voor mej. Lily Vorstman uit Hilversum met „Poco Per- ï'icoloso" na baiTage over 14 hindernis sen. Zij verwierf de medaille, welke door H.M. de Koningin beschikbaar was gesteld. De uitslagen luiden: Springconcours B, na barrage over 14 hindernissen: 1. mej. Lily Vorstman 'Hilversum) met „Poco Perricoloso" 0 ft. 49 sec.; 2. G. M. Duiser (Soestdijk) met „Jungle Landing" 0 ft. 59 sec.; 3. S. M. Pi'uikemaker (Wassenaar) met „Joris" 8 ft. 48.6 sec. Dressuurproef B: 1. mej. J. Splinter met „Robin" 96 pnt. Dressuurproef viertallen: 1. kapt. Van der Wal (Hoofddorp) 41% pnt Dressuui-proef achttallen: 1. Voor waarts (Essen) 6.06 pnt. Jeugdspringconcours voor ruitei-s en amazones beneden de 17 jaar: 1. Son ja Paalman met „Guardsman" 0 ft. 68 pnt. Courses te Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Koninginnedag-prijs. 1. Ulevel (A. R. Nottelman) (1.33.7). 2. Tu Ciel d'Or, 3. Union. Tot.: w. fl.50. pl. 1.20, 1.50, 1.30, gek. 7.50 cov. 7.50. Feestvreugde-prijs. 1. Vlollna Norton (G. Bak) (1.32.2), 2. Victor Emanuël, 3. Ville France. Tot.: w. 4.50. pl. 1.80, 1.40, gek. 4.90, cov. 3.70. Oranje-pnjs. 1. Simone (A. R. Notiel man) (1.29.3), 2. Uitloper, O. Tot.: w. 1.70, pl. 1.30, 4.cov.. 3.70. Aubade-prijs. 1. Strange Story (T. A. v. d. Veen) (1.30.6), 2. New Vlamingman 3. Toekan S. Tot.: w. 2.90, pl. 1 40. 1.80, 1.80, gek. 4.30, cov. 6.90. Soestdijk-prijs. 1. Spencer Nora (J. P. van Twisk) (1.27.7). 2. Rita Bond 3. Reyland. Tot.: w. 4.70, pl. 1.70, 3.30, 1.80, gek. 6.70, cov. 10.40. 't Loo-prijs. 1. Queen Mary (A. R. Not telman) (1.27.5). 2. Sally Harvester D. 3. Rla Kitty. Tot.: w. 2.60, pl. 1.10, 1.20, 1.40 gek. 6.10, cov. 3.60. Palels-prijs. Voor amateurrijders. 1 Spencer Gay's Zoon (C. H. Bergisch) (1.27.2), 2. Uple Scott P, 3. Quelle Veine. Tot.: w. 1.90, pl. 1.50, 1.70, gek. 3.90 cov. 3.90. Vlaggen-prijs 1. Pretty Polly (A. R. Nottelman) (1.25.4), 2. Ria Olivier, 3. Quick Star. Tot.: w. 2.pl. 1.30. 1.50, 3.20 gek. 3.80, cov. 4.50. Totalisator-omzet f131.096. BRIDGE Bridgeclub Sans Afoul Bekerwedstrijden uitslagen le ronde: Zwart: 1 en 2. Bra keiKins en mevr. Tielkemeijer—Mekel 72 pnt; 3. Echtpaar Aenmeij 67 pnt.; 4. Nieuwenhuizen Winterkamp 64 pnt; 5. de Vries—v. Dijk 61 pnt.; 6. BonnetSlieker 57 pnt.; 7. Echtpaar Vissers 56 pnt; 8. v. d. Staaij— Elink 55 pnt. Zwart-Wit: 1. Mevr. Broekhuizen Zwanenburg 66 pnt.; 2. Stikvoort—v. Benten 54 pnt.; 3. Dames Kukler Deregee 50 pnt.; 4. Ginjaar—v. Rhyn 48 pnt; 5. Mevr. WertherWeber 45 pnt.; 6. Huisv. Weizen 25 pnt. Rood: 1. Dames Nieuwenhuizen— Winterkamp 57 pnt.; 2. mevr. Paes—de Haas sr. 56 pnt; 3. Dames v. d. Zeeuw 48 pnt.; 4. Dames WitkampKemmer 46 pnt; 5. Echtpaar Bernard 42 pnt 6 Echtpaar de Haas jr. 39 pnt. Groen: 1. DubbelaarJonker 54 pnt 2 en 3. Echtpaar Upwich en Echtpaar Pikaar 42 pnt; 4. Echtpaar Mollema 40 pnt.; 5. Dames v. Egmond—Zwanenburg 28 pnt.; 6. DubbelaarAltink 26 pnt.; 7. Echtpaar Niehot 20 pnt. Bd-e: 3. Straaljager 1.80. 2.10 gek. ZWEEFVLIEGEN Gouden zweefvliegbrevet voor Aad Eikelenboom De Leidse zweefvlieger Aad Eikelen boom heeft met een hoogtevlucht van 3500 meter voldaan aan de laatste eis voor het gouden zweefvliegbrevet. Hij werd boven Teriet met een Sky lark 3 tot 300 m. hoogte achter een mo torvliegtuig opgetrokken, steeg gebruik makend van de thermiek boven Duits land tot 3800 meter en keerde vervolgens weer naar Teriet tenig. Eikelenboom had vorig jaar reeds aan de eerste eis voor dit brevet voldaan door 327 km. van Teriet naar Hamburg te zweven. Aange zien hij toen voor de start het vliegveld bij Hambui-g als doel had opgegeven, wordt hem het gouden brevet thans ver leend met een diamant voor doelvlucht. SCHAKEN BotwinnikSmyslov De tweekamp om het wereldkam pioenschap tussen Botwinnik en Smys lov. welke door Smyslov is gewonnen is met 12V2 pnt. uit 22 partijen, is officieel gesloten. De tweekamp was bepaald op 24 partijen, en zou volgens het speel schema op 27 april eindigen. Twee par tijen konden echter niet op de vastge stelde data worden gespeeld wegens ziekte, eerst van Smyslov en toen van Botwinnik. Deze twee partijen zullen niet meer worden gespeeld. DAMMEN Persoonlijk kampioenschap Leidse Dambond W. Heemskerk is met vlag en wimpel kampioen geworden van het Leidse Dis trict. De eindstand in de hoofdklasse luidt: 1. W. Heemskei'k 6 gesp. 11 pnt; 2. Th. Zwetsloot 6 gesp. 7 pnt; 3. W. v. d. Starre 6 gesp. 7 pnt; 4. G. v. d. Wiel 6 gesp. 6 pnt; 5, W. Leeuwenburg 5 gesp. 3 pnt; 6. W. Nijenhuis 5 gesp. 3 pnt; 7. Th. Vink 4 gesp. 0 pnt. In de eerste klasse luidt de eindstand: 1. J. de Vink 5 gesp. 8 pnt; 2. A. H. Heuvelman 5 gesp. 7 pnt; 3. J. Zuidhoek 5 gesp. 5 pnt; 4. I. Pauw gesp. 4 pnt; 5. J. Pesschier 5 gesp. 3 pnt; 6. C. v. d. Zwan 5 gesp 3 pnt. In de tweede klas is de beslissing nog niet gevallen. Van der Niet (Noordwijk) en Both uit Woerden zullen een beslis singspartij moeten spelen. DUIVENSPORT P.V. de Reisduif Wedvlucht vanaf Vilvooi-den (137,36 km.). In concoui-s 279 duiven, welke om 12.45 werden ge lost met z.w. wind. De eerste duif be reikte zijn hok om 14.39.37 uux*, de laat ste of 56e prysw. was er om 14.58.53 u. De uitslag der eerste 10 luidt: 1. 7 D. v. Mos- seveld; 2. A. v .d. Hulst; 3, 4. G. v. Stein; 5. Gebr. Pracht; 6. J. v. Alphen, 8. A. Singeling; 9. D. Beij; 10. P. Mooten. Sportsplimters De kor bal wedstrijd tussen teams van Zuid-Nederland en de provincie Zuid- Holland is te Eindhoven door Zuid holland gewonnen met 5—7. De Grote Prys der Naties van het internationaal concours hippique te Rome is gewonnen door de Italiaanse ploeg met 16 strafpunten. Groot Brit- tannië eindigde op de tweede plaats met 42% strafpunten en Frankrijk werd derde met 45% strafpunten. Tot de Nederlanders, die ter gele genheid van Koninginnedag een onder scheiding is vei-leend, behoort mevr. F. L. A. Suttorp—Van der Berg. Zij is be noemd tot Ridder in de Orde van Oi-anje Nassau voor haar verdiensten als secre taresse van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. De Duitse voetbalvei-eniging Rot- weiss (Essen) heeft te Geleen in een vriendschappelijke wedstrijd met 3—0 gewonnen van Fortuna '54. Gistermiddag is te Soestdijk op het terx-ein van SEC de jaarlijkse voetbalwed strijd gespeeld om de Prins Bernhard- visselbeker, ditmaal tussen PSV en Ajax. De wedstrijd werd door 6000 bezoekers ujgewoond. Bij de rust was de stand )-0. De einduitslag was 2—0 voor Ajax. Prins Bei-nhard, die de tweede helft van de wedstrijd bijwoonde heeft persoonlijk de wisselbeker aan de aanvoerder van Ajax uitgereikt.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4