AJ.C. zette viering van Leids meifeest in Van der Werfpark in Receptie besloot afscheid van de dijkgraaf van Rijnland Loop der bevolking te Leiden WOENSDAG 1 MEI 1957 De AJC heeft vandaag In het door zonovergoten Van der Werfpark de viering van het Leidse Mei-feest in gezet. Onder de talrijke aanwezigen, die dit blijde feest van de jeugd bijwoonden, merkten wij o.m. op de wethouders J. C. van Schaik en A. J. Jongeleen en tal van vertegenwoordigers uit de jeugd- en vakbeweging van de PvdA. De voorzitter van het 1 mei-comité, de heer J. C, Schüller, achtte het een goede gedachte, dat de jeugd, die steeds van grote blijheid en idealen blijk geeft, met haar spel en enthousiasme de feestdagen van de arbeid inzet. Heden ochtend zijn de jongens reeds vroeg in hun honk, aldus spreker, begonnen aan de voorbereiding van dit feest, dat cok hun feest is. De heer Schüller wees er vervolgens op, dat zij vanuit dit honk, dat nog in een oud stadsgedeelte Caeciliastraat) van Leiden ligt, het nieuwe Leiden zuid-west zijn ingetrok ken, waar zij konden kennismaken met Eindles motoren- en tractorencursus Alle cursisten verwierven het diploma In de kantine van de Stadshulpwerf, Oude Herengracht 3, is de eindles ge houden van de cursus in motoren- en tractorenkennis, gegeven onder toezicht van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde Afd. Leiden en Omstreken. Voor deze vereniging waren aanwezig de voorzitter, de heer J. Jonker en de secretaris, de heer J. H. Smit. De voorzitter opende deze les door de leraar, de heer B Schuurman en de leer lingen hartelijk welkom te heten. Daar na gaf hij de leraar gelegenheid de leerlingen te ondervragen over het ge leerde. Aan het einde van deze test nam de voorzitter het woord. Hij was tot de overtuiging gekomen, dat de cursisten goed op de hoogte waren van de werking en de behandeling van de verschillende motoren. Hij deelde mede, dat allen hun diploma zouden ontvangen. Hij hoopte, datzij een groot nut van deze cursus zou den hebben door het geleerde in de prak tijk toe te passen. Het deed hem een groot genoegen nu een leraar te hebben, die aan de mensen in de land en tuin bouw dit vak kan onderwijzen. Er wordt steeds meer gemechaniseerd, dus moet de tuinder zorgen ook op de hoogte te zijn van de werkwijze en de behandeling van deze machines. Zulks in zijn eigen be lang. De oudste cursist, de heer Lagerberg, dankte het bestuur voor het organise ren van deze cursus. Hij dankte de heer Schuurman mede uit naam van de me- decursisten voor de prettige wijze waar op de lessen gegeven zijn. Hoewel hij eerst sceptisch tegenover deze cursus heeft gestaan (hij is 56 jaar)is hij thans overtuigd dat het geleerde hem van pas zal komen. Namens de cursisten bood hij de leraar een boekenbon aan. De heer Schuurman dankte voor de tot hem gerichte woorden en voor het geschenk. Voor de voorzitter deze eindles sloot, deelde hij mede, dat de diploma's in september uitgereikt zullen worden en dat een nieuwe cursus 1 september aan vangt. Gediplomeerd werden: D. Bloemen- daal, Valkenburg: A. J. M. Bruines, Zoeterwoude; A. B. Groenewegen, Was senaar: W. G. Gussinkloo, Voorschoten; H. C. B. Havers, Leiden: W. Kanbier, Leiden; B. M. Keizer, Voorschoten H. B. H. Klein, Leiden P. Lagas, Oegst- geest W. W. Lagerberg, Leiden; J. v. d. Mey. Leiden: A. Paauw, Leiden; W. A. M. Parmentier, Wassenaar; W. v. d. Poel, Zoeterwoude; G. Smit, Voorscho ten; A. C. v. Tongeren, Warmond; T. H. v. Tongeren, Warmond; J- Velo, Voor- Leidse Chr. Oranjevereniging viert Koninginnedag MET EEN TONEELAVOND IN DE SCHOUWBURG. De Leidse Chr. Oranjevereniging, haar naam getrouw, heeft gisteravond in de Schouwburg Koninginnedag „ge vierd". Men deed dit rond de opvoe ring van het door Ben van Eysselstein geschreven spel „Chateau de Bersac", waartoe, men ook ditmaal een beroep had gedaan op „De Timdelerclub". ,De voorzitter van de L.C.O.V. ds. J. van der Wiel heette vooraf allen harte lijk welkom, in het bijzonder wethouder D. van der Kwaak, de heer E. W. Wichers Rollandet, secretaris van de 3 Octobervereeniging en een vertegen woordiger van de garnizoenscomman dant, Voorts weidde ds. Van der Wiel in het kort uit over de bijzondere plaats, welke de jarige Vorstm temidden van ons volk inneemt. In zeker opzicht zien wij haar als moeder en vrouw van het Nederlandse gezin. Koningin Juliana, van wie een bindende kracht uitgaat, voelt zich één met haar volk, dat zij in blijde en droeve dagen draagt in haar hart, Wij zien haar, eindigde aldus spx-eker, als een geschnek van God. Nadat ds. Van der Wiel nog mede gedeeld had, dat aan de jarige Vorstin een telegram van gelukwens en aan hankelijk was verzonden, werden twee coupletten van ons volkslied gezongen. „Chateau de Bersac", dat zich na een voorspel in de wijnkelder van het kas teel afspeelde in een Louise Quinze- kamer van dit chateau, bracht ons een veelal geestig verhaal over een Franse graaf (Ton v. d. Berg), die op de Ber sac woont en nog steeds droomt van de oude tijd, toen graven en gravinnen zich hulden in keurige kledij en weel derige kostuums waarvan het tweede bedrijf ook blijk geeft. Zijn jonge en moderne nichtje. Ma lie Thérèse (mevr. R. Krispijnde Wolf), dat plotseling uit Amerika kwam overwaaien, veroorzaakte bij haar komst dan ook heel wat deining op het rus tige kasteel. Een goede oude dorpspas toor, uitstekend getypeerd door Wim Ouwerkerk, een sympathieke huishoud ster, die voor de graaf veel liefde heeft opgevat, en een voortvarende notaris, die aan Ch&teau de Bersac op slinkse wijze een andere bestemming wenst te geven, spelen ook allen een belangrijke rol in dit van tijd tot tijd overheersen de blijspel. De Timdelerclub, waarin met de ge noemde Wim Ouwerkerk mevr. Krispijn en Ton v. d. Berg hun plaats volkomen waard zijn, gaf er een alleszins verant woorde opvoering van. Ook de bijrollen hulde vooral voor Kees Schutte, die een uitstekende kamerdienaar op de planken zette waren in goede han den. Slechts met de lange dialogen van het tweede bedrijf had men enige moeite, hetgeen overigens niets afdoet van het totaal der uitvoering, welke over het geheel genomen een goede in druk achterliet. het feit, dat de Sleutelstad aan haar toekomst - en ook die van de jeugd - bouwt. Spreker verwachtte, dat de jeugd vandaag in samenwerking met de oudere generatie een fijne dag zou heb ben. De voorzitter van de AJC, de heer C. J. Piena, schonk eveneens aandacht aan dit feest van de AJC, die vanoch tend in eigen gelederen reeds de ver jaardag van een lid heeft gevierd. Er was deze dag echter nog een jarige: de heer Eibert Meester, die volgens de heer Piena zijn sporen op het organi satieterrein reeds lang heeft verdiend en ook in zijn kwaliteit als voorzitter van de Leidse raadsfractie belangrijk werk verzet. Een bos rode tulpen was de tastbare dank, welke de AJC hem aanbood. Rond een in het Van der Werfpark .geplante" mei-boom voerden de AJC- ers hiema enkele mei-dansen uit: een vrolijk spel van dans, linten en kleuren. Declamatie van de heer A. C. van der Woerd en vrolijke muziek van „Nieuw Leven" wiss^m dit mei-feest af. DROGISTERIJ BOERHAAVE BESTAAT VIJFTIG JAAR Gisteren was het vijftig jaar geleden, dat de heer S. A. Broerse in het pand Haarlemmerstraat 68 de Drogisterij „Boerhaave'1 opende. Kort na het be ëindigen van de tweede wereldoorlog, deed de oprichter/eigenaar zijn zaak over aan de heer L. G. M. Walenkamp. In de loop der jaren volgden vele uit breidingen, terwijl men zich ook op velerlei terrein ging specialiseren. Ter gelegenheid van dit gouden zaken- jubileum vond gistermiddag een druk bezochte receptie plaats. Behalve vele zakenrelaties en collega's, merkten wij o.m. op de heer J. van Harteveld, voor zitter van de afd. Leiden en vice-voor- zitter van de Alg. Ned. Drogistenbond en de heren Majoor, Van Nimwegen en Hoebrigts van de Ned. Drogisten Asso ciatie. Bovendien mochten de heer Walenkamp en diens echtgenote ook vele bloemstukken en geschenken in ontvangst nemen. BELASTINGDIENST. De heer L. P. de Moor, adjunct-inspec teur van 's Rijks Belastingen in ambu lante dienst, is bij K. b. benoemd tot in specteur van 's Rijks Belastingen. Als standplaats is aangewezen de inspectie der invoerrechten en accijnzen alhier. CABARET-AVOND VOOR REVALIDATIE-CENTRUM TE LEERSUM. De Personeelsver. van de Kon. Ned. Grofsmederij verzorgde een cabaret avond voor de Polio- en Reuma-patiën ten in het Revalidatie-Centrum ,JDe Hoogstraat" te Leersum. Nadat mej. De Wit deze avond had geopend met een hartelijk woord van welkom aan de Lei- denaars, volgden op het prachtige gras gazon de mooie hoge standen van de acrobatengroep onder leiding van de heer M. Colpa. Hierna volgde de ver plaatsing van de patiënten naar de sportschool, waar de uitvoering plaats vond. Het gehele programma oogstte da verende bijval. Na afloop sprak de heer Albers woor den van dank voor deze bijzonder ge slaagde avond en deed een beroep op het gezelschap om nog eens terug te komen. De voorzitter, de heer N. B. v. d. Voort, beloofde dit en liet zijn belofte vergezeld gaan van twee kisten fruit, die door de medewerkers (sters) werden aan geboden. Toen werd het even stil in de zaal, waarop een donderend applaus los brak. Wie er meer voldaan was: de pa- tiën of het gezelschap, wij weten het niet. Is dit geen aansporing voor andere personeelsverenigingen? AFSCHEID E. A. TH. VERMOND VAN S.L.F. De heer E. A. Th. Vermond nam maandag na een diensttijd van 43 jaar, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd afscheid van direc tie. chefs en collega's van de S.L.F. In de kamer van ir. Y. Ykema, direc teur der Lichtfabrieken, vond het offi ciële gedeelte van het afscheid plaats. Ir. Ykema noemde het kenmerkend voor de heer Vermond, dat een aan hem opgedragen taak steeds optima forma in orde kwam. Voor zijn langdurige dien sten aan de fabrieken bewezen, dankte ir. Ykema hem, mede namens het ge meentebestuur. De directeur wilde de hamer, die de heer Vermond 43 jaar gebruikt had, niet eenzaam achterlaten en onder hilariteit van de aanwezigen bood hij hem de heer Vermond als her innering aan. Ook de overige sprekers hadden niets dan lof voor het vakman schap van de heer Vermond en voor de aangename sfeer, die hij in zijn kring van collega's geschapen had. Namens de Personeelsvereniging boden enige verte genwoordigers van het bestuur een her inneringsgeschenk aan. Het personeel van de afd. Gasdistri butie had zich intussen in de kantine verzameld en hier wachtten de heer Vermond en zijn echtgenote een aller hartelijkste huldiging. Behalve een fraai bloemstuk, vervaardigd door een der collega's, werd de heer Vermond nog een attentie aangeboden. De heren Kloeg en Dool spraken daarbij de alge meen geachte en sympathieke collega toe. waarbij aan menige episode uit de lange diensttijd van de heer Vermond herinnerd werd. Zeer velen drukten de afscheidne mende collega daarna de hand H. J. van 60 jaar van Oosterkerk Jubileum wordl niet qevierd De neer H. J. van Leeuwen, de orga nist van de Oosterkerk, herdenkt vandaag in stilte, dat hij deze func tie zestig jaar geleden aanvaardde. In zekere zin is de viering van dit ju bileum aan het eigenlijke feit vooraf gegaan. Toen hij vorig jaar september de 85-jarige leeftijd bereikte, werd hem een Koninklijke onderscheiding toegekend, die tevens als een hulde bedoeld was ter gelegenheid van het toen nog in het verschiet liggende zeldzame jubileum van vandaag. (Ingez. Med.-Adv.) S. Melse nam afscheid van Raad van Arbeid A.J.C.-ers dansen rond de Mei-boom (Foto L-D./Van Vliet) Na een dienstver vulling van ruim 37 jaar Maandag heeft de heer S. Melse, chef van de afdelingen Invaliditeitswet en A.O.W. van de Raad van Arbeid al hier, in verband met het bereikt heb ben van de pensioengerechtigde leef tijd, in een voltallige bijeenkomst van voorzitter, raadsleden en personeel af scheid genomen. De heer Melse trad 1 september 1919 in dienst van deze Raad. Als eerste spreker voerde de voorzit ter, mr. D. J. Gorter, het woord. Spreker herinnerde eraan, dat mede de heer Melse de Raad van Arbeid van het begin heeft opgebouwd. Hij kende de hem ter uitvoering 'toevertrouwde wetten en haar ingewikkelde jurisprudentie als nie mand anders. Bij de wetstoepassing had hij oog voor de menselijke kant. Hij zag ook de mens in het personeel. In alle dingen zag hij steeds het betrek kelijke. Spreker noemde de scheidende ambtenaar een blijmoedig christen. Hoe wel hij een zeer bepaalde geloofsovertui ging had, zou hij nimmer een ander zijn opvattingen opdringen. Hij was geen man van het wit-zwart-schema. Spre ker sprak de wens uit, dat de heer Melse in zijn pensioentijd vulling zou vinden, in het werk, dat hem lief is. j De chef de bureau, de heer J. M. Hoekstra, memoreerde de verschillende werkzaamheden, waarmede de heer Melse in de loop der jaren is belast ge weest. Hij roemde zijn plichtbetrach ting. Door zijn Zeeuwse gemoedelijk heid was de heer Melse een collega, met wie men prettig kon samenwerken. Namens de afdelingen Invaliditeits wet en A.O.W. sprak de heer J. G. La- mers enkele waarderende woorden. Het beleid van de heer Melse als chef was gericht op het aankweken van ver antwoordelijkheidsbesef bij het perso neel. Hij wist sfeer te scheppen, ook bij het werk. Zijn leiding kenmerkte zich door iets vaderlijks. Door zijn overtui ging van de betrekkelijkheid van de meeste dingen, bleef hij ook bij het klimmen der jaren jong van geest en ruim van blik. De heer J. Vollenga voerde als voor zitter der personeelsvereniging als laatste het woord. Hij prees de heer Melse als een meelevend lid der vereni ging. De toespraken gingen gepaard met ZWO subsidieerde onderzoek door prof. mr. W. H. Nagel De Nederlandse Organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. mr. W. H. Nagel, buitengewoon hoogleraar in de nenologie en de crimi nele sociologie aan de Leidse Universi teit, een subsidie verleend voor een on derzoek naar de algemene penitentiaire behandeling in een land, waar de dood straf bestaat. Prof. Nagel heeft dit onderzoek voor namelijk in Frankrijk ingesteld, waar hij onder meer de gevangenissen van Melun, Fresnes en Marseille bezocht. Leeuwen organist Hoe. je -UiA ook Mdjkt.... De heer Van Leeuwen heeft na 1 mei 1897, na vooraf enkele maanden in de Marekerk als waarnemend organist te hebben gefungeerd, slechts ruim een jaar in de oude Oosterkerk het orgel be speeld. Na de brand in de katoenfabriek werd deze oude kerk gedeeltelijk afge broken en verder bij de fabriek getrok ken. Op 19 mei 1898 werd de laatste dienst in de oude kerk gehouden, en in december 1899 werd de nieuwe tegen woordige Oosterkerk in gebruik geno men, aanvankelijk met een eenvoudig Frans-Servine-orgel, doch medio 1900 met het tegenwoordige instrument. De heer Van Leeuwen heeft zich door zijn zeer langdurige arbeid als orga nist en de hoge opvattingen die hij van zijn taak heeft, een bijzondere plaats onder de Leidse organisten verworven. Buitendien was de heer Van Leeuwen meer dan 25 jaar aan de Zendings school te Oegstgeest verbonden, terwijl hij getoond heeft ook over composito rische en dichterlijke gaven te beschik ken. Honderden spraken waardering uit het aanbieden van de bij een afscheid gebruikelijke geschenken. In zijn dankwoord wees de heer Melse erop, dat hij iets heeft gevoeld van de pijn van het afscheid. De dankbaarheid domineert echter. Dankbaarheid vooral, omdat hij weggaat, zoals hij nu is. Hij toonde zich bewust in veel tekort ge schoten te zijn. Daarom is verootmoedi ging bij een afscheid nodig. Spreker riep zijn collega's een vaarwel toe. Va ren is vechten mét de elementen. Niet allereerst tegen anderen, doch tegen zichzelf. Gelukkig is hij, die vaart onder de vlag van Jezus Christus. Hij stuurt voor hen, die in Hem geloven, hun levensscheepje naar de veilige haven. In het Rijnlandshuis aan de Bree- straat te Leiden werd het in vele étap pes uitgevoerde afscheid van mr. J. Slagter als dijkgraaf van het Hoog heemraadschap van Rijnland maandag middag besloten mét een receptie voor relaties en betrekkingen, voor zover die niet behoorden tot personeel en hoog heemraden. Honderden kwamen de scheidende dijkgraaf en diens echtgenote, mevr. SlagterVoogd, de hand ten afscheid drukken, waarbij grote waardering werd geuit voor de wijze, waarop mr. Slagter zijn ambt heeft vervuld. Deze waarde ring kwam mede tot uitdrukking in de vorm van vele geschenken. Onder de velen, die ter receptie ver schenen, merkten wij o.m. op de burge meester van Leiden jhr. mr. F. H. van Kinschot, de burgemeester van Haar- A. v. Dijke als lid van Ged. St. van Z.- A. J. Jongeleen van Leiden, de heer T. A. van Dijke als lid van Gedeputeerde Holland, de chef van afd. Waterstaat van de prov. Noord-Holland mej. Mees- Koningen ontving de heer B. A. Sen H.M. de Koningin heeft de directeur- generaal van de voedsel en landbouw organisatie der Verenigde Naties de heer B. R. Sen en diens echtgenote in audiëntie ontvangen. De Koningin on derhield zich gedurende een uur met de heer en mevrouw Sen, die als gasten van de Nederlandse regering in ons land verblijven. Ook de minister-president dr. W. Drees heeft de heer Sen ontvangen. ter Koops, wethouder Van 't Hul van Amsterdam, de dijkgraven van Noord hollands Noorderkwartier, Alkmaar en Schieland, de secretaris-rentmeester van het Hoogheemraadschap Delfland, bur gemeesters uit vele plaatsen uit het ge bied van het Hoogheemraadschap van Rijnland, talloze ingelanden, plaatsver vangend ingelanden, oud-hoogheemra den en vertegenwoordigers van polder besturen, benevens het bestuur van de VEBO, gedelegeerden van veel instan ties in Leiden en verschillende dienst hoofden van de Leidse gemeente. De heer A. E. du Perron, praeses- Coltegii van het Leidsche Studenten Corps, biedt H.M. de Koningin op het bordes van het Paleis Soestdijk de oorkonde aan, waarin de Leidse Studenten haar hun gelukwensen aanbieden en hm: aanhankelijkheid betuigen. In week van 18 t/m. 24 april 1957 GEVESTIGD G. Beuneman en flam, huishoudster, ScMmmelstraat 7; J. C. van Vel zen en fam., postbeambte, de Wetgtraait 1; W. Kouwenhoven en fam, b&boniwerQcer, Verl. Nassaustraat 12; E. K. Smit ein fam, ma gazijnbediende, Heemskerkstraat 80; D. Th. J. van der Wel en fWm, ■beohni'-oh ambte naar, Boshulzerlaan 9; A. Vogel, chef- drukker, a.b. Schelpan.toade t/o 35; W. A. Veltkamp. med. analiste, Vreewljkstraat 5; B. Strijbos, kantoor bed., Munnlkensbr. 60; G. van Dijk, gasfitbar, Morsweg LL1; D Parmentier, 11. verpleegster, Witte Singel 103; G. E. van den Brink., kantoorbed., a.b. Haagweg aohiter 57'; B. M. Raimip, Balklh. Roozenboomstraat 8; J. E. Tollenaar, Boer- haavelaan 2; E. G. Bijnsdorp, sociaal werk ster, Witbe Singel 39; C. D. Graveonaiker, gemeente - ambtenaarNoordeinde 1;7; F. M. Hogervorst, exporteur, Nieuwe Rijn 8; IJ. Dijkstra, mel'kcontroleur, Wasstraat 34; J. J. Ellembroek, best. chauffeur PTT, He rengracht 106; A. C. Schijffelen, 11. verph, Rijnsburgerweg 10; J. C. van Soherren- burg, ass. huishouding. Rijnsburgerweg ÏO, D. C. Stigiber, sumuimeraiir, Htogewoerd 167; G, W. den Hertog, 11. verpleegster. Witte Singel 27; F. Korthals Altes, Rapenburg 4; J. J. van Amsterdam, fabrieksarbeider, Dwars Havenstraat 2; R. P. Blumenthal, Haagweg l©a; W. Duel, J, de Wittstraart 53; A. A. Zwetsloot-van der Geest, Kuipers- steeg 5. VERTROKKEN H. Krol en fam, Hoge Rijndijk 270, naai Loosdrecht, Eikenlaan 74; P. J. Sohophud- zen en fam, S'tiieiltjessitraat 22, naar Smal- 1 ingepland, de Meent 49; C. M. Colpa-Neu teboom en fam, Joubertstraat 14, naar Apeldoorn, Schoterweg 6- W. M. M. Th te rne en fam, Nieuwe R(jn 8, naar Indonesië, G. J .ran Sdheiudielen en fam. Garen- markt 13, naar Rotterdam, St.-Agathastr. 24; D. NoorduJin en fam, Rijn- en Sdhleka- de 1.12, naar Oapelle a.d. IJssel, Hortensia straat 31; H. van der Jagt en fam, Rijn- en Schlekade 1116, naar Arnhem, Velperweg 128; J. L. Leestemaker en fam. Korte Mare 27, naar Zeist, Lageweg 4; C. Roelandse en fam., Hoflaan 39, naar Gouda, Vresdebest 810; A. Verschoor, Gerecht 10, naar Rot terdam, Oranjelaan 22b; E. van der Zaal, P. J. Blokstraat 26, naar 's-Gravenhage, Was- senaarsestr. 144; F. Hirschmann .Bllder- dljkstr. 6, naar 's-Gravenhage, Ranonkel- straat 371; H. E. Engelfriet-Brown, Haag- weg 92, naar Voorschoten ,Rijnd1jk 23lA. wijk ZH, da Cosbalaan 77; J. Oaateld Oostdwarsgraoht 19a, naar Delft, Wijn haven 12; J. M. Castelein-Stitevoort, Coorn- hertstraat 32, naar Delft, Wijnhaven 12: E. F. Nielsen, Oude Vest 19, naar Denemarken A. Bililistra, Rembranidltstr. 27, naar Weert, Kazernelaan 10L; P. Gans Roomburgerweg 7, naar Utrecht, Duursbeaelaan 46; J. van Loon-Voogd, Tib. Sfeganbeekstraat 31. naar Vlaardingen, Burg. Borauspln 17; J. C. Hel. dema, Brederostraat 9, naar Lisse, Romijn- straat 12; A. C. J. Gerritsen, Nieuwe Bees tenmarkt 2b, naar Noordwij k, O. Nassau straat?; D. E. Haitiblank, Ouidie Singel 78. n. 's-Gravenhage, Franikenslag 92; A. J. van Vliet, van Assendelftshof 4, naar Rotter dam, Avenue Conoordda 70; C. Roelandse- van Iterson, HoUaan 39. naar Gouda. Vre- debeat 8-10. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Cornells Theodoras, an van N. C. Dissefl- dorp en H. C. Meijer; Adrtanus WMlbror- dus Maria, an van H. A. J. van der Voort en J. S. Korbekaas; Adrianus Cornells zn van W. Pouw en J. M. van den Burg; laak Carnelis Jacobus, an van I. C. J. Warmen- hoven en A. ran Dljk; Aildda Elisabeth Apolonla, dr van J .van der Werf en J. G. Bos; Gied, an van G. Leuipen en P. Zom; LodlewJjk Jozef Maria, zn van J. L. Sbaiu- dienmayer en M. A. van Berge Henegou wen; Mechbhil'lde Jacoba, dr van W. Koer- ten en J. P. SplinterMaria dr van M. Blok en J. Harbevelt; Johanna Maria ,dr van J. C. Martens en M. Th, H. Schalks; Gljs DLedierlik. zn van W. Aflgde en E. C. Oam- ploni Anithonla Wljnanda Emma, dr van G. Lagerman en C. van der Zeeuw; Ange- nltha Louise, dT van A. W. J. Beer en C. van Kuljen; Riohardus Francisous Joseph, zn ran K. G. A. Brand en Th. M. C. Soh&ffer. GETROUWD K. Hben en R. P. Bootsma; J, G. Wolf- slag en C. ram Heueen; H. Bronsgeest en M. J. Dreef. OVERLEDEN G. Stouten, 69 jaar, hulsvr. van A. de Wolf; C. Koree. 69 Jaar. hulsvr. van A. Ar- bouw; S. Dobbenga, 5'5 Jaar, man; C. van Erk, 56 jaar, man; A. J. M. van der Laan, 4 weken, dr; A. J. van Zuylen, 78 jaar, m.. J. H. Reekers, 4 degen, zn. Bejaarde weduwe door gas gestikt (Van onze Haagse redactie) Gistermiddag werd door één van haar dochters een 82-jarige weduwe in de keuken van haar woning aan het West einde te Den Haag dood aangetroffen. De omgekomene was reeds ziekelijk en is gisteren vermoedelijk onwel geworden. Zy is daarby gevallen en heeft daardoor het 2-pitsgaskomfoor op de grond ge stoten met gevolg dat de gasslang van het komvoor schoot. De muurkraan was niet afgesloten zodat het gas vrijuit kon stromen. De andere dochter, die by de weduwe inwoonde, was gisterochtend om half negen naar haar werk gegaan. Tito veroordeelt geweld en wraak President Tito heeft in een speciaal vraaggesprek ter gelegenheid van 1 mei het Joegoslavische blad „Borba" de ge dachte veroordeeld, dat in een commu nistisch stelsel geweld op de eerste plaats dient te komen. Het Joegoslavi sche staatshoofd zei, dat het van groot belang is, dat een regering, gebaseerd op de „dictatuur van het proletariaat", in sterke mate een humanistisch karakter draagt. Ook is het onjuist, dat de com munisten wraak moeten nemen op ver tegenwoordigers van het oude regime, indien zy aan de macht komen. In dit verband wees Tito erop, dat in Joego slavië dergelyke figuren een pensioen is toegekend. In Belgrado werd Tito's verklaring op gevat als een indirect antwoord op de Russische kritiek, volgens welke de Joe goslavische politiek gekant is tegen het „proletarische internationalisme". Het is belangryk, zo ging Tito voort, dat nu is uitgemaakt, dat elk land recht heeft op zyn eigen weg naar het so cialisme. Regels voor de pers in Indonesië De stafchef van het Indonesische l«ger, generaal-majoor Nasoetion heeft gisteravond een aantal regels', opgesomd, welke journalisten moeten nakomen by hun verslagen over de huidige kritieke toestand in Indonesië. De regels zyn de volgende: 1) geef het nieuws geen sensationeel karakter vooral niet indien het nog vaag is en verkregen uit twijfelachtige bronnen; 2) geef alleen de juiste feiten; 3) ver meng geen feiten met commentaar; 4) schryf geen artikelen welke het gezag van de regering, de strijdkrach ten en de politie kunnen schaden en 5) geef geen berichten die de mili taire discipline kunnen ondermynen. De Indonesische journalisten ver klaarden. dat zy geen reden konden vinden voor de jongste sluiting van het persbureau PIA en de kranten en dat zy niet alleen maar communiqués wilden verzamelen. zy vroegen voorts dat een van hun collega's Mochtar Loebis, van het onaf- hankeiyke blad „Indonesia Raja", die zich reeds byna vier maanden in huis arrest bevindt, hetzU wordt berecht hetzy vrijgelaten. Tot nog toe is er geen reden voor de actie der militaire autoriteiten tegen Loebis opgegeven.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 13