AMSTLEVEN levensverzekering persoonlijke brief van premier Boelganin aan Engelse collega Ambtenaar pleegde oplichting voor een bedrag van ƒ29.000 RIK VAN LOOY KOPMAN VAN BELGISCHE A-PLOEG Verbroken evenwicht tussen de bestedingen en de middelen Vooral uitgaven van de gemeenten te hoog 5>te jaargang Woensdag 24 april 1957 Derde blad no. 29119 Huidige spanning moet plaatsmaken voor goede vriendschappelijke betrekkingen De Sovjetrussische premier, Nikolai Boelganin, heeft in het paasweekeinde persoonlijke brief over de Brits-Russische betrekkingen aan premier Mac- llan gezonden, aldus werd gisteren uit betrouwbare bron te Londen vernomen. De brief betreft het gehele terrein der betrekkingen tussen beide landen en rat ongeveer 8.000 woorden. Het Russische persbureau Tass heeft gisteravond de tekst gepubliceerd van eiganins brief. Boelganin schreef o.a.f „Wij zijn van mening dat de huidige spannen toestand in het Nabije en Midden-Oosten voortduurt vooral door het brek aan goede wil van bepaalde kringen in Groot-Brittannië en verscheidene dere landen om de gerechtvaardigde belangen en rechten van de Oostarabische iden onder ogen te zien, welke de richting van nationale onafhankelijkheid herleving zijn Ingeslagen. Verbod kernproeven voor lepaalde tijd voorgesteld let is onze ernstige overtuiging dat taak om een blijvende vrede in het bije en Midden-Oosten te garanderen dat de grote mogendheden nauw- ct zullen vasthouden aan de begin- 31 van een vreedzame oplossing voor strijdvragen van dit gebied, dat zij irts de souvereiniteit en onafhanke- heid van de landen in dit gebied zul- eerbiedigen en geen bemoeiing met binnenlandse aangelegenheden zul- toestaan. Het kan slechts betreurd den. dat de Britse regering niet de eelijkheid heeft gezien de Russische istellen voor gemeenschappelijke raiogendhedenverklaring over deze inselen te steunen". Ie toestand in het Midden-Oosten, in gebied, dat onmiddellijk aan de jet-Unie grenst, moet wel van in- »d zijn op de veiligheidsbelangen van Sovjet-Unie. een omstandigheid arop wij reeds de aandacht van de ering van Groot-Brittannië hebben estigd, aldus Boelganin. belganin stelt voor. dat de grote rendheflen der wereld gemeenschap- jk het gebruik van geweld ter rege- van geschillen in het Midden-Oos- veroordelen. Er zou overeenstem- e kunnen worden bereikt over alle jdvragen mits er goede wil bestaat de betrokken regeringen, zo zegt Iganin. en kan van opvatting verschillen kwesties, bijvoorbeeld over die ce verband houden met het gebruik het Suezkanaal, maar het is ontoe- baar. dat geschillen door wapenge- 1 geregeld worden en dat roekeloze ■s van enkele staten, die met wapens jen de vrede in dat gebied in ge- brengen. zo meent Boelganin. is voorts van oordeel, dat Enge- economische belangen in het ien- en Nabije Dosten niet met ge- bevorderd moeten worden maar onderhandelingen en nuchtere weging van de redelijke belangen alle partijen. ingaande de ontwapening zegt Boel- n. dat de grote mogendheden hun ie wil kunnen tonen door in te stem- met een onmiddellijk verbod van ven met atoom- en waterstofwapens een bepaalde tijd. Dit zou afgezon- kunnen worden van het algemene gstuk der ontwapening en apart geld kunnen worden. Russische premier vraagt dan of biet mogelijk is door gemèenschap- te pogingen een toestand te schep- waarin atoombommenwerpers en :ten van de ene staat nimmer dood erderf zullen zaaien in het gebied de andere staat, regering van de Sovjet-Unie is ns Boelganin bereid de discussie te atten over de voorstellen, die door Iritse oud-premier Eden Indertijd gedaan t.a.v. de instelling van ge- fitariseerde zones in Europa en de lening van gebieden met beperkte pening. mier Boelganin zegt verder het van ig te achten, dat de huidige span- in de Brits-Russische betrekkingen 5 maakt voor ..goede vriendschap- Ie betrekkingen Hij stelt namens ossische regering voor. in de naaste mst gemeenschappelijk maatrege len te nemen ..om een aanzienlijke ver ruiming van culturele, wetenschappelijke en technische uitwisseling tussen de Sovjet-Unie en Groot-Brittannië tot stand te brengen". De Sovjet-Unie is bereid om haar vertegenwoordigers te machtigen, in aanmerking komende vraagstukken met Britse vertegenwoor digers te bespreken, aldus Boelganin. Boelganin veroordeelt opnieuw de Noord atlantische V erd ragsorganisatie, die er volgens hem de schuld van is. dat Europa in twee vijandige militaire kam pen is verdeeld. Het herstel van het militarisme in West-Duitsland, met actieve steun van de Ver. Staten, is tegen het belang van de Europese veiligheid en de Duitse een heid. aldus Boelganin. De Sovjetrussische premier wijst ook op de Amerikaanse plannen voor lege ring van Amerikaanse militairen met atoomwapens in de NAVO-landen. waar door een nog gevaarlijker situatie zou ontstaan. Hij beschuldigt de NAVO er voorts van. dat zij ..intensief voorbe reidingen treft voor oorlogvoering met atoomwapens". Verhoeven had geen contact met UVS In aansluiting op ons bericht van gisteren over spelers, die zich als lid hebben aangemeld bü UVS, vernemen wü van Jan Verhoeven dat dit in zijn geval onjuist is. Verhoeven heeft, zo deelde hij ons mede, geen enkel con tact gehad met bestuursleden van UVS. Wel wist hij ons te vertellen, dat het bericht waar het Planjer, Filippo en Heymans betreft, volkomen juist is. Verhoeven heeft van de zijde van de KNVB opnieuw een uitnodiging ontvangen voor het westelijk ama teur-elftal, dat binnenkort een oefen wedstrijd speelt tegen een team van zuidelijke amateurs. (Ingez. Med.-Adv.) Oostenrijk winnaar vchi jeugdfoernooi Oostenrijk heeft het internationale jeugdtoernooi van de Europese Voetbal Unie gewonnen. In de finale versloegen de Oostenrijkers te Madrid het Spaanse junioren-team met 3—2. De ruststand was 2—1. De wedstrijd om de derde en vierde plaats tussen Frankrijk en Italië eindig de onbeslist (0—0). Zijn donker uiterlijk werd hem noodlottig Ronde van Nederland De sluier, die tot nog toe over de Ronde van Nederland heeft gehangen, is opgelicht: zes van de acht ploegen, die op maandag 6 mei in Luik aan het avontuur beginnen, zijn samengesteld, t.w. vier Nederlandse en twee Belgische. De Duitse ploeg en de achtste, waarvoor men een keuze zal doen uit Italië en Frankrijk, zullen binnen enkele dagen volgen. (Van onze Haagse redactie) De Haagse politie heeft aangehouden een 36-jarige ambtenaar van het Departement van Marine, die in de afgelopen acht maanden oplichtingen tot een totaal van f. 29.000 heeft ge pleegd. Zijn donker uiterlijk en de ontsnapping van De Zwarte Ruiter zijn hem uiteindelijk noodlottig ge worden. Toen de ambtenaar zich namelijk in verband met zijn oneer lijke praktijken op een adres in Rijs wijk vervoegde, meende de bewoner, die hem al wantrouwde, dat hij mis schien met de beruchte vluchteling te doen had en waarschuwde de politie. De ambtenaar was op het Departe ment belast met het uitbetalen van declaraties. Hij zag kans oude beta lingsopdrachten weg te nemen en deze oarvergodering Bond van Chr. Zangverenigingen Koninklijke Bond van Christelijke en Oratoriumverenigingen heeft e bondsdag in Arnhem gehouden, bondsdag die onder voorzitterschap van de heer H. F. Brune, werd ;id met een paaszangdienst en een etingsavond. Tijdens de jaarverga- e kwamen ter sprake het rapport reorganisatie-commissie en enige tellen. 899 koren zijn thans bij de aangesloten. De heren W. v. d. 'n R. Beintema werden herkozen in estuur. zijn referaat betoogde de heer Her- de Wolff, uit Rotterdam, dat het dijk is kinderkoren te binden aan '"root koor, en bepleitte voorts uit ing van het repertoire. De jaarver ing zal volgend jaar in Hoogeveen iden worden. Hers krijgen vliegbrevet iderdag a.s. zal in hotel „Hof fvan ad" te Hilversum het vliegbrevet m uitgereikt aan de paters F. J. ijen, H. G. J. Vergouwen en K. M. ans, die ten behoeve van hun werk- aeden in de missie in Nederlands Guinea binnen kort gebruik zul- aaken van een sportvliegtuig. De s hebben de afgelopen maanden ipleiding tot vlieger gevolgd bij de aale luchtvaartschool te Hilver- De brevetten zullen worden uit- :t door de heer J. Coblijn van de ng luchtvaartinspectie van de uchtvaartdienst. De eerste os perges de veiling Westerlee in de Lier n door de tuinder Boers de eerste ?es aangevoerd. Zij brachten f. 1,10 os op. EE PERSONEN DOOR TREIN OVERREDEN honds is nabij een onbewaakte og bij Udenhout de 12-jarige A. a uit Tilburg onder de trein van adaal naar 's-Hertogenbosch ge en gedood. is gisteravond de 36-jarige land- J. B. C. Stuyk uit Rijen bij de aakte spoorwegovergang bij Gilze 1 aangereden door de trein van Wam naar Eindhoven. Het slacht- 'nad op een pad langs de spoorlijn ?n en wilde linksaf de spoorlijn oken. toen hy door de hem ach- Üdende trein werd gegrepen en 4, President Ned. Bank constateert: (Van onze financiële medewerker) Het verslag van de Ned. Bank over 1956 bevat ook ditmaal een breed uitge werkte analyse van de financiële, economische en monetaire toestand van ons land, zoals die zich in het afgelopen jaar heeft ontwikkeld. De conclusie is dat het evenwicht tussen nationale bestedingen en nationale middelen in toenemende mate werd verstoord. Terwijl de stijging van het nominale inkomen 7 bedroeg, is het particuliere verbruik met 10 toegenomen, gingen de overheidsbestedin gen met 12Ü vooruit en was er een stijging van de netto-investeringen in vaste activa, de woningbouw inbegrepen, van 25 Bovendien was er ook een toeneming van de voorraadvorming met circa 20 zodat het geen verwondering kan wekken dat het nog vrij aanzienlijke overschot, dat 1955 gaf te zien, in een tekort omsloeg. Als een belangrijk verschijnsel rele veert de president de verschuiving in de Inkomensverdeling, hieruit blijkende dat bij een stijging van het nationaal inko men met 7 het gemiddelde loon per werknemer, inclusief sociale lasten, met 10 is voorutigegaan en de gemiddelde stijging van de loonkosten de gemiddelde toeneming van het produktievolume per arbeider met niet minder dan 7 8 heeft overtroffen. Loonsverhoging teza men met prijsstabilisatie stimuleerde uiteraard het verbruik en waren oorzaak dat de invoer van consumptiegoederen met niet minder dan 25 steeg. Er was dus een overbesteding, welke op de be talingsbalans een tekort deed ontstaan van totaal 900 miljoen gulden. De financiering van de overbeste ding moest uit twee bronnen worden gedekt, welke beide van inflatoire aard zijn. namelijk een beroep op de liquiditeitsreserves en het beroep op geldcreatie. Bijna alle sectoren van de nationale huishouding hadden een aandeel in het gebruik, dat van infla toire financieringsmiddelen werd ge maakt. Maar de president wijst met name op de grote uitgaven van de lagere overheidsorganen, gemeenten en provincies, welker bruto-investerin- gen 1950 miljoen gulden bedroegen te gen 1550 miljoen gulden in 1955, waarvan 450 miljoen gulden uit infla toire bronnen werd verkregen. De president wijst er op dat het stel lig niet verantwoord is de financiering van de investeringen met behulp van inflatoire middelen voort te zetten. Te weinig wordt beseft, zo waarschuwt hij, dat de nationale besparingen hoewel verhoudingsgewijs geenszins gering, niet temin begrensd zijn en dat slechts een deel daarvan beschikbaar komt in han den van personen en lichamen, die ge neigd zijn deze middelen in de vorm van geldvorderingen op lange termijn vast te leggen. De president herinnert voorts aan de bestedingsbeperking en constateert dat het programma, mits op jaarbasis be zien, voldoende zal zijn om het even wicht in de Rijksfinanciën te herstellen en te verzekeren dat door de schatkist voor eigen behoeften, buiten de Rijks fondsen. geen noemenswaard beroep op de kapitaalmarkt zal behoeven te wor den gedaan. Maar, behoudens een on- wacht sterke vermindering van de kapi- taalvraag van het bedrijfsleven, acht hij dat programma vrijwel zeker onvol doende om de financieringsinspannin gen te doen verdwijnen en de daaruit voortvloeiende aandrang tot het gebruik van inflatoire financieringsmiddelen weg te nemen. Dit laatste, zo zegt de presi dent. geldt vooral voor de sector van de lagere overheid. Het beeld van de financiële ontwik keling in 1956 doet duidelük uitkomen dat de spanningen op de kapitaal markt de natuurlijke weerslag vormen van de omstandigheid dat de gedaalde nationale besparingen onvoldoende waren voor de financiering van de sterk toegenomen buitenlandse inves teringen. door de naam te veranderen voor een tweede keer te gebruiken. Daarbij ging hij zeer omzichtig te werk. Hij begon namelijk met aan een willekeurig adres gedurende enige tijd brieven te sturen. Na een paar weken ging hij er dan zelf heen met het verhaal, dat hij vroeger op het adres had gewoond en nu ver moedde, dat er nog post voor hem zou zijn bezorgd. Hij toonde daarbij een legitimatiebewijs, waarop de gefingeer de naam. die hij op de betalingsop dracht had geschreven, ook voorkwam. Nadat hij aldus een adres „rijp" had gemaakt, diende hij de betalingsop dracht in, waarna het geld. meestal 5 a 6.000 gulden, aan de gefingeerde per soon op een willekeurig adres werd overgemaakt. Nog één keer vervoegde de ambtenaar zich dan bij zijn on schuldige medeplichtige, nu om de laatste brief met de chèque op te halen. Toen hij met dit doel op een reeds „voorverwarmd" adres in Rijswijk ver scheen, vond hij daar de politie op zich wachten. Het heeft nog veel speurwerk gekost, alvorens de politie er achter was hoe de oplichtingen werden gepleegd, maar door de gehele administratie van de afdeling comptabiliteit van het Ministerie uit te kammen, kwam de zaak tenslotte tot klaarheid. De ambte naar heeft bekend. Hij had reeds vijf oude declaraties uitbetaald gekregen en er nog vijf in „voorbereiding". Rik van Looy, winnaar van de ronde van het vorig jaar, is aanvoerder van een sterke Belgische A-ploeg, maar of hij 'tzo gemakkelijk zal krijgen als in 1956 valt te betwijfelen, want alleen de Neder landse A-ploeg al, die geheel uit Tour de France renners bestaat, moet in staat worden geacht een nieuwe Belgische zege te verhinderen. De volgende ploegen zijn thans bekend: Nederland-AWim van Est, Daan de Groot, Jan NoltAi, Leo van der Pluym, KORFBAL Succes voor Daitaiden „De Danaïden" nam in Den Haag met 3 twaalftallen deel aan de HSV-series. Met succes: van de 9 wedstrijden wer den er 8 gewonnen. Uitslagen: Afd. II Dan. I—HSV 4—0: Sperwers— Dan. I 2—5; Filo'sDan. I 2—4 (Dan. I eerste prys). Afd. Ill: Dan. II—GKV 3—1: Ready— Dan. II 6—1; HSV—Dan. II 1—3. Afd. IV (adsp.): HSV—Dan. a 0—5; Dan. a—Filo's 5—0; Dan. a—Sperwers 3—2. (Dan. a eerste prijs). Rijwielomzet teruggelopen Volgens de heer J. M. Juncker, direc teur van een grote rijwielfabriek te Apeldoorn is de rijwielverkoop, ondanks het feit, dat deze elk jaar tegen Pasen zyn hoogtepunt bereikt, dit jaar niet verder kunnen komen dan slechts 50% van wat anders verkocht werd. Ook in de bromfietshandel werden dezelfde ver schijnselen geconstateerd, zo verklaarde de heer Juncker. Revolver bracht 20 inbraken aan het licht (Van onze Haagse redactie) Een revolver op de voorbank van een onjuist geparkeerde auto heeft ertoe geleid, dat de Haagse politie een 22- jarige avonturier kon aanhouden, die bekende in de afgelopen zes weken 20 inbraken in allerlei plaatsen in het westen des lands te hebben ge pleegd. Hoe groot zijn totale buit is geweest, staat nog niet vast. In het Noordeinde te Den Haag wilde iemand zondagochtend een verkeerd geparkeerde auto een eind wegduwen. (Ingez. Med.-Adv.) Bij die bezigheid zag hij op de voorbank van de auto een grote cilinderrevolver liggen, hetgeen hem een reden leek de politie te bellen. Deze haalde de auto op. maar kon aan de hand van de papieren de identiteit van de bestuur der niet vaststellen, daar het een huur auto bleek te zijn. Bij de verhuurder stonden wel een naam en een adres genoteerd, doch deze bleken bij onder zoek gefingeerd te zijn. Toen de jonge man bij de politie navraag kwam doen naar zijn uit het Noordeinde verdwe nen auto. achtte de politie het dan ook raadzaam om hem eens nader aan de tand te voelen. De herkomst van de revolver kon hij niet opgeven. Nog veel minder kon hij later een aanvaardbare verklaring geven voor de aanwezigheid op zijn hotelkamer van een aantal por tefeuilles. portemonnaies. broches, rin gen, juwelen enz. Tenslotte bekende hij alles te hebben gestolen tijdens 20 in braken. die hij pleegde in Wassenaar, Voorburg. Bergsehenhoek, R'dam. Ba- rendrecht, Zwijndrecht, Zoetermeer en in het Westland. De juwelen had hij in Bergsehenhoek ontvreemd; de revolver op een der andere adressen meegenomen. e sensatie van de rennen te Auteuil in Frankrijk was het paard Quimillgrey, een outsider die won en daardoor een inzet van twee gul- den door hen die op zijn prestaties gokten, omzette in een winst van meer dan driehonderdduizend gul den. Of het prijs paard zo schrok van dit resultaat of van de moderne hoedenmode. die bij deze rennen ge toond pleegt te worden, is niet ge heel duidelijk. Paus Pius sprak Paasboodscbap uit Paus Pius XII heeft zondag in zijn Paasboodschap tot de wereld verklaard, „dat de slechte zeden op allerlei gebied zover zijn doorgedrongen en zo schaam teloos en algemeen zijn verbreid, dat zij de ernstige bezorgdheid opwekken van hen. wie het lot van de wereld ter harte gaat". De Paus sprak vanaf het balkon van de Sint Pieterskerk; op het plein hadden zich driehonderdduizend men sen, onder wie vele toeristen, verzameld. „De mensheid schijnt een lichaam, be dekt met zweren, waarin het bloed moeilijk vloeit doordat de individuen, de klassen en de volkeren volharden in hun verdeeldheid en zich bijgevolg niet met elkaar verstaan. En terwijl zij el kaar niet kennen, haten zij elkaar en zij zweren samen, strijden en vernieti gen elkaar". Niettemin was de Paus van mening, dat er tekenen zijn, dat op deze nacht een dageraad volgt en „een nieuwe dag met een schitterende zon". Velen beginnen reeds tot het inzicht te komen, dat de wereld, ondanks de ont dekkingen van de moderne wetenschap, niet door vooruitgang alleen herboren kan worden. Het is hoopgevend, dat zich in de wereld veelvuldig methoden voor een vollediger en vrijere levens ontwikkeling baanbreken. Tenslotte gaf de Paus de menigte zijn zegen „urbi et orbi" (aan de stad, n.l. Rome, en aan de wereld). Er steeg een groot gejuich op. toen hy wuivend af scheid nam en toen er daarop zwermen witte duiven langs het balkon vlogen. Conferentie regionale commandanten en gouverneurs Blykens mededeling van de leger- woordvoerder in Djakarta zal donder dag de opening plaats hebben van een conferentie van alle militaire commandanten van geheel Indonesië en van alle provinciale gouverneurs. De conferentie zal onder leiding staan van de chef-staf van de Landmacht, generaal-majoor Nasoetion, en zich bezig houden met het bespreken van vraagstukken, verband houdend met de afkondiging van de staat van oor log en beleg. Naar werd vernomen, zal ook luite nant-kolonel Ahmad Hoessein, de voor zitter van de Bantengraad in Midden- Sumatra, naar Djakarta komen om aan de besprekingen deel te nemen. De eer ste conferentie van de Indonesische regionale troepencommandanten, welke in maart in Djakarta werd gehouden, kon hy door ziekte niet bywonen. Mies Stolker, Gerrit Voorting en Wout Wagtmans. Ploegleider is Pierre van Leeuwen. Ncderland-B: Piet van den Brekel, Ap Donker, Jaak Kersten, Frans Mahn, Harrie Schoenmakers, Arie van Wetten. De zevende man moet nog worden aan gewezen. Ploegleider Kees Pellenaars. Nederland-C. Piet van Est, Henk van den Broek, Gijs Pauw, Bertus Lute, Arend van 't Hof, Harrie van den BrancJ en Adrie Voorting. Ploegleider Klaas Buchly. Nederland-D: Tonnle Bergmans, Jaap Bruggenkamp, Jule Maenen, Peter Post, Wim Rusman. Jan Rol. De zevende wordt nog aangewezen. Ploegleider Ger rit Schulte. België-A: Rik van Looy, Rik Luyten, Roger Verplaetse, Jef Schils, Robert Grondelaers. Roger Decock en Leon van Daele. Ploegleider Driessens. België-B: Noel Fore, Lucien MatthUs, Roger Roselle. Marcel Demulder, Ar- mand Desmet. Rik Denys en René van Meenen. Ploegleider André de Kempen. Nederlands damesteam Het Nederlandse damesteam, dat zater dag a.s. in het Wagener-stadion te Am stelveen tegen Duitsland zal spelen, is als volgt samengesteld: doel: Jo Jurrisen <BDHC); achter: Sonja de GreveDudok van Heel (BDHC) en Jeanne Hogesteyn (Ba Fair, aanvoerdster) midden:, Inge den Tex (Amsterdam) Annelies Goedbloed (Gooi) en Henrietta van Riemsdijk (BDHC); voor: Ans Rouwenhorst (Togo), Bea Terlingen (Be Fair), mej. A. Huytker (Zwolle), Jos Heezemans (EMHC) en Trix Nillesen (EMHC). TENNIS. N ederlandN oorwegen voor Daviscup Dinsdagavond is de loting verricht voor de Daviscupwedstryd (eerste ronde, Europese zone) NederlandNoorwegen, die op 26, 27 en 28 april a.s. op de METS-banen 'te Scheveningen zal wor den gespeeld. Deze loting heeft het volgende wed strijd-schema opgeleverd: Vrijdagmiddag: Hans van Dalsum (Ned.)Gunner Sjoewall (Noorw.) Fred Dehnert (Ned.)Finn Soehol (Noorw.). Zaterdagmiddag: Dehnert en Van DalsumGunner Sjoewall en Finn Dag Jagge. Zondagmiddag: Dehnerte— Gunnar Sjoewall; Van Dalsum—Finn Soehol. BILJARTEN. District Leiden KNSB Voor het district Leiden van de Kon. Ned. Biljart Bond werden de volgende compétitiewedstryden gespeeld: Klasse E. P. v. CleefVr.kring 3 44; Vr.kring 2Sport 2 44; Monopole 2OSL 1 8-0; Sport 2—De Plas 2 44; Vr.kring 2 Witte Huis't Noorden 2 44: De Plas 2—Ons Gen. 1 44; Sport 2OSL 80; Monopole 2 80; 't Noorden 2—P. van Cleef 44; Ons Gen. 1Witte Huis 44. Klasse F. Vr.kring 4—Verg. VOS 1 0—8. SCHAKEN Clare Benedicttoemooi Het Clare Benedicttoernooi werd gis teren te Bern voortgezet met de volgende wedstrijden Italië—Nederland 0—3 (1 afgebr. par ty); Porreca—dr. Euwe 0—1, Castaldi— Bouwmeester 0—1, Paoli—v. d. Berg af gebroken in voor Van den Berg gewon nen stand, Szabados—Roessel 0-1. West- Duitsland—Zwitserland 3—1; Oostenryk Frankrijk 2V21%. De stand na de derde ronde luidt nu: 1. W.-Duitsland 10,5 punt; 2. Neder land 9 pnt. en 1 afgebr. party; 3. Oos tenrijk 7 pnt.; 4. Zwitserland 4% pnt.: 5. Italië 2 pnt. en 1 afgebr. partij; 6. Frankrijk 2 pnt. BatwinnikSmyslov De 20e partij van «de tweekamp om het wereldkampioenschap tussen Rot- winnik (zwart) en Smyslov (wit) is na 41 zetten afgebroken. Smyslov heeft zyn 42e zet onder couvert afgegeven. DUIVENSPORT P-V. de Reisduif Wedvlucht met oude duiven vanaf Duffel (118,70 km Gelost om 9 uur met z.o. wind. De eer ste duif bereikte zyn hok om 10.35.48 uur de laatste of 59ste om 10.44.16 uur. In concours 297 duiven. De uitslag (eerste 10) luidt: 1, 2 G. v. Stein; 3. 6 A. v. d. Hulst; 4. 5. 7 A. Singeling; 8, 10 W. Ka- paan; 9. J. Wassink. Sportsplinters Dinsdagavond 7 mei zal Sparta een wedstryd spelen tegen de Engelse eerste divisieclub Leeds United. In het team van Leeds is o.m. John Charles opge steld, die verleden week door de Itali aanse club Juventus is aangekocht. De Hongaarse tennisbond heeft het voorstel geaccepteerd om de wedstryd Hongarije—België voor de tweede ronde van de Davis Cupcompetitie in Brussel te laten spelen. De ontmoeting wordt gehouden op 17, 18 en 19 mei. Gisteravond heeft Cockie Gaste laars van de SZC in het Sportfondsen- bad te Schiedam een aanval gedaan op het wereldrecord 100 yards vrye slag (56.9 sec.). De drie officiële tydwaarne- mers drukten allen 57.8 sec. voor het Schiedamse meisje af, zodat haar po ging niet is geslaagd. Vrydagavond a.s. om 9 uur zal Cockie Gastelaars nogmaals een recordpoging doen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7