Steeds beter! Amerikaans-Brits samengaan in liet Midden-Oosten en Afrika Met een enkel woord 4L' Fransman Moch hoopvol gestemd over ontwapeningsvraagstuk reumatiek Demmenie Agenda WOENSDAG 17 APRIL Koning Saoed binnenkort naar Jordanië Hooggeplaatste Amerikaanse en Britse regeringsambtenaren zullen een tiental dagen in Washington besprekingen voeren over samenbundeling van de politiek van beide landen in het Midden-Oosten en Afrika. Het hoofd van de afdeling Afrika van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken, Watson, is zaterdag uit Londen naar de Ver. Staten vertrokken. Deze onderhandelingen vloeien voort uit een besluit, dat genomen is op de conferentie van Bermuda tussen de Britse premier, Macmillan, en de Amerikaanse president Eisenhower. Een ander punt van belang in de ontwikkeling in het Midden-Oosten Is. dat Koning Saoed van Saoedi-Arabië op 6 mei a.s. voor een officieel bezoek In Jordanië zal aankomen. Hy zal daar vier dagen bleven en vervolgens naar de hoofdstad van Irak, Bagdad, gaan. Zoals bekend verzet Koning Saoed zich tegen overheersing van Jordanië door Egypte en Syrië. lijkt op een „raad van wijzen". Premier Said el Moefti is reeds drie maal pre mier geweest en ook de andere ministers hebben reeds eerder ministersfuncties bekleed. Weer grensincidenten Een woordvoerder van het, Israëlische leger heeft gisteren in Tel Aviv bekend gemaakt, dat Jordaanse overvallers maandagavond twee wakers van het dorp Messilot in het gebied van Belsan doodgeschoten hebben. De sporen van de overvallers konden tot aan de grens worden gevolgd, aldus de woordvoerder. De permanente Egyptische vertegen woordiger bij de Ver. Naties, Omar Loetfi, heeft zich schriftelijk bij de voor zitter van de Veiligheidsraad beklaagd over de „voortdurende provocerende daden" van Israël" in de strook van Gaza. Volgens Loetfi's brief hebben Israëlische militairen talrijke malen de grens overschreden en bewoners van de strook van Gaza aangevallen en van hun goederen beroofd. De toestand in Jordanië In het Jordaanse gedeelte van Jeru zalem en in Nabloes zijn dinsdag anti- Westelijke betogingen gehouden, maar de betogers zijn vreedzaam uit elkaar gegaan, aldus Jordaanse autoriteiten. Volgens de Egyptische pers heeft ge neraal Noewar, de chef van de generale staf van het Jordaanse leger, die zich in Damascus bevindt, zijn ontslag inge diend. De nieuwe Jordaanse minister van Buitenlandse Zaken, oud-premier Naboelsi, heeft in een vraaggesprek met een Syrisch blad medegedeeld, dat ge neraal Noewar niet ontslagen is als staf chef, maar „voor veertien dagen met verlof is". In goedingelichte Iraakse kringen ge looft men, dat het opnemen van Na boelsi in de nieuwe regering een gevolg is van vrees van Koning Hoessein voor reacties van het volk. De regering be staat voornamelijk uit gematigde per soonlijkheden uit de „oude school", die de vorige week nog door Naboelsi in een openbare rede gehekeld was. Waarne mers geloven echter, dat Naboelsi in de afgetreden regering de gevangene van extremisten was. De nieuwe regering BINNENLAND De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. S. L, Mansfoolt, zal donderdag 2 mei de middelbare bos bouw- en cultuurtechnische school en de bosbouw- en cultuurtechnische school van de Nederlandse Heidemaatschappij, welke in Huize Sonsbeek te Arnhem zijn onder gebracht, officieel openen. De Nederlandse Organisatie voor Zul- vei Wetenschappelijk Onderzoek heeft in het tijdvak 1955—1956 aan prof. ir. W. de Jong. hoogleraar in de veeteeltwetenschap pen aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen, een subsidie verleend voor het bloedgroepenonderzoek bij runderen. Het doel van dit onderzoek dat uitgevoerd wordt door de dierenarts J. Bouw, direc teur van de stiohting bloedgroepenonder zoek is na te gaan, of de substanties die men bloedgroepen noeant, ook in an dere weefsels, organen of In de uitschei- dir.gsprodukten daarvan voorkomen. Het Nederlandse vrachtschip „Bree- zand" dat enige maanden vast heeft ge zeten voor de monding van de Franse ri vier Adour en dat zondag jl. is vlotgetrok- ken. is nu op weg naar Rotterdam. Het schip is gisteravond vertrokken uit de ha ven an Bayonne, gesleept door de "sleep boot ..Titan" van Bureau Wijsmuller ln IJmuiden. Gistermorgen is bij herverkavelings werkzaamheden te St.-Maartensdijk op Tholen een 40-Jarige arbeider, uit Stave- nlsse door een dragline geraakt en op slag gedood. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. Bij KB. is met ingang van 16 april 1957 aan prof. dr. M. J. H. Smeet® op zijn •verzoek eervol ontslag verleend als lid en voorzitter van de raad van advies voor de gemeentefinamclén. In zijn plaats is be noemd prof. dr. C. Goedhart, hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam. Gistermiddag kwam een 39-jarige mo torrijder uit Va'Jkenswaard op 't kruispunt Noord-Brabanitlaam-Loderetraat in Strijp in botsing met een personenauto. Hij werd daarbij zo zwaar gewond, dat hij drie uur later ln het Binnen-ziekenhuis is over leden. Het slachtoffer was vader van twee kinderen. Op zaterdag 27 april a.s. zal te Utrecht worden gehouden de vijfde ,,Epi- lepsie-dag" uitgaande van de Federatie voor Epilepsie-bestrijding. Het doel van deze .,Ep om zowel bij het auditorium als bij het gehele Nederlandse volk de aandacht te vestigen op een van de oudste ziekten die de mensheid kent: de epilepsie. Uit een dierenpark op de Grebbe berg is een zwarte zwaan ontsnapt. Het dier, dat een waarde heeft van f 500.is op de Rijn gesignaleerd met een troep meeuwen om zich heen. De zwarte zwaan is recidivist. Enkele weken seleden ontsnapte, zoals men weet. het echtpaar zwarte zwanen uit het die renpark. doch het was spoedig daarna weer in zijn tehuis terug. Gisterochtend heeft de politie te Delft uit de Nieuwe Haven aan de Rotterdamse Weg aldaar het lijk opgehaald van de 21- Jange schippersknecht Wytze Pannekoek uit Gorredijk. Koe de man te water is ge raakt is niet bekend, aangezien niemand er getuige van is geweest. Hij was alleen aan boord van bet motorschip „Rla" en was daarmee uit de haven vertrokken. Enige tijd na het vertrek werd het schip onbemand in de Scbie aangetroffen. Voor de internationale dirigenten cursus 1957 van de Nederlandse Radio Unie, waaraan als docenten zijn verbonden Willem van Ottertoo en Albert Wolff, hebben zich ongeveer 80 kandidaten op gegeven uit 20 verschillende landen, t.w. Belgie. Duitsland. Engeland Frankrijk. De nemarken. Noorwegen de V.S Zwitser land Oostenrijk, Luxemburg. Italië Span je Portugal, Finland, Hongarije. Joegosla vië. Costa Rlca. Canada. Zuid-Afrika en Nederland. Bij K.B. is onderscheidenlijk met in gang van 1 september 1957 en 16 septem ber 1957 aan dr. Ir. F. A. Venlng Melnesz op zijn verzoek eervol ontslag verteend als buitengewoon hoogleraar aan de techni sche hogeschool te Delft en de Rijksuni versiteit te Utrecht met dankbetuiging voor de belangrijke in deze betrekking be- vezen diensten. Geen olie voor Israël? De Perzische regering heeft de natio nale oliemaatschappij opdracht gegeven, te weigeren Perzische olie aan Israël te verkopen of aan anderen, die de olie naar Israël willen brengen. Dit is giste ren door een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken mee gedeeld. Men gelooft, dat het Perzische besluit is genomen na een stap van Koning Saoed van Saoedi-Arabië bij de regering. Zoals bekend heeft een onder Ameri kaanse vlag varend tankschip de vorige week 16.000 ton Perzische olie naar de Israëlische haven Eilath vervoerd, via de Golf van Akaba. De Perzische natio nale oliemaatschappij heeft toen iedere verantwoordelijkheid voor deze leveran tie van de hand gewezenen verklaard, dat de olie door een internationaal con sortium van acht oliemaatschappijen was verkocht. De regeringswoordvoerder verklaarde, dat de olie zonder mede weten van de regering naar Israël was vervoerd. De Iraakse regering heeft bij de Ame rikaanse regering geprotesteerd tegen levering van Amerikaanse aardolie aan Israël en tegen het gebruik van de Golf van Akaba door een Amerikaanse tank- boot. De Iraakse premier, Noeri es-Said, en de minister van Buitenlandse Zaken, Basjajan, zeiden gisteren in de Iraakse Twee Kamer, dat de Golf van Akaba geheel tot de territoriale wateren van Arabische landen behoort. (Ingez. Med.-Adv.) VI M m 1 snuA... IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH^ Het geld lag opstraat Toen mevrouw Kareisen uit Bor- selen gisteren met haar baby aan het wandelen was, vond zij een briefje van f. 25.op straat. Zij raapte het op en ontdekte weldra dat er nog meer briefjes op straat lagen. Over enkele tientallen me ters verspreid vond ze f. 1350 gul den in briefjes van f. 25 en f. 10. Een andere voorbijganger vond een bedrag van ongeveer 2.000. Het geld bleek even tevoren verloren te zijn door een zakenman die van de markt huiswaarts keerde, en zijn „slappe was'* niet zo secuur ln zijn zakken opgeborgen had. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Vergadering Produktschap voor siergewassen Het bestuur yan het Produktschap voor Siergewassen heeft zich uitvoerig beraden over het verdrag inzake de Europese markt. Vele leden vroegen ver duidelijking van bepaalde passages, doch aangezien de volledige uitwerking nog niet geheel duidelijk is. kon op vele punten slechts een voorlopig ant woord worden gegeven. Verder is urenlang gepraat over de vraag of de kweek van de Azalea Indica een kwestie van boomkwekers of bloem kwekers was. Deze vraag, hoewel ogen schijnlijk onbetekenend, omdat op het ogenblik nog slechts in totaal zestig are glasoppervlak en t\\;ee en een halve hectare open grond met deze teelt ge moeid is. is toch principieel, omdat naar dit produkt veel vraag is. Na uitvoerige discussies werd beslo ten met grote meerderheid van stem men om deze houtachtige azalea, met een geringe winterhardheid. te bestem pelen als boomkwekerijprodukt. waar door geen vraagstukken kunnen ont staan over een te verlenen teeltrecht. Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen heeft verder in den brede gesproken over een nieuwe ver ordening voor de bezoldiging van het personeel 1957. De door de S.E.R. ont worpen regeling werd goedgekeurd, met dien verstande, dat het dagelijks be stuur op verzoek van het bestuur een onderzoek zal instellen om de lagere loonklassen te verbeteren. Akkoord mogelijk op een viertal punten Weer atoomwapen ontploft in de Sovjet-Unie De Britse minister van Defensie. Dun can Sandys, zei gisteren in het Lager huis. dat de afschaffing van kernwapens „rampzalig" zou zijn. omdat de Russen daardoor met hun conventionele strijd middelen over een overmacht zouden komen te beschikken. Deze uitlating ver oorzaakte een luid geroep van „neen" van Labourzijde. De regering gaat er van uit, dat Engeland niet tegen een aanval met kernwapens te verdedigen is en dat men niet' een zo groot deel van de hulpbronnen vooral mankracht aan de defensie kan blijven besteden. De beschikbare middelen moeten niet op de voorbereiding van een oorlog, maar op de voorkoming daarvan worden gecon centreerd. Jules Moch, Frans afgevaardigde in de VN-ondercommissie voor de ontwapening heeft in Parijs verklaard, dat de door alle vertegenwoordigde regeringen ge deelde wil om tot een bevredigende op lossing te geraken, waarschijnlijk zal leiden tot de uitwerking van een gedeel telijk plan op zo breed mogelijke basis inplaats van een algemeen plan, dat in de onmiddellijke toekomst nog niet verwacht kan worden. Men is wat nader tot elkaar gekomen maar er bestaan nog steeds verschillen van mening, aldus Moch, die vier redenen opsomde waarom het bereiken van een overeenkomst zo moeilijk is: wantrouwen, ingewikkeld heid van de vraagstukken zelf, de snelle vooruitgang van de wetenschap en het belang dat een onnauwkeurige schatting voor het voortbestaan van de verschil lende landen zou kunnen hebben. Op vragen van journalisten zei Moch, I dat hü hoopvol gestemd was voor een I akkoord op de volgende punten: 1. een eerste stap naar de ontwapening van gewone strijdkrachten; 2. een datum waarop kernproduktle voor militaire doeleinden zal worden ge- j staakt; 3. een bepaalde vorm van beperking van j kernontploffingen; 4. bepaalde manieren om controle uit j te oefenen. Ongewone schokgolven in Japan waargenomen Het Japanse nationale weerkundige observatorium heeft bekend gemaakt, dat het heden, woensdag, een reeks ab normale schokgolven heeft waargeno men. Een woordvoerder van het observato rium zei, dat de aard van de schokgol ven erop wijst, dat er in de Sovjet-Unie weer een atoomwapen tot ontploffing is gebracht. De waargenomen schokgolven zijn de krachtigste die deze maand zijn gemeten. Verder zei de woordvoerder, dat deze golven de ongewoonste waren, die ooit door Japanse observatoria zijn geconstateerd. (Ingez. Med.-Adv.) spit in Uw rug AKKERTJES' helpen direct Drie doden Dij de ramp in Rotterdam Vijftien gewonden, van wie er zes in een ziekenhuis Uit een onderzoek van de rivierpolitie naar de ramp in Rotterdam op de sleepboot „Cunnard" is komen vast te staan, dat er niet zeven, maar drie mensen vermist worden, van wie men aanneemt, dat zij omgekomen zijn. Zij bevonden zich aan boord, toen de ont ploffing plaats vond. Deze vermisten zijn de 65-jarige kapitein van de „Gun- nard", M. J. van der Est uit de Zinker- straat. de 22-jarige stoker P. Hagen uit de Wilgenstraat te 's-Hertogenbosch en de 56-jarige bankwerker van de werf „Waalhaven". C. Visser, wonende te Rotterdam. Behalve deze drie vermisten, die men wel tot de doden kan rekenen, zijn er in totaal 15 gewonden. Zes van hen moes ten in een ziekenhuis worden opgeno men, de negen anderen konden na be handeling naar huis terugkeren. Over de oorzaak van de ramp is nog weinig te zeggen, zolang het onderzoek niet is afgesloten. Het enige wat men met zekerheid weet is. dat de veiligheid van de ketel door het stoomwezen ge controleerd moest worden. De keuring van de ketel was reeds geschied en nu moest alleen nog het inwendige be proefd worden. De druk van dergelijke ketels is gesteld op 15/2 atmosfeer. Daarop wordt de veiligheid afgesteld, hetgeen geschiedt onder toezicht van het stoomwezen Men was bezig lang zaam op te stoken, tot het zover zou zijn. Reeds was de walsmachinist. de 48-jarige Kluwen uit de Oranjeboom- straat. van boord gegaan om de des kundigen van het stoomwezen te gaan waarschuwen. Dit is het behoud van deze man geworden. Toen hij van boord stapte stond de manometer op 11 at mosfeer. Zo groot was vervolgens de explosie, dat een stuk van de ketel van ongeveer 75 kg. op een kilometer af stand terecht kwam in de Wielewaal. Kortere werktijd voor mijnwerkers Eén zaterdag per maand vrij Het ondergrondse münpersoneel zal vanaf 1 mei a.s. eenmaal per maand van een volledig vrije zaterdag kunnen genieten. Door dit besluit heeft de Münindustrieraad gisteren een begin gemaakt met de arbeidsverkorting voor het ondergronds personeel in het Ne derlandse mijnbedrijf. Deze vrije za terdag zou echter voor een mijnwerker derving van loon kunnen betekenen, doch dit wordt gecompenseerd door het loon uit te betalen, dat hij ver diend heeft op de zaterdag, die aan zijn vrjje zaterdag vooraf gaat. Voor elke willekeurig verzuimde dienst zal echter vier procent van de eerstvol gende compensatieuitkering over een vrije zaterdag worden ingehouden. Voor de bovengronders blijft de totale ar beidsduur dezelfde als de thans be staande. Op de zaterdagen, waarop het werk ln het ondergrondse bedrijf nu stil zal liggen, zal echter ook op de bovengrond se bedrijven continudiensten en an dere noodzakelijke werkzaamheden bui ten beschouwing gelaten het normale werk stil liggen. De op deze zaterdagen wegvallende werktijd wordt op de ove rige werkdagen van de maand ingehaald. Wanneer en op welke wijze later een volgende fase van de arbeidstijdver korting zal worden ingevoerd, moeten te zijner tijd worden bekeken. Wan neer de minister toestemming geeft zal de verordening 1 mei in werking treden, gelijk met enige verbeteringen, die zijn aangebracht in de uurlonen van jeugdige arbeiders. Mislukte overval op taxichauffeur Een 23-jarige fabrieksarbeider heeft gisteravond te Utrecht vergeefs ge tracht de taxichauffeur G. H. J. Ade laars te overmeesteren en van zijn geld te beroven. De jongeman was omstreeks half elf aan een standplaats in de taxi van de heer Adelaars ge stapt en had opdracht gegeven voor lopig maar een eind de stad uit te rfjden. In de nabijheid van de Jaarbeurster reinen bij de Graadt van Roggenweg gaf hij echter plotseling opdracht een zij straat in te slaan en toen de chauffeur aan deze opdracht gevolg had gegeven sloeg de passagier hem met een stuk rioolbuis op het hoofd. De chauffeur raakte daarbij de macht over het stuur kwijt, waarna de wagen tot stilstand kwam. Buiten de wagen ontstond toen een worsteling, waarbij de chauffeur van zijn kant zijn overvaller met een Engelse sleutel te lijf ging. De overvaller moest daarbij het onderspit delven en werd even later door de politie, die in middels door omstanders was gealar meerd, gearresteerd. (ingez. Med.-Adv.) „Gevangenissen niet lek als een mandje" Prof. Diepenhorst in Eerste Kamer (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft gisteravond laat nog een begin gemaakt met de be handeling van de begroting van Justi tie, waarbü prof. Diepenhorst (A.-R.) de ontsnappingen van gevangenen in de laatste tijd ter sprake bracht. In zaken als deze, zo zei hij, is het ge vaarlijk op de publieke opinie af te gaan en hij zou het betreuren als deze ontsnappingen verwarring zouden stichten door het wekken van de in druk, dat het met ons nieuwe straf- systeem, dat is gericht op heropvoe ding van de gevallen mens, de ver keerde kant uitgaat, omdat daardoor de gevangenis een idyllisch pension en de strafcel een evangeliesatielo- lokaal wordt. „Ik zou het een ramp vinden", aldus prof. Diepenhorst, „als de ontsnappin gen zouden afbreken, wat in de afgelo pen jaren moeizaam is opgebouwd. Na tuurlijk bepleit ik geen slapheid, maar opsluiting blijft een verschrikkelijk leed. Ontvluchting is alleen te voorkomen door de gevangene aan de muur te ke tenen of zwaar te verminken. Ten onrechte hoort men beweren, dat onze gevangenissen zo lek zijn als een mandje. Degenen, die dat beweren, moeten zich maar eens een week laten opsluiten met de vrijheid uit te breken. Het zal hun tegenvallen. Prof. Diepenhorst betwisttte niet, dat in het gevangeniswezen nog het een ea ander verbeterd kan worden. Als voor beeld vermeldde hij slechts het in kwa de geur staande tonnenstelsel. Hij was gisteravond nog de enigs spreker over Justitie. Vandaag wordt het debat voortgezet. De bestaande verschillen in loonpeil tussen Nederland en de twee andere Bene- luxpartners van de douane-unie zijn de laatste Jaren in wisselende mate vermin derd door het minder star toepassen van het loonbeleid in ons land. De commissie voor sociale waagstukken der Benelux komt tot deze conclusie in een rapport over de loonpolitiek in de drie landen. De formele basis van het. loonbeleid Is echter in de drie landen de laatste Jaren onver anderd gebleven. BUITENLAND Japanse Boeddhistische priesters heb ben dinsdag voor de SovJetrussUohe Am bassade in Tokio een sit-downataQulma ge houden uit protest tegen de Russische kernproeven De Britse Laboufafgevaardigde Noel Baker verklaarde gisteren ln Nicosia zeeT teleurgesteld te zijn door het, feit, dat de toestand op Cyprus ..veel minder ont- spannen"' is dan hij gehoopt had Baker vertrok gasteren uit Nicosia naar Athene. Hij heeft een kort bezoek aan Cyprus ge bracht voor een bespreking met, gouver neur Harding Premier Harold Maemtïflan van Groot- Brlt/tanniè zal van 7 tot 9 me>l Bonn be zoeken als gast van de Bondsregering. HIJ zaJ vergezeld zijn van minister van Buiten landse Zaken Sclwyn Lloyd, die dan a/1 in Bonn zal zijn wegens de bijeenkomst van de Noordatlantische raad Franse veiligheidstroepen ln Algerije hebben ln twee gevechten op maandag 67 opstandelingen eedood er rijf Wen gevan gen genomen. Voor belangstellenden ligt aan ons bu- Sir Anthony Eden neeft gisteren voor reau de passagierslijst ter inzage van het de eerste keer even opgezeten na een goe- m s. „Oranje" dat 4 april van Tandjong de nacht. Hij mocht vloeibaar voedsel ge- Priok is vertrokken en op 1 mei a.s. in 1 bruiken. Sinds zaterdag was hij kunst- Amsterdam wordt vervracht. matig gevoed. Twee Amerikaanse firma's zullen, ln opdracht van de Amerikaanse luchtmacht, reusachtige zuigtoestellen vervaardigen, die op vliegvelden voor straaljagers zuilen worden gebruikt. Het is de bedoeling de vliegterreinen met deze toestellen te rei nigen. Het is nu zo. dat de straalmotoren stenen, stukjes metaal en andere voor werpen naar binnen zuigen, die gevaar voor de vliegers opleveren en jaarlijks een schade van ongeveer 25 miljoen dollar aan bb sinds 12 .april in geheel Argentinië gehou den razzia's zijn aangehouden, zijn onder gebracht in een drijvende gevangenis, die zes kilometer bulten Buenos Aires ten an ker ligt. De laatste dagen zijn ongeveer duizend personen gearresteerd Alle vrou wen waren vrijgelaten. Volgens het Poolse persbureau PAP zullen dit jaar ongeveer 120.000 in Rus land verblijvende Polen naar hun vader land terugkeren. Tot 12 april zouden er dit jaar reeds 29 500 gerepatrieerd zijn. Twee secretarissen van het Sovjet- russlsche partijcomité ln het Industriële gebied van Molotof, ln de Oeral, zyn, blij kens een bericht in de „Sovjetskaja Ros- sla", wegens bureauoratlsoh optreden bij het leiden der economie in deze streek ontslagen. De Jonge Zuidafrlkaanse oorlogsvloot daterende van 1946, telt thans 16 oorlogs bodems. In 1963 zullen het er 35 zijn. De nieuwe schepen, die als onderdeel van een uitbreidingsprogramma van bijna een kwart miljoen gulden zullen worden ge bouwd, zijn hoofdzakelijk mijnenvegers en torpedobootjagers. De voornaamste taak van de jonge oorlogsvloot bestaat uit de beveiliging ..van de zeewegen rondom de Unie en waaronder de bestrijding van rijandeHflce duikboten in deze watwen. Een beeld van de ravage, welke werd aangericht aan boord van de sleepboot ..Annard". die naast de ontplofte sleepboot in de Rotter damse Waalhaven lag. De tienjarige Robert Strom heeft dinsdag in het Amerikaanse televisiespel ..de 64.000 döllliair vraag" zijn wiusit tot 192.000 dollar verhoogd, het hoogste be drag dat ooit op deze wijze is gewonnen. Als hij wil kan hij volgenidie week trach ten de hoogste prijs van dit spel 256.000 dollar te winnen. In Hongkong heerst een griepepide mie, d'l« 300.000 mensen heeft aangetast. Penen en olijven zijn aoht maal zo duur als normaal geworden nadat een blad had gezegd, dat zij samen gekookt een „zeker geneesmiddel" tegen de ziekte zyn. De epidemie heeft zich ook tot Macao en Kanton uitgebreid. Volgens plaatselijke Chinese kranten hebben Russische en Amerikaanse kernproeven het weer zo danig veranderd dat griepbaclllen zidh snel kunnen vermeerderen! Mevrouw Natalia Trotsky, de weduwe van Leon Trotsky, een van de leiders van de bolsjewistische revolutie van 1917, is tot de Ver. Staten toegelaten opdat de Amerikaanse regering zich kan bedienen van haar uitgebreide kennis van de SovJet-U>n4e in haar eerste Jaren en van het internationale communisme ln het al gemeen, zo meldt de New York Times. Mevr Trotsky, die thans 75 Jaar is heeft de laatste 20 Jaar in Mexico gewoond. Radlo-Boedapest meldt, dat de 21- Jarlge „contra-revolutionair" Miklós Olah, die ter dood veroordeeld was wegens „moord op een officier van het Hongaarse leger", te Boreod .twreobtgeateHd te. Mod -Adv VULPENHOUDERS Haarlemmerstraat 169 WOENSDAG Den Burcht (grote zaal): W ALA-korset- tenshow. 2.30 uur en 8 uur nam. Pieterskerkgracht 11Ledenverg. Ver. voor Schoolkindervoeding en -kleding. 4 uur nam Adrlaan Pauwstraat 1Ledenverg. Leldse Houtschool. 8 uur nam. Gerecht 10: Ledenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde. 8 uur nam. Ohr. Geref. Kerk (Steenschuur 9): Krulsaippèl. Spr. ds. v. d. Weedie, dB. Rot huizen en ds. Ottevanger. 8 uur nam. v .d. Werfpark: Zangdlenst Kruisappèl. 7 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg, Kynologenveren. „Rijnland". Spr. A .van Eijk over Duitse Herdershonden. 8 uur nam. Rehoboth: Paaswijdlng Ned. Chr. Vrou wenbond. 8 uur nam. Leiderdorp: Dorpshuis. Uitvoering Gymnastiekvereniging „Sparta" 7.30 uur nam. Oegstgeest: Aandeelhoudersverg. N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnyver- heid ,ten kantore der N.V. 4.30 uur nam DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova'» Getuigen. 7.45 uur nam De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. Spr. mr. Th. Joekes over de taak van de buitenlandse dagbladcorres pondent. 8 uur nam. ZATERDAG Schuttersveld: Kam peershow W. Ber gers. ZONDAG Hogewoerd 175Wachttorenstudie. Jeho va's Gebuiigen. 5.30 uur nam. Schuttersveld: Kampeershow W. Ber gers. MAANDAG. Papenstraat: Autotocht Ned. Chr. Re ij ver. naar de Betuwe. 8 uur voorin. Schuttersveld: Kampeershow W. Ber gers. De Doelen: Ledenverg. Lei dee Amateur Fotograf en ver. 8 uur nam. Casino-theater: K. en O.-Filmstudie- kring. „Executive Suite". 9 1/4 uur nanw Stadszaal (kleine zaal): Ned. Ohr. Reis- ver. Spr. G. J. Gompelman met kleuren* dia's over Oostenrijk. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie d. Werfpark li Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 1(M v.m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uu* 12 en 24 uur 's Zondags van 2—4 uur. BIOSCOPEN Trianon „Op het spoor der verdwenen vrouwen" (14 Jaar). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De wet van de prairie" (14 Jaar* dag 2.30, 4.45 .7.15 en 9.15 uur. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon- Donderdagcyclus: „Gitaren der liefde** Li do „Frasqulta, het pikante avon tuur" (18 jaar). Werkdagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „Bloed op de weg" (14 Jaar). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „08/15 Het einde" (18 Jaar). Werkdagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 UUT. De avond- ©n aohbddenet van de Apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt to* zaterdagmorgen 20 april waargenomen door: Apotheek van Drlesum, Mare 110, tel, 20460; Apotheek Zuider Lammenschans- f- ,teL 23553Apotheek Oegstgeest; Wiühelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. B*l Fehoor bU üw huisarts of specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Malloroc licht bew. windstil -2 0.! geh. bew. zzw 2 2 0 motregen wnw 4 5 1 geh. bew. zzw 9 8 0 regen mist zw 9 8 1 windstil 4 0 licht bew. zw 4 7 0 nevel windstil 4 0 zwaar bew. no 3 7 0 geh. bew. windstil 5 0 zwaar bew. windstil 1 0 onbewolkt nw 7 9 0 regen mist nw 5 8 1 windstil 0 0 onbewolkt ZZW 1 1 0 nevel windstil -1 0 nevel windstil -1 0 onbewolkt ozo 1 3 geh. bew. wnw 3 9 0 nevel windstil -1 0 onbewolkt o 3 5 0 zwaar bew. windstil 0 (f

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2