(STENO)-TYPISTES Internationaal aiiatomencongres in de Leidse Academie geopend Deelnemers uit vijftien landen Brusselse Wereldteiitoonstelling begint langzaam vorm te krijgen MAANDAG 15 APRIL In het Groot Auditorium van de Leidse Universiteit werd hedenochtend het 44ste congres van de Association des Anatomistes geopend, waaraan bijna twee honderd anatomen uit vijftien landen deelnemen. Dit congres wordt gecombineerd met de 54ste jaarlijkse bijeenkomst van de Nederlandse Vereniging v. Anatomen. De deelnemers aan het congres en hun echtgenoten werden reeds gistermid dag ontvangen in de aula van het Academisch Ziekenhuis. Zij zijn voornamelijk In Noordwijkse hotels ondergebracht, terwijl na vanochtend de werkbijeenkom sten van het congres in het Anatomisch Laboratorium worden gehouden tot en met woensdag a.s. In de loop van de komende dagen vinden voorts excursies plaats evenals enige culturele bijeenkomsten en ontvangsten. Minister Suurhoff aanwezig Bij de opening hedenochtend in het Groot Auditorium waren o.m. aanwezig de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid minister J. G. Suurhoff. de president curator van de Leidse Univer siteit, dr. J. E. baron de Vos van Steen- wijk. de rector magnificus prof. dr. P. A. H. de Boer, de burgemeester van Lei den jhr. mr. F. H van Kinschot en vele medische hoogleraren. De rector magnificus heette in zijn openingswoord de deelnemers welkom en vertelde iets over leven en streven van de Leidse Universitaire gemeen schap. Hij hoopte dat het congres zou mogen bijdragen tot vooruitgang van de wetenschap en in dat opzicht dienst- MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, IQ april. Bloemenveiling Flora: Tulpen: Campfire 6085; W. Pitt 70 92; Sweat Harmony 12ö140; Elisabeth 80—-105; Corniforus 5060; Kr el age 4050 Her Grace 4560; Rose Marie 5567; Bar- tigon 5065; Prunus 5575: Snowdon 55 70; Red Champion 80120: Sunshine- 6030; Aristocraat 80100; Copland 60 85; White Sail 5065; Carara 65—110; Al bino 6085; Blue Parrot 80110; Basrr 120—'160; Advance 801L0; W. Virigine 70 90; Edith Eddy 5065; Queen of the Night 7075; v. d. Eerde 6084; Living stone 5580; Montecoma 6090; M. Her bert 6080; Ibis 4054; Cordeli Hull 60 100 Montgomery 6085; Ossie o. Walde 6590; Tulpen van de koude grond 3065- Hyacinten 4065; alles per bos. Narcissen Actea 140200; Cheerfullnesa 2Ü0240; Sempre Avanti 230250; Geraniums 200 240; Anemonen 280460; Dhoronicum 130200 per bos, Am. Anjers 1620 per stuk; Amaryllis 1417 per kelk. ROTTERDAM, 15 apriil, Veemarkt. Aanvoer in totaal 1630. Vette koeien en ossen 1082. Varkens 748. Prijzen in cents per kg.: vette koeien le kw. 3.30—3.50 2e kw. 300—330 3e kw. 285 Varkens (lev. gew.) 17 177 175. OEGSTGEEST Hoge padvinders onderscheiding voor A. Beekes Tijdens een zaterdag in Ommen ge houden bijeenkomst van districtscom missarissen van de Nederlandse Padvin ders is aan de heer A. Beekes, districts commissaris van het district Rijnland alhier de Zilveren Vlaamse Gaai uitge reikt. Hiermee heeft de heer Beekes de hoogste onderscheiding ontvangen, welke in de Padvinderwereld wordt uit gereikt. Prof. dr. A. Giroud uit Parijs (links) die hedenochtend als vdie president van het congres het woord voerde bij de openingsplechtigheid in gesprek met een van de andere oudste deelnemers aan het congres prof. dr. E. Ludwig uit Bazel, even eens vice-president van het congres tijdens de gistermiddag in de aula van het Academisch Ziekenhuis ge organiseerde ontvangst van de con gressisten. (Foto L.D./Van Vliet) baar zou zijn aan het welzijn van de mensheid. Leiden is dankbaar, dat zij als gastvrouwe bij de vervulling van die taken mag optreden. De congresvoorzitter prof. dr. J. Dank- meijer, hoogleraar te Leiden in de ana tomie. tekende het belang van dit con gres als het leren kennen van het werk van anderen als noodzakelijke basis voor eigen wetenschappelijke arbeid en studie. Hij uitte voorts dank aan de mede-organisatoren, prof. dr. W. J. G. Verhaart en dr. J. M. F. Landsmeer, respectievelijk vice-president en secre taris van het congres. Hij hoopte dat het congres vruchtbaar zou zijn onder het motto van de Leidse Academie als Praesidium Libertatis. Tenslotte voerde prof. dr. A. Giroud uit Parijs het woord namens de gasten en als vice-president van het congres. Hij wees op het roemrijke verleden van Leiden als wetenschappelijk, medisch en anatomisch centrum. Weer spionagezaak in Zweden ontdekt Volgens het Zweedse blad ..Svenska Morgonbladet" is de 29-jarige assistent secretaris van de Zweedse commissie voor atoomenergie. Damstedt. door de veiligheidspolitie gearresteerd, verdacht van het verkopen van bepaalde Zweed se atoomgeheimen aan de Sovjet-Unie. De Zweedse openbare aanklager. Rvh- ninger. heeft, bevestigd dat Damstedt ..wegens militaire spionage" gearres teerd is. Het werk van de Zweedse commis sie heeft betrekking op het vreedzaam gebruik van atoomenergie. Damstedt zou volgens „Svenska Mor- gonbladet" ook verdacht worden van het verstrekken van inlichtingen over de Zweedse defensie aan de Sovjet- Unie. Hij zou uit „idealisme"(en niet om persoonlijk voordeel te beha len gespioneerd hebben. Na de openingszitting werden de te voren uitgebrachte rapporten van prof. dr. W. J. C. Verhaart en prof. dr. J. Dankmeijer door de opstellers tijdens een bijeenkomst in de filmzaal van de academie ingeleid en samengevat. Het rapport van eerstgenoemde betrof het onderzoek van bepaalde aspecten van het ruggemergweefsel. het rapport van prof. Dankmeijer behelsde studies over de betekenis van de embryologie voor het onderzoek van aangeboren hartge- breken. Minister Samkalden stelt onderzoek in Sinds januari 16 ontsnapten Gisteravond heeft minister Samkal den een bezoek aan de Penitentiaire afdeling van de Scheveningse Straf gevangenis gebracht. Na zich uitvoerig ter plaatse op de hoogte te hebben ge steld van de omstandigheden, waar onder de ontsnapping zich heeft vol trokken, had de minister een bespre king met de directeur-generaal van het gevangeniswezen, mr. Lamers, de secretaris-generaal van het Departe ment van Justitie, mr. Tenkink en enkele hoofden van dienst. Ontkend wordt dat de ontsnapping mogelijk was door een niet goed func tioneren van het bewakingssysteem. De opgeslotenen in de penitentiaire afde ling. die volgens psychiaters aan gees telijke stoornissen lijden, genieten meer vrijheid dan andere gevangenen. Van tyd tot tyd mogen zij de inrichting ver laten om te kunnen solliciteren. Daartoe krijgen zij een verlofpasje voor enkele uren. Alleen de z.g. „lichte gevallen" genie ten dit voorrecht. De „Zwarte Ruiter" had deze vrijheid niet. Wel mocht hij zich binnen de mu ren van het gesticht vrij bewegen. Daar van heeft hij gebruik gemaakt om ma teriaal voor zijn „touwladder" bijeen te garen, zoals stukken hout en touw. Vast is komen te staan, dat hij bij de uitvoering van zijn ontvluchtingsplan geen hulp van medegevangenen heeft gehad. De uitgebrokene heeft het getal van gevangenen, dat sinds januari j.l. is ontvlucht, op 16 gebracht. Hiervan konden er weer 10 teruggebracht wor den. Brief uit de cel De „Zwarte Ruiter" heeft in zijn cel een briefje achtergelaten van de vol gende inhoud: „Zeer geachte vrienden, angst voor de cel deed mij er toe besluiten te ontvluchten, 't Spijt mü dat ik dit de directeur heb moeten aandoen. Maar ik weet dat de cel de dood voor mij betekent. Vraag aan de bewakers of ze het me niet kwalijk willen nemen. Gegroet. Levend zien jullie me niet meer terug!" De „Zwarte Ruiter" had het bedde- goed van zijn brits zo gerangschikt, dat het de indruk maakte, dat er iemand in lag. Op het terrein van het gesticht zijn z'n schoenen teruggevonden. Hij heeft zes muren moeten overklimmen. Op de hoek van de Pompstationsweg en de van Alkemadelaan, waar de huisjes van de bewakers staan, is hij naar buiten ge komen. Een speurhond van de politie wees op de Violenweg de plaats aan waar de man in de Buick stapte. Gasvergiftiging te Enschede (Speciale berichtgeving) De 76-jarigf gepensioneerde con cierge H. J. .Motshagen te Enschede is in de nacht van zaterdag op zon dag tengevolge van gasvergiftiging om het leven gekomen. Hij was later dan zijn vrouw naar bed gegaan, had nog een pqpje gestopt en deze aangesto ken aan het gaskomfoor in de keu ken. Daarbij is de kraan open blijven staan. Zijn vrouw werd gistermorgen in de vroegte wakker en merkte on raad. Zij heeft toen geprobeerd hulp te halen, maar viel van de trap. brak een pols en kreeg een hoofdwond, waardoor zij bewusteloos werd. Omstreeks twee uur gistermiddag kwam zij weer bij en kon de buren waarschuwen. Een arts stelde een onderzoek in. waarbij bleek dat de heer Motshagen was overleden REISBEURS EN REISTOELAGEN VOOR LETTERKUNDIGEN De minister van O., K. en W. heeft aan de letterkundige Alfred K. Koss- mann in de prijsvraag reisbeurzen let terkundigen 1956 een reisbeurs toege kend. Aan de letterkundigen Max Dën- dermonde. Henriet Laurey. dr. K. Meeu- wissen. Kurt Poort. Paul Rodenko. Si mon Vinkenoog, Aava Zikken, heeft de minister elk een reistoelage verleend. TYPE- KOPIEER- EN ADRESSEER INRICHTING VAN DER LINDEN vraagt voor haar afdeling UITZENDING zéér bekwame (gehuwd geen bezwaar). Alleen diegenen, die werkelijk geroutineerd zijn en beseffen een eerste klas inrichting te gaan vertegen woordigen gelieven te solliciteren: LAMMEN SOHANSWEG 53 of TELEFOON 30065 Op HANDELSKANTOOR te Leiden is plaats voor een actieve JONGEMAN Leeftijd: 2030 jaar. Zij, die over verkoopkracht en boekhoud- kennis beschikken hebben voorkeur. Prettige werkkring en goede salariëring. Spoedige indiensttreding gewenst. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 7591 aan heit bureau van dit blad. Gevaarlijke schuilplaats AUTODIEF NA WILDE JACHT AANGEHOUDEN (Van onze Haagse redactie) Na een wilde jacht door Scheveningen heeft de politie gisterochtend vroeg een 21-jarige Haagse jongeman aangehou den, die enkele uren tevoren een auto had ontvreemd. Hij hield zich op een zeer gevaarlijke plaats verborgen en hing aan de meertouwen tussen 2 loggers in de Scheveningse binnenhaven. Door zijn eigen gewicht trok hij de loggers echter langzaam naar elkaar toe, zodat hij. had de politie hem niet zo snel ont dekt, vermorzeld had kunnen worden. Omstreeks een uur in de nacht van zaterdag op zondag werd de verdwijning van een grote zwarte personenauto uit de Kazernestraat gemeld. De wagen was niet afgesloten geweest, maar de con tactsleutel was er wel uitgenomen. De politie ging op onderzoek uit en verspreidde via de politieradio een be richt aan alle posten. Om halfvijf 's ochtends zagen twee jeep-agenten de gezochte auto rijden. Zij zetten een ach tervolging in. maar hun jeep moest het tegen de zeer snelle personenauto afleg gen. In de Schokkerstraat vonden zij de wagen tenslotte, maar de chauffeur was verdwenen. Na enig zoeken vond men hem in zijn merkwaardige schuil plaats. De jongeman, die voor de politie geen onbekende is. is aangehouden. Ongeregeldheden in Algerije houden aan Hoewel Robert Lacoste. de Franse minister in Algerije, in een brief aan zijn ambtenaren en de Franse strijd krachten in Algerije, zeer nadrukkelijk verklaard heeft, dat „de slag om Al giers" is gewonnen, duren de onregel matigheden in het land nog steeds voort. Vrijdagavond werd in West-Algerije een handgranaat in een bioscoop ge worpen. Drie Algerijnse jongelieden - de jongste 15 jaar - verloren het leven, terwijl 25 personen werden gewond. Een krachtige bende Algerijnse opstande lingen heeft zaterdag 32 km ten zuid oosten van Philippeville een groep Franse militairen aangevallen. Acht militairen sneuvelden en vijf werden gewond. Vijf worden er nog vermist. De opstandelingen leden zware verliezen. Bij Aumala zijn drie Mohammedanen door verzetslieden vermoord. Bij A in Beida zijn drie rebellen om het leven gekomen, bij het leggen van een mijn. Franse veiligheidstroepen hebben in de afgelopen 24 uur 25 Algerijnse rebellen gedood. Veertien van hen kwamen om het leven in gevechten in de bergen ten noord-oosten van Biskra in Ziüd- Algerije. De organisatie in Frankrijk van het „Algerijnse nationale bevrijdingsfront", die zegt dat de meeste Algerijnse op standelingen zijn leiding aanvaarden, heeft een beroep gedaan op de in Frankrijk werkende Algerijnen om van daag door een 24 uur-staking uiting te geven aan „vaderlandslievende gezind heid en broederschap". Zestalig logiesbureau bezorgt volgend jaar bezoekers in drie minuten onderdak (Van onze Brusselse correspondent) Met betrekking tot de opbouw van de WereldtentoonstelIing-1958 te Brussel blijkt nu wel duidelijk, dat de rush naar algehele voltooiing is begonnen. Van juni af wordt het terrein van de Heizei compleet omheind en afgesloten, kan men het slechts met een vergunning betreden, dit ter vermijding diefstallen. Intussen is de organisatie „Logexpo" geperfectioneerd. Het is een bureau voor logies, dat alle bezoekers in 1958 binnen de drie minuten loglej moet kunnen bezorgen. In dat bureau is men zestalig. De leider de heet Borgniet, organiseerde voor ons enkele proeven. Binnen de twee en een halvt minuut werden een Nederlands journalist, een Amerikaanse zakenman en eet Duitser, een gewone toerist, aan een kanier geholpen. Het werkje wordt opge knapt door een elektrische rekenmachine, een „rekenbrein", momenteel dt voornaamste attractie van het Logexpo-bureau, dat onderdak vond in het nieuwe Centraal Station van Brussel. Reuzen - „Alomiiun" rijst steeds hoger Het reuzengevaarte „Atomium" verrijst thans definitief uit de zware kleigrond van het Heizelplateau. In een aantal Belgische fabrieken wordt methodisch gewerkt aan de produktie van de platen, stalen kabels, buizen en gelaste stukken. Het Atomium met zijn 29 meter brede bollen is Immers de bijdrage van de Indonesië tegen proeven met kernwapens In een binnenlandse uitzending van Radio Republik Indonesia heeft het Indonesische ministerie van Voorlich ting gisteravond er de nadruk op ge legd. dat Indonesië gekant is tegen proeven met kernwapens door elk land. daar deze het gevaar voor een oorlog vergroten. In de uitzending werd ver wezen naar het plan der Engelse rege ring om proeven te houden nabij de Christmas-eilanden. Indonesië kan al leen met dit soort experimenten in stemmen, indien zij dienen voor vreed zame doeleinden. Secretaris van Seekarno's kabinet wordt verhoord De secretaris van het kabinet van president Soekarno, Bro tod in in gr at. is vandaag voor een verhoor door de mi litaire politie in Bandoeng opgeroepen. Naar werd vernomen, zullen hem in lichtingen worden gevraagd over een zaak. welk thans door de militaire au toriteiten wordt onderzocht. Na de bekendmaking van de chef- staf van de Landmacht, generaal-ma- joor Nasoetion, dat tegen corrupteurs en profiteurs krachtige maatregelen zullen worden genomen, werden, naar men weet. vier oud-ministers en een aantal hoge ambtenaren door de mili taire politie In Bandoeng aangehouden. Belgische staalindustrie en metaalve werkende bedrijven aan de expositie deze Belgische takken van bedrijf wet sen te tonen, dat in het Atomium au aangewende materialen van Belgisc! makelij zjju. Men vraagt zich af of 110 meter hoge gevaarte een definite attractie zou kunnen worden van Belgische hoofdstad, zoals de Eiffelton voor Parijs. Heel wat automobilisten, die overige slechts twintig minuten nodig zuli» hebben om van het centrum van Br; sel naar het Heizelplateau te rijden, r. len er zeker wel prijs op stellen h; relaties aan de lunch te inviteren in 110 meter hoge „sfeer" of bol, van was uit men de Brusselse omgeving in e straal van circa 30 kilometer kan t en. als het helder weer is, zelfs verder. Naar een van de construct*; ons zei, is er nog geen sprake van, Atomium een definitieve plaats r vestiging te geven. In ieder geval het voor een restauranthouder een k bare exploitatie worden. Men zal studie maken van de diverse exploitat mogelijkheden van het gehele compi Wanneer zes van de negen bollen dei nitief verhuurd kunnen worden, kan zaak zonder verlies werken. Het gesprek van de dag is vanzê sprekend de „concurrentie" tussen Verenigde Staten en Rusland. In kringen van de Wereldtentoonstell worden astronomische cijfers genoe: Het jongste gerucht zegt. dat het R; sische paviljoen 20 miljoen dollar off miljard frank (76 miljoen gulden) g kostenIn de andere afdelingen buitenlandse delegaties maakt die c currentie in het geldsmijten (waan in feite alleen de Belgische aannei van openbare werken beter wordt een trieste indruk. De Engelsen, Fr sen en de meeste andere naties kun: of willen in geen geval meedoen ieder vraagt zich af wat de beide gr. machten voor fantastische nieuwij den zullen kunnen tonen en wat extra kostbare plannen door Moskoe Washington verwezenlijkt kunnen t den. SLEU GEVRAAGD In de Paedologlsche Kliniek Curium, Rhijngeesterstraatweg 32. Oegstgeest, kan worden ge plaatst een assistente In de keuken. Soil, aan de directrice. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223 Den Haag. tele foon 114501. Wfj betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals ra dio's, stofzuigers, plck-ups, gramim.motoren, elektr. moto ren, meubelen fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. van Vliet, Janvossensteeg 34. Plano gevraagd, geschikt voor studie. Br. met voll. be schrijving en uiterste prijs bur. van dit blad no. 7567 k. H Gevr. door jong echtpaar, zonder kinderen 2 gestoff. ka mers. op goede stand. Lelden of omgeving, met (bij voor keur vrfje) keuken. Brieven bur. van dit blad no. 5685 k. Gevraagd hulp In d. hulsh., In klein gezin. Werkster aan wezig. Hoog loon. Mevr. Nass. Plantsoen 41. Gevraagd een chauffeur voor zandauto, een dragline- machinist voor mobile kraan. Aanmelden bij: H. Compeer. Hoge Morsweg 108, Oegstgeest Tel. 23039. Te koop mooie zwarte poe delpups, klein middelslag (reu tjes) met stamboom). Smit, Louise de Colignylaan 22, Oegstgeest. Tel. K 1710 - 26511. Oudere student zoekt ge meubileerde kamer met volle dig pension of met 2 brood maaltijden. Brieven bur. v. d. blad onder no. 7601 k. Gevr. per 1 juli a.s. In gez. zond. kind. te Wassenaar, dag meisje van 9 tot uur. Meer dere hulp aanw. Br. no. 1418 Boekh. Woest. Wassenaar. Werkster gevr. .voor 1 2 halve dagen. Beloning f 1.25 per uur. Brieven bur. van dit blad onder no. 5764 k. Ter overname gevr. kam- peertent. plm. 200 x 200 x 180 cm., event, met verdere uitrus ting. Brieven met omschrij ving en prijsopgave bur. van d. blad onder no. 5767 k. WfJ vragen voor de verkoop van onze fijne vleeswaren een net helder en fris winkelmeis je. Gelderblom's Vlees- en Vleeswarenbedrijf, Noordeinde no. 37. Los personeel gevr., uitslui tend voor snijbloementeelt. Melden bij: C. Glasbergen. Langevaart 90, Rijnsburg. Liefst 's avonds tussen 8 en 10 uur. Llchtleidlngmotor, 127 Volt, 1 2 tot 3/4 P.K. met aanloop weerstand ter overname gevr. Lopsenstr. 1. Lelden. Telef. 30569. Postzegels te koop gevraagd. Gaarne bericht en ik bezoek U 's avonds. K. Sanders. Koot wijkstraat 31, Den Haag. Meisje gevr. voor hele da gen. Werkster Voor iedere ochtend. Mevr. Bonda, Hof- dijck 51 Oegstgeest. Aanmel den na halfacht. AANGEKODEN Grfjze opvouwbare kinder wagen aangeb. met bedje en kussentje. Prijs f 25.Vliet 41, Leiden. Werkster biedt zich aan voor het schoonhouden van kantoren of scholen in de avonduren. Na 6 uur. Brieven bur. van dit blad no. 5754 k. Aangeb. Singer handnaal- mach. in g. st. compleet met kap. Prijs f47.50. Singer trap- naaimach. (ringspoel). in pr. st. (geschikt voor Industrie), prijs f 85. Singer trapnaaim. (inzinkbaar), in z. g. st., prijs f 125.Herenstraat 23. Lei den. Tel. 32027. Canadese zeilboot te koop aangeboden. Te bevragen: Geuke. Uiterstegracht 70. Kaptein Mobvlette Model S 1 1957. Nieuwprijs f 398.50. splinternieuw (loterfjprijs) met belangrijke korting en volledige garantie (op naam van koper te stellen). Te bevr.: Maredijk 89 b. Lelden. Te koop glazen vitrinenkast, 2 toonbanken, bureautje, ban ketbakkerskastje. Zulder Apo theek, Lammenschansweg 4. Tel. 23553. Piano. Zwarte Duitse plano mooi van toon. T. e. a. b. Boerhaavelaan 30. Tel. 24453. Kinderwagen, ook als wan delwagen te gebruiken, tegen elk aannemelijk bod. Roest v. Limburgstraat 3. Katwijk aan Zee. Waarschuwing. Voor won- derverf moet U naar Hoge- woerd 62. Wij hebben de al leenverkoop. Laat U niet mis leiden. Wij geven alle gewens te inlichtingen door erkend schilder. Rich. J. Blok. Hoge- woerd 62. Tel. 23123. Wonderverfüü Werkelijk een pracht verf. 1 x verven klaar. Hoge glans, enorme versmeer- Demon- k. Hoge- woerd 62. Verder alle materia len. Tel. 23123. Behangen!!!! Alle materia len, linnen .spijkers, grondpa- pler .plaksel. De hele collectie van Rath en Doodeheefver. El ke rol gegarandeerd. Prachtig behang voor elke beurs. Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. Plak- tafel te huur. Tel. 23123. Aangeb. meisjesflets, prys f 50. tevens wringer met bok f 25. Beethovenweg 19, telef. 3108 k 1719, Noorawijk a. Zee. slagerij Pieterse. Dinsdag woensdag, donderdag 500 gram gehakt van f 1.70 voor f 1.40. Rookworst 0.35 p. 100 gram. f 0.75 p. 250 gram. f 1.35 per 500 gram. Rauwe rookworst f 0.38 p. 100 gr. Herenstraat 29 H Gloednieuwe voor export be stemde stofzuiger f 89.50. was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor, Spui 214, Den Haag. telef. K 1700 11.34.91 b. g. g. 11.58.96. WX Solex. Alle modellen voor radig. Prijzen vanaf f 349.50. Gemakkelijke betaling. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. De zaak met service. Berinl M 21. De werker on der de bromfietsen. Reeds van af f 498. Gemakkelijke betaling. Van Z(jp. Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6. De zaak riet service. Spoedi Wegens emigratie pracht radio, nieuw f 150. Da mesrijwiel f 25. Nieuwe pick-up grammofoon f 60. Hangkastje f 20.Voldersgracht 41, Lei den. In het schuimrubber- en Plastichuis Mare 70. vindt U alles op het gebied van schuimrubber en schuimplas- tic. geschikt voor alle doel einden, onovertrefbare veer kracht, onverwoestbaar, duur zaam en goedkoop. Tel. 32862. Voor Pasen kunnen wij nog behang- en witwerk aannemen mits nu besteld. Stouten, tel. 21751. Schelpenkade 23. Lan ge Raamsteeg 3. H.M.W. dubbelz.lt bromfiets, dubb. veer elementen. Enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs f 725.Gebr. Huisman. Hogewoerd 6668. Solex Standaard f 349.50. p. m. f 17.30. Solex de Luxe f399.50. p. m. f20.24. Inclusief All Risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman. Ho gewoerd 6668, telef. 31292. f 295.Chique moderne 3-zits bankstellen met 10 los se kussens. Stof naar keuze, 30 jaar garantie. Op gemakkelijke condities. Jacob v. d. Does straat 106 Den Haag. Telef. 322675. Iedereen Is enthousiast, als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's bedden-tapijtenmagazijn Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23918. Aangeb. nieuw vloerkleed met kleedjes, wandelwagentje i. st. v .n. Eikenlaan 2. Leider dorp. Bouman koopt en verkoopt gehele en gedeelte inboedels, zolderopruimingen. Aange kocht partij nieuwe dlvanbed- den, opkl.bedden, kantelbed- den kapokmatrassen, schrijf bureaus. oliekachels. 6 Oudhol landse stoelen. Bouman. Utr. Veer 1, Leiden. Tel. 22882. Wegens vertrek Philips ra dio. 8 golfbanden. type 680 A van '55 .spotkoopje f 135. Slee stofzuiger. 220 volt, compleet f 30. Radiotafel nieuw f 20. He renfiets met licht enz. f 35. Herenstraat 82. Fridor plck-up te koop, uit stek. staat f 55, tevens z. g. a. n .linnen tuinparasol op tafel, pakkisten, kapokmatras f 20. Zoeterwoudse Singel 106. Aangeboden 50 bak Eigen heimers met spruit, maat 28 40. A. Uittenbogaard. „Veld- heim" .Oegstgeest. Tel. 25985. Gasfornuis, fauteuils, baby commode. pracht gasfornui zen, gasstellen, brandend te zien. Vloerkleden bureaus, ta fels. spiralen, opklapbed, lin nenkasten .boekenkasten, ra dio's, antieke halkist. laden- kastjes. Inkoop antiek enz. Nieuwe Rijn 60. bij Hooi gracht. Tel. 22150. Te huur aangeboden ruime bovenwoning. vrije opgang (centrum). 1 juni leeg. Brie ven bur. van dit blad onder no. 5679 k. Kinderwagen te koop aan geboden. z. g. a. n. Kleur licht crème. Huizingastraat 6. Tel. 26461. Efa stofzuiger. 220 Volt, zon der snoer, geen gebreken, f 15. Margrietstraat 2, Lelden. Aangeb. grote frlgldaire m. diepvrieskastje, inhoud 320 li ter. tevens wasmach. :iet elek trische wringer. Beide in zeer g. st. Veurseweg 1. 7, Voorscho ten. Studerende jongeman biedt zich aan als baby-sitter. Brie ven bur. van dit blad onder i no. 5710 k. Aangeboden keurig niat pakje, maat 3840. prijs'? en wintermantel f20. Ma' lena Moonsstr. 9, Leiden. Austin A 40 te koop boden. Na 6 uur op Ju! mansstraat 31. Oegstgeest Massief eiken tafel te bladmaat 105 bij 140 cm. elektr. koelkast, lnh. Zo goed als nieuw. Regenti laan 30, Oegstgeest. Tel. Prima kastpapier, groen, blauw, bloem- of motief f 0.26, hagelwit 1 extra zwaar f 0.49, da: f 0.42, effen kleuren f 0.3? Alles per vijfmeterrol. Al baar drie meter f 0.57. Pa handel Paddenburg, Nis Rijn 11. Twaalf hagelwitte ka.'t den 25 x 90 cm. f 0.55. Ta gekleurde kastranden witte meterranden, f 0.13. Gekleurde meterrac vijf meter f 0.20. Dozen kleurde punaises f 0.20. Pa handel Paddenburg. Rijn 11. Garage te buur. gelegen de Boerhaavelaan. Hum f25 p. mod. Te bevraget Lammenschansweg 39. 2-pers. opklapbed te met ombouw. Prijs f65.-. De Sitterlaan 4 a. Na 6 Plano. Duitse kr.sn. In prima toestand f 650- Drlftstraat 39. Slavisch eiken hoek» 220 x 290 cm., damesbe theemeubel, naaibox en tafel te koop aangebodK Br. bur. v. a. blad no. Nette vrl. hulp in de k biedt zich aan voor hele gen of d. en n., lin laat# val met kind van 2 J.) ven bur. v. d. blad no. J Te koop z. g. aa Kleur licht blauw. Prijs Morsweg 113. Graszoden In elke hoi held aangeboden. J. L. lippo, Margrietstraat 5, 26414; Ambonstraat 12, 31512. Leiden. Golfplaten 1.83 x 68 f 5.75 p. 6t., grasma; f 33.50, tuinbanken, tul: len .ligstoelen, plastic slang 0.35 p. mtr., slat pels, sproeiers, gieters, gaas. harm.gaas enz. Hartwijk, Nwe BeesteM 794, Leiden. Tel. 2f DIVERSEN Heer zoekt Inwoning b du we of alleenstaande Leeftyd tussen 65 en f Br. bur. v. d. blad no. Jongeman, 33 jaar, Protest, geloof, zoekt making met net meisje, tijd tot 30 Jaar. Brieve: van dit blad no. 5657 k Accordeonist welbekenl radio-uitzendingen is schikbaar voor café-res» en brui lof tswerk. Desgf met versterker. Radloboi inzage. Bouman. Utr. »i Leiden. Telef. 22882. Dame. 57 jaar, eigen men. zonder kinderen, kennismaking met heer. omgev. Lelden. Brieven d. blad onder no. 5651k Nette jongeman zoekt vrouw, tussen 25 en 30 om kennis te maken. Fd erewoord retour. Brieven van dit blad no. 5727 k Wonlngrull. Aangek, benedenwoning .bevatt. mers. keuken. lange plaats, halve zolder, oitc resingel. Gevr. heel hut! kamerwoning. Liefst zei» geving. Brieven bur. v* blad onder no. 5705 k.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8