Academische studie een vorming in persoonlijke zelfstandigheid Contacten van grote betekenis naast wetenschapsbeoefening DemmE/ÜE Waar gaat het in deze tijd om? 96ste jaargang Maandag 15 april 1957 Vierde blad no. 29113 Voorlichtingsdag Leidse Universiteit Studeren Is meer, zelfs heel lets anders, dan voortgezet onderwjjs na BBS of Gymnasium. Vooral in de naoorlogse jaren Is het aantal studenten, dat door wanbegrip m een vluchtige kennismaking met een teleurstellende beproeving van de univer sitaire wereld „afzwaait" en elders zfo'n heil zoekt, verontrustend groot. En ander- ,jjds komen nog velen, die de karaktereigenschappen en intelligentie-kwaliteiten bezitten voor een academische studie, niet aan deze vorming toe, mede door ge brek aan inzicht omtrent het wezen van de universiteit en de tegenwoordige mogelijkheden om een academische opleiding te genieten ook al zijn de mate riële omstandigheden niet steeds moedgevend. I Universiteit en wetenschap ondervinden hunnerzijds schade door de „studie" van jonge mensen, die voor een dergelijke vorming niet de vereiste capaciteiten hebben en door het wegblijven van diegenen, die deze eigenschappen wel hebben maar menen dat er onoverbrugbare kloven bestaan die in werkelijkheid te over winnen blijken te zijn. Om daarin verbetering te brengen worden tegenwoordig voorlichtingsdagen gehouden, verzorgd door de universiteiten, waarin iets over wezen en betekenis ran de academische vorming wordt verteld aan diegenen, die in het komende esamenseizoen de examens afleggen, op grond waarvan toegang tot de universiteit ban worden verkregen. In Leiden vond deze voorlichtingsdag zaterdagr plaats Zelfstandige vorming De opening van de Leidse Universi teitsdag vond in het Groot Auditorium ilaats. waar vele eind-examinandi en iun ouders of verzorgers van hun be- jngstelling blijk gaven. Prof. dr. P. A. H. de Boer. de rector nagnificus van de Leidse Universiteit, rees er nadrukkelijk op, dat de univer- italre studie geen vakopleiding is. noch m voortzetting van het middelbare nderwijs. De Universiteit biedt slechts gelijkheid tot zelfstandige persoon- ykheidsvorming en het zich persoonlijk erdiepen in wetenschappelijke zin. De tudent is van meet af aan een vrij zelf- tandig mens, die zelf de verantwoorde- Jkheid voor zijn vorming draagt, doch aarbij rekenen kan op de steun en de «langstelling van de hoogleraren en ikenen moet op de steun van zijn ledestudenten. Die zelfstandigheid be- oort bij voorkeur ook tot uiting te ko len in zelfstandig wonen op een stu- entenkamer (liefst niet bij de ouders luis), in het zelf beheren van zijn fi- anciën, en zeker in de indeling van zijn etenschappelijke werk. Er bestaat geen illegedwang. Er bestaat geen examen- tang. Dat betekent een kostelijke vrijheid, aar het vergt ook veel zelfbeheersing, lftuch.t De student mag zijn hoogleraren niet m als de leraren van zijn middelbare hooi. Hij dient ze te zien als „mede- udenten". die zich evenals hij verdle- n in wetenschappelijke vraagstukken, kunnen zij door hun langduriger beid op wetenschappelijk terrein wel *1 wat (maar niet alle) vragen van identen beantwoorden. )fa nog over de grondslag van de stu- :keuze gesproken te hebben memo- ;rde prof. De Boer tenslotte de Civi- igedachte. waarin de gemeenschap men universitair verband als het re een symbool vormt van de vor mde contacten tussen zelfstandige len van deze academische samen- Nauwe contacten Mej. F. van der Hoog, sprekende na- os de Vergadering van Leidse Stu iten Faculteiten, legde er de nadruk dat student zijn het ontwikkelen van fstandig kritisch denken betekent, fr nog dan wetenschappelijke vor- ne of vakopleiding. Om dit te berei- ls nauw contact met medestudenten buiten de directe wetenschappelijke tr om noodzakelijk. Aansluiting bij i georganiseerde studentenleven is trom een noodzakelijke voorwaarde ir een vruchtbare academische vor- Iet studium generale, dat enige we- ichappelijke verdieping geeft buiten eigen studieterrein, helpt eveneens de vorming mede, waardoor het en daarvan als een noodzakelijk on- leel van de studie beschouwd moet den. irecteur V.V.V. legt functie neer N'aar w\j vernemen zal de directeur io VVV Leiden, de heer J. Visser, onenkort zün functie neerleggen in £rband met zijn voornemen om zich fotterwoon in België te vestigen. Leidsman door labyrint De Leidse studenten-decaan jhr. mr. A. A. van den Brandeler. vertelde iets over zijn werk. dat behartiging van de studentenbelangen op persoonlijk ter rein tot doel heeft in opdracht van de Universiteit zelve. In de aanvankelijk wat verward lijkende en niet overzich telijke Universitaire gemeenschap met zovele facetten en aspecten moet de stu dent wegwijs worden gemaakt, en dit behoort mede tot de taak van de stu denten-decaan. Tevens heeft deze tot taak eventuele uit persoonlijke omstandigheden voort vloeiende financiële problemen te hel pen beoordelen en zo mogelijk uit de weg te ruimen. De mogelijkheid tot stu dietoelage. tegenwoordig veel ruimer dan vroeger, heeft de toegankelijkheid tot de Universiteit aanzienlijk verruimd, en het behoort tot het werk van de stu denten-decaan. de toekenning daarvan zo rechtvaardig mogelijk te doen zijn. In het lopende jaar is niet minder dan 850.000 gulden voor dergelijke toelagen uitgetrokken. Voorts roerde de heer Van den Bran deler algemene problemen aan. zoals de vervulling van de militaire dienstplicht. Na deze openingsbijeenkomst bood de voorlichtingsdag verder bijeenkomsten in faculteitsverband, waarbij toekom stige studenten de gelegenheid kregen iets over de vakken van hun keuze te vernemen en iets te leren zien van de sfeer der laboratoria en studiecentra. Ook gemeenschappelijke lunches en thee's boden gelegenheid tot oriëntatie en contact met hoogleraren, leden van de wetenschappelijke staf en studenten. Irnrez Mpfl.-Artv VOOR UW DRUKWERK Haarlemmerstraat 219 Telef 30900 Chr. Hist. Kamerkring Leiden: vrijheid gebaseerd op christelijk geloof Het beginsel waarop wfj ons gronden is Gods Woord, maar de toepassing er van is door de tijd veranderd. En met die tfjd zijn twee grote vijanden bjj ons volk binnengeslopen: de pseudo religie, het communisme, gesteund door de staatsmacht van Rusland, Daar moeten wjj ons tegen wapenen. Tot deze conclusie kwam het Tweede Kamerlid, de heer M. R. H. Calmeyer It.-gen. b.d., die zaterdagmiddag op uitnodiging van de Kamer-Kringvereniging Lelden der Chr. Hist. Unie In „Zomerzorg" sprak over het onderwerp: „Waar gaat het in deze tjjd om?" de heer j. visser fheer Visser bekleedt deze functie F ,1_ december 1945 en heeft door [initiatieven en enthousiaste mede- in belangrijke mate bijgedragen 8 Popularisering van bepaalde ge nlissen. welke in de laatste jaren 'ooraanstaande plaats in het stede ken zfjn gaan, zoals de Lichtweek. ttderieën en de tentoonstel" toionstraties 0p de Burcht. 'neer Visser was voorts bestuurslid "et Comité „Leiden leeft", de Leidse en de Sociëteit „Amicitia". Had Nederland vroeger uitsluitend met binnenlandse problemen te worstelen, nu staat het temidden van het wereldver keer en dus ook in het politieke leven. In deze wereld is vanuit een grote ver warring een machtige stroming ontstaan die, aldus spreker, het grootste probleem der wereld vormt, n.l. de wereld ordenen naar het menselijk ratio. Tegenover deze stroming, die geen rekening houdt met het Godsbestuur, staat een andere groep van mensen, die de maatschappij naar Gods wil willen richten. Deze stroming van het ratio noemde spreker niet nieuw. Tijdens de Franse revolutie ontstaan, heeft het zich over de wereld verbreid en heeft nu een der gelijke demonische omvang aangenomen, dat 800 miljoen mensen onder de greep van deze pseudo religie, het communis me, zitten. Het grote gevaar hiervan gaat uit door de nauwe vervlechting van twee dingen, n.l. het communisme en de staatsmacht van Rusland. Dat dit land een grote stuwkracht voor deze geeste lijke beweging was. zag spreker door de geschiedenis duidelijk bewezen. Het is van het allergrootste belang als men weet hoe het communisme zich aan dient. Teruggaande naar de schepper Karl Marx gaf de heer M. R. H. Calmeyer een duidelijk overzicht van deze stro ming. Temidden van slechte sociale toestan den en het eerste opkomen der industrie dacht Marx een stelsel uit wat eigenlijk een omgekeerd christendom was. Door de wantoestanden bij het volk zag Marx een revolutie ontstaan, waaruit later een heilstaat geboren zou worden. Een tweede grote voorman, Lenin, bracht er nieuwe elementen in totdat het zich in zijn huidige vorm openbaarde onder het bewind van Stalin. VRIJHEID GEBASEERD OP CHRISTELIJK GELOOF Wat moeten wij tegen deze dubbele uitdaging doen? We moeten, aldus de heer M. R. H. Calmeyer, tegenover het communisme een ware religie plaatsen, die wortelt in de almacht van God. WU willen vrtfheid gebaseerd op ons christelijk geloof. Indien dat geloof verdwünt dan is er een grote kans dat er een gematerialiseerde Westerse we reld ontstaat, die langzaam schuift naar de toestand, die momenteel in het Midden-Oosten heerst! De mogelijkheid om zich in Nederland te wapenen tegen het communisme be zag spreker uit verschillende oogpunten. Als eerste mogelijkheid werd gezien de vermenging tussen hen die, hoewel ze verschillende opvattingen hadden, tóch één wilden zijn. Spreker vond dit een foute veronderstelling, want hij achtte het in deze tijd een partijvorming op basis van het geloof uiterst belangrijk. Men kan nu gezamenlijk vanuit één be ginsel een politieke stroming vormen, wat voor een goed staatkundig leven noodzakelijk is. De heer M. R. H. Calmeyer deelde noch de mening van het socialisme, noch de liberale opvatting van een neutrale staat. Lijnrecht werd daar tegenover gesteld de persoonlijke verantwoording van de mens die God hem opgelegd heeft. Tot slot deed spreker op allen een be roep de C.H.U. over haar dode punt na de uitslag van de laatste verkiezingen, héén te helpen. Voor deze causerie had het huishou delijk gedeelte van de vergadering plaats. Na een woord van welkom door de voorzitter, de heer W. P. Cnossen, las de secretaris, de heer J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen de notulen voor van de laatste vergadering, gehouden op 21 ja nuari 1956. Bjj de ingekomen stukken was een brief van prof. dr. J. de Zwaan, waarin hij bedankte voor het bestuurs lidmaatschap der vereniging. De verga dering stelde een brief op waarin men de grote erkentelijkheid uitdrukte voor het werk dat prof. De Zwaan gedaan heeft. Uit het jaarverslag over 1956 bleek dat de vereniging veel arbeid verricht had i.v.m. de verkiezingen. Als oorzaak van de „Dreeswinst" der P. v. d. A. werd ge noemd het teveel uit materialistisch oogpunt bezien van het leven. Na de vaststelling der rekening over 1956 met een batig saldo van f. 639,34, had de verkiezing plaats van enige be stuursleden. De aftredenden waren: mr. dr. J. J. R. Schmal. J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen, T. Terlouw en A. Ver boom. Allen werden herkozen. De plaats van prof. dr. J. de Zwaan werd door een vrije verkiezing ingeno men door P. de Pate. Het jaarverslag van de Pers- en Pro- pagandacommissie van de Kamerkring- vereniging Leiden vormde het sluitstuk van het huishoudelijk gedeelte. Ons Grunnegerlaand AARDIG BLIJSPEL TOT SLOT SEIZOEN Der traditie getrouw, heeft „Ons Grunnegerlaand" zijn seizoen besloten met het optreden van de eigen toneel club. Dit geschiedde zaterdagavond in het St.-Antoniusclubhuis. De opkomst was zeer bevredigend. Op deze „slöt- I oavond" werd een blijspel gebracht, i zoals de Groninger taal er nog niet I veel rijk is, n.l. een werkelijk pretentie- I loos blijspel, louter opgezet tot amuse- I ment. zonder enige zwaarwichtigheid. Het was „De honderddoezend" van Jac. Kremer. Hierin wordt op vermakelijke wijze de draak gestoken met de gevolgen van het winnen van de 100.000 door een arme schoenmaker. Zelf kan hij die weelde wel dragen, maar zijn vrouw, dochter en zoon slaat het naar het hoofd. Met gevolg, dat zij, dank zij de vader slechts ternauwernood ontsnap pen aan oplichting door een paar op lichters, voor wie zo'n stelletje „ont heemden" een gemakkelijke prooi is. Maar alles komt terecht en de op lichters krijgen een „polsbandje" om! Onder regie van de heer H. A. Vriend, die als voorzitter een kort welkomst woord had gesproken, speciaal tot de Leidse zusterverenigingen als de Friese, Gelderse-Overijsselaren en „Stad en Ommeland", werd er vlot gespeeld en het succes, reeds door opvoeringen voor de Groninger verenigingen te Delft en Den Haag behaald, werd ook nu het deel van deze derde zuil van de Leidse Gro ninger vereniging. Allen deden hun best en de zaal vermaakte zich kostelijk, mede. door de af en toe geestige dia loog. Na afloop bracht de heer F. J. Riks allen, die hadden bijgedragen tot deze overwinning, hartelijk dank; welke dank gepaard ging met de aanbieding van nu eens geen bloemetje voor de dames, doch een echte „Grunneger Kouke" voor ieder. En zo werd het seizoen 1956—57 op waardige wijze besloten. Volgend sei zoen bestaat „Ons Grunnegerlaand" 35 jaar en dit feit zal op enigszins feeste- lilke wijze worden herdacht. De heer Vriend zal dan 35 jaar de voorzitters hamer hebben gehanteerd. De slotavond werd natuurlijk gevolgd door een dansje, zulks onder leiding van de heer Mekel. «URGSBLUKE STA' VAN LEIDEN Johannes Arnoldus Cornells, zn. van F. J. Bern sen en A. E. M. van der Louw; Bart Gerhard, zn. van B. G. Roos en C. J. VerhelJ van Wijk; Robert z. van H. Verkerk en J. M. Roozendaal; Ruth, dr. van F. Hoogeveen en G. Hertmann. GETROUWD. Ver. van gerepatriëerden EERSTE JAARVERGADERING Zaterdag hield de Vereniging van Gerepatrieerden voor Leiden en Om streken (VEGLO) haar eerste jaarver gadering. De bijeenkomst werd geopend met de verantwoording van de voorzit ter. R. de Bruin, inzake de redenen van zy'n aftreden. Na de jaarverslagen van de secretaris, de penningmeester en de kascommissie werd overgegaan tot de rondvraag be treffende de statuten, die daarna be krachtigd werden. Het volgende punt: de instelling van de commissie had een vlot verloop, hetgeen een verheugend feit genoemd mag worden, omdat hier uit de bereidwilligheid van de leden bleek om de basis van de VEGLO uit te bouwen tot een hecht fundament van onderlinge samenwerking. Voordat kon worden overgegaan tot de kandidaatsstelling van nieuwe be stuursleden werd de aftredende voorzit ter aangezocht zijn bestuursperiode te verlengen. De algemene vergadering gaf daarbij blijk van zo'n groot vertrouwen in zijn leiding dat de heer R. de Bruin wel gehoor moest geven aan de drin gende wens van alle leden. De voorzitter legde daarop de samen stelling van het bestuur aan de verga dering voor. Na de schorsing bleek, dat de leden met deze conceptie akkoord gingen behoudens enkele wijzigingen. De andere punten van de agenda wer den vlot afgehandeld, waarbij geen nieuwe gezichtspunten naar voren tra den. De geanimeerde en drukbezochte vergadering werd besloten met een ge zellig dansje. „Voor ons Vermaak" zorgde voor vermaak FEESTELIJKE VIERING VAN EERSTE LUSTRUM „Voor ons Vermaak", een vrienden kring van Leidse middenstanders, die door tal van activiteiten de vriend schapsband sterk aan weet te halen, heeft zaterdagavond in „De Kleine Burcht" met grote opgewektheid het eerste lustrum van V.O.V. gevierd. Alvorens men zich aan deze feestvie ring zette, is het bestuur met zijn da mes in 't zonnetje gezet. De voorzitter van het feestcomité, de heer A. M. Plas- meijer, dankte het bestuur voor de wijze, waarop het bestuur steeds en met succes getracht heeft de goede sfeer in V.O.V. te handhaven. Het heeft zich steeds veel moeite getroost om het de leden zo aangenaam mogelijk te ma ken. De onderlinge avonden en het jaarlijkse uitstapje vormden daarbij wel de hoogtepunten. Als verenigingsge schenk bood spreker het bestuur een aantal bakjes met speelkaarten aan. waaraan nog een rokertje voor de be stuursleden. t.w. de heren J. W. Dirkse, W. Paardekoper en F. C. Onnekink, werd toegevoegd, terwijl hun dames met een fraai boeket bloemen werden ver rast. Een geste waarvoor voorzitter Dirkse hartelijk dankte. Onder leiding van de Noordwijkse conferencier Henk Steenvoorde volgde hierop een vrolijk en gevarieerd cabaret programma, dat Johnny Boelee van een muzikale omlijsting voorzag. In dit pro gramma was onder de titel van „Kun je nog zingen, zing dan mee" een muzikale wedstrijd voor paren opgenomen. Precies twaalf uur werden de feeste lijkheden even onderbroken om voorzit ter Dirkse ook hij heeft slag van or ganiseren gelegenheid te geven tot het uitspreken van zijn „nieuwjaars rede". Behalve dat spreker hierin een overzicht gaf van vijf jaar V.O.V., wierp hij een blik in de toekomst, welke gelet op de goede sfeer in de vereniging nog tal van mogelijkheden biedt. Na dit feestelijk getinte woord werd de viering van dit lustrum nog lange tijd voortgezet. Onder leiding van de Leidse Bietenbouwers en met medewer king van „De toffe jongens" was het al vrolijkheid wat de klok sloeg. CENTRAAL GENOOTSCHAP KINDERHERSTELLINGSOORDEN De afdeling Leiden van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings oorden en Gezondheidskolonies hield haar jaarlijkse ledenvergadering onder voorzitterschap van dr. J. Munk. Aan het door de secretaresse mevr. R. v. d. Waard-Kors uitgebrachte jaarver slag ontlenen wij, dat in 1956 ondanks het tijdelijke verbod tot uitzending we gens de heersende kinderverlamming nog 33 kinderen, voor wie de school artsen een verblijf in bos of aan zee noodzakelijk achtten, naar de verschil lende koloniehuizen van het Centraal Genootschap werden uitgezonden met totaal 1580 verpleegdagen. De uitzendin gen werden in 1956 verzorgd door het bestuurslid mevr. A. Kriest-De Haan. Het door de penningmeester, de heer A. D. Rovers, uitgebrachte financiële verslag kon met een klein voordelig saldo worden afgesloten, een gelukkige omstandigheid daar per 1 januari 1957 (Ingez. Med.-Adv.) Er zijn belangrijke voordelen: o Uiterst modern en aantrekkelijk van vorm o Door en door roestvrijgeheel aluminium o Gelijkmatige aandrijving door 4 tandwielen o Afneembare toevoerbladen o Waswater kan naar 2 zijden worden afgevoerd o Zowel links- als rechtshandig te gebruiken o Voorzien van nylon lagering Prijs vanaf f 68.-. ERRES-wringers sparen Uw kracht enUw wasgoed. R.S. Stokvis Zonen N.V. - Afdeling Electr. Huish. Toestellen. Anne de Vries' Hilde op de planken D.O.B. gaf er een opvoering van De toneelvereniging „Door Oefening Beter", D.O.B., gaf zaterdagavond in de Burchtzaal een opvoering van „Hilde" naar de bekende streekroman van Anne de Vries, voor het toneel be werkt door Jan Ubink. Het boek is zó bekend, dat we over de inhoud niet veel behoeven te zeggen. Jan Ubink heeft een bruikbare toneel bewerking gegeven van het verhaal van het boerenmeisje, dat, hoewel ze een kind verwacht van een ryke boerenzoon, toch naar de stem van haar hart luistert en met een eenvoudige arbeider de rest van haar leven doorbrengt. Het was een goede opvoering, waarbij het ons opviel, dat de regisseur, de heer D. Vijlbrief, aan het gevaar is ontko men om er alleen maar een stukje ro mantische sensatie van te maken. Vooral het optreden van de als boeren ver klede figuranten was komisch. Ons be zwaar is echter wel, dat in dit stuk het leven en de diverse personen te veel zwart-wit gezien worden. Dit neemt niet weg, dat de opvoering een zeer mense lijk, dramatisch accent kreeg, mede door het spel van Cor Coster, die als moeder van Hilde, de vrouw, die zeer spoedig ge krenkt is en vaak plezier heeft in het lijden van een ander, een centrale plaats innam. Ze speelde deze rol heel goed en haar tegenspeler, Nico de Graaf, als Maus Lubbers deed niet voor haar onder. Hij typeerde uitstekend. Rie de Graaf, als Hilde, kon in het begin niet erg op dreef komen; ze was een beetje te traag. Gelukkig kwam zij in het derde bedrijf wat meer in actie. Over het algemeen genomen kunnen we zeggen, dat de typen goed waren. Bijv. Hilde's vader, gespeeld door Sjaak Coster, die in deze rol ook expressief goed de verpleegprijzen belangrijk moesten worden verhoogd. Om deze reden werd besloten de minimum contributie voor nieuwe leden te verhogen tot f 1,50 per jaar. De aftredende bestuursleden mevr. v. d. Waard en de heer J. G. A. van Sluys werden herkozen. Het jaarverslag eindigt met dank aan allen, die op enigerlei wijze het bestuur in staat stelden dit werk voor het zwakke Leidse kind mogelijk te maken. was, en Annie Breyenberg in de rol van Annechien. Wim de Graaf speelde niet erg con stant. Een beetje onverschillig, vooral de scène met de boeren, die hem opbrach ten. Christ de Graaf als dominee was niet erg geslaagd. De moeilijkheid blijft altijd, dat men de typen teveel moet spelen, omdat men het type niet is. Ook de kleinere rollen waren goed bezet, zo dat iedereen toch weer met spanning naar deze bekende geschiedenis kon kij ken. De toneelvereniging „D.O.B.", die volgend jaar haar 25-jarig jubileum te gemoet gaat, kan dan ook op een ge slaagde avond terugzien. Na afloop had men een gezellig samenzijn o.l.v. Jan Alphenaar m.m.v. „The Skyliner" o.l.v. Lou Boellaard. N.R.M.-toneelavond Zaterdag heeft de toneelgroep van de personeelsvereniging van de Nederland se Rotogravure Mij. het detective-ver haal van Gerard Vandon „Mr. King", voor een goed gevulde Leidse Schouw burg ten tonele gebracht. Onder de aanwezigen merkten we, evenals dit bij alle activiteiten van de ze vereniging het geval is. de beide direc teuren van deze onderneming, de heren J. C. Stafleu en mr. S. C. H. Coebergh met hun families op, die ook nu weer hun medeleven met de personeelsvereni ging toonden. Het stuk werd onder leiding van mevr. N van Slooten opgevoerd en het moet erkend, dat er met grote toewijding en met plezier is geacteerd. Op een heel kleine uitzondering na, waren alle me dewerkenden volkomen in het spel en werd er een grote rolvastheid aan de dag gelegd, wat getuigt van een ern stige en gedegen voorbereiding. Toen dan ook het doek voor de laatste maal daalde, mocht de groep een zeer harte lijke hulde, welke de vorm van een ova tie aannam, in ontvangst nemen. Tot slot van deze avond sprak mr. Coebergh hartelijke woorden van dank en hulde voor het gebodene, welke woor den hij met een grootse bloemenhulde namens de directie onderstreepte. Ook de voorzitter van de vereniging O. en O., de heer G. van Oosten, dankte alle medewerkenden en reikte geschen ken uit aan allen, die deze toneelavond tot een van de beste hadden gemaakt. Een avond waarop de reeds 27 jaar bestaande vereniging met haar toneel groep en de regisseuse met genoegen kan terugzien. STREEKKEURING MOZAÏEKEN De jury heeft zaterdagmorgen de mo- zaieken gekeurd, die mededongen naar de streekpnjzen De uitslag voor de grote stukken is: 1 „Sta iebezoek Eiffeltoren—Big Ben" (wisselbeker en kleine herinneringsbe ker). B. J. Veldhuijzen van Zanten, Bennebroek. 2. „De belaagde vrede", A. Colijn en Zn.. Voorhout. 3. „All over the world „Draka", Draka, Hillegom. De uitslag voor de kleine stukken is: 1. „De zeven Provinciën" (wisselbeker en kleine herinneringsbeker). J. H. Veldhuijzen van Zanten. Hillegom. 2. „Meeuwen", J Loeff. Bennebroek. 3. „Pax", C M. Jonkman, Sassenheim Slechts in de bebouwde kommen van de bollendorpen was zaterdagochtend bij het eerste doortrekken van het corso een rede lijke belangstelling van het publiek te ontwaren. Zoals hier bij het kruispunt Sassenheim Noord, bij het langstrekken van de rhapsodie in rood en blauw van de afdelingen Katwijk. Noordwijk, Voor schoten. Warmond en Wassenaar van Bloembollencultuur. i - - Vn De vuurvogel van de firma's I Tubergen-Haarlem en Bonkenburg, Van Meeuwen en Roozen te Heem stede.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7