D. LADAN TYPEN STENO Een der mooiste kleuterscholen in Leiden maandag geopend Leidse accordeonisten belhoren tot de allerbesten in ons land DODENHERDENKING Stadsgehoorzaal Prof. Dr. P. A. H. de Boer Demmenie WOENSDAG 1 MEI 1957 Maar een roep: fantastisch! Ds. D. J. Vossers opent „De Zonnebloem" Over de bouw en inrichting van de Hervormde Kleuterschool „De Zonne bloem" aan de Asserstraat/Van Vollenhovenkade ging maandagmiddag bfó de opening maar één roep uit: Wat fantastisch! En inderdaad: naar een ontwerp van architect D. L. Landman kwam hier één der mooiste en meest moderne Leidse kleuterscholen tot stand. Zowel de ligging alle lokalen plus de open speelruimte liggen op de zonzijde als de inrichting het meest moderne spel materiaal is aanwezig laten niets te wensen over. Niet ten onrechte ge waagde de gemeentelijk inspecteur van het onderwijs, de heer B. Swanenburg, dan ook in zijn woord van gelukwens van een school, „welke de leiding bevoor recht op duizenden in den lande". Hij kon het verder zo begrijpen, dat velen, die in het kleuteronderwijs werkzaam zijn, met jaloerse blikken naar deze school opzien. Een indruk, welke later bij de rondwandeling door de school door velen bevestigd werd. Alvorens tot de bezichtiging werd over gegaan vond in de Hervormde Ulo school aan de Asserstraat een bijeen komst plaats, waarin de voorzitter van de Ver. voor Chr. (Hervormd) Onderwijs, ds. D. J. Vossers, zijn vreugde er over uitsprak, dat de vereniging op dit mo ment zulk een prachtige school aan haar scholenbezit kan toevoegen. Een bijeen komst. welke mede wérd bijgewoond door de chef van de afdeling onderwijs, dr. ,J. M. Roosenschoon, de architect, de heer D. L. Landman, dokter H. E. Daa- men, vertegenwoordigster van het Gem. Geneeskundig schooltoezicht, mej. Stol, inspectrice van de kleuteropleiding, hoof den van bij de vereniging aangesloten scholen en een afvaardiging van zuster verenigingen.- de Ver. van Onderwijze ressen bij het Chr. Kleuteronderwijs en de Bond van Chr. Kleuterscholen. Met de opening van deze school, aldus ds. Vossers in zijn openingswoord, is in deze omgeving de drievoudige hervormde schakel: kleuter-, lager- en ulo-onder wijs, nu compleet en is de mogelijkheid voor kleuters van vier jaar tot jongens en meisjes van zestien jaar geboden om christelijk onderwijs te volgen. Zodra ook de bouw van een Vredeskerk tot stand is gekomen kan men in deze om geving „onderricht" ontvangen van vier tot in de tachtig jaar. Ds. Vossers, die hierna uitweidde over de inrichting van de nieuwe school, zeide. dat" het bestuur buitengewoon te- vrede was over hetgeen hier in gemeen schappelijke samenwerking: architect, aannemer (Panagro te Warmond) en onderaannemers, was bereikt. Bovendien prees het bestuur zich gelukkig, dat de school, met het oog op de bestedings beperking, nog juist op tijd gereed was gekomen. Spreker, die vervolgens een ogenblik stilstond bij de drie-voudige op dracht aan Simon Petrus: Weidt Mijne lammeren, hoedt Mijne schapen, weidt Mijne Schapen. (Joh. 21), wees er daar bij o.m. op, dat de school ook een spe ciale inslag heeft en wel die van een christelijke kleuterschool. Behalve dat de kunstzinnigheid en de handvaardigheid van de kleuters wordt aangekweekt en wordt gelet op hun lichamelijke opvoe ding, willen wij ze ook in aanraking bren gen met het evangelie In dit opzicht vertrouwen wij, aldus ds. Vossers, ook nu weer de leiding van de school toe aan mej. Smit en haar staf. Met het uitspre ken van de wens, dat de school ten zegen aan het opgroeiend geslacht mag worden gesteld, verklaarde hij de school voor geopend. Tenslotte droeg hij de school, de leiding en de kinderen in het gebed tot God op. De heer B. Swanenburg, die namens het gemeentebestuur de gelukwensen aanbood, legde er de nadruk op, dat deze opening niet alleen voor het bestuur, doch ook voor de gemeente een feeste lijke gelegenheid vormt. Iedere nieuwe school, aldus spreker, zien wij in Leiden met grote vreugde tegemoet. Voor zich had spreker de indruk, dat deze school één van de mooiste, zn niet de mooiste kleuterschool in Leiden was. Voor het geval deze school anderen tot jaloersheid mocht ver wekken. gaf hij hen de verzekering, dat het gemeentebestuur alles in het werk stelt om meerdere urgentiever klaringen los te krijgen en deze naar recht en billijkheid te verdelen. Architect Landman, die mede namens de aannemer dank zei voor de ver leende opdracht, betrok in dit woord van dank ook de heren Kramp en Huisman, die met het dagelijks toezicht waren be last. Het schonk spreker voldoening, dat alle arbeiders zich met zoveel vreugde aan de bouw en inrichting hadden ge geven. Als aandenken aan de prettige samenwerking bood hij het bestuur een elektrische klok voor de school aan. Ds. Vossers. die hiervoor hartelijk dankte, bood op zijn beurt de heren Kramp en Huisman een kist sigaren aan. De heer IJ. Tijmstra, die namens de hoofden van scholen het woord voerde, had respect voor de leiding en het per soneel van een kleuterschool, die zulk een moeilijke en verantwoordelijke, doch daarnaast ook een heerlijke taak hebben. Spreker verwachtte, dat de Zonnebloem veel zon zou verspreiden in jonge harten en dat tot eer van Gods naam. Nadat de heer H. van Cittert de feli citaties van de Ver. voor Chr. Kleuter scholen had aangeboden, deed dit de heer Van Leeuwen namens het Chr. Tamboer- en Pijperkorps K. en G.. die voor zijn wekelijkse repetities steeds een gastvrij onderdak vond in de thans ver laten kleuterschool aan het Plantsoen. Twee jeugdige K. en G.-ers. die deze middag voor het eerst in pniform waren gestoken: rood jasje en blauwe pantalon, hadden zowel voor mej. Smit (bloemen- bak) als voor het bestuur (twee poppen voor de school) een geschenk. Tenslotte voerde een vertegenwoordig ster van de Ver. van Onderwijzeressen bij het Chr Kleuteronderwijs het woord, waarna mej. Smit een uitvoerig dank woord sprak, waarin zij tevens mede deling deed. dat de ouders van de kleu ters de school hadden verrast met een winkelraam en prachtige planten. Hervormd jeugdwerk krijgt beschikking over sportterrein DRIE AVONDEN IN DE WEEK TERREIN PROFESSORENWIJK Dank zij een vriendelijke geste van het bestuur van de Buurt- en Speeltuin vereniging „De Professorenwijk" krijgt de Centrale Commissie voor het Her vormde Jeugdwerk drie avonden - maandag, dinsdag en vrijdag - in de week de beschikking over het aan de Burggravenlaan gelegen sportterrein van deze vereniging. Het ligt in de be doeling het terrein deze avonden per toerbeurt af te staan aan de Leidse CJMV's en de hervormde jongensclubs. Onder leiding van een sportleider zul len diverse takken van sport beoefend worden. KINDEREN SPRAKEN HET LAATSTE WOORD. Hierna begaf het gezelschap zich naar de nieuwe school, waar het bestuur en de genodigden nog een bijzondere ver rassing werd bereid: Enkele kinderen, die in hun fleurige zonnebloemjurkjes de naam der school alle eer aandeden, spraken nee zongen hier het laatste woord. In een alleraardigst zang- en dansspel, op parmantige wijze ingeleid door twee kleuters gaven zij hun blijd schap over deze opening te kennen, uit lopend op een hulde aan het bestuur. Een kostelijke vondst, waarvoor allen bijzondere waardering hadden. Tijdens de hierna volgende rondwandeling door de school werden slechts woorden van lof en bewondering gesproken óver het geen hier tot stand was gekomen. 's Avonds werden de ouders in de ge legenheid gesteld om dit „tweede tehuis" van hun kleuters te bezichtigen. Ook zij hadden maar één woord voor deze Zonnebloemschoolfantastisch (Ingez M«*d -Adv.) DE aluminium jaloezieën voor deze school werden geleverd door de off. dealer voor Leiden en omstr. Molensteeg 27 - Tel. 21375 Leiden Walther Denser over 'kleuren-wonclerlaiid' Briljante resultaten met nog gevoeliger kleurenfilm Vele amateur-fotografen staan nog huiverig tegenover het nieuwe medium kleurenfilm. Niet helemaal ten onrechte, want het risico van mislukking is uiter aard groter dan met wit-zwart, vooral voor de bezitters van zeer eenvoudige toestellen. Niettemin: de resultaten, in de vorm van kleurendia's zijn uitzon derlijk aantrekkelijk, zoals de Duitse fotograaf Walther Benser maandag avond door de projectie van niet minder dan 140 uitstekende dia's in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal ten over vloede aantoonde. Benser werkt met de combinatie Leica-Agfacolor en hij be weegt zich op zeer uitgebreid terrein, niet alleen trouwens in Europa, maar ook aan de overzijde van de Oceaan, waarvan hij na de pauze het fotogra fische resultaat liet zien. Terecht kwam tot uiting, dat de kleur zeer zeker niet steeds hoofdzaak behoeft te zijn. maar als middel tot grotere expressie een zeer waardevol hulpmiddel kan zijn, iets wat vele amateurs, die zich met kleurenfotografie bezighouden, wel eens schijnen te vergeten. De meeste van zijn dia's waren tot stand gebracht met de nieuw, binnenkort ook in Nederland verkrijgbare kleurenfilm van 18/10 Din (de tegenwoordige staan gelijk aan 15/10 Din), waardoor het effect nog briljanter is. Benser is een geestig causeur, die door een grapje waarde volle tips onder de aandacht brengt. Men make zo min mogelijk „kiekjes", die alleen voor de naaste verwanten aardig zijn, maar men poge toch vooral een „foto" te maken, d.w.z. een afbeelding, die afgezien van de afgebeelde persoon of voorwerp, ook voor de buitenstaander boeiend kan zijn. Benser liet niet na de opmerkelijke voordelen van de groot hoek-lens te onderstrepen, die inder daad in bepaalde gevallen verbluffend zijn. Het dankbaar auditorium de grote zaal was voor een groot deel gevuld bracht zijn erkentelijkheid voor het gebodene tot uiting door een langdurig en warm applaus. Kinderop tocht in de Burgemeesterswijk Dank zij de activiteiten van het Comité „Koninginnefeest Burgemeesterswijk" hebben vooral de kinderen gisteren op het plein Cobetstraat/De Laat de Kan terstraat kunnen profiteren van een ge varieerd programma, dat volop gelegen heid bood de verjaardag van onze Lands vrouwe op gezellige wijze te vieren. De stormachtige koude wind heeft hoe wel af en toe zeer hinderlijk het enthousiasme van de deelnemers aan de feestelijke optocht met muziek, de kin derspelen en het dansen niet doen ver minderen. Het hoogtepunt van de dag was in de Burgemeesterswijk zeker wel de optocht van de kinderen, die voor deze gelegenheid bijna allen waren ver kleed en die werden begeleid door Jong K(unst) en Gienoegeni. Dit jeugdkorps Ruim 600 deelnemers Oranje - wandeltocht aan Dank zij onvermoeide pionier Boellaard De belangstellende lezer weet dat we keer op keer voor een herwaardering van het begrip voor het accordeon heb ben gepleit en uiteraard blijven we dit doen. na het vermoedelijk beste van de 300 op dit. gebied in ons land bedrijvige orkesten gehoord te hebben. We bedoe len het „Leidse Hohner-Accordeon Or kest Neerlandia", welks leden overwegend uit de solistenklasse stammen van onze plaatselijke Toonkunst-muzieksch ooi en eergisteren in het „Antonius Clubhuis" concerteerden. Op het programma stond de Urendansl ner-werken: Ballettabend (vierdelige van Ponchielli, waaraan het orkestlid I Suite) en Variété (vijfdelig). Dit Va- Geerstma zijn naam verbonden heeft als 1 riété. dat een model-uitvoering verkreeg, bewerker. Van deze beroemde ballet- j overtreft het vorige aanzienlijk in muziek is een vertolking gegeven die in muzikanteske waarde. Toch. toen het zichzelf een volmaaktheid inhield. De eenmaal zo ver was. overviel ons luister suggestie van het symfonisch orkest moeheid. Dat lag deels'aan de overvloed bleef er in bewaard, met al de expressies van het gebodene. deels aan een eigen en een gelukkige analyse in al de be- schap van de accordeon-timbres die standdelen. j zich te weer stelt tegen urenlange be- Men vroee onwillekeurig waar die luistering, deels aan een tekort aan fijne speelse° timbres vandaan komen I vallen^ 1 n^nehvprdween en die rijkdom aan toonnuances en dy- namische schakeringen. Het antwoord De Oranjewandeltochten kenmerken zich door de grote deelname der jeugd. Het is dan ook een goed idee van de Vereniging „Koninginnedag" om deze tochten te plaatsen in haar programma, want wat is het niet gezond om een heerlijk eind te gaan wandelen, iets te zien van Leiden en omgeving. Ruim 600 deelnemers waren naar Oud-Hortuszicht gekomen: 18 groepen (scholen en ver enigingen) en 200 individuële deelne mers. De oudste deelnemer „Opa" P. Beek man (81 jaar) liep met zijn schoon dochter en 2 kleinkinderen deze tocht voor de tweede keer mee. Na afloop vertelde hij dat het hem best bevallen was en dat hij in het geheel niet moe was. Proficiat! maakte in de gloednieuwe uniform een uitstekende indruk en heeft het zijne er toe bijgedragen een en ander te doen slagen. Vooraan liepen enkele muzikan ten van de padvinderij en de stoet werd gesloten door de „geesten van P. J. Blok". Deze vormden een wel bijzonder aardige groep. De kinderspelen, die zowel in de morgen- als in de middaguren werden gehouden, werden onderbroken voor het succesvolle optreden van een goochelaar en een clown. Het spreekt haast vanzelf, dat de jeugd rijkelijk van traktaties werd voorzien, 's Avonds was er in deze wijk volop gelegenheid tot dansen en hossen. Verscheidene attracties waren daaraan verbonden. (Ingez. Med.-Hdv.) ligt in de uitnemende scholing en in de perfectionering van het instrument. Met een bijna gelijke verzorging trok de Entr'acte muziek van Schuberts Rosamunde voorbij. Sibelius Finlantia, Griegs Letzter Frühling, de ouvertures Leichte Kavallerie en Schone Galathee van Suppé en de Espana Wals van Waldteufel (deze wals in bewerking van het lid J. G. Wakka). Eerbetoon dus I veld. aan de romantische muze. De vraag of Langeveld nam feitelijk afscheid van het arrangement aan zulke werken het I het orkest, daar hij in Trossingen (de eigen karakter ontneemt beantwoorden Hohner-stad in het Zwarte Woud) ver- we ontkennend. Alleen leek Grieg in de 1 der gaat studeren Hij liet zich ook solo aangehouden pianissimo's er niet wel bij horen in Gershwins ..Rhapsody in Blue", te varen, terwijl Sibelius donkerder van daarmee een technisch meesterstuk le- kleur te 'denken is. verend in het overwinnen van de talloze Er waren verder ook nog twee Würth- 1 motorische moeilijkheden, die de bont véle invallen. Die moeheid verdween evenwel op slag toen een staal van zeer spontane muziek opdook, de Foxtrot Vi sion van Hans Rauch, die een toegift tot beëindiging van de uitvoering nood zakelijk maakte. Twee medewerkers voelen we ons ge drongen met name te noemen: de on betaalbare paukemst Wakke (in Sibe lius!) en de verbluffend knap spelende 17-jarige concertmeester Henny Lange- ZATERDAG 4 MEI A.S. des avonds 7.15 uur in de Spreker: Rector Magnificus der R.U. Muzikale omlijsting HET TOONKUNSTORKEST o.l.v. Henk Geirnaert. LEIDSCH MANNENKOOR, o.l.v. Willem Mizee. Na afloop STILLE TOCHT LANGS HET KRUIS AAN DE STEENSTRAAT. Na afloop van de mooie tocht, die door een gedeelte van het nieuwe Haag- wegkwartier en de Prof. Wijk liep, ging men met Jong K. en G. naar het Stad huis. waar de burgemeester met zijn echtgenote, de wethouders Van Schaik en Jongeleen, de inspecteur van Onder wijs, de heer Swanenburg. het bestuur van „Koninginnedag" en afgevaardig den van het Leids Studenten Korps het langstrekken gadesloegen. Keurig liepen de jongens van Jong K. en G. er bij, daarachter het Vetera nen Legioen Nederland, schoolkinderen, Groot KNG sloot de rij met nog enige groepen schoolkinderen achter zich. In Oud-Hortuszicht reikte de heer L. Questroo in het bijzijn van de algemeen leider, de heer W. P. Leenen, de prijzen uit. In de groep tot 16 jaar waren de prij- zijn als volgt: 1. Zuidsingelschooi 165 punten, wisselbeker; 2. Durieuxschool (meisjes) 155 punten, lauwertak: 3. Drie Octoberstraatschooi 147% pnt. medaille; 4. Durieuxschool (jongens) 132% pnt. medaille; 5. Storm Buysingstraatschool 132% pnt medaille. In de groep boven 16 jaar: 1. Vetera nen Legioen Nederland 155 punten, wisselbeker voor de 2de maal: 2. De Stalen Bank 140 punten, lauwertak. Rest ons te vermelden dat deze wan deltocht georganiseerd was door ..Konin ginnedag'1 en de Gem. Schoolsportcom missie. De heer Questroo dankte na af loop de heren Leenen en v. d. Voort, de fam. Zwart, alsmede de E.H.B.O. voor hun werk. Kleuters boden de voorzitter, ds. D. Vossers, een krans van zonne bloemen aan. Geheel rechts de Ijenningmeester van de Vereniging, de heer M. H. de Reede. (Poto LJJ./Vbn Vliet) Opa P. Beekman (81 jaar) nam met zijn schoondochter en twee kleinkinderen aan de Oranje- wandeltocht deel. best bevallen Het was hem (Poto L.D./V*m Vliet) wisselende syncopische jazz-ritmen hem veroorzaakten. Nog af gezien van de prachtige sonoriteit van I het kostbare instrument dat hem ten dienste staat: Hij had in Inie Dreef een mededing ster, die solo Paganiniana van Brehme en, door het orkest begeleid, het (niet overmatig belangrijke) Konzertino G dur 1 van Curt Mahr voor haar rekening nam. Deze accordeoniste beschikt over een achtenswaarde techniek, de zwaarste composities kunnen haar worden toe vertrouwd. Alleen is haar het vormvaste en de vrijmoedigheid van Langeveld nog niet eigen. Er blijft nog wat onrust in haar voordracht. Zij ontmoette overi gens in de zaal een allerhartelijkste bijval. Al die prestaties echter, pedagogisch of leidinggevend, bezielend of organi serend, koersend naar ernst, distinctie en kunstgevoeligheid, zijn werk-re- sultaten van een onvermoeide pionier, in staat bergen te verzetten: de leraar en de dirigent Lauw Boellaard! v; Brandweer heeft thans een korpsvlag Koninginnedag 1957 bracht de Leidse brandweer in het bezit van een korps- vlag. Het was nog vroeg in de ochtend toen deze vlag aan het personeel, dat tijdens deze overdracht stond opgesteld op het terrein van de brandweerkazerne, werd aangeboden. De commandant van de brandweer, de heer S. W. Hagedoorn, die deze plech tigheid verrichtte, sprak er op deze Ko ninginnedag zijn blijdschap over uit, dat we onder de Oranje-dynastie in vrijheid kunnen leven en het aan gemeentelijke lichamen en organisaties is toegestaan een eigen vlag te mogen voeren. Spreker achtte het niet van betekenis ontbloot, dat thans de brandweer in het bezit van een eigen vlag wordt gesteld, welke op bijzondere hoogtijdagen zal wapperen aan de voorgevel van de brandweerka- zerne. De commandant ging hierna in het kort in op de symboliek van deze vlag, waarin behalve de nationale en Ste delijke kleuren ook het stadswapen is verwerkt. Rechts onderaan bevindt zich in een driehoek een brandweerhelm. De lijnen van deze driehoek zijn symbolisch en hebben in brandweerkringen een tweevoudige betekenis, t.w. enerzijds zuurstof, temperatuur en brandbare stof, welke slechts in combinatie een brand veroorzaken en anderzijds: materieel en personeel dienen op een hechte basis de horizontale lijn te zijn opgebouwd. Woorden van dank richtte spreker ook tot de beide ontwerpers van de vlag, de brandmeesters Van der Kraan en Van den Broek en tot de jury, die de inge- stotende zonden ontwerpen beoordeelde. (Ingez. Med.-Adv.) 10 vinger syst. blind ritm. Ophokking van duiven in Zuid-Holland VLIEGVERBOD VERLENGD TOT 16 MEI De Nederlandse Bond van Postduiven- houders schrijft ons: Daar wij aanvankelijk dachten dat de groei van enkele weken geleden zou aanhouden, werd de termijn van het ophouden der duiven gezet op 1 mei. Wie thans de velden ziet, zal evenwel onmiddellijk kunnen vaststellen, dat deze datum niet gehandhaafd kan wor den De schrale wind en het gebrek aan regen hebben ons danig parten gespeeld, zodat, de datum moet worden verzet op 16 mei. Dus eerst met ingang van 16 nie] zul len de duiven weer vrij mogen uitvlie gen; tot die datum mag men ze eerst s avonds half zes loslaten. 4 talen (130 let- tergr. p. min.) Gegar. 23 maanden klaar. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 - TELEF. 26558 VOLA ZAG FILMS. De Vereniging van Oud-Leerlingen der Ambachtsschool hield maandagavond in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal een slechts matig bezochte bijeenkomst, welke wegens ziekte van de voorzitter werd geleid door de tweede voorzitter, de heer K. van Vliet. Onmiddellijk na diens openingswoord kreeg de heer J. Schafer gelegenheid een Deens filmpje te verto nen, dat was uitgebracht door de N. V. Nederlandse Kjellberg Electrodenfabriek „Nekef" 'te Amsterdam en dat op duide lijke wijze liet zien hoe men bij elek trisch lassen wel te werk moet gaan en hoe niet. De heer Schafer vertelde daar bij o.m., dat elektroden droog bewaard moeten worden, dat de lasuitrusting niets te wensen over mag laten en dat ook de kabelverbindingen in orde beho ren te zijn. Vgel aandacht werd besteed aan de laskap en de lashandschoenen, terwijl de heer Schafer er men nadruk op wees, dat een rookafzuiger zeer goede diensten kan bewijzen. Verschillende soorten van een dergelijk apparaat wer den op de film getoond. Na dit techni sche programma, dat vanzelfsprekend een instructief karakter droeg, draaide de heer Schafer enkele kleurenfilms over het vakantieparadijs Zwitserland. Beel den van de zomerfeesten in Genève, van de folkloristische feesten in Altdorf. van de wijnoogstfeesten op het land e.d., verschenen achtereenvolgens op het witte doek. Afscheid bij de Politie HOCfFDAGENT A. PLEKKRINGA EN G. PALING MET PENSIOEN Twee hoofdagenten van Politie, de heren A. Plekkringa en G. Paling, die beiden op de dag af de 38 jaar in het Leidse korps hebben volgemaakt, zijn gisteren met pensioen gegaan. Nadat zij in de ochtenduren reeds afscheid had den genomen van de Commissaris van Politie, de heer J. Dreeuws, vond dit in de middaguren in intieme kring plaats. De heer Plekkringa. die vele jaren dienst heeft gedaan bij de afdeling Bijzondere Wetten, werd o.a. toege sproken door zijn directe chef, inspec teur L. G. E. Nooyens en de voorzitter van het Leids Politie Muziekgezelschap, de heer F. Teunissen. Beide hadden bij zondere waardering voor de rustige en tevens accurate wijze, waarop de heer Plekkringa steeds zijn taak had opgevat. Na dit „vaarwel" in intieme kring kwa men nog velen, met wie de heer Plek kringa tijdens zijn dienstvervulling veel vuldig doch dan uiteraard in goede zin te maken had hem de hand drukken. Daaronder waren o.m. de heer J. H. van der Kloot, secretaris van de Leidse Middenstandscentrale, de heer J. Stikkelorum, voorzitter van de afd. Lei den van de Centrale Vereniging van de Straat-. Markt- en Riviervishandel, ter wijl ook de Leidse Vereniging van Handelaren ln groente en fruit bij dit afscheid blijken van belangstelling gaf. Enkele geschenken werden aangeboden. Het afscheid van de heer Paling, die het merendeel van zijn dienstverband heeft doorgebracht bij de afdeling Alg. Dienst en daar ais „klachtenrijder" de laatste vijftien jaar een speciale taak vervulde, bleef deze middag uitsluitend tot de intieme kring beperkt. Bij monde van zijn chef, hoofdinspecteur D. J. Verzijden, werd hem dank gebracht voor de hoge opvatting van zijn plicht. In dien er klachten over burenruzies, bal dadigheid of moeilijkheden in de gezin nen binnen kwamen, konden wij U er aldus spreker, met een gerust hart naar toesturen. In de meeste gevallen, aldus de heer Verzijden, wist gij het „te fik sen". Bijzondere waardering had de hoofdinspecteur ook voor de kwaliteiten van de heer Paling als schermer en het actief aandeel, dat hij had in het Leidse Politie Muziekgezelschap. (Ingez. Med.-Adv.) VULPENHOUDERS Haarlemmerstraat 169 Leiden deed mee aan Kweekscholendag Het was maandag voor Leiden de 2de maal om mee te doen met de jaarlijkse Drie-Kweekscholendag, gehouden in het gebouw „Custodia" in Den Haag. De medewerkende scholen waren de (K)weekschool (H)aags (G)enoootschap, en de (C)hr. (K)week<S)chool Den Haag. Dat deze Drie-Kweekscholendag tot een groot jaarlijks evenement is uitge groeid. is begrijpelijk. Traditie getrouw bekampten men el kaar in de morgenuren in volleybal, ta feltennis, dammen en schaken. Het morgenprogramma stond onder uitstekende leiding van de heer P. van Duyvenvoorden. Leiden toonde vooral met volleybal niet haar beste zijde, ook K.H.G. kon haar juiste plaats niet vinden, zodat de C.K.S. al spoedig als volleybalwinnaar uit de bus kwam. Trouwens, zij presteerde méér! Met schaken en dammen wist zij zoveel punten te halen, dat mét de pun ten, verdiend in het middagprogramma, dat een cultureel tintje droeg de voor zitter van C.K.S., Jaap Slob, de wissel beker uit handen van de heer H. Jonges, directeur van K.H.G., mocht ontvangen. De uitslag was: 1. K.C.G. met 110% pnt. C.K.S. met 106% en Vlak met 83 punten. 's Avonds genoot men van een feeste lijke slotavond m.m.v. een cabaret, ver zorgd door V.L.A.K. en een komisch schetsje, getiteld „Boeven en madelief jes" van G. Batson, opgevoerd door de toneelgroep van C.K.S. INTERNATIONAAL PROGRAMMA LEGER DES HEILS Donderdagavond vindt in het gebouw van het Leger des Heils aan de Hooi gracht een samenkomst plaats van in ternationaal karakter. In de openbare bijeenkomst, welke om 8 uur aanvangt zal majoor Tj. Luitjes een paar prachtige gekleurde film strips vertonen over het Legerwerk in West-Indië o.a. Paramaribo, tevens een overzicht van Legeractiviteiten in de _aren 1955 en 1956 in Nederland. Voor de jeugd is er des middags om 5 uur een geheel eigen programma. Prof. mr. A. van Oven alhier is be noemd tot plaatsvervangend lid van de commissie, belast met het afnemen van het examen, bedoeld in art. 11 der Wet op het Notarisambt.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 12